[ Bozija Simfonija @ 17.02.2019. 19:06 ] @
Poz svima ( zamolio bi za iskren savet od ljudi koji se razumeju dobro u automobile / prodaju, trgovinu, nabavku istih itd... ) ako nema veze sa temom ili ne pomaze nema poente da gubimo vreme.

Iskreno da Vam kazem, nemam nikakvu ljubav prema automobilima / motorima itd...nije me nikad zanimalo kao sto zanima vecinu judi verovatno. Ali sta sad u mom slucaju vise volim da vozim bicikli i da pesacim a i jednostavno nisam cesto imao potrebe da idem dalje negde da bi mi auto bio neophodan da ne mogu bez njega. Ali moram da kupim auto uskoro zato sto se selim na Frusku Goru a i planiram decu uskoro itd... Imam 30 godina i nisam nikad aktivno vozio auto zato sto me jednostavno nije zanimalo, gde god da sam isao uzmem taxi i prodjem jeftino i nemam cimanja oko nicega, taxi dzabaka a glava ne boli hoce mi neko ukrasti/ostetiti auto na bilo koji nacin i svo to cimanje sto ide uz posedovanje auta ( oko parkiranja, kazni, odrzavanja, registracije itd... ) zivim u glavnoj zili NS-a blizu Promenade tako da mi je sve ispred nosa sto se kaze, ako je nesto dalje tu je taxi dzabaka, veujem da me razumete.

E sad kakav meni auto treba ?


1. Da se uklapa u budzet od 4000 do 6000 EUR.
2. Vozio bi ga max 1 godinu pa kad ga prodam da izgubim neki minimum ili nista. ( licno sam se uverio kod prodavaca Golf 4/5 da je itekako moguce kupe voze 1 god prodaju i min izgubljeno tipa 200 EUR ili za iste pare prodaju verovatno ima dosta primera i sa drugim autima ali za njih ne znam ovo licno znam iz 2 primera da li je lukavost prodavaca ili neznanje kupaca ili kombinacija oba ne znam )
3. Da nije djubre koje ce da se kvari konstantno. ( nesto sto dokazno uz propisano odrzavanje moze da traje, da dosta ljudi ima slicna iskustva da mogu da potvrde / sigurno ima marki i modela koji su dokazni da se slabije sjebavaju ako se dobro odrzavaju i da iza njih stoji dosta ljudi koji mogu to da potvrde i vreme naravno to zavisi i ko je bio prethodni vlasnik... citao sam recimo isti model a motori totalna suprotnost 2 godine se proizvode neki full a posle smece od motora a isti model auta )
4. Da moze bez problema da me odveze od tacke A do tacke B. ( glavna potreba )
5. Da ima neki pristojan nivo sigurnosti da nije auto koji nema ni airbag na vise mesta itd...
6. Da lici na nesto nemam kompleks vise vrednosti ali da izgleda pristojno ( meni je i Golf 5 pristojan ali zelim da cujem i druga misljenja ) da imam kompleks verovatno bi uzeo neki auto od 20-30K EUR ( ne pricam to kao oni da smo uzeli reket bili bi Novak vec zaista imam mogucnost ali me ne zanima, hocu da ga iskoristim/prodam i budem na 0 ili min da izgubim kao sto sam naveo )
6. Da je mali potrosac.


Jos neki dodaci:
1. Gde bi se auto nalazio = Bio bi u garazi u 95% slucaja.
2. Koliko bi prelazio = Znajuci sebe to bi bilo nekih 100-200 km mesecno odkoativno, sem ako nemam neke hitne obaveze da moram da idem vise puta na neka mesta konstantno. Tako bi bilo za sad, kad krenem aktivnije da radim na Fruskoj Gori oko renoviranja kuce i posle dodju deca verovatno bi morao vise da se cimam autom.

Pa eto najbolje moguce sam opisao, pa da cujem savete i predloge auta u vidu, koja marka, model, do koliko love, na cega treba paziti, oko cega treba specificno obratiti paznju itd... Vi ste eksperti.
[ bakara @ 17.02.2019. 21:29 ] @
Za 200km mesecno ti ne treba auto...nikakav.
[ bordzija @ 17.02.2019. 21:44 ] @
Za 100-200 km mesečno taksi je idealna varijanta. Nema registracije, nema redovnih servisa, nema pranja i čišćenja itd.
[ Nocni @ 17.02.2019. 22:01 ] @
Obavezno je da kupis auto ako ces dobiti bebu i stalno zivjeti na Fruskoj gori... ove savjete za taxi zaboravi, to bi bilo u redu da zivis u gradu...
Ukusi su razliciti pa ti nebi savjetovao sta da kupis... stari kazu treba hvaliti mali auto ali ipak voziti nesto veće... svaki dan se to pokaze kao tacno... evo danas Saulic poginu u seat ibizi...
[ Bozija Simfonija @ 17.02.2019. 23:31 ] @
@Nocni

Citam ova 2 prva komentara i odma mi prodje kroz glavu cekaj zar nisam ovo napisao = > ( zamolio bi za iskren savet od ljudi koji se razumeju dobro u automobile / prodaju, trgovinu, nabavku istih itd... ) ako nema veze sa temom ili ne pomaze nema poente da gubimo vreme. Kao da namerno daju takve komentare.

Da ovo za Sabana je zalosno sta reci, i mene je iznenadilo kad sam cuo.

Ali iskreno nijedan komentar mi do sad nije pomogao ( tvoj je bio onako iskren fer dao si svoje misljenje koje nije negativno odma ali nema nista od onih informacija koje mi trebaju ) ova prva 2 nisu vredna komentarisanja dalje.
[ popusicko @ 18.02.2019. 00:40 ] @
Golf 5, hehehe
[ bordzija @ 18.02.2019. 01:38 ] @
Pa dali smo ti iskren savet, da kupuješ polovnjak i menjaš svake godine i da te ne košta ništa? Ej u srbiji se ljudi raduju ko kučići kada uspeju da kupe auto koji nije prešao 400.000+ kilometara i na kome nema u par meseci ulaganja od 1000 evra pa ga voze godinama.

Tvoj pristup tematici je čisto programerske prirode.

Na oglasima imaš da kupiš isti auto za 4.000 i 6.000 evra. Prvi je ili totalni krš ili ga stvarno neko prodaje a pitanje je zašto ga prodaje? Drugi je auto od preprodavca uvoznika koji ima 123.456 km ili 400.000+ km.
U praksi je jednostavno, auto koji je prešao 123.000 km je uglavnom kao nov automobil unutra. Ništa nije razvaljeno, šiveno i lepljeno. Znači kakav je u salonu takav je i sada ne sme da ima nikakve znakove pohabanosti. Sedišta počinju da se cepaju na 300.000 km.

Moja neka postavka mala potrošnja gradski auto, jeftini servisi:

Fiat 500, grande punto, panda... 1.25 benzin ili 1.3 mjt

Malo veći
fiat bravo 1.6 mjt ili 1.9 mjt
Golf 5, Audi A3, Audi A4... Tdi ako imaš malo dublji džep. Na benzin se ne isplate ali uopšte.

Uglavnom svi automobili iz uvoza imaju neke skrivene kvarove, tamo stranci brzo reaguju ne voze kao kod nas kada otpadne točak pa ide u servis. Tamo čim oseti prve znakove da zamajac malo ljulja kada kreće - odmah se rešava automobila jer je popravka 5 puta skuplja nego kod nas u Srbiji. Kod nas majstori znaju i da zavare zamajac, nabudže drugi pa ti u kratkom roku pukne radilica ili menjač.

I zato ne razmišljaj tako površno o automobilu da ti ne bude noćna mora.


[ mjanjic @ 18.02.2019. 02:19 ] @
Možeš za 6000€ da kupiš i Golf 6, samo ne znam u kakvom stanju, to bi neki dobar majstor morao da pregleda i da posebno premeri kompresiju kad je motor hladan (mada ni to nije sigurno ako je sipano gusto ulje), nikad se ne zna, ali može da se nađe dobar primerak ako si strpljiv, jer nekome bude hitno da proda pošto je našao skuplji auto u dobrom stanju za koji prodavac neće da ga čeka duže od 7 dana. Ali treba svaki dan da gledaš nove oglase (što nije problem ako isfiltriraš po modelu, godištu i regionu/gradu, kao i drugim parametrima).

Ako nije za velike kilometraže, juri benzinca, jeste da su ređi, ali su očuvaniji, a i otklanjanje kvarova je nešto jeftinije nego kod dizela (znaš ono, klasična priča, koliko košta dizna, turbina, plivajući, DPF, itd.).
Golf se ne prodaje tako lako ako ima sumnji da je problematičan, ovde kod mene već 5 meseci stoji na parkingu i video sam par puta neke kupce i podignutu haubu, ali nikako da se proda. Posebno mi je sumnjivo nisko vešanje, pa ne znaš da li je sportsko ili su mu propali amortizeri i opruge, i takav auto se ne kupuje ako je vožen po našim putevima, jer posle 3-4 godine počinje sve u njemu da "cvrkuće", mada i tu zavisi kakvim relacijama se vozi, jer ima tu i tamo puteva bez rupa, ali ima i gradova gde su sve ulice u rupama ili loše okrpljene.

Recimo: Južno-bački okrug, Golf 6, cena 4000-6500€
[ sasa022 @ 18.02.2019. 03:51 ] @
Za pocetak kupi Punta benzinca.....
[ cozmo_im @ 18.02.2019. 09:52 ] @
Kupi bilo koji auto u toj ceni koji ti se svidi, odnosno koji je u najboljem stanju na oglasima. Marka i motor apsolutno nebitni za tvoje potrebe. Nijedan ti se nece pokvariti za godinu dana i tom malom kilometrazom koju predjes. Uradis odmah veliki i mali servis i tako ga i prodas posle 1 godine (nemas nikakava ulaganja).

Ako sam dobro razumeo da ces ga prodati nakon maksimum 1 godine posedovanja.
[ Java Beograd @ 18.02.2019. 10:07 ] @
Kupi VW Golfa dizela najboljeg, najmlađeg, najočuvanijeg kojeg možeš da nađeš za te pare. Ili VW Pasata, opet dizela naravno.

Ništa nemoj da diraš, ništa nemoj da radiš, posebno ako je ispravno (a obrati pažnju da kupiš ispravno), samo zameni ulje i filtere, najbolje vrlo brzo nakon kupovine.

Prodaš za godinu dana i povratiš svoje pare. Ako si vešt u kupovini / prodaji, još možeš i da zaradiš.

Golf:
https://www.polovniautomobili....age=&sort=tagValue218_desc

Pasat:
https://www.polovniautomobili....age=&sort=tagValue218_desc
[ cozmo_im @ 18.02.2019. 10:49 ] @
Ne treba mu dizel za kratke relacije, zbog DPF-a. Benzinac ubedljivo najbolji za to sto njemu treba. Dizel je za gazenje otvorenim putem uz minimalnu potrosnju i velike kilometraze.
[ Java Beograd @ 18.02.2019. 10:55 ] @
Možemo mi da diskutujemo do sutra, DPF i ostale troslovne skraćenice.

Akcenat je na negubljenju vrednosti kod prodaje, tj. sigurna i brza prodaja posle godinu dana uz očuvanu vrednost investicije. Uz zadovoljenu udobnost i sigurnost jednogodišnje eksploatacije.
[ cozmo_im @ 18.02.2019. 11:17 ] @
Pa da, ali 100 do 200km mesecno je solidno lose za DPF filter jer ce mu prekidati regeneracije cesto. Bolje neka vidi neki TSI ili TCE od Renoa ako se uklapa u cenu.

Osim ako ne nadje primerak DPF i EGR off.
[ bakara @ 18.02.2019. 11:32 ] @
Ako zeli da izgubi sto manje para, onda je pametnije kupiti neki manji jeftiniji auto.
recimo Grande punto benzinac, ili clio, corsa, polo, fabia
[ cozmo_im @ 18.02.2019. 11:39 ] @
To i ja mislim, benzinac sa sto jeftinijim velikim i malim servisom da odradi i to je to, jer je to prosto toliko nerealno mala km da ne treba ulagati u skupa vozila sa skupim odrzavanjem. Ono sto bih izbegao je mozda Grande Punto jer je uzasno los na testovima bezbednosti.
[ bordzija @ 18.02.2019. 12:11 ] @
Ne vidim nikakav problem sa bezbednošću grande punta.



Po meni jedan od najboljih polovnjaka na našem tržištu, nije skup pri kupovini, može pristojan da se nađe, sasvim normalnu potrošnju ima i benzinac i dizel pogotovo.
1.2 benzinac ili 1.3 dizel koji nema katalizator ni plivajući zamajac a troši kao upaljač (model sa 5 brzina i 75 ks)

Po meni ako kupiš očuvan i dobar primerak, nema nikakvih problema, lepo i moderno izgleda, peta vrata može da se tovari frižider, prostran gepek, lako se prodaje.
[ cozmo_im @ 18.02.2019. 12:15 ] @
Da li si svestan da nekom preporucis auto sa NULA zvezdica na crash testu?

https://www.euroncap.com/en/results/fiat/punto/29849
[ bakara @ 18.02.2019. 12:21 ] @
To je zato sto su automobili pravljeni prema tadasnjim standardima euro ncap testovima a oni se stalno postrozavaju.
taj punto je u stvari jedan od najboljih primera koliko se to menja

Ako je grande nebezbedan, Clio i 3 i 4 je svakako bezbedan, i verovatno najbolji auto u klasi i vrlo crvrst i robustan auto.

U svakom slucaju nebitno koju ce marku da izabere i koji mu se svidja sve je to vrlo slicno, to je kategorija koja se najbrze proda (mali, malolitrazni benzinac sa 4 vrata) uz najmanje gubitke.
[ Nocni @ 18.02.2019. 12:50 ] @
Da ne bude da nisam htio da predlozim nista...

https://www.polovniautomobili....oglasi/13679288/toyota-avensis

Treba provjeriti dodatno ovaj auto jer je sumnjivo jeftin ali ako je sve ok onda je to ekstremno povoljno.

