[ mcmiro @ 15.10.2016. 19:16 ] @
Pozdrav momci!

Za nešto više od nedelju dana palim za Beč. Stižem oko 3 noću na aerodrom i jer u to doba nema prevoza (odnosno i ako ga ima, ne pada mi na pamet da ga tražim u 3 noću), molio bih ako neko može da mi da savet oko taksija. Jedan poznanik mi reče da je platio nešto blizu 50 evra, pa sam se raspitivao da li ima drugih mogućnosti i naleteo na neke firme koje voze za manje para. E sad, pošto imam maltene fobiju zbog naših taksista, interesuje me da li se neko već vozio tamo od aerodroma do grada i sa kojom firmom. Ja sam našao https://www.fluxi.at . Sajt je na nemačkom, ali sam skapirao da su cene, ovisno od distrikta, od 25 do 32 evra, što je mnogo lepše od 50 evra :)

Jel se vozio neko sa njima ili nekom sličnom kompanijom koja vozi za te pare?

Pozdrav iz bele crkve!

Miro
[ anon115774 @ 15.10.2016. 23:22 ] @
Ako ti nije frka da sacekas do 05:18 onda uhvati S7 u pravcu Wolkersdorf. Do Beca ti treba karta za dve zone odnosno dve karte za jednu. Kupis dve karte na automatu i jednu ponistis odmah i ona ti vazi do stanice Schwechat a sledecu ponistis posle. Stanica najbliza centru grada je Wien Mitte.
[ Aleksandar Đokić @ 16.10.2016. 04:32 ] @
A odakle to pa mora avionom... mislim obzirom da si vec u Austriji?
[ anon115774 @ 16.10.2016. 10:59 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: A odakle to pa mora avionom... mislim obzirom da si vec u Austriji?


Brate mili, sto mi ovde na forumu uvek moramo da pametujemo i da filozofiramo? Jbt, sta te boli paja gde je on i sta radi i zasto... odgovori coveku na pitanje ako znas i to je to... zasto toliko patimo od tog pametovanja?
[ Aleksandar Đokić @ 16.10.2016. 15:25 ] @
Zato sto mi se tako svidja. Ti radi kako mislis da treba.
[ Dexic @ 16.10.2016. 16:55 ] @
Citat:
Informer:
Citat:
Aleksandar Đokić: A odakle to pa mora avionom... mislim obzirom da si vec u Austriji?


Brate mili, sto mi ovde na forumu uvek moramo da pametujemo i da filozofiramo? Jbt, sta te boli paja gde je on i sta radi i zasto... odgovori coveku na pitanje ako znas i to je to... zasto toliko patimo od tog pametovanja?

A kada je ventura pametovao ti ga podrzavas za jos gluplje stvari :)
[ JankoNIS @ 16.10.2016. 19:38 ] @
@mcmiro

Pa u Beloj Crkvi svaka druga kuca ima nekoga u Becu. Pronadji nekog komsiju i dogovori se neka te neko od njihovih saceka na aerodromu. Za pare, naravno.
[ anon115774 @ 17.10.2016. 09:24 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Zato sto mi se tako svidja.


Nisam ni mislio da postoji neko normalno objasnjenje...
[ deki77 @ 22.10.2016. 09:32 ] @
App taxifi
Tu imaš dosta pojašnjeno i u vezi cena.
[ gilopile @ 22.10.2016. 09:42 ] @
Verovatno coik pita za nekoga...
Dok dobije odgovor, ima da se ozeni tamo :)
[ SlobaBgd @ 22.10.2016. 10:31 ] @
Postavljaču teme ovo je prva (i jedina) poruka na ovom forumu, i odmah ostavlja link do neke prevozničke firme iz Austrije, odakle se i on javlja iako kaže da je u Beloj Crkvi. Ne liči li vam to na reklamiranje te firme sa linka?

I inače je toga mnogo ovde na ES-u, često uvek isti članovi šalju linkove do sajtova hotela, prodavaca PVC stolarije, turističkih agencija, prodavnica raznih vrsta... Pitaju nešto, linkuju sajt, i nikada se više ne vrate na tu temu. Mene čude moderatori što ne reaguju na tako očiglednu reklamu, ali zato zaključavaju i brišu teme gde neko pita gde da kupi to-i-to.
[ gilopile @ 22.10.2016. 10:51 ] @
Vrlo moguce. Bravo SLobic na zapazanju. Bas zato sto se vise ne javlja. Takvih je mali mil. ovde.

