[ bordzija @ 05.08.2021. 14:29 ] @
Juče je nestajala struja svetle crveno turbo i još jedna led dioda skroz levo. Kada pokušam da je startujem samo se javi drugačije nego inače i tako stoji. Čak ne otvori krilce. Čupao sam je iz struje i ništa.

Quadro ac 35 ch –h

To je ova klima:
https://youtu.be/OijrL7fKiXE


Takva ista se pravila i kao samsung. Piše matsushita kompresor.
Radila je od 2005e svako leto i pomalo zimi.
[ gti2 @ 05.08.2021. 16:22 ] @
Samsung Blue Wind, Quadro, Alien, Vestel, Elinlux...
Zapravo je to Vestelova klima
[ bordzija @ 05.08.2021. 18:12 ] @
Jeste vestel proverili smo sve na ploči i deluje ispravno
Samo blinkaju sve lampice. Nešto sam našao da je možda probl daljinski?

https://www.forum.hr/showthread.php?t=57686&page=228

Ovoj isto blinkaju sve lampice ali radi.

Evo ploče:




Trafo je ok, blok kondenz isto. Deluje kaoda je zveknuo procesor.

Po meni jako dobra klima od tih kineza iz onog vremena.

Ovde gde sam mi je PROBLEM naći majstora u ovo vreme a i ugradnja je glupa potkrovlje treba se zavlačiti i vući instalaciju.
[ bordzija @ 05.08.2021. 19:59 ] @
Našao sam da je to ovo kod samsunga, ovo kada sijaju sve lampice. Nestajalo je struje inače taj dan tj noć

[ bordzija @ 05.08.2021. 20:44 ] @
Nije mi ovo prvi put da naletim na samsung glupe fore sa besmislenim zaključavanjem uređaja, skoro mi se tv zaključao u nekom loop restart fazonu pa sam ga otključao šrafcigerom prespojio neki procesor nožice i tv proradio.

Zašto vestel/samsung ima ovu foru? Kada su kupljene te 3 nove klime jedna se slično odmah zaključala i ostala u modu hlađenja. Zamenjena unutrašnja elektronika.

Samsung /vestel se zaključa i onda ti kodiraš elektroniku preko daljinskog. To je mogao samo kompletan idiot da smisli i realizuje!

https://www.frigocool.rs/uslug...klima/popravka-klima-uredjaja/

Evo baš fotka tog vestela sa led diodama.sve led diode blinkaju i signaliziraju zaključan procesor ili šta već.

Verujem da i danas samsung primenjuje ovu mudroliju. Za izbegavanje!


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 05.08.2021. u 22:50 GMT+1]
[ gti2 @ 05.08.2021. 21:41 ] @
Uvek sam govorio da je Samsung jedina klima koja može da se pokvari preko daljinca
[ bordzija @ 05.08.2021. 21:49 ] @
Nemam reči! Pogledajte ovaj užas!?!! I ovo je sasvim normalno i može u svako doba da se desi!

Ako sam dobro ukapirao, ja treba da kodiram unutrašnju jedinicu preko daljinskog?!??

https://youtu.be/3zLleVu7Yyo
[ gti2 @ 05.08.2021. 21:53 ] @
Poznato je to meni, radio sam to bezbroj puta.
[ bordzija @ 05.08.2021. 22:46 ] @
Daj onda pomagaj! Šta da radim! Ovde na moru nema nikakvih servisa! Kada okrenem ovlašćeni neće ni da dođu da pogledaju kada izađe iz garancije! Najbliži grad mi je na 40 km oni neće ni da dođu! Ni kada je pod garancijom a kamoli nešto starije!

Raskupusao sam celu klimu ali nije problem da je spakujem nazad. Jel možeš kodove da mi napišeš?
[ Living Light @ 06.08.2021. 02:04 ] @
Eee, svasta sam vidjao ali,

Zamisli da svojoj majci dam ovo uputsvo sa YT-a, a ako nestane struje
pa da isprogramira klimu
Pa ona bi je tukla metlom dok ne otpadne sa zida

EE moj Bordji,
Ti si izgleda poslat sa onoga sveta da na ovom svetu
isprobavaš sve što ne valja na onom svetu

JBT, pa tebe uvek snadje neki Fantastičan proizvod,
za čiju popravku ti treba Data-Loger, OSC, SIG-GEN,
i naravno novi Firmver

Ako ovako nastaviš da kupuješ te Firmirane uredjaje,
Ti imaš šanse da se oženiš još jedno 7-8 puta

a...Video je Prva LIGA!!!

