[ sad_ste_face_jel @ 08.06.2012. 21:28 ] @
Kao klinac voleo sam ovu igricu i naravno provodio sam dane po igraonicama.Ali sada pored ovoliko dobrih online igrica Counter Strike mi je odvratan! Pocevsi od grafike pa na dalje.E sad mene interesuje zasto je ova igrica i dalje tako popularna kada recimo Call of Duty 2 ima mnogo bolju i grafiku i sve ostalo?
[ gigamg1 @ 08.06.2012. 21:46 ] @
1. Dzaba je
2. Nije zahtevna
3. Ne zahteva neko posebno znanje za "custom" dodatke
4. Ne zahteva nesto preterano mozga
5. Navika
[ sad_ste_face_jel @ 08.06.2012. 21:53 ] @
Pazi i cod 2,4,6 su takodje dzaba.Jesu zahtevnije mislim na cod 4 i 6 ali mislim da tu nije stvar zahtevnosti jer ljudi menjaju racunare jedino oni sa dibidus slabim racunarima mada i oni polako izumiru sto je dobro :) Sto se tice mozga to ne traze ni ostale igrice jer je princip isti samo sto je to na novijim igricama mnogo realnije docarano pa i sam uzitak u igranju je veci.Jedino sto preostaje je navika dobro pa to mene nije zakacilo jer kad vidim na counteru kada igrac hoda a ono ruke napred nazad meni se smuci.
[ Natus_Vincere @ 23.06.2012. 00:04 ] @
Popularna je zbog svog specifičnog engine-a (hl1),koji je bukvalno stvoren za kvalitetan skilled FPS - a koji ni dan danas nije prevaziđen.

>1. Dzaba je
Džaba je "narodna" verzija kao kod svake igre,preko steama košta 7,99e.
>2. Nije zahtevna
Tačno,ali ta priča ne pije vodu jer je CS i dalje jedna od najpopularnijih igara u Evropi,naročito u Švedskoj zajedno sa StarCraftom2,tako da ta priča o standardu ne pije vodu.
>4. Ne zahteva nesto preterano mozga
Apsolutna glupost.Svako ko je ikada igrao CS zna da je potrebno dosta vremena da se nauče neke koliko-toliko osnovne stvari,a godine da bi se iste savladale na krajnjem nivou.Bukvalno svaki korak u igri je bitan,jedan pogrešan potez - mrtav si.Da ne pominjem competitive 5v5 mod gde bukvalno u svakom trenutku moraš da analiziraš svoje poteze,poteze igrača u svojoj ekipi i da predpostaviš šta će protivnik da uradi.Čak je jedan od glavnih ljudi iz Valve-a nedavno rekao da je CS zapravo jedini FPS ikada gde vam je potreban istinski skill.
>5. Navika
Tačno. :) Mnogi CS igrači su istinski zagriženi ljubitelji ove igre,i na sam pomen neke druge igre počinju da reže. (naročito ako je to CSS:)))) )

https://www.youtube.com/watch?v=H4r3EJXo25Q

P.S. Ako su informacije koje se provlače undergroundom tačne,čeka nas CS2 kroz par godina (MOŽDA već sledeće) na HL3 enginu tako da će se CS vratiti na velika vrata. :)
[ 3way @ 23.06.2012. 01:20 ] @
Citat:
Natus_Vincere:
>4. Ne zahteva nesto preterano mozgaApsolutna glupost.Svako ko je ikada igrao CS zna da je potrebno dosta vremena da se nauče neke koliko-toliko osnovne stvari,a godine da bi se iste savladale na krajnjem nivou.


Blago nama ako su potrebne godine da bi se savladale CS vestine...
[ sad_ste_face_jel @ 23.06.2012. 01:38 ] @
Citat:
Natus_Vincere: Popularna je zbog svog specifičnog engine-a (hl1),koji je bukvalno stvoren za kvalitetan skilled FPS - a koji ni dan danas nije prevaziđen.

