[ bordzija @ 01.09.2020. 09:08 ] @
Gorenje veš mašina kupljena nova pre 2 godine, jutros otvorim vrata (noćas oprala) kad me dočekala ogromna količina kao blata sive boje, jedino me asocira da se guma na vratima raspala?!?? Veš beli 8kg uništen.



[ Living Light @ 01.09.2020. 10:44 ] @
Bordzi,
Koja je tacna oznaka/model te gorenje masine?
Sa slike ne mogu da procitam.
[ _dzo.ni_ @ 01.09.2020. 10:58 ] @
@LivingLight Gorenje Waveactive WEI823

Bordzija, moguce je da je filter pun tog mulja, ili da se u nekom crevu nahvatalo toga.. Sta je to tacno, verovatno necemo nikada saznati. Mozda je cak I semering propao pa curi ulje iz lezajeva ali ne verujem jer je to ulje crne boje a ovo je blatnjikavo...

Ako ti je i dalje pod garancijom, zovi servis. Ako nije, onda skini kuciste plasticno od pumpe, i dobro ga ocisti, kao i crevo kada-pumpa.

Jedan covek je imao isti problem ali na Miele masini, upravo su mu kuciste pumpe i creva bila puna tog blata. Ostavljalo tragove blata na vesu isto. Ocistio sve i sad radi kao nova. To je moguce da se desi od kamenca.

Prikacene 2 slike od istog problema na miele masini
[ Living Light @ 01.09.2020. 11:10 ] @
_dzo.ni_
Hvala za model/Tip masine.

Izgleda da sam omatorio, pa ne vidim dobro :)
[ bordzija @ 01.09.2020. 11:58 ] @
Ne ovo je kao gumeno trunje, raspada se guma na vratima, obrisao sam skida se krpom. Baš je guma u pitanju. Dve godine početak raspadanja.trebalo bi da ima 5 godina garancije? I šta da reklamiram kada se ništa ne vidi?
[ Living Light @ 01.09.2020. 12:05 ] @
Bordzi,
ja i dalje imam prastaru gorenje 583,
ali se guma drzi i dalje dobro.

Na sta lice te novije gume za vrata, cudo jedno?

Ebt, ne moze da izdrzi skoro ni garanciju :)
[ _dzo.ni_ @ 01.09.2020. 12:06 ] @
Imaš te slike što si nama okačio, pokaži im. Moguce je da se guma ljušti ako jako često otkuvavaš ili koristiš neki Š prašak..
[ bordzija @ 01.09.2020. 15:04 ] @
Koristim je samo za pranje belog veša na 60 stepeni tj posteljine, ponekad veš u boji ili neki prekrivač na brzo pranje 20 min. Nikada je ne koristim za kuvanje za to imam samsung u koji sam ugradio nekeramički grejač ariston plaćen 700 din u gradić pejtonu i evo drugu godinu kuva ko blesav

Poslaću im fotografije čim pre.

Obrisao sam magičnom krpom, pustio kratko pranje i nema ništa. Kao da se nešto raspalo i to je to. Guma nema tragova habanja isto deluje ok.

Prašak hm... Kupujem FAX, RUBEL, DASH. Ponekad u lidlu kupim onaj neki nemački sad da me ubiješ kako se zove.
[ aleksa.ue @ 01.09.2020. 18:40 ] @
Citat:
bordzija: Ponekad u lidlu kupim onaj neki nemački sad da me ubiješ kako se zove.
Formil ili Maxitrat.
[ Pera1989 @ 01.09.2020. 18:59 ] @
Ulje-mast u kombinaciji sa toplom vodom(i pritiskom) stvara emulziju, bukvalno takvu sivu blatnjavu...

Evro dizel, belu emulziju...

Proveri i semering za svaki slucaj
[ aleksa.ue @ 01.09.2020. 19:07 ] @
Nema sanse da se proveri semering kad je zavarena kada.dzo.ni Ja sam prvo sumnjao na semering.
[ _dzo.ni_ @ 01.09.2020. 19:09 ] @
Baš me zanima kako da ga proveri :)

Nikako ti to ne možeš znati dok ležajevi ne počnu da se čuju. Pogotovo jer je ovo izlivena kada.
[ mjanjic @ 01.09.2020. 21:33 ] @
Guma na vratima zadržava vodu (u onom žlebu u kome je prednja ivica bubnja, naravno zbog gravitacije u donjem delu odakle ne može da je izvuče pumpa), i neće naravno odmah da postane ovakva, već posle nekoliko pranja ako se ne pokupi nekom krpom ili sunđerom. Uglavnom se desi da ta voda postane takva ako se duže vremena ne koristi mašina, tipa 10 dana... ako se mašina koristi bar jednom sedmično, onda se ta voda izmeša sa svežom, plus deterdžent, tako da ne stigne da dobije tu boju i da se u njoj nađe toliko "rastvorene" gume.

