[ zandric @ 17.05.2010. 10:36 ] @
Znate li neki uistinu dobar servis za Panasonic klime u Beogradu?

Naime, zimus sam imao dozivlaj iz "zone sumraka"...

Jedne noci je unutrasnja jedinica klime (koju sam veoma malo koristio uz redovno odrzavanje i ciscenje), koja je bila iskljucena (i iz struje) pocela da curi... sve jace i jace, da bi se to pretvorilo u curenje kao iz cesme... za sat se nakupila puna kofa vode (il neke tecnosti slicne vodi)...

Klima ima crevo koje ima pad od te jedinica ka spoljnoj... Potpuno mi je nejasno odakle ta tecnost (tj. bice da je iz te, unutrasnje, jedinice)...

Naravno da je od tada nisam ukljucivao, pa bi sada zeleo da je pogleda/popravi neki dobar serviser...

Znate li takvog?

Pozdrav

Zoran Andric
[ krnjad @ 17.05.2010. 13:23 ] @
Da li je to voda bila?Kakav je izlaz unutrasnje jedinice (da li je vani obradjeno oko cijevi ili zasticeno).kako dolaze cijevi unutra odozgo ili odozdo?Probaj tu klimu sada pa nam javi mozda ne treba servis mozda je bila otapala a odvod unutrasnje jedinice zimus zaledio!
[ zandric @ 17.05.2010. 14:00 ] @
Odvod iz unutrasnje klime je "nizbrdo"... i to ceo... tako da mislim da nije bilo sanse da se odatle "slije" voda...

A da je bilo i zaledjeno stagod u tom crevu/odvodu nikako nije moglo da stigne "uzbrdo" do unutrasnjeg uredjaja iz koga je iscurilo...

Zato je to misteija - bar za mene neukog...

Mislim da je za taj "slucaj" ipak najbolji serviser...

Pozdrav

Zoran Andric
[ ivan_sim @ 17.05.2010. 21:30 ] @
Jedno malo pitanje:
Gde je odveden odvod kondenzata iz klime?
Da nije slucajno u oluk?
[ Pajapatak @ 19.05.2010. 23:41 ] @
Pa ima sigurno ovde servisera koji mogu da rese taj Panasonic. Javice se vec neki. A mozda da probate i pretragu .
[ zandric @ 20.05.2010. 15:49 ] @
Hm...

Da... Odvod je u oluku... Prosto mi je neverovatno da se oluk zapusio (ne secam se onih "zimskih" ololnosti), pa se punio vodom dok nisu "proradili" spojeni sudovi (drugi sprat je u pitanju) pa je ta voda kuljnula iz klime... Mada mi se to sada cini jedinim logicnim resenjem...

Jos se nije javio ni jedan Panasonic serviser...

Pozdrav

Zoran Andric
[ ivan_sim @ 20.05.2010. 18:55 ] @
Oluk se mozda nije zapusio ali je zaledio 100%, zato sam i pitao da nije u oluk odvod.
Ukljuci tu klimu i koristi je, ne treba ti mastor jer joj 99% nije nista tj nema nikakvog kvara.
I da je voda koim slucajem dosla do elektronike, sto je skoro nemoguce, ona je do sada isparila!
Toliko od mene, pali klimu, grej se i javi kako radi.
[ Pajapatak @ 22.05.2010. 00:14 ] @
Ja imam certifikat za LG a videcu sa kolegama ko je bio na specijalizaciji u Japanu za Panasonic pa ako nekoga nadjem javicu.
[ boki01 @ 04.06.2010. 11:33 ] @
I šta bi, jel radi?
[ Pajapatak @ 04.06.2010. 22:48 ] @
Naravno da radi , cim se oluk odledio sve je proradilo.