[ darko2222 @ 17.01.2010. 18:51 ] @
Od kako sam pre dve nedelje instalirao Windows7 neke igrice koje sam igrao na XP bez problema sada ne mogu igrati. Naime igrice se instaliraju i startuju bez problema, ali za vreme igrice ekran treperi (preko ekrana prelazi neka linija i tesko se igra). Pretpostavljam da je problem u DirectX softveru (sada je DirectX 11). Molim ko zna, ili je imao slican problem da me obavesti kako resiti.
[ saneldz @ 17.01.2010. 20:43 ] @
Probaj prebaciti igru iz fullscreen-a u windowed mode.
[ chkode @ 25.02.2010. 16:18 ] @
I ja sam od pre nekoliko dana poceo da koristim Windows 7.. Hmmm mislim sto se tice net-a i samog surfovanja po net-u mnogo je bolji od xp !!!Malo je komplikovaniji rad ali polako se covek uigra ..Imamo isti problem ...ja sam imao xp pa onda ovu 7..Na xp sam imao NFS shift,COD 2 Moderan War i cs.1.6...elem zanimljnov da posle instaliranje 7 nisam moga da udjem ni na jednu ikonicu na dekstopu ...nego preko my computer-a pa local disc D: pa foder i tu sam nasao originalnu ikonicu .. eh sad na tu foru i dalje mogu da pokrecem counter i COD ali NFS nisam mogao tako da sam ga obrisao moj predlog ti je takodje da ides na google da kucas ''can you run it'' izaberes igricu i skenira ti da li odgovara tvojoj platformi i operativnom sistemu ...
[ pajaja @ 25.02.2010. 16:46 ] @
chkode, pokreces igre koje su bile instalirane na xp? Reinstaliraj ih, sve koje si naveo rade normalno na w7. Do sada jedina igra na koju sam naisao da ne radi je Homeworld 2.
darko, nisam imao slican problem ali probaj da instaliras ovo.
[ etjen @ 25.02.2010. 16:49 ] @
pa kad ste preskočili Vistu. Da ste je koristili Sedmica bi vam bila pesma
[ Radovan__III @ 25.02.2010. 22:17 ] @
@chkode
"Hmmm mislim sto se tice net-a i samog surfovanja po net-u mnogo je bolji od xp !"

Mozes li malo bolje da opises ovo ?
[ MMaarrCCoo @ 26.02.2010. 13:14 ] @
Pa,ne bih se baš kladio da veoma mali broj igara ne radi na w7.Ja ga koristim već 4 meseca i,mogu vam reći da postoji gomila igara koje imaju probleme sa ovom platformom.Evo samo nekih:Need for speed shift,Wolfenstein 2,Pro evolution soccer 2010.Dakle,nije da ne rade uopšte,već postoje određeni problemi kada se instaliraju.Shift,recimo,uopšte neće da se startuje,Wolf2 i Konamijeve simulacije fudbala blago seckaju.Stanje se ne poboljšava ni kada se stave da rade u compatibility modu sa XP.Ja sam prvo mislio da je grafička problem,pa sam je zamenio sa boljom koja ni pod razno ne bi trebala da ima ikakvih problema ove vrste.Posle sam mislio da su drajveri za grafičku,pa sam i to zamenio najnovijim.Ni to mi nije rešilo problem.Da li je do Direct X ili šta,nemam pojma.Na kraju sam prestao da igram igrice,jer ne mogu da igram koje ja hoću,već koje hoće da rade.Win7 nisam zamenio,jer sam se već dobrano navikao na njega i sasvim sam zadovoljan njegovim sveobuhvatnim ponašanjem,jer računar ne koristim prevashodno za igrice.Najpametnije je,verovatno da instaliram još jedan XP koji bi koristio samo za igre.Toliko od mene.pozz iz Kragujevca.
[ popusicko @ 01.03.2010. 21:07 ] @
Need for speed shift,Wolfenstein 2,Pro evolution soccer 2010 rade savrseno na
svim verzijama sedmice.
Bez stucanja i zapinjanja.
Cini mi se da nisi dobro softverski instalirao i podesio svog mezimca ili
nemas dovoljno jaku konfiguraciju.
Postoji i velika verovatnoca da medicina sa kojom si se sluzio da kupis igre
nije adekvatna i da ona pravi probleme.
Haug!!!
[ dusans @ 01.03.2010. 22:45 ] @
Probaj malo da se igras sa compatibility opcijama (na shotcut-u igre),
pogotovo probaj sa ukljucenom/isklucenom desktop composition opcijom.

Pozdrav!
[ popusicko @ 01.03.2010. 23:09 ] @
Bez ikakvih compatibility modova sve radi - as-is.
[ maliradojca @ 01.03.2010. 23:55 ] @
Meni ne rade DOS igre pod Win7-icom :(
[ pajaja @ 02.03.2010. 00:21 ] @
@maliradojca : skini dosbox. Vecina tih igrica ne radi kako treba ni na xp bez emulatora.
[ MMaarrCCoo @ 02.03.2010. 21:56 ] @
Neće biti da je hardver problem,obzirom da su sve ove igre,sa istih ovih instalacijama radile savršeno na XPSP3.Athlon X2 5000+,4 giga RAM-a,grafička 9500 GT 512 DDR3.Problem se zaista pojavio instaliranjem win7.