[ Lala 021 @ 19.02.2013. 09:57 ] @
masina iz naslova ne centrifugira ves. kad se stavi na program centrifugu, pumpa dugo izbacuje vodu ali se centrifuga ne ukljucuje
pozdrav Lala
[ test1234 @ 19.02.2013. 10:06 ] @
Verovatno četkice, mozda je spao/puklo kais. Obori masinu na stranu fioke za prasak pa sa nekim gumenim predmetom iscukaj četkice za probu, pa probaj ponovo centrifugu.
[ Lala 021 @ 19.02.2013. 13:31 ] @
nisam rekao da sam probao normalno pranje (tj skraceni program) masina uzima vodu i okrece levo-desno, valjda su iste cetkice i kad motor radi polako
[ mugi junuzovic @ 19.02.2013. 13:34 ] @
Naravno iste da su četkice, sada se ponovno vrati pa probaj samo centrifugu hoće li raditi...........
[ Lala 021 @ 20.02.2013. 09:22 ] @
zaboravio sam da kazem da je masina moja, one stare sam cak i drugima popravljao, ova ima garanciju ali se bojim da ako je neka carapa u kotlu, nece vaziti garancija, sumnjivo mi je sto u bubnju ima cca 2cm vode
zahvaljujem se na ljubaznosti i pozdrav
[ gti2 @ 20.02.2013. 10:07 ] @
Uvek se kljucna stvar kaze tek pri kraju teme
Tamo je problem sa izbacivanjem vode,a ne sa centrifugom.
[ Lala 021 @ 22.02.2013. 14:52 ] @
u pravu je gti2, juce nije dosao servis pa je zet rekao da je imao slican kvar kod prijatelja, dosao je, skinuo crevo izmedju kazana i filtera (pumpe) i nasao zaglavljenu magicnu krpu, takodje je bila loptica velicine ping-pong loptice (rekao sam da je vrati, verovatno neki ventil) masina proradila a ja otkazao servis. Jos jednom se svima zahvaljujem
pozdrav Lala021
[ mcnie7 @ 08.02.2014. 19:47 ] @
pozdrav imam ves masinu gorenje WA60065 oprala jednu turu i kad sam je pustio drugi put ona uzme vodu pa stane uzme vodu pa stane nakon toga 4 puta zablinkaju sve sijalicke i za to vreme izbaci vodu i nastavi sa tim blinkanjima.probao sam i druge operacije i zakljucio da cim treba da se pokrene bubanj ona pokrene jednom i stane
[ test1234 @ 08.02.2014. 20:14 ] @
F4, nesto na motoru ili u vezi sa motorom.
[ mcnie7 @ 09.02.2014. 20:09 ] @
nema vise blinkanja....danas sam je pustio i krenula je normalno "kao",medjutim brze okrece bubanj ali i radi ono okretanje u levu ili u desnu stranu kad prebaci kada je radila normalno ono sto je zanimljivo je da brzo zapeni prasak od te brzine i da igra ne mogu je zadrzim kolko se bubanj mrda.bubanj se drzi na dva federa i dole ima na dnu kao neki amortizeri..ima li neko ideju sta dalje da radim a da ne bude zvanje servisa
[ test1234 @ 09.02.2014. 20:31 ] @
Moraćeš majstora da zoves, sam ne mozes nista, mozes samo neku veću štetu da napraviš.
[ mugi junuzovic @ 11.02.2014. 17:12 ] @
Citat:
test1234:
F4, nesto na motoru ili u vezi sa motorom.

