[ Dominator08 @ 10.01.2018. 16:33 ] @
Pozdrav svima,

treba da kupim AKU bušilicu-šrafilicu pa sam hteo da čujem neke predloge,
da li Bosch, Makitu ili neku jeftiniju?

Voleo bih da njom mogu da bušim metal i beton ako zatreba. Nisam profesionalac i AKU bušilica-šrafilica mi zatreba jednom u par meseci i baš zbog toga razmišljam da li bi bilo pametno kupovati neku jeftiniju ako će baterija da joj se isprazni tokom stajanja. Ako treba da je punim svaki put kada mi se ukaže (retka) potreba da je koristim - džaba sve.
[ zeoN_Rider @ 10.01.2018. 17:11 ] @
Koliko para si spremio?
[ Dominator08 @ 10.01.2018. 17:16 ] @
Do nekih 25.000 recimo
[ zeoN_Rider @ 10.01.2018. 17:52 ] @
Možda ovako nešto:

https://www.shopmania.rs/elekt...ta-df330-td090-makita-25005401

Ili:

https://www.shopmania.rs/elekt...ka-busilica-srafilica-23911922

https://www.shopmania.rs/elekt...lati/p-metabo-bs-18-li-4099529

https://www.shopmania.rs/elekt...silica-bs-14-4-metabo-24960209

https://www.shopmania.rs/elekt...lica-bs12-nicd-metabo-24960224

https://www.shopmania.rs/elekt...tac-bs-18-v-li-metabo-24960257
[ SASA M. @ 10.01.2018. 20:01 ] @
Pa i jeftinijoj ce se isprazniti baterija od stajanja, mozda i pre nego nekoj kvalitetnijoj.
Kolega je za neke nase potrebe pre vise godina kupio makitu u kompletu, 1 busilica 1 lampa, punjac, u koferu. Naravno baterije su izmenjive, tako da ih fakticki imash 2, dok jednu koristish drugu mozes da punish. Neverovatno sta smo sve radili sa njom i osim nekih ostecenja koje smo sami napravili radila je besprekorno godinama. Tada je to kostalo nekih 150e.
[ bakara @ 10.01.2018. 21:56 ] @
Dobar aku alat nije za povremeno koriscenje vec za svakodnevan rad.

Za povremeno koriscenje kupi alat sa kablom.
[ vucko47 @ 10.01.2018. 22:09 ] @
Pre ce propasti baterije ako se alat ne koristi nego da se svakodnevno radi sa njim.
Ako treba i za busenje betona onda zaobici aku alate. Od ovoga danas ne znam sta
preporuciti, ja imam makitin i hiltijev alat kupljen poodavno i nemam zamerki. Uz redovno
odrzavanje te masine su vecne.

Da, imaju masine sa brzomenjajucim futerima pa mozda za kucu i nije losa varijanta. Meni
je jos uvek u zivotu jedna takva makita.
[ bakara @ 10.01.2018. 22:19 ] @
bas tako...
baterije ce pri svakodnevnom radu biti prednost dok ako se koristi "jednom godisnje" nece biti dobar izbor.
[ zeoN_Rider @ 10.01.2018. 22:45 ] @
Kao i sve ostalo u životu, uz naravno normalno korišćenje.
[ SASA M. @ 11.01.2018. 13:15 ] @
Sto se tice skladistenja, zavisno od tipa baterije, ako se skladisti pravilno mala je verovatnoca da ce izgubiti kapacitet. To obicno podrazumeva hladno i suvo mesto, ako duze stoji povremeno puinjenje / praznjenje u 2-3 ciklusa.

Naleteh sad na tekst vise detalja oko skladistenja baterija:

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_store_batteries
[ gilopile @ 11.01.2018. 13:37 ] @
Sto se tice busenja betona sa srafilicom, to zaboravi. Moras uzeti dva razlicita alata za to.
Imas lepih Bosh hobi srafilica i nisu toliko skupe, a rade posao samo tako. Za beton uzmes

http://www.prodavnicaalata.rs/...0w-sds-pbh-2100-sre-bosch/1885

Posto alat neces koristiti svakodnevno, ima da te nadzivi bukvalno.

Sto se baterije tice, trajace ona iako se ne koristi. 5 puta ce pre crci kada se intezivno koristi. Al boze moj, to je potrosni materijal, jednstavno zamenis bateriju.

[ zeoN_Rider @ 11.01.2018. 14:07 ] @
Imao sam prilike da se susretnem sa accu bušilicom za beton ali ta košta podosta, daleko više od 25K dinara.
[ vucko47 @ 12.01.2018. 11:56 ] @
Da, aku busilica kosta lepih para a ne vidim svrhu drzati takvo nesto da skuplja prasinu.
Licno nisam ljubitelj bosh alata a pogotovo zeleni bosh. Al verovatno ce raditi posao
za povremeno buskane po koje rupice tu i tamo.
[ Java Beograd @ 12.01.2018. 12:12 ] @
Profi alat profesionalcima, amaterski amaterima. Sve drugo je bacanje para.

Jedini je problem, kod električnih alata, što profi i amaterski jako liče jedan na drugog.
[ ademare @ 12.01.2018. 15:15 ] @
Kupovati bilo sta od 200 Eura , a da to treba da izbusi godisnje 10 rupa i zavrne 20 srafova je Bacanje para .

Medjutim ko ima para , ima pravo i da baca svoj novac
[ Java Beograd @ 12.01.2018. 15:19 ] @
Jeste.
Neko potroši na kurave, neko u kafani na muziku, neko kupuje alufelne od 1.000 €, neko voli skupu graderobu, i tako redom.

Pa što se ne bi potrošile pare i na skup alat ?
[ gilopile @ 12.01.2018. 15:42 ] @
Sve, sve, ali na alat ne treba stedeti. Naravno, niti treba uzimati preskup pro alat za neko kucno povremeno koriscenje istog.
Napisah gore hobi Bosh srafilica i stemalica i busilica za beton ce mu odraditi posao. Koristio sam iste za posao i neverovatno se dobro pokazale i kad se ozbiljno rabi mesecima...Naravno, alat i treba znati koristiti i najgori kinez ce trajati. Ako lupas ko sivonja, unistices svaki.
[ vucko47 @ 12.01.2018. 16:04 ] @
Fora je samo sto ce se kad tad taj "sivonja" dokopati tog alata(komsija, prijatelj ili neko treci) a tada ce od kineza ostati
samo dugmici :). Kvalitetan alat nije bas lako slomiti i treba malo vremena. Al opet se slazem da za povremenu upotrebu
ne treba uzimati profi alat.
[ gilopile @ 12.01.2018. 16:30 ] @
Tako je Vulesko, kada pozajmis komsiji, pozeljno je da se odmah oprostis :)
Hehe, ja imao neku obicnu kinesku najgoru na svetu busilicu, najgori plastikaner...Unutra motorcic da ne poverujes koji isprdak...Koristio sam je povremeno za neka lagana busenje tu i tamo i lepo me je sluzila. Komsija radio nesto, a kako je svoju shebao, trazio od mene na zajam i ja mu naravno dam. Sutra mi je vratio, naravno, neispravnu. Otvorim i imas sta videti, rotor ugljenisan :) Ma nije mi je niti malo zao, ali hocu reci kako ljudi ne paze. Cim uzmem u ruke neki alat, u roku od 3 sekunde ga procitam i znam koje su mu mogucnosti i kako da ga koristim, bio to el. alat ili obican srafciger, klesta i sl.

[ bakara @ 12.01.2018. 16:42 ] @
Taman da ti komsija kupi novu
[ gilopile @ 12.01.2018. 17:16 ] @
Nema smisla da mu trazim za onaj krs. Ionako sam je i ja dobio, tj. dobio pun dzak pokvatenih busilica, sve kinezi i tu jednu sam uspeo da osposobim. Kako dosla, tako i otisla
[ Dominator08 @ 20.01.2018. 17:05 ] @
Zahvaljujem se svima na predlozima i izdvojenom vremenu!
[ bordzija @ 20.05.2023. 08:27 ] @
Trena mi da izbušim zid mislim da je cigla u pitanju tj sigurno je. Jel može za to neka parkside aku bušilica? Treba mi za kačenje televizora i tome slično. Gledao sam u ikei ona najveća je oko 50 evra što mi je malo mnogo. Msm ne znam dal ima udarnu opciju i dal ove iz lidla imaju udarnu opciju? Treba mi za tu i tamo neko sklapanje nameštaja, sliku na zid, cipelarnik na zid. Ugl amaterski za kuću.

