[ kilamilan @ 19.10.2009. 21:52 ] @
Magovi bele tehnike, treba mi informacija koji je po vama najbolji sporet od ispod navedenih:

1. Koncar SV 6022 GPNF.CS7 (cena 29.500)
ili
2. Beko CM 63210 SS (cena 28.800).
ili
3. Gorenje K 66103 BW (cena 30.000)

Imajuci u vidu da su cene priblizno iste, interesuje me kvalitet ovih sporeta.

[ kilamilan @ 20.10.2009. 20:45 ] @
Ok. Smanjicu izbor na Koncar ili Beko sporet.

Kakva su vasa iskustva sa ovim markama sporeta.
Nezavisno od modela iz gornjeg posta.
[ frigo servis bata @ 20.10.2009. 21:54 ] @
Ja imam Koncar sa turbo rernom nekih pet godina,i zena je prezadovoljna....Ne znam koja je oznaka...kombinovan je i ima turbo rernu,koja radi bez greske....
[ rewqrewq @ 06.11.2009. 16:30 ] @
Nemojte BRE da zajebavate kakav Koncar? A tek Beko?

Gorenje je Mercedes za te cimente! Velika rerna 46 cm, A energetski razred, Aqua clean.... 5 godina garancije.

Za Koncar ne postoje delovi, a Beko servis i ne postoji.

Za ovako malu razliku u ceni treba kupiti Mercedes, tj. Gorenje sporet. Da li ste znali da je trzisni udeo Gorenja kod elektricnih stednjaka (tj. sporeta) oko 70%!
[ frigo servis bata @ 06.11.2009. 17:08 ] @
Cekaj malo ko zajebava????!!!Ja sam napisao sta imam u kuci i koliko radi...Ja sam majstor(neki)nisam trgovac,i zabole me ....za Gorenje...Napisao sam moje licno iskustvo..Sta tebi tu nije jasno???Nije mi se kvario...ima i moja strina isti takav,i ni njima se nije kvario??Pitao covek,ja mu preneo moje iskustvo..niko se drugi nije javio.Ti ako imas taj Gorenje,prenesi tvoje iskustvo,a ne prozivaj MENE da zajebavam nekog...
[ rewqrewq @ 06.11.2009. 17:16 ] @
frigo servis bata: nisam se tebi obratio! Verujem da uredjaj dobro radi. Odgovorio sam onom sto je smanjio izbor na Beko i Koncar (kilamilan).

Lako je tebi sto si majstor, prevezes, prespojis i proradi. Pricam za nas obicne smrtnike, koji treba tebe da jurimo mesec dana za neku glupu popravku jer recimo nemas deo, a ne smes u tudjoj kuci da improvizujes.
[ frigo servis bata @ 06.11.2009. 17:32 ] @
Znas sta prijatelju,sa mnom tako neces moci da razgovaras...To sto ti imas neka negativna i improvizujuca iskustva sa nekim serviserima,ne daju ti za pravo da mene prozivas ovde i govoris takve nebuloze!!Covek je otvorio temu,pitao,ja mu rekao moje iskustvo,sporet nikad nisam otvorio niti ga popravljao(fala Bogu radi bez greske)i tu se stvar zavrsava.Ja nisam nista spominjao sto nije tacno...Primer.Moj burazer je kupio neku plocu od Gorenja,nije skuvao tri kafe na nju i crko prekidac..Bio serviser Gorenja zamenio ga i sporet radi...Meni nije nista crklo na tom sporetu,niti sam spominjao ovaj drugi slucaj a i sad ne bi,da me nisi isprovocirao i poceo da vredjas sa tvojim konstatacijama da sam ja majstor,da me cekaju ljudi po mesec dana,i da moje uredjaje popravljam improvizujuci...Mislim da ti imas nekih problema,citajuci neke postove koje si do sada iznosio na forumu....Tako da ja vise nemam nista da dodam....:)

Edit:Za Koncar postoji predstavnistvo u Beogradu,te se nadam da cu moci,ako mi bude zatrebao deo,kupiti kod njih..:)

http://www.koncar.com/hrv/prikaz.asp?txt_id=51

[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 06.11.2009. u 18:47 GMT+1]
[ rewqrewq @ 06.11.2009. 17:57 ] @
Ti sam rece da si NEKI majstor. Da li si to napisao? Evo ga kopi pejst (ne znam kako se citira post)

frigo servis bata: "Ja sam majstor(neki)nisam trgovac,i zabole me ....za Gorenje...Napisao sam moje licno iskustvo..Sta tebi tu nije jasno???"

Ako si NEKI onda nisi kompetentan da pricas o kvalitetu. Ako sam na njemu kuvas skidam kapu- u pravu si!

