[ steewsc @ 02.04.2004. 12:15 ] @
Da li je moguce da Mercedes ne moze da predje glupu MIII.
Ja licno neverujem u to, ali da li neko jos ima neko misljenje uvezi toga ?

[Ovu poruku je menjao momsab dana 15.01.2007. u 23:42 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 02.04.2004. 12:57 ] @
Zavisi koji mercedes i koji m3? Na koje motore/modele si mislio?

Try brabus vs. m3 hehe ;)
[ Slobodan Miskovic @ 02.04.2004. 13:10 ] @
Ili jos bolje neki AMG vs. MIII...


http://www.motortrend.com/road...e/112_0204_convert/index1.html
[ UroS @ 02.04.2004. 18:05 ] @
Naravno imaj na umu cenu m3ojke koja je 45k €, amg-a 115k €, a tek cenu nekog boljeg brabusa :)
[ VRKY @ 04.04.2004. 22:37 ] @
Ma bolji je Bmw
[ VRider @ 05.04.2004. 01:53 ] @
Ne znam zasto vec niko nije stavio Audi u svu tu pricu. Definitivno moj favorit. Savrsena trakcija, izuzetni dizelasi. Ko nije usao Audijem quattro (bilo koji model proizveden u zadnjih par godina) u jacu krivinu ne zna sta je savrsenstvo!
[ sandjama @ 05.04.2004. 07:36 ] @
Pa nije za poredjenje MB AMG i BMW M3, probaj da uporedis bilo koji AMG ili Brabus sa Alpinom,Shnizerom ili Hammanom ... Inace je poznato Mercedes nema sanse da prismrdi BMW-u kao sportski automobil. Jeste da on ima gomilu konja ali se sve to izvlaci iz nekih turbokompresora, a BMW ima cistu snagu :) Ipak trebate sami da probate pa da vidite razliku, ja sam probao ...
[ dejan @ 05.04.2004. 18:20 ] @
Da, BMW je pravi sportski auto i tu je (velika) razlika u odnosu na Mercedes.
[ UroS @ 05.04.2004. 20:04 ] @
Eh sad, po čemu je bmw više sportskiji od mercedesa? I jedni i drugi imaju penzionerske i trkačke modele i šta god da odabereš nećeš pogrešiti. Samo još pare da nabavim i neće mi biti problem dal ću uzeti bmw ili mercedes.
[ SBSL @ 05.04.2004. 20:09 ] @
Citat:
UroS:
Eh sad, po čemu je bmw više sportskiji od mercedesa? I jedni i drugi imaju penzionerske i trkačke modele i šta god da odabereš nećeš pogrešiti. Samo još pare da nabavim i neće mi biti problem dal ću uzeti bmw ili mercedes.


Moje misljenje je isto !
[ MAD-MAX @ 05.04.2004. 22:32 ] @
Just simply the BMW
[ VRider @ 05.04.2004. 22:44 ] @
BMW je daleko sportskiji od Mercedesa, kada su serijski modeli u pitanju (u svim klasama). Mada, ne zelis BMWom da po vlaznom kolovozu udjes vecom brzinom u krivinu, pa da moras u drugoj polovini da pustas gas.
[ Nabukodonosor @ 06.04.2004. 14:18 ] @
Citat:
sandjama:
Pa nije za poredjenje MB AMG i BMW M3, probaj da uporedis bilo koji AMG ili Brabus sa Alpinom,Shnizerom ili Hammanom ... Inace je poznato Mercedes nema sanse da prismrdi BMW-u kao sportski automobil.

