[ pisac @ 10.11.2020. 04:23 ] @
Ne znam da li ste primetili, da se društvo vodi u smeru da svi ljudi postanu samo terminali spojeni na mainframe, bez ikakve mogućnosti samostalnog offline rada?

Sat rada na terminalu će koštati ali će i donositi zaradu, odnosno društvo će se zasnivati na stalnom iznajmljivanju svega neophodnog za život i rad a ne na vlasništvu nad stvarima neophodnim za život i rad.

Konstantno iznajmljivanje uključuje i zdravlje jer će život postati nemoguć bez konstantnih lekova i vakcina (to ću vam objasniti u jednoj drugoj temi kada budem raspoložen).

Terminali koji budu "neposlušni" ili nepoželjni će se jednostavno otkačiti od sistema, a pošto će život van sistema biti bukvalno nemoguć (bez zarade, lekova, skloništa), čovek će jednostavno umreti.

To je totalitarno društvo u koje se usmerava čovečanstvo, odnosno to je taj novi svetski poredak.

Eto, ja čisto htedoh da vam dam hint kakve koristi u životu ima osoba koja na mensa testu ostvari maksimalni mogući rezultat: vidi budućnost i tu se prednosti otprilike završavaju.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 10.11.2020. u 07:11 GMT+1]
[ Java Beograd @ 10.11.2020. 08:16 ] @
Molim Gojka da ponovo otvori Ultra Mad Zone
[ BuzzLightyear @ 10.11.2020. 08:22 ] @
Oni imaju genijalnu taktiku prikrivanja. Naprave film i onda postaje nemoguće da ih raskrinkaš jer svi povezuju priču sa SF filmom.

[ bananaphone @ 10.11.2020. 09:41 ] @
https://www.rt.com/op-ed/48865...oj-zizek-schmidt-cuomo-matrix/
[ MajorFatal @ 10.11.2020. 09:48 ] @
Je l možeš da isključiš sebe, i omiljenu opzicionarku Mariniku, izgleda da je zakazala konferenciju za štampu u sat i minut kad freelenceri predaju svoje mučevne "zahteve". Kad već vidiš budućnost, a pre nego što se odjaviš, hoće li Marinika da se stavi na čelo frelencera pa da ih upropasti, ili samo ometa bilo kakvu medijsku pokrivenost istih?
[ B3R1 @ 10.11.2020. 13:16 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Oni imaju genijalnu taktiku prikrivanja. Naprave film i onda postaje nemoguće da ih raskrinkaš jer svi povezuju priču sa SF filmom.

Hehehe ... ja cesce imam asocijaciju na jedan mnogo stariji film. Sve su opisali - tzv. politicku korektnost, odustvo fizickog kontakta, pozdravljanje laktovima ... kad god mi neko pomene politicku korektnost setim se te scene i zamisljam kako bih ja postupio isto kao i Stalone. A sve snimljeno jos pre 30 godina:
[ pisac @ 10.11.2020. 15:47 ] @
Citat:
Java Beograd:
Molim Gojka da ponovo otvori Ultra Mad Zone


Može da otvori, ali ga to neće spasiti budućnosti koja dolazi

Pre samo 100 godina čovek je bio potpuno nezavisno biće, a carevi i vlastela su bili paraziti koji su živeli na tuđoj grbači.

Kaži mi sada koliko ima nezavisnih samostalnih ljudi? Ako sutra nestanu prodavnice sa hranom i garderobom, i isključe struju i vodu, koliko vas će da preživi 10 dana? Carevi i vlastela više nisu paraziti koji žive na tuđoj grbači, sada su oni faktor koji ti obezbeđuje i pruža život.

A sada pogledaj 100 godina u budućnost. To je proces koji je očigledan ako znaš kako da gledaš.

Čekaj samo da se rešim da ti objasnim nevidljivi deo lekova i vakcina, i zašto će u budućnosti biti neophodni za svakodnevni život od rođenja pa do smrti, pa ćete morati da otvarate ultra ultra ultra madzone da bi ste se spasili onoga što ne vidite
[ Branimir Maksimovic @ 10.11.2020. 16:10 ] @
Prenebregavaš da se sada živi 80 godina, a u vreme te vlastele prosečan život sebra je bio 30 godina..
[ Windows2 @ 10.11.2020. 17:31 ] @
Interesantna mi je tema o projekcijama buducnosti iz filmova koje imaju veze sa danasnjicom. Secam se da sam pre nekoliko godina na nekom stranom forumu video temu koja je bila nesto kao stvari iz filmova koje su se obistinile. Stvarno ima dosta stvari za koje mi je delovalo neverovatno ili nemoguce da ce se ostvariti ili da cu ih doziveti, tada dok sam sve to gledao kao klnac.
Neke od njih koje mi padaju na pamet ovako na brzinu, recimo scena iz "totalnog opoziva" kad Svarceneger uleti u prostoriju za skeniranje na nekom kontrolnom puktu, na ekranu skenera se prikaze njegov skelet i vidljivo svetlece oruzje za pojasom. Danasnji skeneri na aerodromima, a opremljeni su prestavnici zakona i skenerima koji na daljinu detektuju hladno ili vatreno oruzje na necijem telu.
Onda recimo leteci robotici koji patroliraju nisko iznad tla i tragaju ze beguncima od zakona i skeniraju njihova lica koje sam vidjao u puno filmova. "Oni zive" od Karpentera na primer. Danasnji dronovi jel' tako, i detekcija "lica".

Ima tu jos puno filmova i serija koje se bave predvidjanjima to jest projekcijama moguce buducnosti a koje sve manje deluju kao nekakva "naucna fikcija" i sve su blize realnosti. "Robokap", danasnji robotizovani panduri sa viskom sve one "full" tehnicke opreme i manjkom savesti i emocija sve vise lice na robokapove. "Ekvilibrijum" svet u kom su zabranjene emocije i ubijaju se redovnim obaveznim dozama "leka" za tu "bolest" cije redovno uzimanje kontrolise drzava, danas mi ne deluje uopste kao fikcija. Evo i u ovom klipu sa Staloneom svaki put kad opsuje sa razglasa biva opomenut i informisan koliko mu se "kredita" oduzima zbog svake psovke, danasnja Kina i "socijalni kredit", kaznjavanje "neprimernog" ponasanja oduzimanjem "kredita" i nagradjivanje "primernog" ponasanja.
"Wedlock", slicnosti sa danasnjim nanogicama za osudjenike, koje nisu nista drugacije od ovih takozvanih "narukvica" preko kojih mogu da se prate oni koji ih nose. Ili "pametnih" satova. Ali ne mogu da ubiju onog koji ih nosi. Za sad, koliko znamo.

Ima tu jos brdo "materijala" za temu Tv program (iranje).
[ Ivan Dimkovic @ 10.11.2020. 17:50 ] @
Citat:
pisac
Pre samo 100 godina čovek je bio potpuno nezavisno biće,


Da bi bio uopste ozbiljno shvacen, ne bi trebalo da se frljas ovakvim stvarima.

Industrijska revolucija je pocela pre toga, i pre "samo 100 godina" je vecina ljudi na ovom kontinentu bila u gradovima i radili su kao zaposleni.

Sto znaci da, prakticno, nisu bili nista vise ili manje nezavisni - radili su za platu, ogromna vecina nisu radili u primarnom privrednom sektoru, sto znaci da ako bi ostali bez posla i bez neke pomoci od drzave, ostali bi bez hrane.

Da bi covek bio "potpuno nezavisno bice" potrebno je njegov rad bude dovoljan za prezivljavanje - bez razmena. Sa ovim brojem ljudi na planeti, tako nesto je potpuno neizvodljivo.

Srecom, ogromna vecina tih ljudi nema ni najmanju zelju da budu "potpuno nezavisna bica" zato sto imaju mozak i znaju sta bi to znacilo.

Ono malo ljudi sto zeli tako da zivi, moze. Danas se to zove "off the grid": nadjes pogodno mesto, i organizujes svoj "off the grid" nezavisni zivot i sam proizvodis hranu, koristis prirodne izvore vode i zivis bez da zavisis od drugih.

Samo... imaj jednu stvar u vidu: kad si se lepo "iskljucio" i postao nezavistan, sada zavisis iskljucivo od sebe i od majke prirode.

- Kad te ujede strsljen i imas anafilakticki sok - nema autoinjektora sa adrenalinom, nema hitne pomoci - zavisis od tvog imunog sistema, srecno!

- Kad te napadne neka zver nocu i ako prezivis, kad se probudis iz soka - nema ambulante, nema krvi za transfuziju - zavisis od toga koliko si krvario, srecno!

- Ako padne temperatura na neocekivano malu, recimo -20 - ako dobijes promrzline, krecu da ti prsti crne od gangrene... nema hirurga i doktora - na milosti si prirodi, srecno!

- Posto si musko, ako ti zena ima tezak porodjaj i zaglavi se dete - nemas instrumente, nemas kiseonik, nemas hirurga, anesteziju - ostajes bez deteta ili zene ili i deteta i zene... sreca ti nece pomoci ovde

- Otrovao si se svojom 100% prirodnom hranom i lezis u svom krevetu nezavistan. Prelezaces to? Na zalost, ovog puta ne: ekstremna dijareja i povracanje su izazvali disbalans koji nisi mogao da popravis pijenjem vode. To, ukombinovano sa visokom koncentracijom bakterija u organima je dovelo do kaskade prestanka rada vise organa tokom noci dok si spavao, sto niko od tvoje nezavisne porodice nije mogao da vidi. Ono sto su videli je sledece: ti koji nisi mogao da se probudis, zato sto si bio mrtav. Ali nezavistan!

- Ti nezavistan nisi sam u sumi... ima jos takvih nezavisnih. Neki od njih nemaju dobre namere, docekali su te kad si se vracao iz lova i, protiv tvoje nezavisne volje, su te rastavili na nekoliko komada. Tvoje nezavisno stvorene stvari su uzeli za sebe, a tebe ostavili da se sastavis. Salim se.

- Jednog dana je tvoja ovca otisla kod nezavisnog komsije. Posto ste obojica odlucili da ne zavisite od gluposti poput sudova, moracete sami izmedju sebe da resite ovaj problem. To ce verovatno ukljucivati neke argumente pa je dobro da imas sto vise argumenata. Na primer, hladno oruzje ako vec nemas najbolji argument ikad: vatreno oruzje. Srecno!

...

Sve ovo bi vec deca na pocetku osnovne skole trebalo da razumeju.

Ali, posto je ovo vreme sloboda, ako bas insistiras da budes nezavistan - ima resenje. Samo nemoj druge da smaras, isli su u skolu.
[ BuzzLightyear @ 10.11.2020. 17:55 ] @
Meni je zanimljiva tema. Iskreno, ti me nekad smaraš, ali nisam hteo da ti kažem jer jednostavno mogu da preskočim ili da pročitam metodom brzog čitanja.
[ Ivan Dimkovic @ 10.11.2020. 18:33 ] @
Ma ok je, kad neko smara preskocis i to.

Ali ovde brate smara o elementarnim stvarima. Cuj, da budemo potpuno nezavisni... moze, pravac suma. Nemoguce da nikom nije palo na pamet :-)
[ Bradzorf012 @ 10.11.2020. 18:54 ] @
Obrisi distopijske budućnosti koja se pojavljuje iza ugla su tu. Voleo bih da pisac greši, ali mi se nešto čini da i ne greši previše. Jedino što se nadam da je ovo najgori mogući scenario, a da postoje bolji i lepši, najmanje jednako verovatni. Transhumanizam neće nikom dobro doneti, mada je jasno da postoje oni koji su oduševljeni. Neki čak i najavljuju takvu budućnost. Eto, ono govedo mask nam je već najavio kako ćemo morati u sebe da ugrađujemo razne sprave kako bismo bili efikasniji i produktivniji. Verovatno na ljude gleda kao na stoku, pa šta kaže da nas malo obeleži, da neka ovčica slučajno ne pobegne iz stada.
[ dr0id @ 10.11.2020. 19:05 ] @
Musk je nesto utripovao da ce AI (tj. AGI, ASI) da nas istrebi pa bi da se prikaci, po principu "ako ne mozes da pobedis, pridruzi se". Mada to i nema neke logike
[ bananaphone @ 10.11.2020. 19:29 ] @
Pa pisac je kao i uvek donekle u pravu, problem je kad taj deo koji jeste u pravu, razvije u teorije koje odu u ludnicu, Zizek je sumarizovao lepo kakvi su planovi: https://www.elitemadzone.org/t505533-0#3974186

@Ivan - sto se tice sloboda pre 100g - siguran sam da se sali
[ BuzzLightyear @ 10.11.2020. 19:45 ] @
Sloboda je postojala pre nekih 6000 godina. Jedini slobodan čovek u istoriji čovečanstva bio je Adam i onda je Bog stvorio Evu.
[ pisac @ 11.11.2020. 05:25 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Prenebregavaš da se sada živi 80 godina, a u vreme te vlastele prosečan život sebra je bio 30 godina..


Evolucijski programirani/projektovani judski život je 45-50 godina. Svaki prosek preko toga je posledica veštačkog održavanja u životu i neprirodnih (previše dobrih - veštačkih) uslova života. To ima katastrofalnu posledicu u budućnosti koju ti nisi u stanju da predvidiš, ali ako pročitaš opet moj prvi post nekoliko puta možda ti se ukaže u izmaglici.

To što si ti gore napisao ni na koji način ne osporava ono što sam ja napisao u prvom postu.


Citat:
Ivan Dimkovic:
Ma ok je, kad neko smara preskocis i to.

Ali ovde brate smara o elementarnim stvarima. Cuj, da budemo potpuno nezavisni... moze, pravac suma. Nemoguce da nikom nije palo na pamet :-)


Ne možeš da živiš u šumi u skladu sa prirodom jer će ti oduzeti decu. Decu već oduzimaju (naravno ako su bela) i kada živiš u kući koja nema struju. Čak i kad imaš struju moraš da zadovoljiš striktne zahteve (postaviću članak u odgovarajućoj temi kako su u Srbiji oduzeli BELO dete koje nije maltretirano sa obrazloženjem da majka nije oprala suđe i da je porozor razbijen).