Od manjih auta dobri su, a nepravedno potcijenjeni, mercedesi A klase skoljka w169... od neke 2009 do 2011... To se moze kupiti za 4.000€


[ bordzija @ 18.02.2019. 14:11 ] @
Noćni al si mu preporučio svaka ti čast, toyota menzis 2,2 motor sa porezom na liksuz 68.914 RSD registracija.
[ cozmo_im @ 18.02.2019. 14:15 ] @
Zbog toga je i jeftin na oglasu. Ovo se isplati samo nekome ko prelazi minimum 30.000km godisnje i ima neku zaradu od automobila...
[ Nocni @ 18.02.2019. 14:20 ] @
Nije problem tih 550 eura dati za registraciju kad bude bilo potrebno jer je i sa tim opet dosta jeftin auto a i ova cijena nije fiksna...
Posle godinu dana se na tom autu moze zaraditi 1.000 eura kad ga bude prodavao. I za auto od 2.000 kubika registracija kosta mozda nekih 200 eura manje... Tako da je sva prica 200 eura.
Ne razmisljaju svi kao ti i ne odbacuju odma novi model avensisa samo zato jer mu je skupa registracija... uostalom i taj nakaradni zakon i porez na luksuz zbog 200 kubika više, će se promijeniti vremenom.
Trebao bi porez na luksuz, ako vec mora, da se placa na osnovu kataloske vrijednosti vozila
[ bordzija @ 18.02.2019. 14:26 ] @
Dosta je konfuzno sve to što navodiš, dosta jeftino, cena nije fiksna, a posle godinu dana će zaraditi 1000 evra? Jel da ga prodaje u delovima ili imaš neki bolji predlog?

Najbolje mi je ovo samo što se nije promenio zakon na luksuz, već sto godina ista žvaka.

Čovek došao po savet a ti mu preporučuješ grob kome su dvoja desnih vrata u drugoj nijansi boje. I verovatno ceo prednji deo.

[ Nocni @ 18.02.2019. 14:33 ] @
Ne znas ti o autima nista.
A vrlo si bezobrazan inace... registracija nije bitna mnogo jer se radi o 200 eura razlike u odnosu na neki drugi auto... ako taj drugi auto ima zupcasti eto nestade i ta razlika prilikom velikog servisa...
Rekao sam u prvom postu da treba pregledati auto jer je sumnjivo jeftin... 1.500 eura jeftiniji od normalne cijene.
[ bordzija @ 18.02.2019. 14:35 ] @
Ne znam kakve su cene kod vas u auto centru baničević ali u srbiji su sledeće: Fiat Grande punto 1.3 mjt registracija 19.485 RSD što je 150 evra za godinu dana.
Bilo zupčasti ili lanac, obavezno se menjaju prilikom prvog servisa kada se kupi polovan automobil.
[ Nocni @ 18.02.2019. 14:39 ] @
Kakve veze ima grande punto 1.3 dizel sa ovim autom?
To se ne moze porediti... grande punto dizel je kvarljiv mali auto sa dosta losih pozicija, prilicno los motor, medju gorima u klasi itd...
Pricas o zamjeni lanca na toyoti...😌 smijesan si...
Malo prije rece kako punto 1.3 multidzet nema katalizator... nevidjene gluposti pišeš...ne postoji grande punto bez katalizatora.... ali otkud bi ti to mogao da znas...
btw, moj se auto centar ne zove "baničević" kako ti reče nego B-MAX ali nije ni bitno...


[Ovu poruku je menjao Nocni dana 18.02.2019. u 16:14 GMT+1]
[ bordzija @ 18.02.2019. 15:36 ] @
Citat:
Nocni
Malo prije rece kako punto 1.3 multidzet nema katalizator... nevidjene gluposti pišeš...ne postoji grande punto bez katalizatora.... ali otkud bi ti to mogao da znas...
btw, moj se auto centar ne zove "baničević" kako ti reče nego B-MAX ali nije ni bitno...
[Ovu poruku je menjao Nocni dana 18.02.2019. u 16:14 GMT+1]


Citat:
Glavna prednost Multijet motora na 1.3 je mali potrošnja goriva oko 4.5-6.5 litara u zavisnosti od modela i stila vožnje. Takođe možete uživati u pristojnoj dinamici (uglavnom u urbanim uslovima), iako je jasno da mali dizel nije brzina demona i prilično nevoljno dolazi u blizini maksimalne brzine. U 2009. godini, kako bi bio u skladu sa Euro 5 standardom, motorom je doživeo modifikacije kao rezultat toga, nova generacija motora Multijet 2 sa varijantama snage od 75, 85, 90 ili 95 KS. Najmoćnija varijanta je opremljena filterom čestica čađi i turbinom promenljive geometrije.
https://mlfree.com/dizel-fiatopel-1-3-multijetcdti/


Al što bi ti reko, to je sve bezveze na internetu.
[ mjanjic @ 18.02.2019. 15:48 ] @
Aman ljudi, čovek tražio da ga auto ne košta mnogo, a Nocni mu preporučuje auto za koji je samo registracija skuplja nego tri velika servisa za neki manji benzinac.

Puntićima što je cena pala, pala je, neće drastično ići dole za godinu-dve. Ali za ove preko 2000 kubika i da nisu problem troškovi, biće problem kasnije prodati.
Ako to kupcu nije problem, evo kolega prodaje Espace, 2004., 160k km, uvezen iz Francuske od prvog vlasnika, digitalna klima sa kontrolama na svim vratima, registrovan za 7 putnika (ali nema 2 sedišta u 3. redu), i najvažnije: motor 2.2dCi, registracija je oko 56k dinara. Čovek se nije lepo informisao, nego uvezao sa tim motorom, 2 puta registrovao, i rešio da proda, kaže "ma dao bih ga za 2000€, samo da ga sklonim iz dvorišta!"
Ali, to će on da proda malo sutra, jer nije tu samo registracija problem, nego i cena velikog servisa i eventualni problemi ako se pojave.
Toliko o tim velikim kubikažama.


A postavljaču teme su već mnogi lepo rekli: neki puntić, može i neka Fabija (ali je skuplja), a može i neki Golf ako baš hoće da potroši više para, može se desiti da ga posle godinu-dve dana proda za isti novac, a niti menjao gume niti imao nekih drugih većih troškova.
[ Nocni @ 18.02.2019. 15:51 ] @
Katalizator i dpf nisu isto. Katalizator ima svaki punto a dpf nema. Ti si rekao da nema katalizator. Pogledaj sta si rekao, nisi pominjao filter cestica...
Katalizatir i dpf na puntu cak nisu na istoj lokaciji...kat je naprijed uspravno ispred motora a dpf je, ako ga ima, na sred auta...
Moram da te obavijestim ds sam skidao dpf i radio softver barem na 50 takvih punta do sada i ne pricsm nspamet za razliku od tebe koji to o cemu pricas nikad nisi ni vidio...
DPF na tom puntu ima sami jedan mjerac pritiska koji se nalazi ispred njega a pizadi nema mjeraca kao na 99% ostalih auta sa dpf-om... zbog toga mnogi misle da nemaju dpf a i njega imaju...
Katalizator, kao sto rekoh, ima svaki grande punto. Ovaj sto si ga nasao da na internetu da hvali taj 1.3 mjtd mora da je ona budaletina od onog Todorovica sto vara ljude da mu placaju da im on nadje auto...
[ bordzija @ 18.02.2019. 15:54 ] @
Davno su prošla vremena kada je dobar auto trajao nekoliko godina pa ga prodaš za iste ili veće pare. Davno behu ta vremena, danas su tu plivajući zamajci, filteri, senzori i ostali potrošni materijal.
Sećam se drugara koji me davno pitao šta da kupi rekoh audi 80 dizel. Vozi on tako godinama na taksiju, čuje se ležaj, ovo ono... Pita on dal da menja, rekoh ne pipaj ništa. Takvog ga je i prodao za iste pare.

Pusti noćnog on ima neku svoju politiku auto otpada.
[ Darko Nedeljković @ 18.02.2019. 16:01 ] @
Citat:
cozmo_im:
Dizel je za gazenje otvorenim putem uz minimalnu potrosnju i velike kilometraze.

Ja bih rekao upravo obrnuto - dizel je idealan za krace relacije, a za duze - plin ili metan. Imali smo svojevremeno neke VW 1.9 TDI koji su se mnogo vozili i to boli koliko kosta, jedan moze da potrosi 200.000 dinara mesecno za gorivo, a isti takav na plin sa istom kilometrazom ustedi 30% tog iznosa. Dakle, dizel samo za krace relacije, a za otvoreni put plin ili metan. Imajuci to u vidu, pokretacu teme je idealna varijanta dizel.
[ Nocni @ 18.02.2019. 16:05 ] @
Citat:
mjanjic:
Aman ljudi, čovek tražio da ga auto ne košta mnogo, a Nocni mu preporučuje auto za koji je samo registracija skuplja nego tri velika servisa za neki manji benzinac.

Puntićima što je cena pala, pala je, neće drastično ići dole za godinu-dve. Ali za ove preko 2000 kubika i da nisu problem troškovi, biće problem kasnije prodati.
Ako to kupcu nije problem, evo kolega prodaje Espace, 2004., 160k km, uvezen iz Francuske od prvog vlasnika, digitalna klima sa kontrolama na svim vratima, registrovan za 7 putnika (ali nema 2 sedišta u 3. redu), i najvažnije: motor 2.2dCi, registracija je oko 56k dinara. Čovek se nije lepo informisao, nego uvezao sa tim motorom, 2 puta registrovao, i rešio da proda, kaže "ma dao bih ga za 2000€, samo da ga sklonim iz dvorišta!"
Ali, to će on da proda malo sutra, jer nije tu samo registracija problem, nego i cena velikog servisa i eventualni problemi ako se pojave.
Toliko o tim velikim kubikažama.


A postavljaču teme su već mnogi lepo rekli: neki puntić, može i neka Fabija (ali je skuplja), a može i neki Golf ako baš hoće da potroši više para, može se desiti da ga posle godinu-dve dana proda za isti novac, a niti menjao gume niti imao nekih drugih većih troškova.


Taj espace koji ima tvoj komsija je veliko govance od auta i zato ne moze da ga proda a ne zbog kubikaze...
Golf 5 je dobar ali ga isto treba zaobici u ovoj godini jer ove godine izlazi golf 8 i petici ce drasticno da padne cijena kao sto se desilo sa cetvorkom.
[ bordzija @ 18.02.2019. 16:12 ] @
To je upravo ono što sam ja navodio za te 1.9 ili 2.0 tdi motore da mnogo troše i da nimalo nisu štedljivi. Prosto gutaju gorivo i apsolutno gube svaki smisao ekonomičnosti i isplativosti u eksploataciji. Po meni je mnogo bolji izbor 1.6 tdi agregat u bilo kom obliku dal škode ili seata, pola ne znam ušta je sve išao.

Po meni može da gleda škodu fabiu 1.6 tdi, seata ibicu 1.4 tdi (trocilindraš) Pola itd.

Metan mi nema baš nekog smisla za duža putovanja ako ima 5 pumpi u celoj srbiji hehe.
[ Nocni @ 18.02.2019. 16:18 ] @
Interesantno, kad ti se kaze da nisi u pravu, kao za ovaj katalizator od punta, kad ti se to i objasni ti onda nastavljas da kucas kao da nista nije bilo...

Kad sam prije pominjao mercedesa mislio sam na ovakvog, mada i dizeli su dobri... Totalno neopravdano potcijenjen auto vjerovatno zato sto je onaj stariji w168 bio loš...
https://www.polovniautomobili....4334/mercedes-benz-a-160-a-160

Samo godinu novija A klasa od ove (novi model) je za 10.000 eura skuplja od ovog.
[ bordzija @ 18.02.2019. 16:50 ] @
Ako je prethodni model bio katastrofa, baš imamo dobar razlog pa da očekujemo od novijeg modela kako je izvrstan i dobar. Daj preporuči čoveku nešto normalno i rentabilno a ne nešto na čemu će bankrotirati prilikom prvog kvara osim ako automobil nije od bake koji je vozila samo do pijace a takvi se najviše dovlače ovde na balkan, svi imaju tragove na sajtnama od skidanja viljuškarom sa šlepera.

Čovek traži nešto što malo troši, ne gubi cenu i lako se prodaje. To sigurno nije mercedes. Tu su fijati carevi svemira za njim trčkaju klio, fijesta, polo, škoda.
Nije ni udarena tojota ništa bolja od ovog mercedesa.

Osim toga napomenuo je da bi menjao auto svake godine pa kada dođe prinova može da uzme nešto malo veće audi a4, golf, pasat, seat leon, škoda oktavia, bravo laguna itd.
[ Nocni @ 18.02.2019. 17:52 ] @
Ja sam mu vec preporucio tu toyotu avensis i ovog mercedesa. Drugi je problem sto se ti ne razumijes u auta pa mislis da je slabo ovo sto sam mu ja preporucio... kazes kako je toyota farbana a nije jer ne razlikujes sijenku i drugu boju... mislis da je treba registrovati jer ne znas da je registrovana itd...
Za mercedesa je slicno...
Covjek je pitao da mu se nesto preporuci na cemu nece izgubiti a ti pominjes fiata i za njega kazes da je car svemira... i to je iz neznanja isto... fiat koji drzi cijenu nije nikad postojao...
Pominjes bravo ili lagunu da uzme iduce godine... užas 😂😀
[ bordzija @ 18.02.2019. 17:56 ] @
Vidim da mi nemamo pojma a kako si to zamislio da će za godinu dana zaraditi 1000 evra prilikom prodaje toyote? Pazi do tada će imati registraciju 500 evra plus i još će zaraditi 1000 evra?
Dobro mu nisi preporučio neki autobus ili cisternu.
[ Darko Nedeljković @ 18.02.2019. 17:59 ] @
Citat:
bordzija:
Metan mi nema baš nekog smisla za duža putovanja ako ima 5 pumpi u celoj srbiji hehe.

Pumpi ima 21 u Srbiji i probaj fazona radi da mi smislis rutu na kojoj cu ostati bez metana, nece ti biti ni malo lak zadatak.
Uzmimo naprimer da vozim Fiat Multiplu sa 400km autonomijom. Mada ja kad kazem duza putovanja, desavalo se da kad imam godisnji odmor uzmem kartu evrope i ubodem prstom slucajno izabranu drzavu, naprimer, rusiju, finsku, skotsku, moldaviju, francusku, ili to sve u jednom prolazu

Nego, da se vratim ja na temu... Moze da zaradi na automobilu iskljucivo neko ko je azdaja u tome, neko ko ce da nadje naivnog prodavca koga ce nekako ubediti da spusti cenu, a potom naivnog kupca kome ce da proda neku pricu uz auto (vozila baba, nikad udaran, uvek garaziran, prvi vlasnik, prva boja), u medjuvremenu vrati kilometrazu za 200.000, promeni neke delove cija cena tezi ka nuli a kupac na osnovu njih odredjuje ocuvanost i sta ja znam sve sta preprodavci rade. Da jedan programer zaradi na kupoprodaji ajtomobila, to je smesno ocekivati.