Verovatno je predvidio IP koji se ovde pokazuje i to ga je pokopalo :)
Ali steta je vec ucinjena, 985 pregleda teme, sto nije malo.

Sada lepo da mu se posalje racun za reklamu. :D Sta je to za njega da plati 200 - 300 evrica...To u jednom danu zaradi dole.
[ mcmiro @ 22.10.2016. 11:36 ] @
Pozdrav svima!

Nisam stigao da se javim ranije jer sam bio u guzvi, ali sam citao poruke u medjuvremenu! Hvala svima koji su hteli da pomognu. Pogotovo @informer za informacije za gradski prevoz. To cu da iskoristim za put nazad jer tad idem na aerodrom posle podne.

Za one koje interesuje, sredio sam. Nakon sto sam pogledao ponovo stranicu, video sam u kontakt informacijama da je vlasnik neki nas. Nazvao sam ga i on mi je pojasnio kako funkcionise. U svakom slucaju, ja za koji dan palim. Vama ako se brise link brisite ga. Reklama nije, meni je pomoc trebala. Osim toga, ne vidim smisao zasto bih neki prevoznik iz austrije hteo da se reklamira ovde... Da bi jednom u par godina prevezao nekog? Nije bas da sa ovog foruma svakodnevno ljudi putuju u austriju.

Hvala jos jednom onima koji hteli da pomognu odnosno: @deki77 @informer @jankonis (na zalost nemam nikoga u komsiluku ko ima nekoga tamo :)

Pozdrav!

Miro
[ SlobaBgd @ 22.10.2016. 12:03 ] @
Čitao si šest dana odgovore, ali nisi imao vremena da pišeš. Ali kada sam posumnjao da u stvari reklamiraš tu agenciju, odmah si našao vremena i da objasniš, i da me demantuješ, i da se zahvališ, i da najaviš svoje skoro putovanje u Austriju. A pišeš iz Austrije!
Zar nas stvarno tako nisko držiš?
[ gilopile @ 22.10.2016. 12:14 ] @
Ja njega nista ne razumem. Pise da pali za koji dan...Gde palis?
U Austriji si covece :D
Ako nisi siguran, pogledaj kroz prozor i videces da nisi u Beloj Crkvi. :D Sve sredjeno, uredjeno, goleme kuce i zgrade...opste loodilo tamo.
*.cable.dynamic.surfer.at.
[ mcmiro @ 22.10.2016. 12:27 ] @
Momci... sta bih vam rekao!? Ako vam do brisanja, brisite... Nemam razloga da se nerviram zbog vasih pametovanja.

Ps. Ako niste culi, postoje proxy changer-i
[ gilopile @ 22.10.2016. 12:34 ] @
E jbg, ako si menjao Proxy, onda se izvinjavam.

Ima masu likova koji koriste forum za reklamiranje i otuda ova sumnja nas pojedinih, a kod tebe se bas sve nekako poklopilo. Trazis prevoz, postavljas link, IP kaze da si u Austriji, ne javljas se danima...Rodilo za sumnju :D

Svako dobro zelim!
[ anon115774 @ 23.10.2016. 00:33 ] @
Ne bih da mracim momci ali... pozdrav iz Austrije...
[ anon115774 @ 23.10.2016. 00:35 ] @
Minut kasnije... pozdrav iz Srbije...
[ anon115774 @ 23.10.2016. 00:36 ] @
Minut kasnije... pozdrav iz Nemacke...

P.S. Molim moderatore da potvrde istinitost ove i prethodne dve poruke :)
[ deki77 @ 23.10.2016. 07:54 ] @
Nešto ti ne šljaka...