Ja nisam iz BG-a. Kako da dobijem uslugu eventualne opravke Koncar uredjaja?

Mojne da se palis, opusti se. Ti koristis 1-2 sporeta (tvoja kuca, familija...) ja sam ih prodao 1000.... i radio u servisu gde ih se 1000... popravljalo.

Pozz. Tejk it izi.
[ frigo servis bata @ 06.11.2009. 20:55 ] @
Pa ne znam vise sta hoces.Napisao sam coveku u prvom postu da posedujem takav sporet,i da je moja zena zadovoljna,radi lepo,lepo pece a uz to se nije kvario..Ti si na to napisao da zajebavam coveka...Sta tebi ustvari treba?Ja mislim da bi admini trebali da reaguju malo na ovo tvoje bezobrazno ponasanje..Sto se mene tice Loked...
[ EHHO @ 06.11.2009. 21:12 ] @
Citat:
rewqrewq

Ja nisam iz BG-a. Kako da dobijem uslugu eventualne opravke Koncar uredjaja?

Mojne da se palis, opusti se. Ti koristis 1-2 sporeta (tvoja kuca, familija...) ja sam ih prodao 1000.... i radio u servisu gde ih se 1000... popravljalo.



Pa ne moras da si iz Beograda. Ja nisam iz Beograda pa imam ovlasceni servis kod mene u gradu i taj servis je godinama unazad ovlasceni servis za Koncar i mnoge druge uredjaje

Stvarno ne vidim sto se pravis toliko pametan....Vec na nekoliko tema prosipas neke nebuloze, a najbolje su ti na temi za frzider....

Ti ili si opasan fan Gorenja ili imas neki vid poslovne saradnje sa njima, pa ih sad branis iz sveg glasa

Ajde posto si ti "veliki" strucnjak otvori oci nama koji se ne razumemo toliko zasto bas izabrati Gorenje, u cemu je on najbolji medju najboljima ????
[ rewqrewq @ 07.11.2009. 00:45 ] @
Pravim se pametan jer imam malo iskustva u toj bransi. I mislim da u opste ne prosipma nebuloze vec je svaka moja poruka itekako potkovana (strucno ili na osnovu dugogodisnjeg iskustva).

Molio bih te da ODGOVORIS na neku moju nebulozu! Prihvatam gresku, ali mi niko ne odgovara kratko i jasno, nego nekako emotivno i iz subjektivnog ugla. A tema na kojoj sam upotrebio rec "NEBULOZNO" je takva do kraja- cista NEBULOZA!!!

Evo ti rec "strucnjaka". Ako pazljivo citas nigde nisam rekao da Gorenje ima najkvalitetnije aparate (kako god merio kvalitet). Sta vise najskuplji modeli- Pininfarina, Ora-Ito, NoFrost... i sl. su bruka od nesklada cena/kvalitet. Da neko pokrene ovu temu samo bih ih NAMAZAO!!! Cene su im takodje katastrofa! Svaki aparat realno vredi po min. 1.000,00 din manje. Dakle nisam freek fan.

A zasto je najbolje NA NASEM TRZISTU? Imas u kuci dokaz vec 20-30 godina (masina, pegla, mikser, vagica, frizider...) Za sve njih imas servis, delove i sl. I mogu da ti sluze dok se ne raspadnu!

Ima kvalitetnijih uredjaja, ali je pitanje DOKLE? Video sam pre neku godinu Bosh ves masinu koja je u tom trenutku imala 26 godina starosti. Pokvarila se, deo treba da se naruci iz inostranstva.... Covek je bacio u podrum, ja mu doterao novu (necu da kazem koje marke), a ova Bosh-ova je garant mogla da sluzi jos 10 godina. Ali... koje srecu kvari.

Pozdrav od "velikog strucnjaka" (hvala na komplimentu)

P.S. Imam jos ovakvih zivopisnih primera iz prakse
[ Pajapatak @ 07.11.2009. 01:03 ] @
@rewqrewq

Da li ti uopste znas koji je proizvodni program Končara uopšte ?
Da li znas da Končar vec decenijama radi odlicne termicke uređaje i to za profi upotrebu.
Da li znas da ih gomila radi ovde i da su svi veoma zadovoljni kako im uredjaji rade u realnoj svakodnevnoj veoma ostroj upotrebi.

I na kraju Končar je klasu ispred Gorenja u termici , sto naravno ne znaci da je Gorenje lose.
Beko sporete ne bih komentarisao.
[ frigo servis bata @ 07.11.2009. 01:13 ] @
Samo nesto da dodam..
1.Covek je pitao ovo
Citat:
kilamilan: Ok. Smanjicu izbor na Koncar ili Beko sporet.

