[ Kamenni @ 19.10.2016. 09:00 ] @
Imam problem sa mojim licno klima uredjajem Samsung, sa sivom linijom kako sam cuo da majstori zovu taj model, a desava se sledece...
Preksinoc me supruga zove i kaze da se culo kratko pistanje i pocelo da blinka crvena i zelena na unutrasnjoj jedinici i prestala da radi, ono sto sam na prvu rekao da iskljuci iz struje i da saceka desetak minuta i opet, sto je i resilo problem i radilo opet to vece bez problema, juce ujutru je ukljucujem i nema sanse posle par sekunci ista stvar, zapisti i blinka crvena i zelena, ukljucivao, iskljucivao nekoliko puta ali nista ni da krene, pozvao sam momke koje znam da ugradjuju klime i dosli popodne, gledali, kazu kondenzator nije, rasklopili unutrasnju jedinicu, gledali turbinu, merili, testirali, kazu sve je ok, nema greske... Klima je proradila odmah nakon toga, ali to mi nije resenje problema, mada su i oni rekli da je ako se ponovi nesto do elektronike, ili senzora, a da oni vise ugradjuju i da moram da zovem elektronicara ako se ponovi.
Radilo popodne, uvece, normalno ugasio, ali jutros da uklucim ista stvar, krene, zapisti i stane, samo blinka crveno i zeleno, iskljucim iz struje, sacekam minut dva, ukljucim, stavim temperaturu sa 29 na 31 ukljucim i radi bez problema, satima je radila, i kada sam je iskljucio i ukljucio opet ista prica, ali sada samo iskljucio na daljinskom i ponovo ukljucio i radi opet bez problema.
To bez problema mi nije resenje hocu da resim, ali i elektronicar, te sada ne moze, ovo ono, moze biti stotinu stvari, javice se, itd...
Ima li neko neki predlog ili da je imao slican problem?
Hvala unapred!