>1. Dzaba je
Džaba je "narodna" verzija kao kod svake igre,preko steama košta 7,99e.
>2. Nije zahtevna
Tačno,ali ta priča ne pije vodu jer je CS i dalje jedna od najpopularnijih igara u Evropi,naročito u Švedskoj zajedno sa StarCraftom2,tako da ta priča o standardu ne pije vodu.
>4. Ne zahteva nesto preterano mozga
Apsolutna glupost.Svako ko je ikada igrao CS zna da je potrebno dosta vremena da se nauče neke koliko-toliko osnovne stvari,a godine da bi se iste savladale na krajnjem nivou.Bukvalno svaki korak u igri je bitan,jedan pogrešan potez - mrtav si.Da ne pominjem competitive 5v5 mod gde bukvalno u svakom trenutku moraš da analiziraš svoje poteze,poteze igrača u svojoj ekipi i da predpostaviš šta će protivnik da uradi.Čak je jedan od glavnih ljudi iz Valve-a nedavno rekao da je CS zapravo jedini FPS ikada gde vam je potreban istinski skill.
>5. Navika
Tačno. :) Mnogi CS igrači su istinski zagriženi ljubitelji ove igre,i na sam pomen neke druge igre počinju da reže. (naročito ako je to CSS:)))) )

https://www.youtube.com/watch?v=H4r3EJXo25Q

P.S. Ako su informacije koje se provlače undergroundom tačne,čeka nas CS2 kroz par godina (MOŽDA već sledeće) na HL3 enginu tako da će se CS vratiti na velika vrata. :)

Meni je to i dalje ne pojmljivo jer je igrica stvarno krs u odnosu na sadasnje igre.Jer cs-u fali mnogo toga sto danasnje igrice imaju,skoro sam igrao mw3 igrica je predobra u mp, bf2 je takodje dobra ali ona zahteva timski rad i taktiku sto znaci da bez Team Speak-a tesko da mozes da izdrziz 5 min u igri.
[ Natus_Vincere @ 23.06.2012. 13:19 ] @
OK,o ukusima se ne vredi raspravljati. :) Ja ne pokušavam da dokažem da je moj tata jači od tvog,već da CS ima toliko stvari koje običan casual igrač ne primećuje. Evo sad bih ti mogao nabrojati nekoliko stvari u CSu koje su must-know ukoliko si barem malkice uključen u competitive igru,a ne bi imao pojma šta su. :)

Citat:
Blago nama ako su potrebne godine da bi se savladale CS vestine...


Ovde već govorim o semipro-pro nivou,znači o ljudima koji se takmiče po turnirima i neki dobijaju pare za to.Fatal1ty najveći živi solo igrač je imao sintagmu - vežbaj,vežbaj,vežbaj i onda opet vežbaj.
[ Sceka @ 23.06.2012. 13:32 ] @
Citat:
Natus_Vincere:... Evo sad bih ti mogao nabrojati nekoliko stvari u CSu koje su must-know ukoliko si barem malkice uključen u competitive igru,a ne bi imao pojma šta su. :)

Ovde već govorim o semipro-pro nivou,znači o ljudima koji se takmiče po turnirima i neki dobijaju pare za to.Fatal1ty najveći živi solo igrač je imao sintagmu - vežbaj,vežbaj,vežbaj i onda opet vežbaj.

Pa nabroj, i mene to interesuje! :)

Sto se tice "Pro" varijante - to je prilicno nepoznata tematika ovde kod nas. Igranje igrica se tako i podrazumeva, kao igranje igrica i nista vise. Niko ne obraca paznju na korisne stvari koje igranje i uopste bavljenje kompjuterskim igrama podrazumeva. :) Pa sad, i samo iranje terminima pokazuje o cemu je rec. Naime, jedno je kad se kaze igranje igrica. To u startu podrazumeva nesto zabano, neobavezno, nedostojno bavljenja ozbiljnom coveku i slicno. Potpuno je druga situacija kad se za istu stvar upotrebi fraza "bavljenje kompjuterskim igrama", nekako deluje ozbiljnije, "naucnije", podrazumevano dozvoljava paznju "ozbiljnom i obrazovanom odraslom coveku" i slicno. :)



Pozdrav!
[ sad_ste_face_jel @ 24.06.2012. 01:06 ] @
Citat:
Natus_Vincere: OK,o ukusima se ne vredi raspravljati. :) Ja ne pokušavam da dokažem da je moj tata jači od tvog,već da CS ima toliko stvari koje običan casual igrač ne primećuje. Evo sad bih ti mogao nabrojati nekoliko stvari u CSu koje su must-know ukoliko si barem malkice uključen u competitive igru,a ne bi imao pojma šta su. :)



