[ pisac @ 15.05.2015. 22:37 ] @
Baš me zanima da li verujete u mogućnost telepatije, da li intuicija može da se poveže sa telepatijom ili je obrnuto, šta je uopšte intuicija a šta telepatija, i tako to...
[ 3way @ 15.05.2015. 22:46 ] @
Telepatija zasigurno ne postoji.

Sto se tice intuicije, trenutno nisam u dovoljno filozofskom raspolozenju da bih mogao da kazem nesto jako pametno, pa cu reci da se vecina stvari "e bas sam o tome razmisljao" tipa, moze objasniti uslovima koji vladaju i tim trenucima. Svi mi vodimo slicne zivote, slusamo iste ili slicne vesti, citamo knjige, gledamo filmove itd, pa nije neobicno da se ljudima u istom trenutku, javi ista misao u glavi...
[ Miroslav Jeftić @ 15.05.2015. 22:58 ] @
Citat:
pisac:
Baš me zanima da li verujete u mogućnost telepatije, da li intuicija može da se poveže sa telepatijom ili je obrnuto, šta je uopšte intuicija a šta telepatija, i tako to...


Telepatiju imaš u stripovima i filmovima i to je to uglavnom. Intuicija bi bila pretpostavka (obično) zasnovana na prethodnom znanju i iskustvu.
[ Vole Domu @ 15.05.2015. 23:49 ] @
šta su sve ljudi verovali da ne postoji, pa se ispostavilo da postoji...
to što mi trenutno nismo u stanju da dokažemo/pokažemo ne znači da ne postoji. ne bih bio tako siguran...
[ 3way @ 15.05.2015. 23:51 ] @
Kada je u pitanju telepatija, postoje vrlo prosti nacini da se dokaze da li postoji ili ne postoji.
Svi do jednog su pokazali da ne postoji.
[ Nj_13 @ 16.05.2015. 00:28 ] @
Citat:
Vole Domu:
šta su sve ljudi verovali da ne postoji, pa se ispostavilo da postoji...

Daleko više imaš primjera gdje su ljudi vjerovali da nešto postoji, pa se ispostavilo da ne postoji...
[ pisac @ 16.05.2015. 00:29 ] @
Možda telepatija ne radi na taj način na koji su oni tražili potvrdu postojanja?

Nego, da li je ovo telepatija ili intuicija ili nešto treće:

Voziš auto, treba iz sporedne ulice da uđeš u glavnu ali je parkiran autobus sa leve strane pa ne vidiš ulicu. Gledaš neko vreme iza autobusa u mali deo ulice koji vidiš i zaključiš da nema vozila koja nailaze, kreneš i ... onda od vozača koji nailazi u daljini sa desne strane (i koji vidi celu ulicu) osetiš paniku i uznemirenost a zatim četvrt sekunde posle toga pored autobusa proleće motorciklista koga u kočenju zakačiš samo po nozi.

Šta je to?
[ hotchimney @ 16.05.2015. 00:40 ] @
Saobraćajna nesreća u kojoj si ti izgleda krivac.

Ali, zadržao bih se na onih "četvrt sekunde".
Za tih "četvrt sekunde" mozak je obradio neke informacije koje još nisu stigle do praga svesti.
U takvim situacijama čoveku se pričinjava da predvidja ili tako nešto.
A radi se samo o kašnjenju signala. U to se možeš uveriti pažljivim posmatranjem okolnih dogadjaja.
[ pisac @ 16.05.2015. 00:46 ] @
Da zanemarimo simpatične doskočice, zanima me tumačenje onog detalja da se nečija uznemirenost/panika oseti na 30m daljine čitavih 0.25 sekundi pre nego što se vidi razlog te panike?

Dakle, za ove što ne veruju u telepatiju, šta je to?

Ok, vidim, "kašnjenje signala". Zašto to kašnjenje signala nije doživljeno kao da potiče od prolaznika na trotoaru koji nisu videli motorciklistu, zašto je to "kašnjenje signala" doživljeno da potiče baš od vozača koji je video motorciklistu i pretpostavio da će doći do sudara?
[ hotchimney @ 16.05.2015. 00:51 ] @
Ma kažem ti, nisi ti osetio tudju paniku na 30 metara daljine.
Već signal putuje kroz telo nekoliko desetinki sekundi.
Oko je nešto uočilo, poslalo signal mozgu, mozak obradjuje i šalje do centra svesti. To je proces koji traje tako oko 0.25 sekundi.

Probaj pažljivo da prisloniš prst na šporet. I prati kako se obradjuje informacioja "prst je opečen".
Videćeš kao tu funkcioniše "telepatija" i koliko treba vremena.
[ anon70939 @ 16.05.2015. 00:55 ] @
ne zelim da pricam jer je previše lična situacija, ali ja sam to osetio par sekundi pre telefonskog poziva, i znao sam vesti...
najgore ikada u mom životu
razdaljina je 300km
[ hotchimney @ 16.05.2015. 00:55 ] @
Možda si pretpostavljao?
A stres nakon saznanja pojačava utisak.
Šta više, može doći do "obrtanja" redosleda dogadjaja. Ili do nastajanja dogadjaja "bez uzroka".
Mozak treba neko vreme da obradi informaciju i da je zatim sačuva.
Ako je mozak preopterećen dolazi do poremećaja u pamćenju i tada može mnogo toda da se percepira na pogrešan način (pre svega redosled dogdjaja).
Takodje ne treba zanemariti i činjenicu da mozak ima mnoge mehanizme za odbranu od stresa a jedan je i zaboravljanje neprijatnih dogadjaja (na primer ne pamti se saopštavanje neprijatne vesti već se vest percepira kao već poznata).
[ anon70939 @ 16.05.2015. 00:58 ] @
ne, nikad tako nešto pre toga nisam pretpostavljao...
pre javljanja na telefonski poziv sam i prokomentarisao nešto što je čula moja žena...
tako da nije obrtanje redosleda
[ pisac @ 16.05.2015. 02:15 ] @
Upravo... telepatija nije tamo gde je traže, zato što ne znaju šta i kako da traže.

Nego, u šta spadaju ovakvi slučajevi:

Razgovaraš sa nekim telefonom, razgovor ide sasvim normalno (ne čitaš tuđe misli) do jednog trenutka u kome osetiš da je nešto što se desilo tamo na drugom kraju linije, u prostoriji ili na TV-u, bitno uznemirilo osobu sa kojom pričaš. A to osetiš pre nego što ta osoba bilo šta progovori, odnosno i dok ti pričaš a osoba na drugom kraju ćuti kao i do tada.
[ 3way @ 16.05.2015. 08:35 ] @
Citat:
pisac:
Da zanemarimo simpatične doskočice, zanima me tumačenje onog detalja da se nečija uznemirenost/panika oseti na 30m daljine čitavih 0.25 sekundi pre nego što se vidi razlog te panike?

Dakle, za ove što ne veruju u telepatiju, šta je to?



Empatija?
Obojica ste vozaci, a vozaci bi uvek trebalo da predvide sta ce onaj drugi da uradi.
Tvoj mozak je obradio raznorazne situacije i shvatio si da u takvoj situaciji moze da se desi svasta. U neku ruku poistovetio si se sa vozacem drugog ( u prvom trenutku imaginarnog ) vozila.


[ 3way @ 16.05.2015. 08:37 ] @
Citat:
CoyoteKG:
ne zelim da pricam jer je previše lična situacija, ali ja sam to osetio par sekundi pre telefonskog poziva, i znao sam vesti...
najgore ikada u mom životu
razdaljina je 300km


Pravo pitanje je koliko puta si se osetio isto i rekao pre bilo kog drugog telefonskog poziva.
Verovatno mnogo, ali nijedan nisi zapamtio jer je to bio neki od uobicajenih razgovora.
[ Vole Domu @ 16.05.2015. 09:16 ] @
meni se kad vozim stalno dešava da vozim iza automobila koji vozi iza kamiona, i dajem migavac, krećem u obilazak, i tačno ZNAM da će lik da krene i on u obilazak u poslednji čas. nikad mi se nije desilo obrnuto, da to pomislim, a da on ne krene...

šta je sa pričama sa blizancima? jednom se desi nešto loše, ovaj drugi hoće da crkne od nervoze i krene da ga traži baš tad?


sećam se i onog eksperimenta, neko mi je prepričavao, možda znate da su to gluposti, ali navodno:

uzmu grupu majmuna sa jednog ostrva, pola njih odvedu na drugo ostrvo 100km odatle i krenu da ih ubijaju jednog po jednog, a ovi na prvom ostrvu kojima se ne dešava ništa odlepe potpuno i naprave nikad veću paniku?
[ Blue82 @ 16.05.2015. 09:58 ] @
Mozak je cudna stvar i radi mnogo vise nego sto smo mi svesni. Kroz citav zivot sticemo razlicita iskustva, dobra i losa i kao takva ih pamtimo. Neka pamtimo svesno a neka podsvesno. Kada god letimo avionom, vecina ljudi pomisli kako bi mogao da padne zbog nekog kvara ali nece valjda bas ovaj moj. Isto je i kada neko nas leti. Kada sleti sve se zaboravlja i zivot ide dalje a ako se nesto desi onda kazes, jbt znao sam, citav taj dan sam razmisljao o tome.

Vracas se kuci, dolazis pred kapiju, parkiras automobil i shvatas da te hvata nekakava iracionalna nervoza. Ne znas zbog cega ali si svestan da nesto nije uredu. Kasnije npr zateknes provalnika u kuci. Ne, nisi ti nista predvideo, nego je mozak podsvesno obradjivao svet oko sebe, i zakljucio da nesto nije uredu. Jos nisi dosao do onog svesnog dela ali mozak zna da nesto nije onako kako bi trebalo biti. To je intuicija. Na osnovu celokupnog tvog zivotnog iskustva, ti vec znas kada sta mozes da ocekujes. I mozak te priprema na to. U tonu druge osobe, mimici i sl. mozes da zakljucis da li je uznemirena, uplasena, tuzna, stagod i mozes znati da li ti zeli dobro ili lose. Vidis na ulici nekog ko se cudno ponasa. Ne znas tacno sta je to cudno ali mozak zna na osnovu 100000 ljudi koje si do tada video, da ovaj nije sav svoj. Mozda se taj preznojava jer ceka da nekog nesrecnika koga ce izbosti na ulici pa ga hvata nervoza kad te vidi da prilazis, jer se sprema da bas tebe nabode, razmislja da li to sada da uradi i na koji nacin da ti pridje i ti primecujes te male suptilne znake cudnog ponasanja na osnovu koga ces mozda reci, bolje da predjem na drugu stranu puta.

Ti si krenuo da pretices onaj autobus ali si na osnovu svega sto si proziveo shvatio da je to sto radis veoma opasno (verovano si isao vecom brzinom od logicne u toj situaciji) i mozak ti je ubacio crva sumnje da li ces se mozda pokajati zbog toga. Kako si se priblizavao NEPREGLEDNOJ raskrsnici mozak ti je poslao poruku straha jer zaista radis nesto opasno, ti si se uplasio i prikocio, ovaj je izleteo i samo si ga okrznuo. Eto, super, ti si moj idol, daj mi neke brojeve za Loto, velicacu te celog zivota. Us*o si se covece, nisi imao petlju da stisnes gas pa si prikocio. Tacka.

Intuicija je i kada si u ljubavnoj vezi a partner te vara. Ti si zaljubljen do usiju i svestan si da vec neko vreme nije sve kako bi trebalo biti, da se partner udaljava od tebe. I verovatno imas 1000 sumnji u njega na osnovu svih postupaka koje radi ali zbog ljubavi potiskujes svesnim delom. Da se to desava nekom tvom drugu, i da ti isprica sve dogadjaje ti bi iz prve rekao "daj bre covece vidis da te vara." Naprosto sve govori da te vara (intuicija, tj zivotno iskustvo ti govori da se tako ne ponasa osoba koja te voli), ali ti si zaljubljen i to naprosto neces da vidis svesnim delom vec trazis opravdanje za ponasanje patnera.
[ Miroslav Jeftić @ 16.05.2015. 10:23 ] @
Citat:
3way:
Citat:
CoyoteKG:
ne zelim da pricam jer je previše lična situacija, ali ja sam to osetio par sekundi pre telefonskog poziva, i znao sam vesti...
najgore ikada u mom životu
razdaljina je 300km


Pravo pitanje je koliko puta si se osetio isto i rekao pre bilo kog drugog telefonskog poziva.
Verovatno mnogo, ali nijedan nisi zapamtio jer je to bio neki od uobicajenih razgovora.


Otprilike. Kao što neki npr. veruju u "baksuzni" petak 13, i ako im se jednom nešto loše dogodilo to će dobro zapamtiti i ponavljati, a što im se xy puta nije ništa dogodilo, to se zaboravi, ostaje onaj jedan.
[ anon70939 @ 16.05.2015. 10:39 ] @
:)
Nije bilo razloga da osećam to isto i pre bilo kog drugog telefonskog poziva, tako da nije bilo potrebe ni da se zaboravlja. Ovo je prvi i jedini put.
Nisam sujeveran, u petak 13 ne verujem, nisam u tom fazonu...

Svakako da vas ne mogu ubediti da telepatija postoji i da sam to jednom doživeo, kao što ni vi mene ne možete da ubedite da je ova situacija bila slučajnost.

Imam još jedan primer koji bi mogao da se pripiše telepatiji, ali ćete vi to nazvati super čulima, a i ja donekle mogu da verujem da su super čula...
kad je bio u Kraljevu onaj jak zemljotres, spavao sam, supruga je gledala TV i ležala pored mene.
Jedno 10 sekundi pre zemljotresa sam podigao glavu onako bunovan i osluškivao, tada je počelo sve da se trese.

1. Mene teško može bilo šta da probudi
2. Nije bila baš tišina, i nisam bio sam u krevetu pa da osetim te supervibracije pre samog zemljotresa
3. Živimo u prizemlju, tako da ako ih je bilo, neverovatno je od mene ako sam uspeo da ih osetim.
4. Ne plašim se zemljotresa, odnosno nikada se nisam uplašio. I ovaj put iako je dugo trajao samo sam osluškivao, spustio glavu i nastavio da spavam. Posle su me tek iz kreveta digle uspaničene komšije koje sam čuo u ulazu.

Ali ajd... "naučno objanjeno" verovatno sam svojim ultramegagigasupersoničnim čulima osetio početak zemljotresa, koji je posle 10 sekundi bio toliko jak da je srušio pola Kraljeva.
[ Shadowed @ 16.05.2015. 10:55 ] @
Nije stvar u "super" culima vec sta mozak radi sa signalima koje dobija od nasih sasvim obicnih cula. Vecina bude odbacena, jedan deo interpretiran ali nikada ne dodje do svesnog dela u "sirovom" obliku vec samo ta interpretacija itd.
Mene je jednom probudila macka dok je hodala po sobi, po tepihu (nemam macku nego je usla kroz prozor). Dok sam bio budan nisam cak bio siguran da li se uopste nesto cuje ali je ipak bilo dovoljno da me probudi. A sa druge strane, imao sam obicaj da prespavam munju (da ne kazem grom) koja udari na 100ak metara od mene. A kod nekog drugog bi bilo obrnuto.
Tako si i ti mogao osetiti neki blag potres i da mozak odluci da je to bitno i probudi te a kod drugih se to ne dogodi.

E sad, to je jedna mogucnost (imho, najverovatnija). Stvar je u tome da ni u jednom slucaju nema dovoljno informacija da se sa sigurnoscu odredi sta je u pitanju. Pa se tako moze dati vise objasnjenja (slucajnost je jedno od njih i sasvim validno) a cim je vise, neko nije tacno, i ljudi ce birati uglavnom ono koje im se najvise svidja a ostala odbaciti kao netacna.
[ Blue82 @ 16.05.2015. 11:31 ] @
A znaci to nije samo do tebe, vi to porodicno?
Do sada smo pricali samo o telepatiji. Kako granata nije zivo bice pa ne moze mislima da je obavesti o svom skorom rusilackom pohodu, to bi znacilo da je mama vidovita. Eto novog pojma. Ti si telepatican, majka vidovita. Verovatno i ostali clanovi porodice imaju neki dar. Mislim da imas idealnu priliku da krenes sa nekim realitijem. Mozda potisnes imperiju Kardashian, dobar je to biznis.


