[ bizmarkmixa @ 22.04.2013. 17:35 ] @
Zdravo svima. Trebao bih da kupim kombaj imam vec jedan ali hocu noviji i bolji. Hteo bih iskljucivo JOHN DEERE-a do 25000e da je u dobrom stanju i da ima do 200 ks, da nije mnogo starijih godista i da obavezno ima klimu i secku. Pa me zanima dali vi znate neki dobar model takvog kobaja dali mozda imate iskustva i ako znate neki oglas recite. Hvala puno unapred
[ FoghornLeghorn @ 22.04.2013. 20:37 ] @
Citat:
bizmarkmixa: Zdravo svima. Trebao bih da kupim kombaj imam vec jedan ali hocu noviji i bolji. Hteo bih iskljucivo JOHN DEERE-a do 25000e da je u dobrom stanju i da ima do 200 ks, da nije mnogo starijih godista i da obavezno ima klimu i secku. Pa me zanima dali vi znate neki dobar model takvog kobaja dali mozda imate iskustva i ako znate neki oglas recite. Hvala puno unapred


Najbolje da potrazis u oglasima i da odes u inostranstvo da kupis ili platis nekom da to uradi!

Po onome sto zelis, ovaj bi ti odgovarao, a i cena je OK i ima sve sto zelis:

http://autoline.info/sf/agricultural-equipment-harvester-JOHN-DEERE-1085-H4-13032803484553749200.html

Model JOHN DEERE 1085 H4

Imas ponude i kod nas:

http://www.agropijaca.com/tagovi/john-deere-1085-h4





[ bizmarkmixa @ 22.04.2013. 20:56 ] @
da sad sam ga video ali taj kombajn ima 3000 radnih sati po onome sto sam video sveze je ofarban sto znaci da krije unutrasnje mane a i cena m je jako mala za taj kobajn a sta ti kazes o ovom kombajnu http://poljoprivredni.oglasi.r...bavaniste+kombajni+john++deere
[ ventura @ 22.04.2013. 21:14 ] @
Ako nađeš neki takav, javi i meni :)
[ FoghornLeghorn @ 22.04.2013. 21:22 ] @
Citat:
ventura: Ako nađeš neki takav, javi i meni


I meni isto

Pa rece da hoces cenu do 25000e - ovaj u Bavanistu je 36000e i ima 2700 radnih sati! Kako god da odlucis, za cenu koju zelis mozes da nadjes neki sa kraja 80-tih do sredine 90-tih, i najbolje da ga uzmes direktno u inostranstvu.

Ako hoces da uporedjujes cene, stanje i modele probaj ovde:

http://www.machinefinder.com/ww/en-US/category/used-combines
[ bizmarkmixa @ 22.04.2013. 21:23 ] @
vazi. FoghornLeghorn pogledaj ovaj link sto sam ti dao gore pa mi kazi svoje misljenje sena je malo veca ali je i kukuruzni adapter taj vrlo skup ali bez njega bi cena verovatno bila znatno niza
[ bizmarkmixa @ 22.04.2013. 21:26 ] @
ali ovaj je tek uvezen i nije radio u srbiji a onaj gore sto si ti rekao je jako sumnjiv. znam ljude koji odu probaju kombajn i kad ga doteraju kuci upale ga radi jedan dan i gotovo crkne skroz i to kupe po dobroj ceni a ustvari iza toga stoji nesto sto nevalja mislim po jako maloj ceni a sve kao dobro zato kazem
[ bizmarkmixa @ 22.04.2013. 22:00 ] @
OVO KAZEM SVIM clnovima KOJI MOZDA IMAJU Kobajn JOHN DEERE po gore navedenom STANDARDIMA I DOBO RADI DA MI KAZU UTISKE ILI ONO KOJI SU uvezla ILI JOS VAZNIJE AKOIMA NEKO DA ME OPOMENE NA PEVARE ILI KUPLJEN KOMBAJN ALI POSLE MALO VREMENA SE POKVARI I AKO IMA KOJI JE TO MODEL . HVALA PUNO UNAPRED
[ FoghornLeghorn @ 22.04.2013. 22:03 ] @
Ovaj u Bavanistu je po slikama sasvim OK - put pod noge i uveri se na licu mesta! Ako imas toliko da izdvojis - nemoj mnogo da se neckas... E sad... da li nasi "steluju" i radne sate na kombajnima/traktorima! Meni su samo njegovi radni sati sumnjivi, ali ipak John Deere je John Deere - pogledaj one amerikance po godistima koliko radnih sati imaju pa uporedi - oni tamo ne stede masine, a i "Zelenko" je pravi Work Horse!

