[ Zoran Jović @ 27.11.2015. 22:34 ] @
Dobro veče i pozdrav svima, pratim ovaj forum već godinu dana i dosta mi je pomogao oko odabira klime. Letos je instalirana Fujitsu ASYG12LUCA... Mogu reći da sam zadovoljan što se tiče potrošnje u letnjem periodu, mada me više zanima kako će da se ponaša u toku zime. Kuća je montažna stambenog prostora 85m2. Za sad greje dobro i uspeva da održi temperaturu na 22C u daljim sobama 21c uz pomoć TA peći od 2,5 KW u dnevnoj sobi gde se i ona nalazi koja je sa kuhinjskim radnim delom oko 45m2. Klimu ne gasim ni noću od kad smo počeli sa grejanjem danju na 23 - 24 - 25 zadata, temperatura sobna oko 21 - 22 C, noću je spustimo na 21. Još nisam primetio defrost o kom se toliko priča, sem da ima mnogo više vode kad je vlažno vreme, kad je suvo nešto minimalno.
I što mi je čudno sad je zadata temp. 24 sobna 22C, a na izlazu kod krilaca 35C. Zar ne bi trebalo da je veća izlazna temperatura? Celo popodne duva na FAN - QUIET ( naj manja brzina i non stop radi ) Da li je bolje držati na AUTO - fan

[Ovu poruku je menjao Zoran Jović dana 28.11.2015. u 00:03 GMT+1]
[ rovaccccc @ 01.12.2015. 01:33 ] @
Bolje je drzati na fan auto,odnosno sve sto jace duva ima bolju ucinkovitost COP potrosnju.
Takodje sve sto je niza temp na izduvu iz klime,to je bolji COP,to ce klima manje zamrzavati i ici u defroste,manja buka vanjske jedinice itd.
[ Zoran Jović @ 01.12.2015. 23:10 ] @
Hvala na odgovoru, prebačeno na auto fan a ja bi da ona duva što toplije ovo mi deluje hladnjikavo kad duva na 35c . Samo jednom sam primetio da je bila u defrostu pre par dana kad je bilo vlažnije i hladnije.
[ Zoran Jović @ 01.12.2015. 23:11 ] @
Citat:
rovaccccc:
Bolje je drzati na fan auto,odnosno sve sto jace duva ima bolju ucinkovitost COP potrosnju.
Takodje sve sto je niza temp na izduvu iz klime,to je bolji COP,to ce klima manje zamrzavati i ici u defroste,manja buka vanjske jedinice itd.



Hvala na odgovoru.
[ Zoran Jović @ 01.12.2015. 23:24 ] @
Citat:
rovaccccc:
Bolje je drzati na fan auto,odnosno sve sto jace duva ima bolju ucinkovitost COP potrosnju.
Takodje sve sto je niza temp na izduvu iz klime,to je bolji COP,to ce klima manje zamrzavati i ici u defroste,manja buka vanjske jedinice itd.

Hvala na odgovoru, prebačeno na auto fan a ja bi da ona duva što toplije ovo mi deluje hladnjikavo kad duva na 35c . Samo jednom sam primetio da je bila u defrostu pre par dana kad je bilo vlažnije i hladnije