Ovde već govorim o semipro-pro nivou,znači o ljudima koji se takmiče po turnirima i neki dobijaju pare za to.Fatal1ty najveći živi solo igrač je imao sintagmu - vežbaj,vežbaj,vežbaj i onda opet vežbaj.
Pa sto se tice turnira postoje turniri i za cod 4 recimo.Ja nisam Pro igrac ali sto se tice cod-a tu sam solidan igrac i odusevljen sam koliko su realno odradili igricu sto se tice grafike,zvuka,kretanja i td.Ali posto ja kao casual igrac ne znam sta to CS poseduje sto ne poseduju druge igre voleo bih da znam :)
[ 3way @ 24.06.2012. 01:09 ] @
Ja sam do sada video samo jednu igru koja je realno odrzavala borbu. To je bio Rainbow Six koji je izasao pre 7-8 godina.
Kako to igra moze da bude "realna" ako te spuca metak a ti i dalje trcis i imas kao neki health :):)
U Rainbow Six se znalo. Pogodi te nesto, aj zdravo. Od novijih igara igra koja je priblizna ovome je Armed Assault 2, ali i tu ima poprilicno kompromisa.
[ 3way @ 24.06.2012. 01:17 ] @
Citat:
sad_ste_face_jel: Pazi i cod 2,4,6 su takodje dzaba.


Kako to? Ja vidim da kostaju odredjen broj dolara.
[ jnk @ 25.06.2012. 13:52 ] @
CS se igra već više od 12 godina i mislim da će teško neka igra dostići sveukupnu popularnost kantera. I kao i u svakom sportu da bi bio na vrhunskom nivou potrebne su godine i godine treniranja.
[ sad_ste_face_jel @ 27.06.2012. 04:57 ] @
Pa i cod 4 je izasao 2007 i on je donekle popularan.E sad sta to tacno prati popularnost nemam pojma ako su godine u pitanju onda svaka im cast kad im je toliko trebalo da se usavrse. I smatram da je cod 4,6,7,8 mnogo bolje odradjen nego CS.Sam gamplay se ne moze nikako poredi jer je cod moderniji samim tim je mnogo bolje napravljen pocevsi od mapa,grafike,zvuka,realnosti;To je moje misljenje ali stvarno mi nisu jasni sta dozivljavaju u toj igri kad nemaju one efekte i gameplay kao kod cod-a ili neke novije igre.
[ Boris Tadić @ 03.07.2012. 22:58 ] @
U CS-u imaš stalnu potrebu da držiš mozak 100% uključen ili gubiš, dok COD nije ni 30% toliko zahtevan. A tek odziv na komande, kao da porediš Porsche 911 i Ikarbus. Nijanse koje odlučuju o ishodu u jednoj i u drugoj igri su prosto neuporedive, ovamo proračunavaš 3000 puta naizgled istu situacju, dok je u COD dovoljno da čučneš i odmah postaješ k'o Tarmi Rićmi jači od sudbine.
[ sad_ste_face_jel @ 05.07.2012. 23:09 ] @
To je potpuno netacno da za cod mozak treba da bude ukljucen 30% ja ne znam sta si ti igrao? To sto kazes cucnes verovatno mislis na stekare a toga ima u u CS-u jer onaj sa snajperom mora da se steka nece da jurisa.Sto se tice komandi sve je normalno i donekle realno odradjeno.Sto je tice taktike toga ima i u cod-u pogotovu kad se igra war tako da ti poredjenje nije neko :)
[ Boris Tadić @ 27.07.2012. 12:34 ] @
Nemaš ti veze :)
[ KrkaCiC @ 27.07.2012. 13:05 ] @
Ja povremeno igram CS,ali GunGame
E to je prava igra,nema veze sa klasicnim Cs i stekanjem,deatmatch slican kao Q3 nekada. Probajte
[ Ma banujte jaka stvar @ 28.07.2012. 01:21 ] @
Citat:
Boris Tadić: Nemaš ti veze :)

Pa dobro ajd da se malo vredjamo.
Citat:
KrkaCiC: Ja povremeno igram CS,ali GunGame :)
E to je prava igra,nema veze sa klasicnim Cs i stekanjem,deatmatch slican kao Q3 nekada. Probajte :)

Toga imas i u mw 2 i veoma je zanimljivo naravno ko to voli ja licno ne.
[ pbojan86 @ 10.08.2012. 14:03 ] @
21.08 stize CS Global Offensive, konacno sam pronasao gde ce moci da se kupi kljuc za steam...
[ Mali Paja @ 11.10.2013. 14:44 ] @
Ja igram samo cs 1.6 deathrun
[ Boskovic8 @ 17.12.2017. 00:07 ] @
Samo dust
[ ineve74 @ 13.09.2018. 17:50 ] @
Counter strike 1 se igra kod nas na 4-5 servera i dan i noc.
Igra se vise nego csgo.