Ljudi se uteruju u planiran striktno nadgledan i kontrolisan način života na isti način na koji se ovce uteruju u tor.

Što se tiče svega što si rekao u prethodnom postu, ništa od toga ne osporava ono to sam ja rekao, sa izuzetkom besmislenog pominjanja industrijske revolucije koja je potpuno nebitna u celoj priči jer je samo mizeran deo čovečanstva bio zahvaćen dotičnom pre 100 godina. Sada ona obuhvata polako ceo svet.

Neki delovi Afrike se i dalje odupiru, to je onaj deo sveta odakle dolazi najzdravija i najbrojnija imigracija, tamo gde ima najmanje vakcinisanih uz najviše bolesti ali "paradoksalno" najviše rođene dece koja preplavljuju ostatak "civilizovanog" vakcinisanog udobno ušuškanog na internet povezanog sveta u kojem hara misteriozna "bela kuga".

Već živiš u matriksu, ali ga ne vidiš.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 11.11.2020. u 06:35 GMT+1]
[ pisac @ 11.11.2020. 06:02 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
...
- Kad te ujede strsljen i imas anafilakticki sok - nema autoinjektora sa adrenalinom, nema hitne pomoci - zavisis od tvog imunog sistema, srecno!
...



Da se opet osvrnem na tvoj post u kome nabrajaš prednosti života koji sam opisao u budućnosti.

Suprotno od tvoje namere, sve što si nakon industrijske revolucije napisao upravo potvrđuje i podržava ono što sam ja rekao.

Ja nigde nisam rekao da li će život terminala na mainframe biti težak ili lak, već sam samo izneo posledice takve zavisnosti: totalna kontrola života i rada od strane mainframe centra moći u svakom trenutku, i potpuna nesposobnost ikakvog samostalnog života.

Ti si umesto osporavanja onoga što sam napisao, samo nabrojao zašto ti to smatraš dobrim.

Upravo je ovo gore citirano jedan od ključnih elemenata buduće totalne zavisnosti od svakodneve medicinske podrške mainframe centra. U budućnosti, bez svakodnevne doze lekova (koje ćeš naravno plaćati) jednostavno umireš u kratkom roku čak i da te ništa ne ujede. Objasniću ti u pogodnoj temi neki drugi put pošto vidim da nisi u stanju samostalno da izađeš iz okvira uobičajene ljudske dimenzije (ne)razmišljanja.

U budućnosti više neće postojati ni tvoja sada pomenuta opcija "odi u šumu", jer ćeš spontano umreti bez medicinske podrške. Bićeš bukvalno vezan pupčanom vrpcom za mainfrmae majku koja će biti tvoj apsolutni gospodar.
[ ssi @ 11.11.2020. 13:35 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
Java Beograd:
Molim Gojka da ponovo otvori Ultra Mad Zone


Može da otvori, ali ga to neće spasiti budućnosti koja dolazi :D

Pre samo 100 godina čovek je bio potpuno nezavisno biće, a carevi i vlastela su bili paraziti koji su živeli na tuđoj grbači.

Kaži mi sada koliko ima nezavisnih samostalnih ljudi? Ako sutra nestanu prodavnice sa hranom i garderobom, i isključe struju i vodu, koliko vas će da preživi 10 dana? Carevi i vlastela više nisu paraziti koji žive na tuđoj grbači, sada su oni faktor koji ti obezbeđuje i pruža život.

A sada pogledaj 100 godina u budućnost. To je proces koji je očigledan ako znaš kako da gledaš.

Čekaj samo da se rešim da ti objasnim nevidljivi deo lekova i vakcina, i zašto će u budućnosti biti neophodni za svakodnevni život od rođenja pa do smrti, pa ćete morati da otvarate ultra ultra ultra madzone da bi ste se spasili onoga što ne vidite :D :D :D


Vidim kako si povezao romantizovani pogled na istoriju sa sadasnoscu.

Vidis istina je bila drugacija. Vlastela - prljavi feudalci su bila u mogucnosti da kmetovima, koje ti opisujes kao "slobodne" rade sta god im pozele.

Kmet je bio nesto malo bolje od roba. Kmetove su prodavali sa zemljom, oduzimali im ili davali zemlju po zelji.

Problem je sto vecina istripovanih misli da se feudalac - vlastelin "borio" za neku visu stvar.

Ovom tripu je pomogao domaci film "Boj na kosovu" posle koga mnogi mislioci, kao @pisac ekstaziraju na reci cara Lazara o nekim tandara-mandara visim ciljevima.

Fun fact: taj car je bio prljavi smrdljivi feudalac kao i svi ostali i borio se za moc i svoju imovinu.


Za ovo sa treminalima:

Recimo u tvojoj voljenoj, obozavanoj Kini, imas nesto sto se zove "socijalni kredit". Kada ti kredit padne na nulu - iskljuce te.

Citat:
pisac:
Evolucijski programirani/projektovani judski život je 45-50 godina. Svaki prosek preko toga je posledica veštačkog održavanja u životu i neprirodnih (previše dobrih - veštačkih) uslova života. To ima katastrofalnu posledicu u budućnosti koju ti nisi u stanju da predvidiš, ali ako pročitaš opet moj prvi post nekoliko puta možda ti se ukaže u izmaglici.
[Ovu poruku je menjao pisac dana 11.11.2020. u 06:35 GMT+1]


Meni ne smeta da recimo ti skratis sebi zivot, ali mi smeta da moj zivot ne traje koliko god je moguce sa tom medicinom.

Citat:
pisac:
Neki delovi Afrike se i dalje odupiru, to je onaj deo sveta odakle dolazi najzdravija i najbrojnija imigracija, tamo gde ima najmanje vakcinisanih uz najviše bolesti ali "paradoksalno" najviše rođene dece koja preplavljuju ostatak "civilizovanog" vakcinisanog udobno ušuškanog na internet povezanog sveta u kojem hara misteriozna "bela kuga".

Već živiš u matriksu, ali ga ne vidiš.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 11.11.2020. u 06:35 GMT+1]


Da Pfizer je objavio da je nasao vakcinu za koronavirus i... @pisac krece u anti-vax kampanju. Naravno, on ce primiti vakcinu - ali drugi ne bi trebali da prime istu :)

Citat:
Ivan Dimkovic:

- Posto si musko, ako ti zena ima tezak porodjaj i zaglavi se dete - nemas instrumente, nemas kiseonik, nemas hirurga, anesteziju - ostajes bez deteta ili zene ili i deteta i zene... sreca ti nece pomoci ovde



Za @pisca, zensko je potrosna roba.

Citat:
Ivan Dimkovic:

- Ti nezavistan nisi sam u sumi... ima jos takvih nezavisnih. Neki od njih nemaju dobre namere, docekali su te kad si se vracao iz lova i, protiv tvoje nezavisne volje, su te rastavili na nekoliko komada. Tvoje nezavisno stvorene stvari su uzeli za sebe, a tebe ostavili da se sastavis. Salim se.



To je cena nezavisnosti :) Siguran sam da bi takvima @pisac odrzao neki govor.

Ko zna, mozda bi posle par cinova nasilja, @pisac postao neoliberalni levicar, a opet, mozda bi mu prijalo nasilje.


[Ovu poruku je menjao ssi dana 11.11.2020. u 14:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ssi dana 11.11.2020. u 15:01 GMT+1]
[ pisac @ 11.11.2020. 20:25 ] @
Citat:
ssi:Vidis istina je bila drugacija. Vlastela - prljavi feudalci su bila u mogucnosti da kmetovima, koje ti opisujes kao "slobodne" rade sta god im pozele.


Vidi dečko, u potpunosti nisi shvatio o čemu se radi u prvom postu, što naravno nije čudno jer to radiš u skoro svakoj temi koju ja započnem.

Ti si dečko sada (kao i većina na ovom forumu i u opštoj "civilizovanoj" populaciji) u ovom trenutku nesposoban za samostalni život i umro bi u roku od 10-30 dana kada bi nestale prodavnice i struja i voda koje ti neko obezbeđuje. A svi koji su tada živeli u tom vremenu koje ti pominješ su bili u potpunosti sposobni za samostalni život i nije im trebala nikakva struja i voda iz česme niti su išli u prodavnice, niti su se vakcinisali i kljukali antibioticima za svaku glupost. Kapiraš? Veze to nema sa time što si ti naveo, sasvim druga vrsta slobode je u pitanju.

To što ti ne kapiraš smisao rečenog to je tvoj lični i nerešiv problem. Još manje bi bio u stanju da sagledaš u kom smeru sve ovo ide i šta će biti u budućnosti.

Kada pogledaš domaće životinje u modernim farmama, raspoređene u klastere čiji život ima samo jedan cilj (da donosi profit gazdi), redovno kljukane antibioticima i genetski modifikovane, čija se deca oduzimaju odmah po rođenju i raspoređuju tamo gde gazda kaže, koje su često u potpunosti nesposobne za samostalan život (nažalost bio sam u prilici da vidim kako izgleda modifikovana kokoška koja se uzgaja radi mesa i koja nije sposobna da pređe više od 10m dnevno), e upravo skoro isto je sudbina čoveka u budućnosti.

Kada se popneš na dovoljno visoko brdo i sagledaš šta se sve dešava u prostoru i vremenu, onda možeš da shvatiš i kuda sve to vodi, i da to neko vodi. To iz te tvoje rupe ne možeš da vidiš.
[ Branimir Maksimovic @ 11.11.2020. 20:36 ] @
Netacno je da bi umrli. Ziveli bi u mnogo manjem komforu, ali ne bi umrli osim ako lekovi nisu pristupacni. Onda bi umirali bas kao i sebri u vreme vlastele.
[ BuzzLightyear @ 11.11.2020. 23:06 ] @
Citat:
pisac: Evolucijski programirani/projektovani judski život je 45-50 godina. Svaki prosek preko toga je posledica veštačkog održavanja u životu i neprirodnih (previše dobrih - veštačkih) uslova života.


Moj savet vam je da zaboravite na evoluciju i živite stotinama godina. Ako je Metuzalem, sin Enohov, mogao da živi 969 godina, vi možete bar 200! Ne verujte modernoj propagandi o kratkom veku čovekovom. Od malena vas uče da je čovekov vek kraći nego što stvarno jeste i onda smrt dođe kao samoispunjujuće proročanstvo. Ne umire čovek zato što je star, nego zato što veruje da mu je vreme da umre. U ovom članku možete pročitati o nekim poznatim ljudima koji su predvideli dan svoje smrti: https://www.novosti.rs/vesti/n...n-dan-njihove-smrti-evo-i-kako.
[ Java Beograd @ 12.11.2020. 07:30 ] @
Objasnio ti je Dimke, ali, evo da potenciram

Citat:
pisac: niti su se vakcinisali i kljukali antibioticima za svaku glupost. Kapiraš?

Nisu, naravno, ali su umirali od svake gluposti.
Moj, ćale je kao dete, neposredno pre rata '41 pao (u dečijoj igri) i malo više zagrebao koleno. Ali, avaj! Inficiralo se, počelo da gnoji, gnoji, gnoji, temperatura preko 41 i bio je na rubu života.
Preživeo, naravno, ali jedva. Dakle, bez vakcina i antibiotika se bukvalno umiralo za svaku glupost. Kapiraš?


Citat:
pisac: A svi koji su tada živeli u tom vremenu koje ti pominješ su bili u potpunosti sposobni za samostalni život i nije im trebala nikakva struja i voda iz česme niti su išli u prodavnice

Naprotiv! Jedna loša godina, nerodna, ili koja god druga prirodna nepogoda (grad, suša, skakavci, poplava) - i eto MASOVNOG umiranja od gladi.

E, sad, reč MASOVNO moraš da uzmeš uslovno kad su apsolutne cifre bile u pitanju jer, pre 500 godina, na planeti nije bilo 8 milijardi, već možda oko 200 mil (mrzi me da guglam)

Dakle, NIKAKVA sposobnost za samostalni život, ako samo malo krene po zlu.
[ djoka_l @ 12.11.2020. 10:06 ] @
Kada je već reč o 100 godina, porodična grobnica moje porodice ima sada 102 godine. Na grobnici su (između ostalih) imena sedmoro dece koje je pradedin brat izgubio. Nijedno nije dočekalo drugi rođendan, pradedin brat je umro nez potomstva...
[ Java Beograd @ 12.11.2020. 11:48 ] @
Sedmoro dece, bogtemazo, da se čovek naježi kakva je to tuga!
Objasni to piscu, koji smatra da se ljudi "kljukaju vakcinama i antibioticima za svaku glupost".



Zamisli samo, kad bi čovek tog doba mogao da odvede decu na vakcinaciju! Kakva bi to bila blagodet za njegovu decu, njega, njegovu porodicu! Koja je to blagodet čovečanstva!

Ali, ne vredi to objašnjavati današnjem prosečnom konzumentu teorija zavere - već imunizovanom (!) - koji prosipa antivakcinaške teorije.
[ ssi @ 12.11.2020. 12:26 ] @
Citat:
pisac: Vidi dečko, u potpunosti nisi shvatio o čemu se radi u prvom postu, što naravno nije čudno jer to radiš u skoro svakoj temi koju ja započnem.

... A svi koji su tada živeli u tom vremenu koje ti pominješ su bili u potpunosti sposobni za samostalni život i nije im trebala nikakva struja i voda iz česme niti su išli u prodavnice, niti su se vakcinisali i kljukali antibioticima za svaku glupost. Kapiraš? Veze to nema sa time što si ti naveo, sasvim druga vrsta slobode je u pitanju....



