[ bordzija @ 02.11.2021. 15:07 ] @
Imam oko kuće razvučenu instalaciju sa otprilike 20 lampi u kojima su led sijalice od po 3-4 vati. Jel može to nekako da se dimuje? to je nekih otprilike 60 vati ukupno.

U suštini me zanima da imam wifi prekidač a ovo ako može onda bih uzeo onaj sa dimerom.

Wifi dimer
[ Java Beograd @ 02.11.2021. 17:45 ] @
Pazi, mora led sijalica da bude "dimabilna".

Ako nije, kod smanjenja napona, ne smanjuje se intenzitet svetla, nego počinje da treperi.


[ bordzija @ 02.11.2021. 21:45 ] @
Znači truba, mislio sam da ako je više sijalica da se ipak barem prepolovi svetlo... Onda ću da uzmem obične prekidače. Zanimljivo je da napolju led sijalice rade godinama bez problema i ne kvare se. U stanu par godina i crknu.
[ nenadovic85 @ 03.11.2021. 00:15 ] @
"Zanimljivo je da napolju led sijalice rade godinama bez problema i ne kvare se. U stanu par godina i crknu."

To ti je subjektivni osećaj, jer nema ama baš nikakve logike. Jedino, mislim to su LED sijalice, a napolju LEDeno, pa možda zato.
[ Java Beograd @ 03.11.2021. 09:14 ] @
Citat:
bordzija:Znači truba...

Nije truba, možda imaš dimabilne. Cene su jako slične, tek su malo jeftinije ove "ne dimabilne".
Ako nisi sam kupovao preko Alija ili slično (pa da eksplicitno i tačno izabereš), nego si kupio u nekoj domaćoj prodavnici, 50% je šansa da jesu dimabilne.
[ bordzija @ 03.11.2021. 10:12 ] @
Ma nisu kupio sam ih još pre 5-6 godina. Posao bi mi bio da čkilje celu noć app bi ih gasila ujutro. Nema veze dobro je i ovako imam paralelno i solarne senzorske pa se to upari međusobno. Ili nekoliko zasebnih wifi prekidača da stavim pa da palim gasim po scenama.