Provjeriti ovo što ti je test1234 napisao....i provjeri da kada možda nije napukla (obično oko ležajeva) pa voda možda dolazi u dodir sa konektorom motora i šlus na elektroniku...
[ mcnie7 @ 16.02.2014. 21:30 ] @
napred ploca izgleda ko nova nista nisam video neubicajeno sto se tice elektronike ono napred.Naime ona sve one operacije radi normalno jedino sto ubrzano okrece i sto sada igra po kupatilu.ono sto sam primetio na programu za vunu na 30c je da nema snagu da obrne kao da se muci,medjutim na 95 i 60 je ubrzano kao i centrifuga ali uz igranje masine .uzima vodu i izbacuje,greje i reaguje svaka komanda jedino kada obrce desi se i da prekine ibaci vodu i zatreperi 4 puta.Mada je u jednom trenutku bilo i 2 tre taja .koliko sutra kad nadjem odgovarajauci alat krenucu u resavanje kako je rekao mugi.iskreno volim majstorisanje nije mi bas za majstora da me otkine.Zabrinjava me zasto toliko igra i zasto se toliko mrda bubanj.Sutra cu i slikati unutrasnjost
[ allonet @ 17.02.2014. 09:07 ] @
Pozdrav druze,
Ja imam gorenje wa50050 i imam slichni problem.
Moja je mashina isto ko i tvoja igrala po celom kupatilo i deshavalo se da nemogu otvoriti i vrata u kupatilo od nje shto se toliko pomerila.
Vadio sam amortizere i nosio u radnji,sumljao sam da su bili oni,ali majstor mi je rekao da su dobri!?
Onda sam odluchio da promenim lezajeve i uz pomoc ovog foruma (osobno mugija) uspio sam ih promeniti.
Rad mashine se poboljshao,ne skache po kupatilom ALI ZNA DA ZATROPA I DA SE POMERI KAD POCHNE DA VRTI MOTOR PRI VELIKE BRZINE I KAD PRESTANE DA VRTI T.E KAD ZAVRSHAVA SA VRTANJEM!!
Jeb..m je, ne znam shta je opet,dali su amortizeri ali radi nekako.


ps
I ispada mi kaish sa ramenice pa sam ga nekako stego i zasad radi oko mesec dana,dokle..........
[ mugi junuzovic @ 17.02.2014. 15:35 ] @
Citat:
mcnie7:
napred ploca izgleda ko nova nista nisam video neubicajeno sto se tice elektronike ono napred.Naime ona sve one operacije radi normalno jedino sto ubrzano okrece i sto sada igra po kupatilu.ono sto sam primetio na programu za vunu na 30c je da nema snagu da obrne kao da se muci,medjutim na 95 i 60 je ubrzano kao i centrifuga ali uz igranje masine .uzima vodu i izbacuje,greje i reaguje svaka komanda jedino kada obrce desi se i da prekine ibaci vodu i zatreperi 4 puta.Mada je u jednom trenutku bilo i 2 tre taja .koliko sutra kad nadjem odgovarajauci alat krenucu u resavanje kako je rekao mugi.iskreno volim majstorisanje nije mi bas za majstora da me otkine.Zabrinjava me zasto toliko igra i zasto se toliko mrda bubanj.Sutra cu i slikati unutrasnjost

Igra odnosno mrda se iz razloga što u tom trenutku mašina ima u sebi i veš i vodu pa joj je teško i gubi se balans.
Mislim i dalje da je problem na elektronici. Provjeriti kolo od motora i to je posao za dobrog elektroničara..
[ mugi junuzovic @ 17.02.2014. 15:43 ] @
Citat:
allonet:
Pozdrav druze,
Ja imam gorenje wa50050 i imam slichni problem.
Moja je mashina isto ko i tvoja igrala po celom kupatilo i deshavalo se da nemogu otvoriti i vrata u kupatilo od nje shto se toliko pomerila.
Vadio sam amortizere i nosio u radnji,sumljao sam da su bili oni,ali majstor mi je rekao da su dobri!?
Onda sam odluchio da promenim lezajeve i uz pomoc ovog foruma (osobno mugija) uspio sam ih promeniti.
Rad mashine se poboljshao,ne skache po kupatilom ALI ZNA DA ZATROPA I DA SE POMERI KAD POCHNE DA VRTI MOTOR PRI VELIKE BRZINE I KAD PRESTANE DA VRTI T.E KAD ZAVRSHAVA SA VRTANJEM!!
Jeb..m je, ne znam shta je opet,dali su amortizeri ali radi nekako.


ps
I ispada mi kaish sa ramenice pa sam ga nekako stego i zasad radi oko mesec dana,dokle..........

Te mašine 50050,50080 nisu baš konstruktivno najbolje riješene i imaju dosta vinracija nije to samo kod tebe.
Najbolje riješenje za ne pomjeranje je naravno dobro je nivelisati tj. ne smije imati nimalo lufta kada mašinu pomjeramo dijagonalno. Uz to kupiti gumiranu prostirku za kupatila (ima ih u svim bolje opskrbljenim trgovačkim centrima i prodaje se na metar) i podvući je u kompletu pod mašinu ali stim da mašina sa sve četiri nožice leži na nju...
http://www.enmongroup.com/proizvod/prostirke-za-kupatila/

