[ Hera123 @ 17.01.2021. 08:26 ] @
Treba da kupim kuhinjski aspirator,ali nazalost nemam mogućnost ventilacionog odvoda. kakva su Vasa iskustva sa recirkulacionim aspiratorima?
[ bordzija @ 25.02.2021. 01:02 ] @
Nema tu sreće bolje se snađi nekako i proturi cev jer u suprotnom mora skup aspirator i preskupi filteri sa aktivnim ugljenom koje stalno menjaš. Ovako sa izlazom uzmeš neki prosečni i samo metalne filtere pereš u mašini za sudove jednom u par meseci budu ko novi.
[ bordzija @ 27.02.2021. 14:31 ] @
Evo jedne super ideje za aspirator

[ mjanjic @ 27.02.2021. 21:45 ] @
A ispod tvog komentara prikazuje mi se 6 aspiratora u ponudi jednog domaćeg lanca prodavnica (počinje na "emm", a završava se na "ta").

Ja mislio ovde se prikazuju 'random' reklame, ali izgleda...
[ bordzija @ 28.02.2021. 03:36 ] @
Instaliraj Ublock i reši se te bede i pošasti googla :)
[ mjanjic @ 28.02.2021. 23:52 ] @
Ma nešto sam bio isključio ekstenziju na FF-u, što povremeno uradim iz nekih drugih razloga (zbog par sajtova na kojima nešto testiram), ali sad videh ovde da se ponekad reklame poklapaju sa temom, znači da se neko ipak bavi time šta će ovde da se prikaže, a da to nije samo Google ;)
[ bordzija @ 01.03.2021. 07:39 ] @
To je oduvek bilo tako nekada ne možeš ni da pročitaš temu koliko oglasa naguraju. Dva odgovora i 5 reklama jbg gladni ljudi. Najgore mi je bilo jednom kada sam u googlu ukucao ma.šin za praanje sud.ova pa su me iste proganjale mesecima :D
[ mjanjic @ 02.03.2021. 05:02 ] @
Osim ovog foruma i par servisa gde je bitan login, sve ostalo na netu čitam iz privatnog prozora tako da nemam problem sa tim šta je Google "zapamtio" o mojim preferencijama. Upravo zbog toga što pominješ.

Ali, najgore je što po internetu ljudi pričaju o reklamama koje imaju veze sa onim o čemu su upravo pričali sa nekim preko telefona - dakle, ne kucali u Viber ili neki drugi servis, nego pričali preko klasičnog poziva.


A za aspirator, postoje oni kondenzacioni, ne znam kakve imaju filtere, ali imaju posudu koju treba povremeno prazniti. Naravno, nije isto kao kad se isparenja sprovedu napolje, samo i to sprovođenje isparenja napolje treba uraditi adekvatno, viđao sam na zgradama od fasadne cigle da cev aspiratora nije dovoljne dužine, pa isparenja vremenom oštete ciglu koja počinje da se kruni (para se kondenzuje na zidu, kad su minusi ta voda zaledi i polako oštećuje ciglu).
[ bordzija @ 02.03.2021. 08:11 ] @
To si možda viđao auspuh od plinskog bojlera ili neke druge majstorije, viđao sam i ja na nekim zgradama viri cev tipska kod svih pola metra.
[ mjanjic @ 02.03.2021. 18:09 ] @
Ne, nije od plinskog bojlera i slično, zgrada ima grejanje, 99% je od aspiratora, i to zadnje što sam video je na 1. spratu, a zgrada ima 5 spratova, nekoliko metara iznad cevi fasadna cigla je oštećena. Ali je cev malo većeg prečnika (kao ventilacija za kupatilo), pa je možda to problem - a možda je ova cev u stvari od kupatila, mada na toj vertikali kupatila imaju prozore, pa sumnjam da je to.

Uglavnom, za aspirator treba uža cev tako da isparenja na kraju cevi imaju takvu brzinu da ne idu vertikalno uz fasadu...
[ bordzija @ 03.03.2021. 09:56 ] @
Možda je neki restoran i slično to sam viđao na takvim objektima. Umasti zverski fasadu :D

Što nebi imale ventilator iako imaju prozor? Imaš danas ventilatore sa tajmerom 5 minuta zuji i ugasi se, taman izvuče smrad i vlagu.

