[ djnesha @ 28.07.2009. 01:21 ] @
Pozdrav! Interesuje me misljenje onih koji se razumeju u mehaniku uopste engina automobila ili motorcikla. Da li cu dobiti na brzini ako u punoj brzini na motoru u usisnu granu ubrizgam start sprej, ili cu polomiti karike, klipove, kosti? Jako me interesuje sta cu tom prilikom uciniti, i voleo bih da cujem sta mogu da ocekujem!
Jeste da pitanje daje jako puko prostora saljivim odgovorima, ali bih vas molio za strucno misljenje..

znam sta je start spreji i cemu sluzi prvenstveno, kao i nacin rada motora ali me i dalje kopka rezultat ovog eksperimenta...
[ vladd @ 28.07.2009. 18:10 ] @
Mozes da izgubis na brzini zbog viska goriva. Ti sprejevi su uglavnom na bazi etra, nekada u gombinaciji sa butanom i propanom, pa kako koji proizvodjac zamisli odnose i procente.

Za dvotaktni motor bi uglavnom bilo problematicno i zbog nedostatka podmazivanja.

Uglavnom, ne bi dobio NOx efekat, vec bi dobio zagusenje motora zbog nedostatke vazduha..vazduh je bitniji za sus motore nego gorivo, svi problemi i sva poboljsanja i uvecanja snage se baziraju na "protoku vazduha".

Poz
[ vladd @ 31.07.2009. 14:21 ] @
ako previse spreja ubrizgas u usis dizela postoji sansa da otkines radilicu to saam siguran jel mi se desilo tako da mislim da ti ni na benzincu nije pametna ideja
[ štampar @ 10.08.2009. 07:02 ] @
Mislim da sam video nekad zaribali motocikl kome je neko kroz karburator uduvo start sprej(koji se inače koristi za dizele)...
[ djnesha @ 12.08.2009. 00:43 ] @
Hvala puno svima, bas lepo sto nije bilo theme bombera, vec pravi, konkretni odgovori! Svaka cast i hvala jos jednom..oustajem od experimenta!:)