U stvari, na motoru proveri turbinu - ako je ikako moguce prici, tj. skinuti usis vazduha do turbine, uhvati za osovinicu i probaj da li ima lufta... ako ima imalo lufta, prosao je taj majstor mnogo vise od 3700. Ako ne mrda - onda su mozda skinuli za najvise 1000 sati.

Nista dok ne odes i ne vidis. Nek ti je sa srecom kupovina!
[ KrkaCiC @ 22.04.2013. 23:44 ] @
Izvinjavam se sto se ubacujem u temu jer se ne razumem u kombajne.
Hteo sam dati samo primer poznanika. Kupio je neki manji John Deere 80-neko godiste,naravno zelen
Ono sto je bitno,platio ga je nesto oko 8-9000 eura. Kombajnu nista ne fali,extra ga je sluzio leto. Za razliku od nekog starog zmaja ovaj ima manju kosu ali je brzi i kvalitetnije radi.
Sutra cu napisati konkretnije o kombajnu.
[ bizmarkmixa @ 23.04.2013. 13:24 ] @
Citat:
FoghornLeghorn:


U stvari, na motoru proveri turbinu - ako je ikako moguce prici, tj. skinuti usis vazduha do turbine, uhvati za osovinicu i probaj da li ima lufta... ako ima imalo lufta, prosao je taj majstor mnogo vise od 3700. Ako ne mrda - onda su mozda skinuli za najvise 1000 sati.

Nista dok ne odes i ne vidis. Nek ti je sa srecom kupovina!





Kako mislis onda su mozda skinuli za najvise 1000 sati????
[ Miroslav Jeftić @ 23.04.2013. 13:34 ] @
Citat:
bizmarkmixa: Kako mislis onda su mozda skinuli za najvise 1000 sati????


Verovatno znači da će skinuti u svakom slučaju, ali u tom ne toliko mnogo
[ FoghornLeghorn @ 23.04.2013. 18:52 ] @
Citat:
bizmarkmixa: Kako mislis onda su mozda skinuli za najvise 1000 sati????


Turbina na John Deere-u bi trebalo da istera nekih 5000 sati - mozda malo i vise, zavisi od rezima rada tj. koliko je "nabijan" u visoke obrtaje, a posto je to ipak kombajn - veliki broj obrtaja je prakticno neizbezan, narocito kod slabijih... Kao i svaka turbina, posle nekog vremena pocinje da dobija "luft", tj, da "mrda" u lezaju. Sto je vece pomeranje, vise je radnih sati nabio.

Ako osovina turbine stoji cvrsto, nema uzduznog ni poprecnog pomeranja ili je to pomeranje jedva primetno, onda je verovatno i motor negde u tih 5000 sati. Posle toga rapidno propada, klimanje je sve vece, pocinje da "zvrci", da izbija dimcina iz auspuha, ali ona plavicastobela, oseca se miris sagorelog ulja u izduvnim gasovima i na kraju dobijes "uberturu" pa vidi sta ces posle sa motorom

Logika kao i za automobile - svi presli od 150-180.000, a sve poljo-masine u rasponu 2500-3500 sati

E sad razmisli sam - upalis ga, pritisnes pedalu, on cumuri kao lud, turbina ima zazor u svim pravcima i kao ima 3000 radnih sati - prosto nemoguce!

[ bizmarkmixa @ 23.04.2013. 20:37 ] @
Hvala vam puno na ovim odgovorima a sad ako mozete da mi kazete nekoliko sajta za prodaj kombajna inostranstvu ali da ima veliki izbor kombajna. Hvala puno unapred
[ aleksandarzz @ 24.04.2013. 10:14 ] @
autoline
mascus
Carina i pdv su 32%. Ako je poreklom iz eu onda se plaća samo 20%pdv