[ Branimir Maksimovic @ 22.09.2020. 21:51 ] @
Mitrovic kupio radio laguna, poslednju FM stanicu koja je mogla da se slusa u Srbiji.
Ostao je samo internet radio...
[ since1986BC @ 22.09.2020. 22:26 ] @
Bahato bato. Okle pare za ovoliko medijsko izivljavanje?

Nista, ostaje RadioAparat jedna od retkih, radio u kolima i onako retko slusam.
https://www.radioaparat.com/
[ Branimir Maksimovic @ 22.09.2020. 22:33 ] @
Pare dajemo mi od poreza. Od nasih para. Da zatvara i gusi medijske slobode. Pre toga su prociscavali radio laguna, sklonjen je Darko, Sklonjen i Zlaja, ali ni to im nije dovoljno.
Ne sme ni trun slobodne reci da se cuje.
[ Java Beograd @ 23.09.2020. 10:45 ] @
To smo hteli, to smo glasali (mi, kao građani Srbije u većini), to smo i dobili.

Kurve i krimosi na programima nacionalne frekvence.
[ MajorFatal @ 23.09.2020. 15:52 ] @
A je l imamo bar deklarativno neki zakon tipa da smeće od čoveka ne može da drži više od 20% nekog medijskog prostora, mslm znam da bi to naša bagra veze poznanstva svejedno izigrala, ali bar deklarativno da li postoji takav zakon?
[ mjanjic @ 23.09.2020. 19:59 ] @
I da ima, njih 5 će da drže po 20% pa će da se svede na isto.
Pa kod nas je menjan zakon da bi navodno neki grčki investitor mogao da kupi 2 televizije sa nacionalnom frekvencijom, a nedavno smo dobili i dokaz da je to bilo fiktivno, jer je od njega obe televizije kupio isti kupac.
Svaki normalan preduzenik bi kao vlasnik dve televizije sa nacionalnom fekvencijom oglasio njihovu prodaju nezavisno, jer bi na kraju ukupno bolje zaradio, samo u Srbiji je normalno da jedan vlasnik ima dve televizije sa nacionalnom frekvenicjom i da ih obe proda zajedno u paketu drugoj osobi.
[ Branimir Maksimovic @ 23.09.2020. 20:36 ] @
Ma zna se ko je kupio B92, mislim ono ugase radio b92 gumicom. Ko bi to bio?
[ since1986BC @ 23.09.2020. 21:23 ] @
Nije problem ništa, ako se poštuju propisi/zakoni. A svi oni deluju lepo na papiru.

Problem je što se nešto delimično poštuje ili se ne poštuje uopšte jer su tako u mogućnosti.

Primer su rijaliti programi o kojima smo diskutovali. Ovih dana se potegla ta tema ponovo (pitam se zašto sad?) jer bi sada
da preporuke postanu obavezujuće - rijaliti može na tv-u ali MORA od 23h do 6 ujutru.

---
A svoje pisanje počeo sam zapravo zbog sledećeg citata (Danas, 23.9.2020.)
Citat:
– Postoje druge stvari kojima treba da se bavimo, mi smo nedavno dobili izveštaj o programskim sadržajima kod komercijalnih emitera, koji pokazuju da se niko od njih ne pridržava elaborata na osnovu kog su dobili nacionalnu frekvenciju. To znači da je čitav javni medijski prostor kod nas osiromašen za dečije, sportske, kulturne programe, i na neki način zloupotrebljen. U vezi sa tim nešto mora da se uradi, jer nisu oni dobili nacionalnu frekvenciju „na lepe oči“, nego na osnovu najavljenog i obećanog programa u elaboratima, čega se ne pridržavaju, što naši izveštaji redovno registruju, zaključuje Cvejić.


Posle višemesečne rasprave, Savet REM-a doneo odluku da se izradi Pravilnik o vremenskom ograničenju
Rijaliti programi prelaze u noćnu smen

https://www.danas.rs/drustvo/r...rogrami-prelaze-u-nocnu-smenu/

Neka Mitrović kupi i sve stanice ako mu zakon odobrava.
Postoje propisi šta sme da emituje. Neka plaća porez uredno, redovno isplaćuje radnike ...itd. I nema problema.
[ MajorFatal @ 23.09.2020. 21:37 ] @
Pa opet malo otežava situaciju kad mora da ih ima (najmanje) 5, čisto da se predupredi da bude neki Silvio Berluskoni i uzurpira celu državu na par sezona. 5 mora da se i dogovara, razmenjuje mejlove, sastaje, a sve to ostavlja tragove, teoretski.
[ MajorFatal @ 23.09.2020. 21:39 ] @
A što se tiče Lagune pa zašto su se prodali ako su bili tako dobri? Dao im je ponudu koju nisu mogli da odbiju? :)
[ Branimir Maksimovic @ 24.09.2020. 05:39 ] @
Prodao je vlasnik. Zasto je to ucinio ne znamo, ali voditelji su vec otisli. No mislim da se radi o pritisku, jer su pre toga oterali Darka (Mentalno Razgibavanje) i Zlaju (Prisluskivanje).
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 08:51 ] @
Au, što volim ove žalopojke kako kapitalizam urušava kulturne vrednosti!
A svi mlate gloginje tuđim palamarom!

Laguna je bila komercijalna radio stanica u vlasništvu izdavačke kuće Laguna. U svakoj laguninoj knjižari puštali su samo program radio Lagune, a na radio Laguni su promovisali knjige i izdavačku politiku IP Laguna.

U jednom trenutku vlasnik (ili skupština akcionara) IP Laguna odluči da proda radio Lagunu. Sledeći korak koji se dešava je da neko, da li direktnom pogodbom, da li svojevrsnom licitacijom, neko drugi kupi radio Lagunu i kreira sopstveni program.

Ovde nailazimo na dve nedoumici. Da li vama koji kukate nad "ode i radio Laguna" smeta nova programska šema radija, novi muzički stilovi i plejliste, nove teme u govornim emisijama? Ili vam smeta to ko je vlasnik radio Lagune? Ako je ovo drugo u pitanju, ne budite dvolični, niste znali (i još uvek ne znate) ni ko je bio vlasnik radio Lagune ni pre prodaje, pa ste je slušali ne zamarajući svoje pametne glavice takvim sitnicama kao što je vlasnička struktura. Ali ako vam smeta promena programske šeme, pa zar nije radio Laguna nekoliko puta menjala programsku šemu, dovodila ove i one voditelje, puštala ovu i onu muziku? Meni su, recimo, ti Darko i Zlaja dosadni i pretenciozni, i služili su samo da salonskim buntovnicima i borcima za pravdu iz kruga dvojke boostuju ego, da lupaju šakama po volanu kad u kolima slušaju Lagunu, i da viču "To, Dare, reci im, piizda im materina, ne može više ovako, dobro je da nas ima politički svesnih koji ćemo da menjamo društvo, evo i Darko sa Lagune misli isto ko i mi"! Ali OK, bivši vlasnik ili glavni urednik radija je vodio svoju uređivačku politiku, sad novi vlasnik i novi/isti urednik vode svoju, koji vi problem imate tu? Ne sviđa vam se muzika? Snimite flešku sa svojom muzikom pa gurnite u priključak na radiju u kolima ili na kompu/radiju kod kuće. Ne sviđa vam se što su govorne emisije ukinute ili promenjene? Otkupite kontrolni paket deonica radio Lagune i uređujte ga kako mislite da treba. Ili još jednostavnije - okrenite dugme Tuning na radiju, ima još radio stanica. I taj Darko i taj Zlaja su verovatno prešli na drugu radio stanicu kad su tolike zvezde, raspitajte se gde možete da ih čujete pa se tamo prebacite. Simply as that!
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 09:01 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
...mislim da se radi o pritisku, jer su pre toga oterali Darka (Mentalno Razgibavanje) i Zlaju (Prisluskivanje).

Op, op, op! Polako, dječače!
Kako su to oterali voditelje iz SVOG radija? Zamisli da imaš kućnu pomoćnicu koja ti svaki dan radi u stanu, i ti odlučiš, kao vlasnik stana, da ti više nije potrebna i kažeš joj da ne treba više da dolazi. I ona krene da kmeči kako si je oterao iz tvog stana! Kako je to nedopustivo! I kako ona očekuje da javnost reaguje! A ti si samo doneo legitimnu odluku koja se tiče tvoje imovine, i koju (odluku) nisi dužan nikome, pa ni kućnoj pomoćnici, da obrazlažeš. Zašto su Dare i Zlaja drugačiji od kućne pomoćnice? Zato što se tebi sviđaju? Izvoli pa ih zaposli pa nek ti pričaju šta god želiš. Ali nemoj očekivati da neko drugi svojim novcem ispunjava tvoje muzičkeželje, suprotno svojim željama.To je ili balavo li licemerno očekivanje, sam izaberi koje je.
[ since1986BC @ 24.09.2020. 09:02 ] @
^ +

Nego, meni je zanimlji pravni aspekt upravljanja dodeljenom frekvencijom / licencom za istu.
Zar po prestanku korišćenja ne bi trebalo da je vrate RATELU a da je onda on oglasi na licitaciju (ponovnu prodaju)?
Zamisli situaciju da svako svakom preproda licencu i naprave tarapanu opštu u FM etru.

Citat:
PITANJE: Koji je postupak dobijanja dozvole za FM stanicu?

ODGOVOR: Dozvola za korišćenje radio-frekvencije za radijsku (FM) radiodifuznu stanicu dobija se isljučivo na osnovu Javnog konkursa koji objavljuje Regulatorno telo za elektronske medije - REM, odnosno na osnovu dobijene dozvole za pružanje medijske usluge radija putem terestričkog analognog prenosa. Za sve informacije u vezi sa konkursom potrebno je obratiti se REM-u (http://www.rra.org.rs). Po dobijanju dozvole za pružanje medijske usluge radija putem terestričkog analognog prenosa, korisnik se obraća RATEL-u sa zahtevom radi dobijanja pojedinačne dozvole za korišćenje radio frekvencija. Ove dve dozvole čine jedinstvenu dozvolu za rad radijske (FM) radiodifuzne stanice.
[ Branimir Maksimovic @ 24.09.2020. 09:22 ] @
since:"Zamisli situaciju da svako svakom preproda licencu i naprave tarapanu opštu u FM etru. "

Pa takva i jeste situacija. Otkud pravo play radiu da koristi frekvenciju bivseg radiab92, i to radiu
koji nema blage veze sa istim?
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 09:44 ] @
*Radio
*RadiJa, radiJu, radiJom...
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 10:25 ] @
Citat:
since1986BC:
Okle pare za ovoliko medijsko izivljavanje?

Citat:
Branimir Maksimovic:
Pare dajemo mi od poreza. Od nasih para.

@Branimir
Hoćeš da kažeš da je Mitrović dobio pare iz budžeta da bi kupio radio Lagunu?!
Ima li negde neki izvor, dokument, zvanična izjava, procurela informacija koja potvrđuje tu tezu?
Samo nemoj "zna se", probaj nešto proverljivije.
[ bordzija @ 24.09.2020. 11:18 ] @
Glup narod bira glupu vlast a pametni su odavno spakovali kofere i otišli. Ko je ostao ili nije sasvim svoj ili se bavi lopovlukom.
[ Branimir Maksimovic @ 24.09.2020. 11:21 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
since1986BC:
Okle pare za ovoliko medijsko izivljavanje?

Citat:
Branimir Maksimovic:
Pare dajemo mi od poreza. Od nasih para.

@Branimir
Hoćeš da kažeš da je Mitrović dobio pare iz budžeta da bi kupio radio Lagunu?!
Ima li negde neki izvor, dokument, zvanična izjava, procurela informacija koja potvrđuje tu tezu?
Samo nemoj "zna se", probaj nešto proverljivije.


Pazi, koji je razlog da Mitrovic calne pare da ugasi radio lagunu, jedini preostali slobodan FM radio?
Nece taj sigurno to od svojih para...
[ MajorFatal @ 24.09.2020. 11:32 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Au, što volim ove žalopojke kako kapitalizam urušava kulturne vrednosti!
A svi mlate gloginje tuđim palamarom!

Laguna je bila komercijalna radio stanica u vlasništvu izdavačke kuće Laguna. U svakoj laguninoj knjižari puštali su samo program radio Lagune, a na radio Laguni su promovisali knjige i izdavačku politiku IP Laguna.