Potpuno se slazem. Poredite babe i zabe. Inace M3 mozete da poredite sa nekim Porseom 911. Bio je na DSF-u uporedni test. I mogu vam reci da je Porse imao samo bolje kocenje. Keramicke kocnice, jebiga.
[ steewsc @ 07.04.2004. 06:52 ] @
Sta bi bilo kad bi se uporedila neka preradjevina Merc-a i BMW-a
Npr. McLaren vs. Alpinom

A jos nesto Mercedes je PRESTIZ I ELEGANCIJA NA SVAKOM KORAKU.
I SVAKI SPORT AUTO JE UJEDNO I LIMUZINA ...
[ kUdtiHaEX @ 07.04.2004. 08:36 ] @
Samo Honda :D
[ Slobodan Miskovic @ 07.04.2004. 08:46 ] @
Citat:
Samo Honda :D


Jel Sljivik? :D


Ma ljudi nemate pojma najbolji je NISSAN SKYLINE!
[ VRider @ 07.04.2004. 09:48 ] @
Citat:
Sta bi bilo kad bi se uporedila neka preradjevina Merc-a i BMW-a
Npr. McLaren vs. Alpinom

Poredjenje ti nije u redu. McLaren je u delimicnom vlasnistvu Mercedesa (40%) a ne njegov zvanicni tjuner. Alpinu mozes porediti sa AMGom.
A o kvalitetima automobila najbolje govori sta koriste profesionalci. Za voznju budzovana se koriste i Mercedesi i BMWi i Audii (odnos 40:30:30), dok ubice (kojima je najpotrebniji automobil koji se dobro ponasa u brzoj voznji) iskljucivo A8, odnosno S8. Ovo nekome moze da zvuci smesno, ali da li je neko cuo za "beogradski srebrni Mercedes smrti"? Za "srebrni Audi smrti" vec...
[ sandjama @ 07.04.2004. 13:58 ] @
Sve je to lepo sto pricate, ali da li je neko seo za neki AMG, Alpinu ili S8? Moja iskustva govore da nema bolje sportske makine od BMW-a, vozio sam i AMG, doduse nisam S8 nego S6. Ljudi, AMG i SX koriste razne turbine da bi se postigla ta snaga, dok BMW koristi sirovu snagu. Pa zamislite sta bi bilo kada bi se stavila neka turbina na ovaj novi V10 motor od 500KS ...
A da, BMW je pokazao kako se radi tuning, i to na X5, uradjen je jedan jedini primerak, X5 Le Mans, sa citavih 700KS. Evo linka: http://www.bug.hr/autonet/premijere/x5mans/

Toliko u tuningu :) Ipak je to bio samo neki dzip.......
[ matija-s @ 07.04.2004. 17:51 ] @
Apsolutni BMW

Jucher sam vidio novu shesticu prvi put na cesti.Smrznuo sam se.

Matija
[ UroS @ 07.04.2004. 21:43 ] @
Citat:
Ljudi, AMG i SX koriste razne turbine da bi se postigla ta snaga, dok BMW koristi sirovu snagu