U atini sam trenutno.
[ Java Beograd @ 20.05.2023. 17:47 ] @
Ako je za zid, svakako ti treba bar vibraciona. Ako hoćeš da bušiš beton, može vibraciona, uz tešku muku, ali bolje udarna pneumatska.
Za sklapanje nameštaja ti treba šrafilica, to je skroz druga priča.
[ zeoN_Rider @ 20.05.2023. 17:53 ] @
Ako je cigla u pitanju nije potrebna vibraciona bušilica, napraviće s..nje od rupe. Ta baterijska završava pos'o 100%.
[ bordzija @ 21.05.2023. 15:50 ] @
U bg imam makitu staru 30 godina ima opcije šrafljenje (spora a jaka) bušenje (brža slabija) i treća opcija je bušenje i udar tj vibracija. Završava mi posao sa ciglom i malterom.

Ovde mi treba za slike, cipelarnik na zid, da pričvrsti policu da ne padne i slično. I naravno šrafljenje nameštaja jer nema ničega kupio sam onaj mali ručni sa nastavcima 10 evra jbt. Ajd odradio sam sve.
[ zeoN_Rider @ 21.05.2023. 18:16 ] @
Do sad' si mog'o da pazariš tu parkušu i završiš pos'o!
[ bordzija @ 21.05.2023. 19:36 ] @
Juče sam pito nije mi usput danas je u grčkoj sve zatvoreno čak i lidl jbt ništa ne radi, lenčuge teške kafu nisam mogo da kupim...
[ zeoN_Rider @ 21.05.2023. 19:48 ] @
Citat:
bordzija: Juče sam pito nije mi usput danas je u grčkoj sve zatvoreno čak i lidl jbt ništa ne radi, lenčuge teške kafu nisam mogo da kupim...


Vrći se, kod nas i nedeljom sve radi!
[ test1234 @ 21.05.2023. 20:16 ] @
Izbori.
[ bordzija @ 23.05.2023. 07:47 ] @
Parkside 100 evra ful kofer sa alatom i 2 baterije što mi je malo mnogo a makita bez baterije u merlinu 55 evra 🤔


[ Java Beograd @ 23.05.2023. 08:09 ] @
Dve Li-ion baterije + charger + set bitova, burgija, gedora ... taman komplet za sve šta će da ti zatreba u Grčkoj.
Mislim da se isplati.

Šta će ti Nakita bez baterije i bez punjača? Jesi li se informisao koliko bi dodatno koštala jedna baterija i punjač?
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 08:42 ] @
Citat:
bordzija:
a makita bez baterije u merlinu 55 evra 🤔



Daj bože da je original!


[ component @ 23.05.2023. 09:58 ] @
Ja mislim da kupiš tu Makitu bez baterja i da posle imaš kvalitetan alat koji ne možeš da koristiš pošto nemaš punjač i bateriju. A ni burgije ni bitove. Svi znamo da alat koji se ne koristi najduže traje.
Kupi tu Parkside i ne filozofiraj.
Ako misliš profesionalno da se baviš takvim poslovima onda uzmi nešto kvalitetno. Za kućne poslove svaka je dobra, a najbolja ona sa kojom možeš da uradiš sve bez da trčiš do prodavnice svaki put kad ti zafali deo.
[ ademare @ 23.05.2023. 10:45 ] @
Nije ovo skupo !

Evo gledam u DE , ova ista sa 2 baterije kofer je drugaciji sa burgijama , i neki smart punjac 150 Eur !

Ovo za 100 EUR sasvim pristojna cena !
[ dr0id @ 23.05.2023. 11:25 ] @
Od Parkside valjda samo one crne, Performance, te zelene nisu preporucljive, npr.
https://www.lidl.de/p/parkside...akku-und-ladegeraet/p100357900
https://www.lidl.de/p/parkside...2-ah-akku-pap-20-b1/p100358024
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 11:46 ] @
Citat:
dr0id te zelene nisu preporucljive,


Zašto nisu?
[ dr0id @ 23.05.2023. 12:14 ] @
Crna ima vise Nm, brushless motor, 5 godina garancije, metalni futer tj. zapravo prepakovani Milwaukee, zelena valjda nista od toga. A bitovi im ne valjaju
[ component @ 23.05.2023. 12:24 ] @
Imam Parkside crne, imam i zelene. Imam i druge proizvođače. Za kućnu upotrebu dobre su i zelene. Crne su skuplje, mada kad god imam izbor uzmem crne, ali u Srbiji je slab izbor tog crnog Parkside alata.

Obično najviše maltretiram ove najjeftinije pošto mi nije žao da crknu ili da ih izgrebem, isprljam,... I eno zelenu maltretiram godinama i još se neda, a smatram sebe za naprednim kućnim korisnikom. Sam napravio sve elemente od iverice u kući. Sam pošrafio sve rigips ploče. Hiljade šrafova ušrafio sa tom zelenom i izbušio stotine rupa. Da sutra crkne ne bi mi bilo žao.

Kod Parkside alata imam najviše zamerki na stare baterije. Ranije nisu imali balansiranje ćelija pa se dešavalo da baterija prestane da radi i ne može više da se napuni iako samo jedna ćelija nije napunjena. Postoji rešenje ali komplikovano. Sad gledam obavezno da je sa "cell balancing".
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 12:39 ] @
Neko napisa da ako se baviš profesionalno onda pazari profesionalni alat, Tačno rečeno 100%.
[ dr0id @ 23.05.2023. 13:15 ] @
Ako se bavis profesionalno, ne pazaris Parkside alat
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 13:22 ] @
Ako se ne baviš profesionalno pozoveš majstora
[ Java Beograd @ 23.05.2023. 14:00 ] @
Profi alat za profesionalce, amaterski alat za amatere.
Sve ostalo je bacanje para. Mislim, ko ima viška, onda nema veze ...
[ bordzija @ 23.05.2023. 16:53 ] @
Nije za profi za po kući mi treba ovde u atini. Da okačim onaj ikea cipelarnik, zavesu, policu, slike itd. Da bušnem ponešto, zašrafim. Mislio sam nešto do 50 evra otprilike ali sad gledam ona prosta električna najjeftinija sa udarom na kabl je 20-25 evra 🤔
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 18:10 ] @
Citat:
bordzija ali sad gledam ona prosta električna najjeftinija sa udarom na kabl je 20-25 evra 🤔


Džabe..
[ bordzija @ 23.05.2023. 19:54 ] @
Toliko je i einhel bio kada sam renovirao stan. Saću bacim oko dal neko na fb prodaje onaj trio komplet parksajt ubodna bušilica šlajferica 😁
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 20:10 ] @
A 'što ne vidiš oglase koji su u Atini?
[ dr0id @ 23.05.2023. 22:47 ] @
Citat:
bordzija:
Nije za profi za po kući mi treba ovde u atini. Da okačim onaj ikea cipelarnik, zavesu, policu, slike itd. Da bušnem ponešto, zašrafim. Mislio sam nešto do 50 evra otprilike ali sad gledam ona prosta električna najjeftinija sa udarom na kabl je 20-25 evra 🤔

Einhell
https://www.skroutz.gr/s/21806...E%AF%CE%B1%CF%82-18V-Solo.html
https://www.skroutz.gr/s/17737...E%AF%CE%B1%CF%82-18V-Solo.html
https://www.skroutz.gr/s/29552...%CF%82-Brushless-18V-Solo.html
baterija i punjac
https://www.skroutz.gr/s/24653...%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-18V.html
ili komplet
https://www.skroutz.gr/s/26346...F%CE%B1%CF%82-20V-1x1-5Ah.html
https://www.skroutz.gr/s/34135...1%CE%AF%CE%B1%CF%82-1x2Ah.html
[ zeoN_Rider @ 23.05.2023. 23:00 ] @
Da, sve su oko 50 Evra!
[ bordzija @ 24.05.2023. 03:23 ] @
Skupo jbt sve skuplje od parksajda kada pogledaš.

A ovo za 100 evra? Ovo bi mogo da uzmem završim posao i nosim za srbiju 🤔

Imamo ovakvu malu testericu za drva radi ko luda 😁

[ Java Beograd @ 24.05.2023. 07:19 ] @
Citat:
bordzija:A ovo za 100 evra? Ovo bi mogo da uzmem završim posao i nosim za srbiju 🤔

Ovaj udarni odvijač deluje skroz patetično. Točak na kolima nećeš moći da odvrneš, na primer.
Brusilica, ne znam, možda je OK.
Šrafilica može biti OK.