Kod novijih automobila (do 10 godina starosti) za godinu dana mora da se izgubi 1.000 evra, pri tom naravno ne mislim samo na razliku u kupoprodajnoj ceni, vec i na sve druge izdatke osim goriva - registracija, prenos vlasnistva, mali i veliki servis, set guma zimski ili letnji, antifriz, akumulator crko, ulje za kocnice, ulje za menjac, kocione plovice i diskovi, ako je automobil dugo stajao na placu crkne obicno starter ili alternator, senzori neki koji pale lampice po instrument tabli a u proseku svaki kosta 50 evra plus majstor jos toliko... Dakle sama ideja iz pitanja sa pocetka je u okolnostima koje imamo nemoguca. Moze da se kupi neki auto stariji od 20 godina a relativno ispravan, ako se nesto i pokvari delovi su skoro dzabe na autootpadu, registracija zbog godista ima popust 80%, a posto sam auto vredi red velicine 500 evra, na njemu tesko moze da se izgubi 200 evra.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 18.02.2019. u 19:16 GMT+1]
[ botr @ 18.02.2019. 18:11 ] @
Grande Punto je imao 5 zvezdica kada se pojavio u medjuvremenu se test i ocenjivanje promenilo pa ih je izgubio, tako da ga ne smatram nebezbednim.

@Nocni,

Ne zivis u Srbiji, tako da ne znas kakva je situacija. Oni koji nameravaju da kupe auto preko 2.0 su statisticka greska, izuzetno mali broj ljudi je spreman da placa skupu registraciju. Ko ima para on vozi skup auto, pa nije problem sto je preko 2.0, ali kad takav auto malo ostari i izgubi na vrednosti, retko ko zeli da ga kupi.

Ova Toyota ce biti dugo na oglasima, eventualno ako se proda za neku nisku cenu. Od ponovne prodaje i zarade nema nista, prodace ga, ali za 1.000 evra manje, a ne vise.

I ja sam misljenja da su zadnja desna vrataToyote farbana. Ne moze od senke da bude tako nagli prelaz izmedju dva elementa. Treba to videti uzivo.
[ Nocni @ 18.02.2019. 18:11 ] @
Citat:
bordzija:
Vidim da mi nemamo pojma a kako si to zamislio da će za godinu dana zaraditi 1000 evra prilikom prodaje toyote? Pazi do tada će imati registraciju 500 evra plus i još će zaraditi 1000 evra?
Dobro mu nisi preporučio neki autobus ili cisternu.


Da. Upravo tako. Ta toyota je sada jeftinija 1.500 eura od normalne cijene vjerovatno jer se covjeku zuri za pare... Drugo, ako ce da zivi na selu bolji mu je karavan u koji staje svasta nesto...
Bilo koji drugi auto da uzme od npr. 2.000 kubika i za njega mora platiti registraciju takodje 300 i kusur eura...
Covjek trazi auto do oko 6.000 eura jer nece da vozi rage od fiata koje ti pominjes i koje mu preporucujes...
Ali u krajnjoj liniji neka uzme sta god hoce a mi cemo vidjeti za koliko ce ova predlozena auta biti prodata...
Kako god bude ti neces priznati za bilo sta da nisi u pravu bas kao za onaj katalizator koji ima svaki fiat.
[ botr @ 18.02.2019. 18:14 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bordzija:
Metan mi nema baš nekog smisla za duža putovanja ako ima 5 pumpi u celoj srbiji hehe.

Pumpi ima 21 u Srbiji i probaj fazona radi da mi smislis rutu na kojoj cu ostati bez metana, nece ti biti ni malo lak zadatak. :D
Uzmimo naprimer da vozim Fiat Multiplu sa 400km autonomijom. Mada ja kad kazem duza putovanja, desavalo se da kad imam godisnji odmor uzmem kartu evrope i ubodem prstom slucajno izabranu drzavu, naprimer, rusiju, finsku, skotsku, moldaviju, francusku, ili to sve u jednom prolazu :D



Evo ti lagano. Beograd - Pozrevac - Bor - Majdanpek - Donji Milanovac - Pozarevac - Beograd. Oko 500km. Imaj u vidu da nema svako tolike metanske boce.
[ Nocni @ 18.02.2019. 18:23 ] @
Citat:
botr

@Nocni,

Ne zivis u Srbiji, tako da ne znas kakva je situacija. Oni koji nameravaju da kupe auto preko 2.0 su statisticka greska, izuzetno mali broj ljudi je spreman da placa skupu registraciju. Ko ima para on vozi skup auto, pa nije problem sto je preko 2.0, ali kad takav auto malo ostari i izgubi na vrednosti, retko ko zeli da ga kupi.

Ova Toyota ce biti dugo na oglasima, eventualno ako se proda za neku nisku cenu. Od ponovne prodaje i zarade nema nista, prodace ga, ali za 1.000 evra manje, a ne vise.

I ja sam misljenja da su zadnja desna vrataToyote farbana. Ne moze od senke da bude tako nagli prelaz izmedju dva elementa. Treba to videti uzivo.


Često sam ja u Srbiji a i imam stan u Beogradu tamo kod starog merkatora preko puta hotela putnik...
Prevelika je razlika u nijansi da bi bila druga boja u pitanju radi se o sijenci a oblik auta je takav... Vidis na rubu zadnjeg blatobrana takodje "drugaciju boju" koja u stvari to nije... Samo je lose slikao...

Nisi u pravu ovi za cijenu i za prodaju naravno... nebi izgubio nista na tom autu... Uostalom podji pa ces vidjeti da nije farbano nista.
[ bordzija @ 18.02.2019. 18:30 ] @
Darko hoćeš da kažeš noćni tera na kriminal postavljača teme? Pa sad mi je malo jasnije kako da zaradi 1000 evra.

Jedini problem je da nađe baš nenormalne osobe.

Botr baci oko na auto sa prednje strane, i prednje krilo je u senci sto bi reko nocni, tako valjda zovu zafarbavano u cg
[ Darko Nedeljković @ 18.02.2019. 18:35 ] @
Citat:
botr:
Evo ti lagano. Beograd - Pozrevac - Bor - Majdanpek - Donji Milanovac - Pozarevac - Beograd. Oko 500km. Imaj u vidu da nema svako tolike metanske boce.

Interesantno, kad ukucam ovo u google maps, isti preporucuje da se iz pozarevca vratim na autoput, pa dole preko jagodine i cuprije za bor, gde u jednom od ova dva grada lagano sipam metan. Znam da si ti hteo da me posaljes od bora do pozarevca nekim lokalnim putevima, ali ovaj put je bolji i brzi. 1:0 za mene. Moraces malo bolje da se potrudis
[ bordzija @ 18.02.2019. 18:42 ] @
Ima još jedna još bolja 2.2 toyota menzis za parsto evra više, u prvoj boji i kao nova limuzina, nju nisi preporučio bas zanimljivo a ima i bolju opremu. Noćni ovo ti prodajes?

Ta toyota moze samo u delove da se proda jer za malo vise ide 2.0 dizel dodje mu na isto ali ustedis na registraciji.

Darkoa sta sa vozilima koji imaju metan do 150 km?
[ Darko Nedeljković @ 18.02.2019. 19:00 ] @
Citat:
Darkoa sta sa vozilima koji imaju metan do 150 km?

Ja nisam ni znao da se takvi proizvode, o kom modelu je rec?
[ botr @ 18.02.2019. 19:05 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
botr:
Evo ti lagano. Beograd - Pozrevac - Bor - Majdanpek - Donji Milanovac - Pozarevac - Beograd. Oko 500km. Imaj u vidu da nema svako tolike metanske boce.

Interesantno, kad ukucam ovo u google maps, isti preporucuje da se iz pozarevca vratim na autoput, pa dole preko jagodine i cuprije za bor, gde u jednom od ova dva grada lagano sipam metan. Znam da si ti hteo da me posaljes od bora do pozarevca nekim lokalnim putevima, ali ovaj put je bolji i brzi. 1:0 za mene. Moraces malo bolje da se potrudis :D




NIsi u pravu, nije lokalni put, vec regionalni, a nije ni los, (skoro) ceo je ovakav. Nedostaje nekih 20-ak km izmedju Zagubice i Bora.
Da ne pricamo o pejzazu i uzitku u voznji.

Uostalom, ne prolazis ni kroz Jagodniu, ni kroz Cupriju, vec pored.

@Nocni

I dalje mislim da su ta vrata farbana, sto u principu nije bitno, jer se za relativno malo para ofarbaju opet, u pravu nijansu. Jeste rub drugacije boje, zbog senke, ali se ta boja i boja vrata opet nikako ne uklapa.

BTW, ako primenjujemo forenzicke metode, :D auto je slikan u leto, sto bi moglo da znaci da je vec dugo na prodaju.
[ bordzija @ 18.02.2019. 19:18 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Darkoa sta sa vozilima koji imaju metan do 150 km?

Ja nisam ni znao da se takvi proizvode, o kom modelu je rec?

Punto zamisli, nije kamion.

Noćni evo jedan još jeftiniji menzis 5400 evra 2.2 dizel

https://www.polovniautomobili....16302/toyota-avensis-d-4d-luna



Sve te toyote se prodaju godinama i na kraju završe u delovima.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.02.2019. 22:03 ] @
Sve te tojote kao i Honde zavrse kod ljudi koji imaju para.Oni koji voze priveske od 1200cm3 pricaju price

koja ni deci u vrticu nisu interesantna.A kad si vec postavio doticni komad,pogledaj potrosnju autu od 2200cm3 i 150ks.
[ bordzija @ 18.02.2019. 22:24 ] @
Da se ne lažemo, auto jako lepo izgleda i sigurno je kvalitetan ali nije krojen za naše tržište. Da mi treba limuzina za neka duža putovanja ili taksiranje onda bih ovako nešto gledao. Normalno obavezno jedan hyundai i20 za po gradu a ovo kao drugo vozilo.

Ne ovaj primerak koji je isto izlupan i zapušten kao i onaj što je noćni kačio.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.02.2019. 22:30 ] @
Kada se uzmu sudari i ove nesrece,male automobile treba bar iz bezbedonosnih razloga zaobilaziti.

A sto se tice pokretaca teme mozda je trebao da pitanje postavi u motozone pa da mu se preporuci skuter.
[ Bozija Simfonija @ 19.02.2019. 06:21 ] @
Hvala svima, ima podeljenih misljenja, jos jednom cu detaljnije preci svaki komentar.

Na osovnu svih vasih komentara sam izucio opet nesto, svako ima svoje misljenje sto je ok, a ima i onih koji hoce da prodaju komsijin auto ili svoj :) ( ne zameram )

@Lavlja_Jazbina,

Druze komentarises na mojooj drugoj zapocetoj temi za decka kako je bio sarkastican ( ne ulazim u to da li je, nije to poenta sto se tice njegovog komentara tamo vec ovog tvog ovde ) njemu kazes da je sarkastican a ti meni ovde napises sto se tice pokretaca teme ( mene ) mozda je trebalo da pitanje postavim u motozoni pa da mi preporuce skuter ? znaci da idem skuterom iz NS do FG , i gde jos treba... i da na skuteru vozim zenu i buducu decu ? onako na ramenim mozda ? stvarno nisi ispao fer, cak i nije smesno.

Auto mi je potreban i obavezan zato sam iskreno i pitao, ako ne mozes da pomognes nemoj ni pisati.
[ Lavlja_Jazbina @ 19.02.2019. 06:38 ] @
Prestani ti da analiziras i sam donosis sud sta je ko mislio.Vidi,to iz tvog ugla percepcije je za nekog ko ima mnogo para pa mu dosadno

i onda odluci da da 6k€ da mu auto stoji,onako siroko,uz to da ostanu iste pare koliko ga je i platio.To sto ti radis je obicno trolovanje i nema nikavu

dalju pouku za nekog ko cita temu .A posto skakuces sa komentarima iz drugih tema da uzmem jedan deo,onaj ko trazi da drzi pcele

uz to komentarise koliko grama mu treba mesecno,bilo bi smesno da nije zalosno.

I izvini,koja deca? Prodajes auto za godinu dana! Trudnoca traje jos uvek 9 meseci tako da hoces bebu od 3 meseca ostavis bez auta?!

Pogresio sam za moto zone, ti si za forum koji nema ovde,forum bicikla ali kad se sve sagleda iz svih uglova ti si meni zemljace zreo za zdrav

zivot a onda ti preporucujem ford tabanus.
[ Darko Nedeljković @ 19.02.2019. 07:29 ] @
Citat:
botr:
NIsi u pravu, nije lokalni put, vec regionalni, a nije ni los, (skoro) ceo je ovakav. Nedostaje nekih 20-ak km izmedju Zagubice i Bora.
Da ne pricamo o pejzazu i uzitku u voznji.

Uostalom, ne prolazis ni kroz Jagodniu, ni kroz Cupriju, vec pored.

Isao sam vise puta za Rumuniji Djdrdapskom magistralom, dizel automobilom, a kad vozis na metan onda si u mogucnosti da se bahatis i izaberes ako treba i 100 km duzu rutu koja ide autoputem. Jeste pejzaz lep kad ides prvi put, nije sporno i ja sam isto tako razmisljao pre 10 godina pa sam izbegavao autoput i prosao gotovo svakim putem u Srbiji. Medjutim, ako treba da predjes vise od 500 km za dan i jos tako svaki dan, ako ides tim putevima onda si uvece kao mleveno meso, umoran kao da si kopao. Nasuprot tome, za autoput je kao da nisi ni vozio, odmoran totalno. Ali dobro, svaka varijanta je bolji izbor za nekog.

I pumpe nisu u centru Jagodine i Cuprije, nego pored, upravo tamo gde prolazim. Vise bi bio u pravu ako se zalis naprimer na gubljenje vremena na sipanje goriva. Ja naprimer kad idem do Budimpeste i nazad, moram da sipam metan u Beogradu, pa u Subotici, pa u Budimpest, pa u Subotici, pa u Beogracu, a punjenje nije bas brzo, tako da sam ja u zbiru sporiji sigurno sat vremena u odnosu na dizel koji sve to predme sa jednim sipanjem. Neke ljude i nervira to svracanje na pumpu na svakih 200-300km. Ali da moze da se vozi na metan vrlo jeftino i u bilo kom smeru, moze, oko toga bi trebali da se slozimo.
[ Bozija Simfonija @ 19.02.2019. 07:30 ] @
@Lavlja_Jazbina

Ti druze izgleda nemas nista pametnije u zivotu pa si jedva docekao da siris svoju negativnu energiju, arogantan si jako to se odma vidi, umisljen pun ega i zelis da tvoje misljenje dominira. To svako normalan ko bi bio upoznat sa temom i jednom i drugom moze da zakljuci. Sve si samo nisi pozitivan lik. Apsolutno nemas nikakvu logiku kad komentarises sve si tako izbacio is sebe, brzi ego nego pamet. Na pocetku komentarises da prestanem da analiziram i donosim odluke sta ko mislio ? ti zastupas vecinu ( fake naravno da tako ispadne kad neko cita ) i onda pokusavas da se opravdas sa debilnim komentarima koji nemaju gram logike. Arogantno si i bezobrazno napisao da mi treba skuter, tu treba uvek da se vratis da znamo sa kim imamo posla. Ali svako moze da se promeni vremenom na bolje, tako da se nadam da ces uvideti gresku.