Što duža cev to bolje šira. Ipak to sve jedan ventilator gura može i na drugi kraj da se stavi drugi da izvlači ali mislim da je jedan dovoljan. Ja imam 10cm dugačka je bogme 3-4 metra radi odlično.
[ bordzija @ 14.03.2021. 11:52 ] @
Ja juče zabo inox gorenje aspirator sa alu filterima za 2000 dinara na KP mrzelo me da se cenjkam. Potpuno nečujan led svetlo. Ljudi renoviraju kuhinje pa im ne odgovara ko da niko nije kuvao

[ bordzija @ 14.03.2021. 17:46 ] @
Ovakav sam Ikea aspirator kupio pre par godina isto na kp za recimo 40 evra. Jak robustan, može da povuče kao cunami! Gore stoje začini i koješta, ima ivicu da nešto ne spadne slučajno. Fantazija kako se uklopio u kuhinju.

[ dusanboss @ 17.03.2021. 13:35 ] @
Citat:
bordzija:
Ja juče zabo inox gorenje aspirator sa alu filterima za 2000 dinara na KP mrzelo me da se cenjkam. Potpuno nečujan led svetlo. Ljudi renoviraju kuhinje pa im ne odgovara ko da niko nije kuvao :D



Kad bi meni uletelo tako nešto. Moram da pogledam šta ima. Stvarno mi je potreban aspirator.
[ bordzija @ 18.03.2021. 08:44 ] @
Ovaj sam ja gledao ali treba da se popravlja 2500 din:
https://www.kupujemprodajem.co...aspirator-60cm/oglas/110388123



Imaš i ovaj za 40 evra:
https://www.kupujemprodajem.co.../111402457?filter_id=729446909
[ dusanboss @ 19.03.2021. 15:36 ] @
Citat:
bordzija:
Ovaj sam ja gledao ali treba da se popravlja 2500 din:
https://www.kupujemprodajem.co...aspirator-60cm/oglas/110388123


Kontaktirao sam mladu damu... kaže ako mogu da dudjem do nje . Teško joj da ga šalje. Šalu na stranu nije mi probelm da odem po njega niti to što ima problem sa motorm čak i da je on potpuno neispravn ... ubacio bih ja drugi. Problem mi predstavlja udubljenje koji ima na desnoj strani, a koje se vidi na drugoj slici. Ta prva slika je izgleda kad je bio nov. Na njoj se ne vidi udubljenje.
Pitam je dal ima spoljnih oštećenja, kaže nema kolko se seća. Pitam jel može da mi potvrdi ... kaže može, ali da sačekam do sutara jer nema ko da ode u podtrum. (valda se boji sama, da odem ja ipak kod nje? hebeš 2500 možda se zaljubim) Treba danas da javi, ali mislim da neće jer je oštećen. Izgleda da je nekom ispao kad su ga skidali za čišćenje i to je izazvalo to udubljenje kao i problem sa motorm. Takodje ne znam kako izgleda sa donje strane. (aspiator naravno )

Takav neki bi mi super pasovao kažem i sa neispravnim motorom. Samo da spolja deluje bar probližno novom. Ako je prljav izgreban to se sredi. Al kad je ulbljem ne može jbg.
[ bordzija @ 19.03.2021. 21:27 ] @
Da očukan je tu u ćošku, to babe prodaju nemoj da se pecaš. Ako znaš da opraviš ponudi joj hiljadarku. Ovaj moj ko nov opran sređen nečujan 2000 din. Bude super ponuda ali ima ludaka koji prodaju polomljeno i spaljeno po istoj ceni ko u radnji novo.
[ SlobaBgd @ 19.03.2021. 22:33 ] @
E imam ja neku tučanu kadu, staru veš mašinu, bojler i mesinganu slavinu na prodaju, pa rek'o da ti ponudim, vidim da se baviš otkupom sekundarnih sirovina a na onoj drugoj temi se žališ da si zbog korone zaustavljen u poslu, u koraku i snu... Možda ti ponovo krene pos'o!?
Deal?
[ bordzija @ 20.03.2021. 13:15 ] @
Jeftinije je kupiti aspirator nego krečiti kuhinju svake tri godine, upamti to dobro trebaće ti u životu kada jednog dana izađeš iz dečije sobe.
[ dusanboss @ 20.03.2021. 14:07 ] @
Citat:
bordzija:
Da očukan je tu u ćošku, to babe prodaju nemoj da se pecaš. Ako znaš da opraviš ponudi joj hiljadarku. Ovaj moj ko nov opran sređen nečujan 2000 din. Bude super ponuda ali ima ludaka koji prodaju polomljeno i spaljeno po istoj ceni ko u radnji novo.


