[ bordzija @ 14.05.2020. 01:23 ] @
Šta ćete da uradite sa tolikom lovom? Šta ste planirali?

LINK za prijavu: https://idp.trezor.gov.rs/register-account

Nemojte dozvoliti da neko drugi uzme vaš novac!

[ Dexic @ 14.05.2020. 02:00 ] @
Taj novac je vec uzet - za izradu sajta od 270.000e i backenda od 2.000.000e za prijavu za pomoc.
[ bordzija @ 14.05.2020. 02:16 ] @
To znam, radio sam u jednoj firmi koja se bavila tim admin pass:123 poslovima. Prema tome, ako ne uzmete 100 evra to ide nekome u džep.
[ BozaZvaniPub @ 14.05.2020. 04:11 ] @
Ko nema racun u banci navodno drzava ce da otvori umesto njega.
Jel ima neko da preporuci banku - ili je sve to isto?
[ bachi @ 14.05.2020. 07:15 ] @
Ja bih zaobišao Poštansku štedionicu jer će tu biti najveće gužve.

A u suštini izabereš onu banku koja je tebi najbliža, ionako je račun namenski, gasi se čim podigneš lovu.
[ ademare @ 14.05.2020. 11:04 ] @
Pa da imas dva kriterijuma .

Da ti banka bude fizicki blizu , da ne spartas bez potrebe .

Da u banci i inace nema guzve, jer se ovde radi o milionima ljudi plus redovno poslovanje . Osim PS , ja bih zaobisao i Intesu , jer je tamo uvek " pakao " od guzve .
[ bordzija @ 14.05.2020. 14:34 ] @
Pa svako danas ima račun u banci, ko nema navede koju će i automatski se otvara. Podigneš lovu i hvala doviđenja zatvoriš.
[ eeestablishment @ 14.05.2020. 14:45 ] @
Steta sto ne mogu da nevedem br. racuna od struje ?!?

Ovako , prvo u banku ( redovi ) da podignem pa onda u distribuciju ( redovi ) da platim . . .
[ djoka_l @ 14.05.2020. 15:39 ] @
Šteta što nemš trajni nalog za plaćanje struje i to bez provizije, nego ideš prvo do banke, pa onda do EPS.
[ eeestablishment @ 14.05.2020. 16:00 ] @
Imam trajni nalog za fiksni ( jedan i drugi ) , mobilni VIP , NET- mts . . . a to sto nemam trajni nalog za struju

su kriva majmunska pravila elektrodistribucije , naime jedini nacin da placam trajnim nalogom je da se sa njima

i mojom maticnom bankom ( intesa ) unaprad dogovorim o visini cifre koju mesecno zelim da odvajam za potrosenu

elektricnu energiju . To sto leti trosim 400 a zimi 1600 kw njih nije briga i jedino znaju da kazu kako nemaju razradjen sistem

da svaki mesec salju podatke mojoj banci kako bi ona znala koliko da mi svuce sa racuna .

Druge firme to mogu a oni eto nisu u stanju ???

2 x sam isao na razgovor zbog ovoga ( 2 god razmaka ) sve u uverenju kako se na tom planu nesto i kod njih promenilo

na bolje ( usvojili nove tehnologije , zaposlili mladje pismenije ljude ) ali avaj , ovi drzavni sistemi su lenji i inertni

do zla boga .
[ bordzija @ 14.05.2020. 16:44 ] @
EDB je centar za zapošljavanje stranački podobnih botova, kao i instituti za proučavanje ruda i gubljenje vremena. Ovde je priča o 100 evra i kako ćete da ih potrošite? Možda da uložite u neki biznis? Ipak je zlatno doba u pitanju zar ne? :)
[ djoka_l @ 14.05.2020. 16:51 ] @
Prošle godine, otprilike u ovo vreme, promenjen je način formiranja sloga za trajne naloge EPS. Formati su se razlikovali, revimo moja banka je podržavala EDB format, neke druge regionalne delove EPS-a nije.
Mislim da je, otprilike poslednjih godinu dana svaki regionalni centar EPS-a napravio isti slog za zaduženje...
[ bordzija @ 15.05.2020. 23:43 ] @
Danas dobili u pošti:

Uputstvo za 100 evra!
ISKORISTI SVOJE GRAĐANSKO PRAVO!

[ Ali Imam @ 16.05.2020. 01:25 ] @
Hteo sam da kupim hlače ali se Java protivi:
Citat:
Java Beograd

Citat:
Ali Imam:Pantalone sjajne (od kad koton sija?) koje su bile 1100 dinara sada su 1350 dinara, ali nisu pokupele!