Ali ko zna šta je kinez, koji je svoj brend napisao istim fontom kao Makita, upakovao u onu crnu plastičnu bateriju na kojoj piše Li-Ion? Verovatno samo par najeftinijih 18650 modula. A možda niti nije Li-Ion.






Jeste tema AKU bušilica, ali čisto da razmotrimo i iz drugog ugla.

Osim onih koji rade na otvorenom, na banderama, na čamcima i štatijaznamgde još, svima ostalima aku bušilica zapravo i nije neophodna.
Za poslove u kući i oko kuće odličan izbor je bušilica / šrafilica na struju.

Proizvođači, naravno, STVARAJU POTRAŽNJU posebno dizajniranom ponudom, pa ljudi, u 99% slučajeva prvo pomisle na AKU alat. Zašto?

- Baterije su skupe
- Isprazni se baš kad ti zatreba, osim ako ne stoji non stop na punjaču. (kad god dođeš Grčku, i 'teo si nešto da uradiš istog dana - neće moći)
- Ako si planirao neke malo veće poslove u jednom danu, trebaju ti dve baterije.
- Treba ti i punjač, koji naravno košta.

S druge strane:
- Alat na struju je jeftiniji
- Alat na struju je lakši, u ruci, što nije zanemarljivo kad duže radiš
- Jači alat na struju, preko 600W je mnogo jeftiniji nego AKU alat
- Šrafilice na struju uglavnom dođu s kablom od oko 4m, a i inače, u kući uvek ima neki produžni gajtan.

Ja sam odavno batalio sav AKU alat. I šrafilice i brusilice i bušilice - sve je na kabl, na struju.
Logično, amaterski, ja radim samo u svojoj kući i oko kuće, garaža i tako to.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 24.05.2023. u 08:30 GMT+1]
[ bordzija @ 24.05.2023. 08:39 ] @
30+ god imam aku makitu. Koliko je to dobro shvatiš kada imaš vikendicu ili kuću. Počev od kosilice, trimera pa nadalje.

Taj alat na kablove prave tek od gofana.

Ova aku brusilica može lako da se prepravi u testeru mač košta 1500 din. Ugl videću šta ću i kako ću.

El bušilica u merlinu 20 evra bez futera a sa futerom 25 evra 🤔
[ zeoN_Rider @ 24.05.2023. 09:15 ] @
Ma pazari tu električnu.
[ banebeograd66 @ 24.05.2023. 09:29 ] @
nikome ne sugerisem nista, svako nek radi po svom nahodjenju,
moje iskustvo ...

ako je moguce raditi sa alatom na 220v onda radim sa njim i to sa pravim i proverenim alatima ,
ako mi je neophodan tzv bezicni alat onda je moj izbor originalni alat od poznatih proizvodjaca , bosch , makita , hilti i sicno.
svojevremeno su mi zbog odsustva neki bosch alati na 10,8 i 12v stajali vise od 3 godine nedirnuti u koferima , vec sam racunao koliko ce mi para trebati da kupim nove baterije, medjutim bukvalno sve baterije su radile sa dobrim kapacitetom i ni jednu nisam zamenio samo sam ih dopunio i dalje ih koristim 6 godine posle toga .
ove durunde i falserice koje izgledom podsecaju na ozbiljne brendove (kao ovaj cirkus gore sa fotki od kao 72v ) vise nikad ne bi sebi kupio, to je kao da uplacujes loto, mozda ti se posreci i krene pa alat odradi nekoliko rupa ili kanala, vratis ga u kofer ili policu i spakujes ga do sledece akcije i sve racunas imas busilicu, ili cirkular ili brusilicu , a onda se desi maler, krenes da radis, ukljucis ga u struju pokrenes alat on odradi par sekundi , taman zagrize zid i pocne da leti prasina iiii ON STANE. nicim izazvan , sam od sebe !!!
i onda krece problematika, dal popravljati, dal kupovati novo , ima li nesto polovno i povoljno, a vreme ide, posao ceka , nervoza, troskovi ...
u jednom od takvih momenata kad sam imao maler sa alatom imao sam srecu da upoznam majstora koji se popravkom alata bavi 30 godina a zivi bukvalno u bloku do mene, odnesem mu tako neke alate na servis a neke na popravku
i covek mi sve uredno pokaze cisto da sam donesem odluku sledeci put ...

dakle na dewaltu pogonski zubcanik KOVAN gvozden ceo, na trtmrt nekom kobajagi spanskom dal bese toledo ili nesto slicno PLASTICNI
isto tako plasticni i na nekom dihtabrihteru koji sam hteo da kupim za igranje kad mi padne na pamet da radim nesto od drveta za sebe
od tada sam kupio na limundu i KP jos dosta drugih sto novih sto polovnih alata ali nema sanse da kupim te budalastine .
sad se setih ...
kad sam resio da sredjujem jedan stancic dosli neki majstori da pogode posao, kad su videli DEO alate koji mi je vec bio tamo poceli da se smeju i govore mi "kolega"
a kad sam ja video alat iz lidla kod jednog od tih "kolega" automatski sam ga odbacio kao ozbiljnog majstora.
te price kao bitan je majstor nije bitan alat za majstora to pricaju oni koji se nisu nikad dovatili ozbilnog majstorluka , ko je lud danas da radi sa nepouzdanim alatom i da umesto da radis pevajuci ti ponavljas molitve da ti se "hilti" ne pregreje na pola posla !
u svakom slucaju srecna kupovina za sta god da se odlucite ...
[ Java Beograd @ 24.05.2023. 09:40 ] @
Citat:
bordzija:30+ god imam aku makitu. Koliko je to dobro shvatiš kada imaš vikendicu ili kuću. Počev od kosilice, trimera pa nadalje.

Da se nisi malo preračunao? Možda "30+ meseci" ili "3+ godina"

Pre tri'es godna su bili neki pra-početci punjivih baterija (ja nisam čuo za acu bušilice u to vreme), a uz to, mogla je biti u pitanju samo Ni-Cd tehnologija, koja nikako nije mogla da "preživi" 30 godina.
[ zeoN_Rider @ 24.05.2023. 09:53 ] @
Citat:
Java Beograd: Da se nisi malo preračunao? Možda "30+ meseci" ili "3+ godina"



Ma pusti čoveka da mašta...
[ ademare @ 24.05.2023. 11:27 ] @
Evo i ja da napisem svoja iskustva !

Koristim iskljucivo alat na 220 Volti ! Akumulatorski je za mesta gde nema struje !

Stanujem u stanu od Armiranog Betona , moji roditelji takodje imaju stan od istog materijala u stambenim zgradama !


Znas sta mozes sa tom Aku da uradis u Armiranom Betonu ? Naravno nista !

Ne pomazu ni obicne vibracione ! Obicnu busilicu koristim za drvo i ponekad metal ! Za Zidove nema vajde od toga !


Ali zato Udarni Cekic , sistem Hilti , prolazi kroz armirani Beton kao kroz SIR !!

Naravno da sam imao i AKU alat , Busilice pre svega ali i mini odvrtac, AKU srafciger ! Mini odvrtac jos i moze biti koristan , Busilica slabo . Veliki je to Smor ! To je objasnio Java i slazem se sa njim !

Baterije , Punjenje , nisu jeftine , ni one ni punjaci ! Treba da je punis satima , vremenom znatno krace traju , posle ide kupovina novih , ako nadjes koja pasuje itd !

Tezak Smor !

Ako radis na livadi , u sumi , na tarabi i plotu gde nema struje na 20-30 metar onda nemas izbora !

Ali za stan u Glavnom gradu Grcke , valjda imas struju u njemu ?

A u SR imas "Makitu " pa nju koristi i dalje , sta ce ti jos jedan losiji AKU Kinez ?
[ 2020 @ 24.05.2023. 12:30 ] @
Pre mesec dana kad sam kupovao vap bila je u ponudi ova busilica-srafilica i sinoc vidim da i dalje ima (i vap i ona i brusilica i kojecega neprodatog od ranije) tako da je sigurno tako i u Atini, obidjete vise radnji i nadje se vec sta treba
[ zeoN_Rider @ 24.05.2023. 12:55 ] @
Dve baterije + punjač + sve ostalo manje od deset 'iljada dinara!
[ bordzija @ 24.05.2023. 15:23 ] @
Citat:
Java Beograd: Da se nisi malo preračunao? Možda "30+ meseci" ili "3+ godina"

Pre tri'es godna su bili neki pra-početci punjivih baterija (ja nisam čuo za acu bušilice u to vreme), a uz to, mogla je biti u pitanju samo Ni-Cd tehnologija, koja nikako nije mogla da "preživi" 30 godina.