U jednom trenutku vlasnik (ili skupština akcionara) IP Laguna odluči da proda radio Lagunu. Sledeći korak koji se dešava je da neko, da li direktnom pogodbom, da li svojevrsnom licitacijom, neko drugi kupi radio Lagunu i kreira sopstveni program.

Ovde nailazimo na dve nedoumici. Da li vama koji kukate nad "ode i radio Laguna" smeta nova programska šema radija, novi muzički stilovi i plejliste, nove teme u govornim emisijama? Ili vam smeta to ko je vlasnik radio Lagune? Ako je ovo drugo u pitanju, ne budite dvolični, niste znali (i još uvek ne znate) ni ko je bio vlasnik radio Lagune ni pre prodaje, pa ste je slušali ne zamarajući svoje pametne glavice takvim sitnicama kao što je vlasnička struktura. Ali ako vam smeta promena programske šeme, pa zar nije radio Laguna nekoliko puta menjala programsku šemu, dovodila ove i one voditelje, puštala ovu i onu muziku? Meni su, recimo, ti Darko i Zlaja dosadni i pretenciozni, i služili su samo da salonskim buntovnicima i borcima za pravdu iz kruga dvojke boostuju ego, da lupaju šakama po volanu kad u kolima slušaju Lagunu, i da viču "To, Dare, reci im, piizda im materina, ne može više ovako, dobro je da nas ima politički svesnih koji ćemo da menjamo društvo, evo i Darko sa Lagune misli isto ko i mi"! Ali OK, bivši vlasnik ili glavni urednik radija je vodio svoju uređivačku politiku, sad novi vlasnik i novi/isti urednik vode svoju, koji vi problem imate tu? Ne sviđa vam se muzika? Snimite flešku sa svojom muzikom pa gurnite u priključak na radiju u kolima ili na kompu/radiju kod kuće. Ne sviđa vam se što su govorne emisije ukinute ili promenjene? Otkupite kontrolni paket deonica radio Lagune i uređujte ga kako mislite da treba. Ili još jednostavnije - okrenite dugme Tuning na radiju, ima još radio stanica. I taj Darko i taj Zlaja su verovatno prešli na drugu radio stanicu kad su tolike zvezde, raspitajte se gde možete da ih čujete pa se tamo prebacite. Simply as that!


Au šta sve napriča :) Ne smeta mi nova vlasnička šema, ali bih više voleo da ne znam vlasničku šemu a da je program dobar, nego da znam da je vlasnik majmun, a program krš.

Isto važi i za tvoju velikodušnu ponudu da otkupim kontrolni paket akcija Lagune, ako neko tu istu Lagunu i ostale medije koristi da stvori atmosferu da sve pare idu njemu i ortaćima što se druže sa navijačima, jasno je da onda niko drugi ne može da kupi nijednu drugu frekvenciju, a koje su nacionalno blago, zbog toga su ljudi i doneli zakone da ne može jedna budala da ima više od 20% medijskog prostora.

Nije isto oterati sobaricu i oterati slobodnu reč iz etra.

I kulturu ne uništava kapitalizam nego primitivci. :)
[ since1986BC @ 24.09.2020. 11:40 ] @
^ Možda neće odmah da gasi (Lagunu). Priča kao sa tv Avala.

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=308803
"Pravi čovek za komibnat."

Čovek je samo pogodio vreme i mesto. Sve ostalo je istorija.
[ ademare @ 24.09.2020. 11:50 ] @
Sloba je veliki poznavalac Slobodne privrede i Kapitalizma !

Ajde Slobo nama Neukima objasni kako je u stvari isla ona Sema , da Drzavni Telekom , kupi Jednog operatera i kablovske TV , ne samo neta , za 200 Miliona Eura ! Po mojoj proceni taj KCN nije vredeo ni 20 Miliona !

I kako to u Slobodnom Kapitalizmu i Slobodnoj Privredi i Ekonomiji , Drzavni Telekom donosi takve odluke ? Ne politicki motivisane vec Slobodne ?

Onda lazni vlasnik KCN za taj novac kupuje dve TV sa nacionalnom frekvencijom ?

Eto Slobo udeni ovo u Slobodni Kapitalizam ?

Objasnjenje tipa " sto ti nisi kupio KCN " ne pije ovde vodu , jer niko nije Lud da pretplati KCN minimalno 10 puta !

Takodje ni objasnjenje tipa " sto ti nisi kupio dve TV - za 200 miliona ". Pa nije ni on ! Jer mu je novac poklonio Drzavni Telekom , a on i nije pravi vlanik vec samo formalno na nekom papiru to pise da jeste !
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 12:10 ] @
Ma kakvu slobodnu reč, šta sepalite, bre!
Sve je to kapitalizam i svi rade za pare, svi ti koji vam prodaju priču da se bore za slobodnu reč a preko njih (u novinama, na sajtovima, na radiJu i televiziji) se promovišu ili direktno reklamiraju komercijalni proizvodi i usluge.
Ali vas je tako lako prevariti i izvesti na ulice ili na "slobodarske" internet forume da branite prava jednog kapitaliste na uštrb prava drugog kapitaliste. Od svega toga vi imate samo jednu korist: izašli ste na čist vazduh (dok neko ne zagadi vazduh suzavcem! ).

Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
SlobaBgd:Ima li negde neki izvor, dokument, zvanična izjava, procurela informacija koja potvrđuje tu tezu?
Samo nemoj "zna se", probaj nešto proverljivije.


Pazi, koji je razlog da Mitrovic calne pare da ugasi radio lagunu, jedini preostali slobodan FM radio?
Nece taj sigurno to od svojih para...

Aha, znači nemaš nikakav dokaz ali ti mene pitaš koji bi razlog bio... Dobra fora, razoružao si me argumentima!
[ Branimir Maksimovic @ 24.09.2020. 12:15 ] @
Cuj i brat Ane Brnabic je znatno povecao profit Aseka, nema to veze sto je brat Ane Brnabic...
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 14:46 ] @
Citat:
bordzija:
Glup narod bira glupu vlast a pametni su odavno spakovali kofere i otišli. Ko je ostao ili nije sasvim svoj ili se bavi lopovlukom.


Da l' nisi sasvim svoj ili...


[ MajorFatal @ 24.09.2020. 18:40 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ma kakvu slobodnu reč, šta sepalite, bre!
Sve je to kapitalizam i svi rade za pare, svi ti koji vam prodaju priču da se bore za slobodnu reč a preko njih (u novinama, na sajtovima, na radiJu i televiziji) se promovišu ili direktno reklamiraju komercijalni proizvodi i usluge.


Pa to možda ako si pretplaćen na interni časopis Boinga ili Telenora, a u međuvremenu trebalo bi da postoje glasila od javnog značaja i interesa, pa ako plaćaš pretplatu da ne moraš da gledaš reklame za afričku šljivu u vreme ručka, da te ne lažu i tako to..
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 21:22 ] @
A na koje to glasilo ti plaćaš pretplatu? Pazi, ne taksu, već pretplatu koja ti obećava da si oslobođen reklama za afrićku šljivu?
Da napomenem, taksa je nešto drugo, to je prinudno (opšteobavezujuće) izdvajanje koje se koristi da bi se iz budžeta (od republičkog do lokalnog) dodatno finansirali neki projekti i troškovi, kao što taksom za RTS/RTV plaćaš da te medijske kuće postoje i rade, bez obzira na sadržaj koje emituju. Pretplatom dobijaš više nego slobodnim pristupom, ili imaš pristup onome čemu ne bi imao bez pretplate. A to se ne odnosi na RTS/RTV jer možeš da ih gledaš i bez plaćanja takse.

Dakle, na koje si medijske sadržaje pretplaćen?

I ti i dalje veruješ da je komercijalni medij (TV, radio, internet portal) - glasilo od javnog interesa? Još ćeš mi reći da BBC, CNN, Fox News, Russia Today ili China Central Television rade u javnom interesu?
[ Branimir Maksimovic @ 24.09.2020. 21:25 ] @
Kakva crna taksa, to je pretplata. Placanje pretplate na stranacku komercijalnu televiziju je po meni nesto sto bi trebalo da bude opciono na kablovskoj, nesto kao HBO paket.
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 21:50 ] @
Branimire, ne lupetaj!
Citat:
Zakonom o javnim medijskim servisima ("Službeni glasnik RS" br. 83/2014, 103/2015 i 108/2016), od 1. januara 2016. godine, uvodi se obaveza plaćanja takse za javne medijske servise.
Obveznik plaćanja takse

Obveznik plaćanja takse je svako fizičko i pravno lice koje je korisnik merila električne energije po stambenoj jedinici, odnosno poslovnom prostoru (član 38 Zakona o javnim medijskim servisima).

Način plaćanja takse

Zakonom o privremenom uređivanju načina naplate takse za javni medijski servis ("Službeni glasnik RS" br. 112/2015, 108/2016 i 95/2018), taksa se naplaćuje korisnicima merila električne enegije, preko računa za isporučenu električnu energiju, ispostavljenog od strane snabdevača.

Visina takse za javni medijski servis jedinstvena je na celoj teritoriji Republike Srbije i za 2020. godinu utvrđena je u mesečnom iznosu od 255,00 dinara. (Zakon o izmeni Zakona o privremenom uređivanju načina naplate takse za javni medijski servis -"Službeni glasnik RS" br. 86/2019).

https://www.rts.rs/page/rts/sr...vis-i-uslovi-oslobadjanja.html


Brate, ti svakog meseca plaćaš struju, i u okviru tog računa plaćaš i taksu za medijski servis, ali to nisi nikad pogledao ili nisi razumeo.
Ali i pored toga TVRDIŠ da to nije taksa nego pretplata, iako postoji gomila dokaza, a jedan ti dolazi na kućnu adresu svakog meseca, da plaćaš taksu! E to je bezobrazluk ili glupost, trećeg nema!
Kako ti sam prelaziš ulicu, sunce ti poljubim?!
[ Branimir Maksimovic @ 24.09.2020. 21:56 ] @
Oni to zovu taksa, a kakva je to taksa za sta? Ja to zovem pretplata...
Zapravo to je otimanje para od naroda.
To sto ide kroz racun za struju je tek nezakonito i beozbrazno. Kakve veze struja ima sa medijima?
A ja cu ti reci, zato sto to nije neophodno za zivot i ne moras da platis.
[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 22:13 ] @
Citat:
Ja to zovem pretplata...

Ako je pretplata, izvoli pa je otkaži.
[ Al Imam @ 24.09.2020. 22:30 ] @
Evo
ZAKON O REPUBLIČKIM ADMINISTRATIVNIM TAKSAMA
i pronadjite tarifni broj pod koji pripada RTV "taksa".
Pa ako takvog tarifnog broja nema onda ni "taksa" nije taksa.

[ SlobaBgd @ 24.09.2020. 22:56 ] @
ZAKON O REPUBLIČKIM ADMINISTRATIVNIM TAKSAMA
Obveznik takse (u daljem tekstu: obveznik) jeste lice koje se zahtevom obraća organu radi pokretanja upravnog, odnosno drugog postupka kod organa, odnosno i lice u čiju korist se izdaje spis, odnosno vrši radnja kod organa.

I ti lupaš. Ovo se odnosi na administrativne takse, ne na takse za medijski servis ili ekološku taksu ili onu za za obnovljive izvore energije. Nego, teško je čitati i razumeti, lakše je pisati i praviti se pametan.
[ bordzija @ 24.09.2020. 23:30 ] @
Ma sloba je obična botina greota što ovaj forum nema opciju ignore.
[ MajorFatal @ 24.09.2020. 23:39 ] @
Citat:
SlobaBgd:
A na koje to glasilo ti plaćaš pretplatu? Pazi, ne taksu, već pretplatu koja ti obećava da si oslobođen reklama za afrićku šljivu?
Da napomenem, taksa je nešto drugo, to je prinudno (opšteobavezujuće) izdvajanje koje se koristi da bi se iz budžeta (od republičkog do lokalnog) dodatno finansirali neki projekti i troškovi, kao što taksom za RTS/RTV plaćaš da te medijske kuće postoje i rade, bez obzira na sadržaj koje emituju. Pretplatom dobijaš više nego slobodnim pristupom, ili imaš pristup onome čemu ne bi imao bez pretplate. A to se ne odnosi na RTS/RTV jer možeš da ih gledaš i bez plaćanja takse.


A u kojoj ti birokratskoj suvoparnoj kancelariji radiš kad ne razumeš uvreženo značenje izraza pretplata nego moram da ga zamenim za taksa? Pretplata, taksa, harač, nazovi spinuj kako hoćeš plaćam dadžbinu a ne dobijam uslugu, još gore dobijam protivuslugu koja iritira i ubija. Ako je iz budžeta što ne uzmu iz budžeta, nego iz mog džepa od crkavice koju jedva namičem, pa i da nije tako.