Kakva su vasa iskustva sa ovim markama sporeta.
Nezavisno od modela iz gornjeg posta.


2.Ja mu napisao ovo
Citat:
frigo servis bata: Ja imam Koncar sa turbo rernom nekih pet godina,i zena je prezadovoljna....Ne znam koja je oznaka...kombinovan je i ima turbo rernu,koja radi bez greske....


3.Ti si napisao ovo

Citat:
rewqrewq: Nemojte BRE da zajebavate kakav Koncar? A tek Beko?

Gorenje je Mercedes za te cimente! Velika rerna 46 cm, A energetski razred, Aqua clean.... 5 godina garancije.

Za Koncar ne postoje delovi, a Beko servis i ne postoji.

Za ovako malu razliku u ceni treba kupiti Mercedes, tj. Gorenje sporet. Da li ste znali da je trzisni udeo Gorenja kod elektricnih stednjaka (tj. sporeta) oko 70%!


4.Mislim da nema smisla dalje pisati na ovu temu...Koji ti sporet imas?Jel neki od ovih?Koji su to kvarovi na tom uredjaju koji je bio nekih 20-30%jeftiniji od Gorenja ,kada sam ga ja kupovao?Inace ja iz mog iskustva mogu reci samo da su do devedesetih godina Gorenje aparati bili kvalitetni,narocito ves masine i mikseri.Rashladni aparati su bili solidni,ali ni blizu kao sto su LTH u to vreme.Sporete su pravili poprilicno loseg kvaliteta,a narocito su im bile problematicne rerne....(Sloboda Cacak)su bili 50% bolji od njih tada...E sad u ovom vremenu,posle 2000g,klima uredjaji su im bili vrhunski,dok nisu poceli da uvoze Vestselove,rashladni uredjaji,nesto se radi kod nas,nesto u Poljskoj nesto verovatno u Turskoj,Kini itd...Sporeti nemam pojma gde se rade,ali sam naveo primer od ugradne ploce burazera koja se kvarila,ja sa Koncarom nisam imao problema niti sam cuo da se neko zali,na njih.Ne bi ga kupio sigurno da nije bio jeftiniji od Gorenja u to vreme,i taj isti sporet Gorenjev nije imao turbo rernu,a skuplji poprilicno..itd.....

[ rewqrewq @ 07.11.2009. 01:27 ] @
Sa poslednjom tvojom porukom se u potpunosti slazem. Jedan razlozan i logican odgovor. Necu da repliciram jer se nadam da ce ovakvi odgovori postati pravilo.

Veliki pozdrav.
[ bakara @ 07.11.2009. 10:44 ] @
@rewqrewq

Zamolio bih te da pripazis na izbor reci koje koristis obracajuci se drugim ucesnicima diskusija!


Takodje koliko vidim tehniku poznajes samo kao prodavac, i nemas predstavu sta se nalazi unutar nekog sporeta, ili ves masine, tako da je skroz bezveze da dajes komentare o tome.

Da objasnim:
bela tehnika (bilo kog proizvodjaca) nije nikakva NASA tehnologija iz iz 22 veka vec su to poznate stvari od kad elektrotehnika postoji tako da se sporeti i ves masine danas prave isto kao i pre 50 godina razlike su samo u dizajnu, garanciji, ceni, ustedi energije, i sl...
[ EHHO @ 07.11.2009. 13:38 ] @
Citat:
rewqrewq: Pravim se pametan jer imam malo iskustva u toj bransi. I mislim da u opste ne prosipma nebuloze vec je svaka moja poruka itekako potkovana (strucno ili na osnovu dugogodisnjeg iskustva).



Imas iskustvo kao trgovac....

Citat:
rewqrewq

A zasto je najbolje NA NASEM TRZISTU? Imas u kuci dokaz vec 20-30 godina (masina, pegla, mikser, vagica, frizider...) Za sve njih imas servis, delove i sl. I mogu da ti sluze dok se ne raspadnu!



Jel ti stojis iza ovog da je gorenje pre 20 god istog kvaliteta kao danas, ovde se prica o danasnjim uredjajima, a to sto je Gorenje nekad bio kvalitet nemoj da poredis sa danasnjim uredjajima

Citat:
rewqrewq

Pozdrav od "velikog strucnjaka" (hvala na komplimentu)



Drago mi je sto si ovo shvatio kao "kompliment"

A za onu peglu i garanciju sto si napisao na prethodnoj temi u trajanju od jednog dana, nemam komentara.....Udarila Vam SEK-a po dzepu pa sad bi i da ukinete garanciju da b ise malo omastili, ali tu je zakon o zastiti potrosaca pa nam 6 meseci garancije ne gine

Kako ces se tek raspisati kad potrosaci dobiju jos veca prava po novim predstojecim zakonima
[ rewqrewq @ 07.11.2009. 17:08 ] @
Oki.

