[ anon330883 @ 17.10.2015. 17:20 ] @
Pozdrav svima.
Imate možda kakva iskustva sa commo 21kw da ga regulira sobni termostat. Imam sve vezano kako treba biti ali mi svaki put kad sobni termostat ugasi peč, uklopi hlađenje kotla. na displayu piše WAIT COOLING, i kotao mi ohladi na 42-43 stupnjeva celzija. moram li promeniti koje parametre da bi kotao samo gasilo i da se ne uklopi hlađenje.

Hvala za vaše odgovore.
[ zoran.mika @ 17.10.2015. 21:54 ] @
To mora tako ne hladi se kotao nego loziste i to ne moze da se promeni
[ anon330883 @ 18.10.2015. 18:08 ] @
E to nisam znao, hvala vam. A je bolje da ga regulira sobni termostat ili je bolje bez. Serviser mi je rekao da je moguče uštedit na peletima ako ga regulira sobni termostat.
[ zoran.mika @ 18.10.2015. 19:34 ] @
E to sam probaj izvrsi testiranje,ili sa stand-by opcijom ili da ti radi ceo dan u modulaciji
[ volokin 2003 @ 11.12.2016. 23:25 ] @
Pozdrav
Bi li mi poslao semu gde se prikljucuje sobni termostat na komo 21
[ anon330883 @ 12.12.2016. 06:40 ] @
Evo slike:
[ zoran.mika @ 12.12.2016. 10:56 ] @
Citat:
volokin 2003:
Pozdrav
Bi li mi poslao semu gde se prikljucuje sobni termostat na komo 21


Nađi upustvo za kotao na stranici alfa plam izaberi tvoj kotao i na kraju upustva imaš elektro šemu,termostat se povezuje na CN 7 konektore imaš dva slobodna mesta,prva dva su ti za sondu izduvnih gasova,druga dva su ti prazna oni su za externi termostat,treća dva za sondu ambijentalne temperature,četvrta dva za sondu temperature vode,da priđeš šrafcigerom ovim praznima treba da skineš bateriju sa ploče,nemoj da se brineš izgubićeš samo datum i vreme na displeju
[ pedjicapg @ 14.03.2017. 19:59 ] @
Pozdrav svima

posjedujem commo compact i hocu da ugradim bezicni sobni termostat

zelio bih da mi neko malo pojasni princip rada kotla sa sobnim termostatom

koliko ja mogu da shvatim sobni termostat radi na nacin tako sto samo pali ili gasi kotao, jel tako?
to jeste kad dostigne zeljenu temperatutu u prostoriji on salje signal koji gasi ili kad treba pali kotao

pitanje je, ako sam u pravu, koliko je ovo dobro za kotao jer je kotlu potrebno neko vrijeme da se ugasi ohladi (i pada temperatura vode ispod 50stepeni)
a takodje mu treba vrijeme i da se ponovo upali.

hvala
[ domigabi32 @ 13.05.2019. 15:27 ] @
Pozdrav. Dali je isto povezivnje bezzicnog termostata i za como 15
[ S a l e @ 19.03.2020. 21:31 ] @
Da li moze bilo koji termostat ili mora da ima neke posene konektore/protokol za commo21?

Ili on samo pravi kontakt izmedju tih pinova?
[ toppelet @ 20.03.2020. 06:38 ] @
kontakti moraju biti beznaponski
[ pedjicapg @ 20.03.2020. 11:23 ] @
Citat:
S a l e: Da li moze bilo koji termostat ili mora da ima neke posene konektore/protokol za commo21?

Ili on samo pravi kontakt izmedju tih pinova?
Citat:
toppelet: kontakti moraju biti beznaponski



mislim da samo pravi kontakt!?
Ja sam kupio bezicni termostat preko aliexpresa
povezuju se sa samo dvije zice na mjesto obiljezno na ploci na elektonici kotla

ali to nije sve jer bez podesavanja kotla to nista ne radi, tako da sam morao zvati servis koji mi je to podesio i sve radi evo 2 sezone
s tim sto termostat samo sluzi da ugasi ili upali kotao kada za to dobije uslov ili komandu
a to znaci kada se u prostoriji postigne zeljena temperatura tersmostat gasi kotao i stavlja ga u mirovanje a kad temperatura padne opet ga nanovo pali
[ toppelet @ 20.03.2020. 12:51 ] @
upravo tako i na podesavanjima opcoja 03
[ S a l e @ 19.04.2020. 23:20 ] @
@pedjicapg
Ako moze link za taj termostat :)

@toppelet
Znaci ne moram da zovem servis, samo preko opcije 03 da ukljucim taj
externi termostat?

