[ Tisma @ 01.04.2004. 23:31 ] @
Zeleo bih da se ovoj temi prikljuce svi ljubitelji piva,da razmene svoja iskustva,
daju neke savete,navedu koja su sve piva probali itd...
[ Seslak @ 02.04.2004. 00:21 ] @
Fali nam Super Hik! :)

Koja sam piva probao? Uf! Da vidimo da li cu se setiti svih ili samo onih standardnih...
Nektar, Jelen, Lasko, Ozujsko, Valjevsko, BM, Niksicko, Lav, Bip, Sarajevsko, Karlovacko, Union, Efes, Stella Artois, Heineken, Amstel, Beck's, Banditos (ako se to s***** uopste moze smatrati pivom), sad gomila ovih nekih novih malih piva koje su pocele da proizvode domace pivare otkad su privatizovane - vise i ne pamtim nazive takvih piva (samo ga cugnem kad mi dodje pod ruku i ne gledam etiketu jer i tako necu upamtiti), onda bilo je jedno cesko dobro pivo - cini mi se Godster ili tako nesto zaboravio sam (davno je bilo, ali mnogo dobro pivo), ima tu jos nekoliko svetskih piva koja su mi na vrh jezika ali ih se ne secam. Sad cete vi reci da sam nabrojao sva moguca piva kojih se secam ali zaista sam probao sva ova, sto i ne znaci da ih pijem svaki dan ali jesam ih probao.

Najbolja su: Nektar (uzasno dobro pivo!), Heineken, Amstel, Jelen, Niksicko i Beck's cini mi se ali se zaista ne secam kakvog je ukusa :) samo sam ga jednom probao. Svakako i ono cesko pivo kojem ne mogu da se setim imena.

Fora kod takmicenja u brzom pijenju: Obavezno piti iz krigle i vazno je samo otvoriti grlo i sipati a NE gutati ;)

Toliko od mene za sada...
[ pivce @ 02.04.2004. 00:51 ] @
pozdravljam pokretanje ove teme :)
mislim da treba obratiti paznju na odnos izmedju kvaliteta i cene !!! tu nekako jelen dolazi do izrazaja :)
[ antix @ 02.04.2004. 00:57 ] @
potpuno si u pravu za Nektar pivo. Strasno pivo, steta sto ga nema
po Srbiji koliko i po Republici Srpskoj.
Jelen nije lose pivo, a i ovo MB nije za bacanje!
[ Seslak @ 02.04.2004. 01:05 ] @
Da, MB nije za bacanje... zaboravio sam na njega. Ali samo to, nije za bacanje a sad da je medju najboljim hmmm... ne znam. Mozda ga ipak nisam dovoljno popio posto ga probam samo kad sam u Srbiji jer ga ovamo kako mi se cini, nema...
[ Slobodan Miskovic @ 02.04.2004. 01:17 ] @
Crni Amstel najbolje pivo i opste Amstel...

[ superbaka @ 02.04.2004. 11:40 ] @
pa "nasa" najbolja po meni su jelen, vajfert i niksicko... ne bih mogao da ih razdvojim, svako od njih ima svoju aromu u izjednacenom kvalitetu; nase najgore po meni je zajecarsko pils plus... za vicesampione najgorih kolju se jos i niska, zajecarska, jagodinska i valjevska piva...
najbolje uopste? pa od onog sto sam pio Foster's!
[ RiV @ 02.04.2004. 11:46 ] @
Jedno od najboljih Plzensko svetlo pivo!
[ ocultis @ 02.04.2004. 11:49 ] @
Trenutno najbolje naše pivo, bez dileme, za mene je Vajfert. Od kada su ušli Efes i promenili sve što se može promeniti, kvalitet je skočio...
[ Tisma @ 02.04.2004. 12:33 ] @
Citat:
RiV:
Jedno od najboljih Plzensko svetlo pivo!