Dobro bre čoveče da li si ti samo svestan kolko je ovo glupa izjava(btw. mercedes kod benzinaca uglavnom koristi supercharger, samo kod dizela turbo charger). Ukoliko automobil ima 400 whp i dobar torque sasvim je nebitno dal je to postigao sa turbinom ili je jednostavno atmosferski motor dovoljno frizirian. I šta ti je to sirova snaga?
[ sandjama @ 08.04.2004. 06:36 ] @
Pa sam si odgvorio na svoje postavljeno pitanje. Sto se tice HP, slazem sa da oni idu isto, ali je meni ipak mnogo veca draz da vozim auto koji nema turbinu, supercharger i ostala "sranja". Zaista trebas samo da sednes u bilo koji AMG i M3 i da vidis razliku. Jeste da je AMG masincina, ali ti on zasita nedje pruziti zadovoljstvo koje ce ti pruziti M3.
[ Gojko Vujovic @ 08.04.2004. 06:42 ] @
Pa nije baš tačno da način nije bitan Uroše. Svakako je dugotrajniji auto koji ima tu snagu bez supercharginga, a kao drugo ima i veći potencijal za kasniji tuning.
[ tone @ 08.04.2004. 11:16 ] @
Kod BMW M3 se nebi mogla povećavati snaga jer je taj motor linijski 6 cilindara izvučeno gotovo sva snaga koja se može izvući, dodatna povećana snage se mogu raditi samo ako se napravi veći zahvati na motoru a to se ne isplati.Što se tiče Mercedesa AMG ili BMW sve ide u prilog BMW je AMG ima V8 motor sa kompresorom dok BMW ima linijski 6 tako da su snage približno iste ali M3 je bolji u karakteristikama brzine,ubrzanja..............e sada je pitanje šta bi bilo da se u M3 ugradi kompresor onda bi snaga išla mnogo nagore prema tome M3 se već sada ne može upoređivati sa AMG.
[ momsab @ 08.04.2004. 17:07 ] @
Videćete vi kad što hvalite bembare, audije, mece kad im stanem na crtu sa svojim budućim kolima (Subaru Impreza WRX STi. i još nafrizirana).
[ Slobodan Miskovic @ 08.04.2004. 17:17 ] @
Subaru je do jaja....pogotovo ovaj novi...onako sva nabudzen...ali kao sto rekoh NISSAN SKYLINE je nesto najbolje...
[ Gojko Vujovic @ 08.04.2004. 17:33 ] @
za skyline, www.exvitermini.com jedan od brzih 4wd na 1/4mile
[ tone @ 08.04.2004. 18:50 ] @
Citat:
momsab:
Videćete vi kad što hvalite bembare, audije, mece kad im stanem na crtu sa svojim budućim kolima (Subaru Impreza WRX STi. i još nafrizirana).


Ako nisi primjetio ovdje se govori o Mercedesu i BMW ne o Subaru Impreza WRX STi..............prema tome držite se teme.
[ Nabukodonosor @ 08.04.2004. 19:30 ] @
Citat:
STELLANOVA:
Subaru je do jaja....pogotovo ovaj novi...onako sva nabudzen...ali kao sto rekoh NISSAN SKYLINE je nesto najbolje...

I ja volim Skyline. Koliko otprilike para vredi neki prosecan. Polovan, mislim. Ili nov, ako ne znate.
[ Vukan Karadžić @ 08.04.2004. 19:42 ] @
stellanova, verovatno mislis na skyline GT-R ... (Velika je razlika izmedju obicnog, GT-S, GT-R, ...) (btw, cena se krece od 25-30k za r33 pa navise)
Da, da legend machine... Tu je i Honda NSX. Tu je negde i Supra, Impreza (sve high-end edicije, ukljucujuci i wrx sti), Lancer, ... Ma, brutalno!
[ Nabukodonosor @ 08.04.2004. 19:47 ] @
A Nissan 300ZX? A Mitsubishi 3000GTO? he he
[ matija-s @ 08.04.2004. 19:58 ] @
OFFtopic:
Jel ko gledo Getaway in Stockholm??
Ono ilegalno rejsanje po praznim cestama usred nochi s Toyotom Suprom 300 km/h po tunelima, bjezanje od stokholmske policije s porscheima i to...

Matija
[ UroS @ 08.04.2004. 20:14 ] @
Getaway in stockholm 1 je najbolji, ostali delovi i nisu nesto.
[ Slobodan Miskovic @ 08.04.2004. 20:30 ] @
Evo cena Skyline-a, polonog...99. godiste
Citat:

Nissan SKYLINE GTR V-SPEC R33,34 Category: Sports car / coupe

GBP 22.443 / EUR 34.000

Data:
43.000 km, 294 kW (400 PS),
Registration date:
07/99, silver,
2/3 doors,
Petrol,
[ hollowdo @ 09.04.2004. 02:27 ] @
E ljudi možemo mi da pričamo i maštamo o glupostima ali vratimo se u realnost.
Imam Golfa2 1986 godište 1.6 TD.
Ide ko nebeskop vrijeme. Na autoputu sam ga gulio 170km/h i čini mi se da je mogao još ali je nešto brujeo kao da će da se raspadne.
Potrošnja 4-6 litara dizela.