Kako misliš bez obzira na sadržaj, pa taj sadržaj je kreiran za tebe i mene valjda? Ta nije valjda sadržaj radi sadržaja, ili samo za jednu partiju, ili šta, kako?

Citat:

Dakle, na koje si medijske sadržaje pretplaćen?


Očigledno na tebe, jer mi trenutno pružaš zabavni program, što je za birokratiju ipak pohvalno.

Citat:

I ti i dalje veruješ da je komercijalni medij (TV, radio, internet portal) - glasilo od javnog interesa?


A koji je to nekomercijalni medij, Nacional Geografic? Ako je javni, distribuiran na više od 100 adresa ili celoj naciji trebalo bi da bude.

Citat:

Još ćeš mi reći da BBC, CNN, Fox News, Russia Today ili China Central Television rade u javnom interesu?


A šta ja imam sa bbc njima ne plaćam harač? Ako ponekad otkriju i raskrinkaju poneku aferu, i to dovede do suđenja gde budu kažnjeni zlikovci, ili ako izveštavaju o pandemiji onda jesu u javnom interesu.
[ Al Imam @ 24.09.2020. 23:51 ] @
Citat:
SlobaBgd

I ti lupaš.

Dobro šta se nerviraš?
Utvrdili smo (ako se slažeš) da nije u pitanju tzv. Republička administrativna taksa.
Ti sad utvrdi o kakvoj se taksi radi?
Osim naravno taksi kad neko na tarabu napiše "taksa za pishanje po tarabi 255 dinarjev".

Drugo, možemo da diskutujemo i o samom pojmu takse.
Koliko sam mogao da ocenim ti si dobar u takvim raspravama.
Dakle, da li je to što piše na tarabi "RTV Taksa" zaista taksa?

Ako kažeš da jeste onda to znači izdavanja stanovništva (za neke usluge) u državnu kasu.
Tako je na primer već pomenuta Rep. Admin. taksa.
Slično je i sa cenama goriva/nafte gde se odredjeni iznos dodaje na cenu - akcize (takse).
Ako pogledaš budžet srbije pronaćićeš stavku prihodi od akcize na gorivo.
Pronaćićeš i prihode od takse (neporeski prihodi), to je ta administrativka.
Pronaćićeš i da se RTV finansira iz budžeta.

Ostaje još da pronadješ kome ide novac prikupljen od "RTV Takse"?
U budžet?
Hmmm, ne znam, možda ti pronadješ.
Pre će biti da novac od "RTV Takse" uopšte ne ide u budžet nego direktno u kasu RTV.
Dakle država ne upravlja "RTV Taksom".
Tj. "RTV Taksa" je zapravo natpis na tarabi, zar ne?


[ SlobaBgd @ 25.09.2020. 08:24 ] @
Ako vi ne razumete razliku između pojmova taksa i pretplata, džaba vam metri teksta, ne razumete šta je šta i kako stvari funkcionišu.
I onda ćete takvi polupismeni, da diskutujete o slobodnoj reči i da ocenjijete kako treba urediti medijsko tržište.
[ SlobaBgd @ 25.09.2020. 08:40 ] @
Citat:
bordzija:
Ma sloba je obična botina greota što ovaj forum nema opciju ignore.

Što bi rekao (rahmetli) Vene Bogoslavov jednom klincu koji se žalio na njegove zbirke iz matematike: "Sine, moja zbirka razbija,samo sto si ti pglu za matematiku".
Isti slučaj je i sa tvojim razumevanjem onog što Sloba piše. Nije Sloba botina, nego si ti pglu da bi napisano razumeo.
[ since1986BC @ 25.09.2020. 09:19 ] @
Mi dakle placemo taksu da bi RTS postovao pravilnike i propise emitovanja.
A Pink / O2 / Prva ... to ne moraju?

Jel o tom kapitalizmu pricas druze Slobo?
[ SlobaBgd @ 25.09.2020. 10:27 ] @
Kapitalizam o kojem ja pričam i kojeg smo svedoci svakog dana svuda oko nas je produkt želja, htenja i angažovanja upravo ovih koji se bune kako tržište nije fer i kako prokleti kapitalisti guše slobodnu reč i slobodne medije.

Ko vas šiša, za to ste se borili, to ste izgradili na ruševinama socijalizma, komunizma i vladavine zakona. Hteli ste društvo u kojem najjači pobeđuju, a neuspešna većina služi da puni džepove buržujima i kulacima. Šta se sad bunite? Da se niste malo zaiebal u proceni, pa ste mislili da će vas neko nešto da pita? I sada umesto da priznate svoje istorijske i klasne zablude, ljutite se na glasnika koji vam donosi loše vesti - da ste svojevoljno pristali na ovakvo stanje.

Ja svakako ne podržavam ni to što radi Mitrović, ni vlast, ni Mišković, ni mali srpski gazda iz prodavnice na ćošku ni vlasnik velikih industrijskih giganata po Srbiji. Ja samo pokazujem da su te pojave rezultat zabludelog srpskog "građanina" koji ne zna ništa o gomili stvari, ali kao ovca sledi lidere i veruje njihovim obećanjima, pa se onda žali kako su ga zaiebali kada nisu ispunili predizborna obećanja.
[ mjanjic @ 25.09.2020. 10:58 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Što bi rekao (rahmetli) Vene Bogoslavov jednom klincu koji se žalio na njegove zbirke iz matematike: "Sine, moja zbirka razbija,samo sto si ti pglu za matematiku".

Ne, to je neko drugi napravio nalog sa njegovom slikom i pod njegovim imenom pa se zezao, verovatno misliš na ovo:

[ SlobaBgd @ 25.09.2020. 11:17 ] @
Da, na to mislim.
Ništa ne menja što je to napisao neko drugi a ne čika Vene. Zbirka razvaljuje, a mali je pglu za matematiku.
Isto kao i ovaj kome sam napisao poruku koju si citirao.
[ MajorFatal @ 25.09.2020. 13:41 ] @
Citat:
SlobaBgd: Kapitalizam o kojem ja pričam i kojeg smo svedoci svakog dana svuda oko nas je produkt želja, htenja i angažovanja upravo ovih koji se bune kako tržište nije fer i kako prokleti kapitalisti guše slobodnu reč i slobodne medije.


A gde su i kad izraženi te želje, htenja i angažovanja? Možda na nekom referendumu? Imaš pola miliona ljudi na ulici koji traže smenu vlasti, ali objaviš da se skupila šačica demonstranata i pošalješ tenkove na njih, jesu li to želje i htenja?

Opet kapitalisti? Juče su gušili kulturu, a danas slobodnu reč? Kulturu guše primitivci, a slobodnu reč zlikovci koji mrze i sebe i svoj narod.
Mislim da samo bivši komunisti mogu da koriste termin kapitalizam u tom kontekstu i značenju kao ti.

Citat:

Ko vas šiša, za to ste se borili, to ste izgradili na ruševinama socijalizma, komunizma i vladavine zakona.


Ovo je već x-ti put da mi kažu "hteli ste "kapitalizam"". Ko ti je hteo, kad, gde? Gde se to traži, a gde odobrava i dobija? Kad sam se ja borio za nakaradnu verziju kapitalizma i mafijašku državu?

Citat:

Hteli ste društvo u kojem najjači pobeđuju, a neuspešna većina služi da puni džepove buržujima i kulacima. Šta se sad bunite? Da se niste malo zaiebal u proceni, pa ste mislili da će vas neko nešto da pita? I sada umesto da priznate svoje istorijske i klasne zablude, ljutite se na glasnika koji vam donosi loše vesti - da ste svojevoljno pristali na ovakvo stanje.


Pa i u Engleskoj neuspešna većina puni džepove burdžijama, samo ta neuspešna većina ima takav standard za sebe da je to ne zanima, može da priušti da jede ceo mesec, gde da živi, plaća račune i odgaja decu, kud ćeš više.

Vidim ja da me niko ništa ne pita, ali kapitalizam, istorijske i klasne zablude, jasno je šta treba da radim, da kažem da je komunizam super i sve će nevolje nestati kao san. To je bila vladavina zakona naime.

Citat:

Ja svakako ne podržavam ni to što radi Mitrović, ni vlast, ni Mišković, ni mali srpski gazda iz prodavnice na ćošku ni vlasnik velikih industrijskih giganata po Srbiji. Ja samo pokazujem da su te pojave rezultat zabludelog srpskog "građanina" koji ne zna ništa o gomili stvari, ali kao ovca sledi lidere i veruje njihovim obećanjima, pa se onda žali kako su ga zaiebali kada nisu ispunili predizborna obećanja.


Što onda nisi uhapsio Miškovića dok je krao i varao radnike C Marketa, nego si se sad setio da ga ne podržavaš? Napravio si ga na silu a sad ga ne podržavaš?
De reci mi i kog to ja lidera sledim i čijim obećanjima verujem pa da imam nastavak zabavnog programa, što je za birokratiju pohvalno.

Zabludeli srpski građanin ne treba da ima nikakva prava dok ne nauči razliku između pretplate i takse.
[ MajorFatal @ 25.09.2020. 13:43 ] @
Zbirke od Venea su imale grešku na svakom petom zadatku :)
[ BuzzLightyear @ 25.09.2020. 14:32 ] @
Dobro je da greške nisu nasumično raspoređene. Ako je greška na svakom petom, onda ako je broj zadatka deljiv sa 5 preskačeš taj zadatak i rešen problem.
[ bordzija @ 25.09.2020. 15:17 ] @
Druže slobo nema u srbiji ni gram kapitalizma samo kriminal i korupcija. Zovi to pravim imenima a ne administrativnim pošto vidim da negde radiš sa puno slobodnog vremena.
[ Al Imam @ 26.09.2020. 01:10 ] @
Citat:
bordzija

nema u srbiji ni gram kapitalizma samo kriminal i korupcija.

U čemu je razlika izmedju kapitalizma
i
kriminala i korupcije?

Zar to nisu efektivni sinonimi?
[ since1986BC @ 26.09.2020. 08:33 ] @
^ jedno je praksa a drugo teorija.
U teoriji i socijalizam idealno funkcionise.

Za sta primaju platu i sta rade sudovi, tuzitelji, ustavobranitelji?
[ miki069 @ 26.09.2020. 17:55 ] @
Veneove zbirke imaju preko 99% ispravno postavljenih zadataka sa tacnim resenjima. U uradjenim zadacima pristup je apsolutno matematicki i korektan. Krugove zbirke su mnogo veci promasaj.
[ MajorFatal @ 26.09.2020. 18:28 ] @
Matematiskop je bio skoro bez greške, a Vene greška za greškom, đa u postavci, đa u rešenju.
[ miki069 @ 26.09.2020. 19:35 ] @
Majore, koja zbirka? Koje izdanje? I najvaznije koji su to pogresni zadaci?
[ MajorFatal @ 27.09.2020. 00:50 ] @
Paa.. izgleda da su izdanja Veneovih zbirki počev od 2011 u redu, jer su ispravili "15.000 štamparskih i materijalnih grešaka...".

Na temu: Kaže Vasa Pelagić: Narod koji nema slobodu štampe (ekvivalent medija u njegovo vreme) to je kao da si čoveku vezao i ruke i oči... Do sad je bilo 30, a sad se vraćamo 150 godina unazad ladno.
[ Branimir Maksimovic @ 27.09.2020. 01:29 ] @
Nego da se vratimo na temu. Radio laguna je sada "red" i izgleda da počinje sa emitovanjem 3.10. svi voditelji su napustili, ali reklame, agencijske vesti, džinglovi i muzika još nije promenjeno.
[ bordzija @ 27.09.2020. 15:55 ] @
U najboljem slučaju laguna će čitati mitrovićeva otvorena pisma od jutra do sutra. Poenta kupovine radio lagune je gašenje. To je za njih sića lova.
[ Branimir Maksimovic @ 27.09.2020. 15:58 ] @
bordzija:"Poenta kupovine radio lagune je gašenje."

Pa ne znam sad, otvara se i "red" TV uz "red" radio. Kanda neka diverzija u odnosu na "pink" boju?
No mogao je da kupi neku od ovih drugih radio stanica koje ne bodu vlast u oko...
[ since1986BC @ 28.09.2020. 09:33 ] @
Kažu omladinski radio će da pravi.