Uzeo si mi rec iz usta!To mi je ubedljivo najbolje pivo (odnos cena:kvalitet) mada mi se svidja i crno niksicko.A od stranih piva definitivno je najbolje
GUINNESS BEER. Preporucio bih svima da ga probaju.Ja nisam siguran ali mislim da necete naci bolje pivo od ovog.Nazalost cini mi se da ga nema kod nas.
Evo i njihovog sajta http://www.guinness.com
A sto se tice Nic cool - mislim da je to najgluplje pivo koje sam ikada probao,pre bih voleo da popijem jedno BIP zidarsko nego ono s***** koje je ocigledno izmisljeno za fensere (i str8-ere).
[ Vukan Karadžić @ 02.04.2004. 12:33 ] @
Nase najbole pivo ikada zvalo se Pecko.
[ Tisma @ 02.04.2004. 12:37 ] @
Citat:
Vukan Karadžić:
Nase najbole pivo ikada zvalo se Pecko.

Da li je to uopste i bilo nase pivo?
[ Tisma @ 02.04.2004. 12:41 ] @
Citat:
Seslak:
Fali nam Super Hik! :)

Koja sam piva probao? Uf! Da vidimo da li cu se setiti svih ili samo onih standardnih...
Nektar, Jelen, Lasko, Ozujsko, Valjevsko, BM, Niksicko, Lav, Bip, Sarajevsko, Karlovacko, Union, Efes, Stella Artois, Heineken, Amstel, Beck's, Banditos (ako se to s***** uopste moze smatrati pivom),
Najbolja su: Nektar (uzasno dobro pivo!), Heineken, Amstel, Jelen, Niksicko i Beck's cini mi se ali se zaista ne secam kakvog je ukusa :) samo sam ga jednom probao. Svakako i ono cesko pivo kojem ne mogu da se setim imena.


A da li si probao bavariju?
[ Slobodan Miskovic @ 02.04.2004. 13:11 ] @
Bavaria - strasno pivo ali kod nas samo u ambalazi od 0,25...smrc
[ zaraza @ 02.04.2004. 14:10 ] @
pa posto uglavnom pijem nasa piva, odlucicu se za Jelen :) . Sto se tice stranih Amstel.
MB mi je nekako izgubio ukus, mislim da kad se pojavio da je bio bolji, kao u stvar isad Mb u 0.3 ambalazi, ovaj 0.5 je malo smorio...al ok...ne kazem da je lose.
inace, moj rekord u pijenju iz flase je 12sec. posle nisam probao da ga potucem, mnogo lose padne na stomak :) a i na grl o :)
[ Vukan Karadžić @ 02.04.2004. 15:47 ] @
Citat:
Tisma:
Citat:
Vukan Karadžić:
Nase najbole pivo ikada zvalo se Pecko.

Da li je to uopste i bilo nase pivo?


Nego cije?
[ Seslak @ 02.04.2004. 16:26 ] @
Tisma: Da. Hvala na remind-u! Probao sam Bavariju. Sad se secam. Kod nekog druga na zurci za njegov rodjendan bilo u ogranicenim kolicinama. Zaista se ne secam kakvog je ukusa tako da ne mogu da cenim da li je dobro ili ne...
Ma verujte mi da ako nije najbolje onda je sigurno medju 5 najboljih piva ovo Nektar pivo. Stvarno je do jaja. Ili sam se ja navikao :)

Sta je sa Americkim pivima? Ona ili nemaju ovde trziste (!?) ili su im piva bas losa pa se i ne zna za njih?

P.S. Da, setio sam se i Stork piva (zaobici u sirokom luku) kao i Pils-a. Ovo prvo lose ovo drugo srednje... tu je jos i Slavsko pivo...
Jel iko probao Pasic pivo? Pitam se kakvo li je...
[ UroS @ 02.04.2004. 18:00 ] @
Domaće definitivno jelen. A šta mislite o hajnekenu? E ja mislim da je precenjeno i da uopšte nije tolko dobro pivo.

Iako ne izbiravam piva i mogu svako da pijem, ubedljivo najlošije domaće pivo mi je LAV.
[ dejan @ 02.04.2004. 19:13 ] @
Od domacih Jelen i Niksicko (narocito mi se svidja niksicko u plasticnoj ambalazi).

