[ ramondavid @ 13.07.2011. 22:59 ] @
imam par godina Galanzovu klimu 12 koja je do sad solidno radila,pre mesec ipo sam prebacivao spoljnu jedinicu na drugo mesto i majstor je proverio gas i dopunio ga.rekao je da vise nigde nepusta,jer je na samom ulazu u spoljnu jedinicu pustalo.Radila je posle toga normalno.Kad sam neki dan ukljucio klimu primetio sam da se posle nekih 10 tak minuta iskljucila spoljna jedinica i radi samo ventilator na unut. jedinici.I od tada se sa njom prepucavam,cas radi,cas neradi.napominjem da je spoljna jedinica na udaru sunca po ceo dan,ako ima to veze .Unapred hvala na sugestijama
[ ramondavid @ 09.07.2012. 22:45 ] @
Posle tri majstora i godinu dana problem je još uvek prisutan,samo da dodam da noću duže radi,odnosno redje se isključuje.pomagajte
[ Sylvester @ 10.07.2012. 23:43 ] @
Moguce da je oslabio ventilator na spoljnoj jedinici (da li to zavisi od kondenzatora na motoru ventilatora nisam siguran), pa se problem manifestuje sad kad se spoljna vise zagreva na suncu... Ili je fabricki slab ventilator... kineska posla
Ako ti je dostupna spoljna jedinica pogledaj kojom brzinom radi ventilator pa uporedi sa istom klimom ako je vidis negde kod komsija
[ Pajapatak @ 12.07.2012. 10:57 ] @
Može biti kondenzator ventilatora a može biti i prljava spoljnja jedinica.
[ ramondavid @ 12.07.2012. 19:32 ] @
i ja sam dosao do slicnog zakljucka jer mi izgleda kao da se sporije,bar duplo,vrti ventilator nego kod komšije cija je klima vivax potpuno izgleda kao moj galanz.cekam majstora da dodje kad bude moga a usput sam mu rekao za moja zapazanja pa cu da javim sta je bilo.hvala na sugestijama Paja patku i Sylvesteru.pozz
[ ramondavid @ 20.07.2012. 21:38 ] @
problem resen,da kucnem od drvo,problem je bio u kondenzatoru ventilatora spoljne jedinice,oslabio je pa je zamenjen drugim i sad *ladi kao luda.hvala na sugestijama Sylvester-u i Pajapatku