1. Cije je iskustve vece kupca/korisnika ili prodavca? Prodavcu kroz ruke dnevno prodje 20-tak potrosaca sa raznim iskustvima. Zakljucke izvodim na osnovu toga. Vise od njih iskustva imaju sami serviseri, taj nisam ali sam radio u administraciji jednog servisa... i opet 20-tak potrosaca dnevno prodje sa raznoraznim iskustvima.

2. Gorenje NEMA isti kvalitet kao pre 20 godina. U to nema sumnje. Bosh, Candy... mislim da imaju, ili taj pad kvaliteta nije kao kod Gorenja. Ali, 1.000 DEMA nekada je kao sad, a u smisku kupovine bele tehnike, najmanje 50.000,00 din (kako je neko vec napisao).

Dakle, za nivo kvaliteta se slazemo. Ono sto je veoma bitno je usluga kupcima koja mora da prati uredjaj tokom veka koriscenja. Candy je odlicna masina, ako joj je cena za nijansu visa od Gorenjske kvalitet je veci mnogo vise. Recimo, lezaj kod Candy-ja je duplo veci nego kod WA 50050 Gor. (ko razume shvatice). ALI- kad se i taj vrhunski deo pokvari NEMA DRUGI, ili ima po otpadima i ako se zalomi. Slovenac ti je prodao cimentu, napravio servis i njegov si 20 godina.

3. Garancija je trosak uvoznika i nema sta mene da udara po dzepu, cak sta vise.... O tom 1 danu razmisli malo bolje! Da ti je zamenjen DEO na njega bi mogao da imas garanciju 2 god. Recimo.....

4. Tehnika nije NASA tehnologija, bas se krece ka suprotnom. Od uredjaja za 20.000,00 mote da kupite svakojake cimente. Od najgorih izaberimo manje lose. Ako zelite pravu stvar- zna se, 1.000,00 JURA. NASA tehnologija postaje onog trenutka kad ne mozete da kupite... recimo bravicu za vrata za ves masinu (primer iz prakse od pre neki dan!). Ne secam se koliko ona kosta, neka je 700 din., ali je NEMA.

Necu mnogo da gnjavim na jednom mestu ali imam 1000 primera iz prakse kako je GDIN. KUPAC morao da baci ili karabudzi NASIN frizider jer ne postoji servis ili org. rezervni deo. Pa pravac djubre.


Pozz, izvinjavam se ako sam nekoga, ne namerno, uvredio.
[ EHHO @ 07.11.2009. 17:46 ] @
Citat:
rewqrewq

Dakle, za nivo kvaliteta se slazemo. Ono sto je veoma bitno je usluga kupcima koja mora da prati uredjaj tokom veka koriscenja. Candy je odlicna masina, ako joj je cena za nijansu visa od Gorenjske kvalitet je veci mnogo vise. Recimo, lezaj kod Candy-ja je duplo veci nego kod WA 50050 Gor. (ko razume shvatice). ALI- kad se i taj vrhunski deo pokvari NEMA DRUGI, ili ima po otpadima i ako se zalomi. Slovenac ti je prodao cimentu, napravio servis i njegov si 20 godina.



Stvarno ne vidim odakle ti vadis ove informacije kako niko osim Gorenja nema servis. Ja sam kupio Candy masinu, ne znam kako je vi trgovci zovete, ali ona sto se puni od gore i to sam se pre kupovine cuo sa drugarom koji drzi Candy i druge robne marke kao ovlasceni servis i po njegovoj preporuci pazario pomenutu masinu, i sto se tice rezervnih delova ima ih i za to mi je rekao da ne razmisljam uopste

Posto je bilo vise Candy modela sa ovim punjenjem, ponovo sam pozvao drugara koji mi je rekao sta god da uzmes neces pogresiti jer je jedina razlika sto jedna ima 30 programa a druga 130 pa i kosta skuplje, a sve ostalo je isto

[ rewqrewq @ 07.11.2009. 20:41 ] @
Informacije vadim iz servisa. Ja svaki dan vidjam ljude koji dolaze sa nekim delovima i pitaju da li moze nesto da se karabudzi. Zezaju se po gradu, jure, snalaze se.

Ako je tebi tvoj servis pouzdan onda ok.