Ja sam to sasvim slučajno primetio, tako da posle svakog pranja pokupim tu vodu sunđerom, na sreću guma je dobrog kvaliteta pa nije počela da se raspada.
Ovo kod tebe se izgleda dešavalo duže vreme, pa je voda poprilično oštetila gumu, plus je ostaja zarobljena u tom žlebu, i sada je napravila to što je napravila sa time što se pralo u mašini. Možda je bilo dovoljno dobro očistiti gumu, i ponovo pustiti ispiranje ili više ispiranja sa kraćim pranjem na kraju i ponovnim ispiranjem.
[ bordzija @ 01.09.2020. 21:58 ] @
Ovo je trunje od gume definitivno ali ogromna količina i nemam pojma odakle je ovoliko izjurilo! Na vešu nije bilo ništa sem uz samu ivicu. Ono što se osušilo sam lako otresao čvokama sa bele posteljine znači nije mast. Ostalo sam opet oprao brzim pranjem i nema fleke. Začuđujuća je ta ravnomernost sa prednje strane gume u donjem delu. I na ivici bubnja ali dalje ništa. Obrisao, povadio veš uključio ispiranje i ništa nije izašlo. Vrlo zanimljivo moram da priznam. Mašina nije korišćena jedno pola godine ali je prala sad jedno 10 puta i ovo se desilo.

Da napomenem guma je kao nova. Opet i napunio sam je do vrha, možda je kačila gumu one kanale za zalivanje jer vidim i malo oštećenje na jednom čaršavu. Opet nejasno kako tolika koncentracija samo sa prednje strane a veš beo kao sir (sem tu na ivici bubnja kod gume)


[ _dzo.ni_ @ 01.09.2020. 22:05 ] @
Stavi mašinu na Steril Tub , jer tu ce da ocisti sve ako ima ostatka tog sranha i cega svega ...pa kad budeš ponovo prao puno belog vesa pisi sta se desava :D
[ bordzija @ 01.09.2020. 22:32 ] @
Evo stavljam odmah ovde je jeftinija struja leti od 10h a zimi od 9h :-)
[ bordzija @ 02.09.2020. 08:17 ] @
https://youtu.be/OW5WP0Twovs

Prvo je gorenje završila i mu tušu sam našao kao pesak od kamenca sitno al od gume ni traga ni glasa.
[ _dzo.ni_ @ 02.09.2020. 08:45 ] @
Svašta... valjda se vise nece pojavljivati. Piši kad budeš prao nešto. Pozz

Inace, kada cistis masinu, dovoljno je da stavis 1 tableticu za pranje sudja u bubanj i to je to. Ona je i odmašćivač, a i čisti lepo. :)
[ bordzija @ 02.09.2020. 10:57 ] @
Pa sad, meni je jedini problem kamenac a često gotovo stalno peremo na 60 i 95° tako da nema tih problema. Ovo je definitivno bio problem pune veš mašine jer smo našli i još jednu pocepanu jastučnicu sa flekom od gume. Obišno je ja punim precizno sada sam malo žurio. Duple čaršave zgužvam i guram u mašinu a jastučnicama je podbijem u krug uz samu ivicu bubnja tako da se prilikom pranja ništa ne mrda i ne tumba tj upetljava jedno u drugo. Očigledno da je jastučnica provirila i napravila njsr. Kačila je izlaz sa gornje strane od one jet pumpe koja je superbeskoristan gorenje patent. Ako je mašina puna onda ta voda ide niz vrata. Budalaština.
[ aleksa.ue @ 02.09.2020. 11:21 ] @
Citat:
bordzija: Kačila je izlaz sa gornje strane od one jet pumpe koja je superbeskoristan gorenje patent. Ako je mašina puna onda ta voda ide niz vrata. Budalaština.
Mislis Hisense patent .
[ bordzija @ 02.09.2020. 11:32 ] @
Ma glupost neopevana samo čekam kad će ta jet pumpa da crkne. Valjda može i bez nje da pere jer je beskorisna samo troši struju badava.
[ _dzo.ni_ @ 02.09.2020. 11:43 ] @
Ajoj ti se bojiš da ti ne potroši +20W 🤣🤣. Ako te baš toliko nervira, iskopčaj je i gotovo.
[ bordzija @ 02.09.2020. 12:27 ] @
Problem je kada ona crkne garant ima da spali kompletnu elektroniku hehe to je danas HIT kod bele tehnike 🤩