Naravno da je slucajnost. Ja znam (ne licno) jednog lika koji je leteo avionom, i prvi put u zivotu tog dana zamolio stjuardesu da sedne na neko drugo mesto posto avion nije bio pun. Ona je dozvolila, desila se nesreca i on je preziveo, a ostali koji su sedeli u blizini njegovog starog mesta nisu. Zivot je pun slucajnosti. Ja sam slucajno jednom sreo svoju zenu (niti je ona morala izaci tog dana, niti sam ja, niti smo morali da se nadjemo u isto vreme na istom mestu i jos jedno drugom u vidokrugu), onda sam isto tako slucajno joj prisao tog dana a ona je slucajno bila dobre volje pa me je trpila jedno vreme i dala mi sansu da je upoznam. Posle smo se zabavljali pa smo se i svadjali i slucajno smo se uvek nekako pomirili (znas ne mora se po default-u u svakoj svadji pomiriti). I onda sam slucajno jednog dana cuo za oglas u mojoj firmi da trazi radnika (rekao mi jedan drug koga sam tada slucajno sreo a nisam ga video prethodnih par meseci), i eto slucajno tada nisam imao posao, otisao sam na razgovor i kladim se da je slucajno to sto sam im se bas ja dopao (po subjetivnom osecaju onoga ko je odlucivao, a mogao je slucajno da bude bolestan tog dana a neko drugi da me ne izabere), i tako sam se slucajno zaposlio. Mogu ovako do sutra. Jel kontas koliko je zivot skup slucajnosti? Osim ako ne mislis da mi je sve to bilo unapred upisamo u zvezdama.
[ Shadowed @ 16.05.2015. 11:34 ] @
Ccc, ne citas lepo sta pisem :) Nisam rekao da jeste slucajnost vec da moze biti i da se moze dati vise objasnjenja ali se ne moze znati koje je tacno (inace ne bi ni bile zanimljive te price).

Inace, mozak je jedno vrlo nezgodno i prevrtljivo sokocalo i ume da bude los sedok i samom sebi. Zato se ja uglavnom i ne trudim da objasnjavam ovakve price. Ono sto sam prethodno napisao je bilo zato sto me eto, podsetilo na neku situaciju. Jednostavno, nije moguce odrediti sta se tacno desilo u tim situacijama koje si ispricao jer naprosto nema dovoljno informacija. Bilo ko da tvrdi da je sigurno bila slucajnost ili sigurno bila telepatija ili sigurno bilo [upisi po zelji] lupa. Ne zato sto nije to bilo vec zato sto moze samo da nagadja. Zato sam rekao da je slucajnost mogucnost a ne ono sto je bilo.

To ti je kao da ti neko da neki broj (npr 10) i kaze da ga je dobio sabiranjem dva broja. Ti mozes naci koliko hoces objasnjenja koja su ta dva broja (2 i 8, 9 i 1, -34234 i 34244, ...) i svako od njih bi moglo biti tacno, ali nikako ne mozes znati koja je on zapravo dva broja sabrao jer nema dovoljno informacija.
[ anon70939 @ 16.05.2015. 11:34 ] @
@Blue samo bez vređanja, ne budi idiot idiote. Tema je takva kakva je...

Shadowed, razumem ja tebe, ali ove dve stvari su mi toliko neobjašnjive (ne računajući zemljotres, tu ne verujem ni ja), da ne bih mogao da ih pripišem nečemu racionalnom.
[ Blue82 @ 16.05.2015. 11:39 ] @
Jesam li ja negde napisao neku ruznu rec o tebi sem da si vidovit, sto opet nisam ja rekao vec ti pokusavas da me ubedis? I kakva je to ruzna rec?

Mislim da sam ti bas dao argument gomile slucajnosti koje sigurno ne mozes da opovrgnes zdravim razumom.

Hm... idiot.. lepo. Hvala.

[ hotchimney @ 16.05.2015. 11:39 ] @
Synchronicity
Citat:
Synchronicity implies that, just as events may be connected by causality, they may also be connected by meaning. Events connected by meaning need not have an explanation in terms of causality; this contradicts the Axiom of Causality in specific cases but does not contradict causality generally.

Dakle, od uobičajenog percepiranja povezanosti dogadjaja u smislu kautalnosti
može se govoriti i o povezanosti dogadjaja u smislu značenja.

Kauzalnost je uvek ispred značenja
ali mozak može da obrne redosled.


Citat:
Blue82:

Ja znam (ne licno) jednog lika koji je leteo avionom, i prvi put u zivotu tog dana zamolio stjuardesu da sedne na neko drugo mesto posto avion nije bio pun.

To ima i film (Tri Priče) u kome čovek juri za autobusom ali ga vozač ne prima jer "nema mesta".
Nakon toga autobus uleti u saobraćajnu nesreću i svi gidu.
A čovek sa torbom ostane u čudu.

Ima jedna knjiga objavljena pre 30-tak godina u kojoj je navedeno dosta takvih primera
tada nazivanih "prekognicija".
[ 3way @ 16.05.2015. 11:49 ] @
Citat:
CoyoteKG:
1. Te noći je prvi put za toliko meseci došla da nas premesti u kupatilo. Zašto baš tada? Zašto nije nikada ranije? Samo da ne bude, "mozak je obradio situaciju, nelogičan redosled pucanja, prvo pucPUCpucpucPUC, a ranije je bilo samo PUCPUCpuc"...
2. Zašto se bacila na pod pre nego što je udarila granata? Kako je to mogla da vidi te granate i da tako brzo odreaguje. Čak i da je videla neke granate sa okolnog brda, kako bi mogla da pretpostavi da idu baš ka našoj sobi? I ja sam noću video 1000 puta takve granate, preletale su preko kasarne non stop, jer je kasarna bila u centru grada, a "naši" su se sa "njihovima" dobacivali non stop. Čak su ove granate bile sa našeg brda, kako smo kasnije saznali gađali su taj neki soliter koji je bio pored našeg objekta, ali su podbacili...

Ako nije neka telepatija, ili predviđanje, štogod... onda je ogromna slučajnost? Sve neobjašnjive stvari se mogu pripisati slučajnosti? Ili je to Božja ruka? :)



Brkas neke stvari...
Uopste ne mora da bude slucajnost, nego normalan tok dogadjaja.
Posledice, sama dramatika i vasa licna percepcija dogadjaja je ono sto je definisalo taj dogadjaj, a ne sam dogadjaj, bacanje na pod itd.

To sto vas je neko premestio u kupatilo ne znaci da je on predvideo da ce se nesto desiti, nego da vas je premetio u kupatilo.
[ Blue82 @ 16.05.2015. 11:53 ] @
Za svaku nesrecu mora da se desi toliko slucajnosti da kada bolje razmislis to nije normalno. Prvo 2 coveka treba da se probude (jedan od njih je mogao zaspati tog dana, jbg zablokirao se mobilni i nije zvonio).Onda se oba coveka moraju uskladiti sa svojim ukucanima (npr neko mi uleti u kupatilo bas kad trebam da krenem i moram sacekati 2 minuta da taj izadje posto i meni treba). Samim tim krenucu 2 minuta kasnije nego inace. Ista stvar mora biti i sa drugom osobom. Onda ni meni ni njemu ne sme da se desi 10000 stvari tipa bolestan, zaboli te stomak, neki problem ima neko drugi od ukucana pa umesto na posao, krenuces drugim putem da ih odvezes do doktora i sl. Onda ako je drugi ucesnik u nesreci pesak, mogao je npr da zastane na 10s da zaveze pertlu, mogao je na putu da sretne nekog poznatog da zastane 3s da se pozdravi sa njim, mogao je ici nekim drugim putem mogao je.... ali na kraju pored svega onog mogao je jedan i drugi su napravili more nasumicnih odluka i sve te odluke su dovele do toga da su se og dana nasli na istom pesackom prelazu, u isto vreme, u sekundu u isto vreme, vozac ga iz nekog razloga nije video i oborio je pesaka. Da bi do ovoga doslo a moglo se spreciti na bilion nacina nekom nasumicnom slucajnoscu tog dana, moralo se pogotiti bezbroj stvari i pogodilo se.

Da li je to sudbina, pa ju je neko mogao procitati? Nije. Naprosto desilo se bas tako.

Primera radi bio je zemljotres. TI si pre njega bio u jednoj sobi i ne znas nisam zasto si otisao 1 minut pre u drugu sobu. I soba u kojoj si bio se srusila. Da li si predosetio da moras da se sklonis iz te sobe da ne pogines? Nisi. Naprosto si pozeleo da promenis sobu. TO si toliko puta pre toga uradio... Nije ti se svidjalo u toj i otisao si u drugu. Igrom slucaja tada je bio zemljotres i zato sto si se pomerio preziveo si.
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 13:06 ] @
intuicija :D

ja razmišljam nešto u ovom fazonu.

Da uzmem primer iz saobraćaja.

Vozači koji su tek položili i krenuli sa vožnjom nemaju apsolutno nikakvu "intuiciju" jer nemaju iskustva i nisu se još nagledali koje kakvih gluposti.

Iskusni vozači manje više znaju šta se može desiti u nekom momentu jer sam mozak već ima mnoge slične situacije u sebi i zna kako da izbegne odredjene situacije.

za mene je intuicija iskustvo :D
Nikakva predvidjanja,nikakve vračke..samo iskustvo i ljudska psiha

sve ostalo su slučajnosti ili spletovi nekih drugih okolnosti :)
[ 3way @ 16.05.2015. 13:08 ] @
Citat:
Lacika.1991:
Vozači koji su tek položili i krenuli sa vožnjom nemaju apsolutno nikakvu "intuiciju" jer nemaju iskustva i nisu se još nagledali koje kakvih gluposti.


Znaju i oni, osim ako su do sedanja u auto ziveli u pecini bez struje i vode i jeli zivo meso.
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 13:10 ] @
Dobro :D znaš na šta sam mislio :D
[ 3way @ 16.05.2015. 13:17 ] @
Mislim, u pravu si, samo hocu da kazem da i oni imaju nekakvu svest o saobracaju i o tome sta sve moze da se desi...
[ pisac @ 16.05.2015. 13:31 ] @
Ljudska čula su u stvari strahovito ograničena, i ljudi žive u svetu koji niti mogu da objasne niti mogu da sagledaju. Kada uzmete takve stvari u obzir onda možete prihvatiti da može da postoji nešto što je "neshvatljivo" ali samo zato što se ne može objasniti dosadašnjim saznanjima niti čulima.

Ono što je recimo neshvatljivo jeste ponašanje ćestica u kvantnoj fizici:

Citat:
Ono što je otkrila kvantna teorija za um je toliko zbunjujuće da zvuči kao znanstvena fantastika: čestice mogu biti na dva ili više mjesta u isto vrijeme. (Nedavno je eksperiment pokazao da se jedna čestica može nalaziti i na čak 3000 mjesta!). Isti "objekt" može se pojaviti kao čestica, na određenom mjestu ili kao val rasprostrt kroz prostor i vrijeme.

Einstein je rekao da ništa ne putuje brže od svjetlosti, ali kvantna fizika pokazala je da subatomske čestice, kako se čini, komuniciraju trenutačno bez obzira na međusobnu udaljenost. Klasična fizika bila je deterministička: u zadanim uvjetima (kao što su položaj i brzina kretanja objekta) moguće je sa sigurnošću utvrditi kamo će objekt otići. Kvantna fizika je probabilistička: ne možete nikada s potpunom sigurnošću znati kako će neka stvar ispasti. Klasična fizika bila je redukcionistička: temeljila se na pretpostavci da samo poznavajući odvojene dijelove konačno možete shvatiti cjelinu. Nova fizika više je organska i holistička; ona svemir oslikava kao jedinstvenu cjelinu, čiji su dijelovi međusobno povezani i utječu jedan na drugoga.


Eksperimenti koji su rađeni u kvantnoj fizici su donosili takve nelogične i neshvatljive rezultate koji ne da su se graničili sa razumom već su prelazili na drugu stranu razuma.

Citat:
Pet eksperimenata kvantne fizike koji pokazuju da je stvarnost koja nas okružuje iluzija

Nitko na svijetu ne može shvatiti što kvantna mehanika zaista jest, to je možda najvažnija stvar koju bi morali znati o njoj. Mnogi fizičari su naučili koristiti njene zakone pa čak i predvidjeti fenomene na osnovi kvantnih kalkulacija, ali još uvijek nije jasno zašto promatrač nekog eksperimenta određuje ponašanje cijelog sustava i na kraju utječe i na sam ishod eksperimenta. Izabrali smo nekoliko primjera eksperimenata na čiji ishod promatrač ima neizbježan utjecaj te ćemo pokušati shvatiti kako se kvantna mehanika ponaša kad na nju utječe svijest....


Sve u svemu, postoje stvari koje se ne mogu objasniti nikakvim kašnjenjima signala ili tendencioznim pamćenjem, ali to onaj koji nije doživeo ne može ni da shvati ni da pretpostavi kako to izgleda.
[ anon142305 @ 16.05.2015. 13:34 ] @
^ Odakle ti to da oni sto vazi za mikro svet, vazi i makro svetu?
[ Java Beograd @ 16.05.2015. 13:39 ] @
Meni se telepatija toliko mnogo puta desila, sa toliko različitih ljudi, da se to jednostavno ne može nazvati slučajnošću.

Da li sam ikad svesno mogao nekom da prenesem misli ? Ne. Da li svesno mogu da ponovim, izazovem, pokažem ? Ne.

Da li verujem da postoji ? Naravno. Kažem toliko se puta desilo, da to ne može biti slučajno.
[ 3way @ 16.05.2015. 13:40 ] @
Citat:
pisac:
Ljudska čula su u stvari strahovito ograničena, i ljudi žive u svetu koji niti mogu da objasne niti mogu da sagledaju. Kada uzmete takve stvari u obzir onda možete prihvatiti da može da postoji nešto što je "neshvatljivo" ali samo zato što se ne može objasniti dosadašnjim saznanjima niti čulima.

Ono što je recimo neshvatljivo jeste ponašanje ćestica u kvantnoj fizici:


Manifestacija takvih "neshvatljivih" stvari je i te kako shvatljiva, a pre svega merljiva (al je izraz)...Na primer - telepatija.

Ko hoce moze da dokaze postojanje telepatije ( i jos pride da zaradi 1 000 000 ) dolara, ali niko nece. To jest hoce, samo nesto im slabo ide.
Dakle, prenos misli, osecanja, stavova na daljinu NE RADI, ne funkcionise i to je samo mastarija.

Potezanje kvantne fizike prilici kvazinaucnicima i teoreticarima zavere koji u nedostatku dokaza za svoje tvrdnje pokusavaju da se vade na kvantnu fiziku, jer je tamo "sve tako neodredjeno"....Valjda misle da zbog te "neodredjenosti" postoji sansa da su oni u pravu....Bolje da igraju loto...
[ pisac @ 16.05.2015. 13:49 ] @
Ne može da se dokaže zato što to ne radi voljno.

A verujem da, kao što postoje daltonisti, postoje i ljudi koji nisu u stanju da osete to što se naziva telepatijom pa zbog toga i ne mogu da poveruju da to postoji. Ljudi se trude da sve objasne u okviru ovih standardnih čula koje poseduju, ali greška je verovati da čula koja poseduješ jesu i jedina moguća čula (i jedina moguća realnost) koja mogu postojati.

Nego, šta je "ja", i šta je "misao"? Da li su to duhovni ili fizički pojmovi? Ako su duhovni šta je to "duhovno", a a ako su fizički da li tu postoji neka razmena i protok energije, impulsa-elektrona, kvantnih ili kojekakvih čestica, čega već?
[ 3way @ 16.05.2015. 13:56 ] @
Citat:
pisac:
A verujem da, kao što postoje daltonisti, postoje i ljudi koji nisu u stanju da osete to što se naziva telepatijom pa zbog toga i ne mogu da poveruju da to postoji.