[ EHHO @ 08.11.2009. 12:50 ] @
Citat:
rewqrewq: Informacije vadim iz servisa. Ja svaki dan vidjam ljude koji dolaze sa nekim delovima i pitaju da li moze nesto da se karabudzi. Zezaju se po gradu, jure, snalaze se.

Ako je tebi tvoj servis pouzdan onda ok.


Pa ne sto je meni pouzdan, i da drugar nije ovlasceni serviser to ne bi menjalo sliku ovlascenog servisa i verujem da bi bila ista prica, jer on nije jedini takav servis i to je praksa centralnog servisa koji su njima malima dali instrukcije sta i kako, a ako ti se ne svidja, ZDRAVO, jedino bi malo vise vodio dilemu koji model da kupim a onda bi isao onom starom "koliko para toliko muzike" pa bi verovatno kupio taj model sa 130 programa od kojih verovatno 70% senikad ne bi ni koristilo, a ovako sam prosao par crvenih jeftinije, dobio ono sto mi treba

E, problem je ovde sto kazes da pitaju da li moze nesto da se karabudzi....Veliki broj ljudi kad ode u ovlasceni servis, pogotovo kad istekne garancija trebaju da daju malo vecu sumu novca za neki original deo, ali bi oni ipak da pogledaju na pijaci da li postoji nesto slicno a za manje para, e pa ne ide to tako

Evo mog primera....Alat koji koristim je uglavnom Bosch i od nedavno jedna Makita. Kad sam u Bosch-ovoj vibracionoj busilici trebao da menjam cetkice (naravno sam jer mi taj deo posla nije stran, a uredjaj nije u garanciji, odem kod ovlascenog uvoznika za Bosch u mom gradu i platim cetkice nesto preko 900 din par

Kad je drugar cuo, kaze on meni, al su te navukli on placa 200din "iste" cetkice kod lokalnog prodavca u radnji koja ima sve, s tim sto on te njegove cetkice menja svaka dva meseca, a ja na ove Bosch-ove ne razmisljam mnogo duze vremena, i ko je sad ovde lud, a kome smrde carape.....

Kao procices jeftinije, a uvek na kraju bude ko ne plati na cupriji plati na mostu (ovo je ipak primer potrosnih delova i nikako ne moze da se poredi sa uredjajima koji su u garantnom roku)
[ rewqrewq @ 08.11.2009. 16:09 ] @
"Kao procices jeftinije, a uvek na kraju bude ko ne plati na cupriji plati na mostu (ovo je ipak primer potrosnih delova i nikako ne moze da se poredi sa uredjajima koji su u garantnom roku)".

Sve pre ove poruke je OK. Ono o cemu ja pricam je upravo neslaganje sa tvojom poslednjom tvrdnjom. Opet se ogradjujem, za mesta van BG-a je, uglavnom, muka naci kvalitetan servis. A posle isteka garancije nikako. Evo ti i danasnji primer- ELIN, ZANUSSI i BEKO. Sta sa njima? Imam i tu prakticna iskustva.

Necete mi verovati ali sam letos prodao ljudima ves masinu, one marke koju stalno pominjem, a u podrumu gde sam je instalirao stoje Miele i Candy, neispravne, nisu koriscene 5-6 god. (ljudi bili u Nemackoj, odatle Miele i doneli ko zna kad)! Da ih poprave nema sanse 99%, a nisu o tome ni razmisljali. Kaze mi lik da je Miele platio oko 2000 maraka (ako se dobro secam, moze da bude samo vise, znam da je ogromna cifra). Nowu je plato 24.000,00. Garant mi sad psuje sve po spisku... jbg imao sam u prodavnici i od 34.000,00!

Stare su imale 1200 obrtaja a novu je uzeo od 800! Samo cekam da mi je baci pred vrata.... ali nece, u Germaniji je.




[ bakara @ 08.11.2009. 20:22 ] @
Citat:
rewqrewq: a u podrumu gde sam je instalirao stoje Miele i Candy, neispravne, nisu koriscene 5-6 god. (ljudi bili u Nemackoj, odatle Miele i doneli ko zna kad)! Da ih poprave nema sanse 99%, a nisu o tome ni razmisljali.

Da li ti stvarno verujes da beko, samsung, LG, candy i sl...nema ozbiljnog zastupnika i servis?