[Ovu poruku je menjao mugi junuzovic dana 17.02.2014. u 22:26 GMT+1]
[ mcnie7 @ 15.01.2015. 00:08 ] @
sta je to elektromagnetni usporivac(ili kocnica) zna li neko gde je to gde se nalazi i kako se menja.I dalje imam problem ali sam cuo da to moze biti problem sa ovom gore navedenom ves masinom WA60065.Problem lupanja i igranja nasao sam i otklonio fiksiranjem amortizera(ispao je onaj fiksator,sraf kako se vec zove i zamenio identicnim)
Pozdrav i hvala na svakom savetu .
[ mugi junuzovic @ 15.01.2015. 07:56 ] @
Na ovoj mašini nema elektromagnetni usporivač već taho generator koji ima svrhu da šalje impulse ele. ploči te se na taj način regulira obrtaj motora. Nalazi se sa zadnje strane motora - dvije tanke žice obično crvene boje. Provjeriti taho i magnetić da nije napukao ili se pomjerio.
[ mcnie7 @ 01.03.2015. 23:50 ] @
ploca iste masine WA 60065 probana na gorenje WA50065 i radi bez greske.Elktronika ispravna ocigledno.Ovih dana provericu i motor...
[ mugi junuzovic @ 02.03.2015. 08:51 ] @
Razlika kod tih mašina je jedino u kapacitetu rublja, jena pere 6,2kg a druga 5,5kg. Elektronike su iste...
[ mcnie7 @ 04.03.2015. 00:06 ] @
TAHOGENERATOR neispravan.MOTOR ispravan.
Kada sam stavio tahogenerator sa druge masine gorenje WA50065 na WA60065 ,proradila je bez problema.
Ovo je moje iskustvo mozda neko ima isti problem .
Hvala svima na savetu problem je resen.
Da da mugi video sam da su iste potpuno sem ovog kapaciteta .Cak su motori isti 1000 rpm
[ tox!e @ 16.05.2015. 10:41 ] @
Pozdrav svima!
Gore pomenuta WA60065 masina. Prvo je imala simptome da zavrti motor max. brzinom pa stane pa opet i tako u krug.
Prvi korak, provera tahogeneratora, ispravan je. Sledeci korak, ajde da se zameni trijak. Ukljuci se nesto kao da zasmrdi i ni makac. Nista. Sada u test modu prijavljuje da ne vidi bravicu. Ok, zamenjena bravica, stavljena nova, cvrc isto se desava. Proverio vodove, zice, da li nije mozda nesto u prekidu sve u redu. Da li je neko imao slicna iskustva ili da li mozda neko ima semu od ove masine. Planiram da skinem ULN koji tera releje pa da proverim da li nije mozda on ostecen pa relej ne provodi.
Hvala unapred.
[ test1234 @ 17.05.2015. 08:48 ] @
Bravica redovno spali elektroniku, proveri taj deo na ploči , imaš neki problem i sa motorom a verovatno i deo na ploči za motor.

Novije elektronike su nešto dorađene tako da ne odu skroz.

Na tim mašinama je postalo ne pisano pravilo da kada imaju neki problem <obavezno> treba zameniti bravicu pa tek onda raditi bilo sta.
[ folcika1 @ 21.01.2021. 09:26 ] @
Mozda i u 2021 godini neko prati ovo? Najpre Srecna svima Nova 2021. godina! Želim da svi budemo zdravi.
Evo jutros i kod mene počeo problem sa dotičnom mašinom. Nije previše veša ubačeno u nju. Kada se uključi krene da puni vodu, ali kada krene da vrti zatrese se i ukoči. Blinkaju sva zelena svetla. Uključim dugme da izbaci vodu i ona izbaci. i Tako u nedogled.
Šta ovde može biti (Gorenje WA 60065)? Da li se isplati zvati majstora ili istu prodati kao polovnu i u kvaru? Razmišljao sam o kupovini nove Beko za pranje i sušenje veša (zbog uštede prostora) i trenutno ih imaju na snjiženju za oko 25% (Ima nekih 3 modela, od 38.000, od 42.000 i 47.000 ddinara). Sve imaju inverter motor, bluethoot, garancija 5 godina i sve su na sniženju. Kako što rekoh razmišljao sam o kupovini nove (pranje i sušenje) ali tek sledeće godine kada se planiram seliti, a ovu Gorenje prodati kao polovnu. Vidim na nekim sajtovima za oglase je prodaju kao neispravnu, ili u kvaru za 5.000 do 8.000 din, zavisno od kvara.
Ako neko ima ideju, savet, šta da pogledam (ne razumem se uopšte u popravke - jedino ako je spala neka žica ili ispao šraf... ;)
Ako ima majstora ovde (po razumnoj ceni) da vidimo da je popravimo ili da dođe da vidi i eventualno otkupi - ako je dobra prilika kupovina nove Beko, zbog ovog popusta....Mada sam mislio novu tek kada se preselim, ali...
Hvala unapred. (Ukoliko ima majstora može na PP, ja sam u blizini Crvenog Krsta - Beograd).
[ test1234 @ 21.01.2021. 20:58 ] @
Verovatno moror u kvaru. Mada moguće je da je motor dobar a da je elektronika u kvaru. Mora neki majstor da pregleda.
[ folcika1 @ 22.01.2021. 14:32 ] @
OK. Hvala. Pozvao, pa cu napisati sta je bilo i cenu poravke....
[ folcika1 @ 01.02.2021. 18:52 ] @
Kontaktirao majstora, objasnio situaciju, napravio mu i poslao video snimak. Došao majstor (sa sobom poneo motor) otvorio mašinu. Ode iz stana, i sa sobom ponese motor koji je doneo. Vratio se i doneo polovni deo od, čini mi se, iste mašine na kome su oni dugmići, točkić i fioka za deterdžent. Sa tog dela, sa zelene ploče gde je elektronika, skinuo neki deo (odlemio), sa moje mašine odlemio i postavio taj polovni deo na zelenu ploču na mojoj mašini.
Uključio, mašina radi sve. Naplatio 3000 din (došao po preporuci) i otišao.
Tog dana mašina odradila 1 pranje.