Koji si ti paćenik kad kupuješ pantalone za 10€ ?

Uopšte je nerazumljiv. Zar misli da sa 100 jevra kupim pantale od 1000 dolari?

Kajgana gratis!



[ bordzija @ 01.06.2020. 09:46 ] @
LEGLO 11.759 dinara!
Šta uraditi sa ovolikom lovom? Kupiti neko gvožđe?!??
[ deedee6 @ 01.06.2020. 10:35 ] @
Citat:
bordzija: LEGLO 11.759 dinara!
Šta uraditi sa ovolikom lovom? Kupiti neko gvožđe?!??


1,5 grama plemenitog metala :)
[ SlobaBgd @ 01.06.2020. 11:09 ] @
Kupi normalne baterije, a ne one pijačarske i kineske. Jbt, toliki kulak a čeka da mu Vučić da 100 evra da kupi baterije!
[ bordzija @ 01.06.2020. 11:36 ] @
Kupio sam u prodavnici pre nekoliko dana i ugradio, još uvek rade na tvoju nesreću
[ scoolptor @ 01.06.2020. 11:36 ] @
Jos nije leglo. A prijavio sam se u prvom satu prijavljivanja.
[ Branimir Maksimovic @ 01.06.2020. 12:12 ] @
Meni leglo odmah, a zeni jos nije.
[ Shadowed @ 01.06.2020. 12:13 ] @
Afaik, idu po bankama, ne hronoloski.
[ ademare @ 01.06.2020. 12:14 ] @
Nisi jedini

Kod mene je isto mada nisam se prijavio u prvom satu , ali prvog dana jesam . Od novca nista .

Ocigledno nemaju dovoljno novca , ma sta Lagali po TV-u . Jos je juce AV za danas najavio uplatu za preko Milion , ne zna vise ni sta prica , ako je ikada i znao .
[ Shadowed @ 01.06.2020. 12:25 ] @
Uplacuju. Meni je jutros stigla poruka od banke.
[ plus_minus @ 01.06.2020. 13:52 ] @
Ja se prijavio 13. maja, MTS banka, još uvek ništa. Možda znaju ko, koliko (i kad god stigne) pljuje ove žgadije javno, pa njih (nas) stavili na začelje.
[ Branimir Maksimovic @ 01.06.2020. 13:54 ] @
plus/minus"Ja se prijavio 13. maja, MTS banka, još uvek ništa. Možda znaju ko, koliko (i kad god stigne) pljuje ove žgadije javno, pa njih (nas) stavili na začelje."

Zena prvi dan prijavila i nju i mene. Ja dobio 26.5. ona jos nije.

edit:
ima status na sajtu trezora. proveravaju jmbg,lk, i dal imas racun gde si prijavio.
[ bakara @ 01.06.2020. 14:06 ] @
Citat:
plus_minus:
Ja se prijavio 13. maja, MTS banka, još uvek ništa. Možda znaju ko, koliko (i kad god stigne) pljuje ove žgadije javno, pa njih (nas) stavili na začelje.


Dobijali su ljudi i u mts banci, (ja nisam) tako da ne idu ni po bankama.
[ plus_minus @ 01.06.2020. 14:10 ] @
Ma, MTS banka je xtra, čim legne uplata odmah dođe i sms i fenomenalno šljaka za online transakcije. Vidim sve kad se ulogujem .. čim legnu, znaću.

Ali, nema.. nema "bogatstva" .. još uvek.

[ ademare @ 01.06.2020. 14:51 ] @
U sustini vidi se da Lazu !

Za prvih 5 dana su Navodno isplatili 2.5 Miliona gradjana , sinoc je AV na TV-u najavio za danas 1.35 Miliona !

Znaci ostaje samo 0.3 M. neisplacenih ??

I svi mi smo u tih 0.3 M. ??
[ scoolptor @ 01.06.2020. 15:10 ] @
ademare, ti 0.3 M su najtvrdji protivnici rezima.
To znaci da je SlobiBgd leglo.
[ sinpetrovic @ 01.06.2020. 16:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: plus/minus"Ja se prijavio 13. maja, MTS banka, još uvek ništa. Možda znaju ko, koliko (i kad god stigne) pljuje ove žgadije javno, pa njih (nas) stavili na začelje."

Zena prvi dan prijavila i nju i mene. Ja dobio 26.5. ona jos nije.

edit:
ima status na sajtu trezora. proveravaju jmbg,lk, i dal imas racun gde si prijavio.


ja sam bio u tom statusu provere da li imam racun u banci gde sam se prijavio (povezivanje racuna ili tako nesto)
i posle sam vracen na "Fizičko lice je u aktivnom statusu i očekuje obradu u platnom prometu - datum aktivacije.... 13.5."
[ ademare @ 01.06.2020. 16:56 ] @
Po tvrdnjama preCednika , Laznog DR. Malog i ekipe isplaceno je 93 % gradjana do sada !