Šta se desilo sa Omladinskim radiom u vlasnistvu RTVojvodine?
Sećam se vesti da su ga mnogi napustili ili otpušteni čim je SNS noga/ruka/vrat/čelo počela diktat.
[ bordzija @ 28.09.2020. 13:38 ] @
Setite se samo kako je b92 na krilima protesta i otpora 90tih odleteo u visine pa prodat za masnu lovu. U suštini to vam je tržište, glupa srbadija glasa za naprdnjake a vesić sadi palme po kalemegdanu (sadnica 100 evra u slobodnoj prodaji).
[ pisac @ 29.09.2020. 12:55 ] @
Ne mogu da pratim ovaj forum jer je iza kloudflarea skoro neupotrebljiv, ali sam shvatio da se rasprava prenela na komunizam-kapitalizam teren.

Moram da kažem da je to bilo prvo što sam pomislio kada sam video ko je pokrenuo temu i o čemu je tema.

Imam neke komunističke knjige iz šezdesetih, sedamdesetih i osamdesetih godina, koje sam nabavio ne zato to obožavam marksizam ili komunizam nego zato što volim da budem informisan i da analiziram razne poglede na svet i zatim donesem SVOJ zaključak.

E sad, moram da kažem da ono što je kao zlo navedeno u tim knjigama, ono zbog čega je komunizam i nastao i zbog čega je propagandom održavan a "drugarice i drugovi" stalno opominjani da se protiv toga bore i od toga čuvaju, e to je upravo ono što se sada dešava.

Bukvalno, uzmeš citat iz knjige od pre 60 godina u kome se opisuje od kakvog kapitalističkog zla i iskorišćavanja se narod čuva u svojoj socijalističkoj domovini, kakva se zla dešavaju na kapitalističkom zapadu, i shvatiš da je upravo opisano ovo naše vreme u zadnje 2 decenije.

Kada budem jednom imao vremena (i ako elitetrtmrt forum bude izašao iz ovog kloudflare mučenja) objaviću ovde ili u nekoj prigodnoj temi slike tih citata zajedno sa koricama knjige i datumom izdavanja, čisto da vidite koliko obični ljudi generalno nisu uopšte u stanju da shvate svet u kome žive i dešavanja koja se odvijaju oko njih. Ali zato imaju "pravo glasa" sa upropaste sebi budućnost do kraja.
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 13:08 ] @
Kakav komunizam? Ekonomska cenzura je pre svega nesto sto je ovde smisljeno, da se gase nezavisni mediji koji ne odgovaraju vlasti. I to su smislili zuti, ne ovi.
[ pisac @ 29.09.2020. 13:28 ] @
Daleko od toga da je nešto što je navedeno u knjigama od pre 60-70 godina smišljeno za vreme žutih. Čak štaviše, Amerika je tipičan primer toga što pričaš da su žuti izmislili.

Kao što rekoh, čovek dobije "pravo glasa" da upropasti svoju budućnost do kraja jer ne shvata svet oko sebe.
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 13:31 ] @
Ma kakve knjige 60ih i 70ih. U komunizmu nije bilo nezavisnih medija niti privatne svojine, tj privatnih firmi. O cemu ti pricas?
[ Al Imam @ 29.09.2020. 14:40 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

I to su smislili zuti, ne ovi.

Uvek su krivi
oni što nisu živi.

O velikom veziru sve najlepše.

[ Zurg @ 29.09.2020. 15:03 ] @
Citat:
pisac:
Ne mogu da pratim ovaj forum jer je iza kloudflarea skoro neupotrebljiv...


Zašto je neupotrebljiv? Verovatno pristupaš sa neke sumnjive adrese. Sada sam pokrenuo iz Tora i radi. Ne znam zašto ne učitava CSS, ali ovako je sajt čak i lepši :)
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 15:22 ] @
Citat:
Al Imam:
Citat:
Branimir Maksimovic

I to su smislili zuti, ne ovi.

Uvek su krivi
oni što nisu živi.

O velikom veziru sve najlepše.



Odakle si to zaključio? Đilas je tvorac ekonomske cenzure. Pinku i Hepiju nije dao SNS nacionalnu frekvenciju, a obrisao tada dobru BKTV. the
[ pisac @ 29.09.2020. 15:38 ] @
Branimire, ne kapiraš mnogo toga. U SFRJ je bila cenzura da te zaštiti od onoga što se dešava u ovoj slobodi u kojoj od dezinformcija ništa ne možeš da ukapiraš i sve se odvija mimo tebe. Ovo je ono što mora da se desi, to je neminovno ako nemaš nikakvu zaštitu od kapitalizma i novca i pohlepe. To je prirodan proces.

A tek da ti kažem da će sve države polako da nestanu i vlasništvo nad ljudima će preuzeti kompanije. to je očigledno iz svega što se dešava, ova naša "država" (odnosno političari) je već vlasništvo stranih kompanija, a oni za koje glasaš su (svi, i pozicija i opozicija) plaćeni od tih kompanija. Zakoni se donose tako kako odgovara nekome ko uopšte nije u ovoj državi.

Svi mediji na zapadu su obična šarena laža za naivčine.

A ja kad budem imao vremena na pretek, uzeću sve te knjige koje mi skupljaju prašinu pa ću da lepim ovde citate da vidiet da se dešava upravo i baš ono od čega je SFRJ štitila naivčine cenzurom.
[ MajorFatal @ 29.09.2020. 19:49 ] @
Možda ti je bolje da pre toga pročitaš po nešto od Svetozara Markovića, pisao je još 100 godina pre tih tvojih knjiga, i objasnio zašto komuna ne može da uspe, a ako uspe neće dugo trajati i završiće se anarhijom.

Od njega je (kažu) zazirao i Bakunjin, gasio je časopise Karlu Marksu u Nemačkoj, i malo je falilo da šalje plave šlemove Napoleonu i Pruskoj da ne započinju bespotreban rat, a samo radi održanja svojih pozicija na vlasti.

Nemoj molim te da me opet štite cenzurom, pa opet regrutna komisija na vrata.

Takođe je pisao da kad žene dobiju pravo glasa, osnovna jedinica društva više neće biti porodica, već pojedinac, pa će roditelji i država morati da dele nadležnost nad decom, što je verujem tebi zanimljiva tema.

Retko vidovit čovek, znaš ono Univerzitetska biblioteka Svetozar Marković, po njemu je dobila ime.
[ bordzija @ 29.09.2020. 20:52 ] @
Pisac sve lepo objasnio, kratko i jasno ali neuki ni to ne umeju da savladaju jer kako kaže jedna američka poslovica: Svi smo mi bogataši samo trenutno imamo manjih finansijskih problema.
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 21:17 ] @
Citat:
pisac:
Branimire, ne kapiraš mnogo toga. U SFRJ je bila cenzura da te zaštiti od onoga što se dešava u ovoj slobodi u kojoj od dezinformcija ništa ne možeš da ukapiraš i sve se odvija mimo tebe. Ovo je ono što mora da se desi, to je neminovno ako nemaš nikakvu zaštitu od kapitalizma i novca i pohlepe. To je prirodan proces.

A tek da ti kažem da će sve države polako da nestanu i vlasništvo nad ljudima će preuzeti kompanije. to je očigledno iz svega što se dešava, ova naša "država" (odnosno političari) je već vlasništvo stranih kompanija, a oni za koje glasaš su (svi, i pozicija i opozicija) plaćeni od tih kompanija. Zakoni se donose tako kako odgovara nekome ko uopšte nije u ovoj državi.

Svi mediji na zapadu su obična šarena laža za naivčine.

A ja kad budem imao vremena na pretek, uzeću sve te knjige koje mi skupljaju prašinu pa ću da lepim ovde citate da vidiet da se dešava upravo i baš ono od čega je SFRJ štitila naivčine cenzurom.


Znas kako, kada pogledas cemu vodi cenzura i sta se forsira, videces kada pocne sa emitovanjem radio "red". Voleo bih da se varam, ali nazalost, ...
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 21:20 ] @
Citat:
bordzija:
Pisac sve lepo objasnio, kratko i jasno ali neuki ni to ne umeju da savladaju jer kako kaže jedna američka poslovica: Svi smo mi bogataši samo trenutno imamo manjih finansijskih problema.


Sta je objasnio? Da je SFRJ potpuni medisjki mrak bio dobar, pa je ovaj potez vlasti (da nagadjam ali nije tesko zakljuciti) ka tom idealu dobar? Jel to?
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 21:37 ] @
pisac:"Daleko od toga da je nešto što je navedeno u knjigama od pre 60-70 godina smišljeno za vreme žutih. Čak štaviše, Amerika je tipičan primer toga što pričaš da su žuti izmislili. "

Da se osvrnemo na Ameriku. Recimo CNN. Pre izbora je bio protiv Trump-a, tipican liberalno demokratski medij. Nakon izbora je ostao takav, nije se promenio u desnicarski medij
niti u sladunjavu stanicu koja pusta MTV muziku... Koji je medij promenio semu ili bio zatvoren nakon promene vlasti u USA, pa da kazemo da i kod njih ekonomska cenzura ko kod nas?
[ bordzija @ 29.09.2020. 22:03 ] @
U doba sfrj nije bilo nikakvog medijskog mraka već je bila sankcionisana glupost i primitivizam, ti ako voliš slobodno gledaj rijaliti programe i vučićeve monologe posle dnevnika.
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 22:12 ] @
Cenzura "sunda" je bilo jedino dobro za vreme SFRJ. To jeste bio medijski mrak jer se filtriralo sve pa i to. Medjutim ovde je medijski mrak, + "sund".
Jel laguna bila sund? Sigurno nije. Ne vidim zasto je SFRJ ovde iole relevantna osim u smislu da je strogo kontrolisala medijski autput. To je jedina slicnost,
sve drugo je nebo i zemlja...
[ bordzija @ 29.09.2020. 22:17 ] @
Upravo u zemlji gde je 50% tehnički nepismeno ili više a tek 10% fakultetski obrazovano (ne faLkutetski) naravno da je bio poželjan medijski mrak koji zabranjuje gluposti i nebuloze koje vrlo lako nalaze put do budala i primitivaca glavne glasačke mašinerije naprednjaka. Gašenje radio lagune je klasičan sistem gušenja zdravog razuma.
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 22:28 ] @
bordzija:"Gašenje radio lagune je klasičan sistem gušenja zdravog razuma. "

upravo to. Radio laguna koja je jedina imala pristojnu muziku i program se menja sa cime? Zeljko Mitrovic je naglo postao borac za kulturu?
Ovo je drugi znacajan udar na FM frekvenciju. Prvi je bio gasenje radia b92 i njegovu zamenu sa cime? Radiom koji vrti u krug 30 MTV pesama
i gospodjom igracicom na sipci?
[ bordzija @ 29.09.2020. 23:39 ] @
Pa tako nekako ja i doživljavam demokratiju i kapitalizam, kombinacija 20 spotova mtv, igračicom na šipki, pornićem i krimićem.
[ Branimir Maksimovic @ 29.09.2020. 23:43 ] @
Znas kako, imas za svaciji ukus. Nije sve tako. U SFRJ si imao recimo ispiranje mozga partizanstinom pocevsi od osnovne skole i mantranjem da obozavas lokalnog diktatora.
[ bordzija @ 29.09.2020. 23:48 ] @
Pa ljudi su se borili protiv nacista i fašista, valjda zaslužuju neki pijetet? Za šta su se tvoji borili za bradonje i kralja koji je zbrisao u london sa zlatom? Ne kažem da bi bolje Srbija prošla da su potpisanu kapitulaciju propratili poltronstvom i genocidom kao braća rvatijanci. Srbija je izašla čistog obraza i tako je bilo sve do 90tih godina kada su ih nacifašisti opet uvaljali u glib.

Ovo danas u Srbiji je čista seljana protkana nacifašizmom.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 00:37 ] @
Zasluzuju ali ne 30 godina posle rata jednakim intenzitetom. Ko kad bi nas sad ispirali filmovima o ratu iz 90ih... ok donekle ali kada 1976 preko 50% vremena u osnovnoj
skoli provodis uceci o tome i noseci pionirsku maramu i pevajuci pesmice uz to klanjajuci se diktatoru vidis i kao dete da je to preterano.
Nazalost i ova tema koja blage veze nema sa cetnicima i partizanima, isprljala se sa time.

