[ BuzzLightyear @ 23.06.2021. 13:03 ] @
Stekao sam utisak da je veoma popularno kritikovati Srpsku akademiju nauka i umetnosti. Možda, grešim, a možda su oni i zaslužili. Međutim u redovima SANU nalaze se malobrojni ljudi koji imaju hrabrosti i znanja da kritikuju vlast. Nekoliko njih je nedavno uputilo pismo ministarki energetike.



Pismo u celosti je dostupno na adresi: http://prviprvinaskali.com/cla...ticaja-na-zivotnu-sredinu.html
[ nenadovic85 @ 23.06.2021. 13:51 ] @
Ne znam danas, ali kad sam studirao, pre desetak i više godina tu su se skupljali najveći kriminalci, SANU im je bio samo paravan. Bio sam prisutan kad su prodavali paketiće sa kokainom u prostorijama SANU.
[ BuzzLightyear @ 23.06.2021. 15:58 ] @
Šta si ti radio tamo akademiče Nenadoviću?
[ ademare @ 23.06.2021. 17:20 ] @
Kupovao "rasol "
[ BuzzLightyear @ 24.06.2021. 07:30 ] @
E, kad pomenu rasol, raspitao sam se malo i moji kisele samo određenu sortu kupusa (autohtona sorta - šarlija) i zato rasol ima karakteritičnu boju.

https://youtu.be/Oxmoy5ElGfY?t=303
[ B3R1 @ 24.06.2021. 09:45 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Stekao sam utisak da je veoma popularno kritikovati Srpsku akademiju nauka i umetnosti. Možda, grešim, a možda su oni i zaslužili. Međutim u redovima SANU nalaze se malobrojni ljudi koji imaju hrabrosti i znanja da kritikuju vlast. Nekoliko njih je nedavno uputilo pismo ministarki energetike.

U redovima svake institucije imas casne pojedince, ljude sa jakim principima i voljom, koji su spremni da brane svoj sopstveni stav i licni integritet po svaku cenu. Nazalost, retki su, jer se svakom takvom coveku u Srbiji zivot najcesce pretvori u pakao. Redovno dobija otkaze, izopstavaju ga iz drustva na maksimalan nacin, bojkotuju ga i sabotiraju ga na svakom koraku ... potom ga i njihova rodjena porodica napusti, odrice ga se. Usput ga svi ismevaju, dok se dive raznim opsenarima, farisejima, preletacima, pseudonaucnicima, plagijatorima i ostaloj slicnoj bratiji. A jednog dana kada jedna takva velicina umre, 50 godina nakon toga mu dizu spomenike, proglasavaju ga velikomucenikom i svecem, pevaju mu himne, tvrde kako Srbija nikada veceg coveka nije imala itd.
[ nenadovic85 @ 24.06.2021. 09:46 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Šta si ti radio tamo akademiče Nenadoviću?


Pa bio sam akademski građanin, gledao umetničke postave i sa obezbeđenjem pio pivo, eto :)
[ jovajovic100 @ 25.06.2021. 16:56 ] @
Citat:
nenadovic85:
Ne znam danas, ali kad sam studirao, pre desetak i više godina tu su se skupljali najveći kriminalci, SANU im je bio samo paravan. Bio sam prisutan kad su prodavali paketiće sa kokainom u prostorijama SANU.

Normalno da si bio prisutan , kada si ti ustvari valjao paketiće .
[ nenadovic85 @ 27.06.2021. 10:32 ] @
Kamo sreće da jesam, sad bih bio neko i nešto. Zoran Đinđić je svojevremeno rekao: Svaka država ima svoju mafiju, ali kod nas je problem jer mafija ima svoju državu. Sve sam ti rekao. Laku Noć.