[ bordzija @ 06.08.2021. 07:07 ] @
Da ne veruješ kakve gluposti i nebuloze samsung prevaraići. Jel može neko da mi nađe kako se kodira ovo shraanje pomresmo u potkrovlju. Kontaktiraću ovde samsung ovlašćeni al ne verujem da će mi tek iko doći za kvadro. Nova kada je montirana imala je isti ovaj problem pa kako je to moguće?!?? Strava u ulici brestova, ispravna klima koju stalno moraš da kodiraš :D
[ gti2 @ 06.08.2021. 07:39 ] @
Nađi oznaku modela za Samsung Blue Wind pa po tome guglaj option codes za taj model.
Ima jedan u oglasima pa možeš da zamoliš čoveka da ti izdiktira model.
[ bordzija @ 06.08.2021. 09:20 ] @
Ne nalazim nijednu na oglasu može link? Tražim na kp
[ gti2 @ 06.08.2021. 09:30 ] @
https://m.facebook.com/klima.u...51472209/?type=3&source=43

Jbg, sad vidim da je oglas od prošle godine
[ bordzija @ 06.08.2021. 09:34 ] @
Jel to može ovako?



https://www.manualslib.com/man...1/Samsung-Aq07a1ve.html#manual

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 06.08.2021. u 10:52 GMT+1]
[ bordzija @ 06.08.2021. 09:55 ] @
Našao sam i ovo za quadro klimu

Citat:
po izgledu unutarnje to bi trebao bit neki od ovih
016223-1000EA

015553-1000B7

015553-10023F

017553-10021d

Preparing the remocon to main PBA option set

Remove the battery from the remocon.
Press the temperature raise/down button simultaneously and insert the battery again.
Make sure the remocon display showes zeroes
Step 2 : Second stage preparation of the remocon option set.
❈ Note ; In case the wrong letter has been selected, continue to press the button until the correct letter appears.
1

Whenever pressing the buttons mode, temp down ,temp up, vent,on timer ,of timer number changes
0~9(0123456789) and A, b, c, d, E, F each time.
! If the first number is correct otherwise press until
appear.
Reconfirming option set after completion


Pressing the ON/OFF button
When pressing the operation ON/OFF key with the direction of remote controller for unit, the sound “Ding” or “Diriring” is
heard and the OPERATION LED lamp is flickering at the same time, then the input of option is completed.
(If the diriring sound isn’t heard, try again pressing the ON/OFF button.)


https://www.forum.hr/showthread.php?t=57686&page=228
[ bordzija @ 06.08.2021. 10:12 ] @
To je valjda ovo, po modelu sa leve strane ubacujem kod sa desne strane?

[ gti2 @ 06.08.2021. 10:22 ] @
Da, ne možeš je više pokvariti tako da možeš slobodno da kucaš
[ bordzija @ 06.08.2021. 11:22 ] @
Gde šta unosim od ovih kodova?

[ bordzija @ 06.08.2021. 11:44 ] @
Našao sam neko objašnjenje znači na prvu stranu ukucam prvih 6 cifara od koda pa dugme mode pa na drugu stranu drugih 6 kodova? Pa uperim u klimu i kliknem 5 puta ili jednom da ubaci?
http://www.refrigeration-engin...How-to-reset-Samsung-AQV12MSAN

Zvao sam servis, znaju to rade ali neće da dođu 😡

Citat:
This reply was put on another post cagman, from paul h and superswill...

It's no so hard that you need a whole HOW-TO guide. Remove one battery, hold down the temp setting up AND down buttons while refitting the battery.
You should get a screen like superswill says, ie:
10
00
00
Enter the first six digits that superswill gave, then press mode. You enter the codes by pressing certain buttons for each digit/line. It's not that hard to work out which button effects what digit. Try it, and work it out, you can't go wrong if you just make sure the right digit sequence shows up when you press the mode button.
you will be greeted with another screen saying
10
00
00
Enter the next six digits that superswill gave.
press mode and the on/off
if no response you have a dead unit/receiver PCB/remote transmitter
[ gti2 @ 06.08.2021. 12:16 ] @
Za svaki daljinac ide drugačije.Nađi neko servisno uputstvo za Samsung, u njemu je objašnjena procedura za svaki daljinac
[ bordzija @ 06.08.2021. 12:28 ] @
Sve kodove sam redom pokušao da ubacim i neće da radi, neće da čuje. Svaki put javi bip i dalje trepću sve 4 led diode.

