[ SBSL @ 15.03.2004. 05:57 ] @
Kada je drug bio kod mene doneo je hard da prebaci muziku sa njegovog na moj ali je posle potrazio nesto sa mog harda da prebaci (slike, programe itd)..

E sad dok ja nisam bio tu "uzeo" je neke slike (nesto sto je samo za moje oci)...

I to mi je rekao tek pre neki dan...

E sad ja pravim plan da kad odem kod njega da "uzmem" te slike...

Kako to da uradim ???

Moja ideja je bila da mu kazem da mi donese voe, pa dok je odsutan da mu izbrisem slike sa harda...

Imate li vi neku ideju ?

Kako da dobijem sto vise na vremenu..? I na koji nacin to da uradim..??

POZDRAV * *
[ igorsa @ 15.03.2004. 06:59 ] @
Traži mu da ti donese bokal vode.
[ NLO @ 15.03.2004. 07:40 ] @
promeni 'druga'..
[ iNCUBUs @ 15.03.2004. 11:22 ] @
Sumnjam da će on tako naivno da ti ih učini dostupnim, kao što si ti njemu to uradio.

Ako nešto želiš da sačuvaš samo za sebe, onda treba bolje da ga sakriješ i posle neće da boli glava.

[ veseliz @ 15.03.2004. 11:28 ] @
e uzmi taj bokal. i sipaj mu na komp!!

to bi bilo najbolje!

i onda samo kazi UPS! IZVINI!
[ SBSL @ 15.03.2004. 12:47 ] @
pa ne brinite vi... nisam mu se ja uopste zalio za slike !

cutao sam i pravio plan u glavi... nema on pojma sta ga ceka...

Znaci nezna da cu to uraditi !

POZDRAV * * * samo kazite neku ideju !?
[ MissPiggy:) @ 15.03.2004. 14:30 ] @
Umjesto da smisljas 'paklene planove' u glavi, tj. kako da mu napakostis - ako si ga do sada smatrao za druga, fino se nadji sa njim. Npr. dogovorite se da se nadjete kod njega kuci, i reci mu da ti smeta to sto je on uradio. Posto si ga do sada smatrao drugom, valjda je logicno da mozes da RAZGOVARAS sa njim o ovom problemu. Mislim, kako bi se on osjecao da si ti njemu uradio istu stvar? Upitaj ga. Ne znam da li je ovo vrijedno da se jedno prijateljstvo prekine, jer sve zavisi od toga sta ti podrazumijevas pod prijateljstvom. Tvoj drug je imao jednu dozu slobode dok je bio za tvojim kompom, i sasvim je fer da se suoci sa idejom da je (mozda) zloupotrebio tu slobodu. Ne znam koliko ti je godina, ali fizicka osveta tipa: sjekirom ti smlatim komp, ili ti isjecem zice na kompu...je malkice patoloski. Takodje, slijedeci put pokusaj da uradis nesto preventivno (passwords i sl.), da ne moras da se suocavas sa sl. stvarima. I mozda bi bilo zgodno da vidis da li su te slike i sta je uradjeno zaista vrijedno tvog prijateljstva u globalu; svakome se moze desiti da 'pogrijesi'. Naravno, zavisi od tebe i tvog druga da vidite da li je to prihvatljivo.

MissPiggy:)
[ Seslak @ 15.03.2004. 15:04 ] @
Hehe, ma samo ti idi kod njega i proveri situaciju. Vidi da li ima kamere, laserske uredjaje, toplotne senzore i sl. Kad se uveris gde su rupe u obezbedjenju njegove kuce ti lepo navuci fantomku i preko noci mu zdipi komp. You'll have whole the time in the world... Thank me later ;)
[ bluesman @ 15.03.2004. 15:22 ] @
Dozvoliti bilo kome da sedne za tvoj računar je kao dati nekome auto da ga vozi. :-)

