[ bizmarkmixa @ 06.07.2015. 21:15 ] @
Hocu da uzmem ovaj motor ali sam nesiguran zbog nekih stvari jer sam neiskusan.Ljudi mi kazu da ima nekih skrivenih stvari. Prodavac mi kaze da je menjao sat i to zato sto je usla voda u njega pa samim tim mozda laze i za kilometrazu kad kaze da je 12000 jer kada se stavlja novi sat ide nova kilomtraza. Drugo moturu su promenjene kocnice a cuo sam da se to radi kada je motor dosta presao. A i auspuh mu je menjan. Motor je stvarno na slikama perfektno ocuvan i kaze da nikada nije padano sa njega. Pa me zanima kako bih mogao da utvrdim dali je sat i kocnice menjao zbog kilometraze? I posto sam neiskusan ako moze i saveti sta bi sve trebalo da gledam na njemu??
Hvala svima unapred.
[ Lavlja_Jazbina @ 07.07.2015. 07:56 ] @
Kod tih 2t zujalica moras da povedes nekog ko se razume i proceni.Motor je kupljen da se vozi i vozio se sigurno.

Taj agregat Minareli je odlican.E sad koje je ulje trosio za mesavinu i da li je pregrevao motor je pitanje za strucno lice koje ces ti povesti sa sobom.

Premeri kompresiju,isproba menjac,proveri ram motora da li je negde bio iskrivljen,CDI.To sto je menjao diskove i auspuh je normalno posebno za ovo drugo.

Tu je i krajnja brzina oko stotke,pa ako ide preko toga mozda je nesto tunirao.Kao sto rekoh,majstor pored sebe pri kupovini.
[ bizmarkmixa @ 07.07.2015. 12:33 ] @
A reci mi na kolikoj kilometrazi se treba sta menjati na motoru, u okviru standardnog servisiranja? I kaze da je koristio AGIP-ovo ulje
[ Lavlja_Jazbina @ 07.07.2015. 22:43 ] @
Ako su kompresija i menjac dobri,nema da te bitno boli glava.Ipak je to vodeno hladjenje.
[ bizmarkmixa @ 09.07.2015. 14:48 ] @
A dali bi mogao da mi objasnis kako da ja sam pregledam jer nisam pri parama?
[ bizmarkmixa @ 15.07.2015. 01:51 ] @
Bio sam kod mehanicara i obajsnio mi je kako da izmerim kompresiju i rekao je da nesme da bude ispod 10 a nezna kolika bi trebala da bude na tom motoru, pa ako ni neko mogao da mi kaze??

[Ovu poruku je menjao bizmarkmixa dana 15.07.2015. u 17:15 GMT+1]