1. Da prestanem da analiziram i donosim odluke ko sta misli ? lol

2. Ima mnogo para pa mu dosadno i odluci da da 6K EUR za auto da mu stoji ? sta predlazes skuter za te pare ? sta je tebi bitno da li cu ja da dam 6K EUR ? jel dajem tvoje pare ? napisao sam detalje sta mi treba pa ko moze i hoce slobodno moze da pomogne sto vecina i jeste za razliku od tebe koji si jedan negativni trol. Sve sto sam napisao je moguce i ostvarivo za te pare 100% ako ti ne znas ili nemas sta pametno da dodas ne znaci da drugi nemaju znanje.

3. Ja skakucem ? pa ti si tamo napisao coveku da je sarkastican a ti za skuter nisi ? sudis drugima a bas te briga sta ti pricas, to se zove dvolicnost.

4. Evo nek narod procita sta sam pitao za pcele ( i to samo usput i rekao sam da mi to sad odma nije bitno nego kako vreme bude islo da bi voleo da ih drzim ) zbog zdravog meda sam hteo da imam pcele da imam oko 300-400g meda mesecno, sto je izvodljivo i sa jednom kosnicom kad se nakupi i dodje vreme da se skida ( daljom detaljnijom analizom, ucenjem i raspitivanjem sam dosao do dobrih informacija ) i ti meni kazes sta ? da je smesno i jadno ? mislim jbt covece ozb te pitam da li je tebi stvarno dobro ? nemas bas za nista da se uhvatis i spominjes to sto sam spomenuo da bi na planini gde hocu da zivim hteo da imam 300-400g meda mesecno sta je tu LOSE JBT ?

5. Ovo nije vredno da pricam sa tobom, ti si dete ? momak ? covek stariji ? ne znam ako si stariji onda je jos zalosnije ako se sa vise godina ovako ponasas i dozvoljavas ovako nisko mentalno da spadnes. da moram da te gasim ovde po forumu kao kanta za smece kad se upali, posle ovog mozes da pricas sa hoces na dnu si sad. Ja cu se pomoliti za tebe da ti Bog posalje malo pameti i mudrosti da progledas, i za mene isto sto sam spao da se rasravljam ovde sa tobom a ocigledno da nisi vredan toga.

6. I na kraju za bicikli au pa ti pucas od besa, samo ti vozi tog forda druze to prvog manastira ili crkve, malo ostani tamo duze i razmisljaj.


[ Darko Nedeljković @ 19.02.2019. 07:44 ] @
Citat:
bordzija:
Punto zamisli, nije kamion.

Fiat Punto po fabrickoj specifikaciji prelazi 260 km sa jednim punjenjem metana, a ne 150. To je dovoljno za 90% ruta koje se mogu smisliti. Za preostalih 10% - nije zabranjeno voziti na benzin, za te potrebe i postoji benzinski rezervoar. Voze ljudi i punta koji ima pogon samo na benzin, pa zive nekako.

Nek izvine pokretac sto smo odlutali od pitanja, ali sto se mene na pitanje je odgovoreno i nema se sta dodati.
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 08:22 ] @
Moj kum ima Grande Punto 1.4 fabricki metan. Predje max oko 250km ako je pazljiv. Drugo, auto je mrtvo puvalo. Ali tesko. Jedva ide. Klimu iskljucujes na svakom iole mizernom opterecenju. Takav je sa metanom. To se uz Rakovac mora penjati prvom ili drugom ako oces da se rashladis leti :) Posto vidim da @Bozija Simfonija pominje Frusku Goru.
[ Nocni @ 19.02.2019. 08:26 ] @
Citat:
bordzija:


Noćni evo jedan još jeftiniji menzis 5400 evra 2.2 dizel

https://www.polovniautomobili....16302/toyota-avensis-d-4d-luna




Nije nesto mnogo bitno za temu... neka covjek kupi sta bilo odnosno ono sto njemu odgovara... ali pogledaj upravo ovu sliku koju si postavio kad se uveliča... vidite li razliku u boji izmedju prednjeg branika i blatobrana... e to je ono sto sam objasnjavao i te razlike u stvari nema i taj branik nije farban a to se vidi kad otvoris druge slike koje ga pokazuju iz drugog ugla....
Cak se cini da i zadnji desni blatobran ima drugu boju a nema...
Pokusavao sam to juce da objasnim... cudna je ta šampanjac boja sa tim odsjajima...
U svakom slucaju treba izbjegavati auta koja su udarana i svakako treba pregledati bilo koji auto prije kupovine kod svog majstora.
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 08:34 ] @
Moj auto kada sam kupovao na fotkama je delovalo kao da je branik razlicit... medjutim, nije nista farbano. Fabricki sve, potvrdjeno skoro i meracem debljine farbe... plastika i metal razlicito reflektuju boje i ponekad moze da bude zabune i da neko misli da je auto udaren ili farban.

Uzivo se najlakse proveri sve, ili meracem debljine farbe, ili se odstampaju linije pod uglom od 45 stepeni na nekom A3 formatu i onda reflektujes to na automobilu... vrlo jasno ce se videti razlika gde je bilo sta radjeno. Tako sam ja uradio pri proveri automobila.

Ipak i dalje sam bio skeptik. Medjutim, kad mi je pao led na krov i ulubio cosak od krova, isao sam da mi se to sredi i lik mi je premerio debljinu farbe svuda, pregledao auto i rekao da je sve fabricki. A na fotkama se moze videti ponekad razlika - zbog refleksije.

Naravno, ozbiljna razlika na fotki je itekako razlog za sumnju i u dosta slucajeva se i ispostavi da je nesto bilo odvaljeno.
[ Nocni @ 19.02.2019. 08:53 ] @
Plastika i metal razlicito reflektuju ali upravo kod tebe na pezou, ako si mislio na njega, i branik i prednji blatobrani (vi kazete krila) su oboje plasticni... Svaka ta sampanjac boja, svjetlija ili tamnija, daje takve odsjaje...
[ bordzija @ 19.02.2019. 08:57 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bordzija:
Punto zamisli, nije kamion.

Fiat Punto po fabrickoj specifikaciji prelazi 260 km sa jednim punjenjem metana, a ne 150. To je dovoljno za 90% ruta koje se mogu smisliti. Za preostalih 10% - nije zabranjeno voziti na benzin, za te potrebe i postoji benzinski rezervoar. Voze ljudi i punta koji ima pogon samo na benzin, pa zive nekako.

Nek izvine pokretac sto smo odlutali od pitanja, ali sto se mene na pitanje je odgovoreno i nema se sta dodati.


Zaboravih taj podatak, 250 km je na otvorenom a 150 je po gradu autonomija, moja greška! :)
Svejedno se metan ne isplati ako vozilo nije taksi, firma i slično. Nema tu nikakve računice. Mislim ima ako je auto veliki potrošač ali ako je mali kao recimo punto onda baš nema nikakvog smisla. Treba ti hiljadu godina da isplatiš uređaj pa još hiljadu godina da se voziš i štediš. Besmisleno. A gde je tu amortizacija težeg auta? atesti? popravke motora koje su učestalije? Dođe mu na isto.

Citat:
Nocni: Nije nesto mnogo bitno za temu... neka covjek kupi sta bilo odnosno ono sto njemu odgovara... ali pogledaj upravo ovu sliku koju si postavio kad se uveliča... vidite li razliku u boji izmedju prednjeg branika i blatobrana... e to je ono sto sam objasnjavao i te razlike u stvari nema i taj branik nije farban a to se vidi kad otvoris druge slike koje ga pokazuju iz drugog ugla....
Cak se cini da i zadnji desni blatobran ima drugu boju a nema...
Pokusavao sam to juce da objasnim... cudna je ta šampanjac boja sa tim odsjajima...
U svakom slucaju treba izbjegavati auta koja su udarana i svakako treba pregledati bilo koji auto prije kupovine kod svog majstora.


Ma na onoj fotografiji se jasno vidi da su vrata u drugoj boji, čak se vidi i zazor koji je nepravilan. Udaran auto i nije pogođena boja. I sa prednje strane se vidi da je suvozačevo krilo u drugoj boji. Vrlo moguće da su vrata sa drugog auta samo prepakovana ali normalno nijansa nije ista jer to varira od serije do serije.
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 09:06 ] @
Nocni je mislio na fotku sto je on okacio, a ne na onaj iz oglasa... na tom iz oglasa se vidi bas razlika na vratima...

Nego, nekad ume i da zavara refleksija. Bez uzivo gledanja, nista.

Nekad su automobili toliko nalickani na fotkama, da kad dodjes uzivo, mislis da ili je auto karambolisan posle fotkanja ili je drugi auto.
[ bordzija @ 19.02.2019. 09:09 ] @
To stoji, svaki automobil ima neke svoje linije i refleksije, da ne pričam kako su ovi novi automobili puni nekih nebuloznih linija i krivina. Ali pošto je većina tih krševa prešla 400.000 km plus, logično je da su lupani i farbani.
[ Darko Nedeljković @ 19.02.2019. 10:53 ] @
Citat:
cozmo_im:
Moj kum ima Grande Punto 1.4 fabricki metan. Predje max oko 250km ako je pazljiv. Drugo, auto je mrtvo puvalo. Ali tesko. Jedva ide. Klimu iskljucujes na svakom iole mizernom opterecenju. Takav je sa metanom. To se uz Rakovac mora penjati prvom ili drugom ako oces da se rashladis leti Posto vidim da @Bozija Simfonija pominje Frusku Goru.

Da, u pravu si, metan nije za auto sa manje od 100KS. Niti je auto sa manje od 100KS namenjen za duza putovanja, oko cega smo gore poceli raspravu. Niti je metan za coveka koji nece ici na duza putovanja. Zato sam ja i preporucio dizel - jeste najskuplja varijanta za duza putovanja, ali za krace relacije zna da bude najjeftinija. Multipla JTD bi mogla biti super resenje za nekog ko renovira kucu, ali on hoce da mu auto bude spolja lep, tako da onda nista. Na sta li ce to da lici kad on sad uzme full napucan i ocuvan auto iz gornjeg ranga cene pa krene u njemu da prevozi dzakove lepka za fasadu, glet mase, kamenu vunu, parket/laminat/keramiku, sanitarije, kuhinjske elemente, belu tehniku... Bice totalno pohaban auto koji se prodaje u donjem delu ranga cene. Zato je jedino logicno uzeti onaj koji je vec pohaban i jeftin, a vuce dobro, on ce biti isti takav i kad se prodaje. Ako su vrata u drugoj boji, utoliko bolje, time prodavcu moze dodatno da se ubije cena, a vrata kao vrata - ako se dobro otvaraju i zatvaraju onda ce odlicno da posluze svrsi. Ali takav auto nije bas da se ide sa njim na svadbu, tako da idemo u smeru da su pokretacu teme potrebna 2 automobila
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 11:07 ] @
U sustini neki turbobenzinac je najbolji izbor...

Naprimer ovako nesto (ovde deluje malo prelickan enterijer, ali moze se pogledati svakako):

https://www.polovniautomobili....3813998/ford-focus-1o-eco-bust
[ Darko Nedeljković @ 19.02.2019. 11:21 ] @
Citat:
bordzija:
To stoji, svaki automobil ima neke svoje linije i refleksije, da ne pričam kako su ovi novi automobili puni nekih nebuloznih linija i krivina. Ali pošto je većina tih krševa prešla 400.000 km plus, logično je da su lupani i farbani.

Da i ja upravo tako mislim. Kod polovnog automobila je najbolje da je sav pun kojekakvih ogrebotina i ulegnuca koja su godinama nastajala, jer onda sa sigurnoscu znas da nije havarisan i farban u skorije vreme, a verovatno onda nije ni havarisan i farban davno, jer boja brze propada i pojavljuje se korozija tamo gde je nesto radjeno. Nedge sam procitao statistiku da se jedan incident sa ostecenjem desava u proseku na svakih 30.000km, pa ako je auto 10 godina star a izgleda kao da nikad nije vozen, tu nisu bas cista posla. Nasuprot tom zdravorazumskom razmisljanju, automobili koji izgledaju kao da nikad nisu vozeni se mnogo lakse prodaju i po mnogo visim cenama.
[ Nebojsa Milanovic @ 19.02.2019. 11:33 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Nedge sam procitao statistiku da se jedan incident sa ostecenjem desava u proseku na svakih 30.000km, pa ako je auto 10 godina star a izgleda kao da nikad nije vozen, tu nisu bas cista posla.

Velike razlike postoje od jednog do drugog auta, pa se prilikom kupovine automobila ne bih se vodio nikakvim statistikama, nego bih gledao svaki auto zasebno.

Poslednjih godina sam kupio nekoliko polovnih automobila i nijedan nije imao ni najmanje spoljno niti bilo koje drugo oštećenje, naravno nije bio udaran/farban i slično.

Ali svi su bili benzinci (ni u kom slučaju metan/plin i slično, takve uopšte ne razmatram), pa možda u tome leži uzrok tog stanja u kome se nalaze.