Dobro.
Posto postoje daltonisti, sigurno postoje i ljudi koji mogu da materijalizuju jednoroge koji ce im ispunjavati zelje, posto, kvantana mehanika je jedna cudna stvar.

Da li i u to verujes?

Citat:

Ljudi se trude da sve objasne u okviru ovih standardnih čula koje poseduju


ovo zaboravih...

Ljudi se ne trude da objasne stvari u okviru svojih cula vec vise od 150 godina...Zato smo i smislili i napravili uredjaje koji nam necujno prevode u cujno.
[ pisac @ 16.05.2015. 14:08 ] @
Nikada nisam materijalizovao jednoroga niti sam osetio potrebu da to uradim, a ni spontano mi se to nije desilo.

Ali sam zato nebrojeno puta osetio ono što se može nazvati telepatijom, i dok se u nekim slučajevima može objasniti intuicijom i agregacijom jedva primetnih promena u regularnim čulima, u mnogim slučajevima se to ne može objasniti nikakvim promenama u spektru onih regularnih čula koje svi ljudi poseduju jer te promene jednostavno i ne postoje.

Ako neko ugleda na TV-u neku uznemirujuću scenu dok razgovaram sa telefonom, a u tom trenutku niti priča niti čujem disanje preko telefona niti druge zvuke iz okoline, kako ja to mogu da osetim?
[ 3way @ 16.05.2015. 14:15 ] @
Citat:
pisac: Nikada nisam materijalizovao jednoroga niti sam osetio potrebu da to uradim, a ni spontano mi se to nije desilo.


Nisi, zato sto nije socijalno prihvatljivo baviti se "glupostima", ali odredjene stvari, kao sto je telepatija, telekineza, itd, se ne smatraju glupostima, pa si slobodan da kazes da si prisustvovao nekom slicnom fenomenu.


Citat:
pisac:Ako neko ugleda na TV-u neku uznemirujuću scenu dok razgovaram sa telefonom, a u tom trenutku niti priča niti čujem disanje preko telefona niti druge zvuke iz okoline, kako ja to mogu da osetim?


A sta ako ipak cujes nesto sto moze da te navede na pomisao sta doticni radi? Kratak uzdah, promena polozaja, itd?

Ja sam ranije, na primer, bio u stanju da ocenim kada covek iz sedenja predje u lezanje, samo na osnovu promene ambijentalnog zvuka....Krckanja telefona, promene ambijentalnog zvuka dok je tisina i nekih naoko nebitnih zvukova...Tada sam se bavio zvukom i muzikom, pa sam sve te zvucne senzacije dozviljavao jace nego neko ko to nije radio, ali i taj sto to nije radio je ISTO TO primao na nesvesnom nivou.
[ llux @ 16.05.2015. 14:19 ] @
E pa 3way, sad si preterao. Pa nije on jedini rekao da je covek ogranicen svojim culima i da moze postojati jos nesto, sto nije moguce izmeriti instrumentima. Rekli su to i daleko obrazovaniji i upuceniji ljudi, koji se bave naucnim istrazivanjima decenijama.
[ 3way @ 16.05.2015. 14:20 ] @
Citat:
llux:Pa nije on jedini rekao da je covek ogranicen svojim culima i da moze postojati jos nesto, sto nije moguce izmeriti instrumentima. Rekli su to i daleko obrazovaniji i upuceniji ljudi, koji se bave naucnim istrazivanjima decenijama.


Nijedan to nije rekao.
Bukvalno jedan jedini.
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 14:28 ] @
meni se desilo bezbroj puta da uhvatim telefon u ruke pri pomisli na nekoga,i da u tom momentu stigne poruka od iste osobe ili telefon zazvoni,a da pritom nemam veze puno sa tom osobom,mislim da nemam česti kontakt,kao na primer sa devojkom,nego ono..nismo se čuli mesec,dva i onda ja uzmem telefon u ruke da toj osobi napišem poruku..i stiže poruka od te osobe :D

Al meni to nije telepatija,nego idem onom logikom "usralo me" :D

I jednom beše situacija da sam sanjao jednu osobu i da mi je ta osoba sutra dan rekla da je ona mene sanjala,no opet,možda još jedna slučajnost.
[ 3way @ 16.05.2015. 14:34 ] @
Predlazem da svi koji koriste nemerljivo, cuju nevidljivo i vide necujno posete ovaj link:

http://web.randi.org/the-million-dollar-challenge.html

Da lepo jednom za uvek svima dokazu da je to sto oni mogu realna i opipljiva stvar.
Ako ih pare ne zanimaju, nek taj novac uloze u obnovu od poplava, sigurne kuce, narodne kuhinje.

A to je samo pocetak, jednom kada imamo potvrdu takvih mogucnosti, ovaj svet cemo naciniti boljim za sve.
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 14:38 ] @
Uu to dugo godina već stoji tako :D milion dolara ih.

A pazi što bi meni bilo interesantno,da poseduješ neku takvu mega giga sposobnost..ono čitanje misli,telepatija i te ludorije..što bi uzeo jedan milion dolara i rizikovao sopstvenu smrt i koje kakve ludorije..kada bi sa tim psihičkim sposobnostima mogao da zaradiš mnooogo miliona :D
[ 3way @ 16.05.2015. 14:40 ] @
Pa nesto ne vidim da ti sa nadnaravnim sposobnostima uzimaju milione :)
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 14:43 ] @
e u tom je i poenta :D ne uzimaju..jer..a nema ih..
[ llux @ 16.05.2015. 14:43 ] @
Ok. A da li je to samo popularna nauka, ili je za naucnike zaista enigma, kako neke ptice pronadju pravi put.
Gledao sam emisiju gde su pravili razne eksperimente i sta god da im urade, one uvek nadju pravi put.

Imaju pretpostavku, da je to zbog sestog cula, nesto kao kompas.
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 14:49 ] @
jesi video nekad ptice na nebu kako se neko vreme vrte u krug,i prave osmice..i onda odjednom sve kolektivno uhvate pravac :D
hvataju magnetne smernice,kako sam čuo naspram toga se orjentišu..al to su ptice :D
[ 3way @ 16.05.2015. 14:51 ] @
Citat:
llux: Ok. A da li je to samo popularna nauka, ili je za naucnike zaista enigma, kako neke ptice pronadju pravi put.
Gledao sam emisiju gde su pravili razne eksperimente i sta god da im urade, one uvek nadju pravi put.

Imaju pretpostavku, da je to zbog sestog cula, nesto kao kompas.


Primer nije adekvatan, jer pre svega, ptice NADJU PUT, dakle postoji REZULTAT. U ovom slucaju ne postoji nikakav rezultat, osim subjektivnog dozivljaja.
A i nije bas tolika enigma, ptice su u stanju da osete em zracenje, pa se orijentisu po tome...
[ llux @ 16.05.2015. 14:52 ] @
Ovde su eksperiment pravili samo sa jednom pticom i tvrdili su da nema definitivnog objasnjenja.
A nije bila u pitanju kvazi naucna emisija, vec verodostojna.
[ llux @ 16.05.2015. 14:55 ] @
I da, ja se samo osvrcem na tvrdnju, da covek danas moze sve da ispita, da mu nisu potrebna dodatna cula, ili da ne postoji nista sto se ne moze otkriti eksperimentima. Sa tim se nikako ne slazem.

A sto se tice glavne teme, tu sam neutralan.
[ Lacika.1991 @ 16.05.2015. 14:59 ] @
ja sam samo siguran da nemam hrabrosti da kažem da takvo nešto ne postoji..ali niti da tvrdim da postoji..ljudski mozak je čudo..i mislim da još dugo vremena neće biti otkrivene sve tajne ljudskoga mozga..

Meni lično jedan od najfascinantnijih primera mogućnosti prilagodjavanja ljudskog mozga je ona priča o dečaku koji je ostao slep,ali se uspešno kreće kroz okolinu jer pucketa jezikom ili šta već radi,a uz pomoć sluha dobija sliku u glavi gde se nalazi,i šta se gde nalazi,nešto kao sonar :D
[ 3way @ 16.05.2015. 15:02 ] @
Citat:
llux:
I da, ja se samo osvrcem na tvrdnju, da covek danas moze sve da ispita, da mu nisu potrebna dodatna cula, ili da ne postoji nista sto se ne moze otkriti eksperimentima. Sa tim se nikako ne slazem.


Covek ne moze "sve" da ispita niti ce ikada moci to "sve" da ispita. Coveku JESU potrebna dodatna cula, makar u vidu radara koji ce da mu kaze da li da nosi kisobran ili suncobran na posao.
Postoji mnogo stvari kojih i dalje nismo svesni (iako imamo sasvim dobre ideje), ali ovde ne govorimo o takvim stvarima, nego govorimo o prostoj stvari koja je navodno prisutna vekovima.
[ pisac @ 16.05.2015. 18:27 ] @
Citat:
3way: Nisi, zato sto nije socijalno prihvatljivo baviti se "glupostima", ali odredjene stvari, kao sto je telepatija, telekineza, itd, se ne smatraju glupostima, pa si slobodan da kazes da si prisustvovao nekom slicnom fenomenu.


Složićeš se da tvrdnja kvantne fizike da jedna čestica može da bude na više mesta u isto vreme, i da kvantne čestice bez obzira na daljinu (u celom svemiru) utiču jedna na drugu trenutno (a ne brzinom svetlosti), i da finalni rezultat kvantnog eksperimenta zavisi od toga da li neko posmatra taj eksperiment ili ne, deluju kao obične gluposti neke budaletine. Međutim, ispostavlja se da te gluposti zaista i jesu takve nenormalno suprotne svakoj ljudskoj logici i dosadašnjem saznanju o svetu.

Pa onda dodaš crnu materiju koja čini u stvari veći deo svemira a koju ljudi uopšte ne mogu da primete, spoznaju, niti eksperimentišu sa njom jer i ne znaju šta je to.

Onda možda možeš da prihvatiš da postoje mnoge stvari koje ljudi uopšte nisu u stanju da vide, objasne, klasifikuju, niti upotrebe za svoje dobre ili zle ciljeve...

Citat:
3way: Ja sam ranije, na primer, bio u stanju da ocenim kada covek iz sedenja predje u lezanje, samo na osnovu promene ambijentalnog zvuka....Krckanja telefona, promene ambijentalnog zvuka dok je tisina i nekih naoko nebitnih zvukova...Tada sam se bavio zvukom i muzikom, pa sam sve te zvucne senzacije dozviljavao jace nego neko ko to nije radio, ali i taj sto to nije radio je ISTO TO primao na nesvesnom nivou.


To ja mogu i dalje da ocenim, a (ako je dobrar fiksni telefon) često i da li je neko (bešumno) zatvorio/otvorio vrata sobe u kojoj je telefonski sagovornik, i da li se neko kreće po prostorij, ali to nema veze ni sa telepatijom ni sa intuicijom već promenama u odjeku sobe. Međutim postoje situacije u kojima zaista ne može da se izvuče ni jedan jedini faktor ovozemaljskih svakodnevnih čula zvuka/slike/uzdisaja/podrhtavanja glasa/proužene pauze koji je doveo do informacije uznemirenosti koja se pojavila.

Da pomenem onog motorciklistu koji obilazi nepropisno parkiran autobus na raskrsnici. Ako neko može perifernim vidom i podsvesšću sa 30m daljine kroz svoje i tuđe odsijavajuće staklo na kolima u pokretu da primeti da je neko unutra raširio oči i zenice, onda to nije telepatija već obrada informacija. Međutim, ja verujem da je to nemoguće, nikome, pa čak verovatno ni kada direktno koncentrisano pokušava da gleda baš u oči vozača tog vozila u pokretu.

A "informacija" uznemirenosti je nedvosmisleno poticala baš od tog automobila, odnosno od nekog putnika u tom automobilu. Sad, jbg, možeš tvrditi da je mozak registrovao odsjaj motorcikliste u laku tog automobila, za šta bi u teškoj teoriji mogla da posoji mrvica mogućnosti, ali to ne objašnjava ova telefonska dešavanja u kojima je dovoljno samo da neko bude uznemirem i da u tom trenutku misli na drugu osobu da bi to ta druga osoba osetila.
[ vladd @ 16.05.2015. 19:09 ] @
Cinjeica je da su izmereni mozdani talasi. Merenje je bilo zanimljivo u redovnom stanju, nisu obavljana merenja u ekstremno teskom stresu, pojedinih momenata kakav je naveden na pocetku teme.

Kao drugo, nauka ima obicaj da sistematizuje pojave, daje im imena i obrazlaze zakonitosti, poprilicno na osnovu postojecih saznanja i metodologija, uz na srecu, ceste primere novootkrivenih pojava i novooznacenih definicija. Inace bi se vrtela u krug, bez napretka.

Problem je svodjenja neke pojave na poznato, sto je moguce u raznim nivoima, ali nekada je jednostavno ta metoda nemoguca.

Zato bih izbegao eksplicitne izjave o nepostojanju, ili jos gore, ako nesto nije konstatovano da jednostavno ne postoji.

Zasto se nisu bavili intenzivno tom oblascu, uz rezultat jasno definisanje situacije ima-nema, zaista nemam odgovor, i ne mogu jasno da ga ni zamislim. Ili nije dovoljno finansirano, ili nije isplatljivo ili ko zna sta, mozda se jednostavno nikome nije upalila lampica o metodi kanalisanja mozdanih talasa, vezbe ili nekakvog specificnog merenja..

Ako posmatram razbijanje cigle rukom, koje je za prosecnog coveka prakticno nemoguce, prilicno bolno i sa sigurnim ishodistem povrede, utrenirane osobe mogu da obave taj zadatak.

Moguce je da je i za neko "plasiranje" mozdanih talasa potreban specifican trening..do sada se nije pojavio recept, ili prosto nije javno obelodanjen.

E sad, u okviru tih mogucnosti, siroka je paleta konstatacija(i sumnji), da li je moguce, da li postoje predispozicije, da li smo genetski namerno ili slucajno zapostavljeni u toj oblasti...
[ 3way @ 16.05.2015. 19:47 ] @
Citat:
pisac:
Onda možda možeš da prihvatiš da postoje mnoge stvari koje ljudi uopšte nisu u stanju da vide, objasne, klasifikuju, niti upotrebe za svoje dobre ili zle ciljeve...


U redu, ali hajde, pre svega, da utvrdimo da te stvari POSTOJE, da nisu proizvod maste, lose interpretacije ili jednostavno subejtivnog dozviljaja...
[ dejanet @ 16.05.2015. 20:28 ] @
Misljenja sam da covek prima prilican broj informacija na nesvesnom nivou i da ih mozak obradjuje paralelno sa trenutnim tokom misli, da se izrazim programerski obradjuje ih u vise paralelnih niti. U koliko mozak zakljuci(nekim prediktivnim algoritmom) da smo u opasnosti ili neka osoba ili je nesto neobicno, svakako ce poslati poruku(misao) u glavni tok i bicemo svesni te misli.

Mislim da se ovo objasnjenje moze primeniti na navedene primere sa telefonskim razgovorom ili predvidjanje ponasanja drugih u saobracaju.
[ zica49 @ 16.05.2015. 21:00 ] @
Desilo se mnogo puta i ne mogu ovo prepisati slucajnosti ili telepatiji ili necemu trecem.
Stucanje :) Bem li ga ali to stvarno radi...
Jos od malena znam za izreku" Kad ti se stuca neko razmislja o tebi,ako pogodis ko je prestace".
E sad ako za zivota imam nakoliko stotina izvedenih eksperimenata koji u najmanje 95% slucajeva potvrdjuju to sta teba vise o tome reci.
[ Blue82 @ 16.05.2015. 21:51 ] @
Citat:
dejanet:
Misljenja sam da covek prima prilican broj informacija na nesvesnom nivou i da ih mozak obradjuje paralelno sa trenutnim tokom misli, da se izrazim programerski obradjuje ih u vise paralelnih niti. U koliko mozak zakljuci(nekim prediktivnim algoritmom) da smo u opasnosti ili neka osoba ili je nesto neobicno, svakako ce poslati poruku(misao) u glavni tok i bicemo svesni te misli.