Najgora su mi Old Gold, zajecarska, niska, zoffman pivo i sl...

Od stranih ne mogu da se odlucim, mada sam ih dooosta probao. Vidim da niko nije pomenuo Guinness... jel vam se ne svidja ili ste ga samo zaboravili? Meni licno se ne svidja.
[ popeye @ 02.04.2004. 20:43 ] @
Pivo Guiness ces naci u svakom irskom pabu u Beogradu. Recimo u Kneza Milosa, ispod Londona. Moje misljenje je da je precenjeno, ali svakako mi se tamno pivo vise dopada. Svidja mi se Budweiser svetlo pivo zbog jakog ukusa, kao i Efes (svetlo i tamno).

P: Slicnost izmedju Heineken-a i sexa u camcu?
O: Oboje su vrlo blizu vode. ;)
[ Dzaki @ 02.04.2004. 20:45 ] @
Nema gore od Zofmana
[ matija-s @ 02.04.2004. 20:47 ] @
Žuja je zakon!!
Bavaria je frutek za odrasle :P

Shalu na stranu meni najvishe pashe stelica i corona sam kaj su cijene malo vanzemaljske.Sad sam staroj maznuo jednu zhuju, onak za zagrijavanje prije vechernjeg izlaska.Aj ekipa uzhivajte.

Matija
[ NLO @ 02.04.2004. 21:10 ] @
shta se ljudi toliko cimaju oko vrsta piva..
ok, cofman je losh, ali ostalo je sve isti..
a nije da ih nisam probao..
btw posle 2l apatinskog mozesh da mi dash koje god ocesh i bice odlicno :)
[ Tisma @ 02.04.2004. 23:08 ] @
Citat:
Vukan Karadžić:
Citat:
Tisma:
Citat:
Vukan Karadžić:
Nase najbole pivo ikada zvalo se Pecko.

Da li je to uopste i bilo nase pivo?


Nego cije?

Ma samo sam se salio.
[ Tisma @ 02.04.2004. 23:10 ] @
Citat:
Seslak:
Sta je sa Americkim pivima? Ona ili nemaju ovde trziste (!?) ili su im piva bas losa pa se i ne zna za njih?

Pa moze se naci Corona u nekim kaficima i da znas da nije lose.
[ Tisma @ 02.04.2004. 23:13 ] @
Citat:
dejan:
Vidim da niko nije pomenuo Guinness... jel vam se ne svidja ili ste ga samo zaboravili? Meni licno se ne svidja.

Slabo vidis,vec sam dao svoj utisak o GUINNESS-u i ostajem pri svom stavu da je to najlepse i najbolje crno pivo koje sam ikada probao.
[ Tisma @ 02.04.2004. 23:16 ] @
Citat:
NLO:
posle 2l apatinskog mozesh da mi dash koje god ocesh i bice odlicno :)

Pa ti onda nisi pravi ljubitelj piva-pivopija.
[ SBSL @ 02.04.2004. 23:22 ] @
Eeee, ja uvek subotom kazem: "Jao veceras cu bas da probam par piva, ali samo da degustiram" ! Kad ono prcccc, jedno po jedno, jedno ko ni jedno i zavrsim pod sto, napio sam se od onog piva Am... ustvari cekaj, cekaj... Pa ***ote ja se i ne secam koje sam pivo pio, znam da sam se ujutro probudio u komsijinom kanalu... :)

pozdrav * * *

p.s HAJNRIKEN svetsko a stavrno svetsko...
[ Tisma @ 02.04.2004. 23:25 ] @
Ja sam se pre nekih sat vremena vratio iz pivnice i mogu jedino da kazem:
"Pils light-stvarno najgore"
[ djdrale @ 03.04.2004. 03:28 ] @
Eh Ljudi ima ih mnogo, ali tu su medju prvima Nektar, Bavaria i neko ne mogu se sjetiti imena(iz Norveske je pola svijetlo, pola tamno)pivo koje razvaljuje.
a neko spomenu Heineken(kakvo je to s*****).
[ Ni ten ichi ryu @ 03.04.2004. 05:31 ] @
Citat:
Tisma:
Citat:
Seslak:
Sta je sa Americkim pivima? Ona ili nemaju ovde trziste (!?) ili su im piva bas losa pa se i ne zna za njih?