[ cozmo_im @ 19.02.2019. 11:37 ] @
Pa, zavisi. Moj je bio bez ikakvih ostecenja, star 11 godina. Imao je jednu straftu sitnu na zadnjem krilu koja je nestala poliranjem tog dela. Sve ostalo je bilo fabricki (napisah vec da mi je i limar sa 30 godina iskustva to i potvrdio). Jedino se ta starost auta videla na plasticnim delovima spolja koji su bili malo izbledeli i dva ostecenja soferke od par milimetara. Unutra, osim sitnog naprsnuca onog skaja kod menjaca u duzini od oko 1cm i manje ogrebotinice na vozacevom rukohvatu, ne postoji trag da je auto koriscen. Pri tom, nikad nije dubinski ociscen. I dalje u enterijeru ima onaj miris "novog" kako ga mi zovemo (znam da postoje sprejevi tog mirisa, ali oni brzo izvetre, sto ovde nije slucaj, jer sam do sada iznutra cistio auto mnogo puta). Picasso je posle 16 godina spolja bez ijednog ostecenja. Farovi su i na njemu i na Pezou kao novi (tj sve svetlosne grupe). Dakle, spolja kad gledas nema sanse da kazes ovaj Picasso je presao 430.000km, deluje kao da je presao 100.000km i da je garaziran - a gde sve nije isao ne pitaj. Ali isao je sa svom paznjom koja postoji. Iznutra je malo pohabaniji svakako jer vozimo brat i ja, prevoze se konstantno godinama klinci na sportske turnire, sa svom opremom. Sa druge strane u Pezou je sve novo unutra i posle oko 230.000km. Pa moja Corolla posle 28 godina je bila u enterijeru kao nova novcata, a spolja sam radio samo sajtne i rubove i to je to. Ostatak limarije i farovi su bili kao novi posle svih tih godina. Pa cak i plasticni delovi. Za svo to vreme imao sam jedno cukanje sa lomljenjem pozicije (nije mojom krivicom) i to je to. I mozda 2 ogrebotine. Lik kad je dosao da kupi Corollu nije verovao da je auto u takvom stanju, prosto nije bilo ni mrve ostecenja enterijera.

Sve zavisi kako se auto cuva, gde se vozi, kako vozis.

Sa Pezoom sam imao taj peh da je pala neka ledenica i ulubila cosak krova, iako sam parkirao na mestu gde je to nemoguce, nego je, sto je i majstor povtrdio, neko verovatno cistio sneg i bacao na parking. Srecom, majstor se time bavi 30 godina i ispravio je to kao da ga nikad nije ni bilo i to bez ikakvog diranja farbe.
[ bordzija @ 19.02.2019. 19:03 ] @
Au al se samonahvali cosmo ko mlada pred udaju.

Imam i ja sličnog drugara, ceo život vozi neke raspale fordove i kaže ma odlično me služi samo sam uradio generalnu i zamenio nekoliko puta letvu volana, hladnjak, ovo ono nabroji pola auta inače je sve okej odlično me služi prezadovoljan i sad skoro kupi fijata
[ Lavlja_Jazbina @ 19.02.2019. 19:18 ] @
Citat:
Sve zavisi kako se auto cuva, gde se vozi, kako vozis.

Znas sta,ja se stvarno pitam kako to uspes! Pa mozes da nahebes samo od jedne posete nekom supermarketu.

E sad,ako si toliko opterecen autom da ti posle 10 godina bude u top stanju i trazis parking pola sata,verujem ti.

Ja sam na 5k zaradio kamen u soferku negde u Nemackoj,i pored kaska ne da mi ne pada napamet da je menjam.

Radi grejac i vozi.
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 21:16 ] @
Citat:
bordzija:
Au al se samonahvali cosmo ko mlada pred udaju.

Imam i ja sličnog drugara, ceo život vozi neke raspale fordove i kaže ma odlično me služi samo sam uradio generalnu i zamenio nekoliko puta letvu volana, hladnjak, ovo ono nabroji pola auta inače je sve okej odlično me služi prezadovoljan i sad skoro kupi fijata :D


Ti ocogledno nisi video moju Corollu. Garantujem da je vizuelno bila u drasticno boljem stanju nego masa novijih vozila. Verovatno i mehanicki. Ko me zna sa foruma, zna kakav je auto bio. Isto je i sa Picassom, kome je za 430.000km zamenjen samo set kvacila i pumpa za vodu. To ja zovem odlican i pouzdan auto. Vizuelno je i dalje kao nov. Za Pezo, videcemo, ali je vizuelno odlican, enterijer nema nijedan jedini trag upotrebe osim te dve ogrebotinice. Neki su se i zacudili da auto i dalje ima miris novog. Uvek komentarises nesto o cemu ne znas nista. Uvek biram automobile koji su od prvog vlasnika i redovno servisirani i grazirani. Doduse, Corolla je bila od pocetka kod mene, nikad garazirana, a opet je bila kao nova na tehnickom pregledu kada je preuzeo novi vlasnim. Cak su i izduvni gasovi bili idealni, kocnice bez odstupanja. Limarijski perfektna na tehnickom. Ja u zivotu nisam seo u krs da vozim.
[ bordzija @ 19.02.2019. 21:51 ] @
Davno sam čuo od jednog preprodavca polovnjaka, kaže najlakše prodajem francuska vozila. Kupac se uredno najavi, dođe, gleda auto, malo provoza, opet gleda, iz daljine, izbliza, pa se opet malo udalji.. Pa kaže lep je... Pita jel može malo jeftinije i izvadi pare. Ne pitaju koliko troši, dal je rađen servis, kakav je trap. Kaže to su ljudi koji se apsolutno ne razumeju u automobile i došli su da kupe.

I sad ti nas zezaš sa pežoom koji je bez kvara prešao 400.000 km
[ Java Beograd @ 19.02.2019. 22:15 ] @
Citat:
cozmo_im:Isto je i sa Picassom, kome je za 430.000km zamenjen samo set kvacila i pumpa za vodu.
Nije valjda da nisi radio veliki servis? Nisi menjao kaiševe, španere?
Svi silen blokovi ostali čitavi? Sve kugle, svih elemenata trapa fabričke posle 430.000 km? Manžetne poluosovine? Gumice balans štangle, fabričke posle 16 godina? Nije valjda da je auto prešao 430.000 km sa istim kočionim pločicama? Fabrički diskovi? Amortizeri? Može biti, ako si vozio 430.000 km bez kočenja, bez upravljanja, pravo i samo pravo, na idealno ravnom putu.

Ovo je pošalica za Golf, ali kao da opisuje tvog pikasa: https://www.youtube.com/watch?v=O5kURr83vg4&t=91

Posebno me čudi to potenciranje idealne spoljašnosti za skoro pa punoletan auto. Meni godišnje ne gine bar tri-četiri ogrebotine koje "zaradim" od drugih na javnim parkinzima, ili u garažama. Zašto kriti, i ja ponekad nešto ili nekog zakačim. Pazim koliko mogu, ali jbg, realnost parkiranja u malom prostoru, zavlačenje, provlačenje.

A još više me čudi potenciranje "skoro pa nove unutrašnjosti", "miriše na novo" posle tolike upotrebe i tolikih godina. Da nisi od onih likova u čija se kola ulazi tako što se prvo izuju cipele?

Ja moj auto i čuvam, i pazim, i održavam, ali brate, vozim redovno i svakodnevno, i zna se kako može da izgleda auto posle mnogo godina i mnogo pređenih kilometara. Izraubuje se. Naravno, ako je auto sa planete Zemlje. Ako nije, onda može da ostane kao nov.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 19.02.2019. u 23:42 GMT+1]
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 22:43 ] @
Zasto bih racunao redovno odrzavanje? Ovo sto sam napisao je vanredno odrzavanje. Svi servisi su radjeni u predvidjenim intervalima, osim malog servisa koji je radjen na 10k, skraceni interval. Sve na trapu i kocnicama je proveravano pri malom servisu i menjano sta treba. To se zove potrosni servis a ne vanredni i spada u sastavni deo odrzavanja automobila. Upravo zato sto je sve radjeno na vreme i kako treba, ovaj auto. je presao toliko i precice jos ko zna koliko i u odlicnom je stanju. A pumpa za vodu je otisla iako je menjana na velikom servisu. Samo je procurela odjednom. Da li je los kvalitet ili nesto drugo, ko zna, iako je originalni deo. Zamenjena je i to je to, vozi dalje. Pezo je uzet direktno od prvog vlasnika sa uslugom placa. Bio je zato i malo skuplji. Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.
[ cozmo_im @ 19.02.2019. 22:51 ] @
Citat:
bordzija:
Davno sam čuo od jednog preprodavca polovnjaka, kaže najlakše prodajem francuska vozila. Kupac se uredno najavi, dođe, gleda auto, malo provoza, opet gleda, iz daljine, izbliza, pa se opet malo udalji.. Pa kaže lep je... Pita jel može malo jeftinije i izvadi pare. Ne pitaju koliko troši, dal je rađen servis, kakav je trap. Kaže to su ljudi koji se apsolutno ne razumeju u automobile i došli su da kupe.

I sad ti nas zezaš sa pežoom koji je bez kvara prešao 400.000 km ;)


Nije Pezo, vec Citroen. Pezo nam je drugi auto ali nije o njemu rec. Ne razumes se ni u marke vozila. Ja auto ne kupujem na nacin na koji si ti opisao. To rade neki dunsteri. Ne zanima me marka vozila, da li je japanski, nemacki, francuski... Zanima me samo da je od prvog vlasnika sa svom dokumentacijom i redovno odrzavan. Imam rodjenog brata koji se 20 godina bavi servisiranjem vozila pa svaki automobil detaljno proverim. Pomogao je mnogima sa foruma, ali vidim da ima i nekih koji su kandidati da ako zatraze savet, nece ga dobiti.
[ Darko Nedeljković @ 19.02.2019. 23:13 ] @
Citat:
Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.

Ne znam da li ja pazim koliko mogu ili bih mogao vise, ali evo sta se izdogadjalo u roku od godinu dana:
1) vozim pored konjickog kluba, ispred mene jahac pocne da gubi kontrolu nad konjdm, ja stanem i ugasim motor, bez obzira na to konj grudima naskoci na hzubu, nogzma ulubi krilo a glavom krov.
2) stanem na parking pored skole, izadjem, nisam presao 5 metara bum lopta u krov, deca napucala u vis preko ograde od 10 metara
3) stanem u zaustavnu traku na autoputu, posle 10 sekundi BAAM, otpozadi BMW razvalio sve - prtljaznik, krila, vesanje, sedista, brave koje su pre toga perfektno radile moraju da se zalupe kao na jugu...

Za predjenih 30.000 km prethodna tri dogadjaja su ostetila gotovo sve delove limarije. Znam sta ces reci - trebalo je da ne napustam krug dvojke, jer tu nema opasnih zivotinja i autoputeva, a za parking naravno garaza?
[ bordzija @ 19.02.2019. 23:56 ] @
Garažiran 50.000 km neogreban, odjednom otpozadi jedan "nisam te vido" leteo sam kao šaban 10 metara. Šteta procenjena na 3.500 evra, na ruke 2.500 evra, vratio se u srbiju i sredio za 50 evra :)
Ne možeš neke stvari da kontrolišeš u životu, jednostavno se dogode ma koliko ti vodio računa. Ja sam jedno naučio, nikad više nov auto na ovim prostorima. Ni u ludilu! Samo tenk!

Ali to što nas cozmo loži sa pežoom od 400.000 km bez ikakvih popravki, to stvarno nije u redu.
[ popusicko @ 20.02.2019. 06:03 ] @
A tek onanisanje na Korolu!
[ Java Beograd @ 20.02.2019. 07:30 ] @
Citat:
cozmo_im:Zasto bih racunao redovno odrzavanje? Ovo sto sam napisao je vanredno odrzavanje. Svi servisi su radjeni u predvidjenim intervalima, osim malog servisa koji je radjen na 10k, skraceni interval. Sve na trapu i kocnicama je proveravano pri malom servisu i menjano sta treba. To se zove potrosni servis a ne vanredni i spada u sastavni deo odrzavanja automobila. Upravo zato sto je sve radjeno na vreme i kako treba, ovaj auto. je presao toliko i precice jos ko zna koliko i u odlicnom je stanju. A pumpa za vodu je otisla iako je menjana na velikom servisu. Samo je procurela odjednom. Da li je los kvalitet ili nesto drugo, ko zna, iako je originalni deo. Zamenjena je i to je to, vozi dalje. Pezo je uzet direktno od prvog vlasnika sa uslugom placa. Bio je zato i malo skuplji. Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.

Pa i kvačilo je potrošni deo. Po samoj svojoj konstrukciji (habajući sloj lamele) on je potrošan deo. Nisi morao da ga navodiš.
Pumpa za vodu se menja kod velikog servisa. Što znači, i ona je potrošni deo. Ne moraš da računaš ni nju.



Dakle, možeš slobodno da kažeš: 16 godina, 400.000 km i NIŠTA nije menjano! Mašala!
[ Java Beograd @ 20.02.2019. 07:34 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Sto se tice spoljasnjosti, pa valjda pazis koliko mozes.

Ne znam da li ja pazim koliko mogu ili bih mogao vise, ali evo sta se izdogadjalo u roku od godinu dana ...
Pa to i ja kažem. Na primer, vozim autoputem, i jbg, krene neka rizla da izleće ispred mene. Ne smem naglo da zakočim, gust saobraćaj na autoputu. Juri Lanća, udara rizla! Stanem na benzinskoj i imam šta da vidm: desetine tragova (tačkica, rupica) na prednjem delu haube.



Enterijer se izliže, kako može da ostane "kao nov"? Ako si uhvatio ručicu menjača 100.000 puta, pa da li može da bude kao nova? Volan, kvake, sedišta, sve šta dolazi u kontakt sa osobom u automobilu - mora da ima neke tragove habanja posle 16 godina.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 20.02.2019. u 08:48 GMT+1]
[ cozmo_im @ 20.02.2019. 10:53 ] @
Nisi me razumeo. Na Picassu je enterijer solidno potrosen, jer se prevoze bejzbol ekipe sa opremom. Logicno je da bude pohaban posle toliko km i ko je sve bio unutra i sta je sve prevozeno. Ali spolja je auto tip top.

Pezo je unutra nakon predjenih preko 200.000km apsolutno nov unutra, sa dva sitna vidljiva traga nekog habanja (koja ne mozes ni da primetis). Sve je kao novo. Sedista, sve plastike, nebo, pedale, volan, tepih, gepek, potpuno kompletan enterijer, a nije nikad dubinski ciscen (vidi se to). Takodje ni motor nikad nije opran za 11 godina (na ovom motoru postoje markeri koji se skidaju pranjem motora, pa je to lako za utvrditi). Po meni takav mora biti privatni auto koji se redovno cisti i odrzava. Sve nalepnice su cak potpuno nove (iz 2007.), nigde nema tragova habanja. A stvarno nemam pojma kako je vozen tamo, osim da je 80 posto kilometraze proveo na autobanu.

Ako zelis i ako ne verujes, mogu da okacim i fotke da ne ispadne da lazem.
[ Java Beograd @ 20.02.2019. 11:04 ] @
Verujem ja tebi, mislim, ozbiljan si čovek, glupo bi bilo da izmišljaš.
Samo, izgleda da različito tumačimo neke uobičajene, kolokvijalne termine "novo", "nije se kvario", "top stanje" ....

