[ bogdan.kecman @ 18.07.2015. 12:04 ] @
imam neku klimu, galanz, malecnu 12ku (navodno 12ka ali je sitna, izgleda ko normalne devetke) elem, seljena je jedno 3-4 puta i sad se na zadnjem mestu vec 2 puta desava da "pukne" .. tj, radi normalno, ugasim je na mesec dana, upalim i iz unutrasnje jedinice sevne i ubije mi automat na tabli, ja vratim automat na tabli ali se ispostavi da i u unutrasnjoj jedinici ima osigurac, staklenac, koji izgori .. zameni se isti, klima radi normalno do sledeceg puta kada odluci da odradi istu stvar, rsne osigurac u njoj, iskoci automat na tabli, vratim automat, zameni stakleni i radi opet ... e sad, evo opet je pukla ... ima li ko ideju
- gde je taj osigurac? na ulazu 220 u klimu ili je prema motoru ili?
- sto g00vno crkava? nisam ja zagledao elektroniku uopste, zovnem majtora da opravlja, imal ko ideju? ovaj ce opet da dodje, zameni osigurac i to je to, mislim da ne ume dublje da vidi sta je crklo
[ gti2 @ 19.07.2015. 20:59 ] @
Preko tog osiguraca bi trebalo da ide napajanje ploce i svi potrosaci osim kompresora.Kad se recimo (slucajno) zameni napajanje ventilatora sa kompresorskim on obavezno izgara.
[ bogdan.kecman @ 19.07.2015. 21:16 ] @
znaci kompresor ne ide preko tog osiguraca? to bi onda moglo da bude da se raspao kondis na ventisu pa da sisne ventis na spoljnoj previse struje i dange?
[ gti2 @ 19.07.2015. 21:39 ] @
Da,tako nesto bi moglo biti mada u tom slucaju ne bi sevalo.Sam kompresor ide direkt na rele,a spulna relea i svi ostali potrosaci preko staklenog.Meni lici na neki kratez u spoljnoj,prikljesten provodnik,zalutala licna i slicno.
Da nije petozilni kabel produzen kad je premestana klima? Hoce licna da prodje kroz izolirku pa zaluta u drugi vod


[Ovu poruku je menjao gti2 dana 19.07.2015. u 22:53 GMT+1]