Ti zamisljas da je SFRJ bila bolje od ovoga. Tvrdim ti da se sad najmanje 4 puta bolje zivi i slobodnije misli nego pre 1980, cak i u ovako siromasnoj drzavi.
SFRJ je od starta pa do 1980 bila u fazonu: necemo da imamo kapitaliste, neka svi budu bedni osim clanova partije na polozajima.
Takodje necemo da slusamo zapadnu muziku pa je cena jedne strane ploce dostizala i 250 maraka. Prodam Sodom prvi album i sa tim odem
na letovanje... a to je bilo nakon 1980. Kako je tek bilo pre toga ne zelim da se setim.

Elem, mi sada imamo problem sto legalnim putem vlast moze da gasi nezavisne medije. Imamo Solaka i SBB, oni su preveliki zalogaj da se kupe,
previse para, pa cemo videti sta ce dalje biti...
[ bordzija @ 30.09.2020. 01:03 ] @
Ti uporno pričaš o nekom diktatoru valjda si do sada naučio da su to četničke fore i fazoni. Ja to nisam primetio, imao sam sasvim normalno detinjstvo što danas ne mogu da kažem za ovu decu buduće motače kablova.
Ok sasvim te razumem da ti je smetala pionirska marama i pevanje partizanskih pesmica. Meni je smetala kecelja jer se plava lako uprlja i fleku vide na kraju dvorišta.
Nisam nešto primetio da sam bio bedan iako su moji roditelji bili sa srednjim obrazovanjem, zaposleni preko konkursa, radili i u inostranstvu. Plate su bile od 500 do 1000 dem u toj Jugoslaviji. Za doručak sam jeo prašku šunku bez ijednog konzervansa i aditiva, crni hleb nije bio farban i imao je miris i ukus. Stanarina je bila kao danas recimo 1000 dinara a danas infostan 15000 din. Tako nekako se i uklapa tvoj 4 puta bolji život danas nego onda.

Ali tebi diktator nije dao da kupiš ploču za 250 maraka kme kmeee. Hteo si da budeš roker a droge nigde da se kupi.
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 01:13 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Koji je medij promenio semu ili bio zatvoren nakon promene vlasti u USA, pa da kazemo da i kod njih ekonomska cenzura ko kod nas?


Mislim da je Fox, pljuvali su ga najstrašnije, pa valjda čak i neko vreme posle izbora, i onda pretpostavka kad je iskeširao lovu odjednom Tramp super, slično kao kod nas Kurir nedavno do juče Vučić diktator, onda ih neko kupi i odjednom Vučić spasilac, ali to nisu mediji onda nego propagandne mašinerije.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 01:14 ] @
Znas kako to sto pricas samo moze dete gastarbajtera koje nije ni zivelo u SFRJ i nije zivelo od komunisticke plate. Moji roditelji su imali plate 1000dem tek u vreme Ante Markovica i to je prvi put
da su letovali van zemlje, tj izasli van zemlje. To sto nisi osetio ispiranje mozga govori da si eventualno ziveo posle 1980 ovde.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 01:16 ] @
Major:"Mislim da je Fox, pljuvali su ga najstrašnije, pa valjda čak i neko vreme posle izbora, i onda pretpostavka kad je iskeširao lovu odjednom Tramp super, slično kao kod nas Kurir nedavno do juče Vučić diktator, onda ih neko kupi i odjednom Vučić spasilac, ali to nisu mediji onda nego propagandne mašinerije."

Fox nije liberalno demokratski 100%. Mislim da si se zabunio.


[ MajorFatal @ 30.09.2020. 01:25 ] @
Citat:
bordzija:
U doba sfrj nije bilo nikakvog medijskog mraka već je bila sankcionisana glupost i primitivizam, ti ako voliš slobodno gledaj rijaliti programe i vučićeve monologe posle dnevnika.


Ako možeš da pratiš program 1 tv studija, a drugog ne možeš onda je to mrak




[ MajorFatal @ 30.09.2020. 01:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Fox nije liberalno demokratski 100%. Mislim da si se zabunio.


Moguće, a ja mislim da je tvoje pitanje bilo: "Koji to medij je ukinut, promenio orijentaciju..." a ne: "Koji to liberalno demokratski 100% medij je ukinut, promenio orijentaciju...", no dobro..
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 01:36 ] @
Major:"Moguće, a ja mislim da je tvoje pitanje bilo: "Koji to medij je ukinut, promenio orijentaciju..." a ne: "Koji to liberalno demokratski 100% medij je ukinut, promenio orijentaciju...", no dobro.."

Mislim da je Fox oduvek bio republikanski, tj ta strana koja je pobedila.
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 01:40 ] @
Citat:
bordzija:
Glup narod bira glupu vlast a pametni su odavno spakovali kofere i otišli. Ko je ostao ili nije sasvim svoj ili se bavi lopovlukom.


Mislim da ne postoje glupi narodi. Pre neki dan emisija o Turkemistanu mislim, mlad bračni par sklapa brak tako što položi ruke na odlivak u zlatu ruke predsednika, ritual deluje glupo, ali ljudi su bistrog pogleda, nasmejani, lepo obučeni, rekao bih i da su prosečno pametni onako naizgled. To što je neki senilni deda na poziciji predsednika, i država uzurpirana od vojne ekipe oko njega nema veze sa pameću naroda, samo faza u razvoju, biće bolje..
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 01:48 ] @
Major:"Mislim da ne postoje glupi narodi. Pre neki dan emisija o Turkemistanu mislim, mlad bračni par sklapa brak tako što položi ruke na odlivak u zlatu ruke predsednika, ritual deluje glupo, ali ljudi su bistrog pogleda, nasmejani, lepo obučeni, rekao bih i da su prosečno pametni onako naizgled. To što je neki senilni deda na poziciji predsednika, i država uzurpirana od vojne ekipe oko njega nema veze sa pameću naroda, samo faza u razvoju, biće bolje.."

Ma pazi njemu je SFRJ super jer je ziveo u njoj kad je plata bila 1000DEM. A to je druga polovina 80tih, kad je ovde bilo super. Dakle za njega je SFRJ 1985-1992.
To sto on ovde dobro zivi n puta bolje nego da je ziveo u SFRJ do 1980. nema veze...
A narod nimalo nije glup. Glasao je za zute jer je Milosevic doterao do balcaka. Kada su zuti pokazali ko su i sta su glasao je za SNS u nadi da ce biti bolje.
I tako dalje. Nema tu gluposti, ima samo logike. No ovi se karakterisu po zavodjenju medijskog mraka i tabloidizacije, i to je ono sto mi najvise smeta.
Paranoicno pokusavanje da se ucutka drugacije misljenje, ovog puta cisto legalnim putem, ne kao Milosevic vodom u kablovima....
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 01:49 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da je Fox oduvek bio republikanski, tj ta strana koja je pobedila.


Moguće, evo ne znam, al navodno bukvalno je vodio rat sa fox-om dok se to odjednom nije promenilo, zapravo nijedan medij mu nije valjao, a sad je fox super, al da ne dužim..


https://www-newsweek-com.cdn.a...2Fdonald-trump-fox-news-576064
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 01:59 ] @
Ma 100% republikanski. Ako su i pljuvali po Trampu to je bilo medju njima nesto interno.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 02:07 ] @
Evo sa wikija:
'Fox News has been described as practicing biased reporting in favor of the Republican Party, the George W. Bush and Donald Trump administrations, and conservative causes while portraying the Democratic Party in a negative light."

[ MajorFatal @ 30.09.2020. 02:09 ] @
Interno neinterno sukob je sukob a slaganje slaganje, znači pronenili orijentaciju (ne u smislu demokrate/republikanci) :)
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 02:10 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:

Ma pazi njemu je SFRJ super jer je ziveo u njoj kad je plata bila 1000DEM.


Pa i meni je sfrj delovala super, doduše bio sam mlađi, uređena zemlja bar tad za razliku od danas, mislim da mi je to jedina značajna razlika uređena zemlja ili neuređena/mafija/anarhija, okvir komunizam/socijalizam/demokratija/kapitalizam/x-izam manje bitan.

Tad ispirali mozak ideologijom, danas wc papirom od čiste celuloze što se ne reciklira i ulošcima sa krilcima što podmiruju burna osećanja iz materice... ... ako ih gledaš.

Mislim da će mladi iskulirati red tv, jedno 3 dana će ih gledati i dosta, i sam plan da se "mladi vrate televiziji" je blentav, to naravno neće smetati da se fingira 1,8 miliona sms poruka glasanja za farmu, još jedna protraćena/okupirana frekvencija.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 02:13 ] @
Pazi SFRJ nakon 1980 je druga drzava. Bilo je malo problema dok se radila "stabilizacija", ono vracanje iz skole po mraku, slusanje radija na baterije pod svecama i to. Voznja
na more svaki drugi dan i te stvari. Onda je dosla 1985 i bilo je super. Svaki dan sa drustvom u grad od dzeparca: provod zezanje, more. Ko je ziveo u tom periodu svakako
da ce SFRJ hvaliti na sva usta ;)
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 02:14 ] @
Citat:
MajorFatal:
Interno neinterno sukob je sukob a slaganje slaganje, znači pronenili orijentaciju (ne u smislu demokrate/republikanci) :)


Nisu promenili orijentaciju. Fox bas bije glas da su pristrasni glede republikanaca. Procitaj sta pise na wikiju.
[ bordzija @ 30.09.2020. 02:14 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
bordzija:
U doba sfrj nije bilo nikakvog medijskog mraka već je bila sankcionisana glupost i primitivizam, ti ako voliš slobodno gledaj rijaliti programe i vučićeve monologe posle dnevnika.

Ako možeš da pratiš program 1 tv studija, a drugog ne možeš onda je to mrak


To su ti erupcije nacifašizma sa jedne i druge strane. Hrvati da su bili normalni nebi započinjali rat a Srbi da su bili normalni tj vojska bi zatvorila sve granice, pohapsila sve fašiste i u roku od nedelju dana završila priču. Malo bi svetska javnost kukala i jaukala i sve bi se zaboravilo. Ovako su pustili političare kojima su izrasla krila da rade šta im padne napamet. Isti ti političari su i danas na vlasti ili deo vladajuće garniture. E onda su političari za hr neovisnost prodali strancima sve što valja a srbadija popila sankcije.

Živeo sam od početka 80tih u Jugoslaviji tj u Beogradu i nisam primetio da ljudi toliko preturaju po kontejnerima kao danas. Barem četri puta manje što bi reko branimir hehehe
Država je taman stala na noge, standard počeo da raste iiiii došla demokratija x4.
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 02:29 ] @
Mogao je da se prati rts1 ali ne i hrt1 = mrak i tamo i vamo, na studioB upadali zaplenjivali opremu = mrak. To su bili zadnji trzaji sfrj mraka.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 02:38 ] @
Nista se nije moglo uciniti. Ustav je dozvoljavao republikama da se otcepe mirnim putem, pa JNA tu nista nije mogla. Osim toga, JNA je bila koncipirana da se brani od spoljnog
neprijatelja i bila je potpuno nepripremljena za ovakav scenario sto se pokazalo sa Slovenijom gde su svi oficiri napustili kasarne, a vojnicima ni municija nije podeljena
te su poslati kucama.
Raspad SSSR je povukao da se raspadnu sve visenacionalne istocno evropske drzave i tu se nije moglo nista uciniti.
[ bordzija @ 30.09.2020. 02:40 ] @
Nije ti to imalo veze sa sfrj mrakom, to ti je bio čist fašizam koji je ratovao, ubijao, krao, lagao, varao prvenstveno svoj narod. Iz toga su proizašli današnji bogataši, privatni faLkuteti i sve ono što prati ovakvo stanje nacije. Bljuvotina jednom rečju.
SFRJ je nastala na antifašizmu a ove današnje države na fašizmu.

JNA je mogla da izvede vojni puč i završi priču za 7 dana. Posle nek se političari dogovaraju ali za stolom a ne na ratištu.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 02:53 ] @
bordzija:"JNA je mogla da izvede vojni puč i završi priču za 7 dana."

apsolutno nemoguce. To bi se zavrsilo time kao sto se i zavrsilo, oficiri bi promenili dresove, a regruti od 18 godina poslati kucama.
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 03:55 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nista se nije moglo uciniti. Ustav je dozvoljavao republikama da se otcepe mirnim putem, pa JNA tu nista nije mogla. Osim toga, JNA je bila koncipirana da se brani od spoljnog
neprijatelja i bila je potpuno nepripremljena za ovakav scenario sto se pokazalo sa Slovenijom gde su svi oficiri napustili kasarne, a vojnicima ni municija nije podeljena
te su poslati kucama.
Raspad SSSR je povukao da se raspadnu sve visenacionalne istocno evropske drzave i tu se nije moglo nista uciniti.