Šta ti je čudno makitu ćale kupio za neku siću bila za sklapanje štandova prilikom neke proslave strane korporacije davne 1990e. Prva kadmiumka original trajala 10 god, druga malo manje, treća 12-13 godina maaalo posustaje. Dopunjavam je kada se setim.

Ko jednom šrafi sa aku štafilicom taj se više ne vraća na kabl. Prepravio sam je stavio futer za brzo menjanje alata ali je ko duša za rad. Uvrti kao životinja šta god stisnem.

Trenutno nemam ništa u grčkoj a treba da sklapam nameštaj i bušim koješta.
[ bordzija @ 24.05.2023. 15:36 ] @
Citat:
zeoN_Rider: Ma pusti čoveka da mašta...:)


Evo i tema od pre par god gde se java genije dokazao za nicd baterije kako to ništa nevalja 🤣🤣🤣

https://www.elitemadzone.org/t...-prestala-da-radi-posle-godina
[ bordzija @ 24.05.2023. 15:38 ] @
Citat:
2020: Pre mesec dana kad sam kupovao vap bila je u ponudi ova busilica-srafilica i sinoc vidim da i dalje ima (i vap i ona i brusilica i kojecega neprodatog od ranije) tako da je sigurno tako i u Atini, obidjete vise radnji i nadje se vec sta treba


Ovde u gr je 100 evra što mi se ne daje da stoji a opet mi se ne vuče nazad avionom jer imam sve što mi treba u životu - makitu.

Posao nije za pare da se razumemo žena se preselila ja treba da šrafim i uživam u kupanju :)

[ bordzija @ 24.05.2023. 15:45 ] @
U suštini bi mi legla ona 3u1 jer i šlajfujem/farbam, seckam

[ zeoN_Rider @ 24.05.2023. 18:12 ] @
Citat:
bordzija:
Posao nije za pare da se razumemo žena se preselila ja treba da šrafim i uživam u kupanju


A baš uživaš u kupanju
[ test1234 @ 24.05.2023. 19:26 ] @
19*C ladno.
[ zeoN_Rider @ 24.05.2023. 19:36 ] @
&bordzija

's iš'o na glasanje?
[ bordzija @ 24.05.2023. 19:47 ] @
Nisam išo na glasanje ali upravo prave neku žurku povodom toga pored partenona pa ću da svratim, gomila konobara i tanjira se sprema
[ scoolptor @ 24.05.2023. 20:15 ] @
Toplo preporucujem, 4u1 sistem. https://www.bosch-professional...ducts/gsr-12v-35-fc-06019H3000
[ ademare @ 24.05.2023. 20:24 ] @
20.000 din ?

Pa covek se istrosio za stan , njemu skupo i pola od toga za busilicu


Edit : Moja greska vidim da je 40.000 din.

Znaci skupo i 1/4
[ scoolptor @ 24.05.2023. 20:52 ] @
22908 din pre godinu dana. Solo verzija, bez punjaca i baterija.
[ bordzija @ 25.05.2023. 08:53 ] @
To mi je skupo za mene a ne za povremenu upotrebu u renoviranom stanu :)

Najverovatnije ću da uzmem tu električnu za 20-25e



[ zeoN_Rider @ 25.05.2023. 09:05 ] @
Citat:
bordzija
Najverovatnije ću da uzmem tu električnu za 20-25e


Ma naravno samo ne zaboravi da nemaš mogućnost momenta stezanja ako budeš šrafio/sklapao nameštaj!
[ bordzija @ 25.05.2023. 14:14 ] @
Znam zato preferiram aku alate ali šta je tu je. Ne mogu sad da se setim ova od 25 evra ima futer al dal ima i moment eeee kada budem.
[ zeoN_Rider @ 25.05.2023. 14:23 ] @
Ja sam unuku sklapao Ikea ili Jiks krevet sa električnom bušilicom i dobro je išlo, hint bušilica je imala regulaciju brzine na okidaču!
[ scoolptor @ 25.05.2023. 15:19 ] @
Vaznije je da ima ogranicenje momenta.
Ti mali alati su dosta jaki, i mogu da naprave stetu, ako se ne koriste pazljivo.

Ja sam kompletirao setove sa:
https://www.bosch-professional...products/gws-12v-76-06019F2000
i https://www.bosch-professional...products/gsa-12v-14-060164L902

Tihi a jaki alati za radove u stanu. Koriste iste baterije.
[ bordzija @ 25.05.2023. 16:49 ] @
Meni je super ručni alat uzo sam komplet za 6-7 evrosa ne pravim puno i jak sam poprilično pa nije teško. Ovo mo treba za par rupa u zidu al reko možda bolje prksajd kad on skup ko otrov.

Ne volim da zavrćem išta sa alatom na 220v ne odgovara mi nikako. Na makiti nemam ograničenje sile u životu nisam jedan šraf omanuo. A i kako bi kada je imam 30+ godina 😁

[ zeoN_Rider @ 25.05.2023. 18:25 ] @
Citat:
bordzija A i kako bi kada je imam 30+ godina 😁


Blago tebi!
[ Java Beograd @ 26.05.2023. 07:31 ] @
Nebitno da li je na baterije ili struju - ŠRAFILICA uvek ima podešavanje momenta pritezanja. Bušilica nema.

Ja, konkretno imam šrafilicu na struju, (280W), sa dve mehaničke brzine i sa podešavanjem momenta pritezanja (i levo-desno okretanje, što se podrazumeva, naravno)

Otrpilike ovo: https://www.wobyhaus.co.rs/bus...b-400-sa-podes-obrtnog-momenta

Kad se namesti brža mehanička brzina i momenat zatezanja stavi na max - onda je kao jedna osrednje dobra bušilica. Drvo, metal, plastika ali manji promeri burgija. Za takve, nezahtevne namene - odlična.

E, sad (bez obzira šta piše na web stranici koju sam linkovao) to nije bušilica. Snaga pravih bušilica kreće od 500W. Uz to, nema ni vibraciono bušenje.

Dakle, dobra šrafilica na 220V sa mogućnošću bušenja, ako nije zahtevno.

Pošto, naravno imam i bušilicu, a i pneumatsku bušilicu, nije mi nikad palo na pamet da probam da bušim zid (ciglu) ovim.
[ bordzija @ 26.05.2023. 12:25 ] @
Što je to skupooooo lelee ovde takva žnj sa obrtnim momentom i udarom košta 21,5 evra nova sa garancijom. Treba danas da je kupim ako lepša polovina bude raspoložena jer duva vetar. Bolje da spava nego da mi se penje na glavu. Def ću ovu za 25 evra da pazarim osnovne bitove imam u ručnom kompletu. Sasvim dovoljno za kuću mada sam i dalje za ručno šrafljenje a ne 220v.



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 26.05.2023. u 13:41 GMT+1]
[ bordzija @ 26.05.2023. 12:36 ] @
Bosch brusilica 700 vati je 25 evra, boš bušilica 700 vati 49 evra itd. Džabe alat.

Evo ovu ću da uzmem 21,5 evra ima moment i udar.
https://www.leroymerlin.gr/gr/...a/drapano-dexter-300w-82630787

Ali mi ne treba jbg.



Izgleda da je samo u srbiji alat duplo skuplji nego drugde. Ciganjska srbija.
[ zeoN_Rider @ 26.05.2023. 12:46 ] @
Ma uzimaj tu za 22 Keka, ako ti se ne svidi, tu sam da mi pokloniš
[ ademare @ 26.05.2023. 14:27 ] @
Ma ima i ovde jeftinih , sto je Java odabrao tu skupu ne znam . Mozda je stvarno bolja. Mozda i nije .

Evo u toj radnji obicna vibraciona 26 Eur.

https://www.wobyhaus.co.rs/bus...busilica-vibraciona-sid-650-13


Sa podesavanjem obrtnog momenta 28 Eur.

https://www.wobyhaus.co.rs/bus...80-20-sa-podes-obrtnog-momenta


U drugim radnjama imas Kinesku " Iskru " za 22 EUR.

https://lirsshop.rs/cena/iskra...ona-busilica-500w-gx-eid040-2/

itd.

[ bordzija @ 26.05.2023. 18:34 ] @
Ova prva je u grčkoj 19,5 evra a ova druga nema udar ko ova u grčkoj za 21 evros. Dakle 20-50% je skuplji alat u srbiji nego ovde u grčkoj.

