[ Java Beograd @ 09.04.2020. 09:27 ] @
Dakle, imam Zanussi (ako je to bitno) kombinovani šporet: dve ringle na struju, i dve na butan.

Problem je sa jednim plinskim gorionikom što neće da prihvati plamen. Okrenem i pritisnem dugmence, krene gas, upali se na varnicu, ali čim pustim dugmence - plamen se ugasi.

U početku pojavljivanja problema je bilo "oće pa neće", ali sad definitivno više "neće".

Kapiram ja da je to ona "mala sonda", (koja je zapravo zadužena da prekine dovod plina kad se plamen ugasi) ali:

- Ne znam kako se ta "sonda" zapravo zove, majstorski i komercijalni termin. Da li postoji više tipova / veličina / vrsta?
- Gde to da kupim? Kako da tražim?
- Da li se menja samo "sonda" ili celi neki sklop?
- Kako se to menja? Odozgo? Odozdo? Da li treba neki specijalni alat?

Tražio sam YT klipove, ali džaba ga bilo, ne znam ni šta da tražim.

Pomagajte.
[ SG kamikaza @ 09.04.2020. 10:18 ] @
Pokušaj pretragu sa "termoelement"

Može i ovde

[Ovu poruku je menjao SG kamikaza dana 09.04.2020. u 11:33 GMT+1]
[ gti2 @ 09.04.2020. 13:52 ] @
Postoje moguća 3 uzroka za taj problem na koje sam ja nailazio...
1. Dugme nekim čudom previše nasedne na osovinu pa regulator ne može dovoljno da se ugura prilikom paljenja.Rešenje je da se ubaci malo zgužvanog papira ili folije u žljeb dugmeta i tako onemogući dublje prodiranje osovine regulatora.
2. Oksidiraju "kontaktne" tačke termoelementa kod onih tipova koji se "navlače" na gasnu instalaciju.Problem se rešava šmirglanjem dodirnih površina.
3. Termoelement je neispravan i samo zamena rešava problem.

Ovo treće je najređi problem, bar iz mog iskustva.
[ Horvat I @ 09.04.2020. 14:41 ] @
"mala sonda" Ne propada!
Obrati pažnju da "ruža" baca plamen direkt na termoelement.
Nakon 10"držanja dugmeta ventila ringle zaljuljati dugme i tada pustiti.
Ako ne prihvati zatvoriti bocu, pripremiti stare farmerke ili slični tekstil,(ŠMIRGLA NE DOLAZI U OBZIR) zrno šibice ili DRVENU čačkalicu, vilasti ključ 10 (najčešće)
Ključem odvrnuti "žicu" termoelementa farmerkom čvrsto iztrljati površinu, šibicom ili presečenom čačkalicom iztrljati ležište.
Sklopiti sve zategnuti košto je bilo i koristiti.
[ Rade1960 @ 18.11.2021. 08:24 ] @
Citat:
gti2: Postoje moguća 3 uzroka za taj problem na koje sam ja nailazio...
1. Dugme nekim čudom previše nasedne na osovinu pa regulator ne može dovoljno da se ugura prilikom paljenja.Rešenje je da se ubaci malo zgužvanog papira ili folije u žljeb dugmeta i tako onemogući dublje prodiranje osovine regulatora.
2. Oksidiraju "kontaktne" tačke termoelementa kod onih tipova koji se "navlače" na gasnu instalaciju.Problem se rešava šmirglanjem dodirnih površina.
3. Termoelement je neispravan i samo zamena rešava problem.

Ovo treće je najređi problem, bar iz mog iskustva.
[quote]gti2: Postoje moguća 3 uzroka za taj problem na koje sam ja nailazio...
1. Dugme nekim čudom previše nasedne na osovinu pa regulator ne može dovoljno da se ugura prilikom paljenja.Rešenje je da se ubaci malo zgužvanog papira ili folije u žljeb dugmeta i tako onemogući dublje prodiranje osovine regulatora.
2. Oksidiraju "kontaktne" tačke termoelementa kod onih tipova koji se "navlače" na gasnu instalaciju.Problem se rešava šmirglanjem dodirnih površina.
3. Termoelement je neispravan i samo zamena rešava problem.

Ovo je odgovor koji je resio moj problem po brojem 1.
VELIKO HVALA DOBRI COVECE sto si tvoje znanje podelio sa nama!!
Sve najbolje

[ gti2 @ 18.11.2021. 10:50 ] @
Nema na čemu, forum tome i treba da služi, a svaka čast i tebi što si se registrovao na forum samo da bi se zahvalio 🙂