Znaš kako se kaže: automobil i ženu ne daj nikome... Možda dodati i kompjuter u ovaj spisak?
[ fanfon @ 15.03.2004. 16:01 ] @
Ipak ti trazi bokal vode a mozes i da ti napravi koji sendvic:)
[ Marko_L @ 15.03.2004. 18:50 ] @
Ma kakva crna "provala" i brisanje ??? Lepo odes kod njega i kazes mu "Burazeru, mazn'o si mi nesto, sto nisi trebao i sad ces sve fino da izbrises ili zaboravi da postojim" i dovidjenja.To sto mu se nisi "zalio" za slike ti je najveca greska, jer ispada ti ne smeta to sto je uradio, a ako ti je ikakav drugar smatram da je sasvim normalno da mozes da mu kazes tako nesto.Glupo je bre da na prevaru pokusas da uzmes nesto sto je vec tvoje.Zamisli kad bi ti neko (ne daj boze) provalio u kucu, pa ti onda provaljivao kod njega da vratis te stvari umesto da prijavis kradju.Mislim, ne razumem uopste sta hoces da postignes time sto ces izbrisati te fajlove koje je on na prevaru uzeo od tebe bez njegovog znanja.Znaci, samo direktno !!!

Btw, slazem se sa konstatacijom da sve fajlove koji su ti vazni i koji su for your eyes only stavis fino u jedan folder i zastitis ga passwordom, kad vec imas takve "drugare".

Poz.
[ igac @ 15.03.2004. 21:04 ] @
mislim, to stvarno nije fino... to sa vodom i bokalom i sendvichima...
to ako hoces ko drvosjeca da uradis... zar nije kulturnije sjesti, napisati program koji ce mu gasiti komp svakih 10 minuta, snimis na disketu, pokrenes i :D ili trojanca, pa sjednes u fotelju, napravis si sendviche i poneses bokal vode, lagano konzolicu i *klik* *klik* :) ljudi ste, niste iz celinca :]
[ Ivan Stanojevic @ 15.03.2004. 21:21 ] @
Pravilno se kaze: Kola, devojka i XXX se ne daju nikome

XXX zameniti sa bilo cime sto necete da date u datoj situaciji...

npr:

Osoba A - Daj casu vode
Osoba B - Kola, devojka i casa vode se ne daju nikome

itd...
[ VRider @ 15.03.2004. 22:43 ] @
Nuluj mu hard. To barem nije tesko.
Ako vas zena prevari sa najboljim prijateljem, ne tugujte. On vam nije najbolji prijatelj.
[ veseliz @ 15.03.2004. 23:56 ] @
E stvarno niste normalni! Pa kako mozes da verujes lopovu, i jos da ti bude prijatelj takav covek!
Znas on moze tebi na kvarno da uzme intimne stvari, a ti da se pravis lud!!
Pa gde to ima!!

Nego lepo kazes mu da ti ne izlazi vise na oci,a pre toga mu lepo sjebes komp, da ne moze ni svoje slike da vidi, a ne tvoje! I da mu ne padne na pamet nikada vise da ceprka po necijem kompu, jer po tvom nece moci, jer se nadam da si pametan i da neces da ga pustis da ti pridje na 100m, a ne da sedne za tvoj dragi PC!!

pamet u glavu

[Ovu poruku je menjao veseliz dana 16.03.2004. u 02:08 GMT]
[ BobMarley @ 16.03.2004. 00:03 ] @
Ko tebe kruhom ti njega kamenom,
nađi ha i reši ga fizički.

Osvetiti ćeš mu se sigurno, a možda i postanete još bolji prijatelji.
[ Goran Mijailovic @ 16.03.2004. 00:17 ] @
Posto si ti moj ljubimac :)
evo ideje ...skini sa maxtorovog sajta MaxBlast 3 instaliraj ga na disketu i odnesi kod druga sa pricom kako imas strasnu igricu ili utility za optimizaciju hard diska...
Startuj kompjuter sa diskete i lepo mu formatiraj hard, izbrisi particije, zero -filuj hdd
ili vec sta ti padne na pamet... Ovde negde u sredini dolazi to famozno trazenje case vode... i pici, veruj mi MB je pravi brzinski sampion u formatiranju...
Naravno sve ces ovo uvezbati prvo kod kuce jer MB ima i tutorijal u sebi, u biosu mora biti podeseno da se comp dize sa A tj floppy diska...
Osveta ce biti krvava i slatka...
Na kraju uvek mozes da kazes izvini zajebo s*m se...:-)
[ -doktor- @ 16.03.2004. 01:32 ] @
Mislim da je sekirica ipak najbolje rešenje.