Da ne pričam o hrani koja je u grčkoj duplo jeftinija nego usrbiji jbt 🙄

[ zeoN_Rider @ 26.05.2023. 18:43 ] @
Ma kupuj i hranu dok grci nisu potpuno propali!
[ ademare @ 26.05.2023. 19:41 ] @
Sto se tice Busilica i hrane otkricu ti tajnu !

Drzave EU koje stampaju Euro imale su inflaciju oko 6-7 % zvanicno .

Srbija koja ne stampa Euro vec Dinare ima trenutno Zvanicnu inflaciju 15-16 % . Nezvanicno naravno mnogo vecu !


Za svo to vreme Euro stoji !!!

To znaci da Srbija ne devalvira samo Dinare , vec i EURO u istom Procentu !!!!

Dok je u Nemackoj Inflacija godinama bila oko 1 -2 % , mi smo imali redovnih 4-5 % , sada isto tako ubedljivo Vodimo !!


Za 10 godina Srbija je uspela da Devalvira Euro za minimum 100 % !!!


I to ce da traje dok ne pukne Balon !!

Kada pukne Balon Stabilnog Dinara , i Devalviranog Eura , bice GADNO !!!


Mada si ti na vreme pazario stan u GR

Koliko je tamo kvadrat , jel manje nego u BG ili isto ?
[ bordzija @ 28.05.2023. 11:22 ] @
Nisam pazario ali je jeftinije nego u srbiji barem duplo. Možeš stan da kupiš za duplo manje para u atini nego u beogradu. Recimo da je cena u centru oko 1000 evra kvadrat. Da biraš! Ova moja je uzela stan od 70 m2 za 700 evra mesečno režije su nešto sitno tipa 20-30 evra 50e zimi sve komplet. Hrana je duplo jeftinija nego u srbiji. Pošto radimo online možemo i na marsu da budemo.

Za boravak je 25.000 evra po osobi deca 15.000 evra to valjda položiš u banku kao depozit. Ili kupiš nekretninu za keš i automatski ti je depozit. Posle 3 god stičeš mogućnost državljanstva. Ja baš i ne gledam to mnogo jer sam vrtirep ali ako sve bude ok eto i mene.

Idemo autom na plažu ali ima i tramvaj :)


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 28.05.2023. u 12:33 GMT+1]
[ bordzija @ 28.05.2023. 11:32 ] @
Evo šta sam pazario juče bušilica 25 evra, komplet bitova i burgija 13 evra

[ zeoN_Rider @ 28.05.2023. 11:35 ] @
Kako su krenuli poklanjaće ko kupi kilo mesa!
[ bordzija @ 28.05.2023. 17:32 ] @
Bušio sam danas metal. Burgije su neverovatno oštre i jake. Kao kroz sir ide metal. U odnosu na one vobi alate ko nebo izemlja. I bušilica za 25 evra jako lepo radi samo šišti. Tri godine garancije.
[ Java Beograd @ 28.05.2023. 18:45 ] @
Citat:
bordzija:Možeš stan da kupiš za duplo manje para u atini nego u beogradu. Recimo da je cena u centru oko 1000 evra kvadrat. Da biraš! Ova moja je uzela stan od 70 m2 za 700 evra mesečno režije su nešto sitno tipa 20-30 evra 50e zimi sve komplet. Hrana je duplo jeftinija nego u srbiji.


Pre mnogo godina, ono, sedamdesetih otrpilike, dođe gastarbajter u Srbiju, leti za godišnji, pa priča "kako je tamo preko grane", a komšiluk se okupi, pa ga sluša ... A on, priča li priča, prosipa mudrosti ...

Zanimljivo, ali i danas, u doba interneta, pedeset godina kasnije, ljudi imaju potrebu tako ... da pričaju "kako je tamo preko grane". Misle valjda: "eto, ja sam bio, oni nisu, ja znam, oni ne znaju".

Mrzi me sad da tražim cenu struje "za domaćinstvo", cenu komunalija. Ima i on-line marketa, naravno (https://www.ab.gr/), ko hoće da proveri, da uporedi.

Ipak, nije me mrzelo da proverim kolika je prosečna cena po kvadratu, jer na google search "real esate greece" svašta nešto može da se dobije kao rezultat.

Ipak, verujem da ćeš za grejanje stana u Atini da platiš znatno manje nego u Bgd. Ne znam samo kako ćeš da se snađeš sa Atinskih 45oC u Junu, Julu, Avgustu ...




[ zeoN_Rider @ 28.05.2023. 19:03 ] @
Znači u Pireju najjeftinije.
[ ademare @ 28.05.2023. 19:25 ] @
Ovo su cene za pise kuce .

Stanovi se ne pise Houses na engleskom .

Stan bi trebao da je Apartment.

U sustini nista nije slagao jer je rekao da stan nije kupljen nego iznajmljen za 700 Eur .

https://getgoldenvisa.com/cost-of-living-in-greece

" For example, in cities like Athens or Thessaloniki, you pay a monthly rent of €400-700€ for a one-bedroom apartment in the city center. "
[ bordzija @ 29.05.2023. 04:38 ] @
Java je sns bot.

[ bordzija @ 29.05.2023. 04:44 ] @
Da ne đubrimo temu al ajde. Paradajz 0,5 evra kilo (miriše ko duša) paprika 1 evro kilo (u srbiji 4-5evra kilo) krompir pola evra itd. Nekretnine džabe u odnosu na srbiju! Kilo meda u lidlu 4,3 evra dok je u srbiji 1000 din. Srbija je u zadnjih godinu dana postala pljačkaonica sirotinje! Javu islične botove toapsolutno ne zanima.

[ Java Beograd @ 29.05.2023. 07:10 ] @
Daj bre bordžija, čemu baronisanje? Vidi se da je cena ovog artikla (za kojeg me inače zabole kajta) obeležena crvenim, što znači: rasprodaja ostataka posle rasporodaje.
Sve cene, svega i svačega, u svakoj zemlji na planeti svako može da izgugla. Ostavi se gastarbajterskih priča "kako je tamo preko grane".

OK, kapiram da ti je lepo tamo, u Grčkoj Ja ti iskreno želim svako dobro. Ali, mojne sad sa tim "Kako je divno u zemlji Kanadi i kako lijepo pada snijeg". Jer, "grtalica" svakako dođe i ispred tvoje kuće.
Pusti prazne priče, sve znamo, nismo veverice. A šta ne znamo - izguglamo.






Ali da se vratimo na temu.
Bušilica koju si kupio je OK, ima vibraciju, dovoljno je snažna za amaterske poslove.
Samo, mislim da ćeš ipak morati da kupiš i šrafilicu (dal' na struju ili na baterije svejedno)

Jer, ovo šta si kupio nema podešavanje momenta, i najvažnije: kod bušilica težina alata nije balansirana i jako je zamorno držati je kao šrafilicu iole duži vremenski period.
Pazi, možda ćeš da kreneš s mišlju "ma mogu ja da šrafim i sa ovim", ali ode šraf u deliću sekunde, i možeš baš da upropastiš nameštaj.
[ bordzija @ 29.05.2023. 09:27 ] @
Nisam ni planirao da šrafim sa ovim samo da bušim zid za police, garnišne i cipelarnike :D

Aaa što se tiče rasprodaja i slično helouuu sve akcijske cene su crvene hehe da biraš med u lidlu za 4,3 evra dok je u srbiji sve duplo skuplje. Tebi mora da je plata tri puta veća od evropske kada možeš da se bahatiš? 🤔

[ bordzija @ 29.05.2023. 09:41 ] @
Ovo sam hteo da pazarim ali sam shvatio ako kupim puno alata po duplo nižim cenama u grčkoj neću imati za hranu kada se vratim u srbiju jer pretpostavljam da su za ovih mesec dana paprike poskupele na 1000 dinara za kilo



[ zeoN_Rider @ 29.05.2023. 09:55 ] @
Ja se jedino dosećam trga Omonia jer sam vozom iš'o u Pirej!
[ ademare @ 29.05.2023. 12:33 ] @
Ima taj Total i kod nas da se kupi. Uvoze ali mi se ne svidja politika prodaje , ne samo njih !

Naivnima koji ne znaju nista uvaljuju obicne Vibracione , kao Udarne busilice !

Sto je teska Prevara !

Inace obican Kinez na kilo !

Evo ovo djubre :

https://www.tehnomanija.rs/ura...a-tg1061336-000000000001130972

Ne samo ova prodavnica , vec ih uvoznik tako snabdeva sa podacima .

Verovatno pravi Ista Tresh Kineska fabrika , kao i Kinesku " iskru" . Samo je plastika druge boje .