Mislim da se ovo objasnjenje moze primeniti na navedene primere sa telefonskim razgovorom ili predvidjanje ponasanja drugih u saobracaju.


Da, mozak bas ovako radi. To nije fikcija, vec je naucno dokazano. Mozak non stop prima gomilu informacija i obradjuje ih u realnom vremenu. Na taj nacin ne razmisljamo kako da uposlimo srce kada da poveca broj otkucaja, kada da dublje disemo itd. Dok spavamo vecina cula su iskljucena ali zato culo sluha radi vise nego na javi. To nam je ostalo iz perioda dok smo kao i ostale zivotinje spavali napolju, gde je predator mogao da nas napadne. Mozak na nesvesnom nivou analizira podrazaje i ako zakljuci da su nam oni bitni o tome nas obavestava. Primer iz knjige je npr kada pocinje da pada kisa. Kod svake bitnije promene dosadasnjih uslova mozak ce nam skrenuti paznju. Prve kapi kise i te kako osetimo. Bukvalno osetimo svaku kap koja nas je pogodila (setite se kako izgleda kad vas kap zvizne u glavu, obicno prokomentarisemo jbt kao da ima pola kg). Medjutim posle tog pocetnog perioda mozak nas vise ne opterecuje kisom i umesto pojedinacnih kapi sada nam samo salje informaciju "mokro", sto ce trajati dok kisa ne prestane kada ce nas opet obavestiti o novim uslovima.

Kada bismo obracali paznju na svaki pokret oko nas, svaki zvuk... bukvalno bismo poludeli. Zbog ovog mehanizma mozemo da ne cujemo otkucavanje sata u sobi u kojoj je tiho, iako taj zvuk i dalje cujemo, ali svesni deo mozga ne zeli da ga obradjuje. Takodje u sobi punoj ljudi gde svi nesto pricaju mozemo vrlo lako da iskljucimo razgovore drugih ljudi i da obradimo samo ono sto nam prica osoba za koju smo zainteresovani sta prica. To ce trajati do novog bitnog dogadjaja (neko je razbio casu), koji predstavlja potpuno novi zvuk u toj buci, na koji nam podsvesni deo skrece paznju obavestavajuci svesni deo kako bi ovaj odresio da li je dogadjaj bitan po nas ili ne.

Zbog ove osobine mozga mozemo da imamo i problema. Verovatno vam se nekad desilo da se nalazite na nekoj raskrsnici, propustite automobil, polako krenete i shvatite da se ispred vas nalazi motociklista ili biciklista. I pitate se odakle se ovaj stvorio. On je bio tu, a biciklisti i motociklisti najcesce stradaju ako su isli ispred nekog velikog objekta kao sto je automobil ili kamion, autobus. Mozak naprosto iako gleda u njega, svu paznju je usmerio na veci objekat i kraj ociju ne vidi biciklistu.
[ hotchimney @ 17.05.2015. 00:14 ] @
Citat:
pisac:

Složićeš se da tvrdnja kvantne fizike da jedna čestica može da bude na više mesta u isto vreme

U stvari ne na više mesta, već postoji neodredjenost položaja. A čestica se uvek nalazi na svom mestu.

Citat:
pisac:

i da kvantne čestice bez obzira na daljinu (u celom svemiru) utiču jedna na drugu trenutno (a ne brzinom svetlosti)

Baš naprotiv, ništa se ne dešava trenutno. Brzina svetlosti u vakuumu je plafon.

Citat:
pisac:

i da finalni rezultat kvantnog eksperimenta zavisi od toga da li neko posmatra taj eksperiment ili ne

Ne zavisi od toga da li neko posmatra ili ne.

Citat:
pisac:

Pa onda dodaš crnu materiju koja čini u stvari veći deo svemira a koju ljudi uopšte ne mogu da primete, spoznaju, niti eksperimentišu sa njom jer i ne znaju šta je to.

Nije dokazano postojanje tamne materije. To je za sada hipoteza.
[ 3way @ 17.05.2015. 00:19 ] @
Citat:
hotchimney: Nije dokazano postojanje tamne materije. To je za sada hipoteza.


I da i ne, tamna materija je, moze se reci, termin koji je uveden da bi objasnio neke stvari - i objasnjava ih sasvim dobro :)

U svakom slucaju, to NE objasnjava telepatiju :)
[ hotchimney @ 17.05.2015. 01:34 ] @
Citat:

[ pisac @ 17.05.2015. 01:41 ] @
@hotchim...

Na ceo tvoj prethodni post, dovoljno je da citiram:
Citat:
Kvantna Fizika:
...
U pokušaju da dokinu kvantnu mehaniku, godine 1935. su Einstein, Podolsky i Rosen (EPR) razradili misaoni eksperiment koji je trebao pokazati svu njezinu apsurdnost. Domišljato su izveli jednu od implikacija kvantne teorije koja u to vrijeme nije bila cijenjena: uzmimo da imate dvije čestice stvorene istodobno, što znači da će biti povezane ili u superpoziciji. Onda ih ispalite, svaku za sebe, na suprotne strane svemira. Potom s jednom česticom napravite nešto što joj promijeni stanje, a druga čestica trenutačno se mijenja kako bi prihvatila korespondirajuće stanje. Trenutačno!

Ideja o ovome bila je toliko apsurdna da ju je Einstein nazivao "sablasnim djelovanjem na daljinu". Prema njegovoj teoriji relativnosti, ništa ne može putovati brže od brzine svjetla. A ovo je definitivno bilo brže! Nadalje, ideja da jedan elektron može pratiti stanje drugoga, i to na udaljenosti preko cijelog svemira, jednostavno je bila napad na svaki zdrav osjećaj za realnost.

Tada je 1964. John Bell stvorio teoriju koja u svojoj konačnici kaže - da, EPR tvrdnja je točna. Upravo se tako dogodilo - ideja o lokalnosti, ili egzistiranju na jednome mjestu, netočna je. Sve je nelokalno. Čestice su intimno povezane na nekoj razini koja je s onu stranu vremena i prostora. U godinama koje su slijedile nakon što je Bell objavio svoj teorem ova ideja potvrđena je i u laboratorijima.
...
[ hotchimney @ 17.05.2015. 01:55 ] @
To nisu kredibilni izvori.
Više onako kao žuta štampa.
Tako da ne obraćaš previše pažnju na takve tekstove.
Mada za ovakvu temu i nije bitno
jer telepatija i spada u "žuto štivo".
[ lucky88 @ 17.05.2015. 08:16 ] @
Ne postoji ni Telepatija ni Intuicija.
[ vladd @ 17.05.2015. 08:57 ] @
Ne treba biti ogranicen i iskljuciv, pogotovo sa nedefinisanim terminima.

Odredjena vrsta "intuicije" se vezba, postaje prakticno disciplina koja moze da preraste u nauku. Realnije nego npr ekonomija.

Zove se "kompetitivna inteligencija" i funkcionise slicno intuiciji. Iz ambijenta obradjuje naizgled nebitne podatke i sluzi zaplaniranje aktivnosti preduzeca, kompanije, politicke stranke..i svakoga ko je prinudjen da barata sa "naznakama" a ne sa "jasnim" podacima.

Na slican nacin se moze pojasniti, delimicno, primer sapocetka teme..postojelesu sitne i neprimetne(neuvezbanoj osobi) naznake da se moze dogoditi nesreca, i to je pojacalo paniku, pa je stvorilo neke cudne utiske kod obe osobe...
[ pisac @ 20.05.2015. 22:40 ] @
Ljudi previše olako donose zaključke na osnovu svojih čulnih mogućnosti i svog životnog iskustva. To je kao da pre 300 godina objašnjavate nekome da je moguće napraviti uređaj pomoću koga se vidi šta se dešava na drugom kraju sveta. Pa naravno da nije moguće, sigurno, ni u najluđoj fanaziji.

Telepatija nije dokazana? Pa nije dokazano ni da ne postoji. Nije dokazan ni bog, ali nije dokazan ni ne-bog. Ali su zato neke neverovatne stvar već dokazane, kvantna fizika mi se javlja. A u tome neverovatnome što je dokazano se možda krije još mnogo toga što deluje neverovatno, a u stvari je sasvim normalno ali ne nama već nekome/nečemu što živi u toj drugoj kvantnoj dimenziji, što može biti svuda oko nas svo vreme a da ga mi uopšte ne vidimo jer jednostavno nemamo čula koja to mogu.

Što se tiče mozga koji obrađuje informacije, ja lično sam svojevremeno spucao novu skupu gumu na jedno istureno parče ivičnjaka, koje sam (vraćajući film) video par sekundi pre toga ali sam jednostavno zaboravio na to. Kada se takav događaj uporedi sa idejom da iz odsjaja motocikla u laku automobila mozak pravi osećaj telepatije, deluje (a i jeste) neverovatno, neverovatnije nego telepatija.
[ Lacika.1991 @ 20.05.2015. 22:58 ] @
ja nisam razumeo ovaj deo o motociklu i osećaju telepatije..s obzirom da se pojam telepatija veže za mind to mind communication..izmedju dve osobe..de objasni :D
[ pisac @ 21.05.2015. 02:15 ] @
Ko prati fabulu radnje on zna o čemu se priča.
[ peromalosutra @ 21.05.2015. 06:43 ] @
@pisac:

Ne možeš dokazati da nešto ne postoji, to je besmislica i jednostavno nije nemoguće. Ni ti ne možeš dokazati da ne postoji deda mraz, evo izazivam te da pokušaš.

Sa druge strane, postojanje nečega je moguće dokazati, dovoljno je da nađeš samo jedan primjer toga i demonstriraš njegove mogućnosti konzistentno na predvidiv način.

Zato je težina dokaza na onome koji iznosi tvrdnju.

[ llux @ 21.05.2015. 07:26 ] @
hotchimney: "Ne zavisi od toga da li neko posmatra ili ne..."

Ne znam na sta si mislio, da li uopste ne verujes u ovo ili si trazio da se preciznije izrazi.

Ako uopste ne verujes, slabo gledas naucno obrazovne emisije, gde je puno puta ovo potvrdjeno.

Najpoznatiji eksperiment je "Double slit experiment". Ima na jutjubu puno klipova o tome, ne moras da pretrazujes dokumentarce.

Cim se covek umesa i pokusa instrumentima da meri/posmatra, cestica se drugacije ponasa.
[ 2012 @ 21.05.2015. 08:01 ] @
Citat:
vladd: Ne treba biti ogranicen i iskljuciv, pogotovo sa nedefinisanim terminima.

Odredjena vrsta "intuicije" se vezba, postaje prakticno disciplina koja moze da preraste u nauku. Realnije nego npr ekonomija.

Zove se "kompetitivna inteligencija" i funkcionise slicno intuiciji. Iz ambijenta obradjuje naizgled nebitne podatke i sluzi zaplaniranje aktivnosti preduzeca, kompanije, politicke stranke..i svakoga ko je prinudjen da barata sa "naznakama" a ne sa "jasnim" podacima.

Na slican nacin se moze pojasniti, delimicno, primer sapocetka teme..postojelesu sitne i neprimetne(neuvezbanoj osobi) naznake da se moze dogoditi nesreca, i to je pojacalo paniku, pa je stvorilo neke cudne utiske kod obe osobe...


Bravo Vladd. Objasnio si sve u samo tri reci.

Nisam video tvoj komentar (nekako mi promakao), hteo sam nesto slicno da napisem i da pomenem kompetitivnu inteligenciju, ali ti si bio brzi i tacno si objasnio sta se desava sa ljudskom psihom, kasnije ljudi nekim laickim recnikom te pojave nazivaju raznim imenima i objasnjavaju ih nekim misticnim sposobnostima.
[ sjaker @ 21.05.2015. 19:07 ] @
Intuicija predstavlja covekovu sposobnost da predvidi događaje ili radnje. Ona se bazira na empirijskim šablonima i praksi. Nadam se da sam bio jasan. Sto se tice telepatije, ne mogu sad da nadjem ali cini mi se da je dokazano da misli putuju iz mozga u vidu elektromagnetnih talasa, dok su u mozgu hemijske forme. To dakle znaci da se misli mogu uhvatiti. Kao sto proizvode vestacke ruke noge kojima se upravlja mislima... To znaci da "teorijski" mozemo da komuniciramo telepatski. Medjutim prakticno takodje znaci da covekov mozak jako tesko razdvaja te talase od okolnog suma. Ako bi koristili odredjene aktivne filtere mogli bi bukvalno da komuniciramo telepatski.
To je moje misljenje.
[ Lacika.1991 @ 21.05.2015. 19:16 ] @
tako nekako i ja razmišljam..ako su misli u formi elektromagnetskih talasa..i ako se energija može kanalisati..možda je moguće da se usmere ka drugoj osobi,čiji mozak će to enkriptovati nekako i stvoriti sliku te misli :D e sad gde će da izleću ti talasi i gde će da ulaze :D
[ pisac @ 21.05.2015. 19:40 ] @
Vratite se na kvantnu fiziku. Tu se krije telepatija.
[ hotchimney @ 21.05.2015. 19:45 ] @
Citat:
sjaker:

cini mi se da je dokazano da misli putuju iz mozga u vidu elektromagnetnih talasa, dok su u mozgu hemijske forme.

Ako "je dokazano da misli putuju iz mozga u vidu elektromagnetnih talasa"
mora da postoji neki kredibilan izvor koji to dokazuje.

Da li znaš takav izvor?

Pošto si i sam utvrdio da je prenos misli u mozgu hemijskim putem
nije tešo zaključiti da su moguće i elektrohemijske reakcije.
Elektrohemijske reakcije podrazumevaju promenu potencijala od nekoliko mV do recimo reda 1V.
Kolike su električne struje u tim reakcijama? Vrlo male jer bi u suprotnom dolazilo do pregrevanja mozga kao u filmovima o Frankenštajnu.
Recimo manje od µA.
Kolika je to električna snaga?
Koliko daleko EM zračenje te snage može da probije kost lobnje i stigne van mozga?

Koji mozak ima prijemnik da detektuje tako malu snagu zračenja?

Kojim man-made prijemnikom se može detektovati takvo EM zračenje?

Najvažnije, čak i da se detektuje EM zračenje mozga
na koji način da se dešifruje takva informacija.
Svaki EM prenos podataka u sistemima koje je čovek napravio
podrazumeva signale
početka i kraja slanja informacije.

Kako kod hemijskih reakcija dešifrovati početak i kraj neke hemijske reakcije (koju interpretiramo kao misao)
kad se u mozgu u svakom momentu odvija na hiljade reakcija koje su vezane za najrazličitije procese a ne samo za mišljenje?



[ branko tod @ 21.05.2015. 19:56 ] @
Svako tele pati, pogotovu dok ga kolju.
[ sjaker @ 21.05.2015. 20:05 ] @
http://neurologija.bg.ac.rs/in...led&Itemid=259&lang=sr

evo recimo ovo ili u prevodu: moguce je zabeleziti mozdane talase.
[ peromalosutra @ 21.05.2015. 21:10 ] @
Da, sa ultraosjetljivom opremom koja ti je zaljepljena direktno za glavu dok se vrši snimanje.

Ljudi kao vrsta već posjeduju mogućnost komunikacije na daljinu bez direktnog kontakta: putem zvučnih talasa. Za takvu komunikaciju nalazimo veoma očigledne dokaze kao što su kompletan sistem za proizvodnju zvuka za koji je potrebno ostvariti koordinaciju plućnog sistema, mišića glasnih žica, jezika, vilice, itd.

Takođe, postoje jasni dokazi o prijemnom sistemu u vidu spoljnjeg i unutrašnjeg uha, te dijelova mozga koji se bave analizom zvuka. Ovo je na prvom, hardverskom sloju.

