[ dragoslav.b @ 09.07.2020. 16:55 ] @
Pozdrav ekipa, frontera iz 2001 godine, kilometar sat za*ebava, cas radi, cas nece, nekad nece, ukljucis poziciju on proradi, lampice rade uredno, brljavi pokazivac temperature, nivoa goriva, brzine i obrtaljka.....ima neko kakvo iskustvo, gdje traziti kvar, sama tabla ili drugo nesto?
[ veselinovic @ 10.07.2020. 10:42 ] @
Hladni lemovi na stampanoj plocici u instrument tabli.
Potrebno je rastaviti tablu i probati locirati hladne lemove.
Po opisu ilikod regulatora napona ili neka masa zeza.
[ dragoslav.b @ 10.07.2020. 19:11 ] @
To je prvo odradjeno, prelemljene sve ''krupne'' komponente, ne vjerujem da bi smd imao hladan lem, pregledao sam pod lupom i sve se cini uredno......
[ Living Light @ 11.07.2020. 09:23 ] @
A konektori, u kakvom su stanju?

To mi lici da ploca gubi masu,
pa elementi/istrumenti rade jedan "preko drugog".
[ dragoslav.b @ 11.07.2020. 12:41 ] @
Konektor ima samo jedan, njega sam prelemio, dzek sto ide u njega je ok.....
[ Living Light @ 11.07.2020. 13:14 ] @
Dragosleve,
Uzmi DMM ili analogni isntrument u ruke.

Crnu (minus) instrumenta nasloni na -Akumulatora.

a crvenu (+ Instrumenta) na MASU na PCB
sa komandne table.

Ako je "pad napona" do -0.5V--to je OK.

Ali ako nije,
onda je problem.
[ vucko47 @ 11.07.2020. 21:00 ] @
Nekada ranije sam imao posla sa tablama za renault scenic. Jedan od čestih kvarova je bilo pucanje lema i to baš na smd komponentama. Od vadjenja i vraćanja konektora i kačenja dijagnostike dolazilo je do krivljenja štampane ploče i odvajanja lemova što se lupom nije moglo videti. Rešenje je bilo kvalitetan fluks i duvaljka. Možda to nije ovde slučaj al možda vredi pokušati.
[ Living Light @ 12.07.2020. 01:39 ] @
Citat:
dragoslav.b:Konektor ima samo jedan, ....dzek sto ide u njega je ok

Odakle znaš? da je OK?

Jesi nešto merio?

Nisi, garant !

[ Living Light @ 12.07.2020. 01:42 ] @
Vizuelni pogled u ELEKTRONICI
ne garantuje spoj sa NULA Ω !
[ veselinovic @ 31.08.2020. 14:30 ] @
Citat:
dragoslav.b:
To je prvo odradjeno, prelemljene sve ''krupne'' komponente, ne vjerujem da bi smd imao hladan lem, pregledao sam pod lupom i sve se cini uredno......


Upravo na SMD komponentama zna biti problem. Spoj na oko lici, ali kad pipnes lemilicom onda je stvarno OK.
[ dragoslav.b @ 13.09.2020. 19:23 ] @
Evo da odgovorim da ne ostane nedorečeno......a možda nekom i posluži.....sav problem je ovdje pravila pletenica mase koja veže šasiju i motor.....na strani šasije bilo je mnogo korozije, kad je to očišćeno i ostvaren dobar spoj sve proradilo kako treba.....pozz....