Namerno nisam naveo vivax, weg i sl. posto oni spadaju u neku drugu grupu (a ti ih trpas u isti kos) i iza njih stoje veliki domaci distributeri i to ne uvozi bilo ko.
[ rewqrewq @ 08.11.2009. 23:24 ] @
Nije da verujem nego ZNAM. Pa pre 5 dana mi bio covek sa nalogom da mu zamenim aparat BEKO koji je kupio 2007. Zezao se po servisu 45 dana (mada je rok 60), servis ne moze da mu obezbedi deo i poslali ga tamo gde je kupio! Sreca pa smo prodali 20-tak tih krseva. Zanusi takodje! Kupio lik masinu za 17.000, pukla bravica, nove nema i dosao LIKCINA ulazi ljut u radnju i kaze "Jel imate BEKO"???!!! Da puknes od smeja. Ja mu lepo kazem: "Prijatelju daj 25-26000" i 10 godina mirno spavaj. Jbg, kako kaze nas narod: "Siroma' dvaput plaća".

Za ostale ne tvrdim, vidim samo ljude da obijaju pragove za neke sitnice da nadju. Naveo sam u nekoj poruci marke koje je mafijas samo uvezao, napisao garancija 2,3, godine, isprodavao krsine i cao!

Yugo, slozicete se, nije neki auto, ali ima delova u svakoj trafici! Imao sam Alfu, dusu mi je pojela. Za svaki deo sam jurio po Srbiji da nadjem. A za Yugovinu ima da nadjes gde se sagnes. Poenta price.
[ EHHO @ 09.11.2009. 11:17 ] @
Citat:
rewqrewq
Yugo, slozicete se, nije neki auto, ali ima delova u svakoj trafici! Imao sam Alfu, dusu mi je pojela. Za svaki deo sam jurio po Srbiji da nadjem. A za Yugovinu ima da nadjes gde se sagnes. Poenta price.


E pa ne ide ni ovo ovako.....Ti bi da vozis alfu a da kupujes delove u trafici

Juris po celoj Srbiji verovatno polovan deo ili mozda nov ali ko zna kog porekla (verovatno Turskog) a do ovlascenog servisa verovatno nisi ni otisao da pitas jer znas sta vozis i koliko taj originalni deo moze da kosta

Ne moze ni ovo ovako, a posle ce da se prosipa po raznim forumima (ne mislim sad direktno na tebe) kako su alfe lose, da se kvare i sta ti ja znam, a sta si joj ponudio od njenih vitalnih delova, deloe koji su izradjeni od losih materijala i koji ce naravno mnogo brze stradati i povuci za sobom jos ko zna sta

Ne znam da li ste gledali pricu koja je bila i na TV-u kad je covek u ovlascenom servisu radio zamenu bregaste osovine, ali kako je servis nije imao na stanju, jer je u pitanju bio i stariji auto i cekalo se na deo do 15 dana, vlasnik kola je otisao u lokalnu prodavnicu koja je prodavala delove za Ford-a (ali ako radnja ne uzima delove od uvoznika, onda verovatno nisu ni original) i bregasta osovina je ostala ravna motka posle svega par stotina kilometara. Naravno covek se prvo obratio servisu i ljudi kad su otvorili motor imaju sta i da vide, bregasta osovina nije vise bregasta nego skoro ravna. kakav je to materijal kada za deo koji treba da traje hiljade i stotine hiljada kilometara strada u tako kratkom roku

Covek sve lepo prijavio inspekciji i zna se ko je na kraju snosio trosak, vlasnik prodavnice, jer je deo bio u potrosackoj garanciji tj 6 meseci, znaci nista pismena

Steta je sto malo ljudi zna svoja potrosacka prava, pa se trgovci provlace, a kad ih zadesi pojedinac onda im ne valja ceo sistem i bezobrazni kupci...A sta ce biti kad svi budu znali svoja prava?????
[ rewqrewq @ 09.11.2009. 12:11 ] @
Slazem se sa tobom u potpunosti. Standard nas je takav da kupujemo krseve, i znamo da su krsevi, pa je nekako neeticki da nesto trazimo od takvog uredjaja. Polazim od sebe, kad platim nesto jeftino, kupio sam to samo da "prebrodim" do sledecih para, ako mi se to pokvari na prvu loptu trazim garanciju, popravku i sl. Znam da sam kupio bofluk i tako mi i treba.

Dakle, sustina moje price je da prema nasoj ozbiljnosti (tj. ulozenim parama) trazimo i prava! Svakako je da je zakon na strani potrosaca i ima prava da trazi garanciju i sl., ali jeftinom kupovinom smo prisatali tj. odrekli se tih prava.

Opet primer iz prakse. Kupujem.... neke reflektore, ono za ispred garaze! U servisu koji ih montira platim 300-400 din. vise nego u Merkatoru ili Rodi. Zasto? Ljudi posluju 10 godina, objasnili mi, pokazali kako rade, gde da ih stavim, sta kad pregore lampice i sta tu vec ima, koliko to posle kosta... Dobijem celu uslugu, a drugi bi me samo ispratili napolje posle kupovine.