Ma hajte molim vas. Pa mogu da se raspadnu ovako i onako, Češka i Slovačka, Makedonija, Crna Gora razdružile su se bez rata i ispaljenog metka, maltene i Slovenija.
Po mom sećanju ustav nije dozvoljavao otcepljenje, između ostalog je i zato bio rat, a šta je moglo da se učini? Na primer konfederacija, ili otcepljenje bez rata, ili... itd.
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 04:08 ] @
Major:"Po mom sećanju ustav nije dozvoljavao otcepljenje."

Heh, ustav je ozvanicio republike u drzave, tj granice su proglasene za zvanicne, a ne administrativne ;)
Sto se tice mirnog raspada to nije moglo, zato sto je Milosevic na prvim izborima obecavao rat (Srbija iz 1918 ili SFRJ)
No nisu ni ovi drugi bas bili neratnicki raspolozeni...
[ Al Imam @ 30.09.2020. 05:08 ] @
Od kad postoji radio Glas Amerike vrši ratno-huškačku propagandu i podrivanje Jugoslavije.
Nikada zbog toga nije bombardovan za razliku od recimo RTS-a.
Koliko je VOA bolesno anti Jugoslovenski ostrašćen vidi se po tome što je Srpsko-Hrvatska redakcija osnovana 1943. a Ruska tek 1947 godine.

Medijske slobode u SFRJ su bile veće nego danas.
Danas nikoga ne zanima što je praktično sav medijski prostor Srbije usmeren na veličanje samo velikog vezira.
Zašto?
Pa zato što je politika velikog vezira poltronska i omogućava stranim oligarsima i plaćenicima da pljačkaju sve ono što nisu mogli da opljačkaju u vreme SFRJ.

Pričati o CNN-u znači samo jedno pitanje: koliko ih treba bombardovati zbog ratno huškačke politike?


Citat:
Branimir Maksimovic

Ko kad bi nas sad ispirali filmovima o ratu iz 90ih...

A šta je Drecun sinoć radio na RTS-u sa onom Opaj Darom nego ispiranje mozga?

Vojni puč u SFRJ nije bio moguć
jer je JNA i Opšte Narodna Odbrana koncipirana da brani državu a ne politikante.
Danas je obratno šaka jada od tzv. vojske srbije ne može da brani srbiju (pod okupacijom je)
nego "vojska" služi da brani par politikanata (koji su uzgred i vojni dezerteri).

Eto, to su "medijske slobode" u režiji VOA i CNN.

I naravno, u skladu sa CNN/VOA/Holivud/CIA politikom "medijskih sloboda" hašiš, kokain i opijum po ulicama i školama.
Plus bogatstvo ubijanja i mafijski obračuni, sve kao na divlji zapad.



[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 05:30 ] @
Vi rusofili stalno Amarika ovo ono, kada su zapravo odnosi SFRJ bili odlicni sa USA a losi sa SSSR.
Niko ne zna ali 48-51-2 su odnosi sa SSSR bili na ivici ratnog stanja. Samo na albanskoj granici
gde sam sluzio pa znam ima 100 i vise poginulih granicara u to vreme.
[ bordzija @ 30.09.2020. 05:33 ] @
Niko ne zna samo ti znaš hehehe rusi napadali na albanskoj granici naše graničare? 😄
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 05:38 ] @
Tako je. Samo nisu Rusi nego Albanci. I tako je bilo na svim granicama.Nazalost to se ne zna, ali ruski tenkovi su bili spremni da pregaze SFRJ. Da nije bilo balansa sila to bi se i desilo...
[ bordzija @ 30.09.2020. 05:55 ] @
Citat:
Al Imam:
I naravno, u skladu sa CNN/VOA/Holivud/CIA politikom "medijskih sloboda" hašiš, kokain i opijum po ulicama i školama.
Plus bogatstvo ubijanja i mafijski obračuni, sve kao na divlji zapad.

Što bi branimir reko, danas se četri puta bolje živi nego u doba sfrj, plate 1000 evra, zlatno doba
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 06:01 ] @
Znas kako ne skidaju se ljudi goli na ulicama i vicu "Dole Tito" pa beze od narodne milicije...
[ Al Imam @ 30.09.2020. 06:36 ] @
Pa šema je uhodana i poznata.

Prvo krene CNN pričom o atomsko-hemijskom i biološkom oružju.
Pri tome, u skladu sa "medijskim slobodama", mesecima defiluju kvazi vojni analitičari koji se ubiše da dokažu (na naučnoj osnovi) da baš Sadam Husein ima atomski reaktor jer ne peče svinjski roštilj na ćumur.
Obavezno se kao gosti pozovu unutrašnji kvinslinzi koji za dobru platu CNN honorara pljuju po svojim sunardnicima.
Kad se javno mnenje izdinsta holivudskim kratkim rezovima u kojima "dobri" Rambo ubija "zle" diktatore krene bombardovanje.
Ginu deca u nekim bednim bespućima dok vijaju poludivlje koze da bi se jedva prehranila šoljom mleka.
Odmah potom CNN javlja "uništen teroristički kamp" i sve potkrepi "dokazima" holivudskih montaža u kojima se vidi nišanski krst i eksplozija sa puno prašine, što je "dokaz" da je obavljeno demokratsko bombardovanje.
A iza lažnih montaža u mukama umiru deca ruku i nogu okinutih demokratskim bombama od 1 ili 2 tone.

Šlag na tortu stavlja opet CNN i dojče vele koji "u skladu sa medijskim slobodama"
pričaju bajke o milionima "zbrinutih" izbeglica koji su navodno pobegli od diktature.
U stvarnosti bedni ljudi, deca, žene i starci beže pred projektilima koje im je upravo CNN smestio svojom propagandom.
Bogalji su poumirali u bedi bespuća pa o njima CNN javlja kao o ubijenim teroristima potkrepljujući snimke nameštenog oružja pored izginulih nesrećnika.

Jadni su oni o kojima se CNN "brine".
[ Branimir Maksimovic @ 30.09.2020. 06:49 ] @
Mislim da propaganda CNN-a nije dovoljno jaka kao ova tvoja u temi o radio laguni. Medjutim ni ruske bombe nisu drugacije od americkih. Sila je sila a sila boga ne moli.
Nego sta mislis o tome sto ne postoji nijedna vise slobodna FM stanica u Srbiji? Pod slobodna mislim da ima voditelje koji smeju da pricaju o politici
a da ne favorizuju vlast...
[ bordzija @ 30.09.2020. 12:11 ] @
Nekada su imali svoje plaćenike u opoziciji da odrade prljav posao a danas imaju motače kablova koji za jednu crvenu to rade. Iliti spam botove.
[ pisac @ 30.09.2020. 13:06 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nista se nije moglo uciniti. Ustav je dozvoljavao republikama da se otcepe mirnim putem, pa JNA tu nista nije mogla. Osim toga, JNA je bila koncipirana da se brani od spoljnog
neprijatelja i bila je potpuno nepripremljena za ovakav scenario sto se pokazalo sa Slovenijom gde su svi oficiri napustili kasarne, a vojnicima ni municija nije podeljena
te su poslati kucama.
Raspad SSSR je povukao da se raspadnu sve visenacionalne istocno evropske drzave i tu se nije moglo nista uciniti.


Meni je žao što ljudi ne kapiraju da je rasprava o deci koju sam pokrenuo mnogo važnija za budućnost čovečanstva nego rasprava o kapitalizam-komunizam borbi i raspadu SFRJ.

Valjda je to taj problem nekapiranja globalnih dešavanja.

Raspad SFRJ je krenuo iz SANU 1986 godine misterioznom neplaniranom objavom nedovršenog i nerecenziranog nacrta memoranduma u ugroženosti Srba u SFRJ. Od te tačke kreće nacionalzam, na krilima (između ostalih) i američkog bankara Slobodana MIloševića o kome je CIA sve živo znala i znala kako da iskoristi njegov karakter za ono što je krajnji cilj snaga koje njome upravljaju. Ne zna ni CIA ni izvršitelji krajnji cilj i celu sliku, to zna samo onaj koji upravlja svim polugama.

Problem sa ljudima je što ne vide širu sliku. U te ljude spada i Slobodan Mološević kao i svi nacionalisti iz cele SFRJ, i zato je sa ljudima neverovatno lako manipulisati kada imaš resurse. Ta šira slika, to je ono što nam se sada dešava (ali ljudi i dalje ne vide da je to deo šire slike).

Ispred SANU je 1995. godine podignuta masonska piramida. Eno je i dalje stoji tamo. Nije šala, to je simbolika. Satanisti izuzetno polažu na simboliku (ko ne veruje neka se raspita) a masonska piramida ispred mesta odakle je krenuo raspad SFRJ je vrlo upečatljiva simbolika svega što se dešavalo. I to nije ultramadzone, to je realnost koju obični ljudi ne mogu da vide.

[ MajorFatal @ 30.09.2020. 13:22 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nisu promenili orijentaciju. Fox bas bije glas da su pristrasni glede republikanaca. Procitaj sta pise na wikiju.


Dobro, nisu promenili orijentaciju nego odnos prema Trampu :)
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 13:44 ] @
Citat:
pisac:
Raspad SFRJ je krenuo iz SANU 1986 godine misterioznom neplaniranom objavom nedovršenog i nerecenziranog nacrta memoranduma u ugroženosti Srba u SFRJ.


Pa nije bila ni misteriozna ni neplanirana, petparački memorandum je preko petparačkih ljudi "iscureo" pravo u ruke mladom i naivnom novinaru željnom senzacije, koji je to posle objavljivao u nastavcima :) Matija Bećković pročitao previše romana o Dušku Popovu, kakav petparački scenario takvi i posle rezultati na terenu, sa mučenjem zarobljenika i ubijanjem civila.
[ bordzija @ 30.09.2020. 14:02 ] @
Posle bratstva i jedinstva fašizam i egoizam protkan sadizmom i mazohizmom širokih narodnih masa.
[ pisac @ 30.09.2020. 14:11 ] @
Citat:
MajorFatal:Pa nije bila ni misteriozna ni neplanirana, petparački memorandum je preko petparačkih ljudi "iscureo" pravo u ruke mladom i naivnom novinaru željnom senzacije


Šta kaže vodovodžija, koji su bili razlozi "curenja"? Loše projektovane cevi ili smišljena diverzija?
[ MajorFatal @ 30.09.2020. 14:17 ] @
Morao bi da pitaš Matiju Bećkovića koji je znao da je slavna srpska vojska umela da dođe i do Jedrena, a ne može do bednih Vukovara i Borova sela
[ ademare @ 30.09.2020. 14:21 ] @
Stari Komunista - Borisav Jovic ima 92. godine , napisao knjigu o raspadu SFRJ ! On je covek insajder , Penzosi sa foruma su po godinama za njega mala deca , plus nisu bili u Titovoj vrhuski pre 60 godina , kao B.J. pa nemaju pojma sta se dogadjalo !

https://www.novosti.rs/vesti/p...ran-pre-milosevicevog-rodjenja
[ bordzija @ 30.09.2020. 14:39 ] @
Fašisti su krenuli da rasturaju SFRJ ustavom iz 1974 nemojmo to zaboraviti, tada je sve isplanirano:
https://www.novosti.rs/vesti/p...a-federacija-ali-konfederacija
Citat:
Opšta atmosfera i duh stvoren tih godina kulminiraće Ustavom iz 1974. koji je najdirektnije ugrozio jugoslovensku državu i generirao gotovo sve u državnu krizu. Prva posledica primene najvišeg pravnog akta je bila osam različitih njegovih tumačenja.Republičke elite su u svojim rukama koncentrisale sve elemenata državnosti. Na delu je bio "ratoborni federalizam" u kom je moć veta pružala mogućnost svakoj federalnoj jedinici da blokira svaku ideju od opšteg jugoslovenskog značaja.

Republike i pokrajine su se počele ponašati kao suverene države ("društveno-političke zajednice") koje same definišu i ostvaruju svoje nacionalne interese. Ekonomske neravnomernosti i društvene neujednačenosti porađale su političke sukobe i krizu u funkcionisanju Federacije. Procesi demokratizacije društva permanentno su sputavani prirodom autokratske vlasti i nemogućnošću boljševičkog bića SKJ da reformiše sebe. Novi Ustav je sputao procese integracije i odnose u državi sveo se na ličnu vlast Josipa Broza i grupe političara oko njega.


