[ Al Imam @ 03.02.2021. 21:16 ] @
Govorili smo da je Kosovo naš Jerusalim, a sada neko naš Jerusalim priznaje da je albanski
Citat:
Imamo pravo da se ljutimo na Izrael zbog priznavanja nezavisnosti Kosova, jer smo mi uvek govorili da je Kosovo naš Jerusalim

Izjavio je Ivica.

Citat:
Gostujući u emisiji Prav ugao RTV, Dačić je kazao da će taj potez Izraela verovatno ostaviti posledice na odnos između Srbije i te zemlje.

Hm, šta li će biti sa Izraelom?

A zašto je Izrael priznao Kosovo?
Citat:
To priznanje Izreala je, kaže Dačić, još jedan pokazatelj da svaka zemlja i narod u svetu gleda pre svega svoj interes, a ovde je, dodaje, interes Izraela bio da jedna muslimanska "zemlja" otvori ambasadu u Jerusalimu.


Ko je kriv?
Citat:
Prištini priznanje tzv. Kosova od Izraela doživljavaju kao "pobedu blokade priznanja", te Dačić dodaje da to nije "pobeda blokade priznanja", već američka pomoć.

"Da nije bilo Amerike, to se nikada ne bi desilo"


[ BuzzLightyear @ 03.02.2021. 22:47 ] @
Delete
[ MajorFatal @ 03.02.2021. 23:04 ] @
No delete. Svaka se politička tema da prepraviti na temu praznika, a trebalo bi da proglasimo za državni praznik kad se Dačić, Vučić i još po neki sklone sa javne scene zauvek.
[ ademare @ 03.02.2021. 23:50 ] @
[ Al Imam @ 04.02.2021. 00:17 ] @
Citat:
BuzzLightyear

Delete

Sve ozbiljne teme završe u kanti za smeće.
Zato će tako biti i sa ovom temom.

U medjuvremenu da podsetim da ovo nije politička tema.
Nije pitanje ove ili one stranke, ovog ili onog političkog koncepta.
Nije čak ni pitanje komunizam/kapitalizam.

Ovo je pitanje koje prevazilazi ne decenije nego vekove i milenijume.
Ovo je pitanje koje prevazilazi vere i nacije.
Ovo je pitanje biti ili ne biti.

Ovo je pitanje: ko će postati država, Priština ili Beograd?

[ MajorFatal @ 04.02.2021. 05:00 ] @
Ovo čak i nije pitanje, nego tema, moj predlog bi bio da se penzioniše, dati mu neku zemlju na selu pa nek obrađuje, možda baš na području Kosova i Metohije.
[ BuzzLightyear @ 04.02.2021. 07:45 ] @
Srbija je odavno država. Ima svojih loših i dobrih strana. Srbija podiže spomenike ljudima koji su prešli u mit. Kosovo podiže spomenik Bilu Klintonu... Možda za 1000 godina Kosovo može da postane država kao što je Srbija danas.

Do (3021.) godine na forumu!
[ MajorFatal @ 04.02.2021. 08:02 ] @
Kako mogu Kosovo i Metohija da postanu država kad se nalaze na teritoriji Srbije? Od kad se države prave na tuđim teritorijama?
[ Darko Nedeljković @ 04.02.2021. 08:39 ] @
Majore, objasni nam kako se pravilno pravi drzava u 21. veku, mozda neko bude zeleo to da uradi :D
[ BuzzLightyear @ 04.02.2021. 08:50 ] @
Citat:
MajorFatal:
Kako mogu Kosovo i Metohija da postanu država kad se nalaze na teritoriji Srbije? Od kad se države prave na tuđim teritorijama?


Gde da se prave kada je sve zauzeto? Jedino na nekoj drugoj planeti. Problem je što Šiptari već imaju državu, Albaniju, ali im je malo. Razumem na primer Hrvate ili Slovence što su uzurpirali teritoriju SFRJ, oni nikada nisu imali državu (dobro Hrvati jesu imali nekoliko godina, ako se to može računati kao država).
[ MajorFatal @ 04.02.2021. 10:24 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Majore, objasni nam kako se pravilno pravi drzava u 21. veku, mozda neko bude zeleo to da uradi :D


Mogu samo da objasnim kako se ne pravi, na primer onako ko Katalonija, tako se ne pravi :)
[ MajorFatal @ 04.02.2021. 10:28 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
MajorFatal:
Kako mogu Kosovo i Metohija da postanu država kad se nalaze na teritoriji Srbije? Od kad se države prave na tuđim teritorijama?


Gde da se prave kada je sve zauzeto? Jedino na nekoj drugoj planeti. Problem je što Šiptari već imaju državu, Albaniju, ali im je malo. Razumem na primer Hrvate ili Slovence što su uzurpirali teritoriju SFRJ, oni nikada nisu imali državu (dobro Hrvati jesu imali nekoliko godina, ako se to može računati kao država).


Nije sve zauzeto, ima u Africi negde blizu Etiopije čini mi se neko parče zemlje na tromeđi kojeg se sve tri susedne države odriču tako da je slobodno. Pa onda Antarktik, pa toliki okeani sve slobodno. Nemoj da pričaš dezinformacije da je sve zauzeto.
[ BuzzLightyear @ 04.02.2021. 14:46 ] @
Ne znam za Afriku, ali čuo sam su Antarktik već naselili Ravnozemljaši.