Nije problem zakon, na mojoj je strani, ali zasto bi se zezao i svesno prihvatao taj rizik? Kome je cilj da se zeza po inspekciji posle?
[ EHHO @ 09.11.2009. 16:40 ] @
Citat:
rewqrewq
Dakle, sustina moje price je da prema nasoj ozbiljnosti (tj. ulozenim parama) trazimo i prava


Ne, ne i ne. Mi za svoje pare treba da trazimo pravo koje je proizvodjac naveo u garantnim uslovima pa makar i to nesto kostalo i 1000din, pa iz principa treba traziti svoje pravo na garanciju, jer zasto bi trgovci trljali ruke zato sto ce meni biti glupo da trazim svoja prava pa ce mi prodati ponovo tako nesto i onda to sve ide u krug
[ rewqrewq @ 09.11.2009. 18:05 ] @
Da, da i da! Sam zelis da kupis polu-skart-ko-zna-kakav-proizvod! Idi kod Kineza pa mu reklamiraj nesto sto platis 100 din. Ne kazem da nemas pravo, imas po Zakonu, i to je ok. Ali ja tvrdim da ta prava ne mozes da ostvaris!!!!

Postavio sam pitanje da li se secate marke ELIN (ves masine, konkretno)? Garancija 3 godine, Gorenje je tad davalo 1. Cena 17.000, Gorenje 19.000 (pre 4-5 godina). Narod iskupovao, to se pokvarilo, normalna stvar, a servisa nema, uvoznik zatvorio firmu. Na koga da primenis zakon??!! To je prvi put da se ta marka pojavila na trzistu. Kupi jeftino pa se cudi posle sto ne mozes da ostvaris svoja prava. Mafija, bato! Nije ovo Engleska zemlja proleterska.

[ EHHO @ 09.11.2009. 18:20 ] @
Stvarno te ne razumem, u dva tvoja posta pises dve razlicite stvari

Citat:
rewqrewq: Slazem se sa tobom u potpunosti. Standard nas je takav da kupujemo krseve, i znamo da su krsevi, pa je nekako neeticki da nesto trazimo od takvog uredjaja. Polazim od sebe, kad platim nesto jeftino, kupio sam to samo da "prebrodim" do sledecih para, ako mi se to pokvari na prvu loptu trazim garanciju, popravku i sl. Znam da sam kupio bofluk i tako mi i treba.


Znaci ti kad si potrosac onda se slazes sa svima nama, i ako si nesto kupio jeftino ti trazis svoje pravo....

A kad si prodavac onda pricas da na jeftinu robu ne trazimo garanciju jer nije u redu

[ frigo servis bata @ 09.11.2009. 20:22 ] @
Citat:
Postavio sam pitanje da li se secate marke ELIN (ves masine, konkretno)? Garancija 3 godine, Gorenje je tad davalo 1. Cena 17.000, Gorenje 19.000 (pre 4-5 godina). Narod iskupovao, to se pokvarilo, normalna stvar, a servisa nema, uvoznik zatvorio firmu. Na koga da primenis zakon??!! To je prvi put da se ta marka pojavila na trzistu. Kupi jeftino pa se cudi posle sto ne mozes da ostvaris svoja prava. Mafija, bato! Nije ovo Engleska zemlja proleterska.


Tuzis uvoznika,tj.vlasnika te firme.Neko je sa imenom i prezimenom bio uvoznik,odnosno gazda..!



I koji sporet covek da kupi?A kupio ga je davno garant samo zaboravio na nas..:)

[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 09.11.2009. u 21:52 GMT+1]
[ rewqrewq @ 09.11.2009. 22:15 ] @
EHHO- i kad prodajem i kad kupujem primenjujem iste arsine. Zakon mora da se postuje, ali nema uvek na kome. I kad kupim i kad prodam nesto jeftino znam da od toga nema sta puno da se ocekuje. Kad dam puno para, ili kad nekom naplatim, vatam za gusu servis/uvoznika, da mi neko ne razlupa p...., kao sto bih i ja nekom. Dakle, isti arsini!

Frigo servis bata- Kad si vec frigo servis znas o cemu pricam. Koga bre da tužiš? Nekog beogradskog ćelavog klošara kome je neki činovničić udario zvekete kad je registrovao firmu na pokojnog pradedu?!

[ Pajapatak @ 09.11.2009. 22:42 ] @
Ma kupi Končar i uživaj.
Nemoj da slušaš ove trgovce filozofe sto nemaju pojma.
[ rewqrewq @ 09.11.2009. 23:11 ] @
Kupi Končar, a za rez. deo se posle slikaj i traži po forumu da ti neko nabavi.