AKo je podjela mercedes-BMW

Postoji samo jedan automobil,ostali to nisu,taj jedan automobil ima srebrnu zvijezdu.
A
C
E
S
M(L)
G
SL
CL
CLK
SLK
...
[ steewsc @ 09.04.2004. 09:21 ] @
Mercedes CLK GTR A.M.G.
Sta kazete A?
[ matija-s @ 09.04.2004. 09:29 ] @
Citat:
Mercedes CLK GTR A.M.G.
Sta kazete A?


Jel to onaj na pedale?

Matija
[ VRKY @ 09.04.2004. 10:47 ] @
Citat:
OFFtopic:
Jel ko gledo Getaway in Stockholm??
Ono ilegalno rejsanje po praznim cestama usred nochi s Toyotom Suprom 300 km/h po tunelima, bjezanje od stokholmske policije s porscheima i to...


To sm gledao na satelitu,kako je spaljeno,kolko sam ja shvalio murija ih nije ni jednom uhvatila,oni znaju tko je to ali ga moraju uhvatiti na poslu a to je skoro pa nemoguće.
[ Nabukodonosor @ 09.04.2004. 12:09 ] @
Gde moze da se skine taj video?
[ VRKY @ 09.04.2004. 12:24 ] @
Ja ne znam,to sam vidio negdi dva puta , ne cijeli nego smao malo na satelitu u nekoj reportaži,ali je stavrno spaljeno
[ UroS @ 09.04.2004. 12:47 ] @
Citat:
hollowdo:
Imam Golfa2 1986 godište 1.6 TD.
Ide ko nebeskop vrijeme. Na autoputu sam ga gulio 170km/h i čini mi se da je mogao još ali je nešto brujeo kao da će da se raspadne.
Potrošnja 4-6 litara dizela.


Kako si samo uspeo 170 :) ja 160 kad ima neko ispred mene i auto hoće da umre, krene da se greje i oblak dima iza i tako...
[ steewsc @ 09.04.2004. 16:18 ] @
Ej !
Je l' neko slucajno cuo da je karta za bus poskupela? A...

Ili neshto ovako:
Da li ste znali da Kada IDE slon pustinjom i VOZI biciklu,
a surla mu upadne u okean i ne moze da provuce palacinku kroz usi,
jer jogurt nema koske....
A sve to ima jake veze sa Mercedesom i BMW-om ....
[ steewsc @ 09.04.2004. 16:43 ] @
Ajde nema veze...
Pogledajte ovog MECU !

http://www.cardesignnews.com/a...hlights/h08-mercedes-f400.html

ili
malo vise

http://images.google.com/image...e=UTF-8&q=mercedes+f400%5C
[ steewsc @ 09.04.2004. 16:47 ] @
Ili malo ovoga
http://images.google.com/image...p;oe=UTF-8&sa=N&tab=wi

Ajd.
[ SBSL @ 12.04.2004. 19:36 ] @
Opel TIGRA je*e kevu...

Moj komda je ima, nabudzenu 170KS ! uaooo...

POZDRAV * * *
[ NastyBoy @ 13.04.2004. 14:00 ] @
Citat:
Opel TIGRA je*e kevu...


Auto na platformi Corse? Aha, 'oce to :)

Skyline je opako popularan u UK. GTR se nalazi za oko 12K funti (94 god.) Moj kolega vozi to chudo, i zaista je ubica od auta!