Sutradan da odradi još 1 ali avaj...Neće ni da krene. Kontakt sa majstorom, reče doći će za 2 dana.
Rekoh sebi, skupo si platio to 1 pranje, ako opet nešto lemi/odlemljuje (možda sada i nešto drugo)...odoše opet nekoliko hiljadica.
Rekoh vreme je za rastajanje i kupovinu neke polovne ili nove (mada sam istu mislio 2022.g. kupiti a ova da "izdrži".. Ali.
Pozvao druge majstore, i po opisu dešavanja oko mašine rekoše najmanje 4000 din.

Tako odlučih da se ne igram i ne trošim više novac, jer zaista nemam veze sa elektronikom, nemam nekog majstora kome bih verovao i koji neće preko leba pogače. Majstoru otkažem, on reče da podelimo po 1500 din ono sto sam platio (pristadoh jer je ipak trosio gorivo dolaskom...) i prodam je za 2000 din nekome ko otkupljuje mašine, uz objašnjenje šta se sve dešavalo i da do sada mašina se nije kvarila, nije zadržala, kao nova je, nije puno radila i čuvana je.

U potrazi za nekom polovnom naiđoh na njegov oglas gde moju mašinu prodaje za 80e kao "skoro nov, malo radila, odlična...". Pa sada da li je to OK da toliko zaradi ili ne, to neka ide na njegovu dušu.

Htedoh preko shopstera onu Candy pranje/sušenje za 55.000 (na sniđenju je), ali iskrsnuse potrebe za novcem pa razmisljam o polovnoj oko 90e ili novoj nekoj za 19.900 u winwin marke Favorit MP 5101... Cije je to, valja li?

[ ademare @ 01.02.2021. 19:31 ] @
Favorit su klasicne Turske masine . Isto kao " domaci " Vox i slicni .

Ova cena je sumnjiva jer Win Win je sada Tehnomanija , ona nema u ponudi , jos popust 50 % ?

Ili nemaju na stanju ili prodaju neki vraceni skart . Znao je to WW da radi i ranije sada kada je TH pogotovo .
[ folcika1 @ 01.02.2021. 19:40 ] @
Kada se ne razumem u te stvari. Evi linka: https://www.winwin.rs/masina-z...a-favorit-mp-5101-8611888.html piše sa 29000 na 19900 din. Onda bolje ipak neka polovna od 80e sa 6-12 meseci garancije za narednu 1,5 godinu?
[ test1234 @ 01.02.2021. 19:58 ] @
Uvek je bolje uzeti novu.
[ ademare @ 01.02.2021. 21:16 ] @
Pa da. Vidis da je ta tvoja koje si se resio sada na oglas 80 Eur . Sta ce ti takva neka ?

Nego nove gledaj da ako su na popustu bude neki normalni . Da vise prodavnica ima taj model u ponudi , da nije jedna prodavnica sa jednim komadom itd. Onda se naravno uklapas koliko imas novca .
[ folcika1 @ 01.02.2021. 21:51 ] @
OK. Hvala na savetima. Pozdrav.