Staklo za vrata za rernu na Končar šporetu? Nađite mi da prodam čoveku, svraćao mi u radnju pre neki dan. A servisa nema pa nema....

Filozofičar

[ EHHO @ 10.11.2009. 10:00 ] @
Citat:
rewqrewq: EHHO- i kad prodajem i kad kupujem primenjujem iste arsine. Zakon mora da se postuje, ali nema uvek na kome. I kad kupim i kad prodam nesto jeftino znam da od toga nema sta puno da se ocekuje. Kad dam puno para, ili kad nekom naplatim, vatam za gusu servis/uvoznika, da mi neko ne razlupa p...., kao sto bih i ja nekom. Dakle, isti arsini!


A sta je za tebe jeftino, a sta skupo, a kakva je ta ista granica kod drugog?

Svako za svoje pare treba da trazi maximalno pravo koje mu sleduje, pa koliko god da to nesto kosta, i da je za nekog jeftino a za nekog skupo

Da vise ne bi presipali iz supljeg u prazno, posto ovde verovatno neki uporno nece da shvate o cemu se govori, ja Vas sve pozdravljam, bar sa ove teme

Poz
[ rewqrewq @ 10.11.2009. 11:05 ] @
Ista nam je granica za jeftino i skupo. Ko se malo razume u ekonomiju zna sta znaci "prosek u grani", da ne sitrim dalje uzmimo u obzir samo MP cenu (onu koju mi placamo).

Masina od 600 obrtaja centrifuge ima da se kupi od 16.000,00-22.000,00. Nema veze koliko ti para imas, vidi se koji je opseg min/max. Od 2000 obrtaja, cene su, recimo, 50.000-90.000. Opet nije bitno koliko ti imas novca, vidi se razlika u ceni.

Poenta moje price je da Zakon mora da se postuje, ali nevolja je jer nema na kome. Iz mog iskustva zelim da Vam pokazem kako da prepoznate odgovornu a kako firmu onog "beogradskog celavca".....
[ Armadilo73 @ 05.12.2009. 14:00 ] @
Meni se cini da covek pita za sporete?
Mislim, logicno je da ne mogu svi proizvodjaci da budu najbolji u svemu.
Verovatno je Gorenje dobar u necemu, a Koncar, ili Beko, u necemu drugom...

I mene interesuje ista stvar...

E, sad... Sto se tice sporeta, konkretno, posebno kombinovanih sa turbo rernom, da li neko ima iskustva?
Ja jedino znam da treba da uzmem sporet A energetske klase...

Sta je jos potrebno pitati, znati i sl., prilikom kupovine? Tj. sta je pozeljno da ima?

Sta je Aqua clean? Da li je to isto kao i "samociscenje"?

Pozdrav i hvala u napred!!!
[ Armadilo73 @ 05.12.2009. 14:03 ] @
E, da...
Ima jos pitanja...

Sta je to "prikljucna snaga"? Vidim da se sporeti u tome vecinom razlikuju...

Da li je buka od 54dB velika za sporet... Odnosno, da li se ta "buka" odnosi na turbo rernu, posto ne znam sta drugo moze da pravi buku u sporetu...
[ Marko Enter @ 05.12.2009. 18:39 ] @
Koncar je marka, kako za ostale aparate i u redjaje tako i za sporet,
Glasam za koncar
[ broj1389 @ 18.12.2009. 20:05 ] @
moj izbor bi bio končar jer imam priliku da se susrećem sa svim modelima Beko ne bi nikada ..
[ rewqrewq @ 19.12.2009. 06:20 ] @
Nije mi jasno kako nekome Beko uopste i pada na pamet da pominje?


[ ironman @ 12.02.2020. 12:01 ] @
Kakva je situacija 10 godina kasnije
Gorenje Vs Koncar Vs Beko Vs Hansa ?
[ ademare @ 12.02.2020. 17:07 ] @
Koncar Vs Beko Vs Hansa su Klasicni Turski sporeti . Verovatno sve pravi jedna ista fabrika , samo su nalepnice razlicite .

Gorenje su Kupili Kinezi , pa su sporeti najverovatnije Kineski .

Koncar ima i neku malu sopstvenu proizvodnju , ali vecinom su obicni Turski sporeti .
[ bakara @ 12.02.2020. 22:29 ] @
Koncar izgleda najlosije od ta 3 i sa njim nemam iskustva.

Hansa imam ugradnu plocu i jako je nezgodna za koriscenje i vec sam je krpio.

Beko imamo ugradnu rernu, ona je jako dobra.

od ta 3 beko je jako dobar, mozda malo komplikovaniji za koriscenje od standardnih uredjaja.