BMW ili Merc? BMW je trenutno tata u svim kategorijama. Pogledajte testove, ili Parker's Car Guide, 5 i 7 su sa'ranili svaku Mechku. Za M3 da ne prichamo :)
[ steewsc @ 15.04.2004. 12:58 ] @
Kad vec pomenu BMW 7 .
Ja ga smtram za limuzinu.
E sad sta kazete na maibah (ili majbah nisam siguran kako se pise)
Npr. performanse:
5 513 ccm
550 KS
sva moguca elektronika i sistemi ....
Buklavno kuca na tockovima, ladno moze da se zivi u njemu,
a i cena mu je priblizno nekoj dobroj kuci.
[ Aligator @ 18.04.2004. 15:04 ] @
Neznam zasto uporedjujete AMG sa BMW-om a rec je o Mercedesu i BMW
AMG-motore neproizvodi licno Mercedes nego sami AMG obradjuju Mercedesove motore kao i neke delove karoserije i trapa.
Ja licno nemogu reci da je AMG Mercedes za razliku od M1, svih M3, svih M5, Z8 kao i novu M6 sto je spremaju sa 600 KS...
Cak i taj AMG ne moze prici BMW masinama...
Recimo Mercedes SLR isto nije cist Mercedesov proizvod, pre se moze reci da je McLaren nego Mercedes...
ML ne moze se uporediti sa X5-icom po snazi, brzini izgledu pa cak i kvalitetu
Ali moram reci da je novi CL stvarno bomba od auta



Ovo je masina, sve je drugo bezveze...



[ Deep|Blue @ 18.04.2004. 23:32 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
za skyline, www.exvitermini.com jedan od brzih 4wd na 1/4mile

Ovi bash i nisu sasvim chisti
Citat:

Current power: Greater than 1 Megawatt (~1,350 BHP) at over 3.0 Kg/cm2

Inache zanimljiv mi je primer maserati giblija koji sa svega 2000ccm postize preko 330BHP (biturbo sta ces, tehnika)
[ steewsc @ 19.04.2004. 14:31 ] @
Zasto je odnos cena Merc-a i BMW-a drasticno veliki narano u korist Mercedesa?
Npr. gore pomenuti SLR kosta minimum 452,000 €, a neki neki M ne verujem da prelazi 150,000 €. Hocu da kazem zasto SLR tako skup kad je mnogo gori od M-a,
mislim stvarno nema smisla zasto bi neko ko zeli neku azdaju dao tolike pare za glupi mercedes SLR kad za mnogo manje pare moze da kupi neki M koji je po performansama mnogo bolji od SLR. To je cista glupost, zasto bih neko to radio???
[ tone @ 20.04.2004. 05:16 ] @
SLR je mnogo skuplji zbog toga što Mercedes prodaje svoje ime, a ustvari nema ništa čime bi se isticao što je za razliku od njega M3 koji je jeftiniji i bolji bar meni.
[ steewsc @ 20.04.2004. 13:46 ] @
Znaci cena je izabrana onako sto se chove iz Mercedesa skupe ustane jedan i kaze :
Znate, mislim da je proslo dovoljno vremena od kako najavismo onog SLR-a, pa dobro proslo je 4 dine ajd' sad da ga izbacimo na trziste i naravno malo da nabijemo cenu. Kupci su budale! Dace oni nama para koliko im mi kazemo, a bas je s***** ovaj SLR, al' nema veze. Vazno je da se mi druzimo i dizemo cene nasim automobilima !
[ Deep|Blue @ 20.04.2004. 14:52 ] @
koliko mi se cini M3 i SLR, bash i ne mogu da se porede po tom principu.
SLR spada u grupu ekskluzivnih sportskih vozila, dok je M3 "samo" jos jedan fabricki isforsiran model. ekskluzivnost se placa i to je razlog povecane cene.
Nisam siguran, ali SLR bi trebao da ima ogranicenu proizvodnju sto je svakako jos jedan od cinioca cene.
Nisam ljubitelj ni BMW-a niti Mercedesa, ali tako vam stoje stvari.
SLR je svakako automobil za kojim ce se mnogi okrenuti, a M3 modeli izazivaju paznju ponajvise kod ljubitelja snage i brzine, pored ostalih prodje neprimecen.

Upravo te cinjenice dovode do malo vece cene SLR-a.

Nije mi jasno sto se prosecan stanovnik ovih prostora, kad dodje do nekih para, obavezno lepi iskljucivo za BMW ili Mercedes.