[ 1vi @ 22.04.2010. 13:13 ] @
Ukoliko nekoga zanima, može pogledati izglede pasoša pojedinih država sveta na ovom linku: http://www.koznazna.com/putova...kstovi/izgled_svih_pasosa.html
[ Java Beograd @ 22.04.2010. 14:14 ] @
Bi mi nešto žao Makedonaca. Samo oni nemaju nikakav grb, zastavu, ili bilo kakvu oznaku na pasošu.
[ deki77 @ 22.04.2010. 15:02 ] @
Ubedljivo najj pasoš koji sam imao u ruci je pasoš Velike Britanije.
[ noreniou @ 22.04.2010. 15:22 ] @
Zanimljiva nepotpuna kolekcija (posto sadrzi 92 slike).
Fali, izmedju ostalog, Alzir, Tunis, Eritreja, Kongo, Panama, Burma, Burundi, Kamerun...
[ Emil Ranc @ 22.04.2010. 15:58 ] @
Citat:
Java Beograd: Bi mi nešto žao Makedonaca. Samo oni nemaju nikakav grb, zastavu, ili bilo kakvu oznaku na pasošu.

Čist minimalizam - još je i font obični Arial
[ 1vi @ 22.04.2010. 16:33 ] @
Citat:
noreniou: Zanimljiva nepotpuna kolekcija (posto sadrzi 92 slike).
Fali, izmedju ostalog, Alzir, Tunis, Eritreja, Kongo, Panama, Burma, Burundi, Kamerun...


Da, upotpunićemo istu ovih dana. Inače imamo fotografije starih obrazaca, a u poslednje vreme svi "štancuju" uveliko nove, lepše, bezbednije...Kao da se takmiče. Mada neka ih, lepo je za oko.
[ Horvat @ 22.04.2010. 17:33 ] @
bilo bi zanimljivo da se vidi unutrasnjost pasosa

inace ovo ste pokupili sa wiki ili imate sopstvene izvore? (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_passports)
mada rekao bih da niste,jer su bolji kvaliteti slika na wiki

(inace,po pricama sam cuo da je sad passport bas lep iznutra,da je svaka stranica drugacije oslikana sa raznim spomenicima)

a sto se makedonije tice...
[ 1vi @ 22.04.2010. 21:49 ] @
Uglavnom iz sopstvenih izvora. A što se tiče unutrrašnjosti-dobra ideja. Misliš kao ovo na primer na USA pasošu?

[ Horvat @ 23.04.2010. 09:27 ] @
to je prva stranica koliko sam video na wiki
e sad ostale stvarno ne znam kako izgledaju, CUO SAM (dakle nisam svojim ocima video) da ima na SVAKOJ stranici nesto naslikano (nisam siguran da li je ovako sareno kao ovaj orao ili neki vid vodenog ziga) iz sad-a (poput bele kuce)
voleo bih da vidim citav pasos :)

[ Slobodan Miskovic @ 23.04.2010. 09:52 ] @
Evo slika unutrasnjosti pasosa :)








I prva strana :)




[ Horvat @ 23.04.2010. 12:15 ] @
stvarno ko slikovnica izgleda
sve ti zao da udaraju pecat u to i lepe vize :)
[ Slobodan Miskovic @ 23.04.2010. 14:02 ] @
Nema potrebe, za vecinu drzava im ne trebaju vize :D

Elem, dosta pasosa u onoj galeriji nije odgovarajuce prezentovano i vecina su stari i opste ne odgovaraju stanju na terenu.
[ night-shift @ 23.04.2010. 16:27 ] @
A i malo je neozbiljno postavljati slike na imageshack. Takođe, rezolucija je premala.
[ 1vi @ 24.04.2010. 07:31 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Elem, dosta pasosa u onoj galeriji nije odgovarajuce prezentovano i vecina su stari i opste ne odgovaraju stanju na terenu.

Slažem se se, ali je osmišljeno tako da posetioci imaju bar neki uvid-a u dogledno vreme biće zamenjeno novim. Iako su, složićete se, i nakon izlaska novih stari i dalje u funkciji, do isteka roka važnosti istih.

Citat:
night-shift: A i malo je neozbiljno postavljati slike na imageshack. Takođe, rezolucija je premala.


U pravu si. Hvala.
[ Horvat @ 24.04.2010. 12:05 ] @
@miskovic,ali pecate udaraju u njih :P
na wiki je moderno stanje uglavnom

@ 1vi pa stavi napomenu kod svake da je u pitanju stari pasos,mozda napravis za svaku drzavu posebnu kategoriju,pa onda po vremenskom periodu poslazes pasose (a sad stavi na stranicu da je jos U RAZVOJU,ili nesto slicno)

i nadam se da ce uskoro biti unutrasnjost pasosa,to mi je zanimljivije nego omot :)
[ 1vi @ 30.04.2010. 20:30 ] @
Citat:
Horvat:
i nadam se da ce uskoro biti unutrasnjost pasosa,to mi je zanimljivije nego omot :)


Evo nekih unutrašnjih stranica za Horvata i ostale. U dogledno vreme trudicemo se da postavimo pored svakog pasoša i unutrašnju stranu. Ali, ko je imao u rukama pasoše novije izrade, i prelistao ih, uvidece da su sve stranice u pasošu oslikane razlicitim motivima...Tako da nemamo nameru da stavljamo baš svaku stranu, nego cemo slucajnim izborom. Evo nekih unutrašnjih stranica za države:

- Austrija
- Belgija
- Bosna i Hercegovina
- Crna Gora
- Estonija
- Francuska
- Grčka
- Holandija
- Hrvatska
- Indija
- Italija
- Kanada
- Kipar
- Latvija
- Nemačka
- Poljska
- Rusija
- Slovenija
- Španija
- Švajcarska
- SAD

Pozdrav.
[ mrkii @ 01.05.2010. 21:19 ] @
Citat:
Zanimljiva nepotpuna kolekcija (posto sadrzi 92 slike).
Fali, izmedju ostalog, Alzir, Tunis, Eritreja, Kongo, Panama, Burma, Burundi, Kamerun...

Ipak ima :)
[ 1vi @ 18.05.2010. 11:26 ] @
Koji bi lično voleli da imate? (Podrazumeva se da ste i njihov državljanin)
[ Iksi @ 18.05.2010. 17:17 ] @
hmmm mrtva trka izmedju portugala i spanije :D, mada licno bih vise voleo da
ozenim portugalku :D
[ naca2312 @ 08.07.2010. 11:01 ] @
Meni je najlepsi Americki, bas je lepo kreativno uradjen.
Zao mi je sto nisam videla kakav je pasos od Puerto Rico-a :(
[ 1vi @ 09.07.2010. 08:34 ] @
Citat:
naca2312:Zao mi je sto nisam videla kakav je pasos od Puerto Rico-a :(

Portoriko je pridružena slobodna država unutar SAD-a.
[ 1vi @ 28.07.2010. 05:13 ] @
I Turci napravili novi pasos: http://www.koznazna.com/upload...tovanje/svi_pasosi/turska.html
[ 1vi @ 29.11.2012. 14:35 ] @
Eh, ta Swiss: http://www.koznazna.com/upload...nje/svi_pasosi/svajcarska.html
[ agora11 @ 09.03.2014. 15:36 ] @
Zastarela je slika madjarskog pasosa, drzava je promenila ime jos pre dve godine (izbaceno republika iz naziva) a samim tim i dokumenta.