Na višim slojevima, ljudi su razvili protokol tako da pojedine pojmove i odnose između njih mogu da izraze kroz serije zvučnih vibracija koje će korektno biti prepoznate na primajućoj strani.

Evolucija ovih mehanizama je manje više poznata.

Neki od vas tvrde da postoji redudantan sistem, pretpostavljam mnogo sofisticiraniji, koji postiže to isto na mnogo veće daljine, s tim što prenosi ne samo zvučne informacije, već vjerovatno i vizuelne, kao i konceputalne (same ideje). Taj sistem bi trebao da bude mnogo komplikovaniji od prostog emitovanja i primanja zvučnih talasa.

Postavlja se pitanje onda, zašto bi uopšte ljudi evoluirali jezik, kada im je na raspolaganju tako sofisticiran metod komunikacije? Gdje je oprema za slanje i primanje tih informacija?
[ vladd @ 21.05.2015. 21:10 ] @
Postoje i dostupnije spravice, od lekarskog konzilijuma.

https://www.pantechsolutions.net/sensors/brainwave-starter-kit

http://www.fastcoexist.com/303...ek-and-learned-to-calm-my-mind

Mozda ove sprave postanu osnov za neki trening mozdanih talasa, a mozda i ne budu dovoljne.

Nalik bokserskom dzaku, koji moze da utrenira neke udarce, ali se ne moze lomiti cigla rukom. Ali sa drugacijim treningom vidimo da moze, i da je to solidno mali procenat naporno utreniranih ljudi...

Zato nisam iskljuciv da ne verujem da neki znacajan stres ne moze da fokusira misli i mozdane talase, da izazovu neki efekat, koji se uobicajeno ne pojavljuje.

Nesto kao dejstvo adrenalina na misice, u primerima o kojima smo svi culi, a neki i videli...mislim, najbrze se trci kada te neko juri
[ Lacika.1991 @ 21.05.2015. 21:14 ] @
bila takva neka spravica u win winu..ocz nešto nemam pojma :D
[ peromalosutra @ 21.05.2015. 21:25 ] @
Vladd, ti si bar inžinjer, nemoj da me razočaravaš. :)

Ajde da razmišljamo u okviru fizički mogućih stvari.

Dakle mozak proizvodi elektromagnetne talase, da to je tačno. Ali ti talasi nisu nimalo mistični, oni su posljedica aktivnosti u mozgu. Promjenjivo ili pokretno naelektrisanje će stvoriti EM talas, toliko znamo još od Faradeja i Maksvela.

Jačina ovih talasa je mjerljiva. Ljudski metabolizam u prosjeku razvija 100-ak wati (totalno proizvoljna pretpostavka). Neka pola toga ide na mozak, gdje se to opet oslobađa u vidu toplote .. samo jedan majušni dio te energije se pretvara u EM talase.

[ pisac @ 21.05.2015. 22:07 ] @
A ja vam kažem EM talasi nisu rešenje već kvantna fizika. EM talasi mozga na 300km ili 2000km teško da mogu da posluže za bilo šta.
[ Shadowed @ 22.05.2015. 01:52 ] @
Pisac, tebi je bas dosadno? :)
Obicno trolujes suptilnije, al' sad si bas navalio :)
[ vladd @ 22.05.2015. 07:47 ] @
Da, pisac, pusti kvantnu fiziku, daj da vidimo da li je moguc "papilon efekat"

Citat:
peromalosutra: Vladd, ti si bar inžinjer, nemoj da me razočaravaš.

Ajde da razmišljamo u okviru fizički mogućih stvari.

Dakle mozak proizvodi elektromagnetne talase, da to je tačno. Ali ti talasi nisu nimalo mistični, oni su posljedica aktivnosti u mozgu. Promjenjivo ili pokretno naelektrisanje će stvoriti EM talas, toliko znamo još od Faradeja i Maksvela.

Jačina ovih talasa je mjerljiva. Ljudski metabolizam u prosjeku razvija 100-ak wati (totalno proizvoljna pretpostavka). Neka pola toga ide na mozak, gdje se to opet oslobađa u vidu toplote .. samo jedan majušni dio te energije se pretvara u EM talase.


Posmatram integralno, i razumem ogranicenja sadasnjeg vremena..

Sva znanja i Faradeja i Maksvela i Tesle..nisu bila dovoljna da oni u svom vremenu imaju recimo mobilnu telefoniju...a ono sto su oni tada znali, sadasnjim diplomcima je sitan pribor za prezentaciju novih znanja..
A mikrotalasi su svuda oko nas, bili i pre milion godina...nekontrolisani..ili recimo razni vidoviplazme, zracenja...
I mogli su da se detektuju, pre nekoliko decenija, i da se generisu..

Jednostavno ne iskljucujem progresivnu mogucnost...za neku blizu ili dalju buducnost...da ce se otkriti neki rezim rada mozga...neku rezonancu, o kojoj je i Tesla mastao..

Sto se "snaga tice", do koliko pre nekoliko decenija su trebale stotine vati i kilovati za komunikaciju na distanci, a sada milivati i vati.

Cisto da ne potcenjujemo napredak,i da ne zanemarimo pojave koje primetimo...ako nisu bas matematicki modelovane, izmerene i klasifikovane, to sigurno nije garancija da ne postoje..

[ DaliborP @ 22.05.2015. 09:17 ] @
Meni intuicija(ili telepatija?) kaze da ce pisac da se vrati na ovu temu i troluje jos jace.
[ sjaker @ 22.05.2015. 10:07 ] @
Telepatska komunikacija postaje jaca ako se uzmu neki od adrenalinskih sustanci kao sto je marihuana :) onda vam je sve jasno :) i dobro se cuje :) :)
[ dava @ 22.05.2015. 10:52 ] @
Ova dvojica se totalno izgubila u svojim optužbama da neko troluje, čak toliko da su prerasli sve trolove (dobro osim jednog - jedan je konislav).

Ljudi čovjek je otvorio temu, kako možete da optužite nekog da troluje sopstvenu temu.

Iskreno se izvinjavam na off topicu.
[ DaliborP @ 22.05.2015. 10:53 ] @
To ti je kvantna fizika iskreno.
[ dava @ 22.05.2015. 11:07 ] @
Što onda ne bi iskoristio kvantni skok pa razgulio sa teme.

On topic:

Postoji dosta slučajeva gdje se misli/emocije na neki način prenesu sa osobe na osobu. Meni najfascinantniji slučaj je sa mojim prijateljem kojem je otac nastradao na poslu. On mi je pričao da je tada došao iz noćne i legao spavati. Odjednom se budi uznemiren i misli na svog oca ili ga je telefon probudio i iz firme njegovog oca zovu i obavještavaju o tragediji.

Kao da postoji nešto još neobjašnjivo što povezuje svijesti živih bića na nekom nivou kojeg nismo niti svjesni niti možemo kontrolisati.


[ DaliborP @ 22.05.2015. 11:32 ] @
Telepatska Komunikacija

Da se otvori telepatska komunikacija između dvoje ljudi:

1.Otvori svoje treće oko (trebao bi već imati odrađenu osnovnu vežbu otvaranja trećeg oka).
Da otvoriš svoje treće oko vizualiziraj blještavu svetlost veličine kovanice, koje svetli kao sunce. To će aktivirati tvoje treće oko.

2. Vizualiziraj lice osobe s kojom želiš komunicirati i otvori njeno treće oko tako što ćeš vizualizirati da je svetlije, na isti način kao što si radio sebi. U nekim slučajevima, oni koji nemaju otvoreno treće oko mogu primiti tvoju poruku, ali za najbolje rezultate, obe osobe bi trebali imati potpuno otvoreno.

3. Razvuci svoju zmiju trćeg oka. Da bi razvukao zmiju trećeg oka, zamisli blistavu tanku cev kako se projektuje iz tvog trećeg oka.

4. Spoji svoju zmiju sa trećim okom osobe sa kojom želiš komunicirati, osvetljujući oba treća oka kao i cev.

Telepatska komunikacija bi trebala biti uspostavljena. Razgovaraj kao što bi razgovarao sa bilo kime. Druga osoba bi te trebala čuti i odgovoriti.

Ovo nije za početnike. Već bi trebao imati iskustva sa komunikacijom ove vrste i razlikovati prave poruke od komunikacije od astralnih varki.

[ Lacika.1991 @ 22.05.2015. 12:15 ] @
ili uzmeš telefon i telepatski pozoveš osobu na koju misliš..čisto da budeš siguran :D samo da nije u telepatskom romingu :D
[ Ivan Dimkovic @ 22.05.2015. 12:50 ] @
@DaliborP,

Ukljucis hipotalamus (na koji ciljaju vakcine koje treba ukinuti - zavera) i podesis frekvenciju na ciljanu osobu :-)

Imas i dodatnu opciju, ako ne mozes da stignes do ciljane osobe (razlicite su vam frekvencije), zakacis se na nekog ko vas poznaje i onda ta osoba tj. njen hipotalamus izigrava relej, kao telefonska centrala.
[ dava @ 22.05.2015. 13:02 ] @
Hehe kakve vi pošalice zbijate, morao bih se dobro zagolicati da se nasmijem.

Kad smo već kod hipotalamusa, mogao bi ga otići provjeriti kod stručnjaka te oblasti pa da vidiš zašto ti samsung zvižduk izaziva onakve aktivnosti nervnog sistema :)
[ Ivan Dimkovic @ 22.05.2015. 13:26 ] @
Iako direktna elektricna stimulacija nekih delova hipotalamusa izaziva znake agresije kod zivotinja, cenim da je razlog nervoze zbog Samsung zvuka negde drugde, a ne u hipotalamusu - u pitanju je ipak zvucna tortura, hipotalamus samo integrise signale koji mu stignu iz drugih centara :)
[ DaliborP @ 22.05.2015. 13:55 ] @
Jako je bitno napomenuti da ovo nije za pocetnike. Dakle, ako niste koristili trece oko, nemojte se nadati da ce to tek tako da krene. U pitanju su godine vezbanja ceone cakre, iliti treceg oka.
[ pisac @ 22.05.2015. 22:42 ] @
Usra*i ste ovako dobru temu, trolovi

Nije bre žvaka za seljaka, ako se u nešto ne razumete nemoj ni da se mešate niti petljate sa time. Evo baš žena upropastila mobilni tako što je prosula flašu vode po torbi iako sam joj XX puta govorio da ne drži flašu vode u torbi sa mobilnim, i isto sam joj rekao.
[ Lacika.1991 @ 22.05.2015. 22:48 ] @
pa ja nisam siguran da negde postoji škola za telepatiju,telekinezu,i sve te tele..ludorije..a mene to baš zanima :D ja sam se svojevremeno zabavljao astralnom projekcijom..mnogo čitao o tome..ma svašta nešto :D
[ DaliborP @ 22.05.2015. 23:48 ] @
Citat:
pisac:
Nije bre žvaka za seljaka, ako se u nešto ne razumete nemoj ni da se mešate niti petljate sa time. Evo baš žena upropastila mobilni tako što je prosula flašu vode po torbi iako sam joj XX puta govorio da ne drži flašu vode u torbi sa mobilnim, i isto sam joj rekao.

Telepatija radi, pisac se javio!
[ ssi @ 23.05.2015. 00:14 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: @DaliborP,

Ukljucis hipotalamus (na koji ciljaju vakcine koje treba ukinuti - zavera) i podesis frekvenciju na ciljanu osobu :-)

Imas i dodatnu opciju, ako ne mozes da stignes do ciljane osobe (razlicite su vam frekvencije), zakacis se na nekog ko vas poznaje i onda ta osoba tj. njen hipotalamus izigrava relej, kao telefonska centrala.


A sta ako ne uspe samo preko te jedne osobe ?

Moze li to nekako p2p ? :)
[ Ivan Dimkovic @ 23.05.2015. 00:30 ] @
Moze, kako ne moze - to ti je MLT, Multi-Level-Telepatija - mozes da imas i medjugradske, medjunarodne i sl. releje ili da sve ide preko TCP/IP (Telepatic Control Protocol / Internet Protocol) protokola.
[ 2012 @ 23.05.2015. 02:52 ] @
Citat:
pisac:
Usra*i ste ovako dobru temu, trolovi :D

Nije bre žvaka za seljaka, ako se u nešto ne razumete nemoj ni da se mešate niti petljate sa time. Evo baš žena upropastila mobilni tako što je prosula flašu vode po torbi iako sam joj XX puta govorio da ne drži flašu vode u torbi sa mobilnim, i isto sam joj rekao.


Meni sad nista nije jasno.

Kako ti nisi mogao intuitivno-telepatski da osetis kad ce doci do izlivanja vode i da koji sekund pre toga nazoves zenu, ona bi cula telefon i izvadila ga iz torbe da bi se javila, sto bi spasilo telefon od poplavljivanja. Tako je u svim akcionim filmovima, kako ti kao neko ko je poceo (naucno) da dokazuje svoje sposobnosti tako da se obrukas.
Ajde sada reci ti nama kakav ti sada autoritet imas u polju intuitivno-telepatskih "nauka" ako nisi mogao jedan telefon da spasis i to u uslovima gde zenu dobro poznajes.

Medjutim, kako si ti moj stari drugar, ja cu ti preporuciti jednu proverenu metodu kojom uz pomoc intuicije resavas ovakvu vrstu problema.

Kako ti "intuitivno" znas kakve navike ima neko (u ovom slucaju tvoja zena) onda ovde ubacujes jednu novu dosciplinu koja je takodje veoma bitna, ako ne i bitnija od intuicije, a to je sugestija. Onda uz pomoc sugestije (trebace ti i telefon) svako malo okrenes zenu i izgovoris carobne reci "izvadi flasu sa vodom iz torbe da ne bi opet upropastila telefon ili izvadi telefon da ga ne bi opet poplavila", te carobne reci ponavljas svakodnevno, vise puta u toku dana. Uz pomoc tih sugestvnim metoda postizes bolje rezultate nego intuicijom.




[Ovu poruku je menjao 2012 dana 23.05.2015. u 08:32 GMT+1]
[ lucky88 @ 23.05.2015. 10:52 ] @
Izvinjavam se zbog ponavljanja, ali ne postoje ni Telepatija ni Intuicija kao i "kompetitivna inteligencija" (naučna manipulacija).

Ne postoji Nikakav eksperiment koji će na Predvidiv i konzistentan dokazati Telpatiju. Stoga Ne postoji.
Čak se može ići i još dalje i reći da ne postoji ništa što je Pedvidivo i Konzistentno. Stoga nikada ništa nije dokazano.
Ovo je dosledno svemu što je produkovano kroz istoriju naučnog razmišljanja.

poz
[ 2012 @ 24.05.2015. 13:53 ] @
@lucky88

Nista ne postoji ili ne postoji nista. Je si li mrgud ili zastupas nihilizam kao filozofski pravac?
[ lucky88 @ 25.05.2015. 04:38 ] @
Pobeda istine nad lažnom predstavom sveta koja se kao hologramski program ubacuje u svest , raznim putevima, jedan od njih je i HAARP.
Pročitaj reference o Šumanovoj rezonanci i moždanim talasima.

[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 25.05.2015. u 05:50 GMT+1]
[ vladd @ 25.05.2015. 06:50 ] @
E ako suman kaze, onda je tako...

Neka dodje na forum da nam licno objasni, ili suman u stvari, ne postoji?
[ lucky88 @ 25.05.2015. 08:03 ] @
Poznati fizičar Winfried Schumann
Ali jedan poznatiji naučnik našeg porekla je već bio otkrio to što sada zove Šumanova rezonansa.