Pa moze se naci Corona u nekim kaficima i da znas da nije lose.


Corona je meksicko pivo.
jedno od mojih omiljenih je Lagunitas
[ Ave @ 03.04.2004. 06:48 ] @
Za Australijska piva kazu da su najbolja piva na svet!
[ buky @ 03.04.2004. 06:58 ] @
Citat:
Ave:
Za Australijska piva kazu da su najbolja piva na svet!

provereno su najbolja, stric mi zivi u sidneju pa mi je pricao-kaze da se ne moze porediti sa ovim sto ima kod nas
[ VRider @ 03.04.2004. 12:50 ] @
Rasprava koje je pivo najbolje je glupost. Stric ti rekao pa je tako? :) Pa i o pivu kao i o svemu drugom. O ukusima se ne raspravlja.
Ja mogu samo da dam jedan savet. Nikad ne uzimajte pivo iz onih staklenih frizidera (koji stoje na otvorenom).
A najbolje pivo je 'ladno pivo!
[ S_Kid @ 03.04.2004. 23:03 ] @
I ja od sveg srca pozdravljam otvaranje ove teme :) medjutim moram priznati da sam malo zgranut, jos niko nije rekao ono sto cu ja reci - Lasko apsolutno favorit!
Na stolu izmedju bezbroj hajnekena, amstela, bavarija i ostalog uvek cu odabrati Lasko, mozda naginjem malo ka fanatizmu ali ja STVARNO MNOGO volim to pivo :))

Od nasih piva novi Weifert mi je definitivno #1, ako ovako nastave tj. ako kvalitet ne opadne vremenom mislim da ce postati bas bas popularno... Najgore domace? BG!!! uzas zivi, neopisivo gadno pivo... jos kad mi ga neko sipa u plasticnu onu odvratnu casu...urgh! E ni MB mi se ne svidja nesto specijalno al ono, nije gadno...

Bitburger i Krombaher su mi od stranih isto dosta primamljivi uvek a na beer festu sam pio Red Drak koji me je skroz odusevio ali na zalost ne mogu nigde da ga nadjem u prodaji, ako neko zna gde ima neka vice...

Heineken mi je standardno dobar ali ga vise skoro uopste ne pijem, tek ponekad, jer ipak je on samo bleda alternativa Laskom...
Od stranih mi je jedno od gadnijih Grolsch a najgadini Efes, al pio sam i strasno dobar Efes, ne secam se koji je bio taj gadan... :)

Pijem samo svetlo :)