I ja stvarno pazim i redovno održavam auto, na kojem se ipak vide tragovi godina i kilometara, na primer, pedale nisu kao nove.

[ Nebojsa Milanovic @ 20.02.2019. 11:15 ] @
Hajde da konkretizujemo slikama.

Cenim da se prilično razlikujemo u tome kako doživljavamo dobro stanje, ja na primer ovo smatram autom u dobrom stanju.

11 godina star, 155.000km









[ Nocni @ 20.02.2019. 11:25 ] @
Od svega je najbolji ovaj kamion na drugoj slici...

Salim se... kome ne smeta hladna spartanska unutrasnjost i plasticni volan... ovaj polo 1.6 benzinac ne izgleda lose...
Ovo sto lici na talase na prednjoj haubi je pretpostavljam sijenka-odsjaj od nekog drveta...

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 20.02.2019. u 12:38 GMT+1]
[ popusicko @ 20.02.2019. 11:39 ] @
Realno,volan nije izlizan a po njemu se prvo vidi habanje
[ Nebojsa Milanovic @ 20.02.2019. 12:07 ] @
Volan Pola je kao nov kao i cela unutrašnjost/spoljašnjost, nijedne tačkice nema, na slikama su odsjaji oblaka, kamenčića i slično. Btw, i ja sam mislio da će smetati što volan nije kožni ali je udoban i mekan.

Pre njega sam imao ovaj auto, sa kožnim volanon i luksuznijom unutrašnjošću...ali auto kao auto je puno slabiji...

Grande Punto 1,4Turbo, star 9 godina, prešao 98k















Tim Grandeom sa otišao da kupim Pola, kaparisao ga i nakon toga prodao Grande. Prodao sam za 50e više nego što sam platio Polo, ali me Grande u celosti košta više jer sam u njega već nešto bio uložio sa namerom da ga dovedem u besprekorno stanje.

Kada se pojavio ovaj Polo, odustao sam od Grandea i kupio njega. U Polo nikakvog ulaganja nije bilo.
[ bakara @ 20.02.2019. 12:08 ] @
Volan moze i da se zameni... :)

Svakako nebojsin polo deluje ocuvano i u skladu sa svojih 155k, a cak i sa 200k ako je auto lepo odrzavan ne bi trebalo da se vide neki tragovi intenzivne upotrebe.

Inace i mene odbijaju ovi plasticni volani, stave digitalnu klimu i plasticni volan ali to rade i drugi proizvodjaci.
[ cozmo_im @ 20.02.2019. 12:08 ] @
Pezo 307, 230.000km predjenih, 25.03.2019 puni 12 godina:















Enterijer:


































Motorni prostor:



Dokumentacija uz auto:





[ Darko Nedeljković @ 20.02.2019. 13:18 ] @
Pustite to 12-15-20 godina starosti a mesec dana kod mene, prethodno ga sapcani (ili bugar-rumuni-ukrajinci) sklopili od 3 auta, sta je na kom bilo lepo. Nego, ako ima neko, dajte automobile sa 10 godina u vlasnistvu koji nikad nisu udarani i deluju kao novi, ima li toga? Da li svi imate garaze? Ja nemam, parkiram na otvorenom. Proslo ili preproslo leto bese onaj grad koji je svima polupao stakla, krovove i haube, kojim cudom takve vremenske nepogode obidju vas auto?
[ popusicko @ 20.02.2019. 13:23 ] @
Ništa ne prodajem-samo se hvalim!!!


Lepo je očuvan zaista ali je tako nelep auto.
[ bordzija @ 20.02.2019. 13:25 ] @
Pravi si preprodavac, sve si fotko samo nisi levi gornji bubreg vozačevog sedišta. Generalno lepo izgleda al sve se to menja za 100evra kompletan enterijer nov.
[ Nebojsa Milanovic @ 20.02.2019. 13:35 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Pustite to 12-15-20 godina starosti a mesec dana kod mene, prethodno ga sapcani (ili bugar-rumuni-ukrajinci) sklopili od 3 auta, sta je na kom bilo lepo.

Jel si se ovim meni obratio?

@Bordžija u pravu si, treba i to videti.

Evo slike na kojoj se vidi levi bubreg vozačkog sedišta, a vidi se i ispod sedišta.







Fijoke ispod sedišta i fabričke patosnice za originalnim zakačaljkama, kao sada stavljene.
[ cozmo_im @ 20.02.2019. 13:35 ] @
Moj auto je uvezen od prvog vlasnika, i ima izvestaj - nikad nije bio udaran. To sto takvi kao vi (Darko i ostali) ne veruju, mene i Nebojsu to apsolutno ne zanima.

Naravno, ne kupujes ovakav auto za 10 dana, ja sam trazio auto nesto vise od 4 meseca, dok nisam nasao primerak, MARKA NEBITNA, koji deluje onako kako treba da deluje redovno odrzavan auto sa svom originalnom dokumentacijom. Izasao me je skuplje, jer je u Nemackoj cena bila visa dosta.

Licno sam i razgovarao sa vlasnikom automobila i dobio sve izvestaje sa tehnickog pregleda u Nemackoj u junu 2018. Stajao je mesec dana na placu lizing kuce koja prodaje vozila na licitiaciji. Neki kazu da sam preplatio auto, mozda jesam, ali bar znam kompletnu istoriju. Peugeot mi je izasao u susret i proverio umfall status, dakle nije bilo nikakve stete niti popravke na limarijskim delovima, sto je potvrdjeno i merenjem debljine farbe, proverom stakala i jos po nekih stavki na automobilu (bio je na dizalici da se sve proveri).

Inace, cak i sapcani vise ne prepakuju. Mozda neki dunsteri. Kuca Holliday sredjuje samo kozmeticka ostecenja naprimer i to je to. Naravno, ima i dalje toga ali u daleko manjem obimu nego pre 10 godina.
[ cozmo_im @ 20.02.2019. 13:51 ] @
Citat:
bordzija:
Pravi si preprodavac, sve si fotko samo nisi levi gornji bubreg vozačevog sedišta. Generalno lepo izgleda al sve se to menja za 100evra kompletan enterijer nov.


Ako si dobro citao, pricao sam sa vlasnikom automobila, a auto poseduje sve izvestaje. Enterijer nije mogao biti promenjen jer je dosao direkt do mene, bez dubinskog pranja ili bilo cega. Postoji nacin da se to vidi. I da, ne mozes enterijer zameniti za 100 evra, jer postoji masa senzora, airbagova i slicno sto je potpuno NEISPLATIVO raditi na jeftinijim vozilima, ali znam da se i to radi svakako. A posto se ovakva vozila tamo dosta prodaju, jednostavno je neisplativo to raditi. Sad, da li se isplati placevima, to ne znam, ovaj mi je bio samo posrednik.

Evo fotki koje mi je poslao vlasnik auta, stanje sedista, i ostecenje od kamencica na soferci, sto mi je uredno poslao kroz originalni izvestaj tehnickog pregleda gde je to i napisano:







Mogu otfotkati i bureg u makro modu za neverne tome. Svasta covek procita na forumima.



[ Nocni @ 20.02.2019. 14:34 ] @
Je li ti @cosmo_im imas neki razlog da kacis 30 fotografija svog auta da bi nam pokazao kakav je jer ti mislis da vozis neki dobar auto? Ili je neki drugi razlog u pitanju... ne shvatam poentu...
Dovoljno je bilo kao Nebojsa nekoliko fotki i to je to...

Zasto odgovaras ljudima u mnozini "ne verujete Nebojsi i meni" itd... Njegov polo je duplo bolje ocuvan od tvog pezoa.
Ja sam do prije desetak godina trgovao autima i promijenio sam mozda 300 komada za desetak godina... onda sam prestao to da radim jer sad svaka polupismena budala sa osnovnom skolom to radi... barem ovdje kod nas...
Ovolike fotke nisam kacio ni kad sam davao oglase za prodaju...

Ovaj tvoj pezo nije nista posebno, sasvim prosjecan auto prosjecno ocuvan za svojih 230.000 km.
[ cozmo_im @ 20.02.2019. 14:44 ] @
Nadji bolji na oglasima pa okaci fotke - ustvari greska, ne bolji, vec ocuvaniji :) Koji je bolji mehanicki ne znamo. Evo mozes i na nemackim oglasima.

Sa tom km tesko.

Shvatili smo odavno da ti ne volis Pezo, niti Citroen kao marku i to je jasno. Nisam ni ja ljubitelj. Samo sam nasao perfektno ocuvan primerak i jednog i drugog. A mozes li mi objasniti kako je Picasso presao bez problema 430.000km ako su ti francuzi svi krsine? Pazi, i dalje se vozi bez problema.

Ja ne volim VW ali nisam rekao nista za Poloa (a mogao bih). Sasvim je lepo ocuvan dakako, ali mislim da bi uzivo bilo drugacije :)

Izvolite fotkati detalje na svojim autima pa kacite.

Evo odmah jednog za mnogo vece pare (mislim na cenu u DE) na prvu loptu i to sa manjom km:

https://suchen.mobile.de/fahrz...ca-233f-d52b-271c-8f30bc1f46c1

Teski dres - uporedi sa istom km na Polou. Imas i Polo sa 155.000 uzas izraubovan.

Nadam se da sam pojasnio sta znaci ocuvan auto.

[Ovu poruku je menjao cozmo_im dana 20.02.2019. u 15:54 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 20.02.2019. 15:09 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
Darko Nedeljković:
Pustite to 12-15-20 godina starosti a mesec dana kod mene, prethodno ga sapcani (ili bugar-rumuni-ukrajinci) sklopili od 3 auta, sta je na kom bilo lepo.

Jel si se ovim meni obratio?

Nisam nikom odredjenom, nego uopsteno, ali ako se na neki nacin uklapas u pomenuto onda moze i tebi
[ Nocni @ 20.02.2019. 15:30 ] @
Citat:
cozmo_im

Shvatili smo odavno da ti ne volis Pezo, niti Citroen kao marku i to je jasno.


Otkud tebi ova ideja da ja ne volim pezo?
Bas sam zeni kupio pezoa a i imao sam ih vise komada do sada... vozio sam i takvog kao tvog 2006 godine.
Citat:

Izvolite fotkati detalje na svojim autima pa kacite.

Ne znam zasto bi to radio meni je auto presao 50.000

Nisi mi odgovorio zasto kacis 30 fotki svog auta na forum ničim izazvan...
Mislim, ako ti je ti neki fetiš mogu da shvatim... ja npr. cekam da vidim na youtube prezentaciju samsung galaxy-a S10 koja pocinje veceras u 8 iako necu da ga kupujem ove godine... pitam onako bez veze...


[Ovu poruku je menjao Nocni dana 20.02.2019. u 17:28 GMT+1]
[ bordzija @ 20.02.2019. 16:34 ] @
Da stvarno cozmo sto kačiš 30 fotografija nekog recikliranog automobila iz uvoza? Tu rupu na šoferki si mogao barem da saniraš u glas servisu košta 1000 dinara i sprečavaš dalje širenje oštećenja. A nama ovamo pričaš kako održavaš automobile, birkaš i pipkaš

I ja isto ne vidim smisla da kačim fotke enterijera svog auta sa 50.000 km

I treba jedno da upamtite, ti automobili sa placeva koje drže arapi svi imaju smanjene kilometraže. Sva ta propratna dokumentacija se pravi za sitnu lovu, pečati ma sve komplet.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 20.02.2019. u 17:51 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 20.02.2019. 16:35 ] @
Citat:
Volan Pola je kao nov kao i cela unutrašnjost/spoljašnjost, nijedne tačkice nema

Pa i da objasnis pola nije sve bas,bas.Posto kod Nocnog slika vrata je razlicita sto je po meni totalna nebuloza,ovde ima poprilicno.

Inace komentarisati pezoa iz perionise sa opranim motorom,smesno.Kod konkretno ovog dvojca sa foruma kod njih kljuc u bravu se

gura sa pogledom da se ne ogrebe plastika,suvozac pazi da cipelama ne ogrebe bocnu plastiku,pojas se takodje mora zakljucati sa pogledom

da se ne ogrebe crveni deo i gomila drugi situacija kao supermarket,cegeri pesaka,rizla a sunce ih nikad ne dotakne.Toliko opterecenje kao

korisnik auta po meni nije normalno.Biti rob i trckarati sa magicnom krpom do perionice je suvisno komentarisati.Sorry,moje misljenje.

Evo Nebojsin polo,pezo necu ni da komentarisem.






[ Lavlja_Jazbina @ 20.02.2019. 16:44 ] @
Ako mogu,jos jedan primer sad sa druge strane ali dodje do istog profila,ovde je taj prvi vlasnik.

Da li vam ovo moze biti normalno za nesto sto je staro skoro 40 godina da izgleda ovako.Da li je to uopste paor?

Jeste druga klasifikacija vozila,masine ali je poenta u samom korisniku i njegove discipline,kao neki rob stvari.





[ bakara @ 20.02.2019. 17:14 ] @
pa stajao u supi znaci garaziran
[ Grada22 @ 20.02.2019. 17:31 ] @
Malo je nejasna slika ali se na brojacu radnih sati vidi 22 i nesto sati rada!
[ bakara @ 20.02.2019. 17:41 ] @
Ma vratio mu cajger, ili je teski neradnik
[ Lavlja_Jazbina @ 20.02.2019. 18:20 ] @
Uozbiljite se.Nije tu bitan broj sati.Vidi se da na 500 obrtaja ima skoro 4 bara,vruc da padne na 2 to radi vise nego dobro.

Nego,komentare usmerite na slike.Traktor sam usput pomenuo,takvih ima i za tehniku itd... Ljudi su automobile prodavali

sa najlonom na sedistima.
[ bordzija @ 20.02.2019. 18:47 ] @
Ma šta se vidi ceo traktor operu i zafarbaju a u motor sunu gusto ulje. Čitava traktorska mafija samo od toga žive. Poznavao sam jednu devojku preko, ćale je samo to radio. Kad se čujemo a on pegla limariju sve zvoni, posle 20 dana traktor ko nov.
[ Lavlja_Jazbina @ 20.02.2019. 19:13 ] @
Znas sta Bordjija,moze jedno pitanje.Ti si naprasno postao strucnjak za automobile,sad i traktore ili je to neka caka

koji si cuvao onako skriveno,pa iznenadjenje u 2018. Ne,ozbiljno.Bio si Bela tehnika i klimatizacija i 2018 BOOM,auto zone.

