[ madcama @ 29.02.2012. 13:12 ] @
Volim naucnu fantastiku i nekako mi je tek sad na red dosla Battlestar: Galactica. Zelim da odgledam sve sto je snimljeno na ovu temu. Ono sto mene zanima kojim redom mi preporucujete da krenem. Da li da gledam po vremenu prikazivanja ili po hronoloskom redosledu? UZeo bih u obzir i price koje se oslanjaju na Battlestar: Galactica kao sto je Caprica (bar zbog Magde Apanowicz). Ako se ne varam Caprica je pre Battlestar: Galactica.

Koliko se razlikuju u desavanjima nova i stara verzija serije? Koja je po vama kvalitetnija i zasto?
[ Samurai Jack @ 10.04.2012. 10:45 ] @
Redosled po PS-u bi bio: Pilot miniserija - BSG sezone 1-3 - Razor (specijal epizoda) - Sezona 4 - The plan (takodje specijal)
Caprica je spin-off i mislim da mozes da je gledas kad god i kako god, ne verujem da ce ti pokvariti glavnu pricu.

Originalnu seriju nisam gledao ali po onome sto sam citao i video po netu - razlike su drasticne. Ovo je potpuno, kako se to sad kaze, ''re-imagined'' Battlestar Galactica.

Sajlonce su napravili ljudi, Galactica je otpisan brod, relgijski motivi su veoma zatupljeni, postojanje Boga ti tovare lopatom (sto se meni licno nije svidelo), Starbak je zensko...i tako. Ima razlika podosta.
[ madcama @ 10.04.2012. 11:20 ] @
Hvala. Valjda će nekom značiti to što si napisao.
Donekle se slažem sa tobom u "analizi". Uglavnom, odgledao sam novu verziju i do pola treće sezone mi je bilo ok, a posle su se malo zapetljali.
Caprica ću odgledati kada ponovo dođu hladni dani.

Kad smo već kod Starbuck ostalo mi je malo nejasno iz koje priče je ona? Sajlonac, Čovek, nešto treće?

[ Shadowed @ 10.04.2012. 11:54 ] @
Deluje mi ipak bolje gledati Capricu na kraju.
A ko je Starbuck.. Pa, videces kad budes gledao seriju :)
[ bachi @ 10.04.2012. 13:34 ] @
Ako uspeš da je odgledaš do kraja, jer od treće sezone kreće mega bullsh*t sa religijom, a četvrta sezona je spaljivanje mozga. :(
[ madcama @ 10.04.2012. 13:41 ] @
Verovali ili ne izdržao sam do kraja.

I ipak nisam ukapirao ko je ili šta je Starbuck. Kapiram da je u načelu bila ljudsko biće sve do one "nesreće" sa letelicom, a posle je nekom odlukom scenarista postala harbinger or death za Sajlonce.
[ Samurai Jack @ 10.04.2012. 14:50 ] @
S tim brutalnim guranjem religije i religijskih motiva su mi se bas smucili. Sta je Starbak? Ko ce ga znati. Neki andjeo-polubog-Starchild. Od problematicnog buntovnika i najboljeg pilota u floti na pocetku dosli smo do nebeskog izaslanika i bica izvan vremena i prostora. Mislim, sta reci...
[ bachi @ 10.04.2012. 16:17 ] @
Inače, serija Caprica koja je kvazi prequel Galaktici je otkazana posle jedne sezone i to sa razlogom, to je tek teški smor bio. Tako da je gledajte jedino ako baš, baš ništa drugo u životu pametnije nemate da radite.
[ dule_ns @ 11.04.2012. 09:56 ] @
Odgledaj prve 2 sezone. Ostaće ti osećaj nedovršenosti, ali bolje i to nego razočarenje ako uspeš da odgledaš do kraja.
[ madcama @ 11.04.2012. 12:58 ] @
Citat:
dule_ns: Odgledaj prve 2 sezone. Ostaće ti osećaj nedovršenosti, ali bolje i to nego razočarenje ako uspeš da odgledaš do kraja.

Čega da odgledam prve dve sezone?
[ Marko83 @ 11.04.2012. 13:12 ] @
^^
Pa dule nije lepo procitao da si vec odgledao Battlestar Galactica :-)

Caprica ionako ima samo 1 sezonu...
[ madcama @ 11.04.2012. 15:42 ] @
Citat:
Marko83: ^^
Pa dule nije lepo procitao da si vec odgledao Battlestar Galactica :-)

Caprica ionako ima samo 1 sezonu...


I ja bih rekao da nije pročitao dalje od prve poruke.
[ dule_ns @ 12.04.2012. 09:03 ] @
dule se izvinjava, pročitao je sve poruke ali nije obratio pažnju ko ih je pisao. Inače, moja preporuka stoji za sve koji bi eventualno želeli da pogledaju seriju.
[ madcama @ 12.04.2012. 15:33 ] @
Hvala Dule. Prihvaćeno izvinjenje (mada uopšte nije bilo potrebno).

Sigurno će nekom značiti ono što smo do sada napisali.