Mislim da smo otišli u debeli off tema je radio laguna, nema veze nisakakvim mrakom komunizma koji smo svi lepo proživeli sem lopova, ubica, fašista i prevaranata koji su tiho patili do 1990e.
[ Al Imam @ 01.10.2020. 06:10 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

Nego sta mislis o tome sto ne postoji nijedna vise slobodna FM stanica u Srbiji?

Poslednja koliko-toliko objektivna radio stanica je valjda bio B92 a TV je bio Studio B.
Uvodjenjem demokratije krenule su čistke novinra i gušenja
a posebno od sredine 1990-tih kad je počelo masovno ubijanje novinara.
Potpuno uništavanje slobodih medija je izveo Vučić u dve faze i to
krajem 1990-tih kao ministar kod Miloševića a posebno u poslednjih nekoliko godina.
Završni udarac je banalizacija medijskog prostora u kome postoje samo dve opcije:
1. opcija - pirenje u šupak vlasti
2. opcija - farme i parovi.

Mediji u bivšoj SFRJ jesu bili pod kontrolom KP.
Medjutim, krajem 1980-tih kad se pokušao napraviti kompromis i sačuvati Jugoslavija
novinari su (tada još uvek naivno) pokušali da uspostave kakav-takav sistem objektivnog izveštavanja.
U suštini komumosti su bili odgovorniji od demokratije pa su morali malo da popuste.
Rezultat svih tih stremljenja je Studio B i B92.
Čak je i RT Beograd (opet kažen prilično naivno) pokrenula debate o slobodnom novinarstvu, pluralizmu, ...
Ako ništa drugo bar je postojala kakva-takva kultura kod ondašnjih novinara.

Uvodjenjem demokratije u medijima su preživeli samo primitivci.
Kulture nema kako medju voditeljima tako i medju učesnicima društveno-političkih tribina.
Sve se srozalo na lajanje i olajavanje.

[ bordzija @ 01.10.2020. 10:35 ] @
Đavolji šegrt i ultranacionalistički ratni huškač odabran od strane naroda da zemlju vodi u sigurnu... Demokratiju
[ ademare @ 01.10.2020. 13:14 ] @
A sa druge strane su bili Tudjman i Izetbegovic , dva Andjela ??
[ bordzija @ 01.10.2020. 14:55 ] @
Sve sami blaženi neofašistički krem dela krem sa kraja 80ih
[ Branimir Maksimovic @ 01.10.2020. 15:03 ] @
Heh na FM radio "red", kopija ljige play radia. Na streamu se jos vrti laguna ;)
[ MajorFatal @ 01.10.2020. 20:44 ] @
Znači nije preuzimanje nego gašenje, preuzimanje bi bilo kad bi ponudili drugi a smislen program.

Sledeće nedelje apelacioni sud na ponovljenom suđenju izriče presudu junioru, za ubistvo gaženjem na pešačkom prelazu, bekstvo sa mesta nesreće, i ne pružanje pomoći unesrećenom tužilac predlaže 16 meseci.

Nije medijski propraćeno nigde jer nikom nije zanimljivo.
[ bordzija @ 01.10.2020. 22:48 ] @
Pokvarena nanogica i bog otac vučić da ga vidi. Kakva močvara od zemlje...
[ Branimir Maksimovic @ 02.10.2020. 03:22 ] @
Citat:
MajorFatal:
Znači nije preuzimanje nego gašenje, preuzimanje bi bilo kad bi ponudili drugi a smislen program.

Sledeće nedelje apelacioni sud na ponovljenom suđenju izriče presudu junioru, za ubistvo gaženjem na pešačkom prelazu, bekstvo sa mesta nesreće, i ne pružanje pomoći unesrećenom tužilac predlaže 16 meseci.

Nije medijski propraćeno nigde jer nikom nije zanimljivo.


Sta moze Mitrovic da uradi drugo? Okreni 93.7 i vidi sta se sada pusta...
[ BuzzLightyear @ 02.10.2020. 08:12 ] @
Citat:
bordzija:Kakva močvara od zemlje...


Ako je ova zemlja močvara onda ti mora da si lokvanj. Predivni cvet okružen močvarom.
[ bordzija @ 02.10.2020. 13:29 ] @
Ne bih voleo da tvoje dete raznese džip na pešačkom prelazu kao što se desilo toj devojčici za šta tužilac predlaže 12 meseci kućnog pritvora, možda i društveno korisnog rada po kafićima i diskotekama? Povraća mi se.
Citat:
Aleksandar Mitrović, sin vlasnika Pinka Željka Mitrovića, osuđen je na 12 meseci nošenja nanogice u svom stanu i zabranu upravljanja motornim votilom na godinu dana, zbog saobraćajne nesreće u julu 2013. kada je na pešačkom prelazu u Ustaničkoj ulici pregazio 17-godšinju Andreu Bojanić, rečeno je za za N1 u Prvom osnovnom sudu u Beogradu.
http://rs.n1info.com/Vesti/a49...djen-sin-Zeljka-Mitrovica.html
[ Branimir Maksimovic @ 03.10.2020. 21:57 ] @
Nadjoh negde da je prodata za 250k evra. Vlasnik tj izdavacka kuca laguna kaze da je zbog toga sto stanica nije bila profitabilna (sta ocekuju?) ali mislim da je malo slucajnost da Mitrovic otvara
i televiziju pri tom. Znaci mogli su je prodati n puta do sada, a bas sada i to Mitrovic kupuje? Izgleda da niko ovde nije zainteresovan da napravi kvalitetan radio...
Mislim ono zato su radiji katastrofa u Srbiji.

edit:
radio red je identican play radiu koliko vidim. 30 MTV pesama, reklame. Nema ni sajt ovog radia, a ugasili su Lagunu koja je i ovako bez voditelja imala daleko bolju muziku.
Klasicno gasenje.
[ SlobaBgd @ 04.10.2020. 01:18 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:Vlasnik tj izdavacka kuca laguna kaze da je zbog toga sto stanica nije bila profitabilna (sta ocekuju?)

O, iebote!!! Očekuju da im ti platiš nadoknade SOKOJ-u, zakup prostora, plate zaposlenima, struju, vodu, poreze, takse...

Čuj čoveka od preko 50 godina koji se čudi što neko neće da finansira projekat na kojem ima gubitak!? Je l' bi ti možda donirao sopstvene pare, da pomogneš Radio Laguni? Da li bi radio džabe kao tonac, voditelj, muzički urednik, organizator? Ili je opet lako tuđim buđelarom gloginje mlatiti?

Možda je ta izjava o (ne)profitabilnosti radija samo priča za javnost (mada nema puno para u radio-biznisu), ali očekivati da neko radi džabe da bi neki Branimir slušao muziku koju voli i voditelje koje voli, prilično je detinjasto. A isti taj Branimir se buni što mora da plaća taksu za RTS, ko iebe zaposlene na Radio Beogradu i 202-ci, neka rade volonterski! Je li, Branislave, je l' ti i firma u kojoj radiš poslujete sa gubitkom? Je l' ti primaš platu? Primaš? A ovi sa radija ne treba da primaju?
[ MajorFatal @ 04.10.2020. 06:12 ] @
On je baš čovek od preko 50 godina koji se baš i čudi kako neko drugi hoće da plati projekat koji ima ili donosi gubitak,
i plaća nadoknade sokoju, zakup prostora, plate zaposlenima, struju, vodu, poreze, takse, i Ognjena Amidžića da se blentavi
[ Branimir Maksimovic @ 04.10.2020. 06:29 ] @
Sloba:"Je l' bi ti možda donirao sopstvene pare, da pomogneš Radio Laguni?"

Svakako, da. Da imam oko 5-6k evra prihoda ne bi mi bio problem da iskesiram 250k evra. Tu se i cudim kako neko od opozicije nije imao
toliko da iskesira i spase ovu dobru stanicu. Tu ide onda i teza da se radi o pritisku, jer 250k je svakako novac koji nije nesto veliki...
[ SlobaBgd @ 04.10.2020. 12:12 ] @
Citat:
MajorFatal:
On je baš čovek od preko 50 godina koji se baš i čudi kako neko drugi hoće da plati projekat koji ima ili donosi gubitak,
i plaća nadoknade sokoju, zakup prostora, plate zaposlenima, struju, vodu, poreze, takse, i Ognjena Amidžića da se blentavi

Šta se čudi? Što je taj koji je kupio Radio Lagunu spreman da u nju uloži svoj novac, svoje iskustvo i svoje poslovne/političke veze? Da promeni koncept i da napravi profitabilan projekat? Ili voditelji, tonci, takse, novac za kiriju i struju rastu na drvetu pa ih samo treba ubrati? Da je tako, svako od nas bi imao svoj radio, i svoje Darka i Zlaju i svoju oniljenu plejlistu. I ne bi nam bilo čudno kad mrmot zamota čokoladu u foliju.
[ SlobaBgd @ 04.10.2020. 12:22 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Sloba:"Je l' bi ti možda donirao sopstvene pare, da pomogneš Radio Laguni?"

Svakako, da. Da imam oko 5-6k evra prihoda ne bi mi bio problem da iskesiram 250k evra. Tu se i cudim kako neko od opozicije nije imao
toliko da iskesira i spase ovu dobru stanicu.
Tu ide onda i teza da se radi o pritisku, jer 250k je svakako novac koji nije nesto veliki...

Evo ga još jedan koji galantno raspolaže tuđim parama, a i svoje bi dao, samo sad ne može da ide do bankomata, sprema se neka kiša...
A možda je i opozicija u dosluhu sa Vučićem koji je u dosluhu sa Mitrovićem, koji je u dosluhu sa bivšim vlasnicima Radio Lagune, pa iako su se ujedinili oko pomoći radiju i odvajanju tričavih 250 tisuća evra (a nisu mogli da se ujedine ni oko čega drugog već godinama), Vučić ih je ubedio da puste Radio Lagunu niz vodu. Zanimljiva teorija, čitajte nas u sledećem broju Trećeg oka!

[ since1986BC @ 04.10.2020. 12:26 ] @
Nije problem što Branimir nema, nego odakle Mitroviću da se "razbacuje".
[ Branimir Maksimovic @ 04.10.2020. 12:55 ] @
Ma ne samo da se razbacuje, nego da da 250k evra da ugasi stanicu, a pri tom da ne ulozi nista da napravi nesto drugo... mislim ono da vrti play listu i reklame i eventualno kasnije ko play radio da ubaci
par likova da se glupiraju ujutro...
[ SlobaBgd @ 04.10.2020. 12:56 ] @
Da, to jeste problem, to što Mitrović ima, a i odakle mu! :)
Ali Branislavu ni to nije problem. Da se jave Đilas, Šolak, Obradović, Tadić, i da skupe lovu (ili Šolak i Đilas da iskeširaju sami), Branimir se ne bi bunio (kao što smo videli) jer samo da nije Vučićev Mitrović, pokvari nam svu kulturu i uveo je rijalitije u Srbiju!*

*Da se potsetimo, rijaliti je uvela televizija B92 u vreme kada je bila "perjanica" slobodnog i nezavisnog novinarstva. Ali hteli su ljudi sa B92 da osim tapšanja po ramenu zarade i neku kintu, i otkupili su licencu za prvog Velikog Brata. Ostalo je istorija. Takođe, kada je B92 uveo izrazito komercijalne sadržaje, kako liberalni kapitalizam, zvezda vodilja i Branimiru i mnogim drugim članovima ES-a nalaže, to se nije uzimalo za zlo, bilo je tumačeno kao otvaranje prema zapadu, svež vetar u učmalu medijsku atmosferu u Srbiji, q'rac-palac... A kada isto to radi neko drugi (sa kojim slučajno niste na prs' u dupe po pitanju političkih ubeđenja, onda hajde da skupite pare i da otkupite Radio Lagunu! I Branislav bi učestvovao, nego baš je juče išao u Lindu, potrošio se, pa ako može od sledeće plate...

Sve u svemu, mnogo buke ni oko čega.
[ SlobaBgd @ 04.10.2020. 12:58 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
...da ubaci
par likova da se glupiraju ujutro...

Šta, vraćaju se Darko i Zlaja na Red radio?
[ Branimir Maksimovic @ 04.10.2020. 13:03 ] @
Da botujes za SNS vidim, nemas problema.
[ MajorFatal @ 04.10.2020. 13:12 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Šta se čudi?


Ne čudi se ništa :)

Citat:

Što je taj koji je kupio Radio Lagunu spreman da u nju uloži svoj novac, svoje iskustvo i svoje poslovne/političke veze? Da promeni koncept i da napravi profitabilan projekat? Ili voditelji, tonci, takse, novac za kiriju i struju rastu na drvetu pa ih samo treba ubrati?


