[ Whitewater @ 13.10.2021. 17:17 ] @
javio mi gresku da crank sensor nije dobar i nije hteo da upali. Starter zuji onako bzzz bzzz ali nece da ukrese.

OPIS.

auto je u brzini palim ga nista samo se cuje zujanje startera. Ako pak utisnem kvacilo i palim i onda prestanem i otpustim kvacilo auto trgne. Prosto neverovatno ! Zamenio sam crank sensor i dalje isto. Da li je to mozda starter otisao? I ako jest kako to da hvata flywheel samo kad otpustam kvacilo?

znaci da ponovim u brzini kad kresem nista se ne desava. Ako kresem sa utisnutim kvacilom nista se ne desava.
jedino trgne kad kresem sa utisnutim kvacilom pa prestanem da kresem i otpustim kvacilo - onda trgne!

Sta moze biti ovo?
[ puntoo @ 14.10.2021. 07:34 ] @
Koji je motor u njemu,menjač automatski ili manuelni,koji je kod greške izbacio.Ako anlaser lako okreće moguće da je pukao kaiš ili lanac već šta ima.
Kad verglaš pa pustiš kvačilo a menjač je u brzini doći će do prenosa ortnog momenta alnasera na pogonske točkove i pomeranja vozila.
[ Java Beograd @ 14.10.2021. 08:16 ] @
Citat:
Whitewater:Sta moze biti ovo?
I uvodni post i odgovor forumaša @puntoo mi deluju kao "skrivena kamera"!

Pa kako "šta može biti ovo"??!? Pa napisao si da je:
Citat:
Whitewater:javio mi gresku da crank sensor nije dobar i nije hteo da upali.


Pa zameni senzor radilice. Mislim, to je auto prikazao kao grešku.
[ puntoo @ 14.10.2021. 11:03 ] @
Čovek je već menjao senzor položaja radilice i ništa nije dobio.Tačni kodovi bi bili od koristi,opis kvara koji je postavio može se odnositi i na svašta nešto drugo a da nije u pitanju sam senzor. Takođe treba proveriti i alnaser kad strada bendiks alnaser okreće u prazno.

[ Whitewater @ 14.10.2021. 22:06 ] @
i ja sam razmisljao da je otisao starter/anlaser, ali on ipak zavrti flywheel jer kako bi auto inace trgnuo kad prestanem da kresem i ubacim u przinu. A ako kresem a auto je u brzini nista se ne desava? To je ono sto mi je najcudnije. Inace anlaser ispusta jako cudan zvuk.

Da li je otisao LANAC ?

Auto nije odmah crkao vec postepeno. Dobroje kresao, ali dan pre nego sto ce crci imao je problem sa ubrzanjem. Najpre u drugoj brzini, a zatim i uzbrdo. Na kraju nije vise hteo ni da pali