Uslov za njihovo prezivljavanje je bio da je godina rodna i da niko ko ima neku ozbiljniju zaraznu bolest (kuga, sarlah, tuberkuloza i slicno ) ne navrati u selo.

Eh da, ako bi se sebar ili kmet posekao na srp, cesta posledica bi bio tecimo... tetanu i kraj prezivljavanja.

Citat:
pisac: Vidi dečko, u potpunosti nisi shvatio o čemu se radi u prvom postu, što naravno nije čudno jer to radiš u skoro svakoj temi koju ja započnem.

To što ti ne kapiraš smisao rečenog to je tvoj lični i nerešiv problem. Još manje bi bio u stanju da sagledaš u kom smeru sve ovo ide i šta će biti u budućnosti.



Ne ti imas problem, citanja sa portala, romantizovanje proslosti kao i potpuno pogresno povezivanje cinjenica.

Citat:
pisac: Vidi dečko, u potpunosti nisi shvatio o čemu se radi u prvom postu, što naravno nije čudno jer to radiš u skoro svakoj temi koju ja započnem.

Kada pogledaš domaće životinje u modernim farmama, raspoređene u klastere čiji život ima samo jedan cilj (da donosi profit gazdi), redovno kljukane antibioticima i genetski modifikovane, čija se deca oduzimaju odmah po rođenju i raspoređuju tamo gde gazda kaže, koje su često u potpunosti nesposobne za samostalan život (nažalost bio sam u prilici da vidim kako izgleda modifikovana kokoška koja se uzgaja radi mesa i koja nije sposobna da pređe više od 10m dnevno), e upravo skoro isto je sudbina čoveka u budućnosti.



Nije problem, mozemo i sada da se vratimo srednjem veku i starim dobrim metodama u poljoprivredi.

Samo, ako bude nerodna godina i dodje do manjka dostupne hrane, ti i tvoja familija ostajete bez hrane a ne moja, moze ?

Odgovori na ovo da ne ispadne da samo prosipas filozofiju neku.

Ili situacija:

@pisac, zena i dvoje dece.

Losa godina, propali usevi ( u celom regionu). Hrane dovoljno za dvoje, sta sada ?

odgovori @pisac na ovo


Citat:
djoka_l:
Kada je već reč o 100 godina, porodična grobnica moje porodice ima sada 102 godine. Na grobnici su (između ostalih) imena sedmoro dece koje je pradedin brat izgubio. Nijedno nije dočekalo drugi rođendan, pradedin brat je umro nez potomstva...


Ovo @pisac mozes naci po arhivima u srbiji i vojvodini, potrazi malo.
[ Java Beograd @ 12.11.2020. 12:48 ] @
Citat:
ssi: Losa godina, propali usevi ( u celom regionu). Hrane dovoljno za dvoje, sta sada ?

Šta sada? Pa pravac u prvi supermarket da se kupi provijant. Jok nego će da gladuje. To ga naravno neće sprečiti da sve jednako na forumu prosipa mudrolije o "starim dobrim vremenima" kad "čovek nije zavisio ni od koga".

Internet antivakcinaši prvi trče u Dom Zdravlja da prime vakcinu protiv tetanusa, kad se ogrebu na 'rapavu dasku. Naravno, to ih ne sprečava da i dalje troluju o štetnim vakcinama povezanim sa 5G čipovima.
[ BuzzLightyear @ 12.11.2020. 13:00 ] @
Možda postoji i neka sredina između odlaska u šumu i održavanja života na aparatima?
[ ssi @ 12.11.2020. 13:02 ] @
Citat:
Java Beograd: Šta sada? Pa pravac u prvi supermarket da se kupi provijant. Jok nego će da gladuje. :D To ga naravno neće sprečiti da sve jednako na forumu prosipa mudrolije o "starim dobrim vremenima" kad "čovek nije zavisio ni od koga".

Internet antivakcinaši prvi trče u Dom Zdravlja da prime vakcinu protiv tetanusa, kad se ogrebu na 'rapavu dasku. Naravno, to ih ne sprečava da i dalje troluju o štetnim vakcinama povezanim sa 5G čipovima.


Avaksi ? Zavisi, nece svi, neki guraju kafu ili varikinu u pakšu, ili salatu u čarape.

Imaš facebook grupe gde opisuju postupak.

Imaš i one koji se bave urino terapijom ( samo srednji mlaz koriste ).

Verovao ili ne.
[ Java Beograd @ 12.11.2020. 13:09 ] @
Citat:
BuzzLightyear:Možda postoji i neka sredina između odlaska u šumu i održavanja života na aparatima?

Postoji. Bio je onaj serijal na Nacionalnoj Geografiji (ili beše Discovery?) o takozvanim Preppers-ima. Ili "Doomsday preppers"
Postoji i pokret "Survivalism"

Ako kreneš da googlaš - ima toga koliko hoćeš

Troše ljudi milione i milione dolara na pripreme za preživljavanje, kad dođe "sudnji dan".

A "sudnji dan" može biti sve i svašta:
- astonomski - udar veće komete u planetu zemlju
- treći svetski rat
- požar, poplava, zemljotres, vulkan (ili sve to zajedno)
- politički - potpuna anarhija i bezvlašće
- neka teška boleština od koje se žešće umire
- i tako dalje i tako dalje

I onda se ti "prepersi" ocenjuju po:

- zaštićenosti od bolesti, hemijskog ili nuklearnog napada (kopaju nesrećnici bunkere duboko u zemlju)
- obezbeđenosti hrane i vode za narednih N meseci / godina / decenija (kupuje se konzerve i testenine)
- spremnošću na odbranu svoje autonomije (ovo je lako u USA - kupuju se puške i pištolji, što više - to bolje)
- i ima toga još, ne sećam se baš svega.

Naravno, svaki prepers ima svoju priču kako je njegova "autonomija" maksimalna, ali još će da ulaže u ovo ili ono.
A kad malo bolje skapiraš - prsnuće prvi, ko zvečka, ako se nešto zaista i desi. A desiće se, to je sigurno.

Budale. Umesto da pare potroše na putovanja, nova lepa iskustva i doživljaje. Život brzo prođe.


[ BuzzLightyear @ 12.11.2020. 13:16 ] @
Pametni ljudi se spremaju na vreme. To ne znači da oni žive nešto drugačije od ostalih ljudi u redovnim uslovima. Ljudi se podsmevaju preperima, ali zamisli samo da si imao devedesetih zalihe nafte.
[ Bradzorf012 @ 12.11.2020. 15:46 ] @
Umesto što skačete na pisca, možda biste mogli da ponekad razmislite o nekim stvarima. Vakcine su blagodet? Jesu jesu, ali kada bi se gađali tramvajima. Ako je autizam na primer poželjno stanje kod dece onda su vakcine zaista blagodet.

Sutra da vam na televizor kažu da skočite sa petnaestog sprata, jer je to blagodet, imam utisak časa ne biste časili.
[ BuzzLightyear @ 12.11.2020. 17:16 ] @
Naravno da su vakcine blagodet. Sve što se koristi razumno je blagodet. Meni je baba rekla da su ljudi mnogo više umirali pre nego što se pojavilo pelcovanje, naročito deca. Ne znam šta si ti čuo na TV-u.
[ pisac @ 12.11.2020. 18:57 ] @
Citat:
Java Beograd:
Objasnio ti je Dimke, ali, evo da potenciram

Citat:
pisac: niti su se vakcinisali i kljukali antibioticima za svaku glupost. Kapiraš?

Nisu, naravno, ali su umirali od svake gluposti.
Moj, ćale je kao dete, neposredno pre rata '41 pao (u dečijoj igri) i malo više zagrebao koleno. Ali, avaj! Inficiralo se, počelo da gnoji, gnoji, gnoji, temperatura preko 41 i bio je na rubu života.
Preživeo, naravno, ali jedva. Dakle, bez vakcina i antibiotika se bukvalno umiralo za svaku glupost. Kapiraš?


Nije Dimke ništa objasnio, Dimke je samo rekao zašto smatra da je ovo sada bolje od onoga ranije. To uopšte nije tema, ja ti pričam kako će izgledati budućnost, a ne da li su ljudi ranije umirali od posekotine ili nisu.

Ti si taj koji treba da ukapira.

Citat:
pisac: A svi koji su tada živeli u tom vremenu koje ti pominješ su bili u potpunosti sposobni za samostalni život i nije im trebala nikakva struja i voda iz česme niti su išli u prodavnice

Naprotiv! Jedna loša godina, nerodna, ili koja god druga prirodna nepogoda (grad, suša, skakavci, poplava) - i eto MASOVNOG umiranja od gladi.

E, sad, reč MASOVNO moraš da uzmeš uslovno kad su apsolutne cifre bile u pitanju jer, pre 500 godina, na planeti nije bilo 8 milijardi, već možda oko 200 mil (mrzi me da guglam)

Dakle, NIKAKVA sposobnost za samostalni život, ako samo malo krene po zlu.[/quote]

Sposobnost/samostalnost sada, tvoja, bilo čija, je mnogo manja nego tada. To što si ti sada udobno živiš dok si zavisan od "društva" koje ti pruža sve što ti treba da preživiš, upravo to je ono što sam nagovestio u prvom postu.

Onoga trenutka kada/ako iz bilo kog razloga nestane to što tebi sada obezbeđuje udoban siguran život i zdravlje, ti istog trenutka postaješ drastično nesposobniji nego taj iz prošlosti o kome pričaš.

Kao što rekoh, ti, Dimke, i uostalom skoro svi u temi sem Bradzorfa i daj još nekog, potpuno mašite temu, objašnjavate zašto je ovo sada dobro a ja vam objašnjavam kuda to vodi. To što vi pričate nije u suprotnosti sa ovime što ja pričam već upravo potvrđuje ovo što ja pričam, samo vi to ne kapirate.
[ BuzzLightyear @ 12.11.2020. 19:23 ] @
Ako si ispratio temu o frilenserima mogao si da pročitaš moj savet u vezi sa kupovinom zemlje.
[ ademare @ 12.11.2020. 19:34 ] @
Citat:

U ovom članku možete pročitati o nekim poznatim ljudima koji su predvideli dan svoje smrti: https://www.novosti.rs/vesti/n...n-dan-njihove-smrti-evo-i-kako.


Dobar ovaj Link sto je neko okacio ! Ne oko smrti to je Budalastina , vec da se vidi sa kakvih Izvora se napaja ovaj nas Forumski " Mensa - genijalac " !

Evo, ovaj deo kao da njega citam !


Vilijam Tomas Sted smatra se 'ocem modernog tabloida' i jednog od pionira istraživačkog novinarstva. Njegova priča o dečijoj prostituciji dovela je do promene zakona u Velikoj Britaniji - tada je zakonska granica za stupanje u polne odnose dignuta s 13 na 16 godina.


Eto zbog kog idiota su Britanci , a njih su kopirali i ostali podigli granicu prostitucije pa tada samo ostale ove polovnjace od 16 + , umesto onih od 13 godina .

Nema vise tih Zlatnih vremena , za kojima place nas " Mensa - genijalac " .
[ pisac @ 12.11.2020. 23:56 ] @
Ademare, iz tvog posta ispada da sam ja rekao nešto što ja nisam rekao već si ti uobrazio, pa bi bilo dobro ako već nemaš nešto pametno i smisleno da kažeš, jednostavno ćutiš.
[ dule_ns @ 13.11.2020. 10:05 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
...
- Jednog dana je tvoja ovca otisla kod nezavisnog komsije. Posto ste obojica odlucili da ne zavisite od gluposti poput sudova, moracete sami izmedju sebe da resite ovaj problem. To ce verovatno ukljucivati neke argumente pa je dobro da imas sto vise argumenata. Na primer, hladno oruzje ako vec nemas najbolji argument ikad: vatreno oruzje. Srecno!

...

Ovo nece da moze, jedino posteno jeste da prvo samostalno napravis to vatreno oruzje.
[ Branimir Maksimovic @ 13.11.2020. 11:04 ] @
dule:"Ovo nece da moze, jedino posteno jeste da prvo samostalno napravis to vatreno oruzje. "

Tragikomicni Pavle Siljak?
[ B3R1 @ 13.11.2020. 14:14 ] @
Citat:
pisac:
Ne znam da li ste primetili, da se društvo vodi u smeru da svi ljudi postanu samo terminali spojeni na mainframe, bez ikakve mogućnosti samostalnog offline rada?

Govori u svoje ime. Ne sede svi za kompom po ceo dan, niti svi rade po kancelarijama, a jos manje je tacno da svi zive po gradovima i stanovima.

Postoje ljudi koji zive daleko od civilizacije. Amerika je puna samoodrzivih komuna, poput Amisa koji su doduse najpoznatiji primer, ali ima mnogih daleko manje poznatih koji zive po slicnim principima. Proguglaj malo pojmove: off-grid, self-sustaining community itd. Neko je pomenuo i preperse ... Neke od tih komuna su zasnovane na religijskim principima, vecina su ateisti, ali sustina je slicna. A tu su i razni likovi koji zive po prikolicama parkiranim u divljini, sojenicama po egzoticnim ostrvima, sumskim kolibama sa sopstvenim izvorima energije ... na YT imas gomilu klipova na tu temu.
Citat:
Sat rada na terminalu će koštati ali će i donositi zaradu, odnosno društvo će se zasnivati na stalnom iznajmljivanju svega neophodnog za život i rad a ne na vlasništvu nad stvarima neophodnim za život i rad.

Ja nemam nikakav problem s tim konceptom. Vlasnistvo je iluzija. Svi smo mi samo korisnici stvari. Radjamo se goli i umiremo takodje goli. Niko nista na ovaj svet nije doneo, niti je sa ovog sveta bilo sta u grob poneo.
Citat:
Konstantno iznajmljivanje uključuje i zdravlje jer će život postati nemoguć bez konstantnih lekova i vakcina (to ću vam objasniti u jednoj drugoj temi kada budem raspoložen).