A ako je HAARP zaista ugašen, sigurno je bilo dobrih razloga za to.
[ Java Beograd @ 25.05.2015. 08:19 ] @
Ma gde ugašen ? Vidiš li ti ovu kišutinu ovih dana ? Šta misliš, to je sličajno ?
[ gilopile @ 25.05.2015. 08:33 ] @
Ponovo HARP u akciji :( Podavicemo se u pm...
Znao sam da ce ponovo da ga startuju.
Jbg, bez njega susa, zemlja puca, asfalt se topi...Treba im reci da ga stave na trojku, evenualno cetvorku i bice ok.
[ Shadowed @ 25.05.2015. 11:18 ] @
Sta bese radimo sa temama za UMZ sad kad nema UMZ-a?
[ Lavlja_Jazbina @ 25.05.2015. 11:28 ] @
Nista,kada dodje do kulminacije teme ostaju samo najhrabriji.
[ vladd @ 26.05.2015. 13:57 ] @
Predlazem da deo dragocenog vremena potrosite na gledanje izlaganja prof. Dejana Rakovica, mozda ce pomoci da se odrzi "open mind"



I na neki naci ponudi deo odgovora na pocetno pitanje. I da skromno konstatujemo nije bas sve zapostavljeno i zanemareno, ili eksplicitno odbaceno ili proglaseno nekom etiketom "nepostojanja"...

Posto se jednostavno neke stvari ili pojave primecuju, ali je slozenost pojava na specifican nacin izvan tekuceg znanja, sistematizovanja ili simplifikovanog objasnjenja.

[ dava @ 28.05.2015. 11:04 ] @
U Vladd-ov savet predlažem i knjigu Eksperiment Delpas - Džems Bedford, Volt Kensington.
[ pisac @ 28.05.2015. 17:16 ] @
Tu knjigu sam pročitao u jednom dahu, pre jedno 30 godina ako dobro pamtim.
[ ssi @ 28.05.2015. 21:26 ] @
Nego kako se meri ta telepatija ? Orgonima ? Koliki je domet ?

Moze li kao sto @Dimkovic kaze da se tu pusti neki P2P ?
[ pisac @ 28.05.2015. 22:55 ] @
Domet ne neograničen a brzina je trenutna. Kvantna fizika
[ dava @ 29.05.2015. 08:46 ] @
Apsurdno je nekom tako ograničenom spominjati neograničenost.
[ Count Zero @ 29.05.2015. 08:52 ] @
Intuicija je kad mi žena kaže: "sigurno si svraćao u kafanu, prosto znam", a telepatija kad je čujem da u sebi dodaje "sad ćeš da pljuneš sedam banki za one cipele".
[ lucky88 @ 29.05.2015. 10:21 ] @
I evo nas opet u MadZone :D

Kako može ovaj video sa studiaB da ukaže na postojanje Telepatie, nikako.

Mudri ljudi ne komentarišu ono što ne poznaju. Ili što ne postoji na prvom mestu.

Mnogo slučajeva je zabeleženo, da su neki videli Boga ili im se on obratio. Neki završe u bolnici a neki ne. Šta nam to govori.
[ DaliborP @ 29.05.2015. 10:32 ] @
Citat:
lucky88:Mnogo slučajeva je zabeleženo, da su neki videli Boga ili im se on obratio. Neki završe u bolnici a neki ne. Šta nam to govori.

Da bolnice imaju ogranicene resurse?
[ vladd @ 29.05.2015. 13:42 ] @
Ne govori nam nista.
Bolnice sluze za lecenje, video neko nekog boga ili ne.

Znamo da mnogi nakon saobracajke zavrse u bolnici, pa nam to nista ne razjasnjava u nazivu telepatije.

Jednostavno se neke pojave ne mogu ukalupiti u postojece termine i postojeca saznanja, pogotovo ne u saznanja niskog nivoa, bar dok ne postanu upotrebljive za niski nivo saznanja. Tada im se moze dodeliti prost termin, upotrebni termin, i upotrebna funkcija.

kao koriscenje mobilnih ili interneta. Mora biti prilagodjeno neukom korisniku da ga koristi, a da ne mora da poznaje problematiku funkcionisanja ili konstrukcije uredjaja.
[ DaliborP @ 29.05.2015. 14:39 ] @
Citat:
vladd:
Jednostavno se neke pojave ne mogu ukalupiti u postojece termine i postojeca saznanja, pogotovo ne u saznanja niskog nivoa, bar dok ne postanu upotrebljive za niski nivo saznanja. Tada im se moze dodeliti prost termin, upotrebni termin, i upotrebna funkcija.

kao koriscenje mobilnih ili interneta. Mora biti prilagodjeno neukom korisniku da ga koristi, a da ne mora da poznaje problematiku funkcionisanja ili konstrukcije uredjaja.

Ne pricaj gluposti molim te.
Mora da je to ono "vi to ne razumete" objasnjenje, al mi ne mozemo bas da demonstriramo jer nam se nije potpuno otvorilo trece oko.

Pokazite neke konkretne dokaze osim youtube intervjua pa onda da pricamo.
[ vladd @ 29.05.2015. 21:45 ] @
Ne bi razumeo nikakve dokaze, kao sto ne razumes ni kvantnu mehaniku ni kako radi mobilni telefon...mogu satima da ti nabrajam sta sve ne razumes, i branis svoje nisko znanje dripackim izrazima i agresijom...

I jos trazis nesto "konkretno"..sta, vinjak, votku, deset upola sa lukom????

Elem, ne mogu se slozene pojave objasniti stapom i kanapom, nekome ko ne razume kako stvari funkcionisu...

Ajde, priznaj da izlaganje profesora nisi razumeo ni 10%, iako prica maksimalno spustenim nivoom izlaganja, svedenim za siroke narodne mase..

Ali cim spomene kvantne pojave...nastaju "spanska sela"

[ valerijan @ 29.05.2015. 22:10 ] @
^ hvala za emisiju
[ lucky88 @ 29.05.2015. 23:07 ] @
Citat:
vladd:
Ne govori nam nista.
Bolnice sluze za lecenje, video neko nekog boga ili ne.

Znamo da mnogi nakon saobracajke zavrse u bolnici, pa nam to nista ne razjasnjava u nazivu telepatije.

Jednostavno se neke pojave ne mogu ukalupiti u postojece termine i postojeca saznanja, pogotovo ne u saznanja niskog nivoa, bar dok ne postanu upotrebljive za niski nivo saznanja. Tada im se moze dodeliti prost termin, upotrebni termin, i upotrebna funkcija.

kao koriscenje mobilnih ili interneta. Mora biti prilagodjeno neukom korisniku da ga koristi, a da ne mora da poznaje problematiku funkcionisanja ili konstrukcije uredjaja.


Pomalo spinuješ ovde :)

Ti možeš pretpostavljam da i lično razgovaraš sa profesorom Rakovićem i više saznaš o njegovom radu.

Primetite da se u emisiji spominju Izmenjena stanja svesti kao preduslov za Telepatiju i slične fenomene. Dakle nema govora
o upotrebi iste umesto mobilnog telefona ili svrstavanja u "niže znanje". Evolucijom svesti doći će mo do upotrebe više svesti
a manje tehnologije. Za sada to je ne moguće i Ne postoji praktčno. Molim obratite pažnju da je ovo savršeno logično.
Ujedno i odgovor na pitanje se može naći u emisiji , zašto neki koji čuju glasove dobiju dijagnozu a neki ne.

[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 30.05.2015. u 00:53 GMT+1]
[ vladd @ 30.05.2015. 10:05 ] @
Kada shvatis razliku izmedju "nije moguce" i "trenutno ne postoji" onda ce ti sve biti jasnije.

Mogao si da kazes "trenutno nije moguce, ali si odabrao iskljuciv izraz "nije moguce"...

I tu lezi razlika izmedju "open mind" i nedovoljno informisanog, nedovoljno obrazovanog i nedovoljno otvorene svesti coveka, u odnosu na one koji se trude da saznaju vise, koji pokusavaju da razmisljaju o varijantama koje ne pokrivaju trenutni "konkretni" dokazi..itd..

Kao sto sam naveo jasniji primer, razbijanja cigle rukom, sto je stvar velikog treninga, a daleko da je siroko rasprostranjena sposobnost(i da vecina ljudi oko nas moze to da uradi), samo sam napravio analogiju sa mozdanim aktivnostima i npr, mogucnosti otkrivanja nekog treninga, nakon kog bi se ta vestina mogla kontrolisati...

Sto je vec i radjeno pokusavano po svetu, sa manje ili malo manje uspeha.

Fizicke aktivnosti su mnogo poznatije, i jednostavnije za aplikaciju.

Takodje, uzimajuci u obzir(imajuci na umu) i pojavu, da nejake osobe, pod dejstvom teskog stresa i adrenalina, mogu da pomere teret nekoliko puta veci od njihove tezine.
Sto pomalo ukazuje da organizam ima neku "spremnost" za "nesvakidasnja" reagovanja.

U doticnoj emisiji postoji jedan pokusaj sistematizacije i objasnjenja, uklapanja u postojeca (visoka)znanja, kvantnih teorija, za koja su ipak neophodni preduslovi odredjenih saznanja, informacija, teorema i dokaza...da se ne bi uz burek trazilo nesto "konkkretno"...na nemoguc nacin razumljivo i osnovcima, valjda...


Znaci da nije nikakvo "spinovanje"(sta god se mislilo da to znaci, i na cudan nacin primeni. u ovoj temi), vec samo odrzanje "open mind" odnosa prema nekim primecenim pojavama.

Ne bih se usudio da nesto izricito tvrdim, ni za sada ni za ubuduce(sada mozda postoji nesto o cemu prosto nismo informisani), ali sam, za svaki slucaj, krenuo da povecavam sopstveno znanje iz kvantne mehanike...
[ lucky88 @ 30.05.2015. 17:43 ] @
Na početku si pisao o razlikovanju pojmova Nije moguće i Trenutno ne postoji. Mada sam ja rekao Ne postoji, dosta jasno.

A onda na kraju si napisao Da se na bi usudio da ništa tvrdiš, da možda nešto postoji. Je li to Open Mind.

Ili jeste ili nije, nema između. Između je za kukavice , poznata izreka, ili abeveracija iste.. Samo hrabri napreduju.

Ja nisam za takvu argumentaciju, nema progresa . i postovati u ovoj temi neću nastaviti.
pozdrav

[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 30.05.2015. u 20:04 GMT+1]
[ vladd @ 31.05.2015. 00:05 ] @
Pa postoji, zato sto je primeceno, ali nije detaljno razjasnjeno, i nije svedeno na upotrebljivu "vestinu".

"Open mind" je samo otvorenost ka nekom buducem objasnjenju, a ne izricitoj tvrdnji da ne postoji nesto trenutno neobjasnjeno...i to poprilicno prostim pojasnjenjima.
Nesto slozenije pojasnjenje se sa podsmehom odbacuje, sto svakako nije "open mind"..

I Higsov bozon je pretpostavka, nastala na osnovu matematike i osmatranja pojava, pa se i nadalje trude da ga iskopaju i visestruko i jasno potvrde..
A mogli su da se postede truda, novca, i da jednostavno "odbace" svako razmatranje necega sto "jasno" i sveprisutno vidljivo "ne postoji"...
[ pisac @ 01.06.2015. 20:34 ] @
Interesantna emisija. Koga mrzi da gleda sve, može da baci pogled na par minuta od 19:15 pa nadalje, naročito 20:50.


http://www.youtube.com/watch?v=6Li4S5_NX2s
[ ssi @ 02.06.2015. 10:43 ] @
Citat:
pisac: Interesantna emisija. Koga mrzi da gleda sve, može da baci pogled na par minuta od 19:15 pa nadalje, naročito 20:50.


http://www.youtube.com/watch?v=6Li4S5_NX2s


Ako je to tacno, ti nemas cega da se plasis vise.

Svi ti masoni, iluminati, banksteri, vakcine i digitalizavcije ne postoje.

To je mozda sve plod tvoje bujne maste.
[ pisac @ 17.08.2015. 20:54 ] @
Da zaključim ovu temu, telepatija postoji. Neophodno je (bar meni) da postoji ili određena blizina (ako nema komunikacije) ili određena komunikacija (telefonska), a vidljivost u svemu tome uopšte nije bitna.

Provalio sam odličan način kako da utvrdim da li neko nešto krije/laže dok razgovaram (ili lično ili telefonom, apsolutno svejedno). Jednostavno, pitam osobu da li zna ko je napravio/uradio nešto za šta sumnjam da je odgovorna baš dotična osoba (ali je ne optužim direktno), međutim, pošto "uznemirenje" koje osećam sa druge strane može biti i zbog samog opisa a ne zbog sopstvene krivice, dok nabrajam te nevaljaštine koje dotična osoba (ako je ona to uradila) slikovito zamišlja u svojoj glavi, nabrojim i ono što nije urađeno odnosno što znam da sigurno nije uradila dotična osoba.

Ukoliko u tom trenutku osetim pojačano "uznemirenje" znači da je dotična osoba odgovorna za prethodno nabrojano i da dobro zna da nije napravila i ovo poslednje (odatle i to dodatno uznemirenje).
Ukoliko ne osetim dodatno uzmenirenje, verovatno dotična osoba nema veze sa svime time.

Ne znam kako, ali jednostavno funkcioniše. Telepatija postoji. A vi što ne verujete, i ne morate.
[ Shadowed @ 17.08.2015. 21:41 ] @
:))))))))))))))))))))
[ Homer J. Simpson @ 17.08.2015. 21:45 ] @
Jel' bitno koji je telefon u pitanju (zicni , bezicni , mobilni , voip) i (ako je mobilni ili voip) kako se kvalitet mreze odrazava na sposobnosti detekcije lazi ?
I da li i ispitivac i ispitanik moraju da konzumiraju psihoaktivne supstance ili je dovoljno samo ispitivac ?
Razmisljam o nekom teleliedetector biznisu pa reko' da pitam.
[ 2012 @ 17.08.2015. 21:49 ] @
Ovo sa telefonom je dobro, meni se svidja. Lici mi na neki tele-poligraf.
[ anon142305 @ 17.08.2015. 22:06 ] @
pisac, objasnio si!
[ pisac @ 17.08.2015. 22:21 ] @
Bitna je komunikacija a kvalitet veze je nebitan dok god je dovoljan da omogući nesmetanu komunikaciju (jer ometanje komunikacije samo po sebi unosi uznemirenje koje nema veze sa temom o kojoj se priča)

Ljudi su uvek ismevali ono što ne razumeju ili misle da je nemoguće samo zato što je van njihovih ličnih mogućnosti, ali telepatija u nekom obliku definitivno postoji. A to sam 100% zaključio (skoro je to bilo) onoga trenutka kada sam u nekom društvu rekao nešto i odmah osetio iza sebe (gde je stajala jedna ženska koja ništa nije govorila ništa) uznemirenje, a kada sam pogledao nju pa njenog dečka shvatio sam kako je ona povezana sa onime što sam rekao.
[ dusanboss @ 18.08.2015. 00:48 ] @
Nauka telepatiju odbacuje u klasičnom obliku i verovatno da ko takva ne postoji. Mada je ja ne bih baš u potpunosti izključio.
Pisac pogledaj ovo "Through the Wormhole S02E05 " ima zanimljivih experimenata. Imaš na Pirate bay
[ anon142305 @ 18.08.2015. 08:20 ] @
pisac, ako je to sve tako kao sto kazes, ima u Americi jedna obrazovna fondacija,
koja daje milion dolara osobi koja dokaze bilo koju parapsiholosku sposobnost, pa samim tim i telepatiju.
Sto ne bi uzeo te pare?
[ Otto23 @ 18.08.2015. 16:34 ] @
Intuicija definitivno postoji. Zanimljiv tekst...

Citat:
U.S. Navy Program to Study How Troops Use Intuition

The United States Navy has started a program to investigate how members of the military can be trained to improve their “sixth sense,” or intuitive ability, during combat and other missions.

The idea for the project comes in large part from the testimony of troops in Iraq and Afghanistan who have reported an unexplained feeling of danger just before they encountered an enemy attack or ran into an improvised explosive device, Navy scientists said.

“Research in human pattern recognition and decision-making suggest that there is a ‘sixth sense’ through which humans can detect and act on unique patterns without consciously and intentionally analyzing them,” the Office of Naval Research said in an announcement late last month. The scientists managing the program — which the the naval research office is calling “revolutionary” — commonly refer to this mysterious perception as feeling one’s “Spidey sense” tingling, after the intuitive power of Spiderman.