[ bordzija @ 29.05.2023. 12:39 ] @
Jes samo što je ovde u grčkoj ta total bušilica 25 evra jer je metabo 50 :D

Što bi java reko pa šta i da je duplo skuplje imase može se 🤣
[ ademare @ 29.05.2023. 12:41 ] @
To vec zavisi od uvoznika , moze da prodaje i za 100 EUR ako ima budala da kupe .
[ Java Beograd @ 30.05.2023. 07:37 ] @
Citat:
Mili Nebojsa:Poenta cele price je da debilko opet kupi neki krs od tehnike koji ce da mu se raspadne posle 2h rada, i onda kuknjava.

Jeste krš i nije. Sasvim je u rangu električnih alata iz Woby house ili Lidla. Štaviše ja mislim da je to bukvalno sve isto, samo je kinez, masovni proizvođač, ostavio mesto za nalepnicu brenda. Pa tako, brend koji kupi kontigent, stavi svoju nalepnicu, čiča miča gotova priča.

Evo primera, proizvod u Woby House, Bgd: 650W, ista snaga, ista bušilica, isto i koštaju, u dinar maltene! 25€x 116 = 2.900 Brend: "Strong".
(Na stranu to što bordžija misli da je duplo jeftinije u Kanadi, gde tako divno pada bijeli sneg)




To je sasvim dobar alat za amatersku upotrebu. Za bušenje tu i tamo, kad se ukaže potreba (jednom mesečno). I trajaće godinama, uz takvu upotrebu.
Moglo bi se nazvati kršem, ako bi to kupio neko ko svaki dan, ceo dan radi-gradi-buši.

Takvom upotrebom će se raspasti vrlo brzo, nema dileme. Ove bušilice unutra imaju sve zupčanike od plastike.


[ ademare @ 30.05.2023. 09:22 ] @
Mnogi bi se zacudili , kada bi znali koliko veliki broj gradjana Srbije misli da u Kini postoji bar 8.000 fabrika Busilica ! Tako za svaki proizvod , od igle do lokomotive !

U sustini postoji nekoliko . I one stancuju Jedan isti proizvod koji se prodaje sa 8.000 imena .

U Kini ko god naruci 1.000 Busilica ima Free da napise sta god hoce na njoj ! Naravno u cenu je uracunato i da bira Boju plastike i nekoliko varijacija sitnica tipa otvori za hladjenje !!


Jedna ista Busilica u Srbiji sa prodaje i za 22 Eura i za 40 !! Zavisno koliko je uvoznik ceni ! Odnosno koliko ceni svoj " Brend" .

Oni koji isti proizvod sa drugim imenom placaju ne 22 vec 40 Eur misle da kupuju ne adekvatno kvalitetniji proizvod , vec Neizmerno kvalitetniji proizvod !


To naravno vazi za svu Kinesku robu i sretao sam i ovde na forumu postove takve ne od juce vec godinama !

Secam se postova o maticnim plocama za kompjutere gde su ljudi tvrdili da ASUS kod najjeftinijih ploca gde je Bukvalno skuplji 1 EURO od prvog konkurenta , za tu razliku u ceni Obezbedjuje Neizmerno Bolji Kvalitet ???
[ bakara @ 30.05.2023. 10:00 ] @
Ovo sve sto Bordzija kaci je ljuta kina, kakvu imate svuda na svetu da kupite.

Sve zavisi ko kakav after sale support i marketing nudi prema tome ide i cena.
[ zeoN_Rider @ 30.05.2023. 13:11 ] @
Te bušilice za 3K Dinara su ok za vikend majstore.
[ ademare @ 30.05.2023. 15:47 ] @
Evo za Bordziju link dok je tamo u GR.

Nesto kao nase eponuda i slicni sajtovi sa online cenama .


https://www.bestprice.gr/
[ jovajovic100 @ 30.05.2023. 15:56 ] @
Citat:
bordzija:
Da ne đubrimo temu al ajde. Paradajz 0,5 evra kilo (miriše ko duša) paprika 1 evro kilo (u srbiji 4-5evra kilo) krompir pola evra itd. Nekretnine džabe u odnosu na srbiju! Kilo meda u lidlu 4,3 evra dok je u srbiji 1000 din. Srbija je u zadnjih godinu dana postala pljačkaonica sirotinje! Javu islične botove toapsolutno ne zanima.

Baron min hauzen , nemo lagis .


[ banebeograd66 @ 30.05.2023. 18:09 ] @
Citat:
zeoN_Rider:
Te bušilice za 3K Dinara su ok za vikend majstore.

za JEDAN VIKEND majstore !
[ bordzija @ 30.05.2023. 18:53 ] @
Citat:
jovajovic100: Baron min hauzen , nemo lagis .




Zatući će vas narod.




[ bordzija @ 30.05.2023. 19:03 ] @
Inače bušilica je odlična za 25 evra odradila sva bušenja i kačenja, ulazi u zid ko u sir tačna ko strela tri godine garancije.

Ovde u grčkoj su jaki zidovi jer se zida kvalitetno zbog čestih zemljotresa. Čim sam došao bio je jedan.

[ zeoN_Rider @ 30.05.2023. 19:32 ] @
A pošto je pivo i cigarete?
[ bordzija @ 30.05.2023. 19:48 ] @
Pivo limenka pola litre 50 centi duvan sam poneo avionom 240 grama. Inače je skup onaj laki 40 gr je fenomenalnih 10 evra.

Grčka je inače raj za nepušače.
[ optimizator @ 30.05.2023. 20:25 ] @
Citat:
ademare:
Mnogi bi se zacudili , kada bi znali koliko veliki broj gradjana Srbije misli da u Kini postoji bar 8.000 fabrika Busilica ! Tako za svaki proizvod , od igle do lokomotive !

U sustini postoji nekoliko . I one stancuju Jedan isti proizvod koji se prodaje sa 8.000 imena .

U Kini ko god naruci 1.000 Busilica ima Free da napise sta god hoce na njoj ! Naravno u cenu je uracunato i da bira Boju plastike i nekoliko varijacija sitnica tipa otvori za hladjenje !!



Upravo tako. Evo, svojevremeno sam bio uradio skupljanje na jednom mestu varijacija na originalni Boš. Kliknite na foto za uveličavanje.
I bilo ih je još, ali me mrzelo dalje da ih lepim. Kao što se vidi, ima čak i nama poznatih brendova, pa kak čovek kupi iskru, misli da je to ona Iskra što je bila nekad. Sve to izlazi iz jedne prese, a ,,kvalitet" određuje kupac ili naručilac serije, a nikako brend. Brend i kvalitet je jedan, Boš, a ostalo su samo kopije.
Mogu da napišu i bordžija, samo ako čovek hoće da osnuje svoju firmu!)


[ zeoN_Rider @ 30.05.2023. 20:33 ] @
Citat:
bordzija:
Pivo limenka pola litre 50 centi duvan sam poneo avionom 240 grama. Inače je skup onaj laki 40 gr je fenomenalnih 10 evra.

Grčka je inače raj za nepušače.


Kad smo već tu a paklice cigareta, dosta o paprikama i paradajzu!
[ bordzija @ 30.05.2023. 20:35 ] @
Prosto mi neverovatno da je boš kopija a ovo sve ostalo originalno 🤔

Nemam pojma nisam ni gledao, motam duvan zadnjih 25 god. Ako ideš avionom možeš boks da poneseš ili 240 gr duvana i to ti je to posle šišanje 🤪
[ dr0id @ 30.05.2023. 20:56 ] @
Evo original Bosch 50-70e
https://eplaneta.rs/bosch-vibr...a-gsb-550-550w-06011a1023.html
https://eplaneta.rs/bosch-busi...h-2100-re-550w-06033a9320.html
Citat:
optimizator:
Citat:
ademare:
Mnogi bi se zacudili , kada bi znali koliko veliki broj gradjana Srbije misli da u Kini postoji bar 8.000 fabrika Busilica ! Tako za svaki proizvod , od igle do lokomotive !

U sustini postoji nekoliko . I one stancuju Jedan isti proizvod koji se prodaje sa 8.000 imena .

U Kini ko god naruci 1.000 Busilica ima Free da napise sta god hoce na njoj ! Naravno u cenu je uracunato i da bira Boju plastike i nekoliko varijacija sitnica tipa otvori za hladjenje !!