O ovome su ti vec drugi rekli, ne bih da ponavljam ... mada, postoje ljudi koji zive u divljini bez bilo kakvih lekova. Nisu im ni potrebni, jer nemaju previse dodira s drugim ljudima. Ali ok, slozicemo se da to nisu tako ceste pojave i da za tako nesto treba ipak mnogo vise od vestine tapkanja po nekakvim tastaturama ...
Citat:
Terminali koji budu "neposlušni" ili nepoželjni će se jednostavno otkačiti od sistema, a pošto će život van sistema biti bukvalno nemoguć (bez zarade, lekova, skloništa), čovek će jednostavno umreti.

Pogresno glagolsko vreme. Brisanje neposlusnih iz sistema je vec dobro oprobana metoda. Slovenci su to vec isprobali 1990, proguglaj malo na temu: Slovenija, izbrisani ... izvinjavam se zbog off-topica, ali nekako mi se bas dobro uklopilo u pricu.

Slozio bih se jedino da je u ovom novom vremenu sve to postalo mnogo lakse. Mnoge stvari se vise ne cuvaju na papirima. U zemlji u kojoj zivim (NL) vec 20 godina ne postoje papirne maticne knjige. Pre toga su postojale, u vidu kartoncica. Ljudi koji treba da isprave neku krivu Drinu sada obijaju pragove na stotine instanci i ne mogu da dokazu nista. Vlast priznaje samo ono sto tetkica na salteru vidi na svom kompu. Stariji, ciji se maticni podaci jos uvek cuvaju na kartoncicima u centralnoj arhivi, imaju srece u takvim situacijama. Podaci iz te arhive se, naravno, priznaju Mladji mogu samo da placu i da se vrte u krug od nemila do nedraga, boreci se protiv masina ... jer postoje samo u masini.

Ista prica vazi i za stanje na bankovnim racunima, zdravstvene kratone, podatke o radnom stazu ... Nekada davno postojalo je nesto sto se zvalo: stedna knjizica, zdravstvena knjizica (one zelene kupusare, ja ih pamtim ...), poreska knjizica, radna knjizica, vojna knjizica ... u koje su nadlezni upisivali neke podatke koji su stajali kod tebe. Imao si onoliko para, radnog staza itd. koliko je pisalo u raznim kupusarama koje si imao. Kada nastane neki problem ti si tim dokumentima dokazivao svoja prava. Sada vec odavno vise nemas nikakav dokaz. Ako te tetka na svom ekranu ne vidi, ti ne postojis.

Bas zato ljudi i smisljaju nove nacine da se tome odupru ... i tehnologije zasnovane na decentralizovanim peer-to-peer modelima poverenja. Blockchains, na primer ...
Citat:
To je totalitarno društvo u koje se usmerava čovečanstvo, odnosno to je taj novi svetski poredak.

Drustvo niko ne usmerava ni u kakvom pravcu, drustvo prirodno evoluira tokom vremena. Ako pogledas celokupnu istoriju nase civilizacije primetices talase represije i sloboda. Kada coveku das previse sloboda dobijas rasulo, razvrat i bolestine. Ljudi se svega toga uplase i hitno prizivaju cvrstu ruku. Onda dobijas neku formu represije, koja traje sve dok ljudima ne pukne film. I tako u krug. Trenutno ulazimo u fazu opste represije, jer ljudi nisu zadovoljni onim gde su nas slobode odvele. A oni koji nisu zadovoljni svime time vec se povlace, daleko od drustva.
Citat:
Eto, ja čisto htedoh da vam dam hint kakve koristi u životu ima osoba koja na mensa testu ostvari maksimalni mogući rezultat: vidi budućnost :D :D :D i tu se prednosti otprilike završavaju.

Haksli, Orvel i mnogi drugi su to videli i opisali mnogo pre tebe.
[ BuzzLightyear @ 13.11.2020. 16:22 ] @
Citat:
Blaženi krotki, jer će naslediti zemlju


Kada civilizaciji crkne kompjuter, pa se svima isključe terminali, krotki iz Amazonije, Papua Nove Gvineje i sličnih mesta naslediće Zemlju. Posle nekoliko desetina hiljada godina pričaće se bajke o naprednoj civilizaciji koja je nekada postojala. Biće to neka nova priča o Atlantidi.

Citat:
B3R1: Haksli, Orvel i mnogi drugi su to videli i opisali mnogo pre tebe.


Zamjatin je opisao distopijsku bucućnost pre Hakslija, Orvela i pisca.

[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 16:42 ] @
Oooooho, čitao dečak Zamjatina.
[ BuzzLightyear @ 13.11.2020. 16:44 ] @
[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 17:24 ] @
Citat:
B3R1:
Ja nemam nikakav problem s tim konceptom. Vlasnistvo je iluzija. Svi smo mi samo korisnici stvari. Radjamo se goli i umiremo takodje goli. Niko nista na ovaj svet nije doneo, niti je sa ovog sveta bilo sta u grob poneo.


Ooho, počinjemo da se gađamo tramvajima, moja omiljena discplina. Da li bi cenjeni autor želeo da nam kaže, radi li se ovde o zen budizmu ili hrišćanstvu. Ako je ovo drugo, čini mi se da smo u gadnom problemu.
[ BuzzLightyear @ 13.11.2020. 17:33 ] @
Gađanje tramvajima

[ B3R1 @ 13.11.2020. 18:29 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
B3R1:
Ja nemam nikakav problem s tim konceptom. Vlasnistvo je iluzija. Svi smo mi samo korisnici stvari. Radjamo se goli i umiremo takodje goli. Niko nista na ovaj svet nije doneo, niti je sa ovog sveta bilo sta u grob poneo.


Ooho, počinjemo da se gađamo tramvajima, moja omiljena discplina. Da li bi cenjeni autor želeo da nam kaže, radi li se ovde o zen budizmu ili hrišćanstvu. Ako je ovo drugo, čini mi se da smo u gadnom problemu.

O cistoj biologiji ... osim ako se ne zoves Pantelija:


[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 19:49 ] @
Hm, mislio sam da je koncept vlasništva pitanje sociologije, a ne biologije. Ako je tako kako kažeš, imam još jedno pitanje.

Da li si ti vlasnik svog tela? Čekaj, ako je tvoje, ti si njegov vlasnik, zar ne? Mislim da se razumemo, postoji jedno ljudsko telo koje se u mnoštvu drugih izdvaja po sledećem. Kada se nalazi napolju i kada je napolju hladno, ti to osećaš, a ako recimo pada kiša i ti si napolju, opet to osećaš. E to telo, preko kog osećaš hladnoću ili toplotu, da li je ono tvoje ili ne. Da li je možda vlasništvo države? Farmaceutske kompanije ili nekog trećeg? Čak i ako si ti vlasnik, da li si jedini koji ima pravo korišćenja tog tela? U koje svrhe?

Mislim, juče je narodna glupština Republike Srbije donela zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti. Članom 32 je svečano prekršila ustav RS koji mi stavom 55 garantuje nepovredivost psihičkog i fizičkog integriteta.

Pošto neki od nas sebe ne vide kao stoku koju bi trebalo obeležavati ili ograđivati u tor(pisac između ostalog govori o tome), pitam se:

1. Ko će na sebe preuzeti odgovornost da me pelcuje protiv moje volje, da mi oduzima građanska prava i slično?

2. Ko mu daje to ovlašćenje i na osnovu čega? Država na osnovu zakona? Teško.

3. Da li sam ja slobodno ljudsko biće koje svojom voljom odlučuje o sopstvenoj sudbini ili još jedno grlo stoke na velikoj državnoj farmi?

Citat:

Imunizacija i hemioprofilaksa

Član 32

Imunizacija se vrši imunološkim lekovima.

Obavezna imunizacija je imunizacija lica određenog uzrasta, kao i drugih lica određenih zakonom, koju lice koje treba da se imunizuje, kao ni roditelj, odnosno staratelj ne može da odbije, osim u slučaju postojanja medicinske privremene ili trajne kontraindikacije koju utvrđuje doktor medicine odgovarajuće specijalnosti ili stručni tim za kontraindikacije.

Imunizacija je obavezna za:
...


Evo trčim.

Citat:

Nepovredivost fizičkog i psihičkog integriteta

Član 25

Fizički i psihički integritet je nepovrediv.

Niko ne može biti izložen mučenju, nečovečnom ili ponižavajućem postupanju ili kažnjavanju, niti podvrgnut medicinskim ili naučnim ogledima bez svog slobodno datog pristanka.


P.S. Ima još nebuloza u ovom zakonu, mrzi me da citiram.
[ Miroslav Jeftić @ 13.11.2020. 20:39 ] @
Citat:
Bradzorf012

2. Ko mu daje to ovlašćenje i na osnovu čega? Država na osnovu zakona? Teško.

3. Da li sam ja slobodno ljudsko biće koje svojom voljom odlučuje o sopstvenoj sudbini ili još jedno grlo stoke na velikoj državnoj farmi?


Hoćeš uređeno društvo, civilizovano, bezbedno, humano? U čemu je problem sad odjednom?

[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 20:44 ] @
Šta je humano u torturi i prisili?
[ Windows2 @ 13.11.2020. 20:48 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:


Hoćeš uređeno društvo, civilizovano, bezbedno, humano? U čemu je problem sad odjednom?


Rekao bih da je problem u ovom zadnjem "humano".
[ Miroslav Jeftić @ 13.11.2020. 20:49 ] @
To ti se priviđa neka prisila i tortura - u uređenom društvu ako zakon kaže da treba da se vakcinišeš, onda se vakcinišeš. Ili misliš možda da si mnogo jak, sposoban opasan?
[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 20:55 ] @
Ne ne, vidi. Zakon može da propiše visinu poreza. Recimo 50 posto. Meni lično se ta stopa poreza ne bi dopadala, ali bih je plaćao, kao uzoran građanin.

Međutim, ako zakon predviđa da bi me trebalo skratiti za glavu zato što sam prošao na žuto, onda ja imam punu slobodu da takav zakon ne poštujem. Tim pre, što je u suprotnosti sa ustavom. Tim pre što direktno atakuje na mene i moj život.
[ Miroslav Jeftić @ 13.11.2020. 20:58 ] @
Znači poštuješ zakon kad ti odgovara, a ne poštuješ kad imaš problem sa zakonom. Lepo je to.
[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 21:18 ] @
Ne ne. Recimo, platio sam zimus kaznu zato što nisam vezao pojas. Nisam se baš radovao, ali poštujem zakon. Znaš li zašto iako mi ne odgovara? Zato što sam svestan da svojim činjenjem ili nečinjenjem mogu da ugrozim druge i sebe. Ne volim što plaćam kaznu, ali poštujem.

Šta uopšte znači imati problem sa zakonom? To što odbijam medicinski tretman? Izvini, moje je pravo da odbijem medicinski tretman ako mi se ne dopada. Ne moram ništa da sumnjam, da dokazujem, dovoljno je da mi se tretman ne dopada.

Kada kažeš problem sa zakonom, ja tu situaciju vidim ovako. Moja akcija, neka moja svesna i voljna radnja tj. moje činjenje ili nečinjenje proizveli su nekakve posledice po društvo i druge ljude. Dakle, pošto sam odgovoran za te posledice, trebalo bi da "platim". Na primer, u gradu je koncert, deset hiljada ljudi je prisutno na trgu. Zalećem se svojim autom brzinom od dvesta na sat pravo u masu. Desetak ljudi je mrtvo, a nekoliko ima povrede. Ili na primer, nisam platio porez. To je čin koji proizvodi jasne i nedvosmislene posledice. Ili na primer nešto petnaesto, znaš o čemu govorim.

E vidiš, ovde je samo moje postojanje prekršaj, krivica. Nema nikakvog čina sa moje strane, ni voljnog ni nevoljnog, nikakve radnje. Prosto, samim mojim rođenjem i postojanjem na ovom svetu ja sam odgovoran zaneznamšta, pa bi to trebalo da platim primanjem vakcine. Geniijalno. Država je tu da me vakcinom učini bezbednim za druge ljude je li? Vau, pa ovo je komendija.
[ Windows2 @ 13.11.2020. 21:22 ] @
Vise tragedija.
[ Miroslav Jeftić @ 13.11.2020. 21:23 ] @
Vidim samo da izmišljaš gomilu izgovora zbog nečeg što ti se ne sviđa (a sigurno si od rođenja primio nekoliko vakcina kao i svi na forumu i nisi ostao bez glave), a kad su neke druge teme u pitanju, onda puna usta zakona. E to je komendija.
[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 21:30 ] @
Po posledicama koje ostavlja na ljude, vakcinacija zaista jeste tragedija. Možda je bolje reći masakr.

Međutim, tragedija je i ono o čemu piše pisac.

Ljudima je toliko ispran mozak da više nisu u stanju da razlikuju dobro i zlo, nisu u stanju da rasuđuju. Nauka je postala nova dogma, pokušaš li da kažeš nešto što je u suprotnosti sa dogmom, gotov si: "ti ne veruješ u nauku?", "ko si ti, koje si ti radove objavio pa znaš?".

Ne, to što nisam objavljivao naučne radove ne znači da nemam pravo da odlučujem o svom životu. Shvataš? Čak i ako ne sumnjam u dobre namere "naučnika". Ne postoji čovek zbog nauke, nego obratno, a moja je slobodna volja da li ću prihvatiti kataklingere i brbotne iz "naučnog časopisa".
[ BuzzLightyear @ 13.11.2020. 21:37 ] @
Citat:
Bradzorf012: Recimo, platio sam zimus kaznu zato što nisam vezao pojas. Nisam se baš radovao, ali poštujem zakon.


