[ optix @ 13.08.2020. 13:52 ] @
Nisam siguran da li je ovo vec bilo negde, ali...

Ako neko jos uvek nema kolekciju Tom & Jerry crtanih, moze je besplatno skinuti sa cia.gov, izmedju ostalih stvari koje su okacili sa Bin Ladenovog diska 2017e.

https://www.cia.gov/library/abbottabad-compound/index_video.html


Ironija na toliko nivoa..
[ BuzzLightyear @ 13.08.2020. 14:56 ] @
Nikada nisam voleo Toma i Džerija. Nema dijaloga, nema radnje, zapleta... samo hardkor nasilje. Nije ni čudo da se to nalazilo u kolekciji jednog teroriste i da CIA sada to distribuira i kvari omladinu. Priča o igračkama je najbolji animirani film svih vremena!
[ bananaphone @ 13.08.2020. 14:59 ] @
Samo "Nu, pogodi!" - zbog cirilice.
[ BuzzLightyear @ 13.08.2020. 15:02 ] @
Imaš i Priču o igračkama sa ćiriličnim titlovima, mada ja više volim da gledam bez ikakvih titlova jer engleski govorim tečno kao da sam rođen u Indiji.
[ ademare @ 13.08.2020. 16:54 ] @
Tom i Dzeri su stvarno primitivni crtani filmovi . Bez dijaloga , koliko se secam , a dobro se secam , postoji samo par filmova gde postoji dijalog . Crnkinja gazdarica , cuvanje bebe i par sa glasom iz off-a . Naravno i rodjak snagator mis .

Nekada u neka lepsa vremena bio je Ritual crtani u 7 i 15 . Drzavni dnevnik pa na spavanje ! Jedan crtani film dnevno !

Nije da deca , nisu zelela vise , ali tada nije postojao nijedan medij osim tog jednog dnevnog .

Danas u sveopstem izobilju ponude , Vlada sustinska Praznina !

Tada su upravo samo Tom i Dzeri svojom prazninom , nagovestavali buducnost .
[ pisac @ 13.08.2020. 17:42 ] @
Tom i Đzeri je najbolji crtani svih vremena, uz Duška Dugouška

A interesantno je da CIA ima Onion verziju sajta za Onion mrežu, http://ciadotgov4sjwlzihbbgxnq...5ypk4sxyjstad.onion/index.html, koja se reklamira u protkolu komunikacije.
[ optix @ 13.08.2020. 18:04 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Nikada nisam voleo Toma i Džerija. Nema dijaloga, nema radnje, zapleta... samo hardkor nasilje. Nije ni čudo da se to nalazilo u kolekciji jednog teroriste i da CIA sada to distribuira i kvari omladinu. Priča o igračkama je najbolji animirani film svih vremena!


Ah da, Tom i Dzerija distribuira CIA, ali 'Pricu o igrackama' distribuira Pravoslavna Crkva ili KGB?
[ gilopile @ 13.08.2020. 18:11 ] @
Meni nista tamo nije jasno, gomile nekakvih video fajlova...Kako doci samo do crtanih.
Ne bih da skidam sve, ne zelim da naletim na Bina sa pimpekom :)
[ optix @ 13.08.2020. 18:13 ] @
Crrl + F jerry
[ gilopile @ 13.08.2020. 18:15 ] @
Aha, znaci trazim file name preko Browser find-era?
Ok, ja sam mislio da ima i crtanih sa nekim random imenom fajla...Pa sam trazio da nema neki zaseban folder...

hehhe, gde bre naleti na ovo ? :D
[ koronavirus @ 13.08.2020. 18:19 ] @
Teško je o ukusima...
No, nešto drugo se može oceniti:
U vreme JRT i deca i odrasli su se kidali od smeha gledajući Tom i Jerry.
Danas?
Današnja deca gledaju crtane filmove i čačkaju nos.
Nema smeha možda poneki treptaj radoznalim obrvama i ništa više.
Odrasli ni ne gledaju današnje crtane filmove.

Da li se danas crtani filmovi prave radi zabave ili da popune TV ekran?

[ BuzzLightyear @ 13.08.2020. 18:37 ] @
Citat:
optix:
Ah da, Tom i Dzerija distribuira CIA, ali 'Pricu o igrackama' distribuira Pravoslavna Crkva ili KGB? :D


Tom Henks daje glas Vudiju, a on je pravoslavac (Tom Henks, a ne Vudi; Vudi je igračka). Mada, mislim da to nema nikakve veze sa distribucijom. Filim distribuira Buena Vista Pictures Distribution, Diznijeva ćerka firma.