Na zalost skoro ceo Forum bas upao u onih 7 % ?

Pre ce biti da su AV Strucnjaci , permutovali cifre pa do sada isplatili 7 % .
[ SlobaBgd @ 01.06.2020. 18:50 ] @
Citat:
scoolptor:
ademare, ti 0.3 M su najtvrdji protivnici rezima.
To znaci da je SlobiBgd leglo.

Ozbiljno?! E baš mi je drago, ja ceo dan danas kontrolišem i ništa, ni žutog evrocenta nema na računu, ma ni račun verovatno nije otvoren!
Aj vidi tamo u Centrali otadžbinske uprave, ili u centrali stranke (bem li ga kako to zovete), kada mogu da stanem u red za svojih 100 evra. I vidi hoće li biti nekih paketa, ulje, brašno, konzerve, upaljači i hemijske... Tanak sam sa hemijskim olovkama, niste se tokom prošle kampanje isprsili, ni blokčića nije bilo. Samo upaljači i flajeri.
Aj vidi pa mi završi to, da i ja dobijem ovakav SMS:

[ bordzija @ 01.06.2020. 19:26 ] @
Ja sam u mts i dobio sam danas sms poruku da je leglo. Žena sat vremena pre mene druga neka banka, zajedno smo se prijavili.
[ scoolptor @ 01.06.2020. 21:02 ] @
SlobaBgd, sta da vidim u centrali, kad si ti tamo inventar.
[ plus_minus @ 01.06.2020. 21:28 ] @
Pitanje za sve koji imaju ili znaju o mts račun+ :- Jel' moguće da su ovi uplatili na dina karticu ? Pitam, jer ja tu karticu mislim da još nisam ni upotrebio/aktvirao ...
[ ademare @ 01.06.2020. 21:36 ] @
Kartica je uvek vezana za racun . Nema svoj poseban racun , pa na nju ne mogu da uplate .

Proveri na sajtu trezora status . Nemam pojma kako glasi stanje kada je uplaceno jer meni danima stoji ono o platnom prometu .

Ja kod moje banke nemam obavestenja tog tipa SMS , mejl i slicno jer je taj paket tekuceg dosta skuplji , a ovo drzava uplati jednom u zivotu

Plata znam kada stize i bez SMS-a .
[ SlobaBgd @ 01.06.2020. 21:55 ] @
Citat:
scoolptor:
SlobaBgd, sta da vidim u centrali, kad si ti tamo inventar.

Znači viđali smo se tamo, a? De, de, ne treba da te je sramota, znamo da si član iz uverenja a ne iz interesa ko oni botovi. Je l' tako? Je l' tako?
[ bordzija @ 02.06.2020. 03:48 ] @
Scoolptor je superbot nemojte da ga dirate, radi samo za dobre brendove ništa kinezi ništa škart samo fensi :-)
[ ineve74 @ 02.06.2020. 07:58 ] @
Meni od sinoc status
Fizičko lice je u statusu obrade u platnom prometu i pred isplatom jednokratne pomoći
[ scoolptor @ 02.06.2020. 08:11 ] @
Neka sam superbot.
A bordzija je anti-talenat za tehniku, a voli da se petlja.
[ Branimir Maksimovic @ 02.06.2020. 10:47 ] @
Zena dobila mail da ce joj uplatiti sutra.
[ Shadowed @ 02.06.2020. 10:51 ] @
Od koga dobila mail? Tamo se ostavljao samo jmbg i broj licne karte.
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 11:05 ] @
phishing, garant
[ Branimir Maksimovic @ 02.06.2020. 11:10 ] @
Citat:
Shadowed:
Od koga dobila mail? Tamo se ostavljao samo jmbg i broj licne karte.


Nije mail nego sms, pogresio sam. Posta, njena banka.
[ bakara @ 02.06.2020. 11:17 ] @
Zena dobila sms od banke da ce joj uplatiti sutra?

To jos nismo imali
[ Branimir Maksimovic @ 02.06.2020. 11:20 ] @
"Zena dobila sms od banke da ce joj uplatiti sutra?"