Pa što te kazniše ti dobri ljudi ako poštuješ zakon?
[ Bradzorf012 @ 13.11.2020. 21:53 ] @
Haha, u pravu si. Nisam poštovao zakon, zato sam platio kaznu. Nije mi baš prijalo, ali se ne bunim.
[ MajorFatal @ 13.11.2020. 22:01 ] @
Poštuje samo kad su novčane kazne u pitanju, kad mu se rešetke ispreče narušavaju mu integritet, a samo hoće da širi bacile od kojih se umire, i promoviše nauku i saznanja iz slikovnice.
[ Miroslav Jeftić @ 13.11.2020. 22:14 ] @
Citat:
Bradzorf012: Po posledicama koje ostavlja na ljude, vakcinacija zaista jeste tragedija. Možda je bolje reći masakr.

Međutim, tragedija je i ono o čemu piše pisac.

Ljudima je toliko ispran mozak da više nisu u stanju da razlikuju dobro i zlo, nisu u stanju da rasuđuju. Nauka je postala nova dogma, pokušaš li da kažeš nešto što je u suprotnosti sa dogmom, gotov si: "ti ne veruješ u nauku?", "ko si ti, koje si ti radove objavio pa znaš?".

Ne, to što nisam objavljivao naučne radove ne znači da nemam pravo da odlučujem o svom životu. Shvataš? Čak i ako ne sumnjam u dobre namere "naučnika". Ne postoji čovek zbog nauke, nego obratno, a moja je slobodna volja da li ću prihvatiti kataklingere i brbotne iz "naučnog časopisa".


Svako onda ima pravo da odlučuje o svom životu. Neko nema nikakav problem s vakcinacijom, ali mu je tragedija što mora npr. da plaća socijalno, a leči se kod privatnika. Ili ga žulja nešto treće, svejedno. Kad si već toliki legalista i puna ti usta zakona i uređenog društva, „ispoštuj“ onda do kraja, ne samo u delovima koji ti odgovaraju.
[ BuzzLightyear @ 13.11.2020. 22:20 ] @
Da li će biti vakcinisani oni koji taje porez i ne plaćaju doprinose za zdravstveno osiguranje?
[ Ivan Dimkovic @ 13.11.2020. 22:36 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Prenebregavaš da se sada živi 80 godina, a u vreme te vlastele prosečan život sebra je bio 30 godina..


Evolucijski programirani/projektovani judski život je 45-50 godina. Svaki prosek preko toga je posledica veštačkog održavanja u životu i neprirodnih (previše dobrih - veštačkih) uslova života. To ima katastrofalnu posledicu u budućnosti koju ti nisi u stanju da predvidiš, ali ako pročitaš opet moj prvi post nekoliko puta možda ti se ukaže u izmaglici.

To što si ti gore napisao ni na koji način ne osporava ono što sam ja napisao u prvom postu.


Citat:
Ivan Dimkovic:
Ma ok je, kad neko smara preskocis i to.

Ali ovde brate smara o elementarnim stvarima. Cuj, da budemo potpuno nezavisni... moze, pravac suma. Nemoguce da nikom nije palo na pamet :-)


Ne možeš da živiš u šumi u skladu sa prirodom jer će ti oduzeti decu. Decu već oduzimaju (naravno ako su bela) i kada živiš u kući koja nema struju. Čak i kad imaš struju moraš da zadovoljiš striktne zahteve (postaviću članak u odgovarajućoj temi kako su u Srbiji oduzeli BELO dete koje nije maltretirano sa obrazloženjem da majka nije oprala suđe i da je porozor razbijen).

Ljudi se uteruju u planiran striktno nadgledan i kontrolisan način života na isti način na koji se ovce uteruju u tor.

Što se tiče svega što si rekao u prethodnom postu, ništa od toga ne osporava ono to sam ja rekao, sa izuzetkom besmislenog pominjanja industrijske revolucije koja je potpuno nebitna u celoj priči jer je samo mizeran deo čovečanstva bio zahvaćen dotičnom pre 100 godina. Sada ona obuhvata polako ceo svet.

Neki delovi Afrike se i dalje odupiru, to je onaj deo sveta odakle dolazi najzdravija i najbrojnija imigracija, tamo gde ima najmanje vakcinisanih uz najviše bolesti ali "paradoksalno" najviše rođene dece koja preplavljuju ostatak "civilizovanog" vakcinisanog udobno ušuškanog na internet povezanog sveta u kojem hara misteriozna "bela kuga".

Već živiš u matriksu, ali ga ne vidiš.


Pisac,

Jesi probao? Neko te je sprecio?

Mozes da zivis u sumi i nece ti oduzeti decu. Ne znam kako je u Srbiji, ali imas pun q zemalja gde svakako nece. Za pocetak, Amerika - imas gomllu off-gridasa ili blaze varijante tipa "homeschooling" (2.5 miliona dece se skoluje kuci u USA). Decu ce ti uzeti jedino ako ih zlostavljas, mada i to nije garantovano, moras bas da ih zlostavljas i da neko to primeti.

Pre sto godina nije mizeran deo sveta zahvacen industrijskom revolucijom, vec vecina na nasem kontinentu - svako ko je ziveo u gradovima.

I nisi ti video nikakav matrix, vec imas fiks ideju da vidis nesto sto drugi ne vide.

Vide i drugi, samo nisu coravi i ne zele zivot gde ce umreti od sepse ako im se zabode pogresan objekat u prste na nogama, ili od ujeda divlje zivotinje ili od trovanja hranom. Ne zele ni da im zena i dete umru prilikom porodjaja, ili da moraju toljagom da brane svoje staniste.

Oni kojima to nije problem a problem im je zivot "u matrixu" (zivot sa strujom, toplom vodom, medicinom, policijom, putevima, skolama, prodavnicama...) mogu uvek da se "otkace" i zive off-grid.

Cak imas na TV-u i emisije kako to da izvedes, tj. kako da ne napravis sigurne greske koje ce te kostati zivota.

Al nece ljudi... bice da ne vide matrix, ne da im d*pe nije zeljno zivota k'o pre 10000 godina. Logicno.
[ pisac @ 14.11.2020. 09:55 ] @
@Dimkoviću

"Naš kontinent" je samo mali deo sveta, a samo mali delić ljudi je živeo u gradovima pre 100 godna.

Pominješ (karikiraš) neke nebuloze tipa 10 000 godina (što je starost civilizacije), a moj ćale je pre 80 godina rođen prirodnim putem na slami pored ognjišta u seoskoj kući od blata i drveta, bez ikakvih babica i doktora, naravno bio nevakcinisan, u Srbji, živeo samoodrživim životom (lečio teške rane pišaćom a ne alkoholom, nije pio antibiotike) privih 16 godina dok nije otišao u u*rani Beograd da se "školuje".

Dakle, ja sam prva strogo kontrolisana i vakcinisana generacija od nastupajućih generacija na putu ka sistemu koji sam opisao.

To što sam rekao "pre 100 godina" je zaista bilo pre 100 godina, kada je ogromna većina ljudi na ovom svetu živela samoodrživim životom i bila nezavisna od tutora (neki čak do pre samo 30 godina). Sada je u velikoj meri to nestalo, a u budućnosti će biti upravo onako kako sam opisao u prvom postu.

Pri tome mi je sasvim jasno zašto ti uporno samo potvrđuješ ono što sam ja rekao ali živiš u ubeđenju da nekako to osporavaš. Ti si podsvesno ljut što ti je neko izneo istinu ispred očiju koju ne želiš da vidiš i o kojoj ne želiš da razmišljaš da ne bi remetio duševni mir i udoban način života.

Pa upravo je to faktor koji će celo društvo odvesti tamo gde sam rekao. Isto kao što miš upadne u mišolovku dok ide ka mamcu. Ljudi nisu ništa pametniji nego bilo koja druga životinja na ovoj planeti, i srećno idu ka svojoj mišolovci.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 14.11.2020. u 11:05 GMT+1]
[ MajorFatal @ 14.11.2020. 13:14 ] @
Citat:
pisac
Dakle, ja sam prva strogo kontrolisana i vakcinisana generacija od nastupajućih generacija na putu ka sistemu koji sam opisao.


I vidiš kako si divan ispao?
[ Branimir Maksimovic @ 14.11.2020. 13:23 ] @
pisac:"Naš kontinent" je samo mali deo sveta, a samo mali delić ljudi je živeo u gradovima pre 100 godna. "

Da a do pre 25 godina je bilo nemoguce razmenjivati misljenja na forumu, a vesti si citao sa papira...
[ pisac @ 14.11.2020. 19:26 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
pisac
Dakle, ja sam prva strogo kontrolisana i vakcinisana generacija od nastupajućih generacija na putu ka sistemu koji sam opisao.


I vidiš kako si divan ispao?


Uopšte nisam ispao divan, imam milion mana i samo dve prednosti.

Celo detinjstvo sam bio bolešljiv, operisao krajnike, dva puta godišnje sam imao anginu, kljukali me redovno inekcijama i antibioticima, i znaš u kom trenutku je to prestalo? Prestalo je onog trenutka kada sam u mozgu dovoljno sazreo da odbijem dalje da pijem bilo kakve lekove. Bukvalno, iste godine.

Ta bolest u tom trenutku lucidnosti koja me je napala (mislim da je bila klasična angina grla) je trajala nešto preko 2 nedelje, možda čak i 3, prilično dugo i naporno ali sam na samom početku rešio da ne pijem nikakve lekove (zato je toliko i trajala) i izdržao do kraja (kraja bolesti, a ne mog kraja). Međutim već seledeća bolest je trajala samo do 10 dana, ona treća se izlečila već za oko 3 dana, i nakon toga u sledećih 25 godina praktično uopšte nisam bio bolestan (2 ili 3 puta po par dana, bez lekova).

Lekovi su smrt za imuni sistem. Vakcine upravo postaju isto. Prepustiti svoj život u potpunosti doktorima i njihovim odlukama o kljukanju lekovima za svaku glupost može samo totalno neiskusan ili notorna budala. Pametni uče na tuđim greškama i iz tuđeg iskustva, a glupi i dalje slušaju šta im pričaju najveći dokazani lažovi i prevaranti na TV-u.

Međutim, to nije direktno vezano za ovu temu.
[ pisac @ 14.11.2020. 19:27 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
pisac:"Naš kontinent" je samo mali deo sveta, a samo mali delić ljudi je živeo u gradovima pre 100 godna. "

Da a do pre 25 godina je bilo nemoguce razmenjivati misljenja na forumu, a vesti si citao sa papira...


Na koji način to opovrgava tezu ove teme?
[ pisac @ 14.11.2020. 19:46 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Bradzorf012

2. Ko mu daje to ovlašćenje i na osnovu čega? Država na osnovu zakona? Teško.

3. Da li sam ja slobodno ljudsko biće koje svojom voljom odlučuje o sopstvenoj sudbini ili još jedno grlo stoke na velikoj državnoj farmi?


Hoćeš uređeno društvo, civilizovano, bezbedno, humano? U čemu je problem sad odjednom?



To što ti pričaš je samo bajka, predstava, mamac, koji će trajati maksimalno 2-3 generacije (a koji je uzgred nemoguć), a onda dolazi teza ove teme.

Da ti pojasnim, nemoguće je postići bezbedno humano društvo pomoću vakcina i lekova. Zašto? Zato što vakcine i lekovi služe samo za pomoć imunom sistemu ali za posledicu imaju da imuni sistem umire od njih i nestaje, i vakcine i lekovi će se samo gomilati i pojačavati do beskonačnosti, odnosno dok ne bude upravo onako kako sam opisao u prvom postu ove teme. Ljudska vrsta neće više biti sposobna da živi bez konstantnih lekova.

Jel to bezbedno humano društvo? Ne, to je užas, stoka na farmi, uzgajanje radi krzna i mesa.
[ pisac @ 14.11.2020. 20:19 ] @
Da fokusiram malo temu. Tema nisu lekovi i imuni sistem, to je samo jedan od elemenata cele slike. Teza je potpuna zavisnost od centra i totalna kontrola tog centra nad svačijim životom.

Prvo, jel kupujete u prodavnici preko kartice, bez novca? Jel naručujete nešto da vam stigne kući? Da li verujete da će u budućnosti biti ukinut novac i da će se sve naručitavi online i plaćati digitalno? Uključujući i hranu.

Šta se dešava ako vam neko blokira "račun" iz bilo kog razloga? Koliko vam ostaje dana života?

Da li znate da se na zapadu blokadama računa uspešno blokira finansiranje istaknutih osoba koje se protive liberalnoj agendi? Odseku im najveći izvor prihoda, ukinu im paypal ili patreon račun. Za sada ljudi nemaju druge posledice sem što moraju da rade druge stvari i više vremena da bi preživeli pa imaju manje vremena i mogućnosti da šire svoje stavove koji se ne sviđaju cenzorima (liberalnim diktatorima), ali u budućnosti će biti upravo onako kako sam opisao.

Drugo, da li primećujete da sve društvene aktivnosti prelaze online (to se forsira i pospešuje upravo i sada tokom navodne "pandemije"). Šta se dešava sa online druženjem? Da li znate da je fejsbuk recimo brutalno cenzurisan? Postovi koji nisu po volji a imaju veliki broj pregleda se deklarišu kao lažni, i brišu. Recimo, post u kome je prikazan Bil Gejts na nekoj konferenciji kako detaljno objašnjava zašto stanovništvo na planeti treba smanjiti, i u kome je takođe Melinda Gejts prikazana kako objašnjava da je svrha vakcina u Africi da smanje broj dece sa 4 na 1-2, e taj post je obrisan kao lažna vest.

šta je tu lažno? Ovaj drži konferenciju pred kamerama, ona isto priča pred kamerama, ali kada to spojiš zajedno e onda je lažna vest? Pa neće da bude, pre će biti da je previše istine za običnog malenog čoveka koga treba zaštititi od činjenica koje ne idu u prilog ostvarenju zacrtanog plana.