Ajd ziveli do sledeceg topica...
[ VRider @ 03.04.2004. 23:13 ] @
I meni je Lasko apsolutni favorit. Kad me ljudi vide bez Laskog u ruci, malo me ko prepozna.
Ako je Lasko alkohol, onda sam alkoholicar! To je nevidjeno koliko obozavam to pivo. 'Ladno bi ga stavio medju tri najlepse stvari na svetu (Lasko pre i dzoks posle).
Od nasih mi je najbolje apatinsko (ono 2l) i Jelen.
MB mi je nikakvo. Mnogo buke niokocega.
Ali, ubedljivo najgore je Superior. Hvala Bogu, pa se vise na proizvodi.
[ pivce @ 04.04.2004. 04:27 ] @
Nije sto sam Nislija, ali ipak mislim da je Zoffman losije pivo od superiora :)
[ Mrki de Kamaz @ 04.04.2004. 20:21 ] @
Brate ne znam ali ovde je najbitnie ono cena kvalitet .......Bud ili Budweiser ne znam ali to mi naj svezie i roolz!!!!!!aghhhhhhhhhhhh
[ VRider @ 05.04.2004. 01:55 ] @
Bud je jedno obicno pivo. Zaista, nije lose, daleko od toga, ali nije ni da sam pozeleo odmah jos jedno. K'o rogonja.
[ neetzach @ 05.04.2004. 10:49 ] @
Kad smo vec kod "finih" piva, da li neko zna gde ima u gradu tamni "Paulaner"? Ja sam ga svojevremeno nasao u nekom dragstoru, al' kad smo pokupovali i poslednji komad, nisu ga vise nabavljali... S obzirom na cenu, verovatno ga niko drugi nije ni kupovao. Al' je pivo... Uh :) Mnogo lepo legne uz fornetti sa kakaom :D
[ Tisma @ 05.04.2004. 11:06 ] @
Takodje niko nije spomenuo Carlsberg beer!Da li to znaci da ga niko od vas prisutnih nije probao ili mu se ne svidja.Po mom ukusu to pivo zasluzuje jedno mesto ispred Amstela mada nije velika razlika.
Postavio bih jedno pitanje svima:
Koju muziku volite najvise da slusate dok pijete pivo?
Moj odgovor je naravno: Irish (country)
[ Tisma @ 19.05.2004. 22:50 ] @
Zašto su svi prestali da šalju postove na ovu temu?
Nije valjda da ste ispili svoje pivo i da vam je dosta!
[ MyWay @ 20.05.2004. 08:54 ] @
Da li ste zaboravili ili nikad niste ni čuli za Pećko pivo?
Bilo je svojevremeno za klasu ispred izvikanog Nikšićkog...
Nego aj' da čujemo koje je najgore
Po meni Ožujsko - ko ga je pio, baš je bio u krizi

E sad sam video da se Vukan setio kvaliteta - svaka čast care
[ Tisma @ 20.05.2004. 10:54 ] @
Pećko pivo nisam probao, ali najgora piva koja sam pio su bila:
Valjevsko i Zrenjanisko (verovatno treba malo slovo) - gorka su do zla boga
Mada od kako se Zrenjaninska pivara privatizovala kvalitet piva se znatno poboljšao.
[ Tisma @ 20.05.2004. 11:21 ] @
ZABLUDE OKO PIVSKOG STOMAKA:
Pre dve nedelje sam čitao u Politici da pivo uopšte ne goji.Tačnije, pivo goji manje nego vino i voćni sok, a pivski stomak je posledica neumerenosti.Takođe piše da su najveće pivopije u Evropi:
1. Česi - 162 l piva godišnje po stanovniku
2. Irci - 146 l piva godišnje po stanovniku
3. Nemci - 126 l piva godišnje po stanovniku
dalje slede Holandjani, Englezi i Belgijanci sa oko 100 l piva godišnje po stanovniku
a mi s obzirom da smo mediteranska zemlja i činjenicom da se u mediteranskim zemljama više pije vino popijemo samo 50 l piva godišnje po stanovniku.
Ali smo ipak bolji od Španaca i Italijana!
[ miokus @ 20.05.2004. 22:10 ] @
DA, DAAA

Pecko pivo je bilo prava pivcina od piva medju pivima
[ draganbg82 @ 20.05.2004. 23:02 ] @
Pecko stvarno nije bilo lose i drago mi je sto se neko toga dosetio... ali zasto se amstel zaboravlja, onda bavaria, a sto se tice ozujskog... ja sam jednom bio u krizi. Ali samo jednom...
[ drbogi @ 21.05.2004. 00:21 ] @
Jel pije neko Malo Skopsko?
Fino pivo, a nekada davno, Tuborg po taxfree ceni na brodskim linijiama. Nekoliko sati plovidbe uz ljuljanjeeee.

U poslednje vreme ga nesto ne vidjam po radnjama, ali nije ni bitno posto Tuborg odavno ne lici na sebe.
[ S_Kid @ 21.05.2004. 13:18 ] @
Tamni Paulaner ima da se uzme u dragstoru u Bircaninovoj, kad krenes od Bulevara JNA ka Deligradskoj pa sa leve strane posle nekih 150m :)
[ Tisma @ 16.07.2004. 01:25 ] @
Ljudi, polako se približava drugi Beer Fest!!!
Jel se šteka novac? :)
Evo linka na kojem se mogu naći osnovne informacije o pivu.(a i Beer Fest-u)
http://www.belgradebeerfest.com/2004/sr/zanimljivosti_o_pivu.html
[ pctel @ 16.07.2004. 11:32 ] @
Citat:
pa "nasa" najbolja po meni su jelen, vajfert i niksicko... za vicesampione najgorih kolju se jos i niska, zajecarska, jagodinska i valjevska piva...

