[ Neshonee @ 21.06.2011. 12:02 ] @
Imam sledeci problem. Kupio sam mobilni telefon u subotu. Dok sam dosao kuci on se ispraznio kupio sam neposredno pred kraj radnog vremena i nisam mogao da odma vratim. Vratio sam u ponedeljak odma ujutru i on mi je rekao ok sve je uredu verovatno baterija nevalja. Ja ga jos pitao ako bude do telefona sta ce biti onda, on mi rekao da ce mi vratiti pare. Sad me zanima gde mogu pronaci zakon Srbije koji stiti kupce. Sad kad i ta baterija nije se pokazala kako treba oko 20h drzi uz to da se samo salju poruke sa njega. Telefon sam platio 240EUR, upitanju je Nokia 5530 Expres Music. Zanima me sta da radim jer je sad poslao na servis telefon a ne pada mi na pamet da uzimam popravljan telefon a pare i ako je nekoliko puta obecao nece da vrati.

Hvala svima na pomoci. ;)
[ Neshonee @ 21.06.2011. 12:05 ] @
Upitanju je Novel firma koja ima u NS veliki broj svojih radnji. Problem je sto nemaju vise ovog telefona samo jedan ostao.
[ djyova @ 21.06.2011. 12:50 ] @
Obrati se trzisnoj inspekciji za savet. Ja sam tako resio problem sa nekim zvucnicima. Kao ne vracamo pare, pa kad sam ja pomenuo da sam pre dolaska zvao inspekciju da pitam sta da radim, i da su mi oni rekli da ukoliko se ne dogovorim sa prodavcem da im se javim "kako bi preduzeli dalje korake", prodavac je vrlo "rado" pristao da vrati novac.
[ dusans @ 21.06.2011. 22:23 ] @
Taj telefon vredi duplo manje, vidim da si se i tu prešao, pre godinu dana je bio oko 200 eura.
Gledaj da menjaš bar za Nokiu 5800 ili nešto novije-bolje.
[ Neshonee @ 22.06.2011. 11:23 ] @
@djyova

Hvala puno druze na odgovoru jer imam i od njih pocat i sve da sam doneo odma sutradan telefon. Onaj mi je napisao kad je slao telefon na reklamaciju sto mi je dobro. A plus mi je obecavao pare. MA necu uopste ovaj fon jer imam osecaj da je koristen pre ovoga a kad mi kaze to ja cu ga pokusati uhvatiti na tu foru ;). Hvala puno jos jednom ;)


@Dusans

Telefon je na cijeni a kod mene devojka zapela bas taj i samo njega.... Jer je pink boja bla bla bla. Znam da ne vredi toliko ali druze veruj mi da nemozes nigde naci ispod 230EUR. Jos je u Novelu 270EUR ali je na snizenju nekom bio. A necemo drugi fon ako nemaju jos jedan taj jer preko MTS moze da uzme HTC Widfire jer vec koristi tarifu na kojoj je on 9 000.
[ Neshonee @ 26.06.2011. 07:20 ] @
@djyova

Hvala puno brate, uspeo sam da resim problem. Inace cimao me je kao konja te nikad nema sefa u radnji. Radnici nista ne znaju daju mi broj od radnje pa zovi. Dok nisam jedan dan dosao i rekao da idem da kontaktiram Trzisnu Inspekciju. Tada je rekao ako je toliko hitno onda cu da ga zovnem i pojavio je se za 3 minuta u radnji. Ja sam mu rekao da idem sad do Trzisne Inspekcije da vidim da li oni mogu sta da urade kad njemu sefovi iznad njega nedaju. Medjutim on mi tad rekao odma daj da se dogovorimo ljudi smo, i da ce mi izaci u susret i vratiti pare odmah. Posto nije imao kod sebe 23 000 rekao je da navratim za sat-dva dok skupi u pazar. Nakon pola sata kad je pazar presao 23 000 zvao me je da dodjem. I odma tad je znao da po zakonu ukoliko uredjaj ne radi ispravno u roku od 7 dana od kupovine ili se vracaju pare ili se zamenjuje novim uredjajem. Eh da nema te Inspekcije sta bi sve radili.

Pozz Svima i nadam se da ce tema jos nekom pomoci ;)
[ djyova @ 29.06.2011. 00:33 ] @
Drago mi je da si resio problem. Zakon je na strani kupca, ali mnogi kupci ne znaju koja su njihova prava...