[ gilopile @ 23.10.2016. 07:57 ] @
Mozda pise sa Meseca. Lunarni IP ne moze da prepozna ovaj forum. Mora update.
[ anon115774 @ 23.10.2016. 14:09 ] @
Ja lepo pozvah moderatore da potvrde (oni vide ip).
[ SlobaBgd @ 23.10.2016. 14:30 ] @
OK, ti si koristio proxy da bi pokazao da je i to moguće.
Zašto je postavljač teme to radio? Ono - dođeš na neki forum, postaviš pitanje, očekuješ pomoć, ali zazireš od nečega i kriješ/lažiraš stvarnu lokaciju sa koje se javljaš? Nimalo korektno ako je takav slučaj samo sa ovim forumom. Ako se pokretač teme tako štiti bilo koji sajt da posećuje, onda je situacija mnogo gora, i tu već ulazimo u sferu preterivanja po pitanju bezbednosti. Svakako, ako neko laže da je u Austriji (što se da zaključiti na osnovu podataka iz poruka), zašto bismo mu verovali da je u Beloj Crkvi, da ne reklamira austrijsku prevozničku agenciju, da nije mason ili strani plaćenik i provokator? Možda je i Dalaj Lama lično, zašto laže odakle se javlja?
[ anon115774 @ 23.10.2016. 21:20 ] @
Citat:
SlobaBgd: OK, ti si koristio proxy da bi pokazao da je i to moguće.


Nije proxy vec imam vpn ka nekoliko lokacija tako da samo promenim rutu i to je to...

Citat:
Zašto je postavljač teme to radio? Ono - dođeš na neki forum, postaviš pitanje, očekuješ pomoć, ali zazireš od nečega i kriješ/lažiraš stvarnu lokaciju sa koje se javljaš? Nimalo korektno ako je takav slučaj samo sa ovim forumom.


A ja, vidis, krecem sa druge strane... Zasto se mi ovde prvo bavimo istraznim radnjama pa tek onda (i to mozda) odgovorimo na postavljeno pitanje? Sta se nas tice gde je on i zasto pita, u cije ime itd? Ko smo mi da stalno nesto istrazujemo i da se pravimo pametni i tako sjebemo svaku temu?

Evo, ja vidim nekoliko razloga da covek ima IP nekog austrijskog operatera:

- Nalazi se mozda u Innsbruck-u? Odatle do Beca ima skoro 500km kroz takav teren da niko ne ide direktno do Beca nego svi idu preko Nemacke. Avionski prevoz je jedno od laksih resenja.

- A mozda se nalazi u jednom od najzapadnijih gradova u Austriji - Feldkirch. Preko 650km do Beca.

- Mozda koristi mobilni internet? Jeste da u PTR-u pise "cable" ali na to se sada, kada je nestasica IPv4 adresa, vise ne obraca paznja (neki nasi veliki operateri jos imaju "co.yu" u PTR-u). Ako koristi mobilni net onda mozda i nije u Austriji. Data roaming kod austrijskog A1 operatera je izjednacen sa cenom domaceg saobracaja odnosno kolicina podataka koja je ukljucena u pretplatu moze da se koristi u celoj EU bez dodatnih troskova. Znaci, covek mozda sedi na nekoj plazi u Portugalu, ili na severu Norveske, a mozda i na Kipru ili na Malti. Nisu svi operateri jos ispeglali rutiranje data roaminga tako da dosta njih jos uvek rutira saobracaj ka maticnom operateru pa onda ovaj propusta na Internet.

- Mozda covek radi od kuce? Ja, kada sam u Srbiji, nekad radim od kuce. To znaci da se povezem vpn ka firmi i onda remote desktop na racunar u firmi. Kada sam vec povezan na taj racunar onda mi je zgodnije da sa njega koristim net kad sam vec tu. Da li to znaci da hocu nekog da prevarim i da moram da pazim kada postavljam pitanje na forumu jer mogu da ocekujem ovakvo unakrsno ispitivanje?
[ SlobaBgd @ 23.10.2016. 22:09 ] @
Da, slažem se da sve što navodiš može biti razlog da postavljač teme ima austrijsku IP adresu. Posebno onaj deo kada kaže da se javlja iz Bele Crkve, a ti navodiš da je možda u Insburku ili tom Feldkirchu. Nemoj više da ga braniš, molim te!
Naglašavam - sve to može biti razlog. Isto kao i što ono što sam ja naveo može biti razlog.