Tom i Džeri osim što promovišu nasilje, promovišu i napuštanje tradicionalnog sistema vrednosti gde se zna da su miševi grozne štetočine koje prenose zarazne bolesti, a mačke umiljate i korisne domaće životinje. U ovom crtaću sve je okrenutno naopako, miš je protagonista, dok je mačka predstavljena kao negativac! Negativac je jer je mačka? Jer sledi svoje instinkte? Šta bi trebalo da radi, da pusti da miševi kolo vode?
[ gilopile @ 13.08.2020. 19:08 ] @
Danas roditelji upale detetu TV sa 24/7 crtaca i to je to.
Pa na tabletu, kompu, telefonu...

Prezasiceno je to sve. Mi smo barem imali jedan ali vredan u 19:15 i caos. Da je bilo vise ne bi valjalo :)

Ona zmija i ona japanska buba su mi bili do jajca. Pa Ponco i Toro bese, ma idi begaj :D Onda su tamo kasnijih 90-ih poceli oni glupi Hi man gospodar kurcheva i ekipa....uzas

Al bio mi je dobar i Tom i Džeri, de ne. Pa Pink Panter, A je to...ma ima ih masu. La linea...
[ ademare @ 13.08.2020. 19:51 ] @
Plava zmija - Eustahije Brzic

To je islo preko TV ZG . Svaka tadasnja TV je imala svoju sinhronizaciju i to je bilo 90 % ugodjaja . Zamisli danas da jedan Nikola Simic , ili Djuza , sinhronizuju crtane filmove . Naravno takvih velicina trenutno i nema a i kada bi postojali sigurno se ne bi zamajavali sa crtanim od 5 minuta .

Svaka je TV je imala svoje replike istih crtanih . Od Hej sefe koji ti je vrag , sta je bilo cakani do Njofre - Franje

To su verovatno stopirali kada je Njofra postao Otac nacije

Ipak su te inostrane sinhronizacije pre bile izuzetak , u pauzama nekih utakmica itd .
[ anon70939 @ 13.08.2020. 20:48 ] @
Ja sam jednom gledao neku sinhronizaciju Snupijamgde se on u stvari zvao Jovica... o.O

A jezio sam se i od toga da neko Draguljceta zove Dragoljupce...
[ Shadowed @ 13.08.2020. 20:58 ] @
Pa, postoje i jedan i drugi. Draguljce je detektiv a Dragoljupce je dzukac od neke babe. A oba se smeju slicno.
[ dejanet @ 13.08.2020. 21:18 ] @
I danas se natrci na solidan crtac, npr. Pustolovine sa bracom Kret(Wild Kratts), srpska sinhronizacija je odlicna, tj. na nivou onih od pre 30-40 godina.
[ mjanjic @ 13.08.2020. 22:46 ] @
Pade mi na pamet "Starac i more" kao jedan od 'novijih', sećam se da sam gledao dokumentarac o izradi ovog animiranog filma: https://www.youtube.com/watch?v=rDIsXKOsdOQ
[ ademare @ 13.08.2020. 23:17 ] @
Ta dva kuceta mesa 90% ljudi ukljucujuci i mene predugo vremena

Evo cak i na wikipediji ima kao dobar deo clanka bas o tome da ih ljudi mesaju . Da su dva slicna lika i oba se slicno zovu , pa su zato i nasi uzeli slicna imena , umesto da to poboljsaju .

Jedan je ucesnik uvrnutih trka u ekipi sa bakutom , a drugi detektiv . Oba su odvratna

https://en.wikipedia.org/wiki/Muttley

Plus tu kod nas je sinhronizacija nekako bezveze jer nikad se ne razume sta kuce prica . Slicno kao i tata Medved koga samo razumem kada kaze : Krsta Krstic
[ Bojan Basic @ 14.08.2020. 04:02 ] @
Citat:
ademare: Ta dva kuceta mesa 90% ljudi ukljucujuci i mene predugo vremena

Evo cak i na wikipediji ima kao dobar deo clanka bas o tome da ih ljudi mesaju . Da su dva slicna lika i oba se slicno zovu , pa su zato i nasi uzeli slicna imena , umesto da to poboljsaju .

Jedan je ucesnik uvrnutih trka u ekipi sa bakutom , a drugi detektiv . Oba su odvratna

Zapravo, ova dva koja se pominju na Vikipediji nisu ona dva koja je Shadowed pomenuo. Ti si sad pomešao i trećeg sa Shadowedovom dvojicom.

Draguljče je detektiv, a Dragoljupče je ovo: https://www.dailymotion.com/video/xf7kh5, i on ne učestvuje na trkama, samo se druži s babom. A za ovog što učestvuje na trkama ne znam kako se zvao kod nas (tj. ne znam čak ni da li je bio sinhronizovan), ali taj nema babu.