Upravo tako. Evo, svojevremeno sam bio uradio skupljanje na jednom mestu varijacija na originalni Boš. Kliknite na foto za uveličavanje.
I bilo ih je još, ali me mrzelo dalje da ih lepim. Kao što se vidi, ima čak i nama poznatih brendova, pa kak čovek kupi iskru, misli da je to ona Iskra što je bila nekad. Sve to izlazi iz jedne prese, a ,,kvalitet" određuje kupac ili naručilac serije, a nikako brend. Brend i kvalitet je jedan, Boš, a ostalo su samo kopije.
Mogu da napišu i bordžija, samo ako čovek hoće da osnuje svoju firmu!)



Ima toga ali to sto je isto pakovanje ne znaci da je isto i unutra, ima ih razlicitih jacina istih (no-name) motora, "iste" jacine razlicitih motora, plasticnih i metalnih zupcanika, itd. Kao sto razl. elektroniku (npr. multimedia box-eve, sluske, pojacala, punjace, baterije, itd.) pakuju u isto kuciste, tako i alat

[Ovu poruku je menjao dr0id dana 30.05.2023. u 22:33 GMT+1]
[ bakara @ 30.05.2023. 21:05 ] @
Nije covek ni rekao da je isto iznutra, vec da kvalitet odredjuje kupac.

Nema potrebe da se prica o grckim cenama prehrambenih proizvoda valjda smo svi vec bili bar jednom u grckoj.
[ jovajovic100 @ 31.05.2023. 06:46 ] @
Ala nas deru za povrce ...
[ scoolptor @ 31.05.2023. 07:13 ] @
Deru te za sve, ne samo za povrce.
[ Java Beograd @ 31.05.2023. 07:55 ] @
Cene paradajza i paprike u maju, u Bgd nikako ne mogu da pariraju Grčkim. Jer, sve šta se ovde jede, to je upravo uvoz iz Grčke (+Turska+Albanija+Makedonija)
A transport i sam uvoz koštaju, naravno. E sad, ako bordžiji trošak za paprike čini 90% ukupnih mesečnih troškova - taj je u velikom plusu!

Već u junu kreće masovno sazrevanje domaćeg paradajza (i ostalog povrća), pa se cene donekle poravnjavaju.
Nasuprot Srbiji, kad krene turistička sezona u Grčkoj, u punom jeku, od druge polovine juna, u Grčku se slije mnogo miliona turista, potražnja se enormno uvećava, a i, kao što znamo, turiste treba šišati, pa cene povrća u Grčkoj skaču.

Što reče bakara, pa nismo mi veverice, pa svako je bar nekoliko puta bio u Grčkoj. Šta ima bordžija da mi slika tezge sa povrćem?






Nego, nešto drugo sam 'teo da pitam: zašto niko ne uvozi maslinovo ulje iz Grčke, u onim kantama po 5L?
Pouzdano znam da u svakom srpskom koferu, na putu iz Grčke kući u svakom od mnogo hiljada autobusa stoji upakovana i u kese uvijena po jedna konzerva maslinovog ulja!

Tamo se cene za kantu kreću od oko 16€ do oko 24€ (prosečna godina po rodnosti). Ovde bi moglo da se proda, garant, sa maržom od oko 30%.

Ali jok. Nema. U Veru ima neka kantica od 3L koja košta 50€, što je nešto sasvim nerealno. Nigde drugde nema kanti maslinovog ulja.

[ ademare @ 31.05.2023. 09:22 ] @
Iako nije tema o hrani , da kazem samo zapazanje jer je Java odlicno objasnio situaciju !

Na slikama se lepo vidi da je u pitanju neka vrsta pijace i da je Paprika , Grcka tj domaca , plus Van Klase !!

Ovakva Paprika iako je po ukusu ista Ne sme da se u EU prodaje po Marketima !!!

I u Srbiji retko ko hoce da kupi ovakvu papriku pa se ona i Ne uvozi ! To su tzv. Otavke , paprika koja je Van klase i kupuje je samo Sirotinja !

Za cene u Lidlu u Grckoj moze svako da vidi na Lidl.gr !

90 % robe ista ili slicna cena !

Medjutim i kod nas su Domaci proizvodi Jeftiniji !!

Nadji pile u Grckoj za 2 Eura po Kg ? ili jaja L za 15 dinara ? itd.

Znaci sve ima svoje .
[ bordzija @ 31.05.2023. 12:50 ] @
Imate sreće biću u grčkoj stalno pa ću da otvorim temu preseljenje u grčku i vanstandardna hrana u grčkoj jeftinija tri puta nego u srbiji

Poskupeo vanstandardni puter

[ zeoN_Rider @ 31.05.2023. 13:30 ] @
Džabe, a u Maxi-ju ovoliko + što na svakom puteru su zalepljene zujalice!

[ scoolptor @ 31.05.2023. 17:10 ] @
Ala deru u Grckoj sa cenom putera.
U Nemackoj je mnogo jeftiniji
[ scoolptor @ 31.05.2023. 17:13 ] @
zeoN_Rider, evo imas na popustu https://online.idea.rs/#!/prod...imlek-moja-kravica-maslac-200g
[ zeoN_Rider @ 31.05.2023. 17:54 ] @
Al' je popust litar mleka!
[ ademare @ 31.05.2023. 18:08 ] @
Stvtarno deru u Grckoj tim " irskim puterom " koji se pravi u Nemackoj !

Evo sutra je u Grckoj na akciji , al je na akciji skuplji nego u Nemackoj Bez akcije !!

U Grckoj je puna cena 3.5 Eur , na akciji 3 !!

[ SlobaBgd @ 31.05.2023. 20:24 ] @
Kakav je prijem DVB T2 signala u Grčkoj?
Ili je još rano da pitam, tek smo na sedmoj strani?!
[ optimizator @ 31.05.2023. 20:32 ] @
I sve to u temi o aku bušilici! )
[ Java Beograd @ 01.06.2023. 08:49 ] @
Jbg, u Zapadnoj Evropi, jedan farmer ima 100 krava, i od njih živi.
U Srbiji, seljak koji se bavi stočarstvom i proizvodnjom mleka, ima dve krave i kaže da ne može da preživi, pa traži veću otkupnu cenu mleka.
[ ademare @ 01.06.2023. 10:07 ] @
Za Zeona ima u Ponedeljak u Lidlu Srbija , Nemacki puter 250 grama 320 dinara !! Tj, 2.7 Eura !!

Jeftiniji nego ovaj Nemacki u Grckoj !

Jer to je isti puter u drugom pakovajnu !

Na internetu sam bas trazio da vidim sta je to " irski puter " ?


I pise da je to naravno Americka umotvorina !

Irski puter ima 82 % M.M. dok njihov Americki ima manje !!

Kako ovaj Nemacki u Lidlu ima takodje 82 % M.M. mozemo da kazemo da je isti kao ovaj "irski" i da to najvetrovatnije pravi ista fabrika !
[ bordzija @ 01.06.2023. 10:31 ] @
Citat:
Java Beograd:
Jbg, u Zapadnoj Evropi, jedan farmer ima 100 krava, i od njih živi.
U Srbiji, seljak koji se bavi stočarstvom i proizvodnjom mleka, ima dve krave i kaže da ne može da preživi, pa traži veću otkupnu cenu mleka.

Ne može da preživi ni onaj sa 100 krava jer vučićevi kumovi uvoze mleko iz poljske i preprodaju ga duplo skuplje nego što mleko košta u zemljama EU. Srbija je postala leglo kriminalaca i ubica na vlasti i sav novac od svetske trgovine drogom i kriminala se slio u beograd - na pranje.
[ zeoN_Rider @ 01.06.2023. 12:33 ] @
Citat:
ademare:
Za Zeona ima u Ponedeljak u Lidlu Srbija , Nemacki puter 250 grama 320 dinara !! Tj, 2.7 Eura !!

Jeftiniji nego ovaj Nemacki u Grckoj !

Jer to je isti puter u drugom pakovajnu !



Hvala!
[ optimizator @ 01.06.2023. 15:37 ] @
Interesatno bi bilo kad bi ti neko doneo iz Nemačke taj isti, pa jedan pored drugog da otvoriš i probaš....svi su uvek govorili da nije isti. Da je ,,iz tu Nemačku" uvek bolji.
[ Java Beograd @ 01.06.2023. 17:00 ] @
Citat:
optimizator: Interesatno bi bilo kad bi ti neko doneo iz Nemačke taj isti, pa jedan pored drugog da otvoriš i probaš....svi su uvek govorili da nije isti. Da je ,,iz tu Nemačku" uvek bolji.

Naravno. U tuđega tatka - pogolema patka.
[ ademare @ 01.06.2023. 17:12 ] @
Ma ne totalno , posebno za Puter !