Jedan pažljivo proračunat udarac će onesposobiti 100% sav hardware unutar kućišta... Poželjno je ovu delikatnu operaciju izvesti dok je računar uključen (zbog spec. efekata). :-)

Za ljubitelje spec. efekata predlažem udarac u monitor. (OPREZ: Poželjne zaštitne naočare, staklići se rasprskavaju vrlo nekontrolisano). :-))

Ukoliko nemaš sekiricu, mislim da bi i čekić od 5kg (poznatiji kao "macola") savršeno odradio posao. :-)))

A i brža je od MaxBlast-a (u bilokojoj verziji). ;-)))
[ Seslak @ 16.03.2004. 02:33 ] @
Nemam inace obicaj da dajem ovakve savete ali posto vidim da je doslo do toga da se bira izmedju macole i MaxBlasta, ja bih ipak preporucio nesto suptilnije. Instaliraj mu stari dobri sub7 serv. Kol'ko se ja secam to dodje samo nekih 30kb (server, dok je client veci). Moze biti da je danas i server nesto veci jer nisam odavno to cackao. Evo link http://vaha.hothost.tv/
Fino zasednes kod kuce i radis mu sta hoces :) Znam, da to nije lepo ali kad je vec doslo dotle da mora da se trazi alternativa za macolu... btw, instalacija je gotova dok on trepne tako da i ne moras da trazis casu vode, moze i onaj stari fazon "Vidi pauka!" :)
P.S. ne zaboravi da iskljucis AVP pre nego sto ga startujes a posle ce vec sam sub7 da se pobrine da ga AVP vise ne gnjavi ;)
[ SBSL @ 16.03.2004. 20:42 ] @
Ovo tvoje sa SUB sevenom je najbolje ! tako cu i uraditi...

Cekaj to mu aktiviram (ne brinem, nema antivus ni jedan)...

Ali on mora da bude na netu ! jer tako...?

POZDRAV * * *
[ Seslak @ 16.03.2004. 22:54 ] @
Da, mora da bude na netu...
Boze, osecam da cu radi ovoga goreti u informaticarskom paklu :)
[ Goran Mijailovic @ 16.03.2004. 23:04 ] @
Citat:
Seslak:
Boze, osecam da cu radi ovoga goreti u informaticarskom paklu

Lepo sam ja reko MaxBlast... pa bih goreo ja
[ SBSL @ 16.03.2004. 23:10 ] @
Sinisa pa ti trebas da se osecas kao heroj a ne da goris u paklu... :)

On treba da gori u paklu sto mi "ukrao" to sto je meni bitno...

A tebi svaka cast :)

[ Seslak @ 16.03.2004. 23:21 ] @
Heroj? To je isto kao da kazes da je Oppenheimer bio heroj. :) Istina, ja nisam izmislio sub7 ali samo ukazivanje na njega je pogresno... mada bolje to nego macola :)

"True genius always finds the way to avoid the conflict" - Nisam siguran ko je ovo rekao.
[ SBSL @ 16.03.2004. 23:54 ] @
:)
[ Seslak @ 17.03.2004. 00:17 ] @
Molim vas da me vise ne kontaktirate na PP za pomoc oko sub7. Ako vas stvarno toliko zanima imate Google a ako nemate vremena da samo par sekundi potrazite na Google onda nemam ni ja vremena da vam objasnjavam. A i kosi se mojim moralnim principima (ako tako nesto uopste postiji). BTW, nisam ja nikakav expert za s7 pa da vam objasnjavam GUI koji ne moze biti jednostavniji... i lepsi :)
[ -zombie- @ 17.03.2004. 06:24 ] @
Citat:
bluesman:
Dozvoliti bilo kome da sedne za tvoj računar je kao dati nekome auto da ga vozi. :-)


a zašto onda mene svi gledaju popreko kada se nećkam da im dam da sednu za moj komp?