Šta se dešava u društvu u kome je sve bazirano online uključujući i društvenu interakciju, kada ukineš sve kontakte, sve postove, sva dokumenta sačuvana na "oblaku" i bukvalno sav sadržaj koji oslikava mišljenje i život te osobe? Pa ta osoba nestaje kao faktor, a kada joj ukineš račun i ostaviš bez hrane, vode, lekova, onda nestaje i fizički.

Nema izlaza, to je vrlo jasna budućnost, diktatura kakva nikada nije postojala i iz koje se neće moći izaći nikako. A do tada ćemo slušati kako je društvo humano, život udoban, evo lekovi i obavezne vakcine (radi humanog društva) i online kupovina i dostava na sve strane...
[ Miroslav Jeftić @ 14.11.2020. 21:36 ] @
Citat:
pisac: To što ti pričaš je samo bajka, predstava, mamac, koji će trajati maksimalno 2-3 generacije (a koji je uzgred nemoguć), a onda dolazi teza ove teme.

Da ti pojasnim, nemoguće je postići bezbedno humano društvo pomoću vakcina i lekova. Zašto? Zato što vakcine i lekovi služe samo za pomoć imunom sistemu ali za posledicu imaju da imuni sistem umire od njih i nestaje, i vakcine i lekovi će se samo gomilati i pojačavati do beskonačnosti, odnosno dok ne bude upravo onako kako sam opisao u prvom postu ove teme. Ljudska vrsta neće više biti sposobna da živi bez konstantnih lekova.

Jel to bezbedno humano društvo? Ne, to je užas, stoka na farmi, uzgajanje radi krzna i mesa.


To zapravo nisu bile moje reči, citirao sam s druge teme korisnika koji se poziva na zakon i uređeno društvo, osim kad mu to ne odgovara, onda ništa zakon, ništa društvo. A to što pišeš, ne znam šta da ti kažem, ako se posečeš na nešto zarđalo ili prljavo ili te ujede neka besna životinja kad budeš otišao u šumu da živiš, nemoj nikako ići da primaš vakcinu protiv tetanusa ili besnila, virusi ionako ne postoje, to je sve zavera.
[ pisac @ 15.11.2020. 01:44 ] @
@Miroslave Jeftiću
Da bi shvatio šta sam napisao treba i da razmišljaš. Tvoj odgovor na moj post samo pokazuje da nisi shvatio šta je napisano a to može značiti ili da nisi ni razmišljao ili da nisi ni bio u stanju da razmišljaš.

Probaj da shvatiš da na svetu ne samo da nije sve crno ili belo nego nije sve ni u nijansama sive jer postoje i boje, vrlo raznolike. To što si rekao je notorna glupost koja se zasniva na ideji da je sve ili crno ili belo.
[ Branimir Maksimovic @ 15.11.2020. 02:20 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
Branimir Maksimovic:
pisac:"Naš kontinent" je samo mali deo sveta, a samo mali delić ljudi je živeo u gradovima pre 100 godna. "

Da a do pre 25 godina je bilo nemoguce razmenjivati misljenja na forumu, a vesti si citao sa papira...


Na koji način to opovrgava tezu ove teme?


Nista ne opovrgava, samo govori da napretkom nauke i tehnike, uslovi za zivot i rad bivaju nezamislivo bolji...
[ Ivan Dimkovic @ 15.11.2020. 02:25 ] @
Citat:
pisac
Šta se dešava ako vam neko blokira "račun" iz bilo kog razloga? Koliko vam ostaje dana života?


Jedan veci nered bi doveo do gradjanskog rata i, prc, nista od vladavine svetom od strane reptilijanaca.

Nego, pisac, vidi, ono sto ti ne kontas je da nisi otkrio Ameriku vec da je jednostavno ta opcija koju propagiras potpuno nezanimljiva vecini ljudi.

Znas sta je jos bolje: nezanimljiva je i tebi. To je jos najbolji dokaz koliko je besmislena cela ova prica.

Sto ti nisi otisao u sumu i iskljucio se sa "Matrix-a"? Sta koji djavo jos radis na Internetu, u urbanoj sredini - pa jos koristis elemente pop kulture stvorene u Holivudu (Matrix, o ironije) za propoved?

Cime brises d*pe - WC papirom ili liscem iz sume? Kako grejes vodu, strujom iz elektricne mreze ili je odgovor "topla voda je za 3.14cke"? Odakle meso u toj pljeskavici - da li je odgovor "Industrija Mesa Matijević" ili "Iz mojeg dvorista, zaklano sa ljubavlju" ili BAR "Roadkill" ili "Iz lova po tudjim stalama"?

Ako je odgovor na bilo koje od pitanja WC papir / (Protocni) Bojler ili jos grdje "Stize mi direkt topla voda" / Mesara, onda: koji si mi ti bre off-the-gridas, ko Bear Grylls jbte.

Ej bukvalno mozes da se spakujes, odes u USA (ako ne umes da ih izmajmunises za imigraciju, ubi me ako bi se snasao sa medvedima, besnilom, zecijim gladovanjem (nedostatkom masti), raznim vitaminskim deficitima, povecanim rizikom od umiranja od infekcija, itd.) - ima pun Q teritorije i slicnih, napravis sebi mesto pod suncem i otkacen od "Matrixa" i uzivaj.

Ocekujem da ces sledeci put da nam posaljes fotku sa nekom ribom u zubima ili sa glavom divlje svinje na kuhinjskom stolu koji si sekiricom napravio dok si pravio pauzu u lovu.

Ako ne, snimi bar neki video kao Bear Grylls, nema veze sto je fals, sve dok se ne vidi da si nakupovao mesine u supermarketu spremajuci se za emisiju.
[ Branimir Maksimovic @ 15.11.2020. 02:27 ] @
Ivan:"Cime brises d*pe - WC papirom ili liscem iz sume?"

Ahahahha, potsetio si me kad sam bio mali odem sa babom u vinograd, i nemamo WC papir, pa brisem liscem ;)
[ BuzzLightyear @ 15.11.2020. 08:16 ] @
Ko se još (u divljini) briše?

[ B3R1 @ 15.11.2020. 13:30 ] @
Citat:
pisac:
Prvo, jel kupujete u prodavnici preko kartice, bez novca? Jel naručujete nešto da vam stigne kući? Da li verujete da će u budućnosti biti ukinut novac i da će se sve naručitavi online i plaćati digitalno? Uključujući i hranu. Šta se dešava ako vam neko blokira "račun" iz bilo kog razloga? Koliko vam ostaje dana života?

Ako krenemo od Kulina Bana - u Americi su sve do 1933. ljudi gomilali zlato po svojim sefovima, podrumima, tavanima ... a onda je Frenklin Ruzvelt 1933. doneo predsednicki ukaz - Executive Order 6102 - kojim je nalozio gradjanima da sve svoje privatne zalihe zlata prodaju drzavi, pod pretnjom konfiskacije i zatvorskih kazni. A isto tako istorija poznaje i slucajeve ukidanja citavih valuta u roku od svega par nedelja. A mi Srbi barem dobro poznajemo i pojavu kada si pre podne za 500 milijardi mogao da napunis korpu u radnji, a uvece za to nisi mogao da kupis ni zvake. Svi stranci su tada govorili da nam ostaje jos par dana zivota, pa smo, kao sto vidis, svi mi stariji uspesno preziveli te cuvene devedesete. Kako? Da se podsetimo: benzin na flase, roba na haubama, devize-devize ...

E vidis, u digitalnom svetu "devize-devize" su kriptovalute, a "benzin na flase" je ono sto nabavljas na Darkwebu. Postoji i Internet izvan FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google). A postoji i offline i offgrid svet. Naravno, gubis dosta toga, ali ko se snadje prezivi ...
Citat:
Drugo, da li primećujete da sve društvene aktivnosti prelaze online (to se forsira i pospešuje upravo i sada tokom navodne "pandemije").

Niko ti ne brani da se druzis, niti te tera da slusas savete koje ne zelis da cujes. Ali isto tako, ako ne slusas, pa se ipak razbolis, ocekujes od tih istih koje nisi slusao da te lece. I od ostalih koji jesu slusali da uplatom svog zdravstvenog osiguranja pokrivaju troskove lecenja tebe koji nisi hteo da slusas.
Citat:
Šta se dešava sa online druženjem? Da li znate da je fejsbuk recimo brutalno cenzurisan?

Niko te ne sprecava da se druzis s ljudima van Interneta. A na Internetu, niko te ne tera da se s ljudima druzis preko Fejsa. U Srbiji ljudi koriste Viber za caskanje. Chat ima i Skype. Fejs ima i zatvorene grupe u kojima mozes da zvrljas sta god ti je volja. Ali to sto objavis javno na svom profilu i nesto sto vise i oni koji ti nisu prijatelji, to vise nije druzenje, vec emitovanje informacije.
Citat:
Nema izlaza, to je vrlo jasna budućnost, diktatura kakva nikada nije postojala i iz koje se neće moći izaći nikako.

To nije nikakva buducnost, vec surova sadasnjost. Izlaza ima, a iz svake diktature, ma koliko bila stravicna, se na kraju ipak izadje. Milom (evolucijom) ili silom (revolucijom).

Ali dobro ... recimo da je sve crno. Sta ces ti da uradis da sebe na vreme pripremis za tu crnu buducnost?
[ pisac @ 15.11.2020. 18:17 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nista ne opovrgava, samo govori da napretkom nauke i tehnike, uslovi za zivot i rad bivaju nezamislivo bolji...


Niko nije ni rekao da je to porešno.
Međutim, znaš šta je problem koji ljudi ne kapiraju? Neurohemija mozga nije pravljena za takav život, ljudi bez izazova gube smisao života i padaju u depresiju.

Takođe, udoban život nije suprotno od zavistan i strogo kontrolisan život. Mobilni telefoni su jedan od primera. Sve je strogo nadgledano, privatnost je otišla u qurac, i svi su srećni jer je sve udobno.

Cena će doći na naplatu sa kamatom.
[ pisac @ 15.11.2020. 18:35 ] @
Citat:
B3R1:Niko ti ne brani da se druzis, niti te tera da slusas savete koje ne zelis da cujes. Ali isto tako, ako ne slusas, pa se ipak razbolis, ocekujes od tih istih koje nisi slusao da te lece. I od ostalih koji jesu slusali da uplatom svog zdravstvenog osiguranja pokrivaju troskove lecenja tebe koji nisi hteo da slusas.


Vido ovako, ako nikada ne izlaziš iz stana, i dezinfikuješ sve što ti donesu kuriri iz prodavnica, ne možeš nikako da se razboliš od virusa i bakterija.

To je idelano rešenje navedenog "problema2, i već se polako nameće. Korak po korak, to je budućnost.

Citat:
Niko te ne sprecava da se druzis s ljudima van Interneta. A na Internetu, niko te ne tera da se s ljudima druzis preko Fejsa.


Sprečava me. Ne mogu da odem do Kine ili Vijetnama, ma ne mogu ni do Grčke, jer je ceo svet ubačen ciljano u paranoju od virusa koji ubija uglavnom u istom procentu kao male boginje, i pri tome ubija uglavnom matore što ga čini daleko bezazlenijim po populaciju od malih boginja.

Citat:
U Srbiji ljudi koriste Viber za caskanje. Chat ima i Skype. Fejs ima i zatvorene grupe u kojima mozes da zvrljas sta god ti je volja. Ali to sto objavis javno na svom profilu i nesto sto vise i oni koji ti nisu prijatelji, to vise nije druzenje, vec emitovanje informacije.


Hm, daj pogledaj vesti iz sveta ako možeš. I to ove liberalne cenzurisane vesti, i kroz taj filter se može videti dovoljno.

A informacije su zabanjene ako nisu filtrirane koz liberalni filter, jel da?
Migranti siluju devojke po Beogradu ali to je zabranjeno emitovati na mainstream medijima, ako ja to oglasim na fejsbuku onda širim lažne vesti?

Ako kažem da cilj vakcinacije nije dobrobit čovečanstva nego kontrola čovečanstva i smanjenje populacije, to je lažna vest (ili teorija zavere), a eno Bil Gejts i njegova mu genetski odabrana (zaista je tako) žena Melinda mogu slobodno da propagiraju to isto samo ne na istom mestu u isto vreme i ne širokoj populaciji.

Citat:
To nije nikakva buducnost, vec surova sadasnjost. Izlaza ima, a iz svake diktature, ma koliko bila stravicna, se na kraju ipak izadje. Milom (evolucijom) ili silom (revolucijom).


Revoluciju, svaku, treba neko da organizuje. Kada ljudima ukineš međusobne kontakte i kada ljudska svest bude toliko izmenjena da više i ne žele ljudske kontakte, onda više ne možeš ništa da uradiš.

Dobro ne pobeđuje uvek zlo, to su samo bajke koje su pričane u osnovnoj školi.

Citat:
Ali dobro ... recimo da je sve crno. Sta ces ti da uradis da sebe na vreme pripremis za tu crnu buducnost?


Ništa, pripremiću decu psihički. Onu decu koja su od početka odgajana suprotno onome što društvo nameće kao standard, i upravo zato postižu najbolje rezultate u školi i idu na takmičenja.

Društvo je neopisivo glupo, rukovodi se mitovima i uobraziljama, i u najvećem delu kontrolisano je iz jednog centra.
[ pisac @ 15.11.2020. 18:41 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
pisac
Šta se dešava ako vam neko blokira "račun" iz bilo kog razloga? Koliko vam ostaje dana života?


Jedan veci nered bi doveo do gradjanskog rata i, prc, nista od vladavine svetom od strane reptilijanaca.

Nego, pisac, vidi, ono sto ti ne kontas je da nisi otkrio Ameriku vec da je jednostavno ta opcija koju propagiras potpuno nezanimljiva vecini ljudi.

Znas sta je jos bolje: nezanimljiva je i tebi. To je jos najbolji dokaz koliko je besmislena cela ova prica.