E na ovo ne mogu da ne odreagujem. Niksicko je po meni izvikano i uopste mi se ne svidja, jelen moze, a najbolje je valjevsko jer ima duplo vise alkohola (11.5%) od svih ovde nabrojanih (~5%). Valjevci su oduvek bili ekonomicni, pa ako hoces da se napijes, treba ti duplo manje para . Ja i ekipa uvek trazimo valjevsko, pa ako nema, onda je svejedno, moze bilo koje
[ McKracken @ 16.07.2004. 11:40 ] @
Pctel, no N-ti put razmisli pre nego sto napises nesto

11.5% alkohola? Jes' al' malo sutra

Procitaj jos jednom etiketu:


(ako te mrzi: 11.2% ekstrakta <> 11.2% alkohola)
[ markom @ 16.07.2004. 11:50 ] @
Da, inače, verujem da je Srbija jedina zemlja na svetu u kojoj je legalno prodavati alkoholna pića bez jasne naznake koliki procenat alkohola sadrže...

Marko.
[ neo01 @ 16.07.2004. 11:52 ] @
BEER FEST JE NAJJACE ZEZANJE KOJE JE BILO PROSLE GODINE! :-)) JEDVA
CEKAM! :-) Za Echo i Exit sam samo bacio pare... U stvari, ajde Exit
moze i da prodje - ok je atmosfera, ali nista ne moze da se poredi sa
BEER FEST-om! :-)

Inace, sto se tice piva meni je najjace 0.3 Pils. Jeste da je
pakovanje u stilu "kapi za oci", ali je pivo stvarno dobrog ukusa...
Mada ima nas svakojakih... Inace, kad nema toga, moze i bilo koje
drugo - jelen, MB, BIP (od plastikanera).
[ neo01 @ 16.07.2004. 11:55 ] @
E da... I "Chicha" Jagodinac je dobro... :-) Samo treba da pripazite
jer ne valja se zezati sa Chicom: "Do 5-tog ti g*zis Chichu, a posle
5-tog Chicha g*zi tebe!" ;-)))
[ pctel @ 16.07.2004. 12:06 ] @
Citat:
McKracken:
Procitaj jos jednom etiketu:
(ako te mrzi: 11.2% ekstrakta <> 11.2% alkohola)

Da, u pravu si...
Posle 5 piva jedva vidis da pise 11.2, a cega to je vec mnogo... :-)
[ bluesman @ 16.07.2004. 13:42 ] @
Hajde, kad vec listate piva, cisto sumnjam da je neko probao "Blue Marlin". Jedno od najjacih piva, tamo gde se pije kaze se da seka-perse piju "Phoenix" a pravi muskarci piju "Blue Marlin". Inace, pakuje se u flasama od 0,7 l. Posle 5 piva... spektakl :-)

BTW, probao sam i neka grcka piva, generalno su sva bez veze, a ono sto mi je bil interesantno je da je i Heineken i Amstel dosta jeftiniji nego u Beogradu. Valjda zato sto se puni u Grckoj?
[ jnk @ 16.07.2004. 15:09 ] @
gledao sam na tv-u u arilju se pravi pivo od maline sto je inace veliki hit u evropi. cena jednog pva je oko 7e. da li je neko probao pivo od maline?
[ neo01 @ 16.07.2004. 15:22 ] @
JAKA PIVA SU TAKODJE I CAISER, i BU(nem. 'u')RGER - BURGER...
[ zi:: @ 16.07.2004. 15:24 ] @
Nisam probao pivo od maline, ali Belle-Vue Kriek, belgijsko pivo od trešnje jesam. Belgijanci inače imaju fantastična piva. Ako ste blizu nekog belgijskog restorana, toplo preporučujem eksperimentisanje, drugo omiljeno mi je Hoegaarden, pšenično pivo. Svako pivo ima posebnu čašu iz koje se služi ...