mislim, nemam ništa što neko ne bi trebalo da vidi, ali se ipak "ne osećam prijatno".. ;)
[ Nabukodonosor @ 17.03.2004. 14:46 ] @
Citat:
MissPiggy:
Umjesto da smisljas 'paklene planove' u glavi, tj. kako da mu napakostis - ako si ga do sada smatrao za druga, fino se nadji sa njim. Npr. dogovorite se da se nadjete kod njega kuci, i reci mu da ti smeta to sto je on uradio. Posto si ga do sada smatrao drugom, valjda je logicno da mozes da RAZGOVARAS sa njim o ovom problemu. Mislim, kako bi se on osjecao da si ti njemu uradio istu stvar? Upitaj ga. Ne znam da li je ovo vrijedno da se jedno prijateljstvo prekine, jer sve zavisi od toga sta ti podrazumijevas pod prijateljstvom. Tvoj drug je imao jednu dozu slobode dok je bio za tvojim kompom, i sasvim je fer da se suoci sa idejom da je (mozda) zloupotrebio tu slobodu. Ne znam koliko ti je godina, ali fizicka osveta tipa: sjekirom ti smlatim komp, ili ti isjecem zice na kompu...je malkice patoloski. Takodje, slijedeci put pokusaj da uradis nesto preventivno (passwords i sl.), da ne moras da se suocavas sa sl. stvarima. I mozda bi bilo zgodno da vidis da li su te slike i sta je uradjeno zaista vrijedno tvog prijateljstva u globalu; svakome se moze desiti da 'pogrijesi'. Naravno, zavisi od tebe i tvog druga da vidite da li je to prihvatljivo.

MissPiggy

HA HA HA. Smejao sam se pola sata kada sam ovo procitao! Pa ne mogu da verujem! Kakva patetika! Daj ljudi, pomozimo coveku da smisli plan i da vrati ono sto je njegovo! Ja sam za ideju sa bokalom. Mislim na prosipanje po racunaru. HE HE
[ MissPiggy:) @ 17.03.2004. 15:33 ] @
Nabukodonosor, zanimljivo, a ja mislila svo ovo vrijeme da je prava patetika spustiti se na isti nivo osobe kojeg si smatrao (jos uvijek smatras) prijateljem; pogotovo kad znas sta je uradjeno i na koji nacin. Eto, covjek se uci svakog dana. Da nije tebe, cak i Marko_L bi nastavio da pravi slicne komentare. :) Srecom, omasio je samo jedan.

MissPiggy:)
[ Marko_L @ 17.03.2004. 16:12 ] @
Citat:
Da nije tebe, cak i Marko_L bi nastavio da pravi slicne komentare. :) Srecom, omasio je samo jedan.

Sta je pesnik ovim hteo reci ???
[ MissPiggy:) @ 17.03.2004. 16:31 ] @
Pjesnik je kroz ironiju htio da kaze da gos'n Nabukodonosor-ovi stavovi (i slicni) jedino ukazuju na metode kako nekom napakostiti/osvetiti se/unistiti, i da ne mora da znaci da su doticne operisane od doze pateticnosti, i to pateticnosti sa velikim P.

Po gos'n Nabukodonosor-ovom uvidjaju, komentar koji sam ja napravila je 'patetican'. Desilo se da je gos'n Marko_L napravio slican takav 'patetican' komentar. U ovom slucaju, gos'n N smatra da je patetika srediti stvari na jedan razuman nacin. Znaci, komentarisem na 'srecu' (u nesreci) koja nas je strefila kad je gos'n N konstatovao sta je to u stvari patetika. Tim je doticni htio da sasjece sva buduca razmisljanja o alternativnim prijedlozima. Znaci, 'sva sreca' sto je gos'n N konstatovao sta je patetika, inace MissPiggy:) i Marko_L jos uvijek ne bi bili upoznati sa pravim znacenjem te rijeci. A ne bi bilo preporucljivo nastaviti da razmisljamo kako ima civilizovaniji nacin da se srede stvari, sem bokala vode, zar ne? :)

MissPiggy:)
[ P l a c e b O @ 17.03.2004. 16:43 ] @
Citat:
Seslak:
...Instaliraj mu stari dobri sub7 serv.