Nemoj tome da se nadaš. Da li ti umeš da organizuješ građanski rat? Znaš li nekoga ko to ume? Šta ti treba da organizuješ građanski rat? Veze, poznanstva, uticaj, govorničke sposobnosti, harizma?

Jel može to sve preko Interneta? I to onog strogo kontrolisanog i nadgledanog interneta, gde već sve znaju o tebi i sve tvoje kontakte i sva poznanstva i celu psihološku strukturu ličnosti od rođenja pa do tog trenutka.

A što se tiče propagiranja opcija, ja ne propagiram ništa. Ja sam izneo činjenice, na tebi je da ih prihvatiš kao činjenice ili da ih osporiš. ti ni na koji način nisi ništa osporio, čak naprotiv, samo potvrđuješ da će to tako biti jer je to udoban život.

Ok, ne kažem da nije tako, i ovce imaju svoj razlog zašto se same vraćaju kod gazde u dvorište i u tor, bez obzira što gazda zakolje poneku nekada radi mesa. To je ta simbioza, nešto dobijaš ali nešto moraš i da daš gazdi zauzvrat.

jedino je ostalo nerešeno pitanje ko je u stvari gazda ljudima?

[ Windows2 @ 15.11.2020. 19:59 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Mislim, juče je narodna glupština Republike Srbije donela zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti. Članom 32 je svečano prekršila ustav RS koji mi stavom 55 garantuje nepovredivost psihičkog i fizičkog integriteta.

Pošto neki od nas sebe ne vide kao stoku koju bi trebalo obeležavati ili ograđivati u tor(pisac između ostalog govori o tome), pitam se:

1. Ko će na sebe preuzeti odgovornost da me pelcuje protiv moje volje, da mi oduzima građanska prava i slično?

2. Ko mu daje to ovlašćenje i na osnovu čega? Država na osnovu zakona? Teško.

3. Da li sam ja slobodno ljudsko biće koje svojom voljom odlučuje o sopstvenoj sudbini ili još jedno grlo stoke na velikoj državnoj farmi?


Zasto su bas sad doneli zakon? Pa zato sto ce ga jednostavno zaba najlakse progutati onda kad je najzaplasenija, u jeku ili kako kazu u "piku" plandemije i histerije koja je prati. Onako proracunato, procenili su da je sad najpovoljniji psiholoski trenutak kad ce biti najmanje otpora i buke i pozurili su da ga brzo iskoriste. Sto bi se narodski reklo kurvinski. Vec puno puta oproban recept. Uopste nije bitno koja i cija je vakcina da li je bezbedna i da li je uopste ima, bitno je samo da se jos jedan liberticidan zakon zapati da se podigne tortura i disciplina u logoru na jos visi stepen. Mislim sve to sto se radi je vise postalo toliko ocigledno i ogoljeno.
[ Bradzorf012 @ 15.11.2020. 20:24 ] @
Windows2

Hm, tako nekako. Samo, znaš u čemu je problem? Kada im kažeš surovu istinu kao što pisac pokušava, onda ti 999 od hiljadu ovčica kaže sledeće. "Ćuti, dobro je, pa znaš li ti da nam gazda daje sena svaki dan, imaš da jedeš svaki dan, ne moraš da misliš na ispašu. Daje nam još i vodu, uvodi grejanje u štalu, da li si ti normalan".
[ BuzzLightyear @ 15.11.2020. 20:25 ] @
Vakcine su dobre.
Prinudno vakcinisanje je loše.
[ ssi @ 15.11.2020. 21:40 ] @
Citat:
pisac:
... ljudi bez izazova gube smisao života i padaju u depresiju....



Ili mozak pocne da upija i kompajlira gluposti, kao kod tebe. Jednostavno trazi neki izaizov, vapi za radom, za postignucima.

I sam si rekao da si bio nesto u IT, napusti ta istraživanja šopa i slične gluposti i kreni nešto u struci da radiš.

Odmah će ti biti bolje.
[ dr0id @ 15.11.2020. 21:44 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Vakcine su dobre.
Prinudno vakcinisanje je loše.

Ako se prinudnim normalni stite od budala a budale i od sebe samih, nije lose. Bese neko prinudno vakcinisanje tamo krajem WWII, nepismeni, glupi i ludi poslusno primili vakcine i sve ok, nije bilo FB, YT, TW i slicnih platformi za razmenu i sirenje njihovog "misljenja"
Citat:
pisac:Sprečava me. Ne mogu da odem do Kine ili Vijetnama, ma ne mogu ni do Grčke, jer je ceo svet ubačen ciljano u paranoju od virusa koji ubija uglavnom u istom procentu kao male boginje, i pri tome ubija uglavnom matore što ga čini daleko bezazlenijim po populaciju od malih boginja.

A sto lazes, kad bi isto mislio/pricao/radio i da ubija kao ebola i to uglavnom decu?
Citat:
Migranti siluju devojke po Beogradu ali to je zabranjeno emitovati na mainstream medijima, ako ja to oglasim na fejsbuku onda širim lažne vesti?

Jel? Mislim da bi devojke bile srecne da ih samo migranti siluju
Citat:
Revoluciju, svaku, treba neko da organizuje. Kada ljudima ukineš međusobne kontakte i kada ljudska svest bude toliko izmenjena da više i ne žele ljudske kontakte, onda više ne možeš ništa da uradiš.

Bas takvi kao ti ne zele ljudske kontakte. Da li je to belosvecka zavera vec uspela?
Citat:
Društvo je neopisivo glupo, rukovodi se mitovima i uobraziljama, i u najvećem delu kontrolisano je iz jednog centra.

Uvek bilo. A s obzirom kakvim budalama se svasta dozvoljava i tolerise, bice i gluplje
[ MajorFatal @ 15.11.2020. 21:50 ] @
Citat:
pisac:
Uopšte nisam ispao divan, imam milion mana i samo dve prednosti.

Celo detinjstvo sam bio bolešljiv, operisao krajnike, dva puta godišnje sam imao anginu, kljukali me redovno inekcijama i antibioticima, i znaš u kom trenutku je to prestalo?


Meni i dalje deluje divno, evo možeš da pišeš po forumu, zar to nije divno? Sa druge strane ne znam nikog ko bar nekad nije bio bolešljiv, u detinjstvu ili kasnije. Čim je prestalo znači da si se izlečio, i to je lepo, zar ne?

Citat:

Prestalo je onog trenutka kada sam u mozgu dovoljno sazreo da odbijem dalje da pijem bilo kakve lekove. Bukvalno, iste godine.
Ta bolest u tom trenutku lucidnosti koja me je napala (mislim da je bila klasična angina grla) je trajala nešto preko 2 nedelje, možda čak i 3, prilično dugo i naporno ali sam na samom početku rešio da ne pijem nikakve lekove (zato je toliko i trajala) i izdržao do kraja (kraja bolesti, a ne mog kraja). Međutim već seledeća bolest je trajala samo do 10 dana, ona treća se izlečila već za oko 3 dana, i nakon toga u sledećih 25 godina praktično uopšte nisam bio bolestan (2 ili 3 puta po par dana, bez lekova).


Dobro, jesmo li se dogovorili da nema romansiranih biografija, i medicinskih kartona na forumu? Biografiju napiši kad budeš napuštao kao što si obećao, ako pitaš za savet preporučićemo ti doktora, ili neki medicinski forum za razglabanje simptoma. Koga misliš da bi zanimala istorija tvoje bolesti?

Citat:
Lekovi su smrt za imuni sistem. Vakcine upravo postaju isto.


Lekovi su samo lekovi, pomažu ti da ozdraviš uz malo saradnje sa tvoje strane, discipline, dijete, šta ti već savetuju. Imuni sistem se sam izbori sa prehladom, nju preguraš uz malo čaja. lekovi nisu smrt za imuni sistem. I vakcine su samo vakcine, preventiva protiv nekih zaraznih bolesti.

Citat:
Prepustiti svoj život u potpunosti doktorima i njihovim odlukama o kljukanju lekovima za svaku glupost može samo totalno neiskusan ili notorna budala. Pametni uče na tuđim greškama i iz tuđeg iskustva, a glupi i dalje slušaju šta im pričaju najveći dokazani lažovi i prevaranti na TV-u.


Ne znam nikog takvog. Pametni kad se razbole idu kod doktora, u devastirani raspadnuti zdravstveni sistem, pa posle kod privatnog. Tv-om ni ja nisam zadovoljan, da žele da popularišu medicinu napravili bi emisiju o uspesima medicine, a oni dovedu blentavog Nestorovića da razglaba svaki čudan slučaj iz cele karijere, posle se čudimo kad laici pričaju o imunom sistemu, leče se piramidama, i misle da su lekovi smrt, a bolest život.

Citat:
Međutim, to nije direktno vezano za ovu temu.


:) Nije, zaista. A šta jeste?
[ SlobaBgd @ 15.11.2020. 22:15 ] @
Citat:
dr0id:
Mislim da bi devojke bile srecne da ih samo migranti siluju

Imaš li ti majku, sestru, ćerku, suprugu, devojku? Je l' bi bile srećne da ih samo migranti siluju? Ajde pitaj ih pa javi ovde šta kažu.





Jesi li ti bre normalan?!
[ dr0id @ 15.11.2020. 22:21 ] @
Jeste vi bre normalni, jel znate koliko ima silovanja godisnje a koliko ih pocine migranti? Otprllike isti odnos kao i za kradje, provale i sl.
[ BuzzLightyear @ 15.11.2020. 23:21 ] @
Citat:
Prestalo je onog trenutka kada sam u mozgu dovoljno sazreo da odbijem dalje da pijem bilo kakve lekove. Bukvalno, iste godine.


Imam i ja slično iskustvo i dan danas izbegavam lekove (antibiotike). Sećam se da su lekari nekada za najmanju sitnicu propisivali antibiotik, danas su srećom malo smanjili. Iako izbegavam antibiotike, mislim da su antibiotici jedno od najvećih dostignuća čovečanstva. Međutim, antibiotike treba koristiti samo onda kada je to stvarno neophodno.
[ Ivan Dimkovic @ 16.11.2020. 00:58 ] @
Citat:
pisac
Nemoj tome da se nadaš. Da li ti umeš da organizuješ građanski rat? Znaš li nekoga ko to ume? Šta ti treba da organizuješ građanski rat? Veze, poznanstva, uticaj, govorničke sposobnosti, harizma?

Jel može to sve preko Interneta? I to onog strogo kontrolisanog i nadgledanog interneta, gde već sve znaju o tebi i sve tvoje kontakte i sva poznanstva i celu psihološku strukturu ličnosti od rođenja pa do tog trenutka.

A što se tiče propagiranja opcija, ja ne propagiram ništa. Ja sam izneo činjenice, na tebi je da ih prihvatiš kao činjenice ili da ih osporiš. ti ni na koji način nisi ništa osporio, čak naprotiv, samo potvrđuješ da će to tako biti jer je to udoban život.

Ok, ne kažem da nije tako, i ovce imaju svoj razlog zašto se same vraćaju kod gazde u dvorište i u tor, bez obzira što gazda zakolje poneku nekada radi mesa. To je ta simbioza, nešto dobijaš ali nešto moraš i da daš gazdi zauzvrat.

jedino je ostalo nerešeno pitanje ko je u stvari gazda ljudima?


Vidi, uveli negde ljudima obavezu da nose maske po prodavnicama - pa se digla i kuka i motika eno i u USA.

U DE evo razbijaju vodenim topovima protestante po Frankfurtu i sl.

Ono, tkanina preko nosa i usta, za vreme globalne pandemije.

Sta bi bilo da neko krece da ukida racune? Gradjanski rat bez problema.

Ili ono... EU primila hrpu izbeglica zbog nemacke zelje da na brzaka rese problem sa penzionim sistemom u buducnosti.

Bog te - UK iskoristila to da se otcepi, sirom EU pobedili konzervativci, radikalniji desnicari negde pokupili solidne % na izborima, centralna EU formirala front protiv FR+DE+Benelux-a (visegradska grupa) koji ima i glasove i snagu da ne *ebu Brisel ako hoce + ako krene malo napeto, Madjari i Slovaci ima da se otcepe ko iz juce, a ni ostali nisu sigurni.

Nije gradjanski rat ali ne izgleda da bi bio daleko da se nastavilo.

Nemam pojma ja nista sa organizovanjem gradjanskog rata, ali kad imas gomilu vrlo nezadovoljnih ljudi nema ni potrebe, sami ce se snadju.

Kljucna rec: nezadovoljnih ljudi. Ako su ljudi zadovoljni, jbga pisac... nista od revolucije. Ali i onda ti ostaje suma, tako da...
[ Ivan Dimkovic @ 16.11.2020. 01:17 ] @
Citat:
pisac
A što se tiče propagiranja opcija, ja ne propagiram ništa. Ja sam izneo činjenice, na tebi je da ih prihvatiš kao činjenice ili da ih osporiš. ti ni na koji način nisi ništa osporio, čak naprotiv, samo potvrđuješ da će to tako biti jer je to udoban život.


Nemam ja sta da osporim - tvoje, kako nazivas, cinjenice su savrseno jasne:

- Moderni zivot je "matrix"
- Pre 100 godina si bio "potpuno slobodan"

Sta tu ima da se osporava?

- Moderni zivot "matrix" je besmislica samo po sebi, nema sta da se osporava
- Pre 100 godina, cak i ako zanemarimo gradove, "potpuno slobodan" je besmisleno, naravno da nisi bio "potpuno slobodan" ni vise ni manje nego danas

Ono sto si ti mozda hteo da kazes je: pre 100 godina si bio manje zavistan od drugih (ako si ziveo van gradova), sto jeste tacno.

Ali to samo po sebi nije nista smanjivalo tvoju "zavisnost" - samo si vise bio zavistan od atmosferskih prilika i prirodnih nepogoda. Danas si zavistan od supermarketa, ali nisi zavistan od toga da li ce da ti rodi sljiva. Supermarket ima i sljivu i sve ostalo sta ti treba. Hm...