Nego, zašto ne možemo da budemo uslužni, fini, korektni, i da ne zapitkujemo, da ne dovodimo u sumnju...? Zato što ovo nije plaćena tehnička podrška i nismo ni obavezni niti želimo da se vladamo po nekim korporacijskim normama gde se svaki razgovor snima i gde nam šef upisuje pluseve i minuse i povećava ili smanjuje platu. Niko nikog nije vređao i prozivao na rasnoj, etničkoj ili polnoj osnovi. Sve drugo je individualna stvar, i ti si slobodan da pomogneš nekome i da mu odgovoriš kako misliš da treba. Isto tako i ja. Nisam dužan ni tebi niti bilo kome drugome da objašnjavam zašto tako radim. Ni ja tebe ne pitam zašto si tako fini. Tvoja stvar.
[ anon115774 @ 25.10.2016. 10:14 ] @
Citat:
SlobaBgd: Da, slažem se da sve što navodiš može biti razlog da postavljač teme ima austrijsku IP adresu. Posebno onaj deo kada kaže da se javlja iz Bele Crkve, a ti navodiš da je možda u Insburku ili tom Feldkirchu. Nemoj više da ga braniš, molim te! :)


To je zato sto se ja nisam udubio toliko u nebitne detalje njegove poruke vec sam analizirao sustinu. Zato mi je promaklo da je u pozdravu napisao da se javlja iz Bele Crkve.

Citat:
Naglašavam - sve to može biti razlog. Isto kao i što ono što sam ja naveo može biti razlog.


Moze i to. Ali zasto se mi time bavimo? Zar ne treba moderator time da se bavi? Da sam ja moderator i da mislim da je u pitanju zloupotreba radi reklame samo bih izmenio njegovu poruku, obrisao link i ostavio pitanje da mu odgovori ko zna/zeli/itd.

Umesto modetatora mi ovde imamo tebe (i gomilu slicnih) koji od obicne pitanje/odgovor teme naprave diskusiju na nekoliko strana od koje samo prva i druga poruka imaju veze sa temom.

Citat:
Nego, zašto ne možemo da budemo uslužni, fini, korektni, i da ne zapitkujemo, da ne dovodimo u sumnju...?


Zato sto je ES odavno prestao da bude ono sto je nekad bio i zato sto ovde moderatori nista ne rade (ima par izuzetaka).

Citat:
Ni ja tebe ne pitam zašto si tako fini. Tvoja stvar.


Ako nista drugo bar smo se slozili oko toga ko je fini :)
[ Sceka @ 25.10.2016. 11:41 ] @
Citat:
Informer: Zato sto je ES odavno prestao da bude ono sto je nekad bio i zato sto ovde moderatori nista ne rade (ima par izuzetaka).

Kojih izuzetaka, ja za takve ne znam?

ES je poceo sunovrat kad je izbacen UMZ. Da postoji 2/3 tema bi tamo bile premestene, otvarane...

(eto, i ja se pridruzih onima koji pisu nevezano za temu, a ovo bas nidje veze sa temom)


Pozdrav!
[ SlobaBgd @ 25.10.2016. 11:43 ] @
Čekaj, kako sad - moderatori ništa ne rade (tu se slažemo), a pola cm iznad pišeš da moderator treba...
A i to je zanimljivo: negoduješ što su neki od nas primetili i komentarisali ono što ti nisi ni pročitao (o Beloj Crkvi), ali ne misliš da je tvoj poziv da se ne bavimo time već da pomognemo čoveku - upravo vid moderisanja. Zašto si ti podelio savete kako treba da se odvija tema, a drugima to zameraš?


I tako dalje...
[ anon115774 @ 25.10.2016. 14:51 ] @
Citat:
SlobaBgd: Čekaj, kako sad - moderatori ništa ne rade (tu se slažemo), a pola cm iznad pišeš da moderator treba...


Da. Sta tu nije jasno?

Citat:
A i to je zanimljivo: negoduješ što su neki od nas primetili i komentarisali ono što ti nisi ni pročitao (o Beloj Crkvi), ali ne misliš da je tvoj poziv da se ne bavimo time već da pomognemo čoveku - upravo vid moderisanja. Zašto si ti podelio savete kako treba da se odvija tema, a drugima to zameraš?


Tako je. Mi radimo svoj posao a moderator svoj. Samo je problem sto moderator ne radi...
[ davrad @ 30.10.2019. 10:55 ] @
Malo je vise vremena proslo, ali eto da se ne zaboravi :)
Ja imam svoj sajt i saradjujem sa firmom koja nudi usluge prevoza ljudi od ili do aerodroma u becu. Naleteo sam na ovu temu, a obradovao bih se svakom booking-u. :) u slucaju da admini ne obrisu post :) i nekom u buducnosti bude trebala uslga prevoza, neka poseti sajt. https://www.das-flughafentaxi-wien.at Booking forma je na nemackom i engleskom jeziku.

hvala, pozz