To je što se tiče originalnog daljinca.

Imam i jedan univerzalni koji je podešen na tu klimu?
[ gti2 @ 06.08.2021. 14:50 ] @
Ako si provalio proceduru onda kodovi nisu dobri. Univerzalni daljinac ne može jer ne podržava unos kodova.
[ bordzija @ 06.08.2021. 18:14 ] @
Nema veze doći će serviser u ponedeljak on zna da ubacuje pa nek uradi to, a ne verujem da će i on uspeti al šta je tu je onda dalje planiram ugradnju neke vivaksare. Problem je pristup potkrovlju i provlačenje instalacije.

Probao sam sve kodove od te klime i ništa. Više puta. Kao da je crkla ploča nem pojma videćemo u pon.
[ bordzija @ 08.08.2021. 23:39 ] @
Zanimljuvo je da nigde ne mogu da nađem kodove za neke samsung klime. Ove su 9 i 24 ali nigde jebbeno kodova nema! Računam da nađem za ove našao bi i za 12


[ bordzija @ 08.08.2021. 23:45 ] @
Evo originalna nalepnica od klime. Nije mi jasno da neke servisere mrzi da dođu ali neće da daju kod za ovu klimu. Kakvi bednici. A imaju zapisano i radili su to baš na ovim klimama.

[ bordzija @ 09.08.2021. 12:27 ] @
@gti2 jel imaš ti neke kodove majstor odložio dolazak za sutra ako se uopšte pojavi a po preporuci je. Kontaktirao sam i ovlašćeni servis svi kao imaju kodove a neće da dođu, neće da daju ili su na godišnjem odmoru 😱
[ gti2 @ 09.08.2021. 14:29 ] @
Ja što imam to mi je u firmi u laptopu, ali su to kodovi za baš Samsungove klime tipa AQ12NSAX/NSEX/NFAX itd, uglavnom noviji modeli od tvog.
Za ovu tvoju nemam.
Ako ne rešiš, možda možeš da ubaciš univerzalnu elektroniku ako motor ventilatora unutrašnje odgovara mada mislim da ti je najjednostavnije da kupiš drugu polovnu unutrašnju i zameniš je.
[ Living Light @ 09.08.2021. 19:45 ] @
Ja sad sad zvao mog majstora za klime,
da ga pitam ta Tvoj problem, a ON
otišao u Grčiju da se grči :)

Dok se ne vrati, nema nista od korisnog INFO!
Žao mi je...

Uzdravlje!
[ bordzija @ 09.08.2021. 19:47 ] @
Ma ništa mi se ne isplati jer treba da se ulazi u potkrovlje iz drugog stana koji je sada zaključan kako bi se menjala instalacija a da se ispira stara to ne verujem jer ovde ovlašćeni neće ni da vakumira itd.

Ovaj što je po preporuci trebao danas da dođe odložio za sutra. Poslao sam mu fotke delova i klimu kaže ima nekih delova pa možda nešto smislimo. Ako ne onda najgora varijanta razvaljivanje i sve novo.
[ gti2 @ 09.08.2021. 19:49 ] @
Menjaš samo unutrašnju, instalacija ostaje stara.
[ bordzija @ 09.08.2021. 19:57 ] @
Pa gde to da nađem znaš u kojoj sam hrvatskoj vukojebini ovde ni pošta ne zalazi hahaha ni za garanciju neće da dođu godinu dana u proseku. Polovnih klima i nema. Lako bih ja to u bg završio ovde je strava i užas. Nema ni da se kupi ta univerzalna elektronika...
[ bordzija @ 10.08.2021. 11:48 ] @
Sve žive i mrtve kodove su probali i ništa, crko procesor jbg.

Sutra ili preksutra dolaze da ugrade drugu tačnije ACP-12CH35AEXI R32 vivax.
https://www.vivax.com/hr/vivax...-381kw-acp-12ch35aexi-r32.aspx

Izduvaće staru instalaciju i staviće novu klimu.