Da, a ja sam dobio mail kada je uplaceno. Inace nikada nisam dobio mail kada mi je nesto uplaceno :P
[ Branimir Maksimovic @ 02.06.2020. 11:25 ] @
Inace zeni sada nije jasno da li je posta dobila pare pa ce uplatiti sutra ili su dobili podatak pa prosledili?
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 12:14 ] @
Pazi, čitava procedura ima dva koraka:

1. Uplata države banci
2. Prebacivanje para unutar banke, sa nekog bančinog, bemliga, opšteg, na račune građana

Džaba ako država sve uplati, a u banci, laganica i opušteno, evo sa'ćemo, tu neki dan od nedelje.
[ plus_minus @ 02.06.2020. 12:37 ] @
.. mene konačno obogatili tek jutros oko 9 .. e, sad negde na crno da s3.14čkm sve.
[ djoka_l @ 02.06.2020. 12:50 ] @
Citat:
Java Beograd:
Pazi, čitava procedura ima dva koraka:

1. Uplata države banci
2. Prebacivanje para unutar banke, sa nekog bančinog, bemliga, opšteg, na račune građana

Džaba ako država sve uplati, a u banci, laganica i opušteno, evo sa'ćemo, tu neki dan od nedelje.


Baš i ne ide tako. Koliko sam ja pratio, uplate su išle sistemom instant plaćanja.
Koraci:
1. prikupljanje podataka od građana (JMBG, LK, Banka)
2. Provera u registru računa da li osoba sa JMBG ima tekući račun u banci
3. Ako nema, slanje podataka u banku (JMBG, ime i prezime, broj LK).
4. otvaranje namenskog računa u banci
5. slanje iz banke informacije u NBS o novom računu (JMBG, broj računa).
6. uplata (instant plaćanje) na postojeći ili novi račun.

Sve banke (ili skoro sve) imaju STP (straight through processing) nema nekih posebnih računa nego novac ide pravo na račun.

Što se tiče Banke Poštanska štedionica, oni imaju neki kilavi sistem gde pare ležu na račun, ali je podsistem platnog prometa "razvezan" od podataka o računima i oni dnevno sinhronizuju uplate/isplate.
Slično je bilo i u jednoj banci, moj kolega dobio stanbeni kredit, sve spremno da mu puste pare. Onda mu ona referentkinja kaže da ode preko puta u drugu banku i da uplati neku proviziju. On u čudu, što ne bi platio odmah, a ona mu kaže, ako uplati kod nje na šalteru, ona tek sutra vidi uplatu, a ako uplati iz druge banke, odmah vidi na platnom prometu da je uplata prošla...
[ scoolptor @ 02.06.2020. 14:20 ] @
Leglo, pre par minuta.
[ SlobaBgd @ 02.06.2020. 14:37 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
...Posta, njena banka.

Pa je l' Pošta ili banka?
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 14:58 ] @
Evo i mojoj gospođi doš'o SMS iz PŠ da će SUTRA da joj budu pare na računu. (i ti ćeš to kume da radiš, ali sutra ...)

Dakle, nekako, logika me navodi da je AV uplatio PŠ za moju gospođu, pare legle na račun PŠ, i sutra će da ih rasknjiži po partijama.

@djoka_i
Potpuno te razmem, i prihvatam objašjenje, samo, nekako sled događaja me navodi na drugačiju logiku.
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 15:03 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Branimir Maksimovic:
...Posta, njena banka.

Pa je l' Pošta ili banka?

Zove se "Banka Poštanska Štedionica", zato što naš zakon ne poznaje "Štedionice" kao poseban oblik finansijske institucije, a takođe obavezuje banke da imaju reč "banka" u nazivu. (AIK Banka, Fajfajzen Banka ...)

Ovi nisu 'teli da promene višedecenijski naziv (pa da budu, na primer: Poštanska Banka), nego su dodali reč "Banka" ispred, pa je nastao naziv "Banka Poštanska Štedionica"

Pošta Srbije, (nekadašnji PTT) nije finansijska institucija, nezavisna je od Banke Poštanska Štedionica, ali vrši uslugu platnog prometa za nju.

Zato ljudi često mešaju Poštu i Banku Poštansku Štedionicu



Uzgred, ono šta vidim, budući da, kažem moja gospođa ima tamo račun, deluje kao najgora banka u Srbiji. Neažurni, aljkavi, bez osećaja za tržište, za klijenta, za savremene tokove u bankarstvu.
Oslanjaju se na desetine i desetine hiljada penzionera, gomilu default korisnika (policija, vosjka, i slično) i manje više - redovan priliv novca od njih.
[ SlobaBgd @ 02.06.2020. 15:21 ] @
I šta si ti sad ovde napisao? Banka Poštanska štedionicaPošta
Dakle, pitanje ostaje: je l' Pošta ili banka?
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 15:24 ] @
Niko nema, niti može da ima račun u pošti. Računi građana vode se isključivo u bankama.