Najzgodniji nacin da to uradis je recimo da ga narezes na neki CD (sa nekom mjuzom ili drugim 'interesantnim' stvarima) i da mu odneses kao da vidi nesto. Ali CD narezi tako da kada se ucita autorun pokrene i sub7.

Ako nema ni jedan antivirus kako kazes ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Osveta je slatka ;)

[ Marko_L @ 17.03.2004. 16:54 ] @
@Miss Piggy :)
Nabukodonosor, kao i svi ostali ima pravo da da svoje misljenje i ima pravo da se smeje tudjem (ovo je slobodna zemlja :) ) ako ga smatra smesnim i bilo bi glupo, da ne kazem pateticno :), da ovakva tema predje u flame.Tako sam i ja samo dao svoje misljenje a to je da je KRADJA uvek KRADJA bez obzira da li vam je neko ukrao program, fajl, sliku ili pare, pogotovo je neverovatno kada vam tako nesto uradi neko koga smatrate prijateljem.Ako se neko smatra mojim prijateljem, to ako ga ja pustim da sedne za moj komp ne daje mu za pravo da s njega skida sta hoce, isto kao sto mu to sto bih ga pustio u kucu ne bi dalo za pravo da mi mazne pare ili recimo TV.Tako da takva osoba za mene nikad vise ne bi bila "prijatelj" i ne bih igrao "igrice" sa njim vec bih "direktno" resio stvar, a to ne mora da bude "civilizovan" pristup.Opet primera radi, da vam "prijatelj" mazne 100 evra iz dzepa i to vam kaze posle "par dana", da li bi pokusavali da mu ubacite virus ili bi direktno resili stvar ???
[ SBSL @ 17.03.2004. 17:00 ] @
A brate kako u NERU da podesim da se SUB7 automatski aktivira pri AUTORUN-u ?

Ili mi za to treba neki poseban programcic :)

A od vas nisam trazio da mi filozofirate, i ovako imam 1 iz filozofije :)

POZDRAV * * *

p.s Bez ljutnje molim...
[ Nabukodonosor @ 17.03.2004. 17:03 ] @
@MissPiggy
I dalje mislim da je ono sto si izjavila cista patetika. Ocigledno gledas previse americkih tinejdzerskih filmova, koji su prepune te patetike. "Sedi sa njim i pricaj". Covek je to mogao odmah da uradi, ali je sam rekao da drugu nista nije pomenuo iz razloga ciste "Osvete". Mislim na neki blagi vid osvete (milo za drago) i covek ocigledno hoce da se nasali sa drugom (iliti da ga zaje*e). Mislim da je najbolje da njih dvojica sednu jedno 3 sata i lepo popricaju o tome, malo se isplacu, pogledaju neki tin americki film i na kraju se lepo zagrle! Covek hoce da se zeza sa njim! Ne patetisi!
[ MissPiggy:) @ 17.03.2004. 18:24 ] @
Nabukodonosor, americki tinejdzerski filmovi nisu u sklopu mog domena, tako da nazalost ne mogu da napravim komentar koji je na tvojoj frekvenciji. :)

'Blagi vid osvete' = milo za drago je bash nedefinisano iz tvoje poruke, a nazalost, i ostale recenice kaskaju za definicijom. Smatram da je polivanje tastature vodom iz bokala na nivou nezrelog djeteta (sam biraj godine). Malkice je zabrinjavajuce da si pojam komunikacije pokupio iz americkih tinejdzerskih filmova, i jedino se oslanjas na taj primjer. Ili promijeni TV stanicu, ili izadji malo iz kuce da vidis kako ostatak svijeta rjesava svoje probleme. Sto se tice 'patetike', predlazem potkivanje sa malo sirim izborom rijeci. Ako se neko ne slaze sa tobom, njihovo misljenje je ...patetika/pateticno? :) Eh... 'osvjezavajuce', nema sta.