Nije baba. Kaže da joj otac nameštao taj aspirtor. Znači otac ne može da ima preko 60 i nešto... Što njoj daje 40g max. Ali ja hoću aspirator.... I da je baba nema veze.

Ako je mladja ... možda uguvorim popust. Il ga dobijem džaba ... Il ga platim 100€. Išao bi da vidim da mi je BG bliže.
[ bordzija @ 20.03.2021. 17:35 ] @
Tebi u stvari treba žena a ne aspirator :)
[ dusanboss @ 20.03.2021. 23:52 ] @
Treba mi i aspirator. Al ako ide u paketu ... super.
[ gilopile @ 21.03.2021. 00:26 ] @
Zena izduvator da ga/ti povuce i izvuce :D
Samo treba da ima dobar kapacitet.
[ dusanboss @ 19.04.2021. 14:52 ] @
Uze ja taj od žene.

Ono udubljenje na slici se jedva vidi, gore izgleda na slici nego u prirodi. Spolja je OK posle dobrog pranja biće super.

E sad ima problem sa motorom (rečeno mi je to). Tj ima 2 problema. Bubanj (krilca) mu je kriv tako da će pri većoj brzini sigurno vbrirati jako. E sad postoji i drugi problem (Za koji mi gospoja nije rekla :)). A to je da ne vrti ili ponekad jedva malo zavrti i ti samo na jednoj ili 2 brzine. Sumnjam na namotaje motora. Pošto su ležajevi bili masni i motor se mučio tako da je verovatno negde probio. Moje pitanje je da li možda može da bude nešto drugo u pitanju napajanje npr. pošto nema šta više. Kondezator sam proverio delije OK.

Jedan opcija mi je da ga odnesem na premotavanje ali to samo ako uspem da nadjem drugi propeler ili nekako ispravim ovaj ... što je teško. Kako da ispitam taj motor, ima 6 ulaza? Nisam se sretao sa ovakvim motorima. Jel se razume neko? Mogu da okačim sliku.

Druga opcija više verovatna je da ubacim u njega ventilator koji imam. E sad i taj motor ima 4 brzine ali su mehnički prekidači. Da li postoji mogućnost da povežem postojeći digtalni prekidač na taj ventilator. Makar jedna brzina da se pali tu? Znam da sigurno može na ovo dugme za svetlo, ali bih radije to ostavio da bude i dalje za svetlo.


[ Living Light @ 19.04.2021. 19:43 ] @
Digitalni prekidač?

Uslikaj to ili reci model aspiratora,
mozda se nadje neko jednostavnije resenje.
[ dusanboss @ 20.04.2021. 17:20 ] @
Lapsus. Elektronski, ne digitalni.

https://ibb.co/y8qX9hY

https://imgbb.com

https://imgbb.com

https://ibb.co/9nHFmXR

Evo modela aspiratora, slike postojećeg motora i na zadnjoj ovog koji hoću da ubacim. Kako se vrši kontrola brznie na ovim motorima? Predpostavljam da se radi o idukcionim, asinhronim motorima gde se za povećanje brzine dovodi napajanje na dodatne namotaje ... ili grešim?
[ Living Light @ 20.04.2021. 17:28 ] @
Dušane, ako ne gresim to je ovo

https://www.google.com/search?...F6BAgGEAE#imgrc=0DG3FrB2yr0c7M
[ dusanboss @ 21.04.2021. 02:01 ] @
Da. Aspirator je taj prvi koji prikazuje ali motor nije. Ima drugačije kontakte. Evo ga ovde. https://afzuigkap.nl/133_0017_045-921/

Šta mi je činiti? Da kupijem novi motor nemam nameru jer su prskupi. Opcije su mi da ubacim ovaj što imam ili eventualno da premotavam stari ako nije skupo.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 21.04.2021. u 03:17 GMT+1]
[ dusanboss @ 21.04.2021. 02:08 ] @
Kako bih mogao da iskoristim postojeći prekidač za motor koji želim da ubacim?