“Evidence is accumulating that this capability, known as intuition or intuitive decision making, enables the rapid detection of patterns in ambiguous, uncertain and time restricted information contexts,” the office said, citing numerous peer-reviewed studies in cognitive psychology and neuroscience.

The program, called Enhancing Intuitive Decision Making Through Implicit Learning, will be making available $3.85 million over four years to researchers who want to investigate how intuition works.
...
The Navy expects the research will offer insight into the scientific basis of intuition, a concept that many in the general public confuse with the supernatural. It also hopes the findings will eventually allow military scientists and planners to build sophisticated computer models of how intuition works and to design training programs to help troops learn to better use their intuitive ability.

“There is a growing body of anecdotal evidence, combined with solid research efforts, that suggests intuition is a critical aspect of how we humans interact with our environment and how, ultimately, we make many of our decisions,” Ivy Estabrooke, a program manager at the Office of Naval Research, said in an e-mail.

“The whole goal of this research endeavor is to determine if we can develop techniques to measurably improve intuition,” she added.
...


http://atwar.blogs.nytimes.com...how-troops-use-intuition/?_r=0
[ 2012 @ 18.08.2015. 18:00 ] @
Niko nije ni sporio da intuicija postoji, ali intuicija nije isto sto i telepatija.

Ako si razumeo tekst koji si postavio to sto americka vojska istrazuje nema veze sa onim sto je Pisac kao postavljac teme pokusao da dokaze.

Ako si dobro razumeo tekst koji si postavio ispitivanja se odnose na poboljsanje brzine odlucivanja koje bi se povecalo treningom u vezi sposobnosti uocavanja nekih "nevidljivih" ili na prvi pogled tesko uocljivih detalja. O tome je Vladd vec pisao (mislim na pocetku ove teme).

Ja bih ovu intuiciju koja je navedena u clanku koji si zakacio malo preformulirao i to bi nazvao "povecanje sposobnosti percepcije i ubrzavanje obrade podataka". Samo po sebe povecavanje ovih sposobnosti nije lose, medjutim nastaje problem kada se covek "zanese" pa pocne mnogo da veruje svojim intuitivnim sposobnostima.

daci ti primer:

Kod trgovanja na berzi dosta cesto pre velikog skoka ili velikog pada ide prvo osciliranje ili "titraji", dosta cesto se trgovci/brokeri ili investitiori previse oslone na intuiciju i naprave potpuno pogresan potez.
[ hotchimney @ 18.08.2015. 18:30 ] @
Telepatija ne postoji
iz prostog razloga jer je čovek (i ostale životinje)
razvio daleko bolji sistem komunikacije i detekcije signala iz okruženja
koji se zasniva na čulima.

Što se tiče intuicije/slutnje i sličnih "sposobnosti"
ništa od toga nije posebno primenjivo u stvarnosti.
Svi nešto intuitivno "predosećeju" ali pamte se samo oni koji su pronašli rešenje.

Oblast problema je uvek veća od oblasti rešenja. Ako je problem težak i problem rešava više ljudi
tada će svako od njih istraživati samo deo oblasti problema.
Ako sami biraju oblast koju će istraživati i nemaju posebnih informacija kako izvršiti sistematizaciju istraživanja tada će to uraditi "po intuiciji".
E taj, koji nabode rešenje reći će da mu je pomogla intuicija.
A šta je sa hiljadama ostalih kojima intuicija nije pomogla?
Pa ništa, više sreće drugi put.
A čovek ko čovek, pamti samo lepe stvari.

To, u vezi intuicije možete videti u kladionici.
"Osećao sam da će Čelzi dati gol" čulo bi se da je Čelzi dao gol.
Kad ono medjutim, 3:0 za Mančester Siti i nikome nije funkcionisala intuicija.


Kad se ostvari, jedan ili dvoje će reći da su "predosećali".
Ako se ne ostvari njih 100 ćute.


To je intuicija.
[ Otto23 @ 18.08.2015. 20:20 ] @
Citat:
Ako si dobro razumeo tekst koji si postavio...

Ja sam vrlo dobro razumeo tekst... izgleda da ti nisi, po obicaju. USA armija pokusava da stanje svesti koje definitivno postoji, a ispoljava se kao intuicija, jasno definise, kao i pronadje mehanizme kojim ce moci da je unapredi i razvije efektne metode treninga za buduce vojnike. Dakle da otkrije nacin na koji intuicija funkcionishe, i proba to da iskoristi -> ergo, intuicija definitivno postoji, kao sto sam i rekao u postu.

...
I skini mi se molim te. Spamujes glupim pitanjima, mashish sustinu, i ocekujes da se neko posle bavi tobom i spusta se na nivo obdanista. I da, nisam uopste pricao o telepatiji, vec iskljucivo o intuiciji... kao sto se i vidi iz poruke - a sto je deo teme, jer je navedeno u naslovu.

...
Sustina je, da deifinitivno postoje stanja svesti koja ne mogu tako lako da se definishu i svrstaju u postojeca cula i kognitivne sposobnosti... a za koje se doskora smatralo da su cista fikcija.
[ dusanboss @ 18.08.2015. 23:04 ] @
Narvano . Daleko smo od potpodog razumevanja funkcionisanja ljudskog mozga. Ukoliko je to upšte i moguće. A i evolucija nije još stala.
[ 2012 @ 18.08.2015. 23:06 ] @
Nema glupih pitanja, ima samo pitanja koje neko ne moze da razume ili ne zna odgovor, kao i pitanja koje neko niti moze da razume, a i kad bi ih razumeo da opet ne moze da odgovori. Ima i glupih ljudi koji imaju glupe odgovore ili koji se bune bez razloga samo zato sto ne znaju voditi normalnu diskusiju.
Inace jos da dodam da ja ne spamujem, a ti ne znas sta je spamovanje. Da znas sta je spamovanje ti bi znao da ja ne spamujem.
Takodje bih da dodam, da ja ne ocekujem da se neko bavi sa mnom, ali ocekujem da ako se neko upustio u avanturu javne diskusije na bilo kojem servisu gde se slobodno diskutuje na raznim temama da ce taj ili ta biti sposobni da jednom pristojnom nivou vode konstruktivnu diskusiju bez da zapomazu, kmece, placu ili se preseravaju ako neko ne deli njihovo misljenje ili stav. Takodje ocekujem da ce svaki diskutant biti sposoban da odbrani svoj stav i ono sto je napisao, a ne da ocekuje da ce svi ostali njegovo pisanje a priori prihvatati i odusevljavati se istim ma koliko to sto je napisano bilo glupo ili promaseno.
[ ssi @ 01.09.2015. 14:40 ] @
Citat:
pisac:
Bitna je komunikacija a kvalitet veze je nebitan dok god je dovoljan da omogući nesmetanu komunikaciju (jer ometanje komunikacije samo po sebi unosi uznemirenje koje nema veze sa temom o kojoj se priča)

Ljudi su uvek ismevali ono što ne razumeju ili misle da je nemoguće samo zato što je van njihovih ličnih mogućnosti, ali telepatija u nekom obliku definitivno postoji. A to sam 100% zaključio (skoro je to bilo) onoga trenutka kada sam u nekom društvu rekao nešto i odmah osetio iza sebe (gde je stajala jedna ženska koja ništa nije govorila ništa) uznemirenje, a kada sam pogledao nju pa njenog dečka shvatio sam kako je ona povezana sa onime što sam rekao.


Posle toga sto si rekao si "telepatski" osetio pesnicu njenog decka ?


[ Lavlja_Jazbina @ 08.11.2015. 21:02 ] @
Citat:
hotchimney...Telepatija ne postoji
iz prostog razloga jer je čovek (i ostale životinje)
razvio daleko bolji sistem komunikacije i detekcije signala iz okruženja
koji se zasniva na čulima.




Citat:
Video koji je postavila njegova majka, privukao je brojne neurologe.

Ramzes, koji ima pet godina, poznaje već devet jezika, a u stanju je da reši najkompleksnije matematičke jednačine, što njegovu majku Njuks Sanguino (32) iz Los Anđelesa čini jako ponosnom.

Ona je nedavno objavila video na Jutjubu koji navodno dokazuje da njen petogodišnji sin ima telepatske sposobnosti.
Inače, maleni Ramzes je autističan, pa postoji mogućnost da su mu razvijene telepatske sposobnosti upravo zato što njegov primarni komunikacijski sistem ugrožen mentalnim hendikepom.

Dečak je, prilikom jednog eksperimenta, uspeo da pročita 16 od 17 brojeva koji su mu bili skriveni od očiju.

"Ponekad me plaši koliko je pametan. Zaista se nadam da će jednog dana promeniti svet i da će pronaći lek za rak ili tome slično", rekla je majka Njuks.
[ dusanboss @ 09.11.2015. 00:22 ] @
Koliko puta imamo osećaj da će se nešto loše desiti? Uglavnom se ne desi i to se zaboravi. Ukoliko se pak desi to pripisujemo telepatiji. Ne odbacujem je u potpunosti ali je većina oko toga čista izmišljotina.
[ hotchimney @ 09.11.2015. 00:46 ] @
Citat:
Dečak je, prilikom jednog eksperimenta, uspeo da pročita 16 od 17 brojeva koji su mu bili skriveni od očiju.

Ko god ima "telepatske/intuitivne/astral/prekognicija/sinhronicitet" ili neke druge "para/nadri" sposobnosti
može to dobro unovčiti pogadjanjem ishoda sportskih dogadjaja.
Lova je masna, isplata instant.
U kladionicama možete naći tikete 24 pogotka od 25.
[ Lavlja_Jazbina @ 09.11.2015. 07:05 ] @
Pa dobro zboris ali mislim da u tih 25 tiketa,recimo fudbala,ima 550 igraca+treneri itd..Jos su rastrkani ( razlicita mesta,nisu u prostoriji decaka).Ovde su primeri u jednoj sobi i dvoje ljudi.Mozda je tako,mozda ne.
[ novoime @ 09.11.2015. 07:33 ] @
Citat:
hotchimney:
Ko god ima "telepatske/intuitivne/astral/prekognicija/sinhronicitet" ili neke druge "para/nadri" sposobnosti
može to dobro unovčiti pogadjanjem ishoda sportskih dogadjaja.


A može i da uz malu nadoknadu omgući drugima da pogađanjem sportskih događaja dođu do novca. Ima takvih ljudi i ovde na forumu, samo su previše skromni da bi pričalo o tome.
[ hotchimney @ 09.11.2015. 11:56 ] @
Tačno je da na fudbalskim utakmicama oko 30 ljudi utiče na rezultat.
Ako je to teško i za vidovite
onda mogu posmatrati direktne prenose teniskih mečeva.
Tu je samo dva igrača. Može da ih vidi i dodatno percepira unutrašnje stanje tenisera skriveno od okoline.
Medju "oprobanim" kockarima je veoma popularna igra na manje od 8.5 setova, kvote 5-10.
Zarada je ogromna, isplata u roku od pola sata.

Dakle, vidoviti i astro-para-nadri eksperti
mogu tiho, pri rezultatu u setu 2:2, da pridju uplatnom mestu:

- "Djoković manje od 8.5".
- "Za?".
- "Za 1000".

Zatim sednu u mračniji ugao i smireno uz pivce isprate 1. set.
A onda 2. set.
[ dusanboss @ 09.11.2015. 12:43 ] @
Radjena su razna ispitivanja na ovu temu. Jel ima neko link od nekog koje potvrdjuje telepatiju. Ne znam na koj način funkcioniše telepatija ali ,šta bi bilo ako je utakmica nameštena :). Ne bili to unelo malo zabune u našeg psychica.
[ 2012 @ 09.11.2015. 18:53 ] @
Citat:
hotchimney:


Dakle, vidoviti i astro-para-nadri eksperti
mogu tiho, pri rezultatu u setu 2:2, da pridju uplatnom mestu:

- "Djoković manje od 8.5".
- "Za?".
- "Za 1000".

Zatim sednu u mračniji ugao i smireno uz pivce isprate 1. set.
A onda 2. set.


Verovatno se radi o mecu Djokovic - Wawrinka, ili se radi o drugom setu protiv Murray-a?

Nije ni cudo sto si morao da se zavuces u najmracniji ugao.
[ hotchimney @ 09.11.2015. 23:21 ] @
A to si sve saznao koristeći tvoje "para/nadri" sposobnosti.
[ 2012 @ 09.11.2015. 23:40 ] @
Sta sam ja to morao da saznam?
Ja sam samo procitao sta si napisao i pitam te da li se to dogodilo na navedenim mecevima.
Znam da si se ti dokazao sto se tice pogadjanja, pa pitam da li si opet morao da se krijes.

Nisam znao da sposobnost da se procita neciji komentar pripada grupi nadrih sposobnosti, mada iskren da budem ja ne znam kakve su to nadre sposobnosti.
[ dusanboss @ 09.11.2015. 23:55 ] @
Pa, za čitanje nekih kometntara (mojih izmedju ostalog,kada izgrešim pola slova ) može da se podvede pod izuzetne sposobnosti. Pogodovo u slučaju nekih članova, stvarno je potreban vidovnjak da to rastumači pošto ni sam autor nije znao u potpunosti šta je želeo da kaže.

Evo jedna pesma za našeg prijatelja iz Makedoniju.




Kokainče,heroinče gi sakam bre mnogo

[ hotchimney @ 10.11.2015. 00:01 ] @
Citat:
2012:

pitam da li si opet morao da se krijes.

Nisi ti pitao, nego si tvrdio:
Citat:
2012:

morao da se zavuces u najmracniji ugao.

A takva tvrdnja ne može biti ništa drugo
nego napad "para/nadri" sposobnosti.
[ 2012 @ 10.11.2015. 06:54 ] @
Citat:
hotchimney: A takva tvrdnja ne može biti ništa drugo
nego napad "para/nadri" sposobnosti.


Ma nemam ja nikakvih para sposobnosti, ja sam koristim znanje da bi objasnio ili predvideo odredjene pojave. Uz pomoc statistike i statisticke analize donosim zakljucke i dajem predvidjanja. A statistika kaze sledece:

Djokovic je u 2015 odigrao 83 meca u kojima je:

prvi set < 8,5 = 30 ili 36,14%

U drugom setu bi prosao jos gore

drugi set < 8,5 = 25 ili 30.12%

A najgore bi prosao ako uplatis prvi i drugi set <8,5

prvi i drugi set < 8,5 = 14 ili 16.87%

Tako da se ne radi od para sposobnostima vec o naucnim metodama ili o nauci koja se zove matematika ili grani/oblasti koja se zove statistika.





[ hotchimney @ 10.11.2015. 09:36 ] @
Nešto ti ta "nauka" kašljuca.
Dogadjaj koji sam opisao odnosi se na susret

Novak Djokovic - Jo-Wilfried Tsonga 2:0 (6:2) (6:4)

Nemaš "nadri/para" sposobnosti
"statistika" ti ne dobacuje dalje od kvote 1.30...

Pusti kockanje, bolje idi čuvaj koze.
[ 2012 @ 10.11.2015. 11:45 ] @
To je znaci taj mec. Pa i tu si lose prosao u drugom setu, provukao si se na prvom setu, ali na drugom si pao, nije <8,5.

Mozda si zato i napisao:

Citat:
Zatim sednu u mračniji ugao i smireno uz pivce isprate 1. set.
A onda 2. set.


Mozda si hteo da napise:

A onda 2 set katastrofa/fijasko ili nesto u tom stilu, ali od soka nisi mogao da dovrsis recenicu.

[ dusanboss @ 10.11.2015. 12:12 ] @
Jel može neki poklon tip za kaldionicu drugaru sa foruma (nadam se da me smatrate barem nekom vrstom drugara pošto ja vas smatram. Svidelo se nekome ili, ne mi na neki način provodimo vreme zajedno i družimo se) . Pitanje za 2012 i hotchimney.
[ 2012 @ 10.11.2015. 12:19 ] @
@dusanboss

Ako ti treba predlog za lokalnu kladionicu, onda ja nisam bas dobar po tom pitanju. Mada, sta god pokusao imas velike sanse da prodjes lose kod klasicnog nacina kladjenja.