Nisam, na žalost probao Blue Marlin, dobro izgleda boca, izgleda da ima 6% alkohola? Najjače pivo koje sam pio je Bavario 8.6, a brojka potiče od postotka alkohola. lepo klizi, a nakon toga ... A sada, spektakl!

Od "uobičajenih" piva mi se najviše sviđa Heineken, makar se mnogima ne sviđa zbog svog izrazito neutralnog ukusa. Heineken je i u Mađarskoj prilično jeftin, jer ga tamo pune.

Od domaćih je poslednje interesantno pivo koje sam probao Nik Cool, koje samo uslovno može da se nazove pivom: ima ukus kao da ste u Coronitu već ubacili limun.

Da li vam se sviđaju Qpack i ostala plastična pakovanja? Žali mi se prijatelj da on kada otvori pivo od 2 litre mora to i da popije, jer smatra to jednom celinom. Doduše, 0.65 litara mi se čini baš po meri čoveka.

Što se tiče 12%, bili na nekom koncertu neki Amerikanci, i ubijali se od domaćeg piva, i non stop komentarisali: bloody strong, 12% alcohol, cool ...

[ Slobodan Miskovic @ 16.07.2004. 15:28 ] @
Nabolje pivce je Bavaria i to ona od 0.25.....divno je...
[ bluesman @ 16.07.2004. 15:42 ] @
Nego jel' neko od vas ucestvovao na takmicenju u brzom ispijanju piva? Ja moram da se pohvalim da sam pobedio na jednom (ispade da nemci i englezi kojih sam se najbvise plasio i nisu neka konkurencija) tako '96 godine i hteo bih opet da probam. Doduse nije se pila cela pinta vec samo 1/2, ali je u istom danu u 1/8, 1/4, 1/2 i finale pa nije ni malo lako :-) Pored toga, finale je bilo namesteno da pobedi neki camuga, pa su kao "ponovili" iako je isti prosuo 1/2 sebi za vrat ali se ispostvailo da ipak nema "kapacitet" pa sam ga ponovo dobio. Nagrada je bila sanduk piva + komplet pivskih casa... nista posebno, ali se ispostavilo da su se godine ratovanja sa matorcima tipa "nemoj tako da gutas - zvaci malo" nekako isplatile :-) Bitno je da ga samo pustis da ulazi imesto vazduha - i dobar si kandidat za sampiona :-)

Hajde da napravimo ES takmicenje. Sto da ne? :-)
[ Tisma @ 17.07.2004. 00:06 ] @
Sad na letovanju u Bugarskoj sam probao njihova piva:
Zagorka, Burgasko, Kamenica!!!
Sva tri su do jaja!!!A i jeftina su!
Amstel koji se puni u Bugarskoj košta 1.30 leva (oko 45 dinara), a Heineken 2 leva (oko 75 dindži)!!!
P.S. Što se tiče takmičenja u ispijanju piva, podržavam u potpunosti!!!!
[ BluesRocker @ 17.07.2004. 01:18 ] @
@goranh
Da nisi mislio na Bitburger?
Nemacka piva su po mom ukusu, prava muska. Nije tu tolko vazno koje je, samo da je ohladjeno na pravoj temperaturi (oko 8 stepeni) i da ga ima dovoljno (bar 10-ak). U Kanadi mi se piva ne svidjaju, nekako su slaba. Nisam pio ni jedno da mi se svidelo. Od ex YU, svidjaju mi se Zlatorog i Skopsko. Mada, ne bih odbio ni jedno. Takodje sam se takmicio jednom u ispijanju piva ali sam bio najsporiji . Ali su mi zato svi posle toga kupovali pivo .
[ neo01 @ 17.07.2004. 02:54 ] @
Jeste Bitburger! ZNam da sam ga pio na jednoj benzinskoj pumpi... :-)