Pitam se jel' Joca namjerava da se bavi unistavanjem, pardon, provalom kompa, ili daljem sakacenju prijateljstva (ili sta je od njega ostalo). Virusi i sl. su samo 'vatra na vatru'...i da, ne znam da li si i sam pokusao Nabukodonosor, ali nekad je korisno RAZGOVARATI. Cisto sumnjam da ce im trebati ta tri sata koja tvoja terapija preporucuje.

Marko_L, potpuno se slazem, nema smisla da ova tema predje u flame. Sloboda misljenja zaista ne zaustavlja pojedince da jednako slobodno...ili 'oslobodjeno' setaju ulicama uz vizije americkih tin filmova. :)

MissPiggy:)

MissPiggy:)
[ Goran Mijailovic @ 17.03.2004. 18:30 ] @
Citat:
joca 26:
A brate kako u NERU da podesim da se SUB7 automatski aktivira pri AUTORUN-u ?
Ili mi za to treba neki poseban programcic
A od vas nisam trazio da mi filozofirate, i ovako imam 1 iz filozofije


G. Joco,
posto si se odlucio za tamo neke spijune, servere, klijente i sta ti ja znam kakve programe, umesto za tako sofisticirano resenje kao sto je to bio moj predlog (skoro da je to softverski pandan raznoraznim sekirama i bokalima punim vode), a imajuci u vidu da je potrebno da i on i ti u isto vreme budete online, sto jos vise komplikuje situaciju, odlucio sam da ti vise ne pomazem
Mogao sam ja ovo i krace da napisem 'al kad moze da davi Gica sto ne bih i ja...
PS
U potpunosti se slazem sa g. Nabukodonosorom i g. Marko_L-om.
[ Marko_L @ 17.03.2004. 19:20 ] @
Citat:
A brate kako u NERU da podesim da se SUB7 automatski aktivira pri AUTORUN-u ?

Ili mi za to treba neki poseban programcic :)

A od vas nisam trazio da mi filozofirate

Jeste, ja filozofiram, a ti ne umes ni autorun da napravis, a 'oces da izigravas hakera.Ja sam samo rekao svoje misljenje i mislim da je budala onaj ko ti bude dalje pomagao oko toga.Nauci osnovne stvari !!!

Bez ljutnje molim !!!

Poz.
[ Goran Mijailovic @ 17.03.2004. 19:40 ] @
Citat:
MissPiggy:)
MissPiggy:)

A sto se ona ovako potpisuje?
Jedno bi bilo sasvim dovoljno...
Mislite o tome.
[ Nabukodonosor @ 17.03.2004. 20:25 ] @
Citat:
MissPiggy:):
Nabukodonosor, americki tinejdzerski filmovi nisu u sklopu mog domena, tako da nazalost ne mogu da napravim komentar koji je na tvojoj frekvenciji. :)

Prvo i prvo, nisam ja mikser ili tranzistor pa da radim na nekoj frekvenciji, a drugo, ja se ne secam da sam i jednog trenutka rekao da gledam te filmove. Samo sam rangirao tezinu tvojih reci, koje su na nivou filmova te produkcije.
Dalje, cak i da se slozim sa ovim sto ti pricas (ne daj Boze), i dalje mi nije jasno zasto si uopste trosila energiju da pises ovo sto pises, jer tvoja prica nema nikavih dodirnih tacaka sa temom. Da sam ja moderator tvoj post bi bio davno izbrisan, jer je covek pitao da mu neko da ideju za to i to, a ti na to odgovaras "ma pusti to, zagrli svog druga". Ili coveku daj ideju, ili nemoj da pises ono sto van svakog konteksta teme.
[ SBSL @ 17.03.2004. 23:24 ] @
E hvala vam na pomoci !

:(
[ markom @ 17.03.2004. 23:50 ] @
Dosta je bilo i ovde.

Marko.