[ pride @ 19.09.2010. 19:55 ] @
Molio bih one koji znaju da mi objasne da li bi 18-ica mogla da se prepravi da radi(hladi) do 4-5C i koju bi kubikazu izolovanu dobro mogla da pokriva jer mi je potrebna za hladnjacu u plus rezimu.
Hvala unapred
[ gti2 @ 19.09.2010. 19:57 ] @
Spoljna jedinica uz prepravke moze da se iskoristi,ali umesto unutrasnje mora da se stavi redovan isparivac (sa expanzionim ventilom).
[ pride @ 19.09.2010. 20:52 ] @
neki me ubedjuju da treba premostiti klimin termostat i napraviti da radi na neki eksterni industrijski koji bi odradjivao temperaturu na 4-5C ???
[ gti2 @ 19.09.2010. 21:03 ] @
Ne moze.Klimin isparivac je za plusno isparenje,a da bi se dobila prostorna temperatura oko 5 stepeni,isparenje mora da bude u minusu.Zbog toga se stavlja klasican isparivac (on ima redje postavljene one listice za preuzimanje temperature i samim tim se teze zaledi).Svi bi hteli da prodju jeftino,ali ne moze ;-)
[ pride @ 19.09.2010. 22:07 ] @
hvala u svakom slucaju. Razbio si zablude
[ elbastb @ 19.09.2010. 22:12 ] @
Temperatura isparenja kod klima je od 4 do 6 stepeni,a na izlazu iz unutrasnje jed. imamo tem. od 8 do 12 stepeni,sto znaci da bi dobio zeljenu tem. u objektu od 5 s. isparenje mora da bude u minusu.Mozda bi uspio da dobacis tem do nekih 10 stepeni , i sad je pod znakom pitanja dali bi u tom slucaju freon u potunosti isparavao pa bi doslo do hidro udara na ventilima kom,
to sto zamisl;jas ako ti uspije ustedices na novcu al za uzvrat neces imati kvalitetnu i pouzdanu uslugu. NE ISPLATI SE !
Klima je namjenjena i projektovana da radi i odrzava sobne temperature,
[ pride @ 19.09.2010. 22:37 ] @
Mozda nije pravo mesto ali vi koji znate, reci te mi koja snaga kompresora je potrebna i koliki unutrasnji isparivac za za nekih 80-90m3
[ Pajapatak @ 21.09.2010. 23:57 ] @
Sve to nije problem ali taj proračun iziskuje malo vremena a vreme je novac tako da ...

I naravno moramo da znamo šta se hladi , koji unos , za koje vreme , vruća roba ili održavanje pothladjenje robe itd.

Ma najjeftinije je da stavite klimu uz premošćavanje termostata. Ako nije dovoljno vi stavite dve ili tri klime i to je to.