Nemoj sada da odemo u totalni off.Daj neko misljenje o nebojsinom polu posto si Nocnog provalio za ona vrata,nije smeo

da javi vlasniku,da ovaj slucajno ne digne ruku na sebe.
[ Nebojsa Milanovic @ 20.02.2019. 19:31 ] @
Šta ti je Srbin... Pokažem kako izgleda auto u dobrom stanju a on priča o traktorima, "bolesnicima" i sličnom...Lave ako ti je za utehu sada ne izgleda tako, odrao me neko pre neki dan po prednjem krilu, farbaću ga.

Ovo nije priča "čiji je veći", nego ilustracija u kakvom stanju može da bude auto sa koliko godina.

I naravno, mnogo pre ću da kupim auto od nekog takvog "bolesnika", nego od nekog ko nije "bolesnik" ali mu je auto u stanju kao da je bataljon prešao preko njega.

[ bordzija @ 20.02.2019. 20:01 ] @
Evo tek sada sam se vratio sa skijanja, ne volim ovakve stvari da gledam i komentarišem preko moba. Sva tri auta mi deluju u super stanju, tako zamišljam auto koji je prešao 200.000 km i kada ono kažem isti kao da je juče izvezen iz salona.
Sad to što u italiji neke životinje voze pa ovi kod nas to uvoze i krpare... To je priča za sebe. Ja iskreno nikada nebi kupovao auto sa PA tablicama jer sam upoznao njihove manire sa godinama i shvatio da je pola auta vezano žicom a drugu polovinu drže neke daščice. Kada kupuju apsolutno obezvređuju auto a kada prodaju to je kao da je jedini na svetu i još od zlata.

Neša je izuzetak da se razumemo, svaka čast! I cozmo je odličan isto!
[ Lavlja_Jazbina @ 20.02.2019. 20:03 ] @
Ja tebi stvarno ne zelim zlo,jesam Srbin.Traktor sam sticajem okolnosti pokazao zato sto trazim traktor

a iskreno mogao sam da uporedim sa bilo cime za sta smatram da je neko rob stvari. Sam si napisao bez ogrebotine

i molim te nemoj da izvrces istinu.Pa nisi precednik.Tvoj polo a i slicne automobile ako neko moze da te svari kao prodavca ne treba

dvoumljenje zato sto su u takvom stanju gde 90% se ne moze naci ni preko.

I ovo ciji je veci,to je ruzno.Ono sto si trazio to si dobio,dokaz i nista drugo. Zamolio bih te da skupis snage i nista ne obrises iz teme.

Ima gde si ti ljude koji voze dizel mnogo grublje izvredjao nego epitet koji nije bio tebi upucen,nego nazivu slike da bi je lakse nasao.
[ Nebojsa Milanovic @ 20.02.2019. 21:48 ] @
Šta to ti pričaš Lave, šta sam to "tražio", a šta "dobio"?!?

Ako pričaš o onom odsjaju na zadnjem blatobranu koga si uvećao na slike ionako visoke rezolucije (kako niko ne pokazuje auto, a naročito ne oni koji prodaju auto!), dođi da vidiš da tu nema ničega. Veoma je glupo da o ovome uopšte pričam ali rekoh ti, ako ti treba neka ogrebotina, sada postoji na prednjem blatobranu i moći ćeš da je vidiš. Ovo što si "pokazao" to nije.

Nego ima jedna ozbiljnija stvar:

Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
Darko Nedeljković:
Pustite to 12-15-20 godina starosti a mesec dana kod mene, prethodno ga sapcani (ili bugar-rumuni-ukrajinci) sklopili od 3 auta, sta je na kom bilo lepo.

Jel si se ovim meni obratio?

Nisam nikom odredjenom, nego uopsteno, ali ako se na neki nacin uklapas u pomenuto onda moze i tebi :D

Čovek prosto zanemi na ovako idiotski komentar u ovakvoj temi, reći ću samo da sam te ranije smatrao ozbiljnim.

Ali ok, budi onda junak pa uradi ovo:

1. Stavi u džep 1000evra

2. Povedi majstora, oca, brata, servisera i koga god hoćeš i dođi kod mene, mogu i članovi ESa da dođu kao kontrola

3. Reci u koji ovlašćeni servis da idemo, može na moj račun

4. Ako se ispostavi da ima jedan promil istine u tome šta si rekao - ja ti poklanjam auto (vrednost nekoliko hiljada €)

5. Ako ne - ti meni samo 1000€

Deal?
[ Darko Nedeljković @ 21.02.2019. 05:42 ] @
Citat:
bordzija:
Kada kupuju apsolutno obezvređuju auto a kada prodaju to je kao da je jedini na svetu i još od zlata.

Samo da primetim, otprilike je i poenta ove teme kako da se na osnovu forumskih saveta izuci ovaj zanat jer jedino takvi mogu da kupe auto, voze godinu dana, nista ne ulazu i prodzju za isti novac. Evo, ja mogu da pomognem jednim savetom koji sam primetio da takvi rade - u oglasima napisu starost vozila jednu godinu manje, naprimer prva registracija 2008, u oglasu napises 2009. Kada pita zasto si napisao 2009 on ti kaze da je registracija izvrsena 31.12.2008. tako da je 2009. auto prvi put koriscen. Oni imaju takvih stotinu trikova za uvecavanje cene kad prodaju i isto tako za smanjenje kad kupuju, a to je u principu potrebno pokretacu teme, pa pomozite ako imate nesto. Samo, ja mislim da to ipak nece da uspe, za to je potreban poseban psiholoski i moralni profil osobe, programeri su generalno sve suprotno od toga.
[ Darko Nedeljković @ 21.02.2019. 06:04 ] @
Nebojsa, ja naravno ne mogu da se bavim time, ali hajde da okrenemo pitanje sa druge strane - koliko godina je auto kod tebe, koliko hiljada km si presao pre nego sto je moralo da dodje do limarsko-farbarske intervencije? Pitam zato sto smatram da je sasvim normalno da do toga dodje na svakih godinu-dve koriscenja ili 30-60 hiljada predjenih kilometara, pa da proverim da li se i ti uklapas u tu moju konstataciju. Ja uopste nisam imao nameru da te uvredim, ali po svemu sudeci reci tebi da su ti auto sklapali sapcani je mnogo uvredljivije nego ispsovati ti svu familiju? sa moje tacke gledista tu nema nista uvredljivo - ako auto dobro funkcionise super, kakve veze ima ko ga je sklapao, ako nesto zeza i nervira vlasnika onda treba da ide nazad u sabac gde ce ga rastaviti u delove.
[ Lavlja_Jazbina @ 21.02.2019. 06:31 ] @
Citat:
Volan Pola je kao nov kao i cela unutrašnjost/spoljašnjost, nijedne tačkice nema

Citat:
Šta to ti pričaš Lave, šta sam to "tražio", a šta "dobio"?!?

Dobio si dokaz da ti auto ima tackicu.O cemu ti pricas?
Citat:
Čovek prosto zanemi na ovako idiotski komentar u ovakvoj temi, reći ću samo da sam te ranije smatrao ozbiljnim.

Zasto nekog nazivas idiotom,zbog komentara?!

Da izbacimo metaforu Šapcani,vozi 10 godia auto i da vidimo da li ce se to sijati,posto je to tebi bitno.

Takav auto moze da prodje kao sto je tema i pocela,stoji u garazi da bi se pokazivao i koristio za kjladjenje.
Citat:
Lave ako ti je za utehu sada ne izgleda tako, odrao me neko pre neki dan po prednjem krilu, farbaću ga.

Meni za utehu,pa jas sam toliko ljudi u zivotu pomogao da mi po difoltu nije da budem srecan,kako ti sada navodis sto ti je ogreban auto.

Upristoji se i prestani sa zamenama teza i da napadas,pravis clanove ludim.Proveri koliko si puta POMENUO SVOG 1,8T pa primeni

ono sto si pre nekog vremena savetovao Bachija.Toliko od mene,tebi ide u korist,ponovo cu uzeti pauzu na auto zone.

Jednostavno nisi vredan da se covek bavi tobom,a vidi se da ti nije dobro.
[ Nebojsa Milanovic @ 21.02.2019. 09:31 ] @
To i jeste problem koji se mora iskoreniti, a to je što se ti (i bachi, i ko već..) na temama bavite mnome, a ne onim šta je tema.

Dakle nisam ja tema nego je tema kupovina automobila, a ja sam kao diskutant pokazao primere (ne prvi put) da je moguće ovde, u Srbiji, kupiti auto u itekako dobrom stanju.

To sam i dokumentovao detaljnim slikama/opisima, a nakon toga reći da je taj auto sklapan od nekoliko njih je svakako idiotska izjava koja govori o onome ko ju je dao.

Na ESu sam za poslednjih nekoliko godina pokazao nekoliko svojih automobila i svi su bili u istom stanju, dodaću i da su svi osim jednog kupljeni od individualnih uvoznika a ne sa placeva, tako da budućim kupcima i to može biti jedna od smernica.
[ bordzija @ 21.02.2019. 14:52 ] @
Može naravno da se kupi dobar auto ali to svakako nisu automobili iz italije ili sa placeva iz nemačke, austrije, svajcarske koje drze arapi. Ljudi se obicno cude kako isti auto kod nas sa svim dazbinama kosta isto koliko preko. Eto tu vam je razlika za krš.

Ali treba naci sredinu i zdrav razum, nasi znaju takav dobar auto i duplo skuplje da prodaju jer je nas narod polupismen.
[ Darko Nedeljković @ 21.02.2019. 19:29 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
To sam i dokumentovao detaljnim slikama/opisima, a nakon toga reći da je taj auto sklapan od nekoliko njih je svakako idiotska izjava koja govori o onome ko ju je dao.

Ne bih se slozio da je izjava idiotska, a evo jos kontra pitanja - da li ti zaista ne znas da na planeti postoje ljudi koji zive od toga da sklope automobil od 2-3 havarisana i uvale ga naivnom kupcu kao nikad havarisan? Ukoliko se slazes da postoji makar jedan covek na planeti koji se time bavi, onda izjava nije idiotska, a ako ne verujes da postoji takav covek, onda to govori dosta o tebi.

Ali, dobro, ja sam sa svoje strane spreman da priznam da sam nekorektno postupio i da se javno pred svima izvinim tvom automobilu za uvredu i dusevnu bol, pa ako bi mogao da mu preneses izraze mog najdubljeg kajanja bio bih ti veoma zahvalan

A sada ako mozemo da se vratimo na temu - koliko dugo imas taj auto, koliko je presao od kad je kod tebe, da li imas garazu ili parkiras na ulici, da li ti polazi za rukom da kupis auto, vozis ga godinu-dve, nista nd ulazes u njega i onda ga prodas po istoj ili visoj ceni? Iskreni odgovori na ova pitanja bi mogli mnogo pomoci pokretacu teme.
[ Nebojsa Milanovic @ 21.02.2019. 21:55 ] @
I ovo što si sada rekao je cinično i besmisleno, kakva uvreda auta (?!) i slične gluposti, uradio si nešto gore a to je da si srušio kvalitetnu diskusiju.

I neko drugi je želeo/mislio da pokaže svoj ili uopšte neki auto, što bi njemu i drugima bilo korisno, ali je odustao jer vidi da ćeš mu ti ili neki tvoj sledbenik odmah reći da je auto sklapan i slično, čime se ruši tema a čitaoci i diskutanti ostaju uskraćeni za vredne informacije i koristan sadržaj. Rušenja diskusija već dugo nema na Autozone (iako ih je bilo ranije), i sasvim sigurno ih neće biti dok sam ja urednik.

Sklapači vozila postoje a ti treba da kažeš na osnovu čega si njih povezao sa autom koji sam pokazao.

Pozvao sam te da dođeš i lično i da ako ima i najmanje istine u tome šta si rekao, taj "sklopljen auto" odvezeš kući.

Naravno, nisi se odazvao nego nastavljaš sa besmislenom pričom, a ja ti kažem da ES a naročito ozbiljne teme kao što je ova, nije mesto za takvo ponašanje.
[ Darko Nedeljković @ 21.02.2019. 22:45 ] @
Citat:
I ovo što si sada rekao je cinično i besmisleno, kakva uvreda auta (?!) i slične gluposti, uradio si nešto gore a to je da si srušio kvalitetnu diskusiju.

I neko drugi je želeo/mislio da pokaže svoj ili uopšte neki auto,

Ne, ja sve vreme pokusavam da vratim diskusiju na pravi put. Da li me tvoj auto lepo ocuvan ili nije je totalni offtopic a osim toga je kontraproduktivno tako da je super ako ja mogu da srusim pogresan tok diskusije i vratim je na pravi put. Ali pravi tok (nakon sto smo utvrdili da sklapaci vozila postoje) bi bio da se utvrdi i sledece:
1) da li jedan prosecan IT-evac bez mnogo znanja o automobilima (kakav je nas pokretac teme) moze da prepozna sklapan auto, ili je naprotiv on idealan kandidat za prevaru - ja mislim da je ovo drugo.
2) da li prosecan ITevac bez mnogo znanja o automobilima moze da ocuva isti u stanju u kom ga je dobio tokom narednih godinu-dve ili ce ga izgrebati, padavine ce ga nalupati, estetika ce mu se pokvariti? Ja tvrdim da je realnija druga polovina recenice.
3) da li ce stanje automobila biti pribliznije nabavnom stanju ako je vozilo izgledalo kao novo, ili ako je izgledalo poprilicno pohabano pod uslovom da se u njemu godinu dana prevozi materijal za renoviranje kuce? Ja mislim da ce pohabano vozilo dosta zadrzati svoj izgled, a ono koje je izgledalo kao novo ce biti dovedeno do granica neprepoznatljivosti
4) da li automobilu treba garaza da bi se ocuvalo kao novo, po treci put pitam a ne razumem zasto ne zelis da odgovoris. Ja tvrdim da automobil bez dobre garaze (znaci nista šupa) ne moze na otvorenom da se ocuva godinama u fabrickom stanju.
5) da li tebi polazi za rukom da automobil vozis godinu-dve, nista u njega ne ulazes i onda ga prodas po istoj ceni po kojoj si ga nabavio? Ja mislim da to tako ne mozes, a jos manje moze pokretac teme.

To je sustina teme, a ne fotkanje dobro ocuvanih ili dobro sklopljenih automobila. Ono sto ti i cozmo radite bi bilo sasvim u redu na nekoj drugoj temi, gde neko pita upravo suprotno - kako da platim automobil sto skuplje a da ga posle godinu dana prodam sto jeftinine, a da u njegovo drzanje u dobrom stanju sto vise ulozim. Ali, ovde se trazi nesto drugo - prosecno ili natprosecno pohaban automobil kome moze dobro da se obori cena, tako da ista nakon godinu dana habanja bude isto tolika ili neznatno manja. O tome treba da diskutujemo, a ne da li su tvoj auto sklapali sapcani ili afrikanci.
[ AstralPro @ 21.02.2019. 23:28 ] @
Postavljacu teme je najpametnije da ode u neki od salona koji prodaju nova vozila a rade zamenu staro za novo.

