[ KrkaCiC @ 20.05.2013. 00:30 ] @
Pozdrav. Nedavno sam uradio jednu ovakvu fotelju tj kopiju Tantra chair fotelje

Za osnovu sam koristio suvo drvo topole jer je relativno jeftino i lakse je od npr hrasta. Ivericu mrzim da vidim

Na prvoj slici je sastavljena jedna stranica fotelje,tj zatutkaljena i pritegnuta sa vise strana

Na drugoj slici je izgled obe stranice koje su prethodno ravnate hoblericom (lakse i brze mi je tako nego da dangubim slajfericom).

Treca slika prikazuje oblik same fotelje i na njoj su obe stranice,usrafljene privremeno jedna za drugu zbog tacnosti oblika.

Na cetvrtoj slici su precke koje ce drzati sedalni deo. Gornje dve ivice su zaobljene,nadam se da se vidi na slici.

Peta i sesta slika prikazuju gotov drveni deo fotelje tj osnovu,i detalj sastavljanja stranica i precki.
Precke su srafljene srafovima i lepljene tutkalom tako da mogu izdrzati mnogo opteresenja
Precke sam stavljao na rastojanju od oko 10cm i na ponekim mestima sam ubacio precke od orahovog drveta kao ojacanje (vidi se na slici)
Dalje je osnova zavrsila kod tapetara.

Hteo sam uslikati detaljno rad tapetara ali nisam stigao i dosao sam pred finale sto se i vidi na sedmoj i osmoj slici.














Zadnje dve su slike iz sobe

Koriscen je kvalitetniji deblji sundjer od 6cm za sedalni deo,stranice su oblozene sundjerom od 1cm. Lesonit preko precki je ucvrscen za stranice i precke. Sundjer je lepljen lepkom. Sedalni deo sundjera je oblozen koflinom (nesto kao vata,da se ne bi mebl odvajao od sundjera.). Od ispod je postavljeno platno-postava.
Mebl je stvar izbora,i ja sam odabrao skuplji i kvalitetniji

[ Java Beograd @ 20.05.2013. 07:47 ] @
Majstorski odrađeno, nema šta !
[ KrkaCiC @ 20.05.2013. 09:40 ] @
Hvala
Jedino mislim da sam omanuo kod izrade stranice,tj ono udubljenje u sredini mislim da je moglo biti za nijansu manje
Inace fotelja je ukupne duzine oko 192 Cm,a najveca visina je oko 66 cm.
Danas samo dodajem drvene nogare debljine oko 1,5cm,na krajevima i u sredini znaci ukupno 6 nozice
Dodajem ih da se ne bi habao donji deo usled pomeranja jer trenutno lezi na stranici na kojoj je odozdo platno
[ ventura @ 20.05.2013. 09:46 ] @
@ KrkaCiC:
Bez video snimka akcije ne priznajemo ništa... :)
[ KrkaCiC @ 20.05.2013. 10:02 ] @
Pa sad,mozda i bude nesto na xHamsteru