[ aleksandarmitrovic @ 05.06.2009. 18:50 ] @
Klima na rezimu hladjenja radi odlicno.Pritisak dobar (oko 4 ba -R 22 gas) .Medjutim kada se prebaci na grejanje desava se sledece:
Pritisak na potisu (sira cev) je vruca ,a usis (uza cev) mlaka.Na unutrasnjoj jed. duva mlako.Posle nekog vremena pocinje da se menja zvuk kompresora(pocne da drci i kao da radi pod nekim opterecenjem)ali se pritisak na manometru ne menja?Na kraju izbaci zastita kompresora.Posle par probanja u nekom momentu je radio super(motor lepo radi,usis i potis vruci a na unutrasnjoj ekstra duva vruce).Posle gasenja na daljinskom i ponovnog paljenja desava se isto.Da podsetim na hladjenju sve radi odlicno.Ja sumnjam na el.ventil da nije zaglavio klip u nekom polozaju.Voleo bih da cujem i vase misljenje.Ja cu je sutra skinuti i odneti u radionicu pa vam javljam sta se desilo ako neko bude imao takav problem da mu se nadje.Veliki pozdrav i izvinjavam se sto nisam skoro posetio i ucestvovao na forumu krenulo malo posla u ovoj krizi pa da iskoristimo situaciju.
[ frigo servis bata @ 05.06.2009. 22:01 ] @
Ventil 99%..
[ Pajapatak @ 05.06.2009. 23:56 ] @
Menjaj ventil.
[ aleksandarmitrovic @ 06.06.2009. 13:19 ] @
Danas popodne je radim pa vam javljam.Pozdrav
[ Pajapatak @ 09.06.2009. 21:53 ] @
Pa kako si nam javio tako cemo i sledeci put da ti pomognemo.
[ gti2 @ 09.06.2009. 22:21 ] @
To mora da je ona sa iglicastim ventilom u "sestici" na unutrasnjoj jedinici :-)))
[ deletraj @ 27.06.2009. 10:11 ] @
I ja sam imao jedan slican slucaj, ne secam se koja je bila kilma mislim da je iceaber ali ne mogu da potvrdim, na hladjenje radi super, ali na grejanje pocne mlako da duva unutrasnja , pritisak na manometru dodje do 10 , 15 bara onda kompresor izbaci, obe cevi se odjenom zamrznu i pocne da duva hladno. Na spoljnoj jedinici radi ventilator , proveravao sam cetvorokraki ventil, on ukljucuje i iskljucuje. Sta mislite sto moze da zeza krizu, ja sumnjam na kompresor.
Pozzzzzzzzzzz
[ frigo servis bata @ 27.06.2009. 14:00 ] @
da ne valja kompresor ne bi radila dobro ni na hladjenju...:)
[ aleksandarmitrovic @ 09.07.2009. 17:14 ] @
Izvinjavam se sto nisam dugo odgovarao ubi nas internet u Lazarevcu haos.Elem posle zamene cetvorokrakog ventila klima radi savrseno.Pozdrav