U tom slucaju moze da proba, provoza polovnjaka sa sve tablicama koji je do juce bio na putu i u upotrebi, moze da kupi auto od prvog vlasnika sa pravom km jer ima gomila ljudi koji kupuju kola na kredit lizing pa kad to istekne daju ga u ucesce za nesto opet novo. Izbegavati firmine vanove i menadzerske rapide/oktavije

Znaci moze neki dobar Renault Fluence da kupi za 6000 e,
ima sasvim dovoljno mesta napred i nazad, gepek je zadovoljavajuci udobnost takodje. Auto se lepo i prosto vozi.
Ono sto meni nebi odgovaralo je mala snaga dci motora i nesto bucniji motor.
Mislim da je najbolja kupovina za 6000e Reno Megane ili Fluence za kratke relacije i male km.


[ mjanjic @ 22.02.2019. 15:20 ] @
Ne znam za te menadžerske Rapide, ali ovde je direktor centra jedne beogradske firme vozio upravo Rapid, i posle 3 ili 4 godine su ih ponudili zaposlenima za 55 ili 60% cene koliko je plaćen. Tako je čovek kupio Rapid 1.6tdi sa klimom za oko 5500€, a prešao manje od 70k kilometara, i pošto je znao da će ga otkupiti, čovek ga čuvao i nije ga uništio kako obično umeju da urade sa službenim automobilima. Ne znam samo da li ima el. podizače napred, pretpostavljam da ima, ali je uz 5-6 Fabia plaćen koji evro manje od 10.000€, a za nas obične smrtnike po toj ceni ne može da se kupi ni Fabia sa tim 1.6tdi motorom čak i kad bi imala bez klime.
Mislim da ga je preprodao za 500 ili koji stotinu evra više zarade, jer je dobio sledeći službeni tako da mu privatan auto ne treba. Interesantno je da je ista firma opet uzela Fabije za komercijalu, ali za direktora su uzeli 500L, kojim je on zadovoljniji nego Rapidom, prvenstveno zbog lakšeg ulaženja/izlaženja jer je auto viši, ali nema primedbi na kvalitet materijala i sl. Jedino ne znam sa kojim je motorom, ali je moguće da je 1.6mjet.
[ bordzija @ 22.02.2019. 16:10 ] @
Sve strane korporacije to rade odavno, naši su to možda uveli od skoro na taj način su troškovi servisiranja manji i automobili duže traju tj pouzdaniji su, lepši (ne krljaju ih nema ni farbanja) zaobilaze rupe (ne menjaju se amortizeri i delovi trapa) jer to ne podleže garanciji. I jos sto fora munja.
Ali opet nebi nikada dao više od 3000 evra za bilo kakvu škodu kamoli rapid socijalu.
[ botr @ 22.02.2019. 16:59 ] @
U mojoj firmi se sluzbeni auto vozi standardno. Ja licno pazim sluzbeni kao svoj, ostatak bas zabole. Ni jendu rupu ne promasuju, isparkiravaju se u rikverc, auto jos nije stao, oni ubacuju u prvu i krecu, itd. Ne kapiram zasto to voze, kao da im je cilj da sto pre uniste sluzbeni auto. Ajd da su malo nepazljivi, ali ovo je uzas.
[ bordzija @ 23.02.2019. 11:41 ] @
Ma to samo krljaš po rupama, ležećim policajcima, trotoarima ne zaustavljaš se, voziš ko po šinama. Od semafora do semafora kao na trkama, obavezno nagla kočenja. Takav auto bude i po nekoliko puta farban u krug kada završi svoju karijeru lizinga u nekoj firmi. Zato je dobra fora da se auto kupuje sa otplatom zaposlenih.
[ botr @ 23.02.2019. 12:30 ] @
Slupan je par dananakon sto je preuzet iz salona, u pitanju je Skoda Rapid iz 2014.
[ bordzija @ 23.02.2019. 12:44 ] @
I taj rapid je jako nezahvalan auto za firme, zašto to kažem zato što moraš da budeš naviknut na auto sa gepekom a ostali će da razvaljuju zadnji deo. Zato su automobili sa 5 vrata mnogo bolja solucija za firme. Odosmo u totalni off
[ iculibrk @ 23.02.2019. 21:10 ] @
He, odavno tema u off-u, a postavljac odjavljen. Od svih postova par preporuka, Nocni napadnut sa nebulozama, dao je smernicu coveku, i Mercedes i Toyota su dobro resenje, nije rekao kupi taj sto sam ga postavio, Cozmo dao dobar predlog ali je posle upao u off zamku. Pokretac teme lepo izneo sta mu treba, rekao da se ne razume i nema iskustva, prvo mu neki savetovali bicikl eto da bi nesto napisali. Coveku koji zivi u sredini gde ce on ziveti je auto neophodan, pa presao sa njim i jednom mesecno do Iriga, Rume ili Novog Sada, zbog banke, nabavke ili neceg desetog, ali preko potreban. Jos kada dodje porodica i vise nego neophodan.
Da ne bude da i ja offiram evo preporuka od mene, ukoliko se pokretac nekada vrati na forum:
Hyundai i30
ili
Ford Fiesta.
Koliko ja shvatam samo nekoliko clanova je vozilo automobile razlicitih modela i proizvodjaca. Ako postavljacu teme iko moze da pomogne to su takvi vozaci, jer su iskusili prednosti i mane auta koje su vozili u skladu sa njegovim potrebama.
U principu dosta automobila ispunjavaju navedene kriterijume postavljaca, posto planira prodaju posle godinu dana, ali mogli bismo njemu i ostalim zainteresovanim clanovima dati neke smernice, a ne raspravljati ko je lepse usisao auto. Svako ko ceni do licne higijene, ce svoj auto odrzavati cistim, pa su po meni sve one slike suvisne. Nije se postavljac rodio juce pa ga treba uciti higijeni, nego mu preporuciti kupovinu u skladu sa njegovim zahtevima.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 23.02.2019. u 22:24 GMT+1]
[ bordzija @ 23.02.2019. 22:20 ] @
Au al si ga savetovo za iste pare ima da kupi nov model i30
https://www.polovniautomobili....hyundai-i30-i30-14-dohc-5vr-gl
[ HoT_Steppa @ 23.02.2019. 22:36 ] @
Citat:
Bozija Simfonija:
@Lavlja_Jazbina

Ti druze izgleda nemas nista pametnije u zivotu pa si jedva docekao da siris svoju negativnu energiju, arogantan si jako to se odma vidi, umisljen pun ega i zelis da tvoje misljenje dominira. To svako normalan ko bi bio upoznat sa temom i jednom i drugom moze da zakljuci. Sve si samo nisi pozitivan lik. Apsolutno nemas nikakvu logiku kad komentarises sve si tako izbacio is sebe, brzi ego nego pamet. Na pocetku komentarises da prestanem da analiziram i donosim odluke sta ko mislio ? ti zastupas vecinu ( fake naravno da tako ispadne kad neko cita ) i onda pokusavas da se opravdas sa debilnim komentarima koji nemaju gram logike. Arogantno si i bezobrazno napisao da mi treba skuter, tu treba uvek da se vratis da znamo sa kim imamo posla. Ali svako moze da se promeni vremenom na bolje, tako da se nadam da ces uvideti gresku.

1. Da prestanem da analiziram i donosim odluke ko sta misli ? lol

2. Ima mnogo para pa mu dosadno i odluci da da 6K EUR za auto da mu stoji ? sta predlazes skuter za te pare ? sta je tebi bitno da li cu ja da dam 6K EUR ? jel dajem tvoje pare ? napisao sam detalje sta mi treba pa ko moze i hoce slobodno moze da pomogne sto vecina i jeste za razliku od tebe koji si jedan negativni trol. Sve sto sam napisao je moguce i ostvarivo za te pare 100% ako ti ne znas ili nemas sta pametno da dodas ne znaci da drugi nemaju znanje.

3. Ja skakucem ? pa ti si tamo napisao coveku da je sarkastican a ti za skuter nisi ? sudis drugima a bas te briga sta ti pricas, to se zove dvolicnost.

4. Evo nek narod procita sta sam pitao za pcele ( i to samo usput i rekao sam da mi to sad odma nije bitno nego kako vreme bude islo da bi voleo da ih drzim ) zbog zdravog meda sam hteo da imam pcele da imam oko 300-400g meda mesecno, sto je izvodljivo i sa jednom kosnicom kad se nakupi i dodje vreme da se skida ( daljom detaljnijom analizom, ucenjem i raspitivanjem sam dosao do dobrih informacija ) i ti meni kazes sta ? da je smesno i jadno ? mislim jbt covece ozb te pitam da li je tebi stvarno dobro ? nemas bas za nista da se uhvatis i spominjes to sto sam spomenuo da bi na planini gde hocu da zivim hteo da imam 300-400g meda mesecno sta je tu LOSE JBT ?

5. Ovo nije vredno da pricam sa tobom, ti si dete ? momak ? covek stariji ? ne znam ako si stariji onda je jos zalosnije ako se sa vise godina ovako ponasas i dozvoljavas ovako nisko mentalno da spadnes. da moram da te gasim ovde po forumu kao kanta za smece kad se upali, posle ovog mozes da pricas sa hoces na dnu si sad. Ja cu se pomoliti za tebe da ti Bog posalje malo pameti i mudrosti da progledas, i za mene isto sto sam spao da se rasravljam ovde sa tobom a ocigledno da nisi vredan toga.

6. I na kraju za bicikli au pa ti pucas od besa, samo ti vozi tog forda druze to prvog manastira ili crkve, malo ostani tamo duze i razmisljaj.




6000 evra nije cifra za kupovinu auta kome neće padati cena.



Ovo važi za USA ali je slična kriva i za Srbiju, samo su godišta malo pomerena unazad. Zbog sadašnjeg pravinika koji ograničava još uvek uvoz od uero3 motora i novijih kod nas važi da auto star 10-ak godina najmanje gubi na ceni, što može vrlo jednostavno da se utvrdi gledanjem u oglasima godišta 2009., 2008., 2007. upoređujući recimo sa 2010. 2002.-2006. imaju vrlo male međusobne razlike.

Ovo je teorijski i analizirajući tržište.

A po pitanju kupovine auta kome neće uopšte padati cena, marka, model, godište i sve ostalo je nebitno, to znači da moraš da nađeš auto ISPOD cene da bi mogao za godinu dana da ga prodaš po realnoj ceni, što je tebi kao nekome ko se ne razume u materiju čista naučna fantastika.
[ iculibrk @ 23.02.2019. 23:20 ] @
Citat:
bordzija:
Au al si ga savetovo za iste pare ima da kupi nov model i30
https://www.polovniautomobili....hyundai-i30-i30-14-dohc-5vr-gl

Prvo nije isti novac, čovek je rekao do 6000, čitaj malo temu, a drugo stručnjak objasni razliku između ta dva bitinu za vozača . Mada ni ne moraš, ti si našao defekt na toyoti. Koji si ti meni kralj. Naravno i taj drugi je verovatno dobar izbor, ali naravno ni ti ni ja nismo videli ni jedan ni drugi, ja sam dao smernicu za pretragu, a pa ako se može naći i nešto mnogo novije, super. Ne trebaš ti postavljaču teme za pretragu na prodajnom sajtu, to zna i sam, nego za preporuku modela. Ja sam ponudio i drugu opciju, a ti u 15 postova ni jednu? Eto ja sam ponosan što sam te bar u jednom postu aminovao da ponudiš neko rešenje, iako je off zbog onih 200 eura preko.
[ bordzija @ 23.02.2019. 23:45 ] @
Čitaj sa više razumevanjai pažnje, ponudio sam mu nekoliko modela automobila da si ti meni ziv i zdrav. I cena nikada nije fiksna bajdvej. Vidiš da nemaš pojma sa životom.
[ iculibrk @ 24.02.2019. 02:38 ] @
Secam se, ti si coveku preporučio da koristi taxi. Posle si pobrojao par auta. A da li bi cena isla ispod 6k je tvoje ubedjenje i nista vise od toga, kao i mnogo toga sto si napisao u ovoj temi
[ bordzija @ 24.02.2019. 03:07 ] @
Obrni okreni ja pronašao za isti novac noviji model od tvog predloga samo toliko, nadam se da ćeš moći da spavaš.
[ cozmo_im @ 27.02.2019. 10:56 ] @
Citat:
bordzija: Da stvarno cozmo sto kačiš 30 fotografija nekog recikliranog automobila iz uvoza?


Ja ne kupujem reciklirane automobile, vec od prvog vlasnika. Tako da me zaobidji sa tim. Auto je kupljen od prvog vlasnika koji ga je predao lizing kuci nakon isteka istog. Ja sam samo naleteo na korektan primerak i to je to. Nista manje, nista vise.

Soferku nisam sanirao zato sto me jos dva puta u medjuvremenu zakacio kamencic pa cu sve odjednom, a na tehnickom su rekli da ne diram nista jer se nece siriti. Ali sad imam tri tackice ukupno, pa cu morati svakako, to nije sporno.

Inace, to spada u vanredno odrzavanje i nije hitno, cekam zimu i rizlu da prodje.

Svakome ko kupuje polovni auto savetujem da prvo gleda lizing kuce ili vlasnike preko i onda sam uveze ili nadje auto kucu koja je to voljna da uradi, makar platili skuplje 300 evra. Meni je najbitnije bilo da auto nije nikad udaran, havarisan niti farban ili da je bilo sta menjano na karoseriji (racunajuci branike, stakla, svetla i sve ostalo), odnosno trazio sam auto koji je karoserijski bez mane na prvom mestu, a mehanicki se dovede u red svakako ako nesto fali, to je mnogo lakse nego kupiti havarisan auto. Ja u tom autu vozim dete i ne zelim da je auto bio skrsen nekad. Isto je bilo i kad sam uzimao Picasso, to je najbitnije bilo.

Auto je jos bio registrovan kad sam ga kupio (na nemacke tablice), cak je i dobio zeleni sertifikat do kraja 2018. za Nemacku (od 2016 do kraja 2018), sto se tice emisije izduvnih gasova.

Sto se tice pokretaca teme, dobio je nekoliko dobrih saveta, sad da li je pobegao ili ih usvojio.... ko zna.