Pa ti sad, zaključi da li je pošta ili banka.
[ SlobaBgd @ 02.06.2020. 17:07 ] @
Pa Branimir kaže "Posta, njena banka". A ne verujem da Branimir ne razlikuje poštu i banku, pa reko' da pitam...
[ ineve74 @ 02.06.2020. 18:57 ] @
Sta vam sad pise na statusu na onom sajtu kad ste dobili pare.
[ ademare @ 02.06.2020. 20:05 ] @
Koliko sam citao po Netu nekima pise " isplaceno " , dok nekima stoji i jedan status ranije , nije azurirano " Fizičko lice je u statusu obrade u platnom prometu i pred isplatom jednokratne pomoći " .

Ja sam tek popodne dobio ovaj o predstojecoj isplati koji su neki ljudi imali danima pred isplatu .

Kad pise isplaceno onda je sigurno uplaceno na racun , ovo pre mozda .
[ SlobaBgd @ 03.06.2020. 10:26 ] @
Leglo 100 evra i gospodži i meni!
Fala scoolptore, i đe čuo i đe ne čuo!
Naravno najviše hvala našem predsedniku!
[ ineve74 @ 03.06.2020. 17:41 ] @
I mani uplaceno danas u 10 i digo sam u postanskoj stedionici jer sam tu banku odabrao da mi otvore racun.
[ bakara @ 03.06.2020. 21:26 ] @
jel istina da je guzva po bankama za podizanje?
[ SlobaBgd @ 03.06.2020. 21:36 ] @
Gospodža kaže da nije tolika koliko je očekivala da će biti: ispred nje je bilo desetak ljudi, puštali su po dvoje u banku i svi su brzo završili posao, čekala je, kaže desetak-petnaest minuta.
Ovih dana sam prolazio u kasno prepodne (11 - 12h) pored mnogih banaka u širem centru Beograda, i tamo je slična situacija.
[ Java Beograd @ 04.06.2020. 07:59 ] @
Meni još ništa. Valjda sam mnogo sr@o protiv Velikog Vođe.
[ Branimir Maksimovic @ 04.06.2020. 08:07 ] @
Zena dobila juce, kao sto su rekli.
[ žutokljunac @ 04.06.2020. 08:24 ] @
Citat:
Java Beograd:
Meni još ništa.


Ni meni. Jesi u Intesi?
[ SlobaBgd @ 04.06.2020. 08:38 ] @
Ko vas šiša kad ne cimate prave ljude! Kako je meni i gospodži @scoolptor sve lepo sredio! Sad još da legne paketić sa sardinom, zejtinom i partijskim blokčićima i olovkama, i da nakrivim kapu do 21. juna!
[ Java Beograd @ 04.06.2020. 10:27 ] @
Citat:
žutokljunac:
Citat:
Java Beograd:
Meni još ništa.


Ni meni. Jesi u Intesi?

Ne. Fajfajzen.

Ali, mislim da nas baronišu preko medija, šatro "ide po bankama". Nije nego. Znam gomilu ljudi koji su takođe u RF, i dobili su. Nema veze.

Nego, jeste li primetili da je prodajni kurs u menjačnicama poraso za oko 0.3 - 0.5 din Porasla potražnja.
[ ineve74 @ 04.06.2020. 12:27 ] @
Ja sam juce u Smederevu ceko 4 sata ispred postanske stedionice.Mada mi je reko neki penzos da je kao moguce da se digne i u posti.Ne bih da sirim dezinformacije al to mozda moze da bude onaj racun za dividende.
Ja se prijavio jos 13.05. u 10 sati a dobio tek juce.
[ ademare @ 04.06.2020. 13:45 ] @
Evo i ja sam sada pogledao na sajt trezora pise da je uplaceno juce u 10 prepodne . Mada sam gledao juce nije bilo nista , ali dobro nisu azurni .

Mada ja necu da podizem, taman od tih para cu da platim deo komunalija .
[ ineve74 @ 04.06.2020. 14:06 ] @
Ja platio struju i resto pojeo
[ Java Beograd @ 05.06.2020. 11:10 ] @
Leglo. :D
[ žutokljunac @ 06.06.2020. 07:51 ] @
Leglo, podignuto, potrošeno. :D
Puče stotka kao da je nikada nije ni bilo.
[ Java Beograd @ 06.06.2020. 19:14 ] @
Vala, baš. I kod mene isto.
A praktično, 1/4 od stotke, odma' nazad državi kroz pdv.
Verujem da je gomila građana isplatila nagomilane dugove za komunalije, pa tako, 100% odma' nazad državi.