[ Mozak @ 21.09.2010. 22:53 ] @
Prelezao sam nedavno neki kao stomacni virus ali pitam se (pitam...)
da li je moguce da je to bio tzv. virus Zapadnog Nila?

koja je razlika u simptomima?

da li je pojava tog virusa moguca u Srbiji?

kad se ocekuje pojava (ako vec nije)?
[ Count Zero @ 21.09.2010. 22:55 ] @
U čemu je fora sa tim nilskim virusom, on je kao opasniji, šta??

BTW, Prvi put da čujem da je stomačni virus napao mozak!?
[ Onaj @ 21.09.2010. 23:42 ] @
Citat:
Count Zero
BTW, Prvi put da čujem da je stomačni virus napao mozak!?
:D


Krang?

[ mmix @ 22.09.2010. 13:43 ] @
Naravno da je moguca, skoro je bese bila neka frka u Rumuniji, tako da sam siguran da ga ima i ovde. Da si imao WN meningitis, znao bi za to, a posto ga nisi imao nije ni vazno dal je WN il nije.
[ Mozak @ 25.09.2010. 19:43 ] @
pre 2 dana u mom kraju jedna devojka (17god) je umrla od meningitisa :(

Vazno je jer ko prelezi ovo ima imunitet.
[ mmix @ 26.09.2010. 00:16 ] @
WN prenose insekti i ne moze da bude da je samo nju jedino ujeo inficirani komarac, kad je WN epidemija zna se za to, ako me secanje dobro sluzi u Rumuniji je bilo nesto oko 1000 inficiranih. Kod nas ljudi umiru od meningitisa zato sto sto se kupaju sa celim komsilukom i pokretnom i nepokretnom zivinom u onim smrdljivim plasticnim bazenima bez hlorisanja vode i uglavnom umiru od bakterijskog meningitisa koji je pravo zaje*an.
[ R A V E N @ 28.07.2020. 22:11 ] @
Da li je moguće da je u pitanju norovirus?

Inače, kako se klima mijenja, moguće je da ćemo očekivati pojavu novih organizama u našim krajevima, uključujući i viruse i virioide, koji ne spadaju u živi vijet, jer se ne mogu samostalno razmnožavati.

Oni se klasificiraju po zasebnoj Bostonskoj Klasifikaciji.
[ Darko Nedeljković @ 29.07.2020. 12:36 ] @
Citat:
mmix:
a si imao WN meningitis, znao bi za to, a posto ga nisi imao nije ni vazno dal je WN il nije.

Kako bi znao? Ja sam pre par godina imao uzasne glavobolje (bukvalno sam stisnuo zube i tiho vristao nekoliko dana, takvo nesto nikada ranije ni kasnije nisam doziveo) , visoku temperaturu i bolove po celom telu. Lekovi protiv glavobolje nisu mnogo pomagali. Nakon sto je proslo, otisao sam na infektivno da se testiram i rezultat je negativan - nisam imao virus zapadnog nila (moze se testirati do 6 meseci po zavrsetku bolesti). Ja jos uvek pomalo sumnjam da li je taj test bio tacan, tako da ne moze se bas znati.
[ Darko Nedeljković @ 29.07.2020. 13:07 ] @
Citat:
nije ni vazno dal je WN il nije

I u jednom i u drugom slucaju nije vazno - informaciju da li si bio zarazen ili nisi ne mozes ni za sta korismo da upotrebis.
Osim za zadovoljavanje sopstvene radoznalosti 😉
[ Darko Nedeljković @ 29.07.2020. 13:12 ] @
Citat:
mmix:
WN prenose insekti i ne moze da bude da je samo nju jedino ujeo inficirani komarac.

Naravno da moze. Inficirani komarac moze da inficira, 0,1... N osoba. A inficiranih komaraca na nekoj teritoriji moze postojati isto 0,1...N. Bilo je u vestima pre mesec dana da su u srbiji dokazali postojanje inficiranih komaraca, a da jos nisu bili dokazali postojanje inficiranih ljudi.
[ SlobaBgd @ 29.07.2020. 13:35 ] @
S kim se ti svađaš posle jbenih 12 godina?!
[ Darko Nedeljković @ 29.07.2020. 14:11 ] @
Nikad nije kasno za dobru svadju