Periodi gladi zbog "losih godina", epidemije kuge gde si zavisio od puke srece i sl. su dovoljan pokazatelj da to nije tacno.

Na kraju, tvoj "manje zavistan" (netacno) zivot je bio daleko vise mizeran nego danas sve i da si imao srece da izbegnes kugu i da nisi imao "lose godine", zato sto ti je dosta dece umiralo od trivijalnih stvari (koje nisu genetska falinka), zato sto si imao daleko manje viska sto znaci da je celokupno drustvo imalo manje, kvalitet svega je bio ogranicen sposobnostima rucnog rada tvojih lokalaca, i sl.

A sto se tice "potpune slobode" - bio si tada potpuno slobodan kao i danas da se otcepis od sveta i da zivis po svojim pravilima. Samo sto danas gubis jos vise nego tada, pa je pravo cudo sto mase ne lude za zivotom van mreze.

To sto ti pricas, pisac, nije uopste nepoznato (stavise) - jedino sto ti pricas opsta mesta koja su trivijalno ocigledna ali i pogresna.

Plus, bez filozofiranja uopste oko definicija "slobode", "zavisnosti" ili, ne daj boze, "matrixa" - razlog zasto ljudi danas nece da zive po tvom obrascu je zato sto je to mizeran i nepredvidiv zivot sa daleko manjim nivoom komfora nego sto ga ima i neko na socijali u "matrixu". Ko hoce tako da zivi iz politickih razloga ili zato sto mu se to svidja, brate - "potpuna sloboda" ceka, niko ne brani.

Konacno, sto se ovaca i tora tice. Pre bih rekao da su ovce negde drugde u toj prici. Ovca moze biti samo neko ko prati savete poput tvojih i odsece sebi qra*z u inat selu.

Posto ni ti nisi blesav vec nas ucis preko Interneta umesto da budes slobodan po sumi, rekao bih da bi neko trebao biti posebna vrsta ovce pa da se izlozi na to. Srecom, dete na nivou drugog osnovne verovatno vec ima sve sto treba da prepozna besmisao.
[ Branimir Maksimovic @ 16.11.2020. 01:18 ] @
pisac:"jedino je ostalo nerešeno pitanje ko je u stvari gazda ljudima? "

Ljudi nemaju gazdu osim nekoga od njih samih, mi smo na vrhu lanca...

Ivan: "Kljucna rec: nezadovoljnih ljudi. Ako su ljudi zadovoljni, jbga pisac... nista od revolucije. Ali i onda ti ostaje suma, tako da..."

Mislim da nam je dosta revolucija, nek sad bude evolucija :P
[ Branimir Maksimovic @ 16.11.2020. 01:21 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
pisac
A što se tiče propagiranja opcija, ja ne propagiram ništa. Ja sam izneo činjenice, na tebi je da ih prihvatiš kao činjenice ili da ih osporiš. ti ni na koji način nisi ništa osporio, čak naprotiv, samo potvrđuješ da će to tako biti jer je to udoban život.


Nemam ja sta da osporim - tvoje, kako nazivas, cinjenice su savrseno jasne:

- Moderni zivot je "matrix"
- Pre 100 godina si bio "potpuno slobodan"

Sta tu ima da se osporava?

- Moderni zivot "matrix" je besmislica samo po sebi, nema sta da se osporava
- Pre 100 godina, cak i ako zanemarimo gradove, "potpuno slobodan" je besmisleno, naravno da nisi bio "potpuno slobodan" ni vise ni manje nego danas

Ono sto si ti mozda hteo da kazes je: pre 100 godina si bio manje zavistan od drugih (ako si ziveo van gradova), sto jeste tacno.

Ali to samo po sebi nije nista smanjivalo tvoju "zavisnost" - samo si vise bio zavistan od atmosferskih prilika i prirodnih nepogoda.

Periodi gladi zbog "losih godina", epidemije kuge gde si zavisio od puke srece i sl. su dovoljan pokazatelj da to nije tacno.

Na kraju, tvoj "manje zavistan" (netacno) zivot je bio daleko vise mizeran nego danas sve i da si imao srece da izbegnes kugu i da nisi imao "lose godine", zato sto ti je dosta dece umiralo od trivijalnih stvari (koje nisu genetska falinka), zato sto si imao daleko manje viska sto znaci da je celokupno drustvo imalo manje, kvalitet svega je bio ogranicen sposobnostima rucnog rada tvojih lokalaca, i sl.

A sto se tice "potpune slobode" - bio si tada potpuno slobodan kao i danas da se otcepis od sveta i da zivis po svojim pravilima. Samo sto danas gubis jos vise nego tada, pa je pravo cudo sto mase ne lude za zivotom van mreze.

To sto ti pricas, pisac, nije uopste nepoznato (stavise) - jedino sto ti pricas opsta mesta koja su trivijalno ocigledna ali i pogresna.

Plus, bez filozofiranja uopste oko definicija "slobode", "zavisnosti" ili, ne daj boze, "matrixa" - razlog zasto ljudi danas nece da zive po tvom obrascu je zato sto je to mizeran i nepredvidiv zivot sa daleko manjim nivoom komfora nego sto ga ima i neko na socijali u "matrixu". Ko hoce tako da zivi iz politickih razloga ili zato sto mu se to svidja, brate - "potpuna sloboda" ceka, niko ne brani.


Deca su mnogo umirala pa se radjalo najmanje petoro da bi koje prezivelo. I to petoro ti je za tad bilo ko sad jedno. znaci prosek je bio 10oro.
[ Ivan Dimkovic @ 16.11.2020. 01:31 ] @
Ma to je sve OK, verujem da ce neko da se nadje da obasni da je sasvim normalno da dete crkne tako sto se udavi pupcanom vrpcom ili da ga ubije neka bakterijska infekcija koju danas leci jedna ili dve kutije tableta. Sve i da ga pojede medjed, sve to moze da se opravda sa losim DNK-om na ovaj ili onaj nacin :-)

Na kraju krajeva, nakrljas 10 komada, pocnes naravno vrlo rano - znaci negde oko 13-14 godina zato je nekom problem danas sto ne moze da se zeni a ni da opsti sa mladjim maloletnicama :-) I nikakav problem.

Plus, na kraju krajeva, sve i da 13-godisnje dete ne uspe da rodi... i nestane zajedno sa bebom koja se zaglavila, to je samo jos jedan dokaz da prirodnoj selekciji nije bilo dozvoljeno da radi svoj posao. Discard, pokusaj ponovo i spawn-ujes novu generaciju. Sto vise to bolje.

Sve je to u redu, treba samo prirodno, ko pre 100 godina - nista matrix, samo sloboda :-)

Znas sta je najgore? Osim ovih modernih off-gridasa i "lite" verzije koje uce decu po kucama - kojih ima iha u USA, bre u USA imas i OG off-gridase: Amish-e.

Old Order Amish-a ima preko 250 hiljada, nista labavo - nema struje, nema automobila, totalna sloboda, old-skool.

Jel ima pisac neku svoju komunicu ovakvu? Ne mora kao Amishi... inace ne bi ni culi od njega, moze eto nesto na nivou frugalnih drvoseca u pm...

Nista, a?

E bre...
[ pisac @ 16.11.2020. 01:57 ] @
@dimkoviću
Pa ti si opet samo potvrdio ono što sam već napisao u prvom postu.
Jeste da si malo besan, ali opovrgao nisi ništa, nisi ni probao da negiraš već samo opravdavaš. Doduše opravdavaš samo sadašnji trenutak jer verovatno nisi u stanju da sagledaš trend i buduće posledice sadašnjih dešavanja.

Al' šta da se radi. Limit shvatanja je dostignut.
[ pisac @ 16.11.2020. 02:29 ] @
Najvakcinisanji deo sveta u kome se najudobnije i najbezbednije živi, u kome ima hrane u izobilju, rađa najmanje dece i bukvalno nestaje jer se više umire nego što se rađa.

S druge strane, najprimitivniji deo sveta u kome najviše haraju bolesti, glad, tamo se rađa najviše dece (rodi se 8, umre pola i ostane 4), i manje se umire nego što se rađa.

E taj deo sveta gde odakle dolazi najviše života, taj deo sveta @dimković proglašava bolešću, a ovaj deo sveta u kome je preovladava smrt, e taj deo sveta @dimković proglašava životom i blagostanjem.

I eno Bil Gejts se ubi od napora da vakciniše što više ljudi u Africi (!!!) da bi im smanjio taj život i povećao ovu smrt.

Nešto je tu čudno. Prava misterija
[ Branimir Maksimovic @ 16.11.2020. 02:40 ] @
pisac, ne valja ti teza, nezavisni umiru i bez te matrix drzave. Bilo vekovima. Znaci smrtnost se smanjila zivot se produzio, a tako nije bilo pre...
[ ssi @ 16.11.2020. 08:52 ] @
Citat:
pisac:
Najvakcinisanji deo sveta u kome se najudobnije i najbezbednije živi, u kome ima hrane u izobilju, rađa najmanje dece i bukvalno nestaje jer se više umire nego što se rađa.

S druge strane, najprimitivniji deo sveta u kome najviše haraju bolesti, glad, tamo se rađa najviše dece (rodi se 8, umre pola i ostane 4), i manje se umire nego što se rađa.

E taj deo sveta gde odakle dolazi najviše života, taj deo sveta @dimković proglašava bolešću, a ovaj deo sveta u kome je preovladava smrt, e taj deo sveta @dimković proglašava životom i blagostanjem.

I eno Bil Gejts se ubi od napora da vakciniše što više ljudi u Africi (!!!) da bi im smanjio taj život i povećao ovu smrt.

Nešto je tu čudno. Prava misterija :D


@pisac, povezujes babe i zabe bukvalno. Nigde veze.

Nego, nesto se spremaju avaxima bas da uteraju sa kovid-19 vakcinom ?
[ BuzzLightyear @ 16.11.2020. 09:06 ] @
@pisac
U pravu si, najrazvijenija društva odumiru i zemlju će naslediti krotki. Problem je u načinu na koji ti prezentuješ ovu istinu. Ja kao neko ko je jedini imao na Mensa testu veći broj poena od maksimalnog, mogu da ti kažem da ti nedostaje malo skromnosti. Ne možeš stalno da ponavljaš ljudima kako ništa ne razumeju, a onda očekuješ da te podrže.
[ dr0id @ 16.11.2020. 12:43 ] @
Citat:
pisac:
Najvakcinisanji deo sveta u kome se najudobnije i najbezbednije živi, u kome ima hrane u izobilju, rađa najmanje dece i bukvalno nestaje jer se više umire nego što se rađa.

S druge strane, najprimitivniji deo sveta u kome najviše haraju bolesti, glad, tamo se rađa najviše dece (rodi se 8, umre pola i ostane 4), i manje se umire nego što se rađa.

E taj deo sveta gde odakle dolazi najviše života, taj deo sveta @dimković proglašava bolešću, a ovaj deo sveta u kome je preovladava smrt, e taj deo sveta @dimković proglašava životom i blagostanjem.

I eno Bil Gejts se ubi od napora da vakciniše što više ljudi u Africi (!!!) da bi im smanjio taj život i povećao ovu smrt.

Nešto je tu čudno. Prava misterija :D


Cudno je samo to sto je tebi skroz OK sloboda i nacin zivota od pre 100 godina a ne i broj stanovnika (4-5x manji nego danas)
[ ssi @ 16.11.2020. 21:40 ] @
Citat:
dr0id: Cudno je samo to sto je tebi skroz OK sloboda i nacin zivota od pre 100 godina a ne i broj stanovnika (4-5x manji nego danas)


Mora malo da filtira informacije.
[ Bradzorf012 @ 17.11.2020. 19:34 ] @
Citat:
pisac:
Već živiš u matriksu, ali ga ne vidiš.


Ne bi bilo loše ustanoviti sadržaj pojma matriks. Jedna od osobina matriksa je upravo to, nemoguće ga je videti. Njegovo postojanje nije moguće dokazati ako si u njemu, nije ga moguće osetiti, videti, čuti, pitanje je da li intelektualne akrobacije pomažu. Štaviše, teško je i naslutiti da tako nešto postoji. Možda bi pomogla intuicija ili podsećanje na Platonovu pećinu.

Hm da, veliko je pitanje da li su intelekt i razum jedini vidovi saznanja. Rekao bih da nam u ovom slučaju ostaje samo to. Pošto smo na slici, mi ne može posmatrati sliku iz perspektive nezavisnog posmatrača. Može li noga da "razmišlja" o telu? Dobro, noga ne može. Može li mozak? Teško. Kao pojedinac, odnosno organski deo celine koju zovem ljudsko društvo teško mogu posmatrati i proučavati isto. Još manje mogu izvoditi nepristrasne i objektivne zaključke. Dobro, mogu posmatrati koloniju mrava. Oni ne mogu detektovati moje prisustvo, samim tim, neće menjati svoje ponašanje zbog mene. Ako posmatram ljudsko društvo i o tome napišem studiju, neko će je možda pročitati. Možda se neko oduševi i kaže da je to delo genija, mada je verovatnije da će većina reći kako je to smeće. U oba slučaja, postoji interakcija. Posmatrač i posmatrano vrše neposredan uticaj jedno na drugo. Čak i da ne napišem studiju, moje misli, razmišljanja, stavovi, verovanja, predrasude i ubeđenja me oblikuju kao osobu. Oblikuju između ostalog i moj odnos prema ljudima, svetu i životu. Akcija stvara reakciju. Jednakost objekta i subjekta, jel beše Niče o tome govorio?

Ako živiš u ravni, veruješ da postoje samo dve mogućnosti. Dve prave se seku ili se ne seku. Ako se ne seku, onda su paralelne. Sad dođe neko i kaže ti, postoji i treća mogućnost. Dve prave se ne seku, a nisu paralelne, zovemo ih mimoilaznim. Ne, to je nemoguće.