Puter u Srbiji pravi jos samo " Kravica " i neki mali privatnik iz Kikinde cije proizvode ne kupujem jer su za povracanje !


Prezident iako je Sombor uvoze iz Francuske , pise na pakovajnu napravljeno u Normandiji !

Biser-Mlekoprodukt Zrenjanin ima neki slani , pise na pakovanju da je iz Belgije !

Megle Kragujevac , prodaje Nemacki puter kako i pise na pakovanju.


Ocigledno da domace fabrike nemaju ni znanja ni sredtava da nabavljaju opremu za proizvodnju , a verovatno se to sve skupa i ne isplati !

Zato je 90 % putera u Srbiji uvozno !


E sad da li je bolji Belgijski , Francuski , ili Nemacki , ili Kravica , ovaj iz Kikinde sigurno ne valja jer im nista ne valja probaj , pa nam javi
[ scoolptor @ 01.06.2023. 20:51 ] @
Ne mozes biti objektivan.
Kada neko na poslu donese cips itd. da casti, uvek je ukusnije nego kada kupis sam.
[ SASA M. @ 01.06.2023. 22:04 ] @
U neku ruku putlera mozete napraviti sami, kod kuce. Neki ga ovde prave od blata, ali mislim da je od mleka ipak bolje.
Dovoljno je tecnu pavlaku sa visokim sadrzajem mm dobro umutiti u blenderu ili mikserom. Moze i ovom aku busilicom o kojoj se intenzivno prica zadnjih par strana. Tako da verujem da to sto ga ne prave puno kod nas nije tehnoloski, vec ekonomski razlog.
[ Java Beograd @ 02.06.2023. 07:36 ] @
Citat:
scoolptor:Kada neko na poslu donese cips itd. da casti, uvek je ukusnije nego kada kupis sam.


Šta god mojoj gospođi od kuhinjskih majstorija ne uspe baš dobro, pa ostane, jer ne jedemo, dal' slatko, slano - nebitno, ja ponesem na posao, a onda zajedno sa kolegama - slistimo do zadnje mrvice.
Ono, i masna kesa bi se pojela za desetak minuta.
[ bordzija @ 02.06.2023. 10:08 ] @
Java koji puter stavlja sns u sendviče jel ovaj iz eu od 200 dinara ili ovaj od 450 dinara što se prodaje u srbiji? Kakvu šunku stavljaju? Vidi praška šunka 6 evra kilogram.


[ Java Beograd @ 02.06.2023. 10:26 ] @
E jesi paćenik, kad se hvališ jeftinoćom paradajza i šunke! Pa još i sve slikaš, uredno, ne bi li nama forumašima pokazao kako je tebi dobro!

Bravo bordžija, iskreno mi je drago da si se lepo snašao u Atini.

Putuj igumane i ne brini za manastir.
[ zeoN_Rider @ 02.06.2023. 11:41 ] @
Citat:
Java Beograd: E jesi paćenik, kad se hvališ jeftinoćom paradajza i šunke! Pa još i sve slikaš, uredno, ne bi li nama forumašima pokazao kako je tebi dobro!

Bravo bordžija, iskreno mi je drago da si se lepo snašao u Atini.



E sad', čovek se uželeo Srbije!
[ scoolptor @ 02.06.2023. 11:50 ] @
E, ne bih rekao da je to Praska sunka.





Mnogo je to sareno. Napravljeno od komadica.
[ bordzija @ 02.06.2023. 11:51 ] @
Idi kod matijevića vidi kako izgleda praška šunka i koliko košta? Mogu i ja da svratim nije mi daleko.

Java je sendvič expert pa da pitam njega, vidite mu uostalom potpis čovek se zalaže za gladnu i nerazvijenu srbiju uz malu novčanu nadoknadu/korist.
[ scoolptor @ 02.06.2023. 11:53 ] @
Ne idem kod matijevica.

To se kod nas zove 'sunkarica'.
[ Java Beograd @ 02.06.2023. 12:24 ] @
Citat:
scoolptor:To se kod nas zove 'sunkarica'.

Šunkarica je nekako bio uvredljiv naziv. Sad su smislili bolje: "pizza šunka"! Ovo zvuči nekako italijanski, fensi, cool.
[ bordzija @ 02.06.2023. 13:20 ] @
Ima fantastičan ukus i miris kao naša praška šunka od komada mesa. Nije to ta naša pica šunka u kojoj ima uglavnom mlevenih muda, očiju i hrskavica.
[ Java Beograd @ 02.06.2023. 13:24 ] @
Citat:
bordzijaIma fantastičan ukus i miris kao naša praška šunka od komada mesa. Nije to ta naša pica šunka u kojoj ima uglavnom mlevenih muda, očiju i hrskavica.


Sve isto kao početne stranice dnevnika bosanca koji se preselio u Kanadu.

[ ademare @ 02.06.2023. 13:53 ] @
Ovo sa slika Nije ni " Sunkarica " ! Ona je skuplja i Kvalitetnija !


Ovo se zove kod nas " Pizza sunka " ! Negde i " Tost narezak "

Prilicno los kvalitet , sa dosta komada kako je to Scoolptor dobro primetio !

Ali kako joj je i ime , predvidjena je da se stavlja na Pizzu ili Tost, da se pece i kada se dobro ispece ne primecuje se toliko relativno Los kvalitet !

Kod nas je i manje od 720 din tj. 6 Eur !


Ako se nekome ne svidja domaca " Pizza sunka " u Lidlu se prodaje Slovenacka !!

Eto ta EU ne stavlja Mooda , vec Bele Bubrege
[ veselinovic @ 02.06.2023. 14:47 ] @
Fakat kakve veze ima sunka sa busilicom, i to aku?
[ ademare @ 02.06.2023. 15:16 ] @
Svakako bi moderatori trebalo da razdvoje postove jer je sadrzaj Prerastao temu .

Da se otvori nova "Zivot u Grckoj " ili nesto slicno .

Ali sumnjam da ce doci do toga , jer tu ima posla da se prebacuju postovi .

Zato ce tema najverovatnije pod kljuc , mada je u pocetku bila korisna i vezana za naslov, posle se prosirila.


U svakom slucaj forum je zamro i ne treba samo zakljucavati jer je ovo najzivlja tema na forumu !
[ vucko47 @ 02.06.2023. 15:46 ] @
Pa mora da zamre kada u svakoj temi merimo kome je veći i kada se svaka tema pretvori u svadju i vredjanje. Verovatno samo preslikavamo svakodnevicu na forum i poruke.
A ova tema je izgubila svaki smisao i svrhu daljeg postojanja.
[ zeoN_Rider @ 02.06.2023. 17:39 ] @
Kako god meni je ova tema ok.
[ bordzija @ 02.06.2023. 18:34 ] @
U grčkoj duplo jeftiniji alat, logično da su i cene kvadrata stana, cene hrane i svega ostalog - duplo niže nego u srbiji.

Ja planiram da se preselim u svakom slučaju a vi ostajte u demokratiji i kriminalu.
[ zeoN_Rider @ 02.06.2023. 18:42 ] @
Citat:
bordzija

Ja planiram da se preselim u svakom slučaju a vi ostajte u demokratiji i kriminalu.


Jel mogu i Ja, mislim da se preselim?
[ bordzija @ 02.06.2023. 18:57 ] @
O tome ću da pišem u novoj temi ovde na forumu čim nađem vremena i saberem utiske. Treba ponovo da putujem a grčka je pred kraj meseca opet.
[ Java Beograd @ 03.06.2023. 17:05 ] @
Citat:
bordzija: Java je neznalica grčka ne proizvodi skoro nikakvu hranu sem maslina i južnog voća pa itou maloj količini i slabog kvaliteta, sve ostalo mahom uvozi. Java je tipičan površni sns kadar.


Brate površan si za medalju.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 03.06.2023. u 18:25 GMT+1]
[ gilopile @ 04.06.2023. 12:25 ] @
Idemo Zeonko man, i Bordzika s nama, a vodimo i Javu u fulu, samo ako moze i hoce


U mog Bordzi 8 kobasica...
[ ademare @ 04.06.2023. 14:38 ] @
Pa gde si ti Gile nema te 3.5 meseca .

Nedostajao si !

Ajde pa svrati malo cesce
[ bordzija @ 04.06.2023. 15:33 ] @
De si gileee kućo stara pozdrav šta kažeš za ove gastronomske cene hrane :)
[ zeoN_Rider @ 04.06.2023. 20:36 ] @
Citat:
gilopile:
a vodimo i Javu u fulu, samo ako moze i hoce ;)



Naravno a Javu valjda treba da pusti gospođa?