[ glackop @ 09.09.2019. 21:55 ] @
Korisnik sam total paketa /Start/na dva tv-a,sa ugovorom na 24 i mesecnom pretplatom od 1200.i danas mi stizu nove uplatnice za sledeca tri meseca na kojoj vidim za novembar 1350.Preko 10.god.imam ugovore sa mobilnim operaterima i nikada mi se nije desilo da se javi bilo kakvo poskupljenje u trajanju ugovorne obaveze,Imam li pravo na raskid ugovora po tom osnovu a da ne moram platiti preostale mesece do 24?
[ glackop @ 09.09.2019. 22:20 ] @
Jezik brzi od pameti...brisite temu kada vec niste omogucili da postavljac to moze uraditi.Ja sam zaboravio da sam imao prvih 6 meseci neki popust i verovatno to istice septembra pa je to taj dodatak na pretplati.izvinjavam se.
[ dr0id @ 10.09.2019. 12:45 ] @
Moguc je raskid ugovora pre isteka i bez ikakvog poskupljenja tj. promena uslova. Ako nije bilo popusta ne placa se nista (nema "penala"), ako je bilo onda se plati samo razlika izmedju pune i cene sa popustom
[ glackop @ 11.09.2019. 23:25 ] @
Jel to znaci da mogu raskinuti ugovor a da ne platim preostalih npr 15 meseci?To bi bilo dobro ali nesto ne bih rekao da bi me pustili tek tako pa na kraju i platio bih montazu i demontazu koja je naravno bila gratis,jer mi upravo prolazi optika i pored neta od 1500.je dodatno samo 500 za Tv,znaci za 2000 bi imao sve.
[ ademare @ 11.09.2019. 23:52 ] @
Po zakonu mozes da raskines kada god pozelis .

Ali moras da platis sve benefite koje si imao . Na primer taj popust x meseci . Mozda jos nesto .

Nazovi pa ih pitaj .
[ Sava @ 12.09.2019. 06:17 ] @
Pogledaj sam ugovor, u njemu bi morala da postoji klauzula o raskidu. Možda to ne piše u tvom ugovoru, ali uvek postoje generalni uslovi koje oni moraju da obelodane pa sigurno postoje i na sajtu tog provajdera.
[ Java Beograd @ 12.09.2019. 08:05 ] @
Po novom zakonu, ne plaćaš naredne mesece u budućnosti, već razliku prošliih faktura: između niže cene koju si dobio kao benefiju uz ugovonu obavezu i regularne cene koju bi imao da nisi potpisao ugovornu obavezu.
Ali stoka je to, glackopu, stoka neopevana. Prvo se raspitaj, traži informaciju obavezno emailom pa tek onda kreni u akciju.
[ whitie2004 @ 12.09.2019. 08:35 ] @
U osnovi, niko ti nece dati opremu da je samo ukljucis kod kuce. Licno ce to doneti i 'instalirati i podesiti' - Normalno, to je free. E, ako probas da odes to ce ti krvavo naplatiti. K'o doktori sa Herdvarda da su radili!
[ ademare @ 12.09.2019. 10:25 ] @
Total TV je u sustini SBB .

Kod SBB-a ne moze da se ugovor raskine trenutno , bez obzira da li ima ili nema ugovorne obaveze !

Vec mora da se raskid najavi 30 dana ranije ?! Tako da i kada covek zeli da se ratosilja njih , mora da plati jos jedan mesec !

Zato se prvo najavi, ali se oprema ne vraca odmah , vec 30 dana od najave . Moze i ranije , ali uz ranije vracanje i dalje mora da se plati tih 30 dana .
[ alimamnekolikokuća @ 19.09.2019. 12:18 ] @
Ako u ugovoru nije navedena cena bez popusta
niti se cena može indirektno utvrditi na osnovu ugovora
onda imaš pravo na raskid.

Ako nisi obavešten o ceni onda ti je taj novi račun praktično isto kao i aneks ugovora.
Ako platiš pristao si.

Pročitaj Zakon o zaštiti potrošača i uporedi "Dužnost obaveštavanja pre zaključenja ugovora" sa tvojim ugovorom.
Čim pronadješ neku nepravilnost imaš pravo na raskid.

[ glackop @ 02.01.2020. 20:41 ] @
Cisto da ne ostanem nedorecen...poslao sam im mejl sa zahtevom za raskid,nakon dva dana su me zvali i tu su bila brojna pitanja zasto,kako i.t.d,kada su videli da ne odustajem onda su mi ne voljno preporucili da odem do neke poslovnice i pismeno podnesem zahtev,mada kazu to mi se nece isplatiti jer cu u svakom slucaju morati da platim oko 7-8.000.ja kazem ok hocu,prijatno.I u poslovnici je tek bilo veselo kaze tip ok pricekaj da sracunam,gledam ja sa pulta sta sve racuna i vidim prikljucna taksa 4900x2 pa onda sto mi dali promotivno neke kanale 3 meseca i sve to puta dva zato sto sam uzeo koriscenje na dva Tv-a,i saldo kaze 22.300,ja gledam i ne mogu da poverujem jedino svesno sto sam mogao da mu kazem je >Pa ja sad da hocu unapred da platim preostale mesece do isteka manje bi izneli sto mi vi izracunali,kaze on sacekaj,racuna i odgovara pa da to bi iznelo oko 17.i nesto hiljada.<I tako zacudjen izadjem iz poslovnice i nista vise nisam preduzimao.
[ gilopile @ 02.01.2020. 21:02 ] @
Lopovska banda.
Dinar im ne bih dao, pa ako im se isplati da idu preko suda. Naveo bih to da su ti sracunavali kao da si na pijaci...