[ andrija2812 @ 02.10.2014. 09:18 ] @
Poštovani imam navedenu mašinu ,znači sve radi svaki program i kada treba upaliti centrifugu zaškripi motor i blinkne lampa na progrmatoru i nastavlja program centrifuge od početka i tako u nedogled,kada duže vremena ne radi čak i upali samo centrifugu na posebnom programu ali ne završava do kraja program već pred kraj kažem blinkne lampica i ona poćinje iz početka,a kada ju duže patim čak neće ni da zavrti brzo već samo sporo vrti i kad treba brzo blinkne i opet.Napomenit ću da sam metnio novu elektroniku jer sam mislio da je to u pitanju.Šta raditi?pozdrav
[ mugi junuzovic @ 02.10.2014. 19:32 ] @
Ako si mjenjao elektroniku i opet isto problem je na motoru najvjerovatnije. Provjeriti motor van mašine, također provjeriti taho generator i onaj magnetić kod tahoa (možda je napukao ili se pomjerio)

[ andrija2812 @ 02.10.2014. 21:31 ] @
Hvala ti na odgovoru,u pravu si da je oko motora riječ četkica je skoro na kraju bila pa u maloj brzini radi a pru velikoj gubi kontakt i resetira elektroniku i počinje proces ispočetka.Zamjenio sam ih i i nakon par centrifugi su ulegle i sad radi super.Svakako hvala još jednom