Hvala momci!
[ boris.kobas @ 01.12.2020. 14:13 ] @
Pozdrav svima na forumu
Pre dva meseca sam kupio Alfinu pec, como 21.
Serviser je vrsio stelovanja i pec radi. Prlja staklo za par sati ali sam vec nasao resenje ovde na forumu, veceras krece testiranje. Hvala na tome.
Sada sam kupio Eksterni Termostat, povezao na pec, bas kako mi je ovde objasnjeno na forumu. Upalio se modul, ali pec nikako.
Pocinje da se pali, izbaci plamen pri pocetku paljenja normalno. Ali pre nego sto krene sa radom, jednostavno iybaci neki error i upali alarm sa porukom "neuspesno paljenje"
Na forumu sam naso komentare gde se navodi da eksterni termostat mora biti ukljucen negde u opciji meni pa negde u servisnim podesavanjima.
Zna li iko da mi kaze kako se zove ta opcija gde se aktivira eksterni termostat, kako doci do toga i koje vrednosti treba podesiti da bi termostat postao vidljiv i aktivan.
Verujem da ima pametnih hakera koji su vec usli u skriptu kotla
Hvala unapred
[ pedjicapg @ 01.12.2020. 17:51 ] @
Pozdrav

moje iskustvo je bilo slicno tvome boris.kobas
svasta sam probao ali sam na kraju morao zvati u pomoc servis
i za nekih 10 ili 20eur su podesili i sada sve radi kao sto sam vec opisao
tako da ti je to moj savjet jer su mi rekli da se gubi garancija ako cak i povezujes i programiras na svoju ruku

sto se tice termostata ja koristim poer smart kupljen preko aliexpress-a i svaka pohvala za njega (izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio)

https://www.aliexpress.com/ite...rchweb201602_,searchweb201603_

pozdrav
[ jovicic.ivan @ 06.12.2020. 14:59 ] @
Kupio i ja sobni termostat. Povezao ga na elektroniku na kotlu, ali ne reaguje. Zna li neku tu famoznu opciju da se prebaci prioritet sa temp. sistema na sobnu?
[ bakara @ 06.12.2020. 16:35 ] @
evo ti odgovor
Citat:
zoran.mika:
Bakara,
Mora da se u servisna podešavanja uđe i parametar N-8-4-13 na 3.
Onda će peć da ode u stand-dy po sobnom termostatu
Meni 04 na on
Pumpa se gasi kada padne tri stepena od zadate temperature vode.


Na stand bay opciji imas on i off poziciju, on kada prati termostat i off kada radi u modu modulacije.
[ jure.lo @ 12.12.2020. 21:29 ] @
Citat:
pedjicapg:
Pozdrav

moje iskustvo je bilo slicno tvome boris.kobas
svasta sam probao ali sam na kraju morao zvati u pomoc servis
i za nekih 10 ili 20eur su podesili i sada sve radi kao sto sam vec opisao
tako da ti je to moj savjet jer su mi rekli da se gubi garancija ako cak i povezujes i programiras na svoju ruku

sto se tice termostata ja koristim poer smart kupljen preko aliexpress-a i svaka pohvala za njega (izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio)

https://www.aliexpress.com/ite...rchweb201602_,searchweb201603_

pozdrav

Da li je termoatat sa wifi modulom ,Koliko si platio poštarinu ze temostat i za koje vreme ti je stigao.
[ pedjicapg @ 13.12.2020. 18:31 ] @
tako je kupio sam ga sa wifi modulom
mislim da je sa postarinom do Crne Gore sve kostalo cca 90-100eur nisam bas siguran
a putovao je standardno 15-20 dana
[ pedjicapg @ 13.12.2020. 18:32 ] @
Citat:
jure.lo:
Citat:
pedjicapg:
Pozdrav

moje iskustvo je bilo slicno tvome boris.kobas
svasta sam probao ali sam na kraju morao zvati u pomoc servis
i za nekih 10 ili 20eur su podesili i sada sve radi kao sto sam vec opisao
tako da ti je to moj savjet jer su mi rekli da se gubi garancija ako cak i povezujes i programiras na svoju ruku

sto se tice termostata ja koristim poer smart kupljen preko aliexpress-a i svaka pohvala za njega (izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio)

https://www.aliexpress.com/ite...rchweb201602_,searchweb201603_

pozdrav

Da li je termoatat sa wifi modulom ,Koliko si platio poštarinu ze temostat i za koje vreme ti je stigao.



