[ sasabraj @ 16.12.2010. 13:27 ] @
Dobio sam informaciju da se ne savjetuje grijanje na klima uredjaj ako su temperature vani ispod nule??
Imam Fujitsu split sistem
Da li je tacna ova informacija
[ Java Beograd @ 16.12.2010. 13:54 ] @
Jeste, ali samo delimično. Ulje u kompresoru (koji je napolju) u zavisnosti od tipa klime, tipa kompresora i tipa samog ulja, može da se previše zgusne na niskim temperaturama. I tako, umesto da podmazuje kompresor, ono ga ukoči, i kompresor pregori.

U uputstvu svakog klima uređaja piše koja je najaniža spoljna dozvoljena temperatura. Za moju VOX klimu (kinez) najniža dozvoljena temperatura je -5oC
Ti bi trebao da potražiš uputstvo za svoj klima uređaj, jer ovi podaci su veoma različiti. Za neke uređaje je i -20oC dozvoljena temperatura.
[ edo_ze @ 18.12.2010. 22:51 ] @
Citat:
Java Beograd: Za moju VOX klimu (kinez) najniža dozvoljena temperatura je -5oC


Koji ti je model VOX-a. Pošto jedan VOX dvanaesticu imam u radionici i izbijala je unutra 50 stepeni na -1 stepen vani.
Isti takav planiram preurediti za zagrijavanje u sistemu podnog grijanja.
Zbilja najjeftiniji od svih koje imamo u firmi montirane ali jedan od rijetkih na kojima do sada nije bilo intervencija. Obzirom kako su ga majstori navrat-nanos u trku montirali i kroz pola sata me zvali telefonom da pitaju "jel počela da curi voda vani - jeste, ok sa srećom", pošto nisu imali vremena da čekaju probu da završi. Mislio sam da neće ni mjesec dana sastaviti, ali eto tri godine radi bez problema.