[ oglavaski @ 19.07.2014. 12:38 ] @
Pozdrav svim korisnicima foruma,

Da li bi neko od vas mogao da mi odgovori kako da dodjem do inforamacije kako pronaci posao hemicara u Nemackoj. Po struci sam hemicar sa zavrsenim Prirodno-matematickim fakultetom u Novom Sadu. Imam 17 godina staza u struci , rada u laboratorijama koje su akreditovane po standardu SRPS ISO 17025. Radila sam i farmaceutskim laboratorijama, u laboratorijama za kontrolu vode i zemljista, kao i laboratoriji za kontrolu zivotnih namirnica. Iako sam i sada u radnom odnosu i odgovorno lice za sistem kvaliteta u Laboratoriji, zelim da odem , da svoje znanje i profesionalno iskustvo proverim u Nemackoj. Imam 41 godinu, da li je to problem ?

Unapred zahvalna na odgovoru ,

Olja
[ VlaK @ 19.07.2014. 22:42 ] @
Laboratorija počinje na isto slovo kao i Linux.
[ Ljaka @ 23.11.2021. 19:22 ] @
Pozdrav.
Znate li neku firmu u Hemijskoj branši koja zaposljava nas iz Srbije?
Bio bih vam jako zahvalan na pomoci.
[ član @ 25.11.2021. 10:47 ] @
pitanje pre svega je da li znas nemacki i na kom nivou?
ako imas polozen b2/c1 mislim da ima sanse da nadjes posao, treba samo masovno da saljes prijave i neko ce nekad da ti ponudi posao.
bez nemackog... tesko!

[Ovu poruku je menjao član dana 25.11.2021. u 12:38 GMT+1]
[ mjanjic @ 25.11.2021. 19:07 ] @
Ako hoće posao u struci, a da to nije neki jednostavan zanat (tipa stolara, keramičara, električara, koji su u deficitu), morao bi da zna i stručni nemački, jer će ga na razgovoru za posao pitati nešto iz struke. Problem je čak i da se komunicira na engleskom ako se ne poznaju stručni termini iz oblasti.