[ Gutts @ 01.08.2009. 22:01 ] @
Pozdrav,

Ova vrucina me je naterala da potrazim savet pa ako neko moze pomazite Gledao sam malo po forumu i cini mi se da mi je klima ostala bez freona ali moram da proverim za svaki slucaj.

Klima je stara jedno 5-6 godina i do sad nije bilo problema, neka noname firma. Nismo je nesto mnogo ni mucili samo kad je bas mnogo toplo. Sve izgleda da radi ali u sustini samo radi kao ventilator uopste ne izgleda kao da hladi. Spoljna jedinica mi je malo nezgodno postavljena pa ne mogu nesto mnogo da gledam pomoglo bi mi da znam sta da trazim. Cini mi se da ne izlazi voda uopste ali nisam siguran crevo je isto na nezgodnom mestu. Ali kad god pogledam nema vode. Isto s vremena na vreme se cuje neki cudan zvuk na spoljnoj jedinici traje 10 sec ili tako nesto, upali se neki uredjaj nisam siguran sta bi moglo da bude mozda nekom znaci.

Hvala unapred
[ Pajapatak @ 01.08.2009. 22:24 ] @
Tebi izgleda izbacuje zastita na kompresoru.
Moras da pozoves strucno lice da to pogleda.
[ meto manev @ 02.08.2009. 10:53 ] @
Ukoliku se razumes o klima uredjaja onda nije lose da proveris startni kondenzator .
[ lancia88 @ 02.08.2009. 12:50 ] @
Pozdrav,

a da pokusas da ocistis taj ventilator, odnosno sve oko njega?
To radis obicnom cetkicom (sa duzom drskom) ali je veoma gadan i neprijatan posao. Licno se uverio u svrsishodnost tog posla mada sam bio skeptican s pocetka. Dosao prijatelj i ocistio mi jednu od klima koja je imala te simptome a bila je vec tada stara par godina i neservisirana, samo sto nije bila no-name vec Panasonic. Ipak, u pitanju je princip rada, ne nuzno proizvodjac ako se ne varam.
[ Gutts @ 02.08.2009. 16:30 ] @
Sad sam bas gledao potpuno je sve cisto stvarno nema sta da se cisti. Izgleda da sam je bas malo cimao. Cevi su potpuno tople pa izgleda da uopste ne radi. Slabo se razumem u klime pa bas ne bi sam da se zezam sa elektronikom. Imam neko osnovno znanje o elektronici i nije mi frka da se zezam ali mislim da mi ovde treba vise pomoci nego inace. Nadao sam se da mozda nije neki osigurac ili tako nesto ali izgleda da nisam imao srece. Hvala svima za savete. Jos da mi kazete za majstora koji radi nedeljom uvece pa sam na konju
[ Pajapatak @ 03.08.2009. 01:14 ] @
Skupe su intervencije Nedeljom , bolje sacekaj Ponedeljak.
[ rasa1987 @ 06.08.2009. 02:06 ] @
I sta kaze majstor?
[ Gutts @ 06.08.2009. 08:26 ] @
Kaze majstor da ce da svrati izmedju 11 i 12 pa ga ja pozovem oko 3 da pitam sta se desava on kaze da izgubio moj broj pa nije mogo da se javi da ce da kaze da ce da kasni Standardno
[ rasa1987 @ 06.08.2009. 15:44 ] @
e bas standardno tesko je naci majstora koji je od reci