|
[ DusanSukovic @ 26.04.2017. 13:57 ] @
| Posto na nasem trzistu vecina profi usisivaca su "L" kategorije , znaci bezvredan kad je ozbiljnija prasina u pitanju, kao sto su ostaci lepka, fuga, betonska prasina, bitumen, azbetst ne daj boze. Sta koristite svakodnevno za ovaj posao?
|
[ veljkoE @ 26.04.2017. 20:21 ] @
Ja radim dubinsko pranje, pored stolarije. Koliki otpad usisavas ? mozes uzeti bilo koji karcher. Ako moze da prodje kroz cev,to je to. Sto tezi otpad, tim skuplji usisivac. Kod karchera, npr, imas filter na poklopcu, kao kod auta, i plus sto postoji kartonski dzak u usisivacu koji menjas, mozes da usisavas bez dzaka, al onda ode filter, pa motor.. Ja sam usisavao svasta sa tim. Nema problema. Serija 3 (velicina) . A postoji i Hilti :).
[ gti2 @ 26.04.2017. 22:37 ] @
Pogledaj Bosch GAS 25
[ botr @ 27.04.2017. 11:01 ] @
Imam Karcher MV3 premium, majstori koji su mi radili kuhinju isto njega koriste sa otpad, ali obavezno ubacuju kesu. Obican otpad usisavam bez kese, evo vec dve godine, kad skinem filter, ispod je sve cisto kao i prvog dana.
[ Java Beograd @ 27.04.2017. 12:10 ] @
Voda, kesa - ne kesa, poenta je u sledećem:
Ako se usisava kao vodeni filter, onda treba imati "neko mesto" gde će se prljava i smrdljiva voda prosuti, pa onda treba oprati usisivač, i sve to ostaviti da se ocedi i osuši. Nije neka filozofija, naravno, ali ko ima mali stan, u zgradi, za njega ovo nije trivijalno.
Takođe, ako se radi na terenu, ili u stanu gde se izvode neki radovi - gde ćeš sa prljavom vodom ? botr: majstori koji su mi radili kuhinju isto njega koriste sa otpad, ali obavezno ubacuju kesu
[ DusanSukovic @ 01.05.2017. 12:25 ] @
Licno mislim da zahtevna usisavanja nezdravih materija moze da ide samo HEPA filter ili po nekom evropskom standardu "M" gradacija filtera.
Zastita vodom je po meni neozbiljno ako radite svaki dan sa tim smecem..
[ gti2 @ 01.05.2017. 13:48 ] @
Voda ne moze da zadrzi sitan sut u potpunosti jer isti sporije upija vodu od klasicne prasine.
Ja imam usisivac sa vodenim filterom pa sam iz tog razloga morao da kupim jos jedan usisivac sa klasicnom kesom.
Bosch koji sam preporucio ima kesu,hepa filter i elektricno (vibraciono) tresenje hepa filtera.Odrzavao sam godinama nekih 20-ak komada.Koriste ga i elektricari prilikom slicovanja kanala za elektro instalacije.
[ DusanSukovic @ 03.05.2017. 06:12 ] @
Evo zena je usisavala sitni sut od maltera i plocica kod mene sa usisivacem koji ima koncept vodenog filtera. Pokupio je sve krupnije, ali izbacio ultra finu prasinu, video sam po velikoj kutiji koja je stajala u hodniku, znaci tanki film jako fine prasine, nije mi trebao brojac cestica da vidim to (Eng. particle counter) ;-)
Znaci svaki dan ko radi takve poslove i pazi svoje zdravlje (starost ce mu biti zahvalna za to) isplati mu se da investira u profesionalnu napravu, mislim da takvi pocinju vec od 500 EUR, - recimo Nilfisk Attex serija (Ajde kad vec spominjemo marke, da ne bi neko pomislio neko da je thread na finjaka reklama) . Po meni bitno je za profi usisivac da je certifikovan za opasne materije a to znaci HEPA filter, plus praznjenje kontejnera da je bezbedno da korisnika ne izlaze riziku po zdravlje. Jao jesam detaljista ovde ;-)
Samo jedan banalan primer, kod nas lupanje plocica i usisavanje tog suta nije neki preteran rizik, jer u vecini zgrada to je lepljeno na malter + fuga, dok je na severu Evrope do kraja osamdesetih bila praksa da se u fugu i lepak stavlja azbest, pa ti vidi koliko je to zeznuta prica tamo ako se radi renoviranje takvih objekata..
[ DusanSukovic @ 03.05.2017. 06:17 ] @
Copyright (C) 2001-2024 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.
|