tako je kupio sam ga sa wifi modulom
mislim da je sa postarinom do Crne Gore sve kostalo cca 90-100eur nisam bas siguran
a putovao je standardno 15-20 dana
[ dr.prle @ 18.12.2020. 11:20 ] @
Jel ima neko iskustva sa Prosto DTS-W11 termostatom? Kupio sam ga pre neki dan, nigde nisam mogao dađem kako se podešava... Hvala unapred na odgovoru.
[ Isidoradr @ 21.01.2021. 11:11 ] @
Pozdrav, imamo termostat BQ7, do skoro je radio kako treba, međutim pre neki dan je nestala struja, pozadi gde je prekidač za termostat do tad je gorela narandžasta lampica tj M/A, kako se posle dolaska struje upalila ponovo, lampica M/A gori vrlo malo i onda se ugasi, posle toga na kotlu piše rad u modulaciji, umesto da bude stand by kao pre, i uopšte ne prati temperaturu na sobnom termostatu u kući, primetila sam da pozadi postoji i zelena lampica, kad uključim i narandžastu i zelenu da svetle onda na kotlu ne piše rad u modulaciji.
Da ostavim da gore zajedno obe lampice, ili ugasim narandžastu, ili postoji mogućnost da se vrati da bude samo narandžasta, s obzirom da je u kući podešeno na 20c, a temperatura se penje do 23 i više, pre toga kad bi prešlo 20c na 21,22c peć bi se gasila?
[ bakara @ 21.01.2021. 11:51 ] @
Ti dugmici i lampice sluze za testiranje.
U radu treba da budu obe lampice ugasene ako termostat nije aktiviran, ako je aktivaran treba da gori leva lampica.

Testiras tako sto pritisnes desno dugme, pa na levo kontrolises da li pali / gasi termostat, ako radi sve kako treba, ugasi obe lampice dok ceka signal sa termostata.

na displeju kotla treba da pise "ceka se zahtev" da bi prihvatio signal termostata

[ Isidoradr @ 21.01.2021. 12:08 ] @
Testirala sam tako što sam ponela termostat sa sobom (kotao je u drugoj kući), s obzirom da je podešen termostat na 20c, a pisalo je da ima 21,5c lampica nije radila, na termostatu sam podigla temperaturu do 23c, narandžasta lampica se uključila, a na termostatu se pojavio kako onaj simbol vatrice, kada sam spustila temperaturu na 20c, lampica se ugasila, i simbola nije bilo, to znači da radi?
S tim da se ni jednom nije pojavilo 'čeka se zahtev' samo neizmenično piše 'rad u modulaciji' i stand by. Da dodam da su podešavanja za stand by na broju 3, a meni 4 je na on.
Jel to u redu, ili se treba nešto popraviti?
[ bakara @ 21.01.2021. 12:15 ] @
Citat:
Isidoradr:  kada sam spustila temperaturu na 20c, lampica se ugasila, i simbola nije bilo, to znači da radi?

tako treba, to je u redu.

Citat:
S tim da se ni jednom nije pojavilo 'čeka se zahtev' samo neizmenično piše 'rad u modulaciji' i stand by. Da dodam da su podešavanja za stand by na broju 3, a meni 4 je na on.
Jel to u redu, ili se treba nešto popraviti?

Mislim da je u ovome problem ali nemam ni kotao ni uputstvo pred sobom da ti to tacno kazem, uglavnom kada se ceka signal sa termostata na displeju treba da stoji "ceka se zahtev"
To je onaj meni N8 04 13 ako se dobro secam, treba da bude na broju 3...
Malo pretrazi ovu temu bas sam ja trazio istu stvar.
[ Isidoradr @ 21.01.2021. 12:55 ] @
Citat:
To je onaj meni N8 04 13 ako se dobro secam, treba da bude na broju 3...
Malo pretrazi ovu temu bas sam ja trazio istu stvar.


Tačno, pretražila sam neke teme i piše da treba biti na broju 3, što kod mene i jeste, samo ne znam zašto se pojavljuje i stand by i modulacija, toga pre nije bilo.
[ Isidoradr @ 21.01.2021. 15:40 ] @
Citat:
Mislim da je u ovome problem ali nemam ni kotao ni uputstvo pred sobom da ti to tacno kazem, uglavnom kada se ceka signal sa termostata na displeju treba da stoji "ceka se zahtev"


Izgleda da kotao ipak prati termostat, peć se ugasila kad je dostigao temperaturu od nekih 22,4c, sad kad se spustila na 19,6, termostat se upalio, a upalio se i kotao.
Hvala na savetu.