[ meccosky @ 17.11.2011. 10:38 ] @
Poštovani forumaši,
malo sam Googlao, pa tražio temu po forumu, al' ne nađoh nigdje....

Naime, uvodimo centralno grijanje ovih dana, pa smo prisiljeni da se tokom radova grijemo na gore pomenutu klimu, ali ima jedan mali (po meni) problem:

Na režimu predviđenom za grijanje (do sada je nismo koristili u te svrhe), upali se kompresor, odradi svoj dio posla, ventilator radi, "nabije" zadanu temperaturu, i onda počne da hladi (miješa) zrak. Svo vrijeme ventilator radi, znači ne isključuje se pri zadanoj i ostvarenoj temperaturi u prostoriji.

Zanima me,
da li neko ima iskustva sa ovom klimom i da li postoji način da se ventilator isljučuje (ako uopšte postoji), pri zadno / ostvarenoj temperaturi, da se zrak ne bi rashlađivao u prostoru, i na koji način se ta opcija (pretpostavljam da postoje podešavanja na daljinskom), može aktivirati.

Zvao sam i servisera u trgovini u kojoj smo je kupili, ali, na žalost, serviser / trgovac, kao i sve kod nas, nema pojma o čemu se radi .... Kao što rekoh tražio sam po Net-u neko uputstvo za rad sa daljinskim, jer ovo koje smo mi dobili je dobrano šturo, nečitljivo fotokopirano, a uz sve to i nigdje ne objašnjava šta i kako, nego samo: ovo dugme je za ovo, ono dugme je za ono i slično...

Hvala unaprijed na svakoj pomoći.

Evo i link da vidite kako klima izgleda: http://www.elit-electronics.com/products/klima-ureaji/73
[ sfar @ 18.11.2011. 13:22 ] @
unutarnji ventilator se ne isključuje i nema opcije isključenja unutarnjeg ventilatora ( tako je sa ostalim klimama ) ,a nadam se i sa tom jer ovaj tip i model još nisam vidjeo.
[ Pajapatak @ 18.11.2011. 22:04 ] @
Probaj da staviš brzinu ventilatora na Auto.
[ meccosky @ 28.11.2011. 20:18 ] @
Hvala svima na pomoći ...