[ bordzija @ 22.09.2021. 20:30 ] @
Kao što kaže naslov sređivanje spoljašnje i unutrašnje jedinice načete rđom. Spoljašnja je ogrezla u rđi a unutrašnja požutela.

Spoljašnju sam sredio, ima dupli izmenjivač i matsušita kompresor. Teška je mislim oko 40 kg 12ka.

[ bordzija @ 22.09.2021. 20:33 ] @
Otvorio sam je očistio produvao, ošmirglao rđu, obradio antirostom nekoliko puta pa na kraju prefarbao sivom temeljnom. Posle toga prskanje mat saten tamno sivim sprejom za čunkove.


[ bordzija @ 22.09.2021. 20:38 ] @
Pošto mi je tog spreja nestalo a po farbarama pokušavaju da ga prodaju za 1000 din kupio sam običan sivi metalik




[ bordzija @ 22.09.2021. 20:44 ] @
E sad unutrašnja je malo požutela i prilično je demode pa sam razmišljao da joj napravim novu nadkonstrukciju od belog foreksa gde bih pokrio prednju rešetku i dao joj moderniji izgled? Klima bi uzimala vazduh više sa gornje strane znači imala bi kao spojler.

Klima je za vikendicu da se razumemo.

[ bakara @ 22.09.2021. 21:05 ] @
Bolje da si spoljnju jedinicu ofarbao u belo ili neku svetliju boju.
I unutrasnju da ofarbas u belo ima da prosija, samo nanesi neki prajmer i dobro je ocisti.
[ bordzija @ 22.09.2021. 21:25 ] @
Ma ovo će da se slaže sa antracit stolarijom i crvenom ciglom, to je sada in. Uskoro će i sve svetske kompanije početi da farbaju klime u ovu boju čim vide temu :-)

Razmišljam se da dodam i neku nalepnicu na spoljašnju jedinicu, neki custom.
[ Java Beograd @ 23.09.2021. 07:26 ] @
Kad spiči sunce u ovu crnu spoljašnu, pa kad je napali na 200 stepeni ima da se čudiš zašto neće da 'ladi!

Brže bolje, kupi beli Happy Color sprej za 200 - 300 din i prefarbaj to u belo!
[ bordzija @ 23.09.2021. 08:22 ] @
Neće biti izložena suncu tako da nema problema naravno zato i ide u ovu ekskluzivnu boju :)
[ ademare @ 23.09.2021. 09:58 ] @
Imas na youtubu tutorijal , kako se uz pomoc UV svetlosti , skida sa plastike ovo zutilo i bude snezno bela , ko iz fabrike .

Dobro potrebne su UV LED trake i da ne gledas u njih , preko noci gotovo .

Naravno skida sa svih plastika zutilo , tako da ne bi kupio za to jedno , nego moze da ti zatreba X puta .
[ bordzija @ 23.09.2021. 10:31 ] @
Ma ja sam ionako planirao da odradim stajling unutrašnje jedinice a to je prepravka prednjeg dela klime uz pomoć foreksa. Možda dodam i neku foliju sa prednje strane nisam još došao do toga. Kad se vratim u zemlju trenutno imam pametnija posla :-)
[ bordzija @ 23.09.2021. 10:40 ] @
Hidrogen peroksid, pojma nisam imao da on može da izbeli žutu plastiku na suncu umotanu u streč foliju :D

https://youtu.be/t6TspJyHnnE

Nel ne menja strukturu plastike ne postaje krtija nego što jeste?!??
[ gti2 @ 23.09.2021. 13:01 ] @
Ne menja strukturu, ali se žutilo vraća relativno brzo.
Ja sam to radio na masci od mikrotalasne i unutrašnjosti vitrine za piće.Može da posluži za šminkanje pred prodaju, ali nije dugotrajno.
[ bordzija @ 23.09.2021. 16:02 ] @
E znači ne vredi 5 dinara bolje onda farbati jelda? Ima lepih plastik prajmera i sprejeva, lepo se vodenom izdrlja i prsne.
[ gti2 @ 23.09.2021. 16:19 ] @
Ti možeš probati, moje iskustvo nije baš neko...
[ Golden @ 24.09.2021. 13:43 ] @
Proslogodisnja restauracija
nisam planirao slikati pa nemam kako je pre izgledala ali bila je zuta kao mustikla.
Kompletno sam je rastavio oprao sve delove u Axel odmascivacu posle susenja oprao sa alkoholom i belim sprejom bez prajmera naneo u dva sloja.
Ovako izgleda plastika jos uvek. Klima nije montirana jos :)





[Ovu poruku je menjao Golden dana 24.09.2021. u 15:46 GMT+1]
[ bordzija @ 25.09.2021. 08:58 ] @
Super izgleda samo si trebao vodenom da je nadražiš i prsneš prajmer pa sprej kako se nebi ljuštila ubrzo posle montaže...

Ja ću da dodam forex sa prednje strane i vizuelno pokrijem te rešetke koje su totalno demode. Ne da ih zapušim biće tu prolaza za vazduh naravno.