Ko će sve ispratiti.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 14.08.2020. u 05:21 GMT+1]
[ X Files @ 14.08.2020. 07:18 ] @
Gustav! Moj favorit...
[ ademare @ 14.08.2020. 09:25 ] @
@ Bojan Basic

U pravu si !

@ Shadowed je ekspert za crtane filmove , mi obicni posmatraci i prolaznici nemamo sanse da to sve pohvatamo .

U sustini ne postoje dva slicna kera vec 3 ili 4 . Isti animatori , americki , nedostatak novih ideja , i isti americki sinhronizatori glasova .

[ ademare @ 14.08.2020. 09:38 ] @
Gustava sam i ja voleo . Iako sam bio klinac , a Gustav je crtani film za odrasle . Totalni antipod , Tomu i Dzeriju iz naslova teme .

Zivotne price o modernom " malom" coveku ispricane u 5 minuta .

Remek delo .
[ BuzzLightyear @ 14.08.2020. 10:25 ] @
Razumem ja nostalgiju, ali ako ćemo iskreno, danas ima mnogo više đubreta, ali i mnogo više kvalitetnih crtanih filmova. Poredite na nprimer staru Mašu i medveda i novu.
[ mjanjic @ 14.08.2020. 10:39 ] @
Ovi kao da su znali šta će biti za 30-40 godina, Gustav se ženi: https://www.youtube.com/watch?v=HsVv75VCOH0

Nego, meni je ostalo u glavi da u jednoj epizodi Gustav radi u banci, kad dođu pljačkaši, i sećam se da su mu uzeli sendvič, a na kraju crtanog, pauza za užinu, Gustav uzima sendvič iz sefa, a novac stoji ko zna gde, na policama ispod pulta :)
Međutim, ne mogu da nađem tu epizodu, možda se radi o nekom drugom crtanom slične produkcije...

Inače, jedan od omiljen mi je "The Singing Frog", stalno sam sa tim jadnikom što je pronašao žabu poistovećivao ove "ugostitelje" koji misle da je dovoljno opremiti lokal, staviti ispred lokala 5-6 stolova i stolice, i eto para k'o pleve... a ono, sećam se, puni kafići na šetalištu, samo jedan kafić stalno totalno prazan ili eventualno 1-2 gosta, a u drugim kafićima bukvalno nijedan sto slobodan. Kasnije saznam pozadinu priče, ali je nebitna, nego postoje ljudi koji sa malo početnih sredstava i kapitala znaju da naprave biznis, a postoje oni koji ne značu čak i kad imaju nešto što im daje prednost na svetskom nivou jer jednostavno ne znaju.
[ Living Light @ 14.08.2020. 10:50 ] @
Gustav i sendvic:
https://www.youtube.com/watch?v=DqupZrAcSJI
[ gilopile @ 14.08.2020. 10:55 ] @
Living me podseca na onu zmiju sto ima problema sa japanskom bubom
[ Living Light @ 14.08.2020. 11:04 ] @
Ma, sa taštom!
Ona ima bube u "glavi"

https://www.youtube.com/watch?v=gzVFuOEkDJI
[ mjanjic @ 14.08.2020. 11:29 ] @
Citat:
Living Light:
Gustav i sendvic:
https://www.youtube.com/watch?v=DqupZrAcSJI

E, to je taj, hvala, a pojedine scene k'o kod nas kad je krenula navala da se podigne devizna štednja :)
[ anon70939 @ 14.08.2020. 16:47 ] @
Citat:
Shadowed:
Pa, postoje i jedan i drugi. Draguljce je detektiv a Dragoljupce je dzukac od neke babe. A oba se smeju slicno.

A ok, onda sam pomesao :).
Mislio sam da detektiva zovu dragoljupce :)


A je l se secate



Kad cujem sad muziku, to mumlanje i zvuk koraka, dohvati me nostalgija :)
[ Living Light @ 14.08.2020. 18:13 ] @
Sofronije:
-"Nemoj tako da me gledas!
Dogovor, je dogovor.
To vazi i za mene!"



[ Living Light @ 14.08.2020. 18:19 ] @
Citat:
X Files:Gustav! Moj favorit...

https://www.youtube.com/watch?v=s9q3HbPPR-0
[ Living Light @ 14.08.2020. 22:17 ] @
a ovo?

[ Living Light @ 15.08.2020. 17:13 ] @
Ee, pa neka CIA "šnjufira",
Ovo me nasmeja:

[ mjanjic @ 16.08.2020. 01:34 ] @
Patak Danilo i đavo iz Ljututuka :)
mada na YT piše "ljututaka", lepo se čuje u najavi da je iz "ljututuka".