Mislim da voditelji, tonci, takse, novac za kiriju i struju rastu u stranci, i da otale neki zavataju koliko im treba. Da promeni koncept i napravi profitabilan radio, na primer počne da reklamira noblice, a ovi prethodni nisu se setili da reklamiraju noblice, i nisu umeli da profitiraju, glupaci :)

Najviše me brinu te političke veze, misliš da bi se nekima isplatilo da ućutkaju slobodan radio samo da bi mogli da nastave sa nepočinstvima?

I uostalom koga lažeš, nas ili sebe?

Citat:

Da je tako, svako od nas bi imao svoj radio, i svoje Darka i Zlaju i svoju oniljenu plejlistu. I ne bi nam bilo čudno kad mrmot zamota čokoladu u foliju.


Neki su izgleda i glavu zamotali u foliju...
[ Steve Lonmo @ 04.10.2020. 13:29 ] @
Kič i šund (sadržaji bez kulturne ili umetničke vrednosti) u SFRJ nisu bili cenzurisani i zabranjivani, već dodatno oporezivani. Popularno zvani "porez na šund" je mogao biti i do 3-4 puta veći od normalnog poreza na promet. Tim poslom se bavio sekretarijat za kulturu, po propisanom zakonu, a novac prikupljen tim porezom je preusmeravan u kulturu i umetnost. Komunisti su bili avangarda, svetlosnu godinu ispred ove nevidljive ruke i "demokratije" u uređivanju društvenih odnosa.

A danas, nakon što vam komunjarizam nije valjao, u uslovima slobodnog tržišta?

Pa Željko je tata na tržištu Balkana! Ružičasta televizija je decenijama ubedljivo najgledanija, njegove emisije stalno obaraju rekorde gledanosti...

Na Pinku možeš videti blokove reklama i od po 40-50 minuta. Pa što ta Laguna ne radi to tako isto, eto love ko blata? - E pa tržište, bato!

I sad ovaj Maksimović ovde ovoliko kmeči i mlatara rukicama?! Pa jel si ti za regulaciju tržišta i plansku ekonomiju... ili šta si?! Što ne napraviš svoju radio stanicu, kad ni jedna ne valja, i obogatiš se?

Imaš li ti predstavu koliko poreza godišnje Željko uplaćuje državi Srbiji u budžet? Šta se sve finansira tim njegovim novcem - škole, bolnice, putevi, pozorišta, vatrogasci...? Koliko usta on hrani - koliko zaposlenih ima, pa npr. puta 2-3?

Tebi, izgleda, niko nije javio da je drug Tito umro?

Tržište sada hoće Ženu od sultana, a ne Mertensa i Glassa. Baju Malog Knindžu i Tompsona, a ne Džonija Štulića i Cohena. Pijanog Dražu, a ne Savu Kovačevića. Influenserku i jutjuberku, a ne Dostojevskog i Andrića. Robokape i Švajcenegere, a ne Nevena i Kockicu. Šoping molove, a ne dečija igrališta. U Košutnjaku beton i asfalt, a ne šumu. Konzerve i tetrapake, a ne luk i grožđe. Zadruge i farme, a ne ...
[ Branimir Maksimovic @ 04.10.2020. 13:38 ] @
Steve:"Imaš li ti predstavu koliko poreza godišnje Željko uplaćuje državi Srbiji u budžet?"

Aj i ti malo da botujes. Pink i Informer su subvencirani od strane drzave, opste poznata stvar... a mislim da je letos bila frka oko toga jel izmirio porez ili nije.
I uvek moras da ubacis malo iz diktatorskog perioda, kada se zivelo u bedi. SFRJ jedina dobra stvar sto sund nije mogao na TV.
[ Steve Lonmo @ 04.10.2020. 14:17 ] @
Ma bre, bato, kod Željka je sekunda reklame u udarnom terminu 200 jura... Pa ti sad računaj.
Tu tvoju Lagunu kupi za 20 minuta.

Citat:
„Nakon sedam godina rada istrajali smo u kreiranju programa koji su vodili i stvarali vrhunski radijski voditelji i urednici. Ali, troškovi takovog programa su svih ovih godina bili daleko veći od prihoda radija.”
„Finansijsko breme je postalo nepodnošljivo za našu izdavačku kuću i ovakav potez je bio ekonomski neminovan”, naveli su iz „Lagune”.


Tržište, bato. Čisto kao suza.
[ Steve Lonmo @ 04.10.2020. 16:04 ] @
Koliko je milijardi dolara zarađivao čika Duško Radović na Studiju B? Đoko Vještica? Sloba Konjović?... Koliko je koštao Modlijev Ventilator na 202-ci? Kostina Velika rokenrol prevara na 92-ci, (pored Kviskoteke) najbolji kviz u ljudskoj istoriji? Ritam srca? Žikicin Tajanstveni voz?... Koliko su se obogatili Miško Bilbija, Mjehur, Mikrob... Koliki su honorari isplaćivani na 92-ci za sve one najbolje džinglove na svetu?

Beograd je nekada imao bolji radijski program od Njujorka, Pariza i Londona zajedno... Ali, bože moj, slobodno tržište je sve regulisalo i nivelisalo. Šta da se radi. Jedna Laguna više-manje... Pfffff.
[ MajorFatal @ 04.10.2020. 18:51 ] @
Kako slobodno tržište izgleda u lokalu..

https://www-kolubarske-rs.cdn....od-Grada-dobila-62-miliona.htm

Kupiš za 400.000 a od grada dobiješ 6,2 miliona za pružanje informativnih usluga, pošto si prvo privatizovao, pa odvukao u stečaj.. Gospođa koja se pominje deluje da sistematski gasi male gradske medije, pošto se slično desilo i u Obrenovcu mislim.

Konkurentskoj medijskoj kući grad je velikodušno dodelio 20.000 dinara kao pomoć za pravljenje programa, što su ovi odbili i zahvalili se.

Ljudi otpušteni, oprema od koje neki muzejski primerci razbucana, višedecenijska arhiva razbucana, na kraju čupali radijatore i slavine iz zgrade.

Na pokušaj bivše novinarke da skrene pažnju javnosti šta se i kako radi, počašćena lepom pričom o tome kako ona i njen impotentni ljubavnik se više ne pitaju, odma svinjac, odma blato, kaljuga, farma, parovi...
[ bordzija @ 05.10.2020. 12:26 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Branimir Maksimovic:Vlasnik tj izdavacka kuca laguna kaze da je zbog toga sto stanica nije bila profitabilna (sta ocekuju?)

O, iebote!!! Očekuju da im ti platiš nadoknade SOKOJ-u, zakup prostora, plate zaposlenima, struju, vodu, poreze, takse...

Čuj čoveka od preko 50 godina koji se čudi što neko neće da finansira projekat na kojem ima gubitak!? Je l' bi ti možda donirao sopstvene pare, da pomogneš Radio Laguni? Da li bi radio džabe kao tonac, voditelj, muzički urednik, organizator? Ili je opet lako tuđim buđelarom gloginje mlatiti?

Možda je ta izjava o (ne)profitabilnosti radija samo priča za javnost (mada nema puno para u radio-biznisu), ali očekivati da neko radi džabe da bi neki Branimir slušao muziku koju voli i voditelje koje voli, prilično je detinjasto. A isti taj Branimir se buni što mora da plaća taksu za RTS, ko iebe zaposlene na Radio Beogradu i 202-ci, neka rade volonterski! Je li, Branislave, je l' ti i firma u kojoj radiš poslujete sa gubitkom? Je l' ti primaš platu? Primaš? A ovi sa radija ne treba da primaju?

Vidi kako je ovaj sloba pametan otkrio toplu vodu - pola Srbije rade kao robovi u kineskim fabrikama koje je vučić otvorio, uz besplatnu infrastrukturu, zemljišta, struju i vodu? Ti mora da si neki besplatni piar?
[ pisac @ 05.10.2020. 14:21 ] @
Sve je to prirodan proces, potpuno predvidivo.

Prvi "demokratski" izbori koji su održani u Srbiji tamo negde čini mi se krajem osemdesetih ili početkom devedesetih, ko je njih tražio? Odakle sad izbori? Ja i bilo ko koga znam nije tražio nikakve izbore i višepartijski sistem, već samo da se sistem očisti od gamadi.

Ne da biraš između dva-tri gővna nego da očistiš gövna.

Međutim, izbori su nametnuti. Proces koji je počeo 1986 godine je samo nastavljen istom metodom neprimetnih sitnih pomeranja ka krajnjem cilju, onako kako se kuva žaba, a to omogućuju ljudi iznutra koji veruju u nešto drugo i rade za nekog drugog a ne u ono i za onog za koga se javno deklarišu.

Zakon o dobrobiti dece (ili kako god se zvao) je usvojen negde čini mi se '92. godine. To je isto bio samo korak ka krajnjem cilju, ima tema koja opisuje taj cilj. Sada se planira "zakon o pravima deteta" koji će enormno olakšati i povećati oduzimanje u raznim slučajevima među kojima i nevakcinisanost. A eno već ima 4 slučaja deteta umrlih par dana posle vakcine, majka vrišti na fejsbuku pre neki dan ali to do medija neće doći jer se na (okupiranim i porobljenim) medijima forsira virtualna istina u nečijem interesu.

Sve to u kompletu je organizovani proces, lošim ljudima se daju povoljne mogućnosti da odrade prljav posao dok neko balansira i usmerava celinu u željenom pravcu.

Citat:
Branimir Maksimovic:I uvek moras da ubacis malo iz diktatorskog perioda, kada se zivelo u bedi.


Nije upućeno meni ali svejedno, o kakvoj bedi ti pričaš? Beda u glavama ljudi je sada mnogo veća, čak i ako imaju više nego tada osećaju se mnogo bednije nego tada.
[ bordzija @ 05.10.2020. 15:08 ] @
Pa dobro zato im se jednom u 50-100 godina desi revolucija pa ih sve utamane i ceo sistem krene iz početka. Ljudi na primer kao sloba profitiraju na tuđoj bolesti, bedi i nemaštini. U kapitalizmu i demokratiji oni se najviše nakote poltronišući na sve strane ko da više.
[ Branimir Maksimovic @ 05.10.2020. 17:28 ] @
Slobo ad hominem je predaja. Mogao si da odgovoris nesto bolje u svoju odbranu ili da ne odgovoris ako nemas sta.
[ SlobaBgd @ 05.10.2020. 17:41 ] @
Čiji ad hominem, Branislave?
[ Branimir Maksimovic @ 05.10.2020. 17:45 ] @
Njegov.
[ Branimir Maksimovic @ 05.10.2020. 17:56 ] @
I na kraju prilicno sam razocaran opozicijom jer ne znaju da je upravo radio doveo do popularizacije SRS. Konkretno radio fokus i Marko Jankovic.
Sada je FM nem, nema vise reci da se cuje protiv vlasti. Ostaje jedino SBB kabl i to koliko moze da gleda Novu S i N1?SNS odnosi male pobede, ali
ih definitivno odnosi.
[ bordzija @ 05.10.2020. 22:48 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Slobo ad hominem je predaja. Mogao si da odgovoris nesto bolje u svoju odbranu ili da ne odgovoris ako nemas sta.

Šta da odgovori kada ga čitam ko bukvar, odgovor je na visini zadatka i intelelegencije :)

Branimir ako se setiš televizija je bila luksuz za opoziciju i 90tih godina tako da je ovo danas sasvim normalna pojava. E sad ne sme da dira barem jedan radio na kome može slobodno da se govori inače će opet morati konje i brodove da izvodi na beogradske ulice jer neće znati ko organizuje proteste. Jedino mi se ne sviđa što sa mojim parama neko tamo kupuje kojekakve televizije, frekfencije, portale i pravi me blesavim u 21 veku interneta. Opet znam da je mučićeva ciljna grupa potpuno nepismen deo populacije koji je u većini. Lako podvodljivi, potkupljivi, pohlepni... Odlučuju o našoj budućnosti, kao gore pomenuti "gospodin".
[ Branimir Maksimovic @ 10.12.2020. 10:41 ] @
Nego Brakus i Banjac otvorili internet radio, laguna zivi i dalje.
https://www.obneob.rs/

Uporedite njihov program i ono sto sada pusta laguna,ups red radio ;)
Pitaju oni danas zasto bi covek iskesirao 250k evra da bi pustao muziku sa kompjutera ;)