[ jovanovicnebojsa @ 29.01.2017. 00:11 ] @
Pozdrav svima. Imam par pitanja u vezi prelaska na dvotarifno brojilo.

Trenutno imam trofazno jednotarifno brojilo koje su skoro radnici EPS-a zamenili sa desetak godina starijim :D.
Staro je bilo 1980. "novo" 1970. godište. Pošto ja nisam bio kod kuće otac ih je pitao i njemu su rekli da prelazak košta oko 100tinak evra i da treba da kupi brojilo, nađe majstora a oni će samo da dođu i evidentiraju sve to.

Ja sam malo tražio po netu i u nekim starijim diskusijama na tu temu pominjale su se cifre od 100.000+ dinara.

Da sumiram, ja bih prešao sa jednotarifnog trofaznog na dvotarifno trofazno , koliko bi me ta avantura koštala i kakva je procedura?
[ Darko Nedeljković @ 29.01.2017. 09:16 ] @
Ako raadi EPS onda stvarno izadje taj red velicine od 100.000 dinara, jer osom brojila, zamene i taksi oni tu uracunaju neke inzenjerske poslove - projektovanje, izrada studije izvodljivosti, procene rizika od pozara, stvaranje tehnickih uslova i tako to sve kao da prave jos jedan djerdap

E, zato niko ne radi tako, nego brojilo kupi sam, plati neku taksu epsu koja bi mogla biti red velicine 100 evra a za sav taj dubokoumni posao angazuje firmu za izvodjenje elektromontaznih radova, koja posalje dva montera sa srafcigerom i klestima i samo za to i naplati, a te inzenjerske poslove "odrade" gratis, tj. potpisu da su uradili a uopste ih ne rade. Ako ti oni naplate naprimer 100 evra i najnoviji model digitalnog brojila sa uklopnim satom platis naprimer 300 evra, sve to kad se sabere opet ispada 500 evra. Cene su onako napamet nalupane, ali dovoljne za neku grubu predstavu o redu velicine.
[ Java Beograd @ 29.01.2017. 11:37 ] @
Ili, najčešća varijanta.
Odeš da se raspitaš u ED, i onako usput pitaš da li oni znaju neke majstore koji to rade. I oni, slučajno znaju zamajstore - kolege iz ED.

Zašto je to dobro ?
Zato što ti majstori, naravno, poznaju svoje kolege koji izađu na teren, provere električarske radove i udare blombu i izdaju rešenje.
Dakle, urade jednakodobro kao i bilo koji drugi majstor, s tim što neće biti problema kod overe radova.

Naravno, ne kažem da će biti problema i ako se angažuje neki drugi, stručan i iskusan električar.
[ Darko Nedeljković @ 29.01.2017. 12:26 ] @
Ma ok, moze, nego ni ti individualni elektricari nisu ljudi koji su se eto bas jutros doselili iz norveske, nego poznanici, skolski drugovi i cesto bivse kolege radnika epsa. Eps gotovo da i nema elektricare, vecina je otpustena, manjina je pred otpustanjem, a bivsi elektricari iz epsa su gde ako ne u privatnim firmama.

Da ne pominjemo vlasnike firmi - nezamislivo je da neko uopste otvori firmu za elektromontazne radove a da prethodno ne poznaje pola epsa
[ bakara @ 29.01.2017. 13:33 ] @
Citat:
jovanovicnebojsa:
Ja sam malo tražio po netu i u nekim starijim diskusijama na tu temu pominjale su se cifre od 100.000+ dinara.

Da sumiram, ja bih prešao sa jednotarifnog trofaznog na dvotarifno trofazno , koliko bi me ta avantura koštala i kakva je procedura?

Tih 100k je za nov prikljucak, a ti vec imas prikljucak, to tvoje treba biti dosta jeftinije.

I nemoj kupovati nista, jer EPS to vise ne dozvoljava, mora sve njihovo da bude i to ulazi u cenu tog prikljucka.

Znaci pravac EPS i oni ce ti reci sta treba, jer oni stalno menjaju sta treba da se radi.