Ako si pratio sta sam ja do sad pisao u vezi kladjenja i ako pogledas statistiku koju sam postavio za Djokovica vec bi trebao da imas ideju sta treba raditi.
[ dusanboss @ 10.11.2015. 12:48 ] @
Nisam pratio. Nisam se ni kladio do skoro. Pre neki dan sam odigrao 2 tiketa bez veze , prošla mi oba pa sam se malo primio.
Inače smatram da od toga korist mugu da imaju samo kladioničari, ljudi koji nameštaju utakmice i još po neko u celom tom lancu.
[ gilopile @ 10.11.2015. 13:23 ] @
Prijatelji, moze li i na mene neki tip? Dobitan, of kors :D
[ pisac @ 04.10.2017. 06:53 ] @

https://www.youtube.com/watch?v=Ks_UHmaZcSg
[ stopnarkomaniji @ 04.10.2017. 14:08 ] @
Evo da i ja dam doprinos razvoju "nauke" o telepatiji / psihokinezi / prekogniciji / teleportaciji
ili
ko zna gde to spada.

Evo o čemu se radi:
Odem do kladionice i potražim slobodan sto.
U trenutku se desi da pogledam u ekran i primetim baš ekran sa "brojevima".
"Brojeve" ne igram nikad jer za to ne postoji način da dobijete osim ako gazda ne odluči.

U svakom slučaju u glavi mi prolete 3 broja: 2,11, 22.
I to tako upečatljivo da sam se i ja zabrinuo.

Tako zabrinut, sednem za sto i zapišem brojeve.
Bilo je još par minuta do izvlačenja.
Čekam ja tako i pitam se "otkud meni da padnu na pamet brojevi?". Nikad o time nisam razmišljao
a još manje da sam pomislio da uplatim.

U tom zabrinutom stanju
počne izvlačenje.
Već pogadjate: izvučena je kombinacija koja mi se prividjala od momanta kad sam pogledao u ekran.

Štete što nisam stavio kintu. To je za kvotu 60!
[ mjanjic @ 04.10.2017. 14:40 ] @
Jeste, ali da si uplatio te brojeve, oni ne bi bili izvučeni.

Prvo, gazda možda namešta izvlačenje.

Drugo, i da uzmemo u obzir sve teorije o mogućnosti predviđanja, velika je verovatnoća da se događaj koji predvidiš neće dogoditi ako se umešaš preduslove za odvijanje tog događaja. Na primer, imaš "priviđenje" da si položio ispit, pa onda rešiš da ništa ne učiš, i naravno padneš na polaganju.

Zato su često ta "predviđanja" uslovna, tj. može da se dogodi ako i samo ako... Dakle, ako ti npr. nije suđeno da dobiješ na lotou, može da ti se priviđa dobitna kombinacija koliko hoće, ali ako uplatiš baš tu kombinaciju, ona neće biti izvučena, bar ne u tom kolu u kome si je uplatio. Tako je čovek napravio kombinaciju, ali se zadržao kod neke rodbine i nije stigao da uplati, bila izvučena baš ta kombinacija. Naravno, da je uplatio, ne bi bila izvučena ta kombinacija, već ko zna šta. Jedan razlog može biti što se izvlačenje namešta

Naravno, to je samo teorija, u praksi ko zna kako funkcioniše, posebno što u kvantnoj fizici još uvek ne znaju kako i zašto postoji "Quantum entanglement", tako da je veliko pitanje šta je sve i kako povezano.
[ stopnarkomaniji @ 04.10.2017. 17:43 ] @
Naravno da gazda namešta izvlačenje.
Zato "brojeve" nema smisla igrati.

Ono što "gazda" ne može namestiti su fudbalski mečevi (obrnuto rade igrači i menadžeri klubova).

E sad, "prekognira" mi se da će
Santarcangelo - Reggiana
biti dupla šansa 1X.
Kvota je bila 2.17.
Meč je upravo počeo (0:0).

U ovakvim situacijama možda ima značaja "Quantum entanglement" ali mi ne možemo to da objasnimo ni da primenimo.
[ Massko @ 04.10.2017. 19:38 ] @
Pa zar mora kocka i u ovoj svetoj temi o intuiciji i teleportaciji. Da vas sluša Tesla,, odrekao bi vas se.
[ R A V E N @ 04.10.2017. 19:45 ] @
Intuicija je osjećaj koji se javlja kao posljedica rada dijela mozga koji obavlja nesvjesno procesiranje podražaja iz okoline, bilo u trenutku podražaja, bilo nekada kasnije. Dakle, tu se moram korigovati. Oko toga je psihoanaliza bila u pravu. Ali i dalje je vrlo vjerojatno većina psihoanalize, ili kako se danas naziva, psihodinamika, nenaučni promašaj.

Može se pogledati u udžbenik neuroznanosti, mislim da nisam promašio puno.

[ stopnarkomaniji @ 04.10.2017. 22:48 ] @
Citat:
Massko

Pa zar mora kocka i u ovoj svetoj temi o intuiciji i teleportaciji.

Prvo: Nije teleportacija nego telepatija.

Da li mora kocka?
Kocka ništa ne mora.

Ali ako se neko petlja sa telepatijom i intuicijom
vrlo dobar metod je da se pokaže u kocki.

Što se mene tiče svi "telepate", "telekinetičari" i ostala telad
su obični lažovi.
Intuicija (ili slutnja) ne prevazilazi domen logičkog rezonovanja ali je po pravili slabija od real-logike.

Dakle, da se vratimo na Santarcangelo - Reggiana,
završilo 1:1, tiket je dobitan.
No, moram priznati da sam i ja varao.
Ne radi se ni o kakvoj telepatiji / prekogniciji ...
Naime, iz posebnih izvora koristio sam informacije koje se ne mogu dobiti na osnovu statistike.
[ Java Beograd @ 05.10.2017. 07:43 ] @
A šta bi sa Marijom Šarapovom i melodonijumom ? I Noletom, starim narkomanom ?

Izvinjavam se za off ali, stvarno mi je čudno da vidim da je Stop Narkoman napisao post, a da nije pomenuo Šarapovu i Đokovića ?!
[ SlobaBgd @ 05.10.2017. 07:46 ] @
Ne čačkaj, Java, pusti ga u pm sa Šarapovom i melodijama!
[ Bradzorf012 @ 08.10.2017. 22:44 ] @
Citat:
mjanjic:
Jeste, ali da si uplatio te brojeve, oni ne bi bili izvučeni.


Hm, postoji onaj vic, šala nazovi ga kako hoćeš. Biznismen koji često putuje avionom, pita matematičara koja je verovatnoća da je u avionu neko podmetnuo bombu. Matematičar mu kaže, jedan prema milion, zanemarljivo, budite bez brige. Ode biznismen zadovoljan, ali ga to nije dovoljno dugo držalo, pa se vrati sa novim pitanjem, može li to da se smanji. Matematičar se misli, pa mu kaže: idući put vi ponesite bombu sa sobom na let. Verovatnoća da je još neko poneo biće jedan prema milijardu.
[ dusanboss @ 08.10.2017. 23:18 ] @
Kad smo kod aviona... Meni intuicija govori da su baćuške iz FSB nešto petljale oko stepenica . Ako su. 5 bambia za ovo .

https://youtu.be/_HA4lNmlcBA?t=428

Šta mislite?

Znajući da zemlje zaliva imaju običaj da pokažu negostoprimstvo i pomalo poniženja za neke važne goste ... vrlo je moguće da im vraćaju za nešto.

Nije ni bitno. Kad Sudijski Kralj dodje u posetu to bre podigne BDP te zemlje. I to samo od novca koji ostavi kraljeva svita. Unosne ugovore da i ne računam.
[ dusanboss @ 09.10.2017. 00:15 ] @
Mane ova trenutna geoplitička tumbanja jako podsećaju na scene iz Orwellove novele 1984. Gde je Okeanija u ratu ili savezništvu sa Euroazijom ili Istočnomazijoam. Kada se de si promena vlada jednostavno promeni istoriju i svi nastave kao da ništa nije bilo. Dojučerašnji saveznici postaju smrtni neprijatelji.

Borba se vodi na teritoriji ( i oko) "konfliktne zone". Cilj rata nije pobeda već da traje i drži mase pod kontrolom.

Pomalo jezive sličnosti sa trenutnom situacijom u svetu.

Da se vratim na S. Arabiju. Svetski mediji su sa ushićenjem preneli vest da su ovi dozvolili ženama da voze (inače nisu još tek za godinu dana. ako...). Ma divno moćiće da voze nego jel još važi onaj zakon da ne mogu bez muškog pratioca ili par žena u gard? Neće mnogo vožnja da im pomogne ako će i dalje rodjak morati sa njima u kola.

Nego ako iz ovih dilova sa Rusijom ispadne nešto ozbiljno i zada se neki ozbiljniji udarac petro-dolaru. Videće mo trenutnu promenu slike SA u zapadnim medijima i izlaska na videlo mnogo toga što je trebalo već odavno da izadje.
[ Massko @ 10.10.2017. 16:20 ] @
Meni intuicija govori da ovaj dusanboss kuje neku svetsku zaveru. Sigurno su ga angažovali trolovi da ih predstavlja.
[ stopnarkomaniji @ 10.10.2017. 17:12 ] @
Nikakva svetska zavera.
Nego su to simptomi burne mladosti obogaćene Mari Huanom.
Takve UDBA reketira za sitne usluge u zamenu za robiju.
Lupedanje po forumima im dodje kao slobodna aktivnost.
[ dusanboss @ 10.10.2017. 23:50 ] @
Citat:
Massko:
Meni intuicija govori da ovaj dusanboss kuje neku svetsku zaveru. Sigurno su ga angažovali trolovi da ih predstavlja.


Čekaj, kujem ili razotkrivam ? Da raztrkiva može svaka budala, ali kovanje svedske zavere... e to mi laska.
[ dusanboss @ 10.10.2017. 23:53 ] @
Citat:
stopnarkomaniji:
Nikakva svetska zavera.
Nego su to simptomi burne mladosti obogaćene Mari Huanom.
Takve UDBA reketira za sitne usluge u zamenu za robiju.
Lupedanje po forumima im dodje kao slobodna aktivnost.


Nemaju oni mene za šta da reketiraju, mada ne brini, da žele našli bi i oni nešto i najčistijima od nas. Za to su specijalisti.

Hvatanje pravih kriminalaca... e pa tu smo još u procesu tranzicije :)

Nego reci ti meni stopnarkomaniji, kakve ja to usluge radim udbi?
[ pisac @ 14.10.2017. 20:42 ] @
Citat:
Bradzorf012:Hm, postoji onaj vic, šala nazovi ga kako hoćeš. Biznismen koji često putuje avionom, pita matematičara koja je verovatnoća da je u avionu neko podmetnuo bombu. Matematičar mu kaže, jedan prema milion, zanemarljivo, budite bez brige. Ode biznismen zadovoljan, ali ga to nije dovoljno dugo držalo, pa se vrati sa novim pitanjem, može li to da se smanji. Matematičar se misli, pa mu kaže: idući put vi ponesite bombu sa sobom na let. Verovatnoća da je još neko poneo biće jedan prema milijardu.


Jeste to vic, i vic je OK, ali osećam potrebu da napomenem da verovatnoća tako u svakom slučaju ne funkcioniše. Verovatnoća za dotičnog biznismena je ista u oba slučaja, a verovatnoća kakvom ju je predstavio matematičar važi za druge putnike ali ne i za biznismena.
[ Bradzorf012 @ 14.10.2017. 21:05 ] @
Naravno, verovatnoća se menja za druge putnike. Kao što rekoh, vic.
[ pisac @ 27.11.2021. 14:47 ] @
Vozim se ja tramvajem pre neku nedelju. Onim češkim, kockastim.

Sednem na sedište preko puta drugih vrata, ono što je malo udesno. Ko zna te tramvaje zna da se preko puta drugih vrata nalazi prazan prostor (sa leve strane tramvaja), i nadesno počinje red sedišta a nalevo je samo jedno sedište pa zglob.

Dakle iza mog sedišta je prazan prostor (veličine jednog sedišta) pa zatim jedno sedište.

Izvučem telefon iz džepa jakne i počnem da gledam mailove. Međutim, odmah žestoko osetim da se lik sa onog sedišta iza mog nešto uznemirio u vezi mene. Toliko žestoko sam to osetio da sam se bukvalno okrenuo i pogledao ga, nije rekao ništa. Nisam mogao ništa da zaključim, pošto ne čitam misli, pa sam pogledao šta se zbiva kod mene, pogledao naslon mog sedišta jer je postojala neka kvrga za koju sam pomislio da mi možda cepa jaknu, pogledao jaknu da li ima pocepotinu, ali ništa. Ništa neobično.

Na kraju sam se vratio čitanju mailova a taj događaj zatvorio kao nejasno i nerešeno dešavanje.

No, dolazi trenutak izlaska iz tramvaja i potrebe da uđem u neku instituciju. Ko prati moje radikalne stavove zna da masku ne nosim u prevozu, ali sam prinuđen nositi je da bih ušao u instituciju. Krenem rukom u džep gde bi trebala biti maska, i ... pogađate: nema je.

Maska mi je ispala kad sam vadio mobilni telefon iz jakne, bili su u istom (levom) džepu. Verovatno je pala ispod sedišta sa leve strane pa nisam mogao da je vidim kada sam se osvrtao pozadi nadesno, u želji da otkrijem zašto se tip uznemirio i gde je problem.

Eto, toliko o ovoj temi od mene za sada, hvala na pažnji.
[ MajorFatal @ 02.12.2021. 22:07 ] @
To ako se okrenemo u tramvaju i pogledamo značajno osobu iza sebe, a koja je okrenuta prema nama sedeći, da i ona nas pogleda to je skoro ko Kulonov zakon, te samim tim može da posluži kao dokaz za sve i svašta. Na primer, pomislim vakcine su dobre, okrenem se, pogledam značajno osobu iza sebe, kad ono i ona mene gleda, zaključak: vakcine su stvarno dobre ..

Šalim se, ja većinu tih čudnih dogodovština tumačim nesvesnim delom našeg mozga, postojanje nesvesnog je dokazano, kao i da može da obavlja složene operacije, svesno nisi primetio da ti ispala maska, ali nesvesno je to konstatovalo i zuji alarm, na žalost umesto da pogledaš je l ti sve po džepovima tu, ti si odlučio da pogledaš osobu iza sebe.

Ali evo dogodovština od preksinoć, koja ne bi mogla biti objašnjena ni tim nesvesnim delom, gledam film o Marini Abramovič, i deo o nekom čudnom hirurgu, odlučim da podelim na mad zone jer su se svi složili da su takvi doktori prevara, el em, ali da ne bih šerovao ceo film, uključim mobilni da pogledam da li ima neki trajler sa scenom sa tim doktorom - nema, ali šta ima .. dok gledam trajler od 1,5 minuta na mobilnom, u njemu scena od 5 sekundi Marina na nekom vodopadu, a u isto vreme ista scena na filmu na TV koji traje sat i po vremena, a scena na vodopadu par minuta, poklopila mi se ista scena isti delić sekunde u isto vreme u trajleru i filmu .. malo tripozno .. stvarno je Marina dobar spiritualista :) Pošto ranije nisam gledao ni film, ni trajler nije mogao ni nesvesni deo mozga ovo ovako da namikeri. Ali sad naravno ne bih mogao da dokažem da se stvarno i desilo, pa bi morao da mi veruješ ..

U stvari možda bi i moglo, ako bi neko utvrdio kad je tačno išao film na cinemaniji preksinoć, znači ne najava programa, već kad su ga tačno pustili, da li je bilo reklama, ili ne, i koliko, i ako bih ja pregledao istoriju you tube kad sam tačno pustio trajler, moglo bi da se dokaže da su scene pojavile istovremeno tj. da ne izmišljam ..