[ whitie2004 @ 07.12.2019. 16:45 ] @
Resenje na porez za ovu godinu datirano jos u julu tek juce stiglo na kucnu adresu. Valjda cekali da vide dali ce se i tu nesto menjati u skupstini ...

Treba li platiti o'ma i kamatu sto nisam platio na vreme? Klasicno resenje bez potpisa i povratnice - obicna bela koverta ...
[ nkrgovic @ 07.12.2019. 19:44 ] @
Odes odma u ponedeljak u poresku upravu, kazes da ti je stiglo juce i pitas sta da radis. Oni sigurno znaju kad su poslali, samo trazis da ti oni kazu da ne moras da platis kamatu ;).

Generalno, rok za kamatu ne moze da krene od dana donosenja vec urucenja resenja - i naravno ne moze biti 0, mislim da je minimum 8 ili 15 dana... IANAL. Ali ne mogu ti retroaktivno naplatiti kamatu od jula za resenje koje je stiglo danas, to ide jedino ako ti je pokusano pa nije uspesno, pa istaknuto na oglasnu tablu pa... pa tako uruceno :)
[ Java Beograd @ 07.12.2019. 20:18 ] @
Koliko ja znam:
- ako rešenje ne stigne, plaća se onoliko koliko je bilo i prošle godine, u rokovima koji su poznati.
- ako je ovo prva godina nastanka poreske obaveze - onda se plaća po prijemu rešenja.
[ glackop @ 07.12.2019. 20:37 ] @
I meni stiglo pre neki dan,platio juce,a inace pistolj sam im vratio tj poklonio jos u aprilu tako da mi za ovu godinu stavili samo 1250.din.
[ nkrgovic @ 07.12.2019. 21:18 ] @
Citat:
Java Beograd:
Koliko ja znam:
- ako rešenje ne stigne, plaća se onoliko koliko je bilo i prošle godine, u rokovima koji su poznati.
- ako je ovo prva godina nastanka poreske obaveze - onda se plaća po prijemu rešenja.

Zaboravih na ovo - ako je porez godisnjeg tipa i vec si ga dobijao, onda u resenju obicno i pise da iducu godinu platis akontaciono.

Mislio sam da covek pita za prvo resenje...
[ whitie2004 @ 20.12.2019. 21:22 ] @
Evo 15 dana od tada i 6 meseci nakon sto je trebalo biti placeno, na ePorezima na upitu stanja se vidi samo moja uplata, suprotna strana (zaduzenje) nije naneta ... I ne sumnjam da ce se pojaviti stavke retroaktivno, 6 meseci unazad i